Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Google
Home League Cup UEFA Cups National Team EURO World Cup POOL
2011 2012
BÖLGESEL AMATÖR LİG
1. Grup
2. Grup
3. Grup
4. Grup
5. Grup
6. Grup
7. Grup
8. Grup
9. Grup
10. Grup
11. Grup
12. Grup
13. Grup
2011-12 Season in Excel
History
POOL
DOMESTIC
Spor Toto Süper Lig
Bank Asya 1. Lig
Spor Toto 2. Lig
Spor Toto 3. Lig
Amateurs
Ziraat Turkish Cup
Super Cup
National Team
INTERNATIONAL
UEFA Champions League
UEFA Europa League
World Cup 2014
Euro2012
E-MAIL
Erdinç Sivritepe
TURKISH BOOKS
Piknikte Dömivole
Erdinç Sivritepe'ye Armağan

Barış Karacasu / Şener Yelkenci


9. Grup - Week 22/22


					 G  P *   F   A
	  1 Bergama Belediye	İzmir	22 50 *  50  19             Promotion Play-Offs - Stage 2
	  2 Muğlaspor		Muğla	22 45 *  35  14             Promotion Play-Offs - Stage 1

	  3 Didim Belediye	Aydın	22 43 *  40  14             Bölgesel Amatör Lig
	  4 İzmirspor		İzmir	22 42 *  28  13             Regional Play-Off
	  5 Çine Madranspor	Aydın	22 41 *  34  17             Regional Play-Off
	  6 Uşak Belediye	Uşak	22 30 *  29  31             Bölgesel Amatör Lig
	  7 Uşak İÖİ		Uşak	22 26 *  29  33  9  8-4     Regional Play-Off
	  8 TurgutReis Belediye	Muğla	22 26 *  29  29  4  4-5     Regional Play-Off
	  9 Bozdoğan Belediye	Aydın	22 26 *  23  31  4  5-8     Relegated
	 10 Konakspor		Denizli	22 23 *  22  25             Bölgesel Amatör Lig

	 11 Kaklık Belediye	Denizli	22 13 *  19  61             Relegated
	 12 Torbalıspor		İzmir	22  3 *   6  57             Relegated

TFF Rulings:
1 - W3 - Uşak Belediye 2-2 Bozdoğan Belediye game is awarded as 3-0.

08.04
14:30 Bozdoğan Belediye 1-0 Kaklık Belediye
14:30 Çine Madranspor 2-1 Bergama Belediye
14:30 İzmirspor 2-1 Konakspor
14:30 Muğlaspor 1-0 Uşak İÖİ
14:30 Torbalıspor 0-6 Turgut Reis Belediye
14:30 Uşak Belediye 2-3 Didim Belediye


9. Grup - Week 21/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Bergama Belediye	İzmir	21 50 53 *  49  17             Promotion Play-Offs
	  2 Muğlaspor		Muğla	21 42 45 *  34  14
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Didim Belediye	Aydın	21 40 43 *  37  12
	  4 İzmirspor		İzmir	21 39 42 *  26  12
	  5 Çine Madranspor	Aydın	21 38 41 *  32  16
	  6 Uşak Belediye	Uşak	21 30 33 *  27  28             Bölgesel Amatör Lig
	  7 Uşak İÖİ		Uşak	21 26 29 *  29  32             Regional Play-Off
	  8 Konakspor		Denizli	21 23 26 *  21  23  3  2-4     Bölgesel Amatör Lig
	  9 TurgutReis Belediye	Muğla	21 23 26 *  23  29  4  4-5     Regional Play-Off
	 10 Bozdoğan Belediye	Aydın	21 23 26 *  22  31 10  5-2     Relegated
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	21 13 16 *  19  60             Relegated
	 12 Torbalıspor		İzmir	21  3  6 *   6  51             Relegated

TFF Rulings:
1 - W3 - Uşak Belediye 2-2 Bozdoğan Belediye game is awarded as 3-0.

