Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Titujt e lajmeve: (klikoni pėr tė lexuar)

Kėsaj rradhe pėr pak nuk arritėm tė dalim tė parėt

Pėr herė tė parė njė shkollė shqiptare me faqe nė internet

Na nevojitet njė donator...

 

Kėsaj rradhe pėr pak nuk arritėm tė dalim tė parėt

Nxėnėsit e shkollės fillore "Ismail Qemali" gjithėherė arritėn suksese nė garat e diturisė. Gjithmonė zunė vendin e parė nė garat komunale e vetėm njėherė vendin e dytė. Por nė garat e diturisė pėr vitin shkollor 2001/2002 nuk ia arritėn tė dalin tė parėt. Pėr pak pikė u rradhitėn tė dytėt, por megjithatė ata janė mburren me aftėsitė e tyre. Nė kėto gara tė mbajtura gati nė tė gjitha lėndėt morėn gjithsej 17 vende: 5 tė para, 8 tė dyta, 4 tė treta. Tė mėrkurėn mė 4 qershor u ndanė diplomat me ē'rast u organizua edhe njė koktej. (webmasteri)

 

kthehu lart

 

Pėr herė tė parė njė shkollė shqiptare me faqe nė internet

Me iniciativėn dhe me angazhimin e kryetarit tė Rinisė Shkollore Getoar Mjekut (nė foto), shkolla fillore "Ismail Qemali" - Prishtinė arriti qė ta ketė kėtė faqe kaq tė mrekullueshme qė i ngjan njė thesari tė vėrtetė.

Nė shkollėn tonė botohet revista "Flamuri" ku deri diku kemi mundur qė tė paraqesim punėn dhe angazhimin tonė, por me hapjen e faqes tani mund tė publikojmė gjithēka.

Kėtė faqe kemi vendosur ta hapim jo vetėm pėr nxėnėsit e shkollės sonė por pėr tė gjitha moshatarėt tanė shqiptarė anė e mbanė rruzullit tokėsor. Edhe ata mund tė njihen me gjėra tė reja dhe tė na dėrgojnė diēka qė do t'ia shtonte vlerėn faqes.

Faqja pėrgatitet nga grupi i gazetarėve tė rinj: Nora Hasani, Vjosa Retkoceri, Rea Surroi, Teuta Dedaj, me ndihmėn e webmaster-it, kryeredaktores Sadete Rexhepi dhe arsimtarėve tė tjerė si Zenetije Shaipit, Sadije Mehmetit dhe Nazife Thaēit. (webmasteri)

 

kthehu lart

 

Na nevojitet njė donator...

Flamuri.com momentalisht ėshtė publikuar nė adresėn www.flamuri.cjb.net, pėrmes sė cilės u munduam qė sado pak ta plotėsojmė kėrkesėn e nxėnėsve. Pėr ta realizuar projektin final tė flamuri.com, hapjen e domain-it www.flamuri.com na duhet mbėshtjetje. Projektin tonė do t'ia dėrgojmė edhe ca organizatave humanitare prej tė cilave besojmė se do tė marrin diē, por edhe ndihma juaj vizitorė tė nderuar do tė kontribuojė pa masė. Kontaktoni me ne pėrmes email adresės flamuri@flamuri.cjb.net. Besoj se kėrkesa jonė do tė hasė nė mirėkuptimin tuaj. (webmasteri)

 

kthehu lart