Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

2001 Kenyon Wanamingo Tournament

103 112 119 125 130 135 140 145 152 160 171 189 275

217  Lake City
154  LeCenter
146  Kasson Mantorville
146  Saint Charles
125 Triton
115 Southland
 70  Martin County West
 60  Pine Island
 53 Kenyon Wanamingo


103 Joey Grasser__________________ 10th 7-1 LeCenter |Joey Grasser___ bye_______________________ |TF 400 22-6 6| |Cody Laue______| | Cody Laue_____________________|#1 bye | 8th 4-4 Triton |Joey Grasser___ |Inj. Default 13| Andrew Hulshizer______________ | | 9th 4-4 Saint Charles | | | |A Hulshizer____| | |#28 9-0 6 | Lucas Amundson________________| | 7th 7-3 Kenyon Wanamingo | CHAMPION |Zach Nelson____ |#209 11-10 4 Corey Mees____________________ | 9th 11-3 Southland | | |Corey Mees_____ | |#29 Fall 220 7| | David Anderson________________| | | 9th 0-6 Martin County West | | |Zach Nelson____| Wade Carlson__________________ |#106 Fall 53 13 8th 3-9 Lake City |Wade Carlson___ | bye_______________________|#2 bye | | |Zach Nelson____| |#30 Fall 243 7 Zach Nelson___________________| 11th 13-1 Kasson Mantorville Lucas Amundson_ Fifth Place |Lucas Amundson_ A Hulshizer____|Inj. Default 4 Cody Laue_____________________ 8th 4-4 Triton | |Lucas Amundson_ bye_______________________ |#107 5-2 4| |Lucas Amundson_| |Corey Mees_____ Lucas Amundson________________|#79 bye |#157 Fall 447 7| 7th 7-3 Kenyon Wanamingo Corey Mees_____| | | | Third Place David Anderson________________ |Corey Mees_____ 9th 0-6 Martin County West |David Anderson_ |#184 Fall 235 4 bye_______________________|#80 bye | | |Wade Carlson___ | |#108 6-1 4| | Wade Carlson__________________| |Wade Carlson___| 8th 3-9 Lake City |Inj. Default 7 A Hulshizer____| 1st Place Zach Nelson Kasson Mantorville 2nd Place Joey Grasser LeCenter 3rd Place Corey Mees Southland 4th Place Wade Carlson Lake City 5th Place Lucas Amundson Kenyon Wanamingo 6th Place Andrew Hulshizer Saint Charles 4 of 8 seeded Back to top
112 Zach Stratton_________________ 11th 11-1 Southland |Zach Stratton__ bye_______________________ |#31 bye 3| |bye____________| | bye_______________________|#3 no match | |Zach Stratton__ |#109 6-1 13| Kyle Hill_____________________ | | 8th 3-5 Kenyon Wanamingo | | | |Shane Braun____| | |#32 Fall 127 7 | Shane Braun___________________| | 8th 8-3 Saint Charles | CHAMPION |Tim Thompson___ |#210 10-4 4 Brent Franko__________________ | 11th 9-3 Triton | | |Brent Franko___ | |#33 11-9 5| | Al Klein______________________| | | 11th 7-1 Martin County West | | |Tim Thompson___| Mark Miller___________________ |#110 8-0 12 7th 2-5 LeCenter |Mark Miller____ | bye_______________________|#4 bye | | |Tim Thompson___| |#34 Fall 153 7 Tim Thompson__________________| 10th 12-0 Lake City Kyle Hill______ Fifth Place |Shane Braun____ Shane Braun____|#185 Fall 233 4 bye_______________________ | |Kyle Hill______ bye_______________________ |#111 bye 3| |Kyle Hill______| |Brent Franko___ Kyle Hill_____________________|#81 bye |#159 Fall 234 7| 8th 3-5 Kenyon Wanamingo Brent Franko___| | | | Third Place Al Klein______________________ |Al Klein_______ 