Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Google
Home League Cup UEFA Cups National Team EURO World Cup POOL
2011 2012
SPOR TOTO 2. LİG
Beyaz Grup
Fixtures
*
Kırmızı Grup
*
2011-12 Season in Excel
History
DOMESTIC
Spor Toto Süper Lig
Bank Asya 1. Lig
Spor Toto 2. Lig
Spor Toto 3. Lig
Amateurs
Ziraat Turkish Cup
Super Cup
National Team
INTERNATIONAL
UEFA Champions League
UEFA Europa League
World Cup 2014
Euro2012
E-MAIL
Erdinç Sivritepe
TURKISH BOOKS
Piknikte Dömivole
Erdinç Sivritepe'ye Armağan

Barış Karacasu / Şener Yelkenci

Weeks 1 & 18


	11.09 - 29.01 İskenderun DÇ				bye
	11.09 - 29.01 Bozüyükspor - Diyarbakırspor		 -	 -
	11.09 - 29.01 BUGSAŞ - Gaziosmanpaşa			 -	 -
	11.09 - 29.01 Çorumspor - Kocaelispor			 -	 -
	11.09 - 29.01 Ofspor - Konya Torku Şeker		 -	 -
	11.09 - 29.01 Pendik - Tokatspor			 -	 -
	11.09 - 29.01 Şanlıurfa - Altay				 -	 -
	11.09 - 29.01 Tepecikspor - Yeni Malatya		 -	 -
	11.09 - 29.01 Turgutluspor - Balıkesirspor		 -	 -

Weeks 2 & 19


	18.09 - 05.02 Ofspor					bye
	18.09 - 05.02 Altay - Çorumspor				 -	 -
	18.09 - 05.02 Balıkesirspor - Tepecikspor		 -	 -
	18.09 - 05.02 Diyarbakırspor - Turgutluspor		 -	 -
	18.09 - 05.02 Gaziosmanpaşa - Bozüyükspor		 -	 -
	18.09 - 05.02 Kocaelispor - İskenderun DÇ		 -	 -
	18.09 - 05.02 Konya Torku Şeker - Pendik		 -	 -
	18.09 - 05.02 Tokatspor - BUGSAŞ			 -	 -
	18.09 - 05.02 Yeni Malatya - Şanlıurfa			 -	 -

Weeks 3 & 20


	25.09 - 12.02 Kocaelispor				bye
	25.09 - 12.02 Bozüyükspor - Tokatspor			 -	 -
	25.09 - 12.02 BUGSAŞ - Konya Torku Şeker		 -	 -
	25.09 - 12.02 Çorumspor - Yeni Malatya			 -	 -
	25.09 - 12.02 İskenderun DÇ - Altay			 -	 -
	25.09 - 12.02 Pendik - Ofspor				 -	 -
	25.09 - 12.02 Şanlıurfa - Balıkesirspor			 -	 -
	25.09 - 12.02 Tepecikspor - Balıkesirspor		 -	 -
	25.09 - 12.02 Turgutluspor - Gaziosmanpaşa		 -	 -

Weeks 4 & 21


	02.10 - 19.02 Pendik					bye
	02.10 - 19.02 Altay - Kocaelispor			 -	 -
	02.10 - 19.02 Balıkesirspor - Çorumspor			 -	 -
	02.10 - 19.02 Diyarbakırspor - Şanlıurfa		 -	 -
	02.10 - 19.02 Gaziosmanpaşa - Tepecikspor		 -	 -
	02.10 - 19.02 Konya Torku Şeker - Bozüyükspor		 -	 -
	02.10 - 19.02 Ofspor - BUGSAŞ				 -	 -
	02.10 - 19.02 Tokatspor - Turgutluspor			 -	 -
	02.10 - 19.02 eni Malatya - İskenderun DÇ		 -	 -

Weeks 5 & 22


	09.10 - 26.02 Altay					bye
	09.10 - 26.02 Bozüyükspor - Ofspor			 -	 -
	09.10 - 26.02 BUGSAŞ - Pendik				 -	 -
	09.10 - 26.02 Çorumspor - İskenderunspor		 -	 -
	09.10 - 26.02 İskenderun DÇ - Balıkesirspor		 -	 -
	09.10 - 26.02 Kocaelispor - Yeni Malatya		 -	 -
	09.10 - 26.02 Şanlıurfa - Gaziosmanpaşa			 -	 -
	09.10 - 26.02 Tepecikspor - Tokatspor			 -	 -
	09.10 - 26.02 Turgutluspor - Konya Torku Şeker		 -	 -

