Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Google
Home League Cup UEFA Cups National Team EURO World Cup POOL
2011 2012
BÖLGESEL AMATÖR LİG
1. Grup
2. Grup
3. Grup
4. Grup
5. Grup
6. Grup
7. Grup
8. Grup
9. Grup
10. Grup
11. Grup
12. Grup
13. Grup
2011-12 Season in Excel
History
POOL
DOMESTIC
Spor Toto Süper Lig
Bank Asya 1. Lig
Spor Toto 2. Lig
Spor Toto 3. Lig
Amateurs
Ziraat Turkish Cup
Super Cup
National Team
INTERNATIONAL
UEFA Champions League
UEFA Europa League
World Cup 2014
Euro2012
E-MAIL
Erdinç Sivritepe
TURKISH BOOKS
Piknikte Dömivole
Erdinç Sivritepe'ye Armağan

Barış Karacasu / Şener Yelkenci


5. Grup - Week 22/22


					 G  P *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	22 43 *  43  23             Promotional Play-offs - Stage 2
	  2 Şeker		Kayseri	22 42 *  26  12             Promotional Play-offs - Stage 1

	  3 Erzin Belediye	Hatay	22 41 *  34  14             Bölgesel Amatör Lig
	  4 Ceyhanspor		Adana	22 37 *  31  20             Bölgesel Amatör Lig
	  5 Bozyazı Belediye	Mersin	22 29 *  23  30  9  6-3     Regional Play-off
	  6 İskenderun ASAŞ	Hatay	22 29 *  21  27  6  2-4     Regional Play-off
	  7 Niğde Belediye	Niğde	22 29 *  29  32  3  5-6     Regional Play-off
	  8 Gençlerbirliği	Adana	22 28 *  29  30     7  4-3  Regional Play-off
	  9 70 Karaman		Karaman	22 28 *  17  24     5  4-4  Regional Play-off
	 10 TEK			Adana	22 28 *  18  24     4  4-5  Relegated

	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	22 16 *  23  39             Relegated
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	22 12 *  18  41             Relegated

TFF Penalties:
1 - W2 - ASAŞ - Talasgücü game is awarded as 3-0 win to ASAŞ.
Talasgücü didn't field the players. 3-points deduction to Talasgücü. 2 - W19 - 70 Karaman - Niğde Belediye game is awarded as 0-4.

06.04
14:30 Adana Gençlerbirliği 5-1 Bozyazı Belediye
14:30 Talasgücü Belediye 0-3 Adana TEK
08.04
14:30 Ceyhanspor 4-0 İskenderun ASAŞ
14:30 Erzin Belediye 3-1 70 Karaman - No spectators
14:30 Niğde Belediye 3-1 Erdemli Belediye
14:30 Toroslar Belediye 0-0 Kayseri Şeker


5. Grup - Week 21/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	21 42 45 *  43  23             Promotional Play-offs
	  2 Şeker		Kayseri	21 41 44 *  26  12
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye	Hatay	21 38 41 *  31  13
	  4 Ceyhanspor		Adana	21 34 37 *  27  20             Bölgesel Amatör Lig
	  6 İskenderun ASAŞ	Hatay	21 29 32 *  21  23  3  1-1     Regional Play-off
	  7 Bozyazı Belediye	Mersin	21 29 32 *  22  25  3  1-1     Regional Play-off
	  5 70 Karaman		Karaman	20 28 34 *  16  17             Regional Play-off
	  9 Gençlerbirliği	Adana	21 25 28 *  24  29  6  3-1
	  8 TEK			Adana	21 25 28 *  17  24  0  1-3
	 10 Niğde Belediye	Niğde	20 23 29 *  22  31             Regional Play-off
	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	21 16 19 *  23  38             Relegated
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	21 12 15 *  17  38             Relegated

TFF Penalties:
1 - W2 - ASAŞ - Talasgücü game is awarded as 3-0 win to ASAŞ.
Talasgücü didn't field the players. 3-points deduction to Talasgücü.