11th 7-1 Martin County West |Al Klein_______ |#186 6-4 2 bye_______________________|#82 bye | | |Al Klein_______ | |#112 Fall 449 6| | Mark Miller___________________| |Al Klein_______| 7th 2-5 LeCenter |#160 8-2 5 Shane Braun____| 1st Place Tim Thompson Lake City 2nd Place Zach Stratton Southland 3rd Place Al Klein Martin County West 4th Place Brent Franko Triton 5th Place Shane Braun Saint Charles 6th Place Kyle Hill Kenyon Wanamingo 4 of 7 seeded Back to top
119 Brian Doherty_________________ 11th 7-3 LeCenter |Brian Doherty__ bye_______________________ |#35 Fall 21 7| |Tyson Cooley___| | Tyson Cooley__________________|#5 bye | 9th 2-4 Martin County West |Brian Doherty__ |#113 Fall 44 13| Garrett Keifer________________ | | 9th 2-2 Southland | | | |Jacob Vaith____| | |#36 Fall 325 7 | Jacob Vaith___________________| | 8th 4-5 Lake City | CHAMPION |Matt Hanson____ |#211 6-5 4 Josh Wilfahrt_________________ | 11th 7-3 Kenyon Wanamingo | | |Josh Wilfahrt__ | |#37 13-3 6| | Jim Carlson___________________| | | 9th 0-2 Kasson Mantorville | | |Matt Hanson____| Jake Fast_____________________ |Fall 415 13 9th 3-9 Saint Charles |Jake Fast______ | bye_______________________|#6 bye | | |Matt Hanson____| |TF 540 15-0 6 Matt Hanson___________________| 10th 6-1 Triton Garrett Keifer_ Fifth Place |Garrett Keifer_ Jake Fast______|#187 7-4 2 Tyson Cooley__________________ 9th 2-4 Martin County West | |Garrett Keifer_ bye_______________________ |#115 Fall 55 6| |Garrett Keifer_| |Josh Wilfahrt__ Garrett Keifer________________|#83 bye |#161 Fall 233 7| 9th 2-2 Southland Josh Wilfahrt__| | | | Third Place Jim Carlson___________________ |Josh Wilfahrt__ 9th 0-2 Kasson Mantorville |Jim Carlson____ |#188 18-1 3 bye_______________________|#84 bye | | |Jake Fast______ | |#116 Fall 406 6| | Jake Fast_____________________| |Jacob Vaith____| 9th 3-9 Saint Charles |#162 Fall 427 7 Jacob Vaith____| 1st Place Matt Hanson Triton 2nd Place Brian Doherty LeCenter 3rd Place Josh Wilfahrt Kenyon Wanamingo 4th Place Jacob Vaith Lake City 5th Place Garrett Keifer Southland 6th Place Jake Fast Saint Charles 4 of 8 seeded Back to top
125 Aaron Breyfogle_______________ 9th 7-4 Lake City |Aaron Breyfogle bye_______________________ |#39 bye 3| |bye____________| | bye_______________________|#7 no match | |Aaron Breyfogle |#117 3-1 13| Jim Twernbold_________________ | | 9th 3-9 Saint Charles | | | |Isaac Klaehn___| | |#40 15-1 6 | Isaac Klaehn__________________| | 10th 8-6 Southland | CHAMPION |Matt Larsen____ |#212 5-1 4 Matt Larsen___________________ | 10th 10-6 Kasson Mantorville| | |Matt Larsen____ | |#41 Fall 217 7| | Justin Mohlke_________________| | | 9th 2-2 Pine Island | | |Matt Larsen____| Adam Hope_____________________ |#118 4-0 11 11th 3-5 Kenyon Wanamingo |Adam Hope______ | bye_______________________|#8 bye | | |Grant Madison__| |#42 12-2 6 Grant Madison_________________| 11th 6-2 Martin County West Jim Twernbold__ Fifth Place |Justin Mohlke__ Justin Mohlke__|#189 9-6 2 bye_______________________ | |Jim Twernbold__ bye_______________________ |#119 bye 3| |Jim Twernbold__| |Grant Madison__ Jim