Weeks 6 & 23


	16.10 - 04.03 BUGSAŞ					bye
	16.10 - 04.03 Balıkesirspor - Kocaelispor		 -	 -
	16.10 - 04.03 Diyarbakırspor - İskenderun DÇ		 -	 -
	16.10 - 04.03 Gaziosmanpaşa - Çorumspor			 -	 -
	16.10 - 04.03 Konya Torku Şeker - Tepecikspor		 -	 -
	16.10 - 04.03 Ofspor - Turgutluspor			 -	 -
	16.10 - 04.03 Pendik - Bozüyükspor			 -	 -
	16.10 - 04.03 Tokatspor - Şanlıurfa			 -	 -
	16.10 - 04.03 Yeni Malatya - Altay			 -	 -

Weeks 7 & 24


	23.10 - 11.03 Yeni Malatya				bye
	23.10 - 11.03 Altay - Balıkesirspor			 -	 -
	23.10 - 11.03 Bozüyükspor - BUGSAŞ			 -	 -
	23.10 - 11.03 Çorumspor - Tokatspor			 -	 -
	23.10 - 11.03 İskenderun DÇ - Gaziosmanpaşa		 -	 -
	23.10 - 11.03 Kocaelispor - Diyarbakırspor		 -	 -
	23.10 - 11.03 Şanlıurfa - Konya Torku Şeker		 -	 -
	23.10 - 11.03 Tepecikspor - Ofspor			 -	 -
	23.10 - 11.03 Turgutluspor - Pendik			 -	 -

Weeks 8 & 25


	30.10 - 18.03 Bozüyükspor				bye
	30.10 - 18.03 Balıkesirspor - Yeni Malatya		 -	 -
	30.10 - 18.03 BUGSAŞ - Turgutluspor			 -	 -
	30.10 - 18.03 Diyarbakırspor - Altay			 -	 -
	30.10 - 18.03 Gaziosmanpaşa - Kocaelispor		 -	 -
	30.10 - 18.03 Konya Torku Şeker - Çorumspor		 -	 -
	30.10 - 18.03 Ofspor - Şanlıurfa			 -	 -
	30.10 - 18.03 Pendik - Tepecikspor			 -	 -
	30.10 - 18.03 Tokatspor - İskenderun DÇ			 -	 -

Weeks 9 & 26


	06.11 - 25.03 Balıkesirspor				bye
	06.11 - 25.03 Altay - Gaziosmanpaşa			 -	 -
	06.11 - 25.03 Çorumspor - Ofspor			 -	 -
	06.11 - 25.03 İskenderun DÇ - Konya Torku Şeker		 -	 -
	06.11 - 25.03 Kocaelispor - Tokatspor			 -	 -
	06.11 - 25.03 Şanlıurfa - Pendik			 -	 -
	06.11 - 25.03 Tepecikspor - BUGSAŞ			 -	 -
	06.11 - 25.03 Turgutluspor - Bözüyükspor		 -	 -
	06.11 - 25.03 Yeni Malatya - Diyarbakırspor		 -	 -

Weeks 10 & 27


	13.11 - 01.04 Turgutluspor				bye
	13.11 - 01.04 Bozüyükspor - Tepecikspor			 -	 -
	13.11 - 01.04 BUGSAŞ - Şanlıurfa			 -	 -
	13.11 - 01.04 Diyarbakırspor - Balıkesirspor		 -	 -
	13.11 - 01.04 Gaziosmanpaşa - Yeni Malatya		 -	 -
	13.11 - 01.04 Konya Torku Şeker - Kocaelispor		 -	 -
	13.11 - 01.04 Ofspor - İskenderun DÇ			 -	 -
	13.11 - 01.04 Pendik - Çorumspor			 -	 -
	13.11 - 01.04 Tokatspor - Altay				 -	 -

Weeks 11 & 28


	20.11 - 08.04 Diyarbakırspor				bye
	20.11 - 08.04 Altay - Konya Torku Şeker			 -	 -
	20.11 - 08.04 Balıkesirspor - Gaziosmanpaşa		 -	 -
	20.11 - 08.04 Çorumspor - BUGSAŞ			 -	 -
	20.11 - 08.04 İskenderun DÇ - Pendik			 -	 -
	20.11 - 08.04 Kocaelispor - Ofspor			 -	 -
	20.11 - 08.04 Şanlıurfa - Bozüyükspor			 -	 -
	20.11 - 08.04 Tepecikspor - Turgutluspor		 -	 -
	20.11 - 08.04 Yeni Malatya - Tokatspor			 -	 -