25.03
14:30 Bergama Belediye 4-0 Uşak Belediye
14:30 Didim Belediye 1-1 Muğlaspor
14:30 İzmirspor 4-0 Kaklık Belediye
14:30 Konakspor 4-0 Çine Madranspor
14:30 Turgut Reis Belediye 1-2 Bozdoğan Belediye
14:30 Uşak İÖİ 2-1 Torbalıspor


9. Grup - Week 20/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Bergama Belediye	İzmir	20 47 53 *  45  17             Promotion Play-Offs
	  2 Muğlaspor		Muğla	20 41 47 *  33  13             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Didim Belediye	Aydın	20 39 45 *  36  11             BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	20 38 44 *  32  12             RPO
	  4 İzmirspor		İzmir	20 36 42 *  22  12             Regional Play-Offs
	  6 Uşak Belediye	Uşak	20 30 36 *  27  24             Bölgesel Amatör Lig
	  8 Uşak İÖİ		Uşak	20 23 29 *  27  31  3  2-2     Regional Play-Offs
	  7 TurgutReis Belediye	Muğla	20 23 29 *  22  27  3  2-2     Regional Play-Offs
	 10 Konakspor		Denizli	20 20 26 *  17  23  0  0-2     Bölgesel Amatör Lig
	  9 Bozdoğan Belediye	Aydın	20 20 26 *  20  30  6  2-0     Relegated
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	20 13 19 *  19  56             Relegated
	 12 Torbalıspor		İzmir	20  3  9 *   5  49             Relegated

18.03
13:30 Bozdoğan Belediye 1-2 Uşak İÖİ
13:30 Çine Madranspor 2-0 İzmirspor
13:30 Kaklık Belediye 1-1 Turgut Reis Belediye
13:30 Muğlaspor 0-1 Bergama Belediye
13:30 Torbalıspor 0-4 Didim Belediye
13:30 Uşak Belediye 2-3 Konakspor


9. Grup - Week 19/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Bergama Belediye	İzmir	19 44 53 *  44  17             PO
	  2 Muğlaspor		Muğla	19 41 50 *  33  12             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Didim Belediye	Aydın	19 36 45 *  32  11  0  0-1     BAL
	  4 İzmirspor		İzmir	19 36 45 *  22  10  4  1-0     RPO
	  5 Çine Madranspor	Aydın	19 35 44 *  30  12             RPO
	  6 Uşak Belediye	Uşak	19 30 39 *  25  21             Bölgesel Amatör Lig
	  7 TurgutReis Belediye	Muğla	19 22 31 *  21  26             Regional Play-Offs
	  8 Uşak İÖİ		Uşak	19 20 29 *  25  30  3  4-1     RPO
	  9 Bozdoğan Belediye	Aydın	19 20 29 *  20  28  0  1-4     Relegated
	 10 Konakspor		Denizli	19 17 26 *  14  21             BAL
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	19 12 21 *  18  55             R
	 12 Torbalıspor		İzmir	19  3 12 *   5  45             Relegated

11.03
13:30 Bergama Belediye 6-0 Torbalıspor
13:30 Çine Madranspor 7-0 Kaklık Belediye
13:30 Didim Belediye 1-0 Bozdoğan Belediye
13:30 İzmirspor 1-1 Uşak Belediye
13:30 Konakspor 0-0 Muğlaspor
13:30 Uşak İÖİ 2-0 Turgut Reis Belediye


9. Grup - Week 18/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Bergama Belediye	İzmir	18 41 53 *  38  17             RPO
	  2 Muğlaspor		Muğla	18 40 52 *  33  12             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 İzmirspor		İzmir	18 35 47 *  21   9             PO
	  4 Didim Belediye	Aydın	18 33 45 *  31  11             BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	18 32 44 *  23  12             RPO
	  6 Uşak Belediye	Uşak	18 29 41 *  24  20             BAL
	  7 TurgutReis Belediye	Muğla	18 22 34 *  21  24             RPO
	  8 Bozdoğan Belediye	Aydın	18 20 32 *  20  27             Relegated
	  9 Uşak İÖİ		Uşak	18 17 29 *  23  30             RPO
	 10 Konakspor		Denizli	18 16 28 *  14  21             BAL
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	18 12 24 *  18  48             R
	 12 Torbalıspor		İzmir	18  3 15 *   5  39             Relegated

04.03
13:30 Bozdoğan Belediye 0-1 Bergama Belediye
13:30 Kaklık Belediye 2-1 Uşak İÖİ
13:30 Muğlaspor 2-1 İzmirspor
13:30 Torbalıspor 1-1 Konakspor
13:30 Turgut Reis Belediye 0-0 Didim Belediye
13:30 Uşak Belediye 1-1 Çine Madranspor


