Google
    
HOME LEAGUES TURKISH CUP UEFA CUPS NATIONAL TEAM EURO WORLD CUP ARCHIVES POOL
2013 2014
UEL
UEL
UEL - Group Stage
UEL - Qualifying Rounds
*
UEFA Champions League
*
Country Ranking
Seeding
Access List
History
E-MAIL
Erdinš Sivritepe
TURKISH BOOKS
Piknikte D÷mivole
Erdinš Sivritepe'ye Arma­an

Barř■ Karacasu / Ůener Yelkenci

PLAY-OFF ROUND


Leg 1   Leg 2
 
  22.08 29.08 MK Maccabi Tel-Aviv ISR *1
  22.08 29.08 FK Kuban' Krasnodar RUS 1-0 2-1 NED Feyenoord Rotterdam
  22.08 29.08 SV Zulte Waregem BEL 1-1 2-1 CYP APOEL LefkosÝas *2
  22.08 29.08 SK Rapid Wien AUT 1-0 3-0 GEO SK Dila Gori
  22.08 29.08 Troms° IL NOR 2-1 0-2 TUR Be■ikta■ JK Ţstanbul *3
  22.08 29.08 CS Pandurii TÔrgu Jiu ROM 0-1 2-0 POR SC Braga aet
  22.08 29.08 Apˇllon Lemesˇs CYP 2-0 0-1 FRA OGC Nice C˘te d'Azur
  22.08 29.08 Akt÷be FK KAZ 2-3 1-5 UKR FK Dynamo Ky´v
  22.08 29.08 Swansea City FC ENG 5-1 1-2 ROM FC Petrolul Ploie■ti
  22.08 29.08 PAE APS Atromitos ┴thÝnon GRE 1-3 2-0 NED AZ Alkmaar *4
  22.08 29.08 FH Hafnarfj÷rđur ISL 0-2 2-5 BEL KRC Genk
  22.08 29.08 IF Elfsborg Borňs SWE 1-1 1-0 DEN FC NordsjŠlland Farum
  22.08 29.08 Sevilla FC ESP 4-1 5-0 POL WKS Śląsk Wrocław
  22.08 29.08 FC Red Bull Salzburg AUT 5-0 2-0 LTU VMFD Žalgiris Vilnius
  22.08 29.08 Qaraba­ A­dam FK AZE 0-2 1-2 GER Eintracht Frankfurt
  22.08 29.08 FK Mīnsk BLR 0-2 1-3 BEL Royal Standard de LiŔge
  22.08 29.08 FK Baumit Jablonec CZE 1-2 0-6 ESP Real Betis BalompiÚ
  22.08 29.08 HNK Rijeka CRO 2-1 2-2 GER VfB Stuttgart
  22.08 29.08 FH Čornomorec' Odessa UKR 1-0 0-1 ALB KF SkŰnderbeu KoršŰ pk 7-6
  22.08 29.08 FC Sankt Gallen SUI 1-1 4-2 RUS FK Spartak Moskva
  22.08 29.08 Molde FK NOR 0-2 0-3 RUS FK Rubin Kazan'
  22.08 29.08 FK Vojvodina Novi Sad SRB 1-1 1-2 MDA FC Sheriff Tiraspol
  22.08 29.08 KS KukŰsi ALB 0-2 1-3 TUR Trabzonspor K
  22.08 29.08 Esbjerg fB DEN 4-3 1-0 FRA AS Saint-Etienne
  22.08 29.08 Grasshoppers C ZŘrich SUI 1-2 1-0 ITA Fiorentina AC
  22.08 29.08 MHK Maccabi Hefa ISR 2-0 1-1 ROM FC Astra Giurgiu
  22.08 29.08 Udinese Calcio ITA 1-3 1-1 CZE FC Slovan Liberec
  22.08 29.08 SK Dinamo Tbilisi GEO 0-5 0-3 ENG Tottenham Hotspur FC London
  22.08 29.08 GD Estoril Praia POR 2-0 2-1 AUT FC Pasching
  22.08 29.08 JK N÷mme Kalju EST 1-3 0-2 UKR FK Dnipro Dnipropetrovs'k
  22.08 29.08 FK Partizan Beograd SRB 1-0 0-3 SUI FC Thun


*1 - PAOK PAE ThessalonÝki went back to UCL to replace FK Metalist Charkiv which is banned for one year.
*2 - APOEL LefkosÝas won the lucky losers' draw to replace Fenerbahše SK İstanbul which is banned for two years.
*3 - Troms° IL will replace Beşiktaş JK İstanbul which is banned for one year.
*4 - Match was halted at 59' for security reasons while 0-1. It was resumed the next day.