Weeks 12 & 29


	27.11 - 15.04 Tepecikspor				bye
	27.11 - 15.04 Bozüyükspor - Çorumspor			 -	 -
	27.11 - 15.04 BUGSAŞ - İskenderun DÇ			 -	 -
	27.11 - 15.04 Gaziosmanpaşa - Diyarbakırspor		 -	 -
	27.11 - 15.04 Konya Torku Şeker - Yeni Malatya		 -	 -
	27.11 - 15.04 Ofspor - Altay				 -	 -
	27.11 - 15.04 Pendik - Kocaelispor			 -	 -
	27.11 - 15.04 Turgutluspor - Şanlıurfa			 -	 -
	27.11 - 15.04 Tokatspor - Balıkesirspor			 -	 -

Weeks 13 & 30


	04.12 - 22.04 Gaziosmanpaşa				bye
	04.12 - 22.04 Altay - Pendik				 -	 -
	04.12 - 22.04 Balıkesirspor - Konya Torku Şeker		 -	 -
	04.12 - 22.04 Çorumspor - Turgutluspor			 -	 -
	04.12 - 22.04 Diyarbakırspor - Tokatspor		 -	 -
	04.12 - 22.04 İskenderun DÇ - Bozüyükspor		 -	 -
	04.12 - 22.04 Kocaelispor - BUGSAŞ			 -	 -
	04.12 - 22.04 Şanlıurfa - Tepecikspor			 -	 -
	04.12 - 22.04 Yeni Malatya - Ofspor			 -	 -

Weeks 14 & 31


	11.12 - 29.04 Şanlıurfa					bye
	11.12 - 29.04 Bozüyükspor - Kocaelispor			 -	 -
	11.12 - 29.04 BUGSAŞ - Altay				 -	 -
	11.12 - 29.04 Konya Torku Şeker - Diyarbakırspor	 -	 -
	11.12 - 29.04 Ofspor - Balıkesirspor			 -	 -
	11.12 - 29.04 Pendik - Yeni Malatya			 -	 -
	11.12 - 29.04 Tepecikspor -Çorumspor			 -	 -
	11.12 - 29.04 Turgutluspor - İskenderun DÇ		 -	 -
	11.12 - 29.04 Tokatspor - Gaziosmanpaşa			 -	 -

Weeks 15 & 32


	18.12 - 06.05 Tokatspor					bye
	18.12 - 06.05 Altay - Bozüyükspor			 -	 -
	18.12 - 06.05 Balıkesirspor - Pendik			 -	 -
	18.12 - 06.05 Çorumspor - Şanlıurfa			 -	 -
	18.12 - 06.05 Diyarbakırspor - Ofspor			 -	 -
	18.12 - 06.05 Gaziosmanpaşa - Konya Torku Şeker		 -	 -
	18.12 - 06.05 İskenderun DÇ - Tepecikspor		 -	 -
	18.12 - 06.05 Kocaelispor - Turgutluspor		 -	 -
	18.12 - 06.05 Yeni Malatya - BUGSAŞ			 -	 -

Weeks 16 & 33


	25.12 - 13.05 Çorumspor					bye
	25.12 - 13.05 Bozüyükspor - Yeni Malatya		 -	 -
	25.12 - 13.05 BUGSAŞ - Balıkesirspor			 -	 -
	25.12 - 13.05 Konya Torku Şeker - Tokatspor		 -	 -
	25.12 - 13.05 Ofspor - Gaziosmanpaşa			 -	 -
	25.12 - 13.05 Pendik - Diyarbakırspor			 -	 -
	25.12 - 13.05 Şanlıurfa - İskenderun DÇ			 -	 -
	25.12 - 13.05 Tepecikspor - Kocaelispor			 -	 -
	25.12 - 13.05 Turgutluspor - Altay			 -	 -

Weeks 17 & 34


	22.01 - 20.05 Konya Torku Şeker				bye
	22.01 - 20.05 Altay - Tepecikspor			 -	 -
	22.01 - 20.05 Balıkesirspor - Bozüyükspor		 -	 -
	22.01 - 20.05 Diyarnakırspor - BUGSAŞ			 -	 -
	22.01 - 20.05 Gaziosmanpaşa - Pendik			 -	 -
	22.01 - 20.05 İskenderun DÇ - Çorumspor			 -	 -
	22.01 - 20.05 Kocaelispor - Şanlıurfa			 -	 -
	22.01 - 20.05 Tokatspor - Ofspor			 -	 -
	22.01 - 20.05 YeniMalatya - Turgutluspor		 -	 -

Format


2. Lig plays in two groups.

Two group winners will be promoted to 1. Lig directly after regular season.
Four clubs ranked 2,3,4,5 play play-off games along with four other clubs from the other group at a neutral venue. The final winner will also be promoted to 1. Lig.

The bottom three clubs in each group will be relegated to 3. Lig.

Home League Cup UEFA Cups National Team EURO World Cup POOL