9. Grup - Week 17/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Bergama Belediye	İzmir	17 38 53 *  37  17             RPO
	  2 Muğlaspor		Muğla	17 37 52 *  31  11             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 İzmirspor		İzmir	17 35 50 *  20   7             PO
	  4 Didim Belediye	Aydın	17 32 47 *  31  11             BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	17 31 46 *  22  11             RPO
	  6 Uşak Belediye	Uşak	17 28 43 *  23  19             BAL
	  7 TurgutReis Belediye	Muğla	17 21 36 *  21  24             RPO
	  8 Bozdoğan Belediye	Aydın	17 20 35 *  20  26             R
	  9 Uşak İÖİ		Uşak	17 17 32 *  22  28             RPO
	 10 Konakspor		Denizli	17 15 30 *  13  20             BAL
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	17  9 24 *  16  47             R
	 12 Torbalıspor		İzmir	17  2 17 *   4  38             Relegated

26.02
13:30 Bergama Belediye 4-1 Turgut Reis Balediye
13:30 Çine Madranspor 2-0 Muğlaspor
13:30 Didim Belediye 4-2 Uşak İÖİ
13:30 İzmirspor 5-0 Torbalıspor
13:30 Konakspor 0-1 Bozdoğan Belediye
13:30 Uşak Belediye 1-0 Kaklık Belediye


9. Grup - Week 16/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Muğlaspor		Muğla	16 37 55 *  31   9             PO
	  2 Bergama Belediye	İzmir	16 35 53 *  33  16             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 İzmirspor		İzmir	16 32 50 *  15   7             PO
	  4 Didim Belediye	Aydın	16 29 47 *  27   9             BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	16 28 46 *  20  11             RPO
	  6 Uşak Belediye	Uşak	16 25 43 *  22  19             BAL
	  7 TurgutReis Belediye	Muğla	16 21 39 *  20  20             RPO
	  8 Uşak İÖİ		Uşak	16 17 35 *  20  24  3  4-1     RPO
	  9 Bozdoğan Belediye	Aydın	16 17 35 *  19  26  0  1-4     R
	 10 Konakspor		Denizli	16 15 33 *  13  19             BAL
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	16  9 27 *  16  46             R
	 12 Torbalıspor		İzmir	16  2 20 *   4  33             Relegated

19.02
13:30 Bozdoğan Belediye 1-2 İzmirspor
13:30 Kaklık Belediye 1-4 Didim Belediye
13:30 Muğlaspor 2-1 Uşak Belediye
13:30 Torbalıspor 0-1 Çine Madranspor
13:30 Turgut Reis Belediye 2-1 Konakspor
13:30 Uşak İÖİ 0-1 Bergama Belediye


9. Grup - Week 15/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Muğlaspor		Muğla	15 34 55 *  29   8             PO
	  2 Bergama Belediye	İzmir	15 32 53 *  32  16             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 İzmirspor		İzmir	15 29 50 *  13   6             PO
	  4 Didim Belediye	Aydın	15 26 47 *  23   8             BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	15 25 46 *  19  11  0  1-2     RPO
	  6 Uşak Belediye	Uşak	15 25 46 *  21  17  3  2-1     BAL
	  7 Turgutreis Belediye	Muğla	15 18 39 *  18  19             RPO
	  8 Uşak İÖİ		Uşak	15 17 38 *  20  23  3  4-1     RPO
	  9 Bozdoğan Belediye	Aydın	15 17 38 *  18  24  0  1-4     R
	 10 Konakspor		Denizli	15 15 36 *  12  17             BAL
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	15  9 30 *  15  42             R
	 12 Torbalıspor		İzmir	15  2 23 *   4  32             Relegated

08.02
13:30 Uşak Belediye 3-1 Turgutreis Belediye - postponed from Week 13

12.02
13:30 Bergama Belediye 2-1 Didim Belediye
13:30 Çine Madranspor 2-0 Bozdoğan Belediye
13:30 İzmirspor 1-1 Turgutreis Belediye
13:30 Konakspor 0-0 Uşak İÖİ
13:30 Muğlaspor 2-1 Kaklık Belediye
13:30 Uşak Belediye 1-0 Torbalıspor