QUALIFYING ROUND 3


Leg 1   Leg 2
 
  01.08 08.08 FK AS Trenčin SVK 1-3 2-2 ROM FC Astra Giurgiu
  01.08 08.08 Qaraba­ A­dam FK AZE 1-0 2-0 SWE Gefle IF
  01.08 08.08 FC Petrolul Ploie■ti ROM 1-1 2-1 NED SBV Vitesse Arnhem
  01.08 08.08 FK Ventspils LVA 0-0 0-3 ISR MHK Maccabi Hefa
  01.08 08.08 FK Baumit Jablonec CZE 2-1 3-1 NOR Str°msgodset IF Drammen
  01.08 08.08 FK Mīnsk BLR 0-1 1-0 SCO St.Johnstone FC Perth pk 3-2
  01.08 08.08 FK Dynama Mīnsk BLR 0-1 0-0 TUR Trabzonspor K
  01.08 08.08 Akt÷be FK KAZ 1-0 0-1 ISL Breiðablik UBK Kˇpavogur pk 2-1
  01.08 08.08 FH Čornomorec' Odessa UKR 3-1 0-0 SRB FK Crvena zvezda
  01.08 08.08 Randers FC DEN 1-2 0-2 RUS FK Rubin Kazan'
  01.08 08.08 VMFD Žalgiris Vilnius LTU 1-0 1-2 POL KKS Lech Poznań
  01.08 08.08 Troms° IL NOR 1-0 0-1 LUX FC DÚifferdeng 03 pk 4-3
  01.08 08.08 HNK Rijeka CRO 2-1 1-1 SVK MŠK Žilina
  01.08 08.08 BK Hńcken G÷teborg SWE 1-2 0-1 SUI FC Thun
  01.08 08.08 KS KukŰsi ALB 2-0 0-1 UKR FK Metalurh Donec'k
  01.08 08.08 PFK Botev Plovdiv BUL 1-1 0-0 GER VfB Stuttgart
  01.08 08.08 FK Vojvodina Novi Sad SRB 2-2 3-0 TUR Bursaspor K
  01.08 08.08 CS Pandurii TÔrgu Jiu ROM 1-1 2-1 ISR MHK Hapoel Tel-Aviv
  01.08 08.08 FC Slovan Liberec CZE 2-1 2-1 SUI FC ZŘrich
  01.08 08.08 AS Saint-Etienne FRA 3-0 3-0 MDA FC Milsami Orhei
  01.08 08.08 PAE Škoda Xanthi AO GRE 1-2 1-2 BEL Royal Standard de LiŔge
  01.08 08.08 AKGS Asteras Tripolis GRE 1-1 1-3 AUT SK Rapid Wien
  01.08 08.08 Swansea City FC ENG 4-0 0-0 SWE Malm÷ FF
  01.08 08.08 WKS Śląsk Wrocław POL 1-0 3-3 BEL Club Brugge KV
  01.08 08.08 NK Široki Brijeg BIH 1-3 0-4 ITA Udinese Calcio
  01.08 08.08 Motherwell FC SCO 0-2 0-1 RUS FK Kuban' Krasnodar
  01.08 08.08 HNK Hajduk Split CRO 0-1 0-1 GEO SK Dila Gori
  01.08 08.08 GD Estoril Praia POR 0-0 1-0 ISR MK Hapoel Ramat Gan
  01.08 08.08 Sevilla FC ESP 3-0 6-1 MNE FK Mladost Podgorica