25.03
14:30 70 Karaman 0-2 Ceyhanspor
14:30 Adana Gençlerbirliği 1-2 Erdemli Belediye
14:30 Adana TEK 1-1 Erzin Belediye
14:30 Bozyazı Belediye 5-3 Talasgücü Belediye
14:30 İskenderun ASAŞ 2-1 Toroslar Belediye
14:30 Kayseri Şeker 1-0 Niğde Belediye


5. Grup - Week 20/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	20 42 48 *  42  21             PO
	  2 Şeker		Kayseri	20 38 44 *  29  12             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye	Hatay	20 37 43 *  30  12             BAL
	  4 Ceyhanspor		Adana	20 31 37 *  25  20             BAL
	  5 70 Karaman		Karaman	19 28 37 *  16  15             Regional Play-offs
	  6 İskenderun ASAŞ	Hatay	20 26 32 *  19  22             Regional Play-offs
	  7 Bozyazı Belediye	Mersin	20 26 32 *  17  23             Regional Play-offs
	  9 Gençlerbirliği	Adana	20 25 31 *  23  27             RPO
	  8 TEK			Adana	20 24 30 *  16  23             R
	 10 Niğde Belediye	Niğde	19 23 32 *  22  30             Regional Play-offs
	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	20 16 22 *  20  33             Relegated
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	20  9 15 *  15  37             Relegated

18.03
13:30 Ceyhanspor 1-0 Adana TEK
13:30 Erdemli Belediye 0-3 Kayseri Şeker
13:30 Erzin Belediye 2-0 Bozyazı Belediye
13:30 Niğde Belediye 3-0 İskenderun ASAŞ
13:30 Talasgücü Belediye 1-2 Adana Gençlerbirliği
13:30 Toroslar Belediye 1-0 70 Karaman


5. Grup - Week 19/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	19 39 48 *  41  21             PO
	  2 Şeker		Kayseri	19 35 44 *  26  12             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye	Hatay	19 34 43 *  28  12             BAL
	  4 Ceyhanspor		Adana	19 28 37 *  24  20  0  1-2     BAL
	  5 70 Karaman		Karaman	18 28 40 *  16  14  3  2-1     RPO
	  6 İskenderun ASAŞ	Hatay	19 26 35 *  19  19     3  1-1  RPO
	  7 Bozyazı Belediye	Mersin	19 26 35 *  17  21     3  1-1  BAL
	  8 TEK			Adana	19 24 33 *  16  22             RPO
	  9 Gençlerbirliği	Adana	19 22 31 *  21  26             R
	 10 Niğde Belediye	Niğde	18 20 32 *  19  30             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	19 16 25 *  19  31             R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	19  9 18 *  15  34             Relegated

11.03
13:30 70 Karaman - Niğde Belediye - Halted at 70' when Niğde went ahead 1-0
13:30 Adana Gençlerbirliği 1-0 Erzin Belediye
13:30 Adana TEK 0-0 Toroslar Belediye
13:30 Bozyazı Belediye 1-0 Ceyhanspor
13:30 İskenderun ASAŞ 1-0 Kayseri Şeker
13:30 Talasgücü Belediye 2-0 Erdemli Belediye


5. Grup - Week 18/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	18 38 50 *  41  21             PO
	  2 Şeker		Kayseri	18 35 47 *  26  11             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye	Hatay	18 34 46 *  28  11             BAL
	  4 Ceyhanspor		Adana	18 28 40 *  24  19  0  1-2     BAL
	  5 70 Karaman		Karaman	18 28 40 *  16  14  3  2-1     RPO
	  6 İskenderun ASAŞ	Hatay	18 23 35 *  18  19     4  2-3  RPO
	  7 Bozyazı Belediye	Mersin	18 23 35 *  16  21     6  2-2  BAL
	  8 TEK			Adana	18 23 35 *  16  22     7  3-2  RPO
	  9 Niğde Belediye	Niğde	18 20 32 *  19  30             RPO
	 10 Gençlerbirliği	Adana	18 19 31 *  20  26             R
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	18 13 25 *  17  31             R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	18  9 21 *  15  32             Relegated

04.03
13:30 Ceyhanspor 1-1 Adana Gençlerbirliği
13:30 Erdemli Belediye 2-2 İskenderun ASAŞ
13:30 Erzin Belediye 5-2 Talasgücü Belediye
13:30 Kayseri Şeker 2-0 70 Karaman
13:30 Niğde Belediye 3-1 Adana TEK
13:30 Toroslar Belediye 4-2 Bozyazı Belediye