9. Grup - Week 14/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Muğlaspor		Muğla	14 31 55 *  27   7             PO
	  2 Bergama Belediye	İzmir	14 29 53 *  30  15             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 İzmirspor		İzmir	14 28 52 *  12   5             PO
	  4 Didim Belediye	Aydın	14 26 50 *  22   6             BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	14 22 46 *  17  11             RPO
	  6 Uşak Belediye	Uşak	13 19 46 *  17  16             BAL
	  7 Turgutreis Belediye	Muğla	13 17 44 *  16  15  1  1-1     RPO
	  8 Bozdoğan Belediye	Aydın	14 17 41 *  17  22  1  1-1     R
	  9 Uşak İÖİ		Uşak	14 16 40 *  20  23             RPO
	 10 Konakspor		Denizli	14 14 38 *  12  17             BAL
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	14  9 33 *  14  40             R
	 12 Torbalıspor		İzmir	14 -1 23 *   4  31             R

05.02
13:30 Bozdoğan Belediye 1-0 Uşak Belediye
13:30 Didim Belediye 1-0 Konakspor
13:30 Kaklık Belediye 1-4 Bergama Belediye
13:30 Torbalıspor 0-2 Muğlaspor
13:30 Turgut Reis Belediye 1-3 Çine Madranspor
13:30 Uşak İÖİ 1-0 İzmirspor


9. Grup - Week 13/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Muğlaspor		Muğla	13 28 55 *  25   7  0  0-1  PO
	  2 İzmirspor		İzmir	13 28 55 *  12   4  3  1-0  PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Bergama Belediye	İzmir	13 26 53 *  26  14          RPO
	  4 Didim Belediye	Aydın	13 23 50 *  21   6          BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	13 19 46 *  14  10          RPO
	  6 Turgutreis Belediye	Muğla	12 17 47 *  15  12          RPO
	  7 Uşak Belediye	Uşak	11 16 49 *  16  15          BAL
	  8 Bozdoğan Belediye	Aydın	13 14 41 *  16  22  3  1-0  R
	  9 Konakspor		Denizli	13 14 41 *  13  16  0  0-1  BAL
	 10 Uşak İÖİ		Uşak	12 13 43 *  17  23          RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	13  9 36 *  13  36          R
	 12 Torbalıspor		İzmir	13  2 29 *   4  27          R

29.01
13:30 Çine Madranspor 2-2 Uşak İÖİ
13:30 İzmirspor 1-0 Didim Belediye
13:30 Konakspor 0-0 Bergama Belediye
13:30 Muğlaspor 3-0 Bozdoğan Belediye
13:30 Torbalıspor 0-4 Kaklık Belediye
13:30 Uşak Belediye - Turgut Reis Belediye - postponed


9. Grup - Week 12/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Muğlaspor		Muğla	12 25 55 *  22   7  3  3-2  PO
	  2 Bergama Belediye	İzmir	12 25 55 *  26  14  4  4-4  PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 İzmirspor		İzmir	12 25 55 *  11   4  4  2-3  RPO
	  4 Didim Belediye	Aydın	12 23 53 *  21   5          BAL
	  5 Çine Madranspor	Aydın	12 18 48 *  12   8          RPO
	  6 Turgutreis Belediye	Muğla	12 17 47 *  15  12          RPO
	  7 Uşak Belediye	Uşak	11 16 49 *  16  15          BAL
	  8 Bozdoğan Belediye	Aydın	12 14 44 *  16  19          R
	  9 Konakspor		Denizli	12 13 43 *  13  16          BAL
	 10 Uşak İÖİ		Uşak	11 12 45 *  15  21          RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye	Denizli	12  6 36 *   9  36          R
	 12 Torbalıspor		İzmir	12  2 32 *   4  23          R

22.01
13:30 Bergama Belediye 2-0 İzmirspor
13:30 Bozdoğan Belediye 5-1 Torbalıspor
13:30 Didim Belediye 0-0 Çine Madranspor
13:30 Kaklık Belediye 1-2 Konakspor
13:30 Turgut Reis Belediye 0-0 Muğlaspor
13:30 Uşak İÖİ - Uşak Belediye - postponed