Twernbold_________________|#85 bye |#163 11-1 6| 9th 3-9 Saint Charles Grant Madison__| | | | Third Place Justin Mohlke_________________ |Isaac Klaehn___ 9th 2-2 Pine Island |Justin Mohlke__ |#190 2-1 2 bye_______________________|#86 bye | | |Justin Mohlke__ | |#120 Fall 121 6| | Adam Hope_____________________| |Isaac Klaehn___| 11th 3-5 Kenyon Wanamingo |#164 Fall 124 7 Isaac Klaehn___| 1st Place Matt Larsen Kasson Mantorville 2nd Place Aaron Breyfogle Lake City 3rd Place Isaac Klaehn Southland 4th Place Grant Madison Martin County West 5th Place Justin Mohlke Pine Island 6th Place Jim Twernbold Saint Charles 4 of 7 seeded Back to top
130 Kurtis Munsch_________________ 11th 9-3 Saint Charles |Kurtis Munsch__ bye_______________________ |#43 Fall 557 7| |Chad Peterson__| | Chad Peterson_________________|#9 bye | 11th 2-2 Pine Island |Kurtis Munsch__ |#121 8-1 11| Ryan Hedberg__________________ | | 8th 1-6 Triton | | | |Dan Johnson____| | |#44 Fall 149 7 | Dan Johnson___________________| | 10th 4-6 Kenyon Wanamingo | CHAMPION |Mike Lafferty__ |#213 OT 3-1 4 Mike Lafferty_________________ | 10th 8-4 Lake City | | |Mike Lafferty__ | |#45 7-0 5| | Luke Smith____________________| | | 11th 4-8 Kasson Mantorville | | |Mike Lafferty__| A.J. Krusemark________________ |Fall 457 13 12th 3-5 Martin County West |A.J. Krusemark_ | bye_______________________|#10 bye | | |Joe Klaehn_____| |#46 14-4 6 Joe Klaehn____________________| 11th 11-3 Southland Chad Peterson__ Fifth Place |Chad Peterson__ Dan Johnson____|#191 Fall 318 4 Chad Peterson_________________ 11th 2-2 Pine Island | |Chad Peterson__ bye_______________________ |#123 Fall 33 6| |Ryan Hedberg___| |Joe Klaehn_____ Ryan Hedberg__________________|#87 bye |#165 11-1 6| 8th 1-6 Triton Joe Klaehn_____| | | | Third Place Luke Smith____________________ |Joe Klaehn_____ 11th 4-8 Kasson Mantorville |Luke Smith_____ |#192 Fall 40 4 bye_______________________|#88 bye | | |A.J. Krusemark_ | |#124 4-2 4| | A.J. Krusemark________________| |A.J. Krusemark_| 12th 3-5 Martin County West |#166 14-11 5 Dan Johnson____| 1st Place Mike Lafferty Lake City 2nd Place Kurtis Munsch Saint Charles 3rd Place Joe Klaehn Southland 4th Place A.J. Krusemark Martin County West 5th Place Chad Peterson Pine Island 6th Place Dan Johnson Kenyon Wanamingo 4 of 8 seeded Back to top
135 Adam Hunt_____________________ 11th 7-2 LeCenter |Adam Hunt______ bye_______________________ |#47 bye 3| |bye____________| | bye_______________________|#11 no match | |Adam Hunt______ |#125 10-3 13| Nick Haller___________________ | | 11th 0-3 Pine Island | | | |Dan Cox________| | |#48 Fall 332 7 | Dan Cox_______________________| | 11th 5-8 Lake City | CHAMPION |Adam Hunt______ |#214 3-1 4 Colby Alberts_________________ | 9th 10-6 Kasson Mantorville | | |Colby Alberts__ | |#49 Fall 30 7| | Chris Hanson__________________| | | 8th 0-6 Martin County West | | |Tommy Hagan____| Lucas Smith___________________ |#126 6-5 11 9th 4-10 Southland |Lucas Smith____ | bye_______________________|#12 bye | | |Tommy Hagan____| |#50 Fall 119 7 Tommy Hagan___________________| 10th 4-3 Saint Charles