5. Grup - Week 17/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	17 35 50 *  37  19             PO
	  2 Şeker		Kayseri	17 32 47 *  24  11             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye	Hatay	17 31 46 *  23   9             BAL
	  4 70 Karaman		Karaman	17 28 43 *  16  12             RPO
	  5 Ceyhanspor		Adana	17 27 42 *  23  18             BAL
	  6 Bozyazı Belediye	Mersin	17 23 38 *  14  16  3  1-1     BAL
	  7 TEK			Adana	17 23 38 *  15  19  3  1-1     RPO
	  8 İskenderun ASAŞ	Hatay	17 22 37 *  16  17             RPO
	  9 Gençlerbirliği	Adana	17 18 33 *  19  25             R
	 10 Niğde Belediye	Niğde	17 17 32 *  16  29             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	17 13 28 *  15  26             R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	17  8 23 *  13  30             R

TFF Penalties:
1 - W2 - ASAŞ - Talasgücü game is awarded as 3-0 win to ASAŞ.
Talasgücü didn't field the players. 3-points deduction to Talasgücü.

26.02
13:30 70 Karaman 0-0 İskenderun ASAŞ
13:30 Bozyazı Belediye 3-1 Niğde Belediye
13:30 Erzin Belediye 3-0 Erdemli Belediye
13:30 Gençlerbirliği 0-2 Toroslar Belediye
13:30 Talasgücü Belediye 2-2 Ceyhanspor
13:30 TEK 0-2 Şeker


5. Grup - Week 16/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	16 32 50 *  35  19             PO
	  2 Şeker		Kayseri	16 29 47 *  22  11             BAL
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye	Hatay	16 28 46 *  20   9             PO
	  4 70 Karaman		Karaman	16 27 45 *  16  12             RPO
	  5 Ceyhanspor		Adana	16 26 44 *  21  16             BAL
	  6 TEK			Adana	16 23 41 *  15  17             RPO
	  7 İskenderun ASAŞ	Hatay	16 21 39 *  16  17             RPO
	  8 Bozyazı Belediye	Mersin	16 20 38 *  11  15             BAL
	  9 Gençlerbirliği	Adana	16 18 36 *  19  23             R
	 10 Niğde Belediye	Niğde	16 17 35 *  15  26             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	16 12 30 *  13  24             R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	16  8 26 *  13  27             R

TFF Penalties:
1 - W2 - ASAŞ - Talasgücü game is awarded as 3-0 win to ASAŞ.
Talasgücü didn't field the players. 3-points deduction to Talasgücü.

19.02
12:00 Ceyhanspor 1-0 Erzin Belediye
13:30 İskenderun ASAŞ 0-1 TEK
13:30 Niğde Belediye 2-1 Gençlerbirliği
14:15 Toroslar Belediye 5-2 Talasgücü Belediye
22.02
13:30 Erdemli Belediye 0-0 70 Karaman
13:30 Şeker 4-1 Bozyazı Belediye


5. Grup - Week 15/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	15 29 50 *  30  17             PO
	  2 Erzin Belediye	Hatay	15 28 49 *  20   8             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Şeker		Kayseri	15 26 47 *  18  10  1  1-1     BAL
	  4 70 Karaman		Karaman	15 26 47 *  16  12  1  1-1     RPO
	  5 Ceyhanspor		Adana	15 23 44 *  20  16             BAL
	  6 İskenderun ASAŞ	Hatay	15 21 42 *  16  16             RPO
	  7 Bozyazı Belediye	Mersin	15 20 41 *  10  11  3  1-1     BAL
	  8 TEK			Adana	15 20 41 *  14  17  3  1-1     RPO
	  9 Gençlerbirliği	Adana	15 18 39 *  18  21             R
	 10 Niğde Belediye	Niğde	15 14 35 *  13  25             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye	Kayseri	15 12 33 *  11  19             R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	15  7 28 *  13  27             R

TFF Penalties:
1 - W2 - ASAŞ - Talasgücü game is awarded as 3-0 win to ASAŞ.
Talasgücü didn't field the players. 3-points deduction to Talasgücü.