9. Grup - Week 11 - The End of First Half


					  P  G *   F   A
	  1 İzmirspor			 25 11 *  11   2          İzmir
	  2 Muğlaspor			 24 11 *  22   7          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Didim Belediye		 22 11 *  21   5  1  1-1  Aydın
	  4 Bergama Belediye		 22 11 *  24  14  1  1-1  İzmir
	  5 Çine Madranspor		 17 11 *  12   8          Aydın
	  6 Turgut Reis Belediye	 16 11 *  15  12  1  0-0  Muğla
	  7 Uşak Belediye		 16 11 *  16  15  1  0-0  Uşak
	  8 Uşak İÖİ			 12 11 *  15  21          Uşak
	  9 Bozdoğan Belediye		 11 11 *  11  18          Aydın
	 10 Konakspor			 10 11 *  11  15          Denizli
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye		  6 11 *   8  34          Denizli
	 12 Torbalıspor			  2 11 *   3  18          İzmir

11.12
13:30 Bergama Belediye 2-1 Çine Madranspor
13:30 Didim Belediye 4-0 Uşak Belediye
13:30 Kaklık Belediye 0-3 Bozdoğan Belediye
13:30 Konakspor 0-0 İzmirspor
13:30 Turgut Reis Belediye 3-2 Torbalıspor
13:30 Uşak İÖİ 0-3 Muğlaspor


9. Grup - Week 10


					  P  G *   F   A
	  1 İzmirspor			 24 10 *  11   2          İzmir
	  2 Muğlaspor			 21 10 *  19   7          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Didim Belediye		 19 10 *  17   5  1  1-1  Aydın
	  4 Bergama Belediye		 19 10 *  22  13  1  1-1  İzmir
	  6 Çine Madranspor		 17 10 *  11   6          Aydın
	  5 Uşak Belediye		 16 10 *  16  11          Uşak
	  7 Turgut Reis Belediye	 13 10 *  12  10          Muğla
	  9 Uşak İÖİ			 12 10 *  15  17          Uşak
	  8 Konakspor			  9 10 *  10  15          Denizli
	 10 Bozdoğan Belediye		  8 10 *   8  18          Aydın
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye		  6 10 *   8  31          Denizli
	 12 Torbalıspor			  2 10 *   1  15          İzmir

11.12
13:30 Bozdoğan Belediye 1-1 Turgut Reis Belediye
13:30 Çine Madranspor 3-0 Konakspor
13:30 Kaklık Belediye 0-2 İzmirspor
13:30 Muğlaspor 1-1 Didim Belediye
13:30 Torbalıspor 0-1 Uşak İÖİ
13:30 Uşak Belediye 3-3 Bergama Belediye - No spectators


9. Grup - Week 9


					  P  G *   F   A
	  1 İzmirspor			 21  9 *   9   2          İzmir
	  2 Muğlaspor			 20  9 *  18   6          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Didim Belediye		 18  9 *  16   4  1  1-1  Aydın
	  4 Bergama Belediye		 18  9 *  19  10  1  1-1  İzmir
	  5 Uşak Belediye		 15  9 *  13   8          Uşak
	  6 Çine Madranspor		 14  9 *   8   6          Aydın
	  7 Turgut Reis Belediye	 12  9 *  11   9          Muğla
	  8 Konakspor			  9  9 *  10  12  0  2-3  Denizli
	  9 Uşak İÖİ			  9  9 *  14  17  3  3-2  Uşak
	 10 Bozdoğan Belediye		  7  9 *   7  17          Aydın
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye		  6  9 *   8  29          Denizli
	 12 Torbalıspor			  2  9 *   1  14          İzmir

04.12
13:30 Bergama Belediye 1-3 Muğlaspor - No spectators
13:30 Didim Belediye 3-0 Torbalıspor
13:30 İzmirspor 1-0 Çine Madranspor
13:30 Konakspor 0-1 Uşak Belediye
13:30 Turgut Reis Belediye 5-1 Kaklık Belediye
13:30 Uşak İÖİ 4-1 Bozdoğan Belediye


9. Grup - Week 8


					  P  G *   F   A
	  1 Bergama Belediye		 18  8 *  18   7  1  1-1  İzmir
	  2 İzmirspor			 18  8 *   8   2  1  1-1  İzmir
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Muğlaspor			 17  8 *  15   5          Muğla
	  4 Didim Belediye		 15  8 *  13   4          Aydın
	  5 Çine Madranspor		 14  8 *   8   5          Aydın
	  6 Uşak Belediye		 12  8 *  12   8          Uşak
	  7 Konakspor			  9  8 *  10  11  3  1-0  Denizli
	  8 Turgut Reis Belediye	  9  8 *   6   8  0  0-1  Muğla
	  9 Bozdoğan Belediye		  7  8 *   6  13          Aydın
	 10 Uşak İÖİ			  6  8 *  10  16  3  4-1  Uşak
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye		  6  8 *   7  24  0  1-4  Denizli
	 12 Torbalıspor			  2  8 *   1  11          İzmir

TFF Rulings:
1 - W3 - Uşak Belediye 2-2 Bozdoğan Belediye game is awarded as 3-0.

