Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

 BUGGYING Parakarting diye de adlandırılan “Buggying” rüzgar gücünü “Traction Uçurtmaları” ile kullanarak, pilotun ayakları ile ön tekerlekten yönlendirdiği üç tekerlekli buggy’yi çekmesi ile yapılan bir spordur. Yüksek süratlere ve adrenaline yönelik teknik bir spordur. Bir çok kimse parakarting’i eğlence amaçlı yapsa da, yurtdışında yıl boyunca ciddi anlamlarda yarışmalar da düzenlenmektedir. Uluslararası Yatçılık Federasyonu bu sporu “Class 8 Land Yacht” olarak kabul etmiştir. Düz ve geniş bir sahilde, güçlü bir rüzgar ile saatte 80 kilometre sürate çıkmak mümkündür, yerden yüksekliğinizin 10 santimden az olduğunu sakın unutmayın!

Gerekli malzemeler: İki veya dört ipli Parafoil, stack yapılmış “Flexifoil” (üst üste bağlı birden fazla “Power Kite”). Dört ipli parafoiller manevra ve uçurtmanın kontrolü açısından 2 iplilere nazaran daha çok tercih edilir.

Bir Buggy Emniyet malzemeleri: Kask/eldiven/diz ve dirsek koruyucuları/gözlük (kayakçıların kullandığı cinsten tercih edilmelidir) Bu malzemelerden uçurtma ve buggynin ülkemizde temini ne yazıkki pek kolay değil.

Yardım ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız (Oğuz Tayanç 'a ) mail atın.

 BOL VE KUVVETLİ RÜZGARLAR

Ana Sayfa