Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

          

Yoga
Merkezi
www.yogamerkezi.com

Ana Sayfa

Tarihçe

Felsefe

Gurular

Yoga Diyeti

Grup Sohbetleri
Çalışma Notları

Yoga Okulları

Özel Okullar

Ücretsiz Kitaplar

Yoga Linkleri

Yoga Merkezleri

Sizin Köşeniz

Misyonum

Kaynakça
Ben Kimim?

Kuruluş Tarihi

24 Ocak 2001

©Copyright 2001

BEN KİMİM?

 

Merhaba. İsmim Ayça Gürelman. Özel Kalamış Lisesi'nden mezun olduktan sonra, üniversiteyi Marmara Üniversitesi İşletme ve İdari Bilimler Fakültesi Almanca Enformatik bölümünde okuyarak tamamladım. Mezuniyetimden sonra, uluslararası bir şirketin pazarlama bölümünde bir kariyer yaparken, eşzamanlı olarak Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama yüksek lisans programına devam ettim. Ancak, şirkette bazı problemlerin baş göstermesi üzerine üç senedir devam ettiğim işimden Ağustos 2000'de istifa etmeye, böylelikle bir süre dinlenmeye karar verdim. Ancak, ekonomik krizin baş göstermesinden dolayı şirketlerin eleman alımlarını durdurmalarıyla, dinlenmem uzun süreli bir tatile dönüştü! Aralık 2001'de ise severek yapacağım bir işe girdim ve halen bu şirketin pazarlama bölümünde çalışmaktayım.

Yoga'yla, Ocak 2000 tarihinde yurt dışında bir kitabevinden aldığım Swami Sivananda stili bir hatha yoga kitabı ile tanıştım (Aldığım kitabın ismi "Yoga, Self Taught", yazarı Belçika Yoga Federasyonu Başkanı André Van Lysebeth). O zamanlar kişinin ruhsal yapısını güçlendiren felsefe ve kitaplarla hiç ilgilenmemiş olduğumdan, yogayı bir çeşit fiziksel egzersiz olarak görüyordum. Ama, zamanla Yoga yaparken hissettiğim dinginlik ve huzur duygusu, beni bu "egzersiz"lerin daha ötesinin de olduğunu hissetmeme yol açtı.

Yoga ile ilgili aldığım kitaplarla ve Mart 2000'de devam ettiğim Brahma Kumaris W.S.U. Raja Yoga Meditasyon kurslarıyla Yoga'nın "ötesini" keşfederken, bir yandan da diğer felsefelerle ilgili kitapları okuyarak ruhsallık hakkındaki farklı görüşleri öğrenmeye başladım.

Ekim 2000 ile yaz gündönümü 2003 arasında Ersin Ananda ile Integral Yoga üzerine çalışmalarıma devam ettim. 21 Temmuz 2003 tarihinde Sripad Bhakti Amal Paramahamsa Maharaj, bana Harinam inisiyasyonu ile birlikte Anuradha D.D. ismini verdi. Aralık 2003 tarihinde babam N.V. Raghuram'ın isteği ile sVYASA'dan (Swami Vivekananda Yoga Araştırma Merkezi) Yoga Eğitmenliği Sertifikası aldım.

2003 yazından beri yoga çalışmalarıma, sVYASA’nın uluslararası koordinatörü olan çok sevgili ruhsal babam N.V. Raghuram'ın ilgi, destek ve tavsiyeleri ile devam ediyorum.

Yazışmak için: anuradhadidi@hotmail.com

Ana Sayfa