27.11
13:30 Bozdoğan Belediye 1-3 Didim Belediye
13:30 Kaklık Belediye 0-2 Çine Madranspor
13:30 Muğlaspor 2-1 Konakspor
13:30 Turbalıspor 0-1 Bergama Belediye
13:30 Turgut Reis Belediye 2-0 Uşak İÖİ
13:30 Uşak Belediye 0-2 İzmirspor


9. Grup - Week 7


					  P  G *   F   A
	  1 Bergama Belediye		 15  7 *  17   7  1  1-1  İzmir
	  2 İzmirspor			 15  7 *   6   2  1  1-1  İzmir
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Muğlaspor			 14  7 *  13   4          Muğla
	  4 Didim Belediye		 12  7 *  10   3          Aydın
	  5 Uşak Belediye		 12  7 *  12   6          Uşak
	  6 Çine Madranspor		 11  7 *   6   5          Aydın
	  7 Konakspor			  9  7 *   9   9          Denizli
	  8 Bozdoğan Belediye		  7  7 *   5  10          Aydın
	  9 Uşak İÖİ			  6  7 *  10  14  3  4-1  Uşak
	 10 Turgutreis Belediye		  6  7 *   4   8          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye		  6  7 *   7  22  0  1-4  Denizli
	 12 Torbalıspor			  2  7 *   1  10          İzmir

19.11
13:30 İzmirspor 1-0 Muğlaspor
20.11
13:30 Bergama Belediye 1-1 Bozdoğan Belediye
13:30 Çine Madranspor 1-2 Uşak Belediye
13:30 Didim Belediye 0-1 Turgutreis Belediye
13:30 Konakspor 4-0 Torbalıspor
13:30 Uşak İÖİ 4-1 Kaklık Belediye


9. Grup - Week 6


					  P  G *   F   A
	  1 Bergama Belediye		 14  6 *  16   6          İzmir
	  2 Muğlaspor			 14  6 *  13   3          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Didim Belediye		 12  6 *  10   2  1  0-0  Aydın
	  4 İzmirspor			 12  6 *   5   2  1  0-0  İzmir
	  5 Çine Madranspor		 11  6 *   5   3          Aydın
	  6 Uşak Belediye		  9  6 *  10   5          Uşak
	  7 Konakspor			  6  6 *   5   9  3  2-2  Denizli
	  8 Bozdoğan Belediye		  6  6 *   4   9  3  1-0  Aydın
	  9 Kaklık Belediye		  6  6 *   6  18  0  1-2  Denizli
	 10 Turgutreis Belediye		  3  6 *   3   8          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Uşak İÖİ			  3  6 *   6  13          Uşak
	 12 Torbalıspor			  2  6 *   1   6          İzmir

TFF Rulings:
1 - W3 - Uşak Belediye 2-2 Bozdoğan Belediye game is awarded as 3-0.

13.11
13:30 Bozdoğan Belediye 1-0 Konakspor
13:30 Kaklık Belediye 2-1 Uşak Belediye
13:30 Muğlaspor 2-0 Çine Madranspor
13:30 Torbalıspor 0-1 İzmirspor
13:30 Turgutreis Belediye 1-3 Bergama Belediye
13:30 Uşak İÖİ 0-3 Didim Belediye


9. Grup - Week 5


					  P  G *   F   A
	  1 Bergama Belediye		 11  5 *  13   5          İzmir
	  2 Muğlaspor			 11  5 *  11   3          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Çine Madranspor		 11  5 *   5   1          Aydın
	  4 Didim Belediye		  9  5 *   7   2  1  0-0  Aydın
	  5 İzmirspor			  9  5 *   4   2  1  0-0  İzmir
	  6 Uşak Belediye		  9  5 *   9   3          Uşak
	  7 Konakspor			  6  5 *   5   8          Denizli
	  8 Turgutreis Belediye		  3  5 *   2   5          Muğla
	  9 Uşak İÖİ			  3  5 *   6  10          Uşak
	 10 Bozdoğan Belediye		  3  5 *   3   9          Aydın
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye		  3  5 *   4  17          Denizli
	 12 Torbalıspor			  2  5 *   1   5          İzmir