QUALIFYING ROUND 2


Leg 1   Leg 2
 
16.07 25.07 FC Levadia Tallinn EST 0-0 0-4 ROM CS Pandurii TÔrgu Jiu
 
18.07 25.07 SK Dila Gori GEO 3-0 0-0 DEN AaB ┼lborg
18.07 25.07 Erti■ FK Pavlodar KAZ 3-2 0-2 BIH NK Široki Brijeg
18.07 25.07 FK Ventspils LVA 1-0 4-1 LUX AS la Jeunesse d'Esch
18.07 25.07 FK Mladost Podgorica MKD 2-2 1-0 SVK FK Senica
18.07 25.07 Qaraba­ A­dam FK AZE 2-1 2-2 POL GKS Piast Gliwice aet
18.07 25.07 FC Honka Espoo FIN 1-3 1-2 POL KKS Lech Poznań
18.07 25.07 FK ŠachcŰr Salīhorsk BLR 1-1 1-1 MDA FC Milsami Orhei PK 2-4
18.07 25.07 FK Dynama Mīnsk BLR 1-2 3-2 CRO NK Lokomotiva Zagreb
18.07 25.07 HŠK Zrinjski Mostar BIH 1-1 0-2 BUL PFK Botev Plovdiv
18.07 25.07 Skonto FK Rīga LVA 2-1 0-1 CZE FC Slovan Liberec
18.07 25.07 PFK Beroe Stara Zagora BUL 1-4 2-2 ISR MHK Hapoel Tel-Aviv
18.07 25.07 Str°msgodset IF Drammen NOR 2-2 3-0 HUN Debreceni VSC
18.07 25.07 FC Petrolul Ploie■ti ROM 3-0 4-0 FRO VÝkingur G°ta
18.07 25.07 Malm÷ FF SWE 2-0 7-0 SCO Hibernian FC Edinburgh
18.07 25.07 MHK Maccabi Hefa ISR 2-0 8-0 AZE Xəzər FK Lənkəran
18.07 25.07 IL H°dd Ulsteinvik NOR 1-0 0-2 KAZ Akt÷be FK
18.07 25.07 Rosenborg BK Trondheim NOR 0-1 1-1 SCO St.Johnstone FC Perth
18.07 25.07 Anorthosis Ammokhostˇs CYP 3-0 0-4 SWE Gefle IF
18.07 25.07 Troms° IL NOR 2-0 0-1 AZE Ţnter PŢK Bakř
18.07 25.07 FH Čornomorec' Odessa UKR 2-0 1-2 MDA FC Dacia Chi■inău
18.07 25.07 IFK G÷teborg SWE 0-0 1-2 SVK FK AS Trenčin
18.07 25.07 FC DÚifferdeng 03 LUX 2-1 3-3 NED FC Utrecht
18.07 25.07 Valletta FC MLT 1-1 0-2 BLR FK Mīnsk
18.07 25.07 KS KukŰsi ALB 3-2 0-0 BIH FK Sarajevo
18.07 25.07 FC Thun SUI 2-0 3-1 GEO SK Chikhura Sachkere
18.07 25.07 FK Jagodina SRB 2-3 0-1 RUS FK Rubin Kazan'
18.07 25.07 VMFD Žalgiris Vilnius LTU 2-0 1-1 ARM P'yownik FA Yerevan
18.07 25.07 PAE Škoda Xanthi AO GRE 0-1 2-1 NIR Linfield FC Belfast aet
18.07 25.07 AC Sparta Praha CZE 2-2 0-1 SWE BK Hńcken G÷teborg
18.07 25.07 HNK Hajduk Split CRO 2-1 1-1 MKD FK Turnovo
18.07 25.07 FC Astra Giurgiu ROM 1-1 2-1 CYP AS Omˇnoia LefkosÝas
18.07 25.07 Trabzonspor K TUR 4-2 3-0 IRL Derry City FC
18.07 25.07 FK Vojvodina Novi Sad SRB 2-0 3-1 HUN Budapest HonvÚd FC
18.07 25.07 FK Crvena zvezda Beograd SRB 2-0 0-0 ISL ═BV Vestmannaeyja
18.07 25.07 NK Olimpija Ljubljana SVN 3-1 0-2 SVK MŠK Žilina
18.07 25.07 WKS Śląsk Wrocław POL 4-0 2-2 MNE FK Rudar Pljevlja
18.07 25.07 HNK Rijeka CRO 5-0 3-0 WAL Prestatyn Town FC
18.07 25.07 KR ReykjavÝk ISL 1-3 1-3 BEL R Standard de LiŔge
18.07 25.07 Breiðablik UBK Kˇpavogur ISL 0-0 1-0 AUT SK Sturm Graz

