Homepage Politik Wirtschaft Panorama Kultur Wissenschaft UniSPIEGEL Sport Auto Reise Forum Leserbriefe Newsletter DER TAG Archiv DER SPIEGEL SPIEGEL TV


RREFIME EROTIKE

 

+

Kerkoni 
+

LOVE BOX

LOVECONTACT

GUESTBOOK

PSIKOLOGU


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Email te Redaksia : kosovarja@giga4u.de

 

 

 

QIRJA IME ME E MIRE NE SPRINT Paraloja e gjatė? Pėr mrekulli! Mirėpo nuk ėshtė edhe aq e obligueshme. Femrat dhe meshkujt gjithnjë e me shumė po zbulojnė kenaqėsi te reja. Kėnaqėsi ne seksin e shpejtė. Pa paramendime. Shpesh, me epsh dhe furishėm. /Më shumë

 

 

 

 

 

DESHIRAT PER TE CILAT FEMRAT NUK FLASIN Meshkujt mendojnė se dėshirat e tyre intime seksuale do t'i kishin shokuar femrat. Por, ėshtė fakt se e vėrteta ėshtė krejtėsisht ndryshe./Më shumë


ZONAT EROGJENE Pėrse paraardhėsit tanė nuk i kanė zhveshur te gjitha rrobat derisa kanė bėrė dashuri? A thua pėr arsye se kanė qenė puritanė, sic do te thoshin ne Perėndim, gjegjėsisht kanė bėrė seks ne mėnyrė patriarkale, sic do t'i akuzonim ne kėtu? Ndoshta me afėr se vėrtetės ėshtė njė interpretim bashkėkohor: ata nuk kanė dashur qė ta humbnin kohėn duke u ledhatuar dhe duke pėrjetuar kėnaqėsi ne sensu-alitetin e lėkurės, sepse kanė dashur qė sa me pare te arrihej kontakti i organeve seksuale.


Shkruaj edhe ti në këtë faqe në majin e ardhshëm do të publikojmë.


Websajtet Erotike

 PDAs im Test

VOTA : Votimi per muajin Gusht kliko këtu


Nga Arkivi  
 
 Früh verliebt!

 

 


FEMRAT SHQIPTARE DHE TË HUAJT

 

Më poshtë janë vetëm disa nga fotografitë e shqiptareve të cilat kanë pozuar me të huaj

 

LOPA.jpg

Në fillim kur u publikua për herën e parë në Prishtina/dogs kjo foto kishte emrin lopa.jpg dhe mbante tiullin:"Femrat shqiptare me vëllezërit zezakë",më pas i zbulohet edhe identiteti i vërtetë vajza e cila e shokoi opinionin shqiptar sidomos atë të internetit ishte nga Prishtina dhe quhej Albena.

 

 

Pastaj dolën edhe foto të tjera ku prapë viktima ishin femrat Shqiptare

Ja më poshtë një femërshqiptare duke stripuar para ushtarëve Britanikë

 

Trafikimi i femrave, prostitucioni - Ē'mund tė bėhet?
Früh verliebt!

Shqipėri e Kosovė ėshtė shfaqur shqetėsim lidhur me rritjen e dukurisė sė trafikimit tė femrave pėr prostitucion. Ky trafik mendohet se kryhet nga grupe kriminale vendase nė bashkėpunim me tė tjerė jashtė vendit.

Ky trafik nė Shqipėri ėshtė i dyanshėm, pėrfshin si futjen tranzit tė vajzave tė reja, kryesisht nga vendet e Evropės lindore, pėr prostituim nė vendet perėndimore, ashtu edhe dėrgimin e tė rejave shqiptare jashtė.

Organizata Ndėrkombėtare pėr Migrim (ONM) ėshtė e shqetėsuar pėr rritjen e ardhjes sė numrit tė prostitutave tė huaja nė Kosovė.

Zyrtarė tė organizatės se migracionit kanė shprehur gjithashtu frikėn se ky trafikim mund tė shndėrrohet edhe nė bartjen e vajzave nga Kosova pėr nė vende tė tjera.

Njė studim i ONM-sė ka konstatuar se trafikimi i njerėzve, dhe nė veēanti i femrave, bazohet kryesisht nė genjeshtra dhe mashtrime pėr gjoja sigurimin e njė jete mė tė mirė jashtė vendit tė lindjes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Redaksia Erotika Rr : E Zarës nr16 38000 Prishtinë tel 038 517 442

Të gjitha dergesat dhe kritikat i pranojme ne posten elektronike te redaksise sone : revistaerotika@hotmail.com


gusht,2001

  EROTIKA   |  P S I K O L O G U |  P A N O R A M A  

RRËFIME EROTIKE


Unë jam robëreshë e lakmisë ndaj vjehrrit tim


U martova pėr Luiin para gjashtė muajsh, e meqė ai ende ėshtė student, ne u vendosėm te babai i saj,Ragipi. Punoj si sekr etareshė, ne mėnyre qė te bėj njė ndihmesė financiare, derisa Luii studion dhe punon ne gjysmė orari. Ai ėshtė i zėnė me punė, ligjėrata dhe studime, prandaj nuk ka kohė te mjaftueshme pėr seks. Ne te vėrtetė, ne kemi bėrė shumė me tepėr dashuri para martesės, se sa qė tani e bėjmė kėtė prej se u martuam./Më shumë

