elenafilatova.com

Vilcha. Nacházíme se na vlakovém nádraží ve městě Vilcha. Poslední vlak převážející lidi tudy projel před osmnácti lety. Od té doby tudy jen zcela výjimečně prohřmí nákladní vlak s nákladem radioaktivního materiálu a lokomotivou, která je opatřena důkladným stíněním - ochranou proti radioaktivitě..

Vilcha byla největší město v Černobylské oblasti. Nachází se na hranici mezi Běloruskem a Ukrajinou. Místa, kde je radioaktivita výrazně vyšší, než v okolním terému, jsou nazývána HotSpoty. V místě, kde Vilcha leží, je průměrná změřená úroveň radioaktivity izotopů Césia přibližně 60 curie na čtvereční kilometr. Místo je tedy označeno jako jeden z HotSpotů. Celé město je velmi silně radioaktivní a od roku 1986 v něm vůbec nikdo nežije.

Pohled na mojí Ninju. Nahlíží se do oken jedné z opuštěných škol.

Když projíždím těmito opuštěnými místy v noci, je reflektor mé motorky jediné rozsvícené světlo v celém městě. Světlo prochází vyraženými dveřmi a rozbitými okny stejně snadno, jako jimi prochází neviditelné radioaktivní paprsky. A dá se říct, že v noci vidíte věci jinak, než ve dne.

Další stránka