Nick Haller____ Fifth Place |Lucas Smith____ Lucas Smith____|#193 11-1 3 bye_______________________ | |Nick Haller____ bye_______________________ |#127 bye 3| |Nick Haller____| |Colby Alberts__ Nick Haller___________________|#89 bye |#167 Fall 220 7| 11th 0-3 Pine Island Colby Alberts__| | | | Third Place Chris Hanson__________________ |Colby Alberts__ 8th 0-6 Martin County West |Chris Hanson___ |#194 9-5 2 bye_______________________|#90 bye | | |Lucas Smith____ | |#128 Fall 41 6| | Lucas Smith___________________| |Dan Cox________| 9th 4-10 Southland |#168 Fall 440 7 Dan Cox________| 1st Place Adam Hunt LeCenter 2nd Place Tommy Hagan Saint Charles 3rd Place Colby Alberts Kasson Mantorville 4th Place Dan Cox Lake City 5th Place Lucas Smith Southland 6th Place Nick Haller Pine Island 4 of 7 seeded Back to top
140 Jason Rhoten__________________ 12th 15-1 Kasson Mantorville|Jason Rhoten___ bye_______________________ |#51 Fall 151 7| |Drew Evans_____| | Drew Evans____________________|#13 bye | 11th 2-2 Pine Island |Jason Rhoten___ |Fall 334 13| Josh Budensiek________________ | | 8th 0-7 Kenyon Wanamingo | | | |Jake Atkinson__| | |#52 Fall 136 7 | Jake Atkinson_________________| | 9th 5-8 Lake City | CHAMPION |Jason Rhoten___ |#215 13-3 5 Mike Ganrude__________________ | 11th 9-2 Saint Charles | | |Mike Ganrude___ | |#53 Fall 108 7| | John Grambling________________| | | 10th 1-3 LeCenter | | |Pete Churchill_| Peter Henslin_________________ |#130 4-3 11 10th 2-8 Triton |Peter Henslin__ | bye_______________________|#14 bye | | |Pete Churchill_| |TF 552 17-2 6 Pete Churchill________________| 11th 9-2 Southland Drew Evans_____ Fifth Place |Drew Evans_____ Peter Henslin__|#195 Fall 55 4 Drew Evans____________________ 11th 2-2 Pine Island | |Drew Evans_____ bye_______________________ |#131 Fall 46 6| |Josh Budensiek_| |Mike Ganrude___ Josh Budensiek________________|#91 bye |#169 Fall 232 7| 8th 0-7 Kenyon Wanamingo Mike Ganrude___| | | | Third Place John Grambling________________ |Mike Ganrude___ 10th 1-3 LeCenter |John Grambling_ |#196 2-1 2 bye_______________________|#92 bye | | |Peter Henslin__ | |#132 Fall 131 6| | Peter Henslin_________________| |Jake Atkinson__| 10th 2-8 Triton |#170 Fall 207 7 Jake Atkinson__| 1st Place Jason Rhoten Kasson Mantorville 2nd Place Pete Churchill Southland 3rd Place Mike Ganrude Saint Charles 4th Place Jake Atkinson Lake City 5th Place Drew Evans Pine Island 6th Place Peter Henslin Triton 4 of 8 seeded Back to top
145 Todd Halbakken________________ 11th 11-0 Saint Charles |Todd Halbakken_ Kory Blaschko_________________ |#55 Fall 331 9| 10th 2-6 LeCenter |Kory Blaschko__| | Brian Christensen_____________|#15 Fall 100 4 | 10th 1-7 Kenyon Wanamingo |Todd Halbakken_ |Fall 505 13| Lee Erickson__________________ | | 10th 0-9 Triton | | | |Tyler Robertson| | |#56 8-6 7 | Tyler Robertson_______________| | 10th 3-3 Pine Island | CHAMPION |Todd Halbakken_ |#216 Fall 305 6 David Schultz_________________ | 12th 4-3 Martin County West | | |Ricky Sanden___ | |#57 13-2 8| | Ricky Sanden__________________| | | 11th 2-1 Kasson Mantorville | | |Ricky Sanden___| Tony