29.10
13:30 İzmirspor 1-0 Bozdoğan Belediye
30.10
13:30 Bergama Belediye 3-2 Uşak İÖİ
13:30 Çine Madranspor 0-0 Torbalıspor
13:30 Didim Belediye 4-0 Kaklık Belediye
13:30 Konakspor 1-0 Turgutreis Belediye
13:30 Uşak Belediye 2-2 Muğlaspor


9. Grup - Week 4


					  P  G *   F   A
	  1 Muğlaspor			 10  4 *   9   1          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  2 Çine Madranspor		 10  4 *   5   1          Aydın
	  3 Bergama Belediye		  8  4 *  10   3          İzmir
	  4 Didim Belediye		  6  4 *   3   2  1  0-0  Aydın
	  4 İzmirspor			  6  4 *   3   2  1  0-0  İzmir
	  6 Uşak Belediye		  6  4 *   6   3          Uşak
	  7 Bozdoğan Belediye		  4  4 *   5   7          Aydın
	  8 Turgutreis Belediye		  3  4 *   2   4          Muğla
	  9 Uşak İl Özel İdare		  3  4 *   4   7  3  3-2  Uşak
	 10 Konakspor			  3  4 *   4   8  3  4-4  Denizli
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Kaklık Belediye		  3  4 *   4  13  0  1-2  Denizli
	 12 Torbalıspor			  1  4 *   1   5          İzmir

23.10
14:30 Bozdoğan Belediye 0-1 Madranspor
14:30 Didim Belediye 1-1 Bergama Belediye
14:30 Kaklık Belediye 1-5 Muğlaspor
14:30 Torbalıspor 0-0 Uşak Belediye
14:30 Turgutreis Belediye 1-1 İzmirspor
14:30 Uşak İÖİ 3-1 Konakspor


9. Grup - Week 3


					  P  G *   F   A
	  1 Bergama Belediye		  7  3 *   9   2          İzmir
	  2 Muğlaspor			  7  3 *   4   0          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Çine Madranspor		  7  3 *   4   1          Aydın
	  4 Didim Belediye		  5  3 *   2   1  1  0-0  Aydın
	  4 İzmirspor			  5  3 *   2   1  1  0-0  İzmir
	  6 Uşak Belediye		  5  3 *   6   3          Uşak
	  7 Bozdoğan Belediye		  4  3 *   5   6          Aydın
	  8 Konakspor			  3  3 *   3   5  3  2-1  Denizli
	  9 Kaklık Belediye		  3  3 *   3   8  0  1-2  Denizli
	 10 Turgutreis Belediye		  2  3 *   1   3          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Torbalıspor			  0  3 *   1   5          İzmir
	 12 Uşak İl Özel İdare		  0  3 *   1   6          Uşak

16.10
14:30 Bergama Belediye 6-1 Kaklık Belediye
14:30 Çine Madranspor 3-1 Turgutreis Belediye
14:30 İzmirspor 1-0 Uşak İÖİ
14:30 Konakspor 1-2 Didim Belediye
14:30 Muğlaspor 1-0 Turbalıspor
14:30 Uşak Belediye 2-2 Bozdoğan Belediye


9. Grup - Week 2


					  P  G *   F   A
	  1 Uşak Belediye		  4  2 *   4   1          Uşak
	  2 Muğlaspor			  4  2 *   3   0          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Bergama Belediye		  4  2 *   3   1          İzmir
	  4 Çine Madranspor		  4  2 *   1   0          Aydın
	  5 Kaklık Belediye		  3  2 *   2   2  0  1-2  Denizli
	  6 Bozdoğan Belediye		  3  2 *   3   4          Aydın
	  7 Konakspor			  3  2 *   2   3  3  2-1  Denizli
	  8 İzmirspor			  2  2 *   1   1  1  0-0  İzmir
	  9 Didim Belediye		  2  2 *   0   0  1  0-0  Aydın
	 10 Turgutreis Belediye		  2  2 *   0   0          Muğla
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Torbalıspor			  0  2 *   1   4          İzmir
	 12 Uşak İl Özel İdare		  0  2 *   1   5          Uşak

