Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

 

2004 Frejus Uçurtma Festivali

Bu festivale 3 yıldır katılıyoruz ve ülkemizi temsil ediyoruz.

Frejus , Fransa 'nın güneyinde bir turistik bir şehir.

Bu yıl festivale yaklaşık 300 uçurtmacı katıldı. Bu senenin konuk ülkesi Portekiz idi. Her sene bir ülke seçiliyor ve folk dansları vb etkinlikler ile tanıtımı yapılıyor. Seneye konuk ülke Almanya olacak. Bir sonraki sene Türkiye olsun diye uğraşıyoruz.

Tanıdık yüzler her festivalde karşımıza çıkıyor. Ray bu yaşında 3 stunt kite ile senkronizasyon gösterisi yapıyor. Jose ve eşi şişen dev çiçeklerini uçurdular.

Historical kites

Bu uçurtmayı Hollanda 'dan Marteen ve Henk uçurdu. En ilginç uçurtmalardan biri idi.

Festival 2 gün sürdü. Cuma günü aralıksız yağan yağmur festival alanını oldukça ıslatmıştı ancak cumartesi sabahı biraz güneş açtı ve keyifli saatler başladı.

Pazar günü ise sabah güneþli olmasýna raðmen birden deðiþti ve yaðmur yaðmaya baþladý.

Yaðmur dindikçe arada çýkan rüzgarda herkes uçurtmalarýný uçurararak kurutma giriþiminde bulundu ise de öðleden sonra yaðmur neredeyse hiç durmadý..

 Öğle yemeği festival alanına yakın bir binada yendi.

Ýlerleyen saatlerde herkes uçurtmasını kurutmak için yemek yenen binaya getirdi. Bina birden bir uçurtma sergisine dönüştü. Indoorcular hemen gösterilere başladılar.

 İplere asılı uçurtmalar , bannerlar ,spinnerlar görülmeye değerdi.

 Festivalde tek iplilerin yanında , ayrı bir alanda 2 ve 4 ipli senronizasyon gösterileri vardı. Ayrıca rüzgar ile ilgili değişik düzenekler ve yer süslemeleri vardı.

Bu yıl geçen yıla göre daha kalabalıktı ve sanırım gelecek yıl daha kalabalık olacak. Umarım biz de bir gün bu nitelikte bir festival düzenleyebiliriz.

 İyi Rüzgarlar.

Ana Sayfa