Ryan_____________________ |#134 8-4 11 11th 7-6 Lake City |Tony Ryan______ | bye_______________________|#16 bye | | |Tony Ryan______| |#58 6-5 7 Jared Gilles__________________| 12th 10-4 Southland Kory Blaschko__ Fifth Place |Tyler Robertson Tyler Robertson|#197 7-5 2 Kory Blaschko_________________ 10th 2-6 LeCenter | |Kory Blaschko__ bye_______________________ |TF 344 16-1 5| |Lee Erickson___| |Tony Ryan______ Lee Erickson__________________|#93 bye |#171 Fall 429 7| 10th 0-9 Triton Tony Ryan______| | | | Third Place David Schultz_________________ |Jared Gilles___ 12th 4-3 Martin County West |David Schultz__ |#198 3-1 2 Brian Christensen_____________|#94 Fall 51 3| | 10th 1-7 Kenyon Wanamingo |Jared Gilles___ | |#136 Fall 37 6| | Jared Gilles__________________| |Jared Gilles___| 12th 10-4 Southland |#172 4-2 5 Tyler Robertson| 1st Place Todd Halbakken Saint Charles 2nd Place Ricky Sanden Kasson Mantorville 3rd Place Jared Gilles Southland 4th Place Tony Ryan Lake City 5th Place Tyler Robertson Pine Island 6th Place Kory Blaschko LeCenter 4 of 9 seeded Back to top
152 Matt Kunz_____________________ 11th 9-0 Triton |Matt Kunz______ bye_______________________ |#59 bye 3| |bye____________| | bye_______________________|#17 no match | |Matt Kunz______ |Fall 312 15| Jaret Glover__________________ | | 9th 0-3 Saint Charles | | | |Josh Fisher____| | |#60 Fall 37 7 | Josh Fisher___________________| | 11th 6-4 Kenyon Wanamingo | CHAMPION |Matt Kunz______ |#217 Fall 105 6 Luke Krenik___________________ | 12th 6-4 LeCenter | | |Luke Krenik____ | |TF 341 18-1 6| | Chris Armstrong_______________| | | 11th 0-8 Kasson Mantorville | | |Luke Krenik____| Dana Schroeder________________ |#138 6-0 11 10th 2-2 Pine Island |Dana Schroeder_ | bye_______________________|#18 bye | | |Ryan Gunhus____| |#62 12-8 5 Ryan Gunhus___________________| 12th 8-5 Lake City Jaret Glover___ Fifth Place |Josh Fisher____ Josh Fisher____|#199 Fall 421 4 bye_______________________ | |Jaret Glover___ bye_______________________ |#139 bye 3| |Jaret Glover___| |Ryan Gunhus____ Jaret Glover__________________|#95 bye |#173 Fall 152 7| 9th 0-3 Saint Charles Ryan Gunhus____| | | | Third Place Chris Armstrong_______________ |Ryan Gunhus____ 11th 0-8 Kasson Mantorville |Chris Armstrong |#200 10-2 3 bye_______________________|#96 bye | | |Dana Schroeder_ | |#140 12-3 5| | Dana Schroeder________________| |Dana Schroeder_| 10th 2-2 Pine Island |#174 10-5 5 Josh Fisher____| 1st Place Matt Kunz Triton 2nd Place Luke Krenik LeCenter 3rd Place Ryan Gunhus Lake City 4th Place Dana Schroeder Pine Island 5th Place Josh Fisher Kenyon Wanamingo 6th Place Jaret Glover Saint Charles 4 of 7 seeded Back to top