08.02
13:30 Erdemli Belediye 1-2 Bozyazı Belediye - postponed from Week 12
13:30 70 Karaman 2-1 Talasgücü Belediye - postponed from Week 12
09.02
12:00 TEK 0-1 Gençlerbirliği - postponed from Week 12

12.02
12:00 Gençlerbirliği 1-1 Şeker
13:30 Bozyazı Belediye 1-0 İskendeerun ASAŞ
13:30 Ceyhanspor 1-0 Erdemli Belediye
13:30 Erzin Belediye 2-0 Toroslar Belediye
13:30 Talasgücü Belediye 1-3 Niğde Belediye
14:15 TEK 2-1 70 Karaman


5. Grup - Week 14/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	14 29 53 *  30  15             PO
	  2 Erzin Belediye	Hatay	14 25 49 *  18   8  3  2-1     PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Şeker		Kayseri	14 25 49 *  17   9  3  1-2     BAL
	  4 70 Karaman		Karaman	13 23 50 *  13   9             RPO
	  5 İskenderun ASAŞ	Hatay	14 21 45 *  16  15             RPO
	  6 Ceyhanspor		Adana	14 20 44 *  19  16             BAL
	  7 TEK			Adana	13 17 44 *  12  15             RPO
	  8 Bozyazı Belediye	Mersin	13 14 41 *   7  10  3  1-0     BAL
	  9 Gençlerbirliği	Adana	13 14 41 *  16  20  0  0-1     R
	 10 Talasgücü Belediye	Kayseri	13 12 39 *   9  14             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Niğde Belediye	Niğde	14 11 35 *  10  24             R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	13  7 34 *  12  24             R

TFF Penalties:
1 - W2 - ASAŞ - Talasgücü game is awarded as 3-0 win to ASAŞ.
Talasgücü didn't field the players. 3-points deduction to Talasgücü.

05.02
13:30 70 Karaman 1-0 Bozyazı Belediye
13:30 Erdemli Belediye 0-1 TEK
13:30 İskenderun ASAŞ 2-2 Gençlerbirliği
13:30 Niğde Belediye 0-0 Erzin Belediye
13:30 Şeker 0-0 Talasgücü Belediye
13:30 Toroslar Belediye 1-2 Ceyhanspor


5. Grup - Week 13/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	13 29 56 *  29  13             PO
	  2 Erzin Belediye	Hatay	13 24 51 *  18   8  3  2-1     PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Şekerspor		Kayseri	13 24 51 *  17   9  3  1-2     BAL
	  4 70 Karaman		Karaman	12 20 50 *  12   9     1  1-1  RPO
	  5 İskenderun ASAŞ	Hatay	13 20 47 *  14  13     1  1-1  RPO
	  6 Ceyhanspor		Adana	13 17 44 *  17  15             BAL
	  7 Bozyazı Belediye	Mersin	12 14 44 *   7   9  3  1-1     BAL
	  8 TEK			Adana	12 14 44 *  11  15  3  1-1     RPO
	  9 Gençlerbirliği	Adana	12 13 43 *  14  18             R
	 10 Talasgücü Belediye	Kayseri	12 11 41 *   9  14             RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Niğde Belediye	Niğde	13 10 37 *  10  24             R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	12  7 37 *  12  23             R

29.01
13:30 Bozyazı Belediye 0-1 TEK
13:30 Ceyhanspor 4-0 Niğde Belediye
13:30 Erzin Belediye 2-0 Şekerspor
13:30 Gençlerbirliği 1-1 70 Karaman
13:30 Talasgücü Belediye 0-0 İskenderun ASAŞ
13:30 Toroslar Belediye 4-2 Erdemli Belediye


5. Grup - Week 12/22


					 G  P Mx *   F   A
	  1 Toroslar Belediye	Mersin	12 26 56 *  25  11             PO
	  2 Şekerspor		Kayseri	12 24 54 *  17   7             PO
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye	Hatay	12 21 51 *  16   8             BAL
	  4 70 Karaman		Karaman	11 19 52 *  11   8  1  1-1     RPO
	  5 İskenderun ASAŞ	Hatay	12 19 49 *  14  13  1  1-1     RPO
	  6 Ceyhanspor		Adana	12 14 44 *  13  15     1  1-1  BAL
	  7 Bozyazı Belediye	Mersin	11 14 47 *   7   8     1  1-1  BAL
	  8 Gençlerbirliği	Adana	11 12 45 *  13  17             RPO
	  9 TEK			Adana	11 11 44 *  10  15             R
	 10 Talasgücü Belediye	Kayseri	11 10 43 *   9  14  0  0-1     RPO
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Niğde Belediye	Niğde	12 10 40 *  10  20  3  1-0     R
	 12 Erdemli Belediye	Mersin	11  7 40 *  10  19             R

