Tandatanganilah Buku Pelawat Saya  Guestbook by GuestWorld  Lihat Buku Pelawat

Kejayaan
Antara Kejayaan Yang Pernah Dikecapi...

AKADEMIK::

1992: UPSR 4A.
1995: PMR 6A 2B
1997: SPM (13 Unit)
1997: SPDM (Lulus)
1999: Matrikulasi PMUUM(PMK 3.64)
2002: UUM (Ijazah Sarjanamuda Teknologi Maklumat Dengan Kepujian)

 

SUKAN

1992: Juara Perseorangan Badminton Tertutup SKTR.
          Mewakili  SKTR dalam Badminton ke MSSD Alor Setar (Perseorangan Dan Beregu)
1993: Mewakili MRSM PDRM dalam Badminton ke MSSD Kulim/Bandar Bharu (Beregu)
1994: Mewakili MRSM PDRM dalam Badminton ke MSSD Kulim/Bandar Bharu (Beregu)
1995: Mewakili MRSM PDRM dalam Badminton ke MSSD Kulim/Bandar Bharu (Beregu)
1996: Mewakili PDRM dalam Badminton ke Kedah Junior 1996.(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Tertutup Kedah Melayu Junior 1996.(Perseorangan Dan Beregu)
          Tempat Ketiga Pertandingan Badminton Tertutup Kedah Melayu Junior 1996(Perseorangan)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Tertutup Melayu Kedah 1996(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Kedah Junior 1996(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Proton/EON Tertutup Kedah 1996(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili SMTLSAH ke Badminton MSSD Kota Setar(Perseorangan Dan Beregu)
1997: Mewakili PDRM dalam Badminton Tertutup Melayu Kedah 1997(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Kedah Junior 1997(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Proton/EON Tertutup Kedah 1997(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili SMTLSAH ke Badminton MSSD Kota Setar(Perseorangan Dan Beregu)
1998: Mewakili PDRM dalam Badminton Tertutup Melayu Kedah 1998(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Kedah Junior 1998(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Proton/EON Tertutup Kedah 1998(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili Pusat Matrikulasi UUM(PMUUM) Ke Badminton Piala Naib Canselor 1998.(Beregu)
          Mewakili PMUUM Ke Badminton Tertutup UUM(Perseorangan).
          Mewakili PMUUM Ke Kejohanan Badminton Inter Kolej UUM(Berpasukan)
          Juara Kejohanan Badminton Inter Kolej UUM 1998.
1999: Mewakili PDRM dalam Badminton Kedah Junior 1999(Perseorangan Dan Beregu)
          Mewakili PDRM dalam Badminton Proton/EON Tertutup Kedah 1999(Perseorangan Dan Beregu)
          Juara Pertandingan Perseorangan Lelaki PMUUM 1999.
          Mewakili PMUUM dalam Badminton Piala Naib Canselor 1999.(Perseorangan)
          Mewakili Kolej PERWAJA ke Pertandingan Badminton Tertutup UUM 1999
2000: Mewakili UUM dalam Badminton Kedah Junior 2000(Perseorangan) Komen
          Juara Pertandingan Badminton Tertutup Ahli Kelab Badminton UUM (Perseorangan).
          Mewakili Kolej PERWAJA Dalam Kejohanan Badminton Inter Kolej UUM 2000 (Berpasukan).
          Tempat Ketiga Pertandingan Badminton Inter Kolej UUM 2000(Berpasukan).
          Mewakili Kolej PERWAJA Dalam Kejohanan Ragbi Inter Kolej UUM 2000.
          Tempat Keempat Pertandingan Ragbi Inter Kolej UUM.
          Mewakili PDRM Dalam Kejohanan Badminton Melayu Kedah 2000 (Perseorangan Dan Beregu).
          Mewakili Kolej PERWAJA ke Pertandingan Badminton Tertutup UUM 2000
          Mewakili UUM dalam Badminton Tertutup Kedah Proton Eon 2000.
Mewakili Kolej PERWAJA Ke Pertandingan Badminton Tertutup UUM 2000.
2001: Mewakili Kolej PERWAJA Ke Pertandingan Badminton Inter Kolej UUM 2001.
Mewakili Kolej PERWAJA Ke Pertandingan Badminton Piala Naib Canselor Tertutup UUM 2001.
Mewakili UUM Ke Pertandingan Badminton Piala Naib Canselor Terbuka UUM 2001.
Juara Pertandingan Badminton Piala Naib Canselor Tertutup UUM 2001 (Beregu).(Piala + RM 300)
2002: Tempat Keempat Pertandingan Bolasepak Liga Sekolah UUM 2002.
Mewakili Pasukan Badminton Lembaga Pembangunan Langkawi (LADA) Ke Karnival Sukan Badan-Badan Berkanun Malaysia 2002.
Menyertai Pertandingan Badminton Terbuka UUM 2002.
Menyertai Pertandingan Badminton Melayu Kedah 2002 (Beregu dan Perseorangan)
2003: Menyertai Pertandingan Badminton Tertutup Kedah 2003 (Perseorangan)
Tempat Ketiga Street Soccer Sempena Kempen Membanteras Jenayah Peringkat Kota Setar 2003 (Piala + RM 70)