160 Jed Deno______________________ 11th 10-0 Triton |Jed Deno_______ bye_______________________ |#63 Fall 30 7| |Kyle Blaschko__| | Kyle Blaschko_________________|#19 bye | 11th 4-5 LeCenter |Jed Deno_______ |Fall 230 13| Josh Bye______________________ | | 11th 0-2 Pine Island | | | |Alan Bailey____| | |#64 Fall 308 7 | Alan Bailey___________________| | 9th 5-5 Kasson Mantorville | CHAMPION |Jed Deno_______ |#218 Fall 537 6 Ryan Marking__________________ | 11th 7-6 Lake City | | |Ryan Marking___ | |#65 Fall 310 7| | Alex Padilla__________________| | | 9th 4-6 Southland | | |Sam Kuehl______| bye_______________________ |#142 11-6 13 |bye____________ | bye_______________________|#20 no match | | |Sam Kuehl______| |#66 bye 3 Sam Kuehl_____________________| 11th 5-1 Martin County West Kyle Blaschko__ Fifth Place |Kyle Blaschko__ Alex Padilla___|Inj. Default 4 Kyle Blaschko_________________ 11th 4-5 LeCenter | |Kyle Blaschko__ bye_______________________ |#143 10-6 4| |Josh Bye_______| |Ryan Marking___ Josh Bye______________________|#97 bye |#175 Fall 400 7| 11th 0-2 Pine Island Ryan Marking___| | | | Third Place Alex Padilla__________________ |Ryan Marking___ 9th 4-6 Southland |Alex Padilla___ |#202 11-3 3 bye_______________________|#98 bye | | |Alex Padilla___ | |#144 bye 3| | bye_______________________| |Alan Bailey____| |#176 10-8 5 Alan Bailey____| 1st Place Jed Deno Triton 2nd Place Sam Kuehl Martin County West 3rd Place Ryan Marking Lake City 4th Place Alan Bailey Kasson Mantorville 5th Place Kyle Blaschko LeCenter 6th Place Alex Padilla Southland 4 of 7 seeded Back to top
171 Josh Ploetze__________________ 12th 8-3 Saint Charles |Josh Ploetze___ bye_______________________ |#67 Forfiet 7| |P Hammermister_| | Phil Hammermister_____________|#21 bye | 11th 2-9 Southland |Brian Struck___ |#145 9-7 11| Trevor White__________________ | | 11th 2-2 Pine Island | | | |Brian Struck___| | |TF 440 17-2 6 | Brian Struck__________________| | 11th 7-3 LeCenter | CHAMPION |A Schumacher___ |#219 5-1 4 Aaron Schumacher______________ | 12th 10-2 Lake City | | |A Schumacher___ | |#69 Fall 259 7| | Coltt Ullom___________________| | | 10th 1-7 Triton | | |A Schumacher___| Darrin Brown__________________ |#146 10-2 12 11th 8-7 Kasson Mantorville |Darrin Brown___ | bye_______________________|#22 bye | | |Darrin Brown___| |#70 9-4 5 Dusty Faber___________________| 10th 6-2 Martin County West Trevor White___ Fifth Place |Trevor White___ Josh Ploetze___|Inj. Default 4 Phil Hammermister_____________ 11th 2-9 Southland | |Trevor White___ bye_______________________ |#147 Forfiet 6| |Trevor White___| |Darrin Brown___ Trevor White__________________|#99 bye |#177 8-4 5| 11th 2-2 Pine Island Darrin Brown___| | | | Third Place Coltt Ullom___________________ |Darrin Brown___ 10th 1-7 Triton |Coltt Ullom____ |#204 7-3 2 bye_______________________|#100 bye | | |Dusty Faber____ | |#148 Fall 358 6| | Dusty Faber___________________| |Dusty Faber____| 10th 6-2 Martin County West |#178 4-2 5 Josh Ploetze___| 1st Place Aaron Schumacher Lake City 2nd Place Brian Struck LeCenter 3rd Place Darrin Brown Kasson Mantorville 4th Place Dusty Faber Martin County West 5th Place Trevor White Pine Island 6th Place Josh Ploetze Saint Charles 4 of 8 seeded Back to top