22-01
13:30 70 Karaman - Talasgücü Belediye - postponed
13:30 Erdemli Belediye - Bozyazı Belediye - postponed
13:30 İskenderun ASAŞ 2-1 Erzin Belediye
13:30 Niğde Belediye 2-3 Toroslar Belediye
13:30 Şekerspor 1-0 Ceyhanspor
13:30 TEK - Gençlerbirliği - postponed


5. Grup - Week 11 - The End of First Half


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		 23 11 *  22   9             Mersin
	  2 Erzin Belediye		 21 11 *  15   6  0  0-1     Hatay
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Şekerspor			 21 11 *  16   7  3  1-0     Kayseri
	  4 70 Karaman			 19 11 *  11   8             Karaman
	  5 İskenderun ASAŞ		 16 11 *  12  12             Hatay
	  6 Ceyhanspor			 14 11 *  13  14  1  1-1     Adana
	  7 Bozyazı Belediye		 14 11 *   7   8  1  1-1     Mersin
	  8 Gençlerbirliği		 12 11 *  13  17             Adana
	  9 TEK				 11 11 *  10  15             Adana
	 10 Talasgücü Belediye		 10 11 *   9  14  0  0-1     Kayseri
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Niğde Belediye		 10 11 *   8  17  3  1-0     Niğde
	 12 Erdemli Belediye		  7 11 *  10  19             Mersin

18.12
13:30 70 Karaman 2-1 Erzin Belediye
13:30 Bozyazı Belediye 1-0 Gençlerbirliği
13:30 Erdemli Belediye 0-1 Niğde Belediye
13:30 İskenderun ASAŞ 0-0 Ceyhanspor
13:30 Şekerspor 1-0 Toroslar Beledye
13:30 TEK 0-2 Talasgücü Belediye


5. Grup - Week 10


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		 23 10 *  22   8             Mersin
	  2 Erzin Belediye		 21 10 *  14   4             Hatay
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Şekerspor			 18 10 *  15   7             Kayseri
	  4 70 Karaman			 16 10 *   9   7             Karaman
	  5 İskenderun ASAŞ		 15 10 *  12  12             Hatay
	  6 Ceyhanspor			 13 10 *  13  14             Adana
	  7 Gençlerbirliği		 12 10 *  13  16             Adana
	  8 Bozyazı Belediye		 11 10 *   6   8  3  1-0     Mersin
	  9 TEK				 11 10 *  10  13  0  0-1     Adana
	 10 Erdemli Belediye		  7 10 *  10  17     3  2-1  Mersin
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye		  7 10 *   7  14     0  1-3  Kayseri
	 12 Niğde Belediye		  7 10 *   7  17     3  1-0  Niğde

11.12
13:30 Ceyhanspor 1-2 70 Karaman
13:30 Edremit Belediye 3-3 Gençlerbirliği
13:30 Erzin Belediye 2-0 TEK
13:30 Niğde Belediye 2-2 Şekerspor
13:30 Talasgücü Belediye 1-0 Bozyazı Belediye
13:30 Toroslar Belediye 5-2 İskenderun ASAŞ


5. Grup - Week 9


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		 20  9 *  17   6             Mersin
	  2 Erzin Belediye		 18  9 *  12   4             Hatay
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Şekerspor			 17  9 *  13   5             Kayseri
	  4 İskenderun ASAŞ		 15  9 *  10   7             Hatay
	  5 70 Karaman			 13  9 *   7   6             Karaman
	  6 Ceyhanspor			 13  9 *  12  12             Adana
	  7 TEK				 11  9 *  10  11  0  1-3     Adana
	  8 Bozyazı Belediye		 11  9 *   6   7  3  1-0     Mersin
	  9 Gençlerbirliği		 11  9 *  10  13  3  2-1     Adana
	 10 Erdemli Belediye		  6  9 *   7  14             Mersin
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Niğde Belediye		  6  9 *   5  15             Niğde
	 12 Talasgücü Belediye		  4  9 *   6  14             Kayseri

TFF Penalties:
1 - W2 - ASAŞ - Talasgücü game is awarded as 3-0 win to ASAŞ.
Talasgücü didn't field the players. 3-points deduction to Talasgücü.

