Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

YILDIZ

Eğer bu sayfaya '' 3 Çıtalı Planı '' sayfasına uğramadan geldinizse lütfen önce 3 Çıtalı Planı sayfasına giderek başlangıçtaki iskeletin kurulması ile ilgili adımları oradaki açıklamalara göre yapın.

Yıldız yapmak için 2 farklı renkte kağıda ihtiyacınız olacak. İskeletiniz kurulu ise başlayabiliriz. İpi iskeletin A noktasına tekrar bağlayarak bu kez 25 cm yerine 37.5 cm ölçerek (yani X noktasına kadar )B noktasına bağlayın. Aynı işlemi A noktasına dönene kadar sürdürün.

Yıldızı Oluşturun. Şimdi yaklaşık 50-60 cm uzunluğunda bir ipi D noktasına bağlayın ve ipin diğer ucunu ,iskeletin altıgen şeklini bozmayacak kadar gerdirerek E notasına bağlayın. Bu işlemi diğer 2 kısım için de yapın. Yıldızınız oluşmuş durumda.

Yıldızı Kaplayın Yıldızı şekildeki gibi kaplayın

Kenarları Kaplayın. Kenarları diğer renk kağıdınızla şekildeki gibi kaplayın. Uçurtmaya önden bakıldığında kenar kaplamalar yıldızın üzerine gelecek şekilde yapıştırmalısınız.Bu yüzden yıldızın güzel görünmesi için BD ve DC kenarlarını mümkün olduğunca düzgün kesmeye çalışın.

Dengeyi Yapın Dengeyi ve kuyruğu yapmak için tecrübeniz yoksa 3 Çıtalı Planındaki açıklamalardan yararlanabilirsiniz.

Evet uçurtmanız hazır. Lütfen şu kurallara uyun !

Uçurtmanızı havaalanına , ana yollara yakın yerlerde ve elektrik tellerine takılma olasılığı olan yerlerde uçurmayın ; açık alanlarda uçurun. Uçururken , uçurtmanızın düşmesi halinde etraftaki insanlara zarar vermeyecek mesafelerde olmasına dikkat edin.

Eğer yaptığınız uçurtma büyükse ,uçururken ip elinizi kesebilir böyle durumlarda eldiven kullanın.

İYİ RÜZGARLAR !

 

Yapım Aşamaları videosu için tıklayın.

 

 

Ana Sayfa