QUALIFYING ROUND 1


Leg 1   Leg 2
 
02.07 11.07 JK Trans Narva EST 0-3 1-5 SWE Gefle IF
02.07 11.07 FK Metalurg Skopje MKD 0-1 0-1 AZE Qaraba­ A­dam FK
02.07 11.07 Sliema Wanderers FC MLT 1-1 0-1 AZE Xəzər FK Lənkəran
02.07 11.07 Bala Town FC WAL 1-0 1-3 EST FC Levadia Tallinn
 
03.07 10.07 ═F Fuglafj°rður FRO 0-2 0-3 NIR Linfield FC Belfast
 
04.07 09.07 KF Laši ALB 0-1 1-2 LUX FC DÚifferdeng 03
04.07 09.07 AS la Jeunesse d'Esch LUX 2-0 1-2 FIN TPS Turku
04.07 09.07 FK Rudar Pljevlja MNE 1-0 0-0 ARM Mika FA Yerevan
 
04.07 11.07 KS Teuta DurrŰs ALB 3-1 0-2 MDA FC Dacia Chi■inău
04.07 11.07 UE Santa Coloma AND 1-3 0-1 BIH HŠK Zrinjski Mostar
04.07 11.07 Ganjasar FA Kapan ARM 1-2 1-2 KAZ Akt÷be FK
04.07 11.07 Ţnter PŢK Bakř AZE 1-1 2-0 FIN IFK Mariehamn
04.07 11.07 FK Sarajevo BIH 1-0 2-1 SMR SP Libertas Borgo Maggiore
04.07 11.07 PFK Levski Sofija BUL 0-0 0-1 KAZ Erti■ FK Pavlodar
04.07 11.07 FC Flora Tallinn EST 1-1 0-0 ALB KS KukŰsi
04.07 11.07 VÝkingur G°ta FRO 1-1 1-0 FIN FC Inter Turku
04.07 11.07 SK Chikhura Sachkere GEO 0-0 1-1 LIE FC Vaduz
04.07 11.07 SK T'orp'edo Kutaisi GEO 0-3 3-3 SVK MŠK Žilina
04.07 11.07 Videoton FC SzÚkesfehÚrvar HUN 2-1 0-1 MNE FK Mladost Podgorica
04.07 11.07 Drogheda United FC IRL 0-0 0-2 SWE Malm÷ FF
04.07 11.07 Breiðablik UBK Kˇpavogur ISL 4-0 0-0 AND FC Santa Coloma
04.07 11.07 ═BV Vestmannaeyja ISL 1-1 1-0 FRO HB Tˇrshavn
04.07 11.07 KR ReykjavÝk ISL 0-0 3-0 NIR Glentoran FC Belfast
04.07 11.07 Astana FK KAZ 0-1 0-5 BUL PFK Botev Plovdiv
04.07 11.07 FK Kruoja Pakruojis LTU 0-3 0-5 BLR FK Dynama Mīnsk
04.07 11.07 FK Sūduva Marijampolė LTU 2-2 2-2 MKD FK Turnovo PK 5-4
04.07 11.07 VMFD Žalgiris Vilnius LTU 2-2 2-1 IRL St.Patrick's AFC Dublin
04.07 11.07 FC Milsami Orhei MDA 1-0 0-0 LUX F91 Dudelange
04.07 11.07 FC Tiraspol MDA 0-1 1-0 LVA Skonto FK Rīga PK 2-4
04.07 11.07 FK Teteks Turnovo MKD 1-1 0-1 ARM P'yownik FA Yerevan
04.07 11.07 Hibernians FC Paola MLT 1-4 2-3 SRB FK Vojvodina Novi Sad
04.07 11.07 FK Čelik Nikšić MNE 1-4 0-9 HUN Budapest HonvÚd FC
04.07 11.07 Crusaders FC Belfast NIR 1-2 2-7 NOR Rosenborg BK Trondheim
04.07 11.07 Troms° IL NOR 1-2 2-0 SVN NK CM Celje
04.07 11.07 La Fiorita SP Montegiardino SMR 0-3 0-1 MLT Valletta FC
04.07 11.07 NK Domžale SVN 0-1 0-2 ROM FC Astra Giurgiu
04.07 11.07 Airbus UK Broughton WAL 1-1 0-0 LVA FK Ventspils
04.07 11.07 Prestatyn Town FC WAL 1-2 2-1 LVA FK Liepājas metalurgs PK 4-3
HOME LEAGUES TURKISH CUP UEFA CUPS NATIONAL TEAM EURO WORLD CUP ARCHIVES POOL