04.12
13:30 70 Karaman 1-2 Toroslar Belediye
13:30 Bozyazı Belediye 0-1 Erzin Belediye
13:30 Gençlerbirliği 3-2 Talasgücü Belediye
13:30 İskenderun ASAŞ 1-0 Niğde Belediye
13:30 Şekerspor 0-0 Erdemli Belediye
13:30 TEK 3-0 Ceyhanspor


5. Grup - Week 8


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		 17  8 *  15   5             Mersin
	  2 Şekerspor			 16  8 *  13   5             Kayseri
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye		 15  8 *  11   4             Hatay
	  4 Ceyhanspor			 13  8 *  12   9             Adana
	  5 70 Karaman			 13  8 *   6   4             Karaman
	  6 İskenderun ASAŞ		 12  8 *   9   7             Hatay
	  7 Bozyazı Belediye		 11  8 *   6   6             Mersin
	  8 Gençlerbirliği		  8  8 *   7  11  3  2-1     Adana
	  9 TEK				  8  8 *   7  11  0  1-2     Adana
	 10 Niğde Belediye		  6  8 *   5  14             Niğde
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Erdemli Belediye		  5  8 *   7  14             Mersin
	 12 Talasgücü Belediye		  4  8 *   4  11             Kayseri

27.11
13:30 Ceyhanspor 1-1 Bozyazı Belediye
13:30 Erdemli Belediye 2-1 Talasgücü Belediye
13:30 Erzin Belediye 2-0 Gençlerbirliği
13:30 Niğde Belediye 0-1 70 Karaman
13:30 Şekerspor 3-1 İskenderun ASAŞ
13:30 Toroslar Belediye 2-1 TEK


5. Grup - Week 7


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		 14  7 *  13   4             Mersin
	  2 Şekerspor			 13  7 *  10   4             Kayseri
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye		 12  7 *   9   4  4  2-1     Hatay
	  4 İskenderun ASAŞ		 12  7 *   8   4  0  1-2     Hatay
	  5 Ceyhanspor			 12  7 *  11   8  1  0-0     Adana
	  6 70 Karaman			 10  7 *   5   4     3  1-0  Karaman
	  7 Bozyazı Belediye		 10  7 *   5   5     0  0-1  Mersin
	  8 Gençlerbirliği		  8  7 *   7   9  3  2-1     Adana
	  9 TEK				  8  7 *   6   9  0  1-2     Adana
	 10 Niğde Belediye		  6  7 *   5  13             Niğde
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye		  4  7 *   3   9             Kayseri
	 12 Erdemli Belediye		  2  7 *   5  13             Mersin

20.11
13:30 70 Karaman 1-1 Şekerspor
13:30 ASAŞ 1-0 Erdemli Belediye
13:30 Bozyazı belediye 0-1 Toroslar Belediye
13:30 Gençlerbirliği 3-3 Ceyhanspor
13:30 Talasgücü Belediye 0-0 Erzin Belediye
13:30 TEK 1-0 Niğde Belediye


5. Grup - Week 6


					  P  G *   F   A
	  1 Şekerspor			 12  6 *   9   3          Kayseri
	  2 Toroslar Belediye		 11  6 *  12   4  2  1-1  Mersin
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye		 11  6 *   9   4  2  0-0  Hatay
	  4 Ceyhanspor			 11  6 *   8   5  2  1-1  Adana
	  5 Bozyazı Belediye		 10  6 *   5   4          Mersin
	  6 İskenderun ASAŞ		  9  6 *   7   4  1  1-1  Hatay
	  7 70 Karaman			  9  6 *   4   3  1  1-1  Karaman
	  8 Gençlerbirliği		  7  6 *   4   6          Adana
	  9 Niğde Belediye		  6  6 *   5  12          Niğde
	 10 TEK				  5  6 *   5   9          Adana
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye		  3  6 *   3   9          Kayseri
	 12 Erdemli Belediye		  2  6 *   5  12          Mersin

13.11
13:30 ASAŞ 1-1 70 Karaman
13:30 Ceyhanspor 3-1 Talasgücü Belediye
13:30 Erdemli Belediye 1-4 Erzin Belediye
13:30 Niğde Belediye 1-2 Bozyazı Belediye
13:30 Şekerspor 4-1 TEK
13:30 Toroslar Belediye 0-1 Gençlerbirliği


5. Grup - Week 5


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		 11  5 *  12   3          Mersin
	  2 Şekerspor			  9  5 *   5   2          Kayseri
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 İskenderun ASAŞ		  8  5 *   6   3  0  1-2  Hatay
	  4 Erzin Belediye		  8  5 *   5   3  4  2-1  Hatay
	  5 Ceyhanspor			  8  5 *   5   4  1  0-0  Adana
	  6 70 Karaman			  8  5 *   3   2          Karaman
	  7 Bozyazı Belediye		  7  5 *   3   3          Mersin
	  8 Niğde Belediye		  6  5 *   4  10          Niğde
	  9 TEK				  5  5 *   4   5          Adana
	 10 Gençlerbirliği		  4  5 *   3   6          Adana
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Talasgücü Belediye		  3  5 *   2   6          Kayseri
	 12 Erdemli Belediye		  2  5 *   4   8          Mersin

30.10
13:30 70 Karaman 0-0 Erdemli Belediye
13:30 Bozyazı Belediye 1-0 Şekerspor
13:30 Gençlerbirliği 1-2 Niğde Belediye
13:30 Erzin Belediye 0-0 Ceyhanspor
13:30 Talasgücü Belediye 0-2 Toroslar Belediye
13:30 TEK 1-1 ASAŞ


5. Grup - Week 4


					  P  G *   F   A
	  1 Şekerspor			  9  4 *   5   1          Kayseri
	  2 Toroslar Belediye		  8  4 *  10   3          Mersin
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye		  7  4 *   5   3          Hatay
	  4 Ceyhanspor			  7  4 *   5   4          Adana
	  5 70 Karaman			  7  4 *   3   2          Karaman
	  6 Talasgücü Belediye		  6  3 *   2   1          Kayseri
	  7 Bozyazı Belediye		  4  4 *   2   3          Mersin
	  8 Gençlerbirliği		  4  4 *   2   4          Adana
	  9 TEK				  4  4 *   3   4          Adana
	 10 İskenderun ASAŞ		  4  3 *   2   2          Hatay
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Niğde Belediye		  3  4 *   2   9          Niğde
	 12 Erdemli Belediye		  1  4 *   4   8          Mersin

23.10
14:30 70 Karaman 1-1 TEK
14:30 ASAŞ 1-0 Bozyazı Belediye
14:30 Erdemli Belediye 1-2 Ceyhanspor
14:30 Niğde Belediye 1-0 Talasgücü Belediye
14:30 Şekerspor 2-0 Gençlerbirliği
14:30 Toroslar Belediye 0-0 Erzin Belediye


5. Grup - Week 3


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		  7  3 *  10   3          Mersin
	  2 Erzin Belediye		  6  3 *   5   3  0  0-1  Hatay
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Şekerspor			  6  3 *   3   1  3  1-1  Kayseri
	  4 Talasgücü Belediye		  6  2 *   2   0  6  2-0  Kayseri
	  5 70 Karaman			  6  3 *   2   1  0  0-1  Karaman
	  6 Ceyhanspor			  4  3 *   3   3          Adana
	  7 Bozyazı Belediye		  4  3 *   2   2          Mersin
	  8 Gençlerbirliği		  4  3 *   2   2          Adana
	  9 TEK				  3  3 *   2   3          Adana
	 10 İskenderun ASAŞ		  1  2 *   1   2          Hatay
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Erdemli Belediye		  1  3 *   3   7          Mersin
	 12 Niğde Belediye		  0  3 *   1   9          Niğde

16.10
14:30 Bozyazı Belediye 0-1 70 Karaman
14:30 Ceyhanspor 1-1 Toroslar Belediye
14:30 Erzin Belediye 3-1 Niğde Belediye
14:30 Gençlerbirliği 0-0 ASAŞ
14:30 Talasgücü Belediye 1-0 Şekerspor
14:30 TEK 1-0 Erdemli Belediye


5. Grup - Week 2


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		  6  2 *   9   2          Mersin
	  2 Şekerspor			  6  2 *   3   0          Kayseri
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Bozyazı Belediye		  4  2 *   2   1          Mersin
	  4 Talasgücü Belediye		  3  1 *   1   0  3  1-0  Kayseri
	  5 Ceyhanspor			  3  2 *   2   2          Adana
	  5 Erzin Belediye		  3  2 *   2   2          Hatay
	  5 Gençlerbirliği		  3  2 *   2   2  0  0-1  Adana
	  8 70 Karaman			  3  2 *   1   1  3  1-1  Karaman
	  9 Erdemli Belediye		  1  2 *   3   6          Mersin
	 10 İskenderun ASAŞ		  0  1 *   1   2          Hatay
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 TEK				  0  2 *   1   3          Adana
	 12 Niğde Belediye		  0  2 *   0   6          Niğde