   

 

 

RRËFIME EROTIKE

   

E kaluara ime e paharruar

Do t'I kthehem edhe njėherė se kaluarės sime pėr ta kujtuar me aq mall virgjėrinė e humbur. Atėherė isha pesėmbėdhjetėvjeēare, ne vitin e pare te shkollės se rnesme, ne Prishtinė. Nuk pen-dohem pėr atė qė kam bėrė sepse ishte njė pėrje-tim i pakrahasueshėm nėjetėn time. Ishte njė natė e nxeh.tė qershori ne vitin 1995, dy dite para se te mbushja te gjashtėmbėdhjetat. Atė mbrėmje kur vendosa te bėj seks pėr hčre te pare, isha ne natėn e fundit te menstruacioneve, por epshi qė na kishte pėrfshirė nuk na pengoi te zhvishemi brenda pak sekondash./Më shumë

RRËFIME EROTIKE


Djali i madh i shoqës sime

E dija se fqinjin tim tetėmbėdhjetėvjeēar e mundonte vetėm njė gjė: si t'i fuste hundėt nėn brekėt e mia kallėse, prandaj une kisha kujdes lidhur me kėtė, por si duket, jo edhe sa duhet. Para se gjithash, une as qė mund ta fajėsoj atė pėr asgjė, sepse, thėnė thjesht, isha e vetėdijshme se pothuajse ēdo mashkull kur inė shikon, fillon te jargėzohet pas meje, qė te bluajė diēka rreth rajonit te karit. Unėjam, sic thuhet, "e sajuar mire" edhe kah gjinjėt, e edhe ne pjesėn e kukave dhe isha mėsuar qė meshkujt te pėrqyrreshin pas meje. /Më shumë

RRËFIME EROTIKE


Autobusi

Atė dite nuk mund ta harroj kurrė. Qėndroja ne stacionin e autobusėve. Mė kaploi te ftohurit. Prisja fatin qė dikush te me dėrgonte sa me pare ne shtėpi, qė te shtrihesha e te pushoja me ne fund ne shtratin tim te bute e te ngrohtė. Me bisht te syrit vėrejta Fatėn, ish-shoqen time te gjimnazit dhe menjėherė u nisa ne drejtim te kundėrt ne mėnyrė qė t'i ikja kontaktit me te. Ne te vėrtetė, shumė njerėz i mundon fiksimi kohor./Më shumë


Meshkuj ! shkronjën e parë shqiptojeni në macëzën e saj!

Para dy vitesh, ne ndarjen e shpėrblimeve pornografļke ne Las Vegas, Melissa Hill ishte trembėdhjetė hčre e nominuar dhe ne fund, ne duart e saja te bukura zunė vend dy shpėrblime: ai pėr aktoren me te mire ne filmin "Penetrator 2: Grudge day" dhe ai pėr skenėn me te mire ne te cilėn paraqiten vetėm vasha, shpėrblim ky te cilin e fitoi se bashku me Jill Kelly-n pėr filmin "Dreams of désire". Pėr kė dhe pėr ēka ėshtė fjala, do te kuptoni me poshtė - A keni qenė e turpshme para se te fitonit punė ne porno-industri? - Por isha e turpshme, e me duhet te pranoj se e tille kam mbetur edhe deri me sot. /Më shumë


  · 

Email te Redaksia : kosovarja@giga4u.de

dia

Sprint-seksi vetanak kënaqesi e pakrahasueshme

"Kush thotė se pėr seksin e shpejtė gjithmonėjanė te nevojshėm dy persona?" - pyet Zana (29). "Kėnaqėsinė ne shpejtėsi, mund t'ia ofrojė vźtes secili njeri! Une pėrkohėsisht nuk kam partner. Prandaj vetėkėnaqem. Kjo mund te ndodhė ne lloj-lloj vendi. Ne ēdo kohė. Kur me kaplon dėshira, pėr mua ėshtė krejt njėsoj, pavarė-sisht se ku gjendem. Une kėtė e kam bėrė edhe ne zyrė, pranė tavolinės se punės. Pėr disa minuta ēdo gjė pėr-fundon dhe pastaj ndihem shumė mire. Ēdo femreje mund t'i preferoj kenaqėsi pcrsonale ne shpejtėsi..." /Me shume

 

Ekspozohet njė biznes interneti qė shiste pamje pornografike fėmijėsh
Zyrtarėt e pėrfshirė nė operacionin e hetimit
Zyrtarėt e pėrfshirė nė operacionin e hetimit

Policia nė Shtetet e Bashkuara ka arrestuar rreth 100 vetė dhe shumė tė tjerė po hetohen, pas ekspozimit tė njė biznesi tė gjerė interneti me anė tė tė cilit shitej pornografi pėr fėmijė.

Autoritetet thonė se ėshtė operacioni mė i gjerė nė kėtė drejtim i kryer ndonjėherė nė Shtetet e Bashkuara.