189 Jake Tesch____________________ 9th 6-6 Saint Charles |Dan Posivio____ bye_______________________ |#71 13-4 6| |Dan Posivio____| | Dan Posivio___________________|#23 bye | 11th 1-3 Martin County West |Zak Gardner____ |Fall 328 13| Ethan Eddy____________________ | | 10th 0-2 Pine Island | | | |Zak Gardner____| | |#72 Fall 145 7 | Zak Gardner___________________| | 11th 6-5 Triton | CHAMPION |Tony Miller____ |#220 Fall 157 6 Tony Miller___________________ | 11th 3-0 LeCenter | | |Tony Miller____ | |#73 Fall 452 7| | Matt Noble____________________| | | 10th 0-8 Kenyon Wanamingo | | |Tony Miller____| Kyle Bailey___________________ |#150 3-0 11 9th 3-13 Kasson Mantorville |Kyle Bailey____ | bye_______________________|#24 bye | | |Brian Holmstadt| |#74 2-0 5 Brian Holmstadt_______________| 12th 6-4 Lake City Jake Tesch_____ Fifth Place |Jake Tesch_____ Dan Posivio____|#205 Fall 53 4 Jake Tesch____________________ 9th 6-6 Saint Charles | |Jake Tesch_____ bye_______________________ |#151 Fall 26 6| |Ethan Eddy_____| |Brian Holmstadt Ethan Eddy____________________|#101 bye |#179 9-6 5| 10th 0-2 Pine Island Brian Holmstadt| | | | Third Place Matt Noble____________________ |Brian Holmstadt 10th 0-8 Kenyon Wanamingo |Matt Noble_____ |#206 5-0 2 bye_______________________|#102 bye | | |Kyle Bailey____ | |#152 7-1 4| | Kyle Bailey___________________| |Kyle Bailey____| 9th 3-13 Kasson Mantorville |#180 Fall 348 7 Dan Posivio____| 1st Place Tony Miller LeCenter 2nd Place Zak Gardner Triton 3rd Place Brian Holmstadt Lake City 4th Place Kyle Bailey Kasson Mantorville 5th Place Jake Tesch Saint Charles 6th Place Dan Posivio Martin County West 4 of 8 seeded Back to top
275 Rian Jones____________________ 12th 9-1 Saint Charles |Rian Jones_____ bye_______________________ |#75 Fall 137 7| |Dan Lubahn_____| | Dan Lubahn____________________|#25 bye | 11th 2-6 Pine Island |Rian Jones_____ |Fall 135 13| Brandon Gosch_________________ | | 12th 3-14 Kasson Mantorville| | | |Derrick Stocker| | |#76 Fall 55 7 | Derrick Stocker_______________| | 12th 6-3 LeCenter | CHAMPION |Ben Roberson___ |#221 7-4 4 Brandon Ullom_________________ | 12th 5-3 Triton | | |Brandon Ullom__ | |#77 Fall 133 7| | Darren Thate__________________| | | 10th 0-6 Martin County West | | |Ben Roberson___| Nick Hanson___________________ |#154 6-3 11 11th 5-5 Kenyon Wanamingo |Nick Hanson____ | bye_______________________|#26 bye | | |Ben Roberson___| |#78 Fall 325 7 Ben Roberson__________________| 11th 10-1 Lake City Brandon Gosch__ Fifth Place |Nick Hanson____ Nick Hanson____|#207 7-2 2 Dan Lubahn____________________ 11th 2-6 Pine Island | |Brandon Gosch__ bye_______________________ |#155 Fall 348 6| |Brandon Gosch__| |Brandon Ullom__ Brandon Gosch_________________|#103 bye |#181 Fall 46 7| 12th 3-14 Kasson Mantorville Brandon Ullom__| | | | Third Place Darren Thate__________________ |Derrick Stocker 10th 0-6 Martin County West |Darren Thate___ |#208 Fall 547 4 bye_______________________|#104 bye | | |Nick Hanson____ | |#156 Fall 126 6| | Nick Hanson___________________| |Derrick Stocker| 11th 5-5 Kenyon Wanamingo |#182 Fall 205 7 Derrick Stocker| 1st Place Ben Roberson Lake City 2nd Place Rian Jones Saint Charles 3rd Place Derrick Stocker LeCenter 4th Place Brandon Ullom Triton 5th Place Nick Hanson Kenyon Wanamingo 6th Place Brandon Gosch Kasson Mantorville 4 of 8 seeded Back to top

Tournament Stuff