SEPTEMBER 26
    Region IV                          Region D

   Southwest                             BDD
Tazewell @ Richlands               Haysi @ Twin Valley
Grundy @ Marion
                                         LPD 
Honaker @ Abingdon  (HC)           #3 Clintwood @ Powell Valley
William Byrd @ Carroll Co.         Pound @ Appalachia
Blacksburg @ Lord Botetourt
PH-Roanoke @ Christiansburg              Cumberland
Salem @ William Fleming            Castlewood @ St. Paul
Patrick Co. @ Galax, 7:00          Ervinton @ Twin Springs

2A #1 Reidsville (NC) Rams @             Clinch Mtn.
   Magna Vista, 7:00  (2nd         Gate City @ Va. High
   defending state champ
   in 2 weeks for MV)            Phelps (KY) Hornets @ Hurley (HC)
                                 Lebanon @ Northwood
                                 Rye Cove @ J.J. Kelly
                                 #8 J.I. Burton @ Coeburn
                        Lee @ 4A #9 Sullivan North (TN) Raiders (HC)
  OPEN : #3 Pulaski Co., Cave Spring ;    John Battle, Thomas Walker
                                             
     Region III                              Region C

   Seminole                                    Hogo
Rustburg @ #1 Brookville               Patrick Henry @ Holston
Liberty @ Staunton River
                                               MED 
                                       Grayson Co. @ Narrows, 7:00
     Southern Valley
Waynesboro @ Rockