Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

İZMİR İZMİR

HOME LEAGUES TURKISH CUP SÜPER KUPA UEFA CUPS NATIONAL TEAM NATIONS LEAGUE EURO WORLD CUP POOL
EUROPA LEAGUE
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA Super Cup
*
Coefficients
Country Rankings
Access List for 2019-2020
Access List for 2020-2021
UCL Seeding
UEL Seeding
All Winners
Turkish Clubs
*
2020-2021 UEL
History
2018-2019 UEL
E-MAIL
Erdinç Sivritepe
GOOGLE SEARCH
Google

2018-2019 UEFA EUROPA LEAGUE


5 - Sevilla, 3 - Juventus, Internazionale, Liverpool, Atlético Madrid, 2 - Monchengladbach, Tottenham, Real Madrid, IFK Göteborg, Parma, Feyenoord, Porto, Chelsea, 1 - Frankfurt, Ipswich, Anderlecht, Leverkusen, Napoli, Ajax, Bayern München, Schalke, Galatasaray, Valencia, CSKA Moskva, Zenit, Shakhtar, Manchester Utd


LAST 16


Draw: 28/02

              Leg 1   Leg 2   PK
                             
07/03 14/03 ESP Sevilla FC ITA AS Roma                  
07/03 14/03 GER Vfl Wolfsburg UKR FK Šachtar Donec'k   1 2            
07/03 14/03 AUT LASK Linz ENG Manchester United FC   0 5            
07/03 14/03 SCO Rangers FC Glasgow GER TSV Bayer 04 Leverkusen   1 3            
07/03 14/03 GER Eintracht Frankfurt SUI FC Basel 1893   0 3            
07/03 14/03 GRE PAE Olympiakos SF Peiraiōs ENG Wolverhampton Wanderers FC   1 1            
07/03 14/03 TUR Başakşehir FK İstanbul DEN FC København   1 0            
07/03 14/03 ITA FC Internazionale Milano ESP Getafe CF                  


LAST 32


Draw: 16/12
              Leg 1   Leg 2   PK
                             
20/02 27/02 ROU FC CFR 1907 Cluj ESP Sevilla FC   1 1   0 0      
20/02 27/02 GRE PAE Olympiakos SF Peiraiōs ENG Arsenal FC London   0 1   2 1      
20/02 27/02 GER TSV Bayer 04 Leverkusen POR FC Porto   2 1   3 1      
20/02 27/02 ITA AS Roma BEL KAA Gent   1 0   1 1      
20/02 27/02 UKR FK Šachtar Donec'k POR SL Benfica Lisboa   2 1   3 3      
20/02 27/02 BEL Club Brugge KV ENG Manchester United FC   1 1   0 5      
20/02 27/02 ESP Getafe CF NED AFC Ajax Amsterdam   2 0   1 2      
20/02 27/02 CYP APOEL Lefkosías SUI FC Basel 1893   0 3   0 1      
20/02 27/02 GER Eintracht Frankfurt AUT FC Red Bull Salzburg   4 1   2 2      
20/02 27/02 POR Sporting CP Lisboa TUR Başakşehir FK İstanbul   3 1   1 4   ET  
20/02 27/02 GER Vfl Wolfsburg SWE Malmö FF   2 1   3 0      
20/02 27/02 DEN FC København SCO Celtic FC Glasgow   1 1   3 1      
20/02 27/02 BUL PFK Ludogorec Razgrad ITA FC Internazionale Milano   0 2   1 2      
20/02 27/02 SCO Rangers FC Glasgow POR SC Braga   3 2   1 0      
20/02 27/02 ENG Wolverhampton Wanderers FC ESP RCD Espanyol Barcelona   4 0   2 3      
20/02 27/02 NED AZ Alkmaar AUT LASK Linz   1 1   0 2      


GROUPS


Draw: 30/08
      GROUP A                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 AZE Qarabağ FK Ağdam ESP Sevilla FC   0 3   0 2         Sevilla FC 15           6 5 0 1 14 3
19/09 28/11 CYP APOEL Lefkosías LUX F91 Diddeleng   3 4   2 0         APOEL Lefkosías 10           6 3 1 2 10 8
03/10 12/12 ESP Sevilla FC CYP APOEL Lefkosías   1 0   0 1         Qarabağ FK Ağdam 5           6 1 2 3 8 11
03/10 12/12 LUX F91 Diddeleng AZE Qarabağ FK Ağdam   1 4   1 1         F91 Diddeleng 4           6 1 1 4 8 18
24/10 07/11 AZE Qarabağ FK Ağdam CYP APOEL Lefkosías   2 2   1 2                                  
24/10 07/11 ESP Sevilla FC LUX F91 Diddeleng   3 0   5 2                                  
                                                         
      GROUP B                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 DEN FC København SUI FC Lugano   1 0   1 0         Malmö FF 11           6 3 2 1 8 6
19/09 28/11 UKR FK Dynamo Kyïv SWE Malmö FF   1 0   3 4         FC København 9           6 2 3 1 5 4
03/10 12/12 SWE Malmö FF DEN FC København   1 1   1 0         FK Dynamo Kyïv 7           6 1 4 1 7 7
03/10 12/12 SUI FC Lugano UKR FK Dynamo Kyïv   0 0   1 1         FC Lugano 3           6 0 3 3 2 5
24/10 07/11 UKR FK Dynamo Kyïv DEN FC København   1 1   1 1                                  
24/10 07/11 SWE Malmö FF SUI FC Lugano   2 1   0 0                                  
                                                         
      GROUP C                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 ESP Getafe CF TUR Trabzonspor K   1 0   1 0         FC Basel 1893 13           6 4 1 1 12 4
19/09 28/11 SUI FC Basel 1893 RUS FK Krasnodar   5 0   0 1         Getafe CF 12           6 4 0 2 8 4
03/10 12/12 TUR Trabzonspor K SUI FC Basel 1893   2 2   0 2         FK Krasnodar 9           6 3 0 3 7 11
03/10 12/12 RUS FK Krasnodar ESP Getafe CF   1 2   0 3         Trabzonspor K 1           6 0 1 5 3 11
24/10 07/11 ESP Getafe CF SUI FC Basel 1893   0 1   1 2                                  
24/10 07/11 TUR Trabzonspor K RUS FK Krasnodar   0 2   1 3                                  
                                                         
      GROUP D                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 AUT LASK Linz NOR Rosenborg BK Trondheim   1 0   2 1         LASK Linz 13           6 4 1 1 11 4
19/09 28/11 NED PSV Eindhoven POR Sporting CP Lisboa   3 2   0 4         Sporting CP Lisboa 12           6 4 0 2 11 7
03/10 12/12 NOR Rosenborg BK Trondheim NED PSV Eindhoven   1 4   1 1         PSV Eindhoven 8           6 2 2 2 9 12
03/10 12/12 POR Sporting CP Lisboa AUT LASK Linz   2 1   0 3         Rosenborg BK Trondheim 1           6 0 1 5 3 11
24/10 07/11 NED PSV Eindhoven AUT LASK Linz   0 0   1 4                                  
24/10 07/11 POR Sporting CP Lisboa NOR Rosenborg BK Trondheim   1 0   2 0                                  

      GROUP E                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 FRA Stade Rennais FC SCO Celtic FC Glasgow   1 1   1 3         Celtic FC Glasgow 13           6 4 1 1 10 6
19/09 28/11 ROU FC CFR 1907 Cluj ITA SS Lazio Roma   2 1   0 1         FC CFR 1907 Cluj 12           6 4 0 2 6 4
03/10 12/12 ITA SS Lazio Roma FRA Stade Rennais FC   2 1   0 2         SS Lazio Roma 6           6 2 0 4 6 9
03/10 12/12 SCO Celtic FC Glasgow ROU FC CFR 1907 Cluj   2 0   0 2         Stade Rennais FC 4           6 1 1 4 5 8
24/10 07/11 SCO Celtic FC Glasgow ITA SS Lazio Roma   2 1   2 1                                  
24/10 07/11 FRA Stade Rennais FC ROU FC CFR 1907 Cluj   0 1   0 1                                  
                                                         
      GROUP F                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 GER Eintracht Frankfurt ENG Arsenal FC London   0 3   2 1         Arsenal FC London 11           6 3 2 1 14 7
19/09 28/11 BEL R Standard de Liège POR Vitória SC Guimarães   2 0   1 1         Eintracht Frankfurt 9           6 3 0 3 8 10
03/10 12/12 ENG Arsenal FC London BEL R Standard de Liège   4 0   2 2         R Standard de Liège 8           6 2 2 2 8 10
03/10 12/12 POR Vitória SC Guimarães GER Eintracht Frankfurt   0 1   3 2         Vitória SC Guimarães 5           6 1 2 3 7 10
24/10 07/11 GER Eintracht Frankfurt BEL R Standard de Liège   2 1   1 2                                  
24/10 07/11 ENG Arsenal FC London POR Vitória SC Guimarães   3 2   1 1                                  
                                                         
      GROUP G                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 POR FC Porto SUI BSC Young Boys Bern   2 1   2 1         FC Porto 10           6 3 1 2 8 9
19/09 28/11 SCO Rangers FC Glasgow NED SC Feyenoord Rotterdam   1 0   1 1         Rangers FC Glasgow 9           6 2 3 1 8 6
03/10 12/12 NED SC Feyenoord Rotterdam POR FC Porto   2 0   2 3         BSC Young Boys Bern 8           6 2 2 2 8 7
03/10 12/12 SUI BSC Young Boys Bern SCO Rangers FC Glasgow   2 1   1 1         SC Feyenoord Rotterdam 5           6 1 2 3 7 9
24/10 07/11 SUI BSC Young Boys Bern NED SC Feyenoord Rotterdam   2 0   1 1                                  
24/10 07/11 POR FC Porto SCO Rangers FC Glasgow   1 1   0 2                                  
                                                         
      GROUP H                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 ESP RCD Espanyol Barcelona HUN Ferencvárosi TC Budapest   1 1   2 2         RCD Espanyol Barcelona 11           6 3 2 1 12 4
19/09 28/11 BUL PFK Ludogorec Razgrad RUS PFK ČSKA Moskva   5 1   1 1         PFK Ludogorec Razgrad 8           6 2 2 2 10 10
03/10 12/12 HUN Ferencvárosi TC Budapest BUL PFK Ludogorec Razgrad   0 3   1 1         Ferencvárosi TC Budapest 7           6 1 4 1 5 7
03/10 12/12 RUS PFK ČSKA Moskva ESP RCD Espanyol Barcelona   0 2   1 0         PFK ČSKA Moskva 5           6 1 2 3 3 9
24/10 07/11 BUL PFK Ludogorec Razgrad ESP RCD Espanyol Barcelona   0 1   0 6                                  
24/10 07/11 RUS PFK ČSKA Moskva HUN Ferencvárosi TC Budapest   0 1   0 0                                  

      GROUP I                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 BEL KAA Gent FRA AS Saint-Étienne   3 2   0 0         KAA Gent 12           6 3 3 0 11 7
19/09 28/11 GER Vfl Wolfsburg UKR PFK Oleksandrija   3 1   1 0         Vfl Wolfsburg 11           6 3 2 1 9 7
03/10 12/12 FRA AS Saint-Étienne GER Vfl Wolfsburg   1 1   0 1         AS Saint-Étienne 4           6 0 4 2 6 8
03/10 12/12 UKR PFK Oleksandrija BEL KAA Gent   1 1   1 2         PFK Oleksandrija 3           6 0 3 3 6 10
24/10 07/11 BEL KAA Gent GER Vfl Wolfsburg   2 2   3 1                                  
24/10 07/11 FRA AS Saint-Étienne UKR PFK Oleksandrija   1 1   2 2                                  
                                                         
      GROUP J                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 ITA AS Roma TUR Başakşehir FK İstanbul   4 0   3 0         Başakşehir FK İstanbul 10           6 3 1 2 7 9
19/09 28/11 GER Borussia VfL 1900 Mönchengladbach AUT Wolfsberger AC   0 4   1 0         AS Roma 9           6 2 3 1 12 6
03/10 12/12 TUR Başakşehir FK İstanbul GER Borussia VfL 1900 Mönchengladbach   1 1   2 1         Borussia VfL 1900 Mönchengladbach 8           6 2 2 2 6 9
03/10 12/12 AUT Wolfsberger AC ITA AS Roma   1 1   2 2         Wolfsberger AC 5           6 1 2 3 7 8
24/10 07/11 ITA AS Roma GER Borussia VfL 1900 Mönchengladbach   1 1   1 2                                  
24/10 07/11 TUR Başakşehir FK İstanbul AUT Wolfsberger AC   1 0   3 0                                  
                                                         
      GROUP K                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 ENG Wolverhampton Wanderers FC POR SC Braga   0 1   3 3         SC Braga 14           6 4 2 0 15 9
19/09 28/11 SVK ŠK Slovan Bratislava TUR Beşiktaş JK İstanbul   4 2   1 2         Wolverhampton Wanderers FC 13           6 4 1 1 11 5
03/10 12/12 TUR Beşiktaş JK İstanbul ENG Wolverhampton Wanderers FC   0 1   0 4         ŠK Slovan Bratislava 4           6 1 1 4 10 13
03/10 12/12 POR SC Braga SVK ŠK Slovan Bratislava   2 2   4 2         Beşiktaş JK İstanbul 3           6 1 0 5 6 15
24/10 07/11 TUR Beşiktaş JK İstanbul POR SC Braga   1 2   1 3                                  
24/10 07/11 SVK ŠK Slovan Bratislava ENG Wolverhampton Wanderers FC   1 2   0 1                                  
                                                         
      GROUP L                           P   P F A   G W D L F A
19/09 28/11 ENG Manchester United FC KAZ Astana FK   1 0   1 2         Manchester United FC 13           6 4 1 1 10 2
19/09 28/11 SRB FK Partizan Beograd NED AZ Alkmaar   2 2   2 2         AZ Alkmaar 9           6 2 3 1 15 8
03/10 12/12 KAZ Astana FK SRB FK Partizan Beograd   1 2   1 4         FK Partizan Beograd 8           6 2 2 2 10 10
03/10 12/12 NED AZ Alkmaar ENG Manchester United FC   0 0   0 4         Astana FK 3           6 1 0 5 4 19
24/10 07/11 SRB FK Partizan Beograd ENG Manchester United FC   0 1   0 3                                  
24/10 07/11 NED AZ Alkmaar KAZ Astana FK   6 0   5 0                                  


PLAY-OFF ROUND


Draw: 05/08


MAIN PATH


Beşiktaş will start at Group Stage
              Leg 1   Leg 2   PK
                             
23/08 30/08 BEL KAA Gent CRO HNK Rijeka   2 1   1 1      
23/08 30/08 ESP RCD Espanyol Barcelona UKR FK Zorya Luhans'k   3 1   2 2      
23/08 30/08 FRA RC Strasbourg Alsace GER Eintracht Frankfurt   1 0   0 3      
23/08 30/08 GRE PAE AEK Athína  TUR Trabzonspor K   1 3   2 0      
23/08 30/08 ITA FC Torino ENG Wolverhampton Wanderers FC   2 3   1 2      
23/08 30/08 NED AZ Alkmaar BEL R Antwerp FC   1 1   4 1      
23/08 30/08 NED PSV Eindhoven CYP APO Apollōn Lemesou   3 0   4 0      
23/08 30/08 NED SC Feyenoord Rotterdam ISR MK Hapoel Be'er Sheva   3 0   3 0      
23/08 30/08 POL KP Legia Warszawa SCO Rangers FC Glasgow   0 0   0 1      
23/08 30/08 POR SC Braga RUS FK Spartak Moskva   1 0   2 1      
23/08 30/08 ROU SC FCSB POR Vitória SC Guimarães   0 0   0 1      
23/08 30/08 SRB FK Partizan Beograd NOR Molde FK   2 1   1 1      
23/08 30/08 SWE Malmö FF ISR MK Bnei Yehuda Tel Aviv   3 0   1 0      


CHAMPIONS PATH


              Leg 1   Leg 2   PK
                             
23/08 30/08 ARM Ararat-Armenia FA Yerevan LUX F91 Diddeleng   2 1   1 2   4 5
23/08 30/08 BUL PFK Ludogorec Razgrad SVN NK Maribor   0 0   2 2      
23/08 30/08 DEN FC København LVA FK Rīga   3 1   0 1      
23/08 30/08 KAZ Astana FK BLR FK BATE Barysaŭ   3 0   0 2      
23/08 30/08 LTU FK Sūduva Marijampolė HUN Ferencvárosi TC Budapest   0 0   2 4      
23/08 30/08 NIR Linfield FC Belfast AZE Qarabağ FK Ağdam   3 2   1 2      
23/08 30/08 SCO Celtic FC Glasgow SWE AIK FF Solna   2 0   4 1      
23/08 30/08 SVK ŠK Slovan Bratislava GRE PAOK PAE Thessaloníki   1 0   2 3      


THIRD QUALIFYING ROUND


Draw: 22/07


MAIN PATH


Beşiktaş will start at the Group Stage
              Leg 1   Leg 2   PK
                             
08/08 15/08 ARM P'yownik FA Yerevan ENG Wolverhampton Wanderers FC   0 4   0 4      
08/08 15/08 AUT FK Austria Wien CYP APO Apollōn Lemesou   1 2   1 3      
08/08 15/08 AZE Neftçi PFK Bakı ISR MK Bnei Yehuda Tel Aviv   2 2   1 2      
08/08 15/08 BEL R Antwerp FC CZE FC Viktoria Plzeň   1 0   1 2   ET  
08/08 15/08 BUL PFK Lokomotiv Plovdiv FRA RC Strasbourg Alsace   0 1   0 1      
08/08 15/08 BUL PFK CSKA Sofija UKR FK Zorya Luhans'k   1 1   0 1      
08/08 15/08 CRO HNK Rijeka SCO Aberdeen FC   2 0   2 0      
08/08 15/08 CYP AEK Làrnakas BEL KAA Gent   1 1   0 3      
08/08 15/08 CZE AC Sparta Praha TUR Trabzonspor K   2 2   1 2      
08/08 15/08 DEN Brøndby IF POR SC Braga   2 4   1 3      
08/08 15/08 DEN FC Midtjylland SCO Rangers FC Glasgow   2 4   1 3      
08/08 15/08 ITA FC Torino BLR FK Šachcër Salīhorsk   5 0   1 1      
08/08 15/08 LIE FC Vaduz GER Eintracht Frankfurt   0 5   0 1      
08/08 15/08 LVA FK Ventspils POR Vitória SC Guimarães   0 3   0 6      
08/08 15/08 NED SC Feyenoord Rotterdam GEO SK Dinamo Tbilisi   4 0   1 1      
08/08 15/08 NOR FK Haugesund NED PSV Eindhoven   0 1   0 0      
08/08 15/08 NOR Molde FK GRE AS Arīs Thessalonikīs   3 0   1 3   ET  
08/08 15/08 POL KP Legia Warszawa GRE PAE APS Atromitos Áthínon   0 0   2 0      
08/08 15/08 ROU SC FCSB CZE FK Mladá Boleslav   0 0   1 0      
08/08 15/08 ROU CS Universitatea Craiova GRE PAE AEK Athína    0 2   1 1      
08/08 15/08 SRB FK Partizan Beograd TUR Yeni Malatyaspor K   3 1   0 1      
08/08 15/08 SUI FC Thun RUS FK Spartak Moskva   2 3   1 2      
08/08 15/08 SUI FC Luzern ESP RCD Espanyol Barcelona   0 3   0 3      
08/08 15/08 SWE IFK Norrköping ISR MK Hapoel Be'er Sheva   1 1   1 3      
08/08 15/08 SWE Malmö FF BIH HŠK Zrinjski Mostar   3 0   0 1      
08/08 15/08 UKR FK Mariupol' NED AZ Alkmaar   0 0   0 4      


CHAMPIONS PATH


              Leg 1   Leg 2   PK
                             
06/08 14/08 ARM Ararat-Armenia FA Yerevan GEO SK Saburtalo Tbilisi   1 2   2 0      
08/08 15/08 BIH FK Sarajevo BLR FK BATE Barysaŭ   1 2   0 0      
08/08 15/08 BUL PFK Ludogorec Razgrad WAL The New Saints FC   5 0   4 0      
08/08 15/08 ISR MK Maccabi Tel Aviv LTU FK Sūduva Marijampolė   1 2   1 2      
08/08 15/08 KAZ Astana FK MLT Valletta FC   5 1   4 0      
08/08 13/08 LUX F91 Diddeleng EST Nõmme Kalju FC   3 1   1 0      
06/08 15/08 LVA FK Rīga FIN HJK Helsinki   1 1   2 2      
08/08 15/08 MDA FC Sheriff Tiraspol SWE AIK FF Solna   1 2   1 1      
06/08 15/08 MNE FK Sutjeska Nikšić NIR Linfield FC Belfast   1 2   2 3      
07/08 23/08 SVK ŠK Slovan Bratislava IRL Dundalk FC   1 0   3 1      


SECOND QUALIFYING ROUND


Draw: 19/06


MAIN PATH


Beşiktaş will start at the Group Stage
Trabzonspor will start at the Third Qualifying Round
              Leg 1   Leg 2   PK
                             
25/07 01/08 ARM Alaškert FA Martuni ROU SC FCSB   0 3   3 2      
25/07 01/08 ARM P'yownik FA Yerevan CZE FK Jablonec   2 1   0 0      
25/07 01/08 AZE Qəbələ FK GEO SK Dinamo Tbilisi   0 2   0 3      
25/07 01/08 BEL KAA Gent ROU FC Viitorul Constanţa   6 3   1 2      
25/07 01/08 BLR FK Šachcër Salīhorsk DEN Esbjerg fB   2 0   0 0      
25/07 01/08 BUL PFK CSKA Sofija CRO NK Osijek   1 0   0 1   5 4
25/07 01/08 BUL PFK Lokomotiv Plovdiv SVK FC Spartak Trnava   2 0   1 3      
25/07 01/08 CYP AEK Làrnakas BUL PFK Levski Sofija   3 0   4 0      
25/07 01/08 CZE FK Mladá Boleslav KAZ Ordabası SK Şımkent   1 1   3 2      
25/07 01/08 ENG Wolverhampton Wanderers FC NIR Crusaders FC Belfast   2 0   4 1      
25/07 01/08 ESP RCD Espanyol Barcelona ISL Stjarnan FC Garðabær   4 0   3 1      
25/07 01/08 EST Tallinna FC Flora GER Eintracht Frankfurt   1 2   1 2      
25/07 01/08 FRA RC Strasbourg Alsace ISR MK Maccabi Hejfá   3 1   1 2      
25/07 01/08 GRE AS Arīs Thessalonikīs CYP AEL Lemesóu   0 0   1 0      
25/07 01/08 HUN Budapest Honvéd FC ROU CS Universitatea Craiova   0 0   0 0   1 3
25/07 01/08 HUN Fehérvár FC Székesfehérvar LIE FC Vaduz   1 0   0 2   ET  
25/07 01/08 IRL Shamrock Rovers FC Dublin CYP APO Apollōn Lemesou   2 1   1 3      
25/07 01/08 ISR MK Hapoel Be'er Sheva KAZ Qaýrat FK Almaty   2 0   1 1      
25/07 01/08 ITA FC Torino HUN Debreceni VSC   3 0   4 1      
25/07 01/08 LUX AS la Jeunesse d'Esch POR Vitória SC Guimarães   0 1   0 4      
25/07 01/08 LVA FK Ventspils MLT Gżira United FC   4 0   2 2      
25/07 01/08 MNE FK Budućnost Podgorica UKR FK Zorya Luhans'k   1 3   0 1      
25/07 01/08 NED AZ Alkmaar SWE BK Häcken Göteborg   0 0   3 0      
25/07 01/08 NED FC Utrecht BIH HŠK Zrinjski Mostar   1 1   1 2   ET  
25/07 01/08 NOR FK Haugesund AUT SK Sturm Graz   2 0   1 2      
25/07 01/08 NOR Molde FK SRB FK Čukarički Beograd   0 0   3 1      
25/07 01/08 POL KP Legia Warszawa FIN KuPS Kuopio   1 0   0 0      
25/07 01/08 POL OSP Lechia Gdańsk DEN Brøndby IF   2 1   1 4   ET  
25/07 01/08 RUS FK Arsenal Tula AZE Neftçi PFK Bakı   0 1   0 3      
25/07 01/08 GEO SK Chikhura Sachkere SCO Aberdeen FC   1 1   0 5      
25/07 01/08 SCO Rangers FC Glasgow LUX Progrès Nidderkuer   2 0   0 0      
25/07 01/08 SUI FC Luzern FRO KÍ Klaksvík   1 0   1 0      
25/07 01/08 SVK FK DAC 1904 Dunajská Streda GRE PAE APS Atromitos Áthínon   1 2   2 3      
25/07 01/08 SVN NK Domžale SWE Malmö FF   2 2   2 3      
25/07 01/08 SWE IFK Norrköping LVA FK Liepāja   2 0   1 0      
25/07 01/08 TUR Yeni Malatyaspor K SVN NK Olimpija Ljubljana   2 2   1 0      
25/07 01/08 WAL Connah's Quay FC SRB FK Partizan Beograd   0 1   0 3      


CHAMPIONS PATH


              Leg 1   Leg 2   PK
                             
    BIH FK Sarajevo   BYE                  
25/07 01/08 ALB FK Partizani Tiranë MDA FC Sheriff Tiraspol   0 1   1 1      
23/07 01/08 AND FC Santa Coloma KAZ Astana FK   0 0   1 4      
23/07 30/07 ARM Ararat-Armenia FA Yerevan GIB Lincoln Red Imps FC   2 0   2 1      
23/07 01/08 FRO HB Tórshavn NIR Linfield FC Belfast   2 2   0 1      
25/07 01/08 ISL Valur Reykjavík BUL PFK Ludogorec Razgrad   1 1   0 4      
23/07 30/07 MKD FK Škendija Tetovo LUX F91 Diddeleng   1 2   1 1      
25/07 01/08 POL GKS Piast Gliwice LVA FK Rīga   3 2   1 2      
23/07 30/07 SMR SP Tre Penne LTU FK Sūduva Marijampolė   0 5   0 5      
24/07 30/07 SVK ŠK Slovan Bratislava KOS KF Feronikeli   2 1   2 0      


FIRST QUALIFYING ROUND


Draw: 18/06


MAIN PATH


              Leg 1   Leg 2   PK
                             
11/07 18/07 ALB KF Laçi ISR MK Hapoel Be'er Sheva   1 1   0 1      
11/07 18/07 ARM Alaškert FA Martuni MKD FK Makedonija GP   3 1   3 0      
11/07 18/07 ARM P'yownik FA Yerevan MKD FK Shkupi Čair   3 3   2 1      
11/07 18/07 AZE Səbail FK ROU CS Universitatea Craiova   2 3   2 3      
11/07 18/07 BIH FK Radnik Bijeljina SVK FC Spartak Trnava   2 0   0 2   2 3
11/07 18/07 BIH NK Široki Brijeg KAZ Qaýrat FK Almaty   1 2   1 2      
11/07 18/07 BLR FK Šachcër Salīhorsk MLT Hibernians FC Paola   1 0   1 0      
09/07 16/07 BUL PFK CSKA Sofija MNE OFK Titograd   4 0   0 0      
11/07 18/07 CYP AEK Làrnakas MDA CS Petrocub Hîncești   1 0   1 0      
11/07 18/07 DEN Brøndby IF FIN FC Inter Turku   4 1   0 2      
11/07 18/07 EST JK Narva Trans MNE FK Budućnost Podgorica   0 2   1 4      
11/07 18/07 EST Tallinna FC Flora SRB FK Radnički Niš   2 0   2 2      
11/07 18/07 FIN KuPS Kuopio BLR FK Vicebsk   2 0   1 1      
11/07 18/07 GEO SK Dinamo Tbilisi AND UE Engordany   6 0   1 0      
11/07 18/07 GIB Europa FC POL KP Legia Warszawa   0 0   0 3      
09/07 18/07 GIB St.Joseph's FC SCO Rangers FC Glasgow   0 4   0 6      
11/07 18/07 HUN Budapest Honvéd FC LTU FK Žalgiris Vilnius   3 1   1 1      
11/07 18/07 HUN Debreceni VSC ALB FK Kukësi   3 0   1 1      
11/07 18/07 IRL Cork City FC LUX Progrès Nidderkuer   0 2   2 1      
11/07 18/07 IRL St.Patrick's AFC Dublin SWE IFK Norrköping   0 2   1 2      
11/07 18/07 ISL Breiðablik UBK Kópavogur LIE FC Vaduz   0 0   1 2      
11/07 18/07 ISL Stjarnan FC Garðabær EST Tallinna FCI Levadia   2 1   2 3      
11/07 18/07 ISR MK Maccabi Hejfá SVN NŠ Mura Murska Sobota   2 0   3 2      
11/07 18/07 KAZ Ordabası SK Şımkent GEO SK T'orp'edo Kutaisi   1 0   2 0      
11/07 18/07 LTU FK Kauno Žalgiris CYP APO Apollōn Lemesou   0 2   0 4      
11/07 16/07 LTU FK Riteriai FRO KÍ Klaksvík   1 1   0 0      
10/07 18/07 LUX AS la Jeunesse d'Esch KAZ Tobol FK Qostanay   0 0   1 1      
11/07 17/07 LUX CS Fola Esch GEO SK Chikhura Sachkere   1 2   1 2      
11/07 18/07 LVA FK Liepāja BLR FK Dynama Mīnsk   1 1   2 1      
11/07 18/07 LVA FK Ventspils ALB KS Teuta Durrës   3 0   0 1      
11/07 18/07 MDA CSF Speranța Nisporeni AZE Neftçi PFK Bakı   0 3   0 6      
11/07 18/07 MKD FK Akademija Pandev Strumica BIH HŠK Zrinjski Mostar   0 3   0 3      
11/07 18/07 MLT Balzan Youths FC SVN NK Domžale   3 4   0 1      
09/07 18/07 MLT Gżira United FC CRO HNK Hajduk Split   0 2   3 1      
11/07 18/07 MNE FK Zeta Golubovci HUN Fehérvár FC Székesfehérvar   1 5   0 0      
11/07 18/07 NIR Cliftonville FAC Belfast NOR FK Haugesund   0 1   1 5      
11/07 18/07 NIR Crusaders FC Belfast FRO B36 Tórshavn   2 0   3 2      
11/07 18/07 NOR Molde FK ISL KR Reykjavík   7 1   0 0      
11/07 18/07 NOR SK Brann Bergen IRL Shamrock Rovers FC Dublin   2 2   1 2      
11/07 18/07 ROU SC FCSB MDA FC Milsami Orhei   2 0   2 1      
11/07 18/07 SCO Aberdeen FC FIN RoPS Rovaniemi   2 1   2 1      
11/07 16/07 SRB FK Čukarički Beograd ARM Bananc' FA Yerevan   3 0   5 0      
11/07 18/07 SVK FK DAC 1904 Dunajská Streda POL KS Cracovia   1 1   2 2      
11/07 18/07 SVK MFK Ružomberok BUL PFK Levski Sofija   0 2   0 2      
11/07 18/07 SVN NK Olimpija Ljubljana LVA FK Rīgas Fs   2 3   2 0      
11/07 18/07 SWE Malmö FF NIR Ballymena United FC   7 0   4 0      
11/07 18/07 WAL Connah's Quay FC SCO Kilmarnock FC   1 2   2 0      


PRELIMINARY ROUND


Draw: 11/06


MAIN PATH


              Leg 1   Leg 2   PK
                             
27/06 04/07 AND UE Sant Julià GIB Europa FC   3 2   0 4      
27/06 04/07 FRO KÍ Klaksvík SMR SP Tre Fiori   5 1   4 0      
27/06 02/07 KOS FC Prishtina GIB St.Joseph's FC   1 1   0 2      
27/06 04/07 LUX Progrès Nidderkuer WAL Cardiff MU FC   1 0   1 2      
27/06 04/07 NIR Ballymena United FC FRO NSÍ Runavík   2 0   0 0      
27/06 04/07 SMR La Fiorita SP AND UE Engordany   0 1   1 2      
27/06 04/07 WAL Barry Town FC NIR Cliftonville FAC Belfast   0 0   0 4      




FINAL - GDAŃSK


Draw: 20/03
Match: 27/05


SEMI FINALS


Draw: 20/03
Matches: 30/04 - 07/05


QUARTER FINALS


Draw: 20/03
Matches: 09/04 - 16/04