09.10
14:30 70 Karaman 1-0 Gençlerbirliği
14:30 Erdemli Belediye 2-5 Toroslar Belediye
14:30 İskenderun ASAŞ - Talasgücü Belediye - halted while 1-0
14:30 Niğde Belediye 0-2 Ceyhanspor
14:30 Şekerspor 1-0 Erzin Belediye
14:30 TEK 0-1 Bozyazı Belediye


5. Grup - Week 1


					  P  G *   F   A
	  1 Toroslar Belediye		  3  1 *   4   0          Mersin
	  2 Şekerspor			  3  1 *   2   0          Kayseri
	----------------------------------------------------------------------- Promotion Play-offs
	  3 Erzin Belediye		  3  1 *   2   1          Hatay
	  3 Gençlerbirliği		  3  1 *   2   1          Adana
	  5 Talasgücü Belediye		  3  1 *   1   0          Kayseri
	  6 Bozyazı Belediye		  1  1 *   1   1  1  1-1  Mersin
	  6 Erdemli Belediye		  1  1 *   1   1  1  1-1  Mersin
	  8 TEK				  0  1 *   1   2          Adana
	  8 İskenderun ASAŞ		  0  1 *   1   2          Hatay
	 10 70 Karaman			  0  1 *   0   1          Karaman
	----------------------------------------------------------------------- Relegation Zone
	 11 Ceyhanspor			  0  1 *   0   2          Adana
	 12 Niğde Belediye		  0  1 *   0   4          Niğde

02.10
14:30 Bozyazı Belediye 1-1 Erdemli Belediye
14:30 Ceyhanspor 0-2 Şekerspor
14:30 Erzin Belediye 2-1 İskenderun ASAŞ
14:30 Gençlerbirliği 2-1 TEK
14:30 Talasgücü Belediye 1-0 70 Karaman
14:30 Toroslar Belediye 4-0 Niğde Belediye


Format


Head-to head comparison will be applied at the end of the season according to Turkish FA rules.
They are given here for comparisons only.

BAL is played in 13 groups.
9 clubs will be promoted to 2012-2013 3. Lig and 26 clubs will be relegated directly to regional amateur leagues.
Promotions:
All play-off games will be played in one game knockout elimination format.
Play-offs will be played at 2 stages:
Stage 1 - This stage will be played by the runner-ups of each group. 5 clubs will progress to stage 2.
Only 1 İzmir runner-up may qualify to Stage 2. The number of İstanbul runner-ups will be decided so that there will be not more than 4 clubs at Stage 2.
Stage 2 - 13 group winners will be paired with 5 runner-ups progressing from Stage 1 and 9 clubs will get promotion.
If there are more that 2 clubs from a province, they will be paired to play each other.
If there are 3 clubs from İzmir, they play a mini-league to decide one winner.
If there are 3 or 4 clubs from İstanbul, they are paired with each other and play one game elimination rounds.

Relegations:
2 bottom clubs in each group will be relegated from the league to regiaonal amateur leagues.

More clubs will be relegated or forced to play play-off games with with regional clubs to provide promotions from the regioal leagues.

The rules will differ for provinces depending upon their berths.

Provincial Promotions and Relegations for Group 5:

Provinces with 1 berth - Karaman, Niğde

		Result		Next year
	C1	3		A
	C2	B		PO
	C3	R		A

Provinces with 2 berths - Hatay, Kayseri

		Result		Next year
	C1	3 B		A PO
	C2	3 R		A A
	C3	B B		B PO
	C4	B R		B A
	C5	R R		A A

Provinces with 3 berths - Adana, Mersin

		Result		Next year
	C1	3 B B		A PO A
	C2	3 B R		A B A
	C3	3 R R		A A A
	C4	B B B		B PO A
	C5	B B R		B PO A
	C6	B R R		B A A
 

The abbreviations:
C1, C2, C3 - Case 1, Case 2, Case 3
3 - Promoted to 3. Lig
B - Remained at BAL
R - Relegated from BAL
A - Regional amateur club will replace
PO - Promotion/Relegation play-off will be played

Home League Cup UEFA Cups National Team EURO World Cup POOL