Ata thanė se faqet e internetit qė ofronin kėtė shėrbim ishin vendosur nė Rusi dhe Indonezi. Puna e tyre u bė e mundur nga njė teksan, i cili ėshtė dėnuar me burgim tė pėrjetshem dhe nga e shoqja e tij qė u dėnua me 14 vjet burg.

Policia mundi tė gjente tė abonuarit nėpėrmjet numrave tė kartave tė kreditit tė lena. Pesė organizatorė kryesorė, pėrfshirė dy rusė dhe njė indonezian janė paditur nė mungesė.

Shqetėsim pėr trafikimin e njerėzve nė Kosovė
Nė qėndrat kryesore kosovare ka lokale prostitucioni (Foto Prizren)
Nė qėndrat kryesore kosovare ka lokale prostitucioni (Foto Prizren)

Organizata Ndėrkombėtare pėr Migrimin (ONM) ka shfaqur shqetėsimin e saj lidhur me vazhdimin e dukurisė sė trafikimit tė njerėzve nė Kosovė.

ONM ka shprehur drojėn se ky trafikim mund tė shndėrrohet edhe nė bartjen e njerėzve nga Kosova pėr nė vende tė tjera.

Zyrtarė tė kėsaj organizate thanė se mbi 200 femra, kryesisht nga vende tė Evropės lindore, kanė kaluar nėpėr programin e ndihmės sė saj, pas shfaqjes sė dukurisė sė prostitucionit.

Mashtrim pėr jetė mė tė mirė
Prostituta tė huaja
Prostituta tė huaja

Njė studim i organizatės sė migtimit ka konstatuar se trafikimi i njerėzve, dhe nė veēanti i femrave, bazohet kryesisht ne genjeshtra dhe mashtrime pėr gjoja sigurimin e njė jete mė tė mirė jashtė vendit tė lindjes.

Organizata thotė se ka ka ndihmuar njė numėr tė madh tė femrave nė riatdhesimin e tyre.

Drejtuesja e kėtij projekti, Shiuban Kliri, thotė se "tė gjitha femrat e trafikuara janė mashtruar se do tė gjejnė punė nė vende tė Evropės Perėndimore".

"Sipas bindjes se tyre ato po shkonin pėr tė gjetur punė nė Francė, Gjermani dhe Itali dhe pėrfunduan tė dhunuara, tė rrahura dhe u trafikuan pėrtej kufirit nė Kosovė, - rruga kryesore nėpėr tė cilėn u trafikuan ishte pėrmes Serbisė," tha zonja Kliri.

Ajo theksoi se 199 femra kanė kaluar nėpėr programin e ndihmės tė Organizatės qė nga shkurti i kėtij viti deri nė korrik, prej tė cilave 20 ishin tė mitura qė nga mosha 14 vjeē - 120 prej kėtyre femrave vinin nga Moldavia, 38 nga Rumania dhe 20 ishin Ukrainase.

Vdes mbretėresha e pornografisė


Beate Uhse (qendėr), pionerja e biznesit pornografik

Njė biznesmene gjermane, pioniere e shpėrndarjes me postė tė literaturės erotike dhe dyqaneve pornografike, ka vdekur nė moshėn 81 vjeē.

Kompania e saj tha se ajo vdiq nė njė spital nė Zvicėr nga njė infeksion nė mushkėri.

Zonja Beate Uhse e filloi biznesin e saj pas Luftės II Botėrore, duke u shitur pamflete pėr metodat e planifikimit familiar grave tė ushtarėve qė po ktheheshin nga lufta.

Qė nė fillim ajo u pėrball me njė numėr gjyqesh, por tani kompania e saj ka njė numėr dyqanesh nė Gjermani dhe nė mė shumė se dhjetė vende evropiane, ku shiten sende dhe literaturė pornografike si dhe tė linjta.

Kariera e saj e parė ishte si pilote pasi u largua nga shkolla nė moshen 16-vjeēare.

Ajo u ngjit deri nė gradėn e kapitenit nė Luftvafe para se tė largohej me avion nga Berlini nė vitin 1945 pak para se tė mbėrrinte ushtria sovjetike.

 

 

Higjiena mujore

Rreth 70% të femrave me menstracione ne Europë e përdorin tamponin për higjienën mujore ndërsa rreth 30% përdorin fashën ose pambukun.Tamponi futet në pjesën e brendshme të vagjinës dhe kështu aj e thithë lagështinë para se të të shpërndahet në pjesë të tjera të trupit.

 

 

Tamponi zgjidhja më e mirë  
 

  Partnersuche bei Liebesfeuer.de
Professionelle Datenbank sucht kostenlos passende Kontakte für Dich heraus. Wir bezahlen Webmaster auch bei aussagekräftigen Textlinks!

Partnersuche bei Liebesfeuer.de
Tregoni te tjerve për Revisten
Sheno E-mail kujt i dergohet:

Komenti i mëposhtem:


 

 

Te gjitha derrgesat dhe kritikat i pranojme në posten elektronike te redaksise sone : revistaerotika@hotmail.com

Copyright © 2001 Revista Erotika, Inc. All Rights Reserved .