09.10
14:30 Bergama Belediye 2-0 Konakspor
14:30 Bozdoğan Belediye 0-3 Muğlaspor
14:30 Didim Belediye 0-0 İzmirspor
14:30 Kaklık Belediye 1-0 Torbalıspor
14:30 Turgutreis Belediye 0-0 Uşak Belediye
14:30 Uşak İÖİ 0-1 Çine Madranspor


9. Grup - Week 1


					  P  G *   F   A
	  1 Uşak Belediye		  3  1 *   4   1          Uşak
	  2 Bozdoğan Belediye		  3  1 *   3   1          Aydın
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Konakspor			  3  1 *   2   1          Denizli
	  4 Bergama Belediye		  1  1 *   1   1  1  1-1  İzmir
	  4 İzmirspor			  1  1 *   1   1  1  1-1  İzmir
	  6 Çine Madranspor		  1  1 *   0   0  1  0-0  Aydın
	  6 Didim Belediye		  1  1 *   0   0  1  0-0  Aydın
	  6 Muğlaspor			  1  1 *   0   0  1  0-0  Muğla
	  6 Turgutreis Belediye		  1  1 *   0   0  1  0-0  Muğla
	 10 Kaklık Belediye		  0  1 *   1   2          Denizli
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Torbalıspor			  0  1 *   1   3          İzmir
	 12 Uşak İl Özel İdare		  0  1 *   1   4          Uşak

02.10
14:30 Çine Madranspor 0-0 Didim Belediye
14:30 İzmirspor 1-1 Bergama Belediye
14:30 Konakspor 2-1 Kaklık Belediye
14:30 Muğlaspor 0-0 Turgutreis Belediye
14:30 Torbalıspor 1-3 Bozdoğan Belediye
14:30 Uşak Belediye 4-1 Uşak İÖİ


Format


Head-to head comparison will be applied at the end of the season according to Turkish FA rules.
They are given here for comparisons only.

BAL is played in 13 groups.
9 clubs will be promoted to 2012-2013 3. Lig and 26 clubs will be relegated directly to regional amateur leagues.
Promotions:
All play-off games will be played in one game knockout elimination format.
Play-offs will be played at 2 stages:
Stage 1 - This stage will be played by the runner-ups of each group. 5 clubs will progress to stage 2.
Only 1 İzmir runner-up may qualify to Stage 2. The number of İstanbul runner-ups will be decided so that there will be not more than 4 clubs at Stage 2.
Stage 2 - 13 group winners will be paired with 5 runner-ups progressing from Stage 1 and 9 clubs will get promotion.
If there are more that 2 clubs from a province, they will be paired to play each other.
If there are 3 clubs from İzmir, they play a mini-league to decide one winner.
If there are 3 or 4 clubs from İstanbul, they are paired with each other and play one game elimination rounds.

Relegations:
2 bottom clubs in each group will be relegated from the league to regiaonal amateur leagues.

More clubs will be relegated or forced to play play-off games with with regional clubs to provide promotions from the regioal leagues.

The rules will differ for provinces depending upon their berths.

Provincial Promotions and Relegations for Group 9:

Provinces with 2 berths - Muğla, Uşak

		Result		Next year
	C1	3 B		A PO
	C2	3 R		A A
	C3	B B		B PO
	C4	B R		B A
	C5	R R		A A

Provinces with 3 berths, but represented by 2 clubs - Denizli

		Result		Next year
	C1	3 B		A B A
	C2	3 R		A A A
	C3	B B		B PO A
	C4	B R		B A A
	C5	R R		A A A

Provinces with 3 berths and İzmir - Aydın, İzmir

		Result		Next year
	C1	3 B B		A PO A
	C2	3 B R		A B A
	C3	3 R R		A A A
	C4	B B B		B PO A
	C5	B B R		B PO A
	C6	B R R		B A A

The abbreviations:
C1, C2, C3 - Case 1, Case 2, Case 3
3 - Promoted to 3. Lig
B - Remained at BAL
R - Relegated from BAL
A - Regional amateur club will replace
PO - Promotion/Relegation play-off will be played

Home League Cup UEFA Cups National Team EURO World Cup POOL