Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

DELTA

Fotoğraflı Açıklamalar ( Plan with photos )

Malzemeler :

1-) 1 adet 75 cm (orta dik ) ; 2 adet 76 cm boyunda , 1 adet 71 cm (orta yatay )boyunda yaklaşık 9-10 mm kalınlığında çıta.

2-) 1 adet 150 x 75 cm ölçülerinde istediğiniz renkte kağıt veya naylon ( çöp torbaları kullanılabilir.);

3-) Uçurmak için biraz kalınca ip

4-) Yapıştırıcı bant (eni 2 cm veya daha geniş)

5-) Tutkal

Kağıdınızı yere veya masanın üzerine serin. Yukarıda gördüğünüz şekilleri kağıdınıza ölçekli olarak çizin. Makasınızla keserek bu iki parçayı elde edin. Uçurtmamızın gövdesi bu iki parçadan oluşuyor. Parçalardan bir tanesi üzerindeki çıkıntı dengeniz olacak yani uçuracağınız ipi buraya bağlayacaksınız

 

Bu iki parçayı , yanyana getirerek kalın bantınızla yapıştırın. Denge parçası önde serbest şekilde kalacak. Yapıştırırken iki parça arasından hava geçmeyecek şekilde iyice yapıştırdığınızdan emin olun.

 

Öndeki ipinizi bağlayacağınız yeri bant yapıştırarak kuvvetlendirin.

(Uçurtmanızın arkadan görünüşü )

Yanlara 2 adet 76 cm lik ve ortadaki 75 cm lik çıtayı tutkal ile (naylon kullanıyorsanız bant ile yapıştırın. Son olarak germe çıtasını (71 cm ) bağlamadan önce ipin kaymasını önlemek için ucundan 3 mm kadar içerden hafifçe yontun ve çizimde gösterilen mesafelerden yan çıtalara bağlayın.

Şimdi þekildeki gibi ipinizi de bağladınızsa uçurtmanız hazır demektir.

 

DİKKAT

Uçurtmanızı havaalanına , ana yollara yakın yerlerde ve elektrik tellerine takılma olasılığı olan yerlerde uçurmayın ;

Açık alanlarda uçurun. Uçururken , uçurtmanızın düşmesi halinde etraftaki insanlara zarar vermeyecek mesafelerde olmasına dikkat edin.

İYİ RÜZGARLAR

 

Ana Sayfa