Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Flamuri


Njė fjalė e urtė pėr sot:

Nė mė rrejsh sė pari, tė vraftė zoti, nė mė rrejsh sė dyti, tė ndihmoftė.

(shfleto faqen me fjalė tė urta duke klikuar kėtu)


 

Mirė se vini!

Shkolla fillore "Ismail Qemali" nė Prishtinė ėshtė me plotė meritė shkolla mė cilėsore dhe me nxėnėsit mė tė aftė nė Kosovė. Ēdo herė nė shkollėn tonė mund t'i gjeni nxėnėsit tė cilėt nė gara tė ndryshme tė diturisė e shkathtėsisė kanė ngadhėnjyer duke zėnė vendet e para.

Jemi tė parėt qė kemi hapur shtigje edhe nė internet. Jemi shkolla e parė, lirisht tė them edhe nė trojet shqiptare qė kemi arritur ta hapim njė faqe mjaft moderne nė internet. Kjo faqe do tė na shėrbejė si revistė pėr tė gjithė nxėnėsit, jo vetėm tė shkollės sonė, dhe si burim i informacionit dhe formimit moral, patriotik dhe kulturor tė nxėnėsit.

Emrin FLAMURI kėsaj faqe ia dhamė nė bazė tė revistės sė pėrvjetshme tė shkollės "Flamuri", e cila botohet me rastin e ditės sė shkollės dhe Ditės sė Shpalljes sė Pavarėsisė (28 nėntor), por mė tepėr pėr hirė tė simbolit tonė kombėtar flamurit.

Besojmė se duke hulumtuar nė kėtė faqe do tė gjeni gjithēka qė ju intereson tė pėrgatitur nga moshatarėt tuaj. Mos tė harrojmė t'ju tregojmė se faqja do tė jetė ēdo herė e pasuruar me lajme tė reja nga tė gjitha poret e jetės, kėshtu qė edhe ju ēdo ditė do t'i shtoni trurit tuaj diē tė re.

Nė faqen tonė gjeni gjithēka

Pėr tė lexuar lajmet mė tė reja klikoni kėtu, kurse pėr tė shfletuar arkivin e faqes sonė kėtu.

 

Lajme

Lajme nga aktivitetet nė shkollėn tonė, aktivitetet e pėrbashkėta me shkollat tjera, fushatat e ndryshme, reformat nė arsim etj. etj. etj. 

 

Aktualitete

Shkrime tė nxėnėsve lidhur me ngjarjet mė tė rėndėsishme qė po ndodhin...

 

Arkivi

Arkivi i faqes sonė. Historiku i faqes... historiku i shkollės...

 

Histori

Artikuj mbi historinė.

 

Shkencė

gjeografi, astronomi, biologji. Ēudira qė gjenden mbi planetin tonė e planetet tjera.

 

Letėrsi

Punimet letrare tė nxėnėsve, informata pėr shkrimtarė tė shquar, proverba etj. etj.

 

Art & kulturė

Lajme nga arti e kultura, intervista me artistėt, artikujt mbi jetėn e tyre etj.

 

Sport

Lajme nga sporti dhe aktivitetet sportive qė zhvillohen nė shkollė. 

 

Argėtim

*** Humor *** KUIZ *** Lojra ***

 

******Risi******

 

KUIZ. Matni diturinė tuaj. Pėr tė luajtur klikoni kėtu.

 

LOJRA. Downloadoni falas katėr lojėrat e para tė publikuara nga webmasteri. Pėr t'i downloaduar klikoni kėtu.

 

VIDEO. Sė shpejti edhe video inēizime nga shkolla. (formate tė ndryshme .avi, .gif)

 

Klikoni mbi logon e rubrikės sonė pėr

 

dhe mos tė harrojmė t'ju njoftojmė...

brenda pak ditėve

www.flamuri.com

 

Pėr tė shkruar komentin tuaj pėr faqen tonė klikoni kėtu, kurse pėr tė lexuar komentet e vizitorėve tjerė kėtu.

Ju jeni vizitori i Hit CounterHit Counter qė nga hapja e kėtij websajti.

 

Ju intereson diēka qė nuk e gjetėt nė faqen tonė? Na tregoni dhe ne do ta gjejmė...

Kėrkoni pėr:

copyright © 2002 sh.f. "Ismail Qemali" Prishtinė. All rights reserved. Materiali ėshtė i mbrojtur me ligj.

Redaksia e Flamurit: redaksia@flamuri.cjb.net

webmaster: Getoar Mjeku geti@flamuri.cjb.net

fotografitė: Rinor Sadiku nori@flamuri.cjb.net