 

KO-KURIKULUM DAN LAIN-LAIN

1.  Saguhati Pertandingan Mengarang Sempena Hari Telekomunikasi 1992.
2.  Pemenang Bersama Pertandingan mengarang esei Sejarah Sekolahku Peringkat SKTR 1992.
3.  Tempat Kedua Isu Minda Pelajar (bil. 145)
4.  Tempat Pertama Isu Minda Pelajar (bil. 152)
5.  Tempat Ketiga Isu Minda Pelajar (bil. 159)
6.  Tempat Kedua Isu Minda Pelajar (bil. 171)
7.  Tempat Keempat Isu Minda Pelajar (bil. 172)
8.  Tempat Pertama Isu Minda Pelajar (bil. 173)
9.  Tempat Kedua Isu Minda Pelajar (bil. 179)
10 Tempat Pertama Isu Minda Pelajar (bil. 199)
11 Tempat Pertama Isu Minda Pelajar (bil. 214)
12 Tempat Ketiga Kuiz Usahawan Muda (KUM) Minda Pelajar siri 22 Musim Pertama(1996)
13 Tempat Keempat KUM Terkumpul Minda Pelajar Musim Pertama(1996)
14 Tempat Keempat KUM Minda Pelajar siri 4 Musim Kedua (1997)
15 Tempat Kelima KUM Terkumpul Bulanan 1 Musim Kedua (1997)
16 Tempat Kelima KUM Terkumpul Bulanan 2 Musim Kedua (1997)
17 Tempat Kedua KUM siri 11 Musim Kedua(1997)
18 Tempat Keempat KUM siri 16 Musim Kedua(1997)
19 Tempat Keempat KUM siri 17 Musim Kedua(1997)
20 Tempat Kedua KUM siri 18 Musim Kedua(1997)
21 Tempat Kelima KUM  Terkumpul Bulanan 4 Musim Kedua (1997)
22 Tempat Keempat Kuiz Telekom Minda Pelajar siri 8(1996)
23 Tempat Keempat Kuiz Telekom Minda Pelajar siri 11(1996)
24.Tempat Pertama Teka Silangkata Schwan Stabilo Minda Pelajar siri 1(1997)
25.Tempat Pertama Teka Silangkata Schwan Stabilo Minda Pelajar siri 2(1997)
26.Tempat Pertama Teka Silangkata Schwan Stabilo Minda Pelajar siri 6(1997)
27.Tempat Pertama Teka Silangkata Schwan Stabilo Minda Pelajar siri 7(1997)
28.Tempat Pertama Teka Silangkata Schwan Stabilo Minda Pelajar siri 12(1997)
29.Tempat Pertama Teka Silangkata Schwan Stabilo Minda Pelajar siri 13(1997)
30.Tempat Kedua Kuiz Siber Multimedia Minda Pelajar (1998)
31.Tempat Kedua Kuiz Sopan Santun Di Jalan Raya Minda Pelajar siri 13 (1998)
32.Tempat Kelima KUM Terkumpul Bulanan 5 Musim Kedua (1997)
33.Tempat Pertama Pertandingan Mengarang Esei Utusan Melayu/Takaful Bulan Januari 1998.
34.Tempat Pertama Pertandingan Mengarang Esei Utusan Melayu/Takaful Bulan April 1998.
35.Saguhati Mengarang Cerpen MRSM PDRM 1995.
36.Ketiga Pertandingan Mengarang Esei Sempena Sambutan Kemerdekaan Peringkat Seluruh MRSM Se-Malaysia 1995.
37.Juara Pesta Pantun MRSM PDRM 1994.
38.Naib Johan Pertandingan Kecerdasan Mental MRSM PDRM 1994.
39. Juara Fantasy Football TMnet Musim 2000/2001
40. Saguhati Fantasy Football Musim 2001/2002 (Pasukan 1) (RM 100)
41. Saguhati Fantasy Football Musim 2001/2002 (Pasukan 2) (RM 100)
42. Tempat Pertama Pertandingan Email dan Faks Telebriti episod 8 2003.
43. Pengurus Bulanan Terbaik Fantasyfootball Musim 2002/2003.
44. Pemenang Pertama Kuiz Mingguan Penonton Di Rumah Liputan Bolasepak Liga Malaysia TV3 2003.


 

Hanya Ada Satu Pelita Yang Dapat Kita Pegang Dan Akan Sentiasa Menyala Biar Pun Ketika Malam Yang Gelap, Yang Tetap Akan Menerangi Tempat Kita Sendiri. Ia Adalah Cinta Kepada Semua Makhluk Bernyawa

-Frans Stelzhamer-