Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

          

Yoga
Merkezi
www.yogamerkezi.com

Ana Sayfa

Tarihçe

Felsefe

Gurular

Yoga Diyeti

Grup Sohbetleri
Çalışma Notları

Yoga Okulları

Özel Okullar

Ücretsiz Kitaplar

Yoga Linkleri

Yoga Merkezleri

Sizin Köşeniz

Misyonum

Kaynakça
Ben Kimim?

Kuruluş Tarihi

24 Ocak 2001

©Copyright 2001

MİSYONUM

 

Merhaba!

Bildiğiniz gibi, Yoga ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan bir felsefedir. Şu an moda olmasından dolayı farklı yoga okulları açılmıştır (özellikle İstanbul'da). Yine de Yoga ile ilgilenen kişi sayısına baktığımızda bu sayı hala çok düşüktür. Yoga bireysel yapıldığından, Yoga ile ilgilenen kişi sayısı bizi niye ilgilendirsin ki diye düşünebilirsiniz. Ama, Yoga'ya talebin az oluşu, çok az sayıda başvuru kitabının basılması anlamına geldiğinden, malesef Yoga ile ilgilenenler bu kaynaklara ulaşmakta sıkıntı çekmektedir.

Yoga çok geniş bir konu. Bu nedenle, bu sitede size Yoga'nın her detayını anlatamayacağım, buna ne bilgim, ne de sitedeki yerim yeter! Amacım, Yoga ile ilgilendiğini bildiğim sizlerle bilgi paylaşımında bulunmak ve Yoga'ya yeni başlayacak olanlara bir yol göstermek.

Bu nedenle,bu sitede; Yoga'nın tarihçesi , Yoga felsefesi ve Yoga yapma sebepleri, Yoga'da guruların önemi , Yoga okulları gibi genel bilgileri ve eğer bir Yoga Merkezine gidemiyorum diyor ve evde Yoga yapmaya başlamak istiyorum diyorsanız, Raja Yoga sayfasında gerekli tüm bilgiyi bulabilirsiniz. Yoga yapmaya bir merkezde devam etmek istiyorum diyen okurlarım için de Türkiye'deki Yoga merkezleri ile ilgili bilgileri de ayrıca veriyorum. Yoga felsefesine derinlemesine ilgi duyanlarınız ve kaynak kitapları ve önemli yoga gurularının kitaplarını okumanız için bir çok kitabı türkçeye çevirdim, bu kitapları da Kaynakça bölümünde bulabilirsiniz.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Sevgilerle,

Anu.