Sraz Mageo: GENEACON III. - Dolní Újezd u Litomyšle

(náhledy fotografií po kliknutí v plné velikosti! Černobílá foto naleznete na konci stránky)

Poprvé! Podruhé! (Avšak býti středobodem je jen klam - skutečné dění je ZA ,,středobodem" ;-)
Potřetí! (Večeře: BEBE sušenky a černé pivo... jo, i v Sarajevu mají dneska smutek ;-) Karel, přednáška a polsuchači ze Spolku pro... no, aby nám ten Dolní Újezd vzkvétal! ;-))
SHERRY v popředí, pivo jako demarkační linie a za ní ENSIS, SARA_P, MYTHAGO... Celá společnost! Jmenovat netřeba, že není znuděných tváří je evidentní!
Litomyšl jako na dlani! Den svatební a shluk předsvatební! (HARRY se žení...)
Máme psa? Máme! Tak se můžeme vzít!
Svatebčané + v pozadí hromada Mageáků (čemu se smějí se už asi nedozvím... - inu, úděl fotografa) A máme to za sebou! Již jménem Omastovi! (Srdce genealoga poposkočí! Zase jeden zápis v matrice! ;-)
Zámek Litomyšl: směsice návštěvníků - novomanželé, svatebčané, genealogové a lidi... prostě lidi! (a pes, ale to jen tak natajno ;-) "Hele, maj´tu středověkej nápis! Ten jim přečtem!"
Pestrost skupiny je patrná, roh stolu obsazuje slečna průvodkyně, zbytek ,,naše směsice" (a pár ,,cizáků") Varhany v zámecké kapli.
Zámecká chodba, druhá nejdelší v Čechách. ,,Raný Zoubek" (jak pravila Modrava na podobném místě) - hřbitov Litomyšl
Ráno na hřbitově v Dolním Újezdě (aneb není nad snídani uprostřed křížové cesty) A NYNÍ ZAČÍNÁ ,,FUNERÁLNÍ SEKCE", KTEROU JSEM SPATŘIL SPOLU S RADAMCEM A MĚKÝŠEM A NA ŽÁDOST NĚKTERÝCH JI ZDE UVÁDÍM (VÝBĚR)
Hrobka 2 šlechtičen na litomyšlském hřbitově: roz. Chrinská, provdaná Fünfkirchenová (80 let) a její dcera provdaná Waldstein-Wartenbergová (18 let) Začínáme na židovském hřbitově za Litomyšlí...
Současný stav hřbitova Moji dva opatrovníci, bez nichž bych na onom hřbitově fotil zřejmě dodnes (Radamec a Měkýš)
Jiný pohled... Tolik textu na náhrobku jsem ještě neviděl.
Dole je vstupní svatyně, zcela zdevastována. No comment
Pohled nahoru (cca 1/3 rozlohy židovského hřbitova) Povalené kameny, kameny a zase kameny... tristní osud památky zesnulých.
Pohled na vstupní svatyni (obdoba křesťanské hřbitovní kaple a vstupního portálu současně) Litomyšl (dejte mi na hrob cokoliv, jen takový kýč, to prosím ne!!!)

!!!!!A TROCHA ČERNOBÍLA!!!!!

Takřka ,,Thanatosovského" ;-)

,,Zoubek zblízka" (hřbitov Litomyšl) Boží oko nad oltářem v kapli litomyšlského zámku (jako by z oka vypadlo Božímu oku v klenotu mého znaku ;-)
Chaos... Prach jsi...
NO COMMENT NO COMMENT
Bývalé okno v modlitebně hřbitova První a druhé dveře modlitebny - fortna rozražena...
copyright: Tomáš Tyl, 2000