Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

ANDY

Do Meridy jsme dojeli hodně brzo ráno a k tomu ještě byla neděle, takže nato, že je to hlavní město regionu Andy, tu bylo pusto a prázdno. Snad o to víc se nám tu líbilo. Našli jsme si ubytování s terasou na střeše a s výhledem na Andy a již 10 let nefungující lanovku do nejvyššího místa na světě.

První den jsme vyjeli na výlet do horské vesničky Jají [chachí]

Druhý den jsme vyrazili na celodenní túru do Siery Nevady k laguně Comoroto ve výšce 3300. Autobusem a pak jeepem jsme dojeli až do turistické základny La Mucuy, tam jsme zaplatili 300 Bs. za vstup a zapsali si nás do návštěvnické knihy. Cesta nahoru byla náročná, ale stála za to. Celou cestu se šlo džunglí, museli jsme překonávat menší vodopády, brodit se bahnem a překonávat další nástrahy velehor. Flora a výhledy všude kolem byly úžasné.

Po čtyřech hodinách jsme dorazili k vytouženému cíly: jezeru Comoroto.

Tam jsme chvilku pobyli, poobědvali suchý chleba a rychle vyrazili dolů, abychom stihli poslední spoj do Meridy. V posadě jsme vyzvedli naše věci a rychle vyrazili na autobusové nádraží. Náš další cíl bylo město Coro, kde je pravá nefalšovaná poušť.

Osud nám ale nepřál, autobus do Coro byl vyprodaný a jiný nejel, tak jsme po krátkém marketingovém průzkumu změnili plán cesty a vyjeli do Valencie.

pokračování

__________________________________________

Puerto la Cruz

Guayana

la Grand Sabana

Bolívar

Choroni

Andy

Tucacas

Henry Pittier

Úvodní stránka