Home Turkish Leagues Turkish Cups National Teams UEFA Cups Europeans World Cups
2004 2005
UEFA Intertoto Cup
UIC
CUPS
Super Cup
Champions League
UEFA Cup
Intertoto Cup
RANKINGS
Countries
Clubs
Cups in Excel
MORE INFO
Country Codes
Archives
E-MAIL
Erdinç Sivritepe
 
Site Meter
uic

2004 UEFA Intertoto Cup

  FINALS

10.08 24.08 Lille OSC FRA 0-0 2-0 POR UD Leiria 10.08 24.08 FC Schalke 04 Gelsenkirchen GER 2-1 1-0 CZE SK Slovan WSK Liberec 10.08 24.08 Villareal CF ESP 2-0 0-2 ESP C Atlético Madrid a a - Villareal won 3-1 on penalties
SEMI FINALS
28.07 03.08 Esbjerg fB DEN 1-3 0-3 GER FC Schalke 04 Gelsenkirchen a 28.07 04.08 OFK Beograd SBM 1-3 0-2 ESP C Atlético Madrid 28.07 04.08 KRC Genk BEL 0-0 0-2 POR UD Leiria 28.07 04.08 Villareal CF ESP 1-0 1-0 GER Hamburger SV 28.07 04.08 Lille OSC FRA 3-0 1-1 CRO NK Slaven Belupo Koprivnica 28.07 04.08 SK Slovan WSK Liberec CZE 1-0 1-2 FRA FC Nantes Atlantique a - First leg in Herning
THIRD ROUND
17.07 24.07 FC Tescoma Zlin CZE 2-4 2-0 ESP C Atlético Madrid 18.07 24.07 FC Nantes Atlantique FRA 3-1 1-1 IRL Cork City 17.07 24.07 KRC Genk BEL 0-1 2-1 GER BV Borussia 09 Dortmund 17.07 24.07 FC Thun SUI 2-2 1-3 GER Hamburger SV 17.07 24.07 FK Šinnik Jaroslavl' RUS 1-4 1-2 POR UD Leiria 17.07 24.07 FC Schalke 04 Gelsenkirchen GER 5-0 2-1 MKD FK Vardar Skopje 17.07 24.07 SK Slovan WSK Liberec CZE 1-0 1-1 NED Roda JC Kerkrade 17.07 24.07 Lille OSC FRA 2-1 2-2 BLR FK Dynama Mīnsk 17.07 24.07 NK Slaven Belupo Koprivnica CRO 0-0 2-2 SVK FC Spartak Trnava 18.07 24.07 FC United Tampere FIN 0-0 0-1 SBM OFK Beograd 17.07 24.07 Villareal CF ESP 1-0 2-2 RUS OSFK Spartak Moskva 18.07 24.07 FK Vetra Rudiskes Vilnius LTU 1-1 0-4 DEN Esbjerg fB a a - Second leg in Herning
SECOND ROUND
03.07 10.07 KVC Westerlo BEL 0-0 0-3 CZE FC Tescoma Zlin 03.07 10.07 Hibernian FC Edinburgh SCO 1-1 0-1 LTU FK Vetra Rudiskes Vilnius 04.07 10.07 KRC Genk BEL 2-1 0-0 BUL PFK Marek Dupnica 03.07 10.07 OB Odense DEN 0-3 0-2 ESP Villareal CF a 03.07 10.07 FK Teplice CZE 1-2 0-2 RUS FK Šinnik Jaroslavl' 03.07 10.07 FK ZŤS Dubnica nad Váhom SVK 1-2 0-5 CZE SK Slovan WSK Liberec 03.07 11.07 VfL Wolfsburg GER 2-3 1-4 SUI FC Thun 04.07 10.07 OFK Beograd SBM 3-1 1-0 LVA FK Dinaburg Daugavpils 03.07 11.07 NEC Nijmegen NED 0-0 0-1 IRL Cork City 03.07 11.07 Esbjerg fB DEN 1-0 1-1 FRA OGC Nice Côte d'Azur b 03.07 10.07 OSFK Spartak Moskva RUS 4-1 1-0 CRO NK Kamen Ingrad Velika 04.07 11.07 FC United Tampere FIN 3-0 0-1 AZE Hazar Universitet FK Baký 04.07 11.07 FK Dynama Mīnsk BLR 1-2 3-1 SBM FK Sartid 1913 Smederevo e 03.07 10.07 FC Spartak Trnava SVK 2-1 1-0 BIH NK Sloboda Tuzla c 03.07 10.07 FK Vardar Skopje MKD 1-0 0-1 BEL KAA Gent d 03.07 11.07 NK Slaven Belupo Koprivnica CRO 2-0 0-1 ALB KS Vllaznia Shkodër a - First leg in Ĺrhus b - First leg in Herning c - Second leg in Ugljevik d - Vardar Skopje won 4-3 on penalties e - After extra time
FIRST ROUND
19.06 27.06 CMC Publikum Celje SVN 2-1 0-1 BIH NK Sloboda Tuzla a 20.06 26.06 KS Vllaznia Shkodër ALB 1-2 3-0 ISR Hapoel Be'er Sheva' MK b 19.06 26.06 ASA Ethnikós FC of Achna CYP 1-5 1-5 MKD FK Vardar Skopje 19.06 26.06 AS Hibernians Paola MLT 2-1 0-3 CRO NK Slaven Belupo Koprivnica c 20.06 26.06 UE Sant Juliŕ AND 0-8 0-3 SBM FK Sartid 1913 Smederevo d 20.06 27.06 PFK Marek Dupnica BUL 0-0 3-3 GEO FC Dila Gori e 20.06 27.06 OSFK Spartak Moskva RUS 2-0 0-1 LTU FK Atlantas Klaipėda 19.06 27.06 MFC Sopron HUN 1-0 1-3 CZE FK Teplice 20.06 27.06 FC Thun SUI 2-0 0-0 ROM FC Gloria 1922 Bistriţa 20.06 27.06 MyPa-47 Anjalankoski FIN 1-1 2-3 CZE FC Tescoma Zlin f 20.06 26.06 SW Bregenz AUT 0-3 1-2 AZE Hazar Universitet FK Baký k 19.06 27.06 FC Spartak Trnava SVK 3-0 1-4 HUN Debreceni VSC-Epona 20.06 27.06 MKS Odra Wodzisław Slaski POL 1-0 0-2 BLR FK Dynama Mīnsk 20.06 27.06 KS Teuta Durrës ALB 0-0 0-4 SVK FK ZŤS Dubnica nad Váhom 20.06 26.06 KAA Gent BEL 2-1 1-0 ISL ÍF Fylkir Reykjavík 19.06 27.06 Cork City FC IRL 3-1 1-0 SWE Malmö FF 20.06 26.06 FK Vetra Rudiskes Vilnius LTU 3-0 0-0 EST JK Trans Narva g 20.06 26.06 OB Odense DEN 0-0 7-0 NIR Ballymena United FC 20.06 27.06 CS Grevenmacher LUX 1-1 0-0 FIN FC United Tampere h 19.06 26.06 Aberystwyth Town FC WAL 0-0 0-4 LVA FK Dinaburg Daugavpils i 19.06 26.06 Esbjerg fB DEN 3-1 4-0 FRO NSÍ Runavík j a - Second leg in Ugljevik b - Second leg in Rishon leZiyyon, second leg score awarded. Be'er Sheva fielded an ineligible player. Original score: 1-0 for Vllaznia. c - First leg in Corradino d - First leg in Andorra-la-Vella e - Second leg in Tbilisi f - Second leg in Kromeriz g - Second leg in Tallinn h - First leg in Luxembourg i - First leg in Newton j - Second leg in Toftír k - First leg score awarded. An ineligible player at SW Bregenz. Original score: 4-0 for Bregenz
Home Turkish Leagues Turkish Cups National Teams UEFA Cups Europeans World Cups