Používání implantátů. Jak se tedy projeví přechod? Praktické informace o pohlavním onemocnění. Look around, touch life!.

Czech

German

English

Spanish

French

Greek

Italian

Dutch

Portuguese

Swedish





 

 





Texty k zamyšení na zdraví


Používání implantátů

Používání implantátů

Chybějící zuby byly dříve často nahrazovány umělými korunkami, můstky, nebo snímatelnými částečnými či totálními protézami. U některých z těchto forem bylo zapotřebí obětovat zdravé vedlejší zuby, které se obrousily, a tak zajistily upevnění umělých náhrad. Kořen zubu nebyl nahrazen. Prázdný prostor v čelisti zůstal nevyplněn, tím došlo ke stažení kosti a během následujících let ke ztrátě původní kostní masy - takzvané atrofii.

Životnost implantátu je ovlivněna mnohými faktory. K nejdůležitějším patří správná hygiena, péče o implantáty, kvalita a objem kostní hmoty v čelisti, zdravotní stav a pod. Všeobecně platí, že životnost implantátu není ohraničená.

Přestože hovoříme o tak zvaných nastřelovacích zubech, jedná se o titanový váleček opatřený závity podobný šroubu, který se zavádí (šroubuje) do vytvořených otvorů v kosti. Výkon provádíme v lokální anestézii a je zcela bezbolestný. Nejméně příjemná je právě pouze lokální anestézie. Zavedení jednoho implantátu trvá přibližně 20 minut. Po operačním výkonu necháváme implantáty vhojovat většinou zakryté pouze šroubkem 2 až 3 měsíce. Poté je implantát již pevně spojený s okolní kostí.

Bělení zubů muže se provádít gelem s peroxidem vodíku. Bělící gel je k zubům šetrný, tak v žádném případě nehrozí jakékoli poškození skloviny. Koncentrovanější gely, určené pro speciální bělení, vyžadují aplikaci přímo v ordinaci, ty méně koncentrované lze používat i doma. K tomu je nutná speciální plastová forma jako nosič gelu, kterou nechá zhotovit lékař na míru, podle otisku vašich zubů. Formu naplněnou bělícím gelem si pak jednou denně, zpravidla na noc, nasazujete sami.. Před začátkem bělení je ovšem nutné zbavit zuby kazů, zubního kamene a pigmentů, proto je třeba provést preventivní prohlídku a absolvovat sezení u dentální hygienistky.

Unikátní systém BriteSmile s diodami LED působí na všech 16 předních zubů najednou. Klient je připraven na proceduru kdy se klade důraz na zajištění co největšího komfortu a bezpečí pacienta, kdy mu jsou aplikovány ochranné materiály na dásně a rty, aby nedošlo k podráždění gelem či citlivosti způsobené vystavení těchto částí intenzivnímu modrému světlu. Poté je na zuby aplikován samotný bělící gel a spuštěn světelný systém. Gel je vyměněn třikrát po 20-ti minutových sezeních.

následovat...





Jak se tedy projeví přechod?

Jak se tedy projeví přechod?

Když my ženy posuzujeme naši vlastní hodnotu zvenčí, když očekáváme nějaké potvrzení z našeho okolí, když chceme pro všechny dobro a přitom přehlížíme vlastní pocity a přesvědčení, pak máme ty nejlepší předpoklady onemocnět.

Velmi obvyklými to projeví jak dlouhodobé, většinou úporné a nepříjemné bolesti v zádech či v dlouhých kostech. Tyto nutí často ženu k polykání hrstí prášků od bolesti.

Klimakterické potíže jsou pak také příčinou častých návštěv u lékaře. Ten si však ne vždy ví rady. Problematika přechodu je velmi složitá, zabíhá do mnoha medicínských oborů. Mimo to je léčba přechodových obtíží zdlouhavá, náročná. A ne vždy je nějaký efekt léčby vidět. Důsledkem je pak to, že žena s přechodovými obtížemi dostane tzn. hormonální suplementaci - tabletky, injekce či náplasti, obsahující potřebné dávky hormonů.

následovat...





Praktické informace o pohlavním onemocnění

Praktické informace o pohlavním onemocnění

Zůstat zdravým, to je přáním asi každého z nás... Avšak signál zůstat zdravým není pro naše tělo samozřejmostí. V dnešní uspěchané době často zažíváme pocit, že jsme bez energie, bez sil.

Impotence, která se odborně nazývá erektilní dysfunkce (ED), je neschopnost dosáhnout nebo udržet dostatečné ztopoření pohlavního údu (erekci) potřebné pro pohlavní styk, ejakulaci nebo obojí. Nejedná se o poruchu pohlavního pudu nebo o neschopnost dosáhnout orgasmus.

Vysoký tlak neboli hypertenze patří mezi hlavní rizikové faktory kornatění tepen (aterosklerózy). Zatěžuje cévy a mění kvalitu jejich stěn. Postižené cévy nedokážou přivést dostatek krve k cílovým orgánům. Týká se to i penisu.

Erektilní dysfunkce může vznikat i jako nežádoucí účinek některých léků proti vysokému tlaku (antihypertenziv). Lékař má v takových případech možnost předepsat jiný lék, který je stejně účinný, ale na erekci nemá vliv.

Léky působí přímo na cévy penisu. Zablokují enzym PDE5 a tlumí jeho aktivitu. Při zpomaleném odbourávání se cGMP hromadí v buňkách cév a brání jejich stažení. Cévy povolují, do topořivých těles začne přitékat krev a erekce může začít.

následovat...





 

 





Read our other articles:




Look around, touch life!





Sitemap



© Copyright 2007 Service Society of Brazilia.