Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!
Úvod
Složení muziky
Kontakt
Další odkazy:
www.magyar.org - Hungarian Folklore Centrum
www.folklor.cz - stránky věnované folkloru v ČR
   Vážení přátelé, vítáme vás na domovské stránce naší muziky. Správný a celý název tohoto mladého hudebního seskupení, které vzniklo počátkem roku 1999 je Horňácká cimbálová muzika bratří Mičků, Supů, Valíčků, Radima Kovárníka, Víta Prudila a Petra Chabiče. Z důvodu obtížné zapamatovatelnosti tohoto dlouhého názvu nejen mezi posluchači, ale i mezi členy samotnými bylo však nutno použít uvedenou zkratku.
    Muzika hraje především autentický folklor z oblasti Horňácka, ve velké míře je zastoupen i repertoár západního Slovenska. Zpracovávána je také hudba pocházející z ostatních regionů Slovenska, z Maďarska a částečně Rumunska. Při koncertních vystoupeních užívá kapela upravená koncertní čísla, ve kterých se mohou uplatnit instrumentalisté - sólisté: Jiří Valíček (kontrabas), Pavel Valíček (cimbál), Vít Prudil (klarinet). Primášské housle střídavě ovládají Libor Sup a bratři Mičkovi.
    Členové této muziky hrají také v dalších horňáckých cimbálových muzikách. Mnoho o muzice může v určitých vyjímečných situacích také prozradit neoficiální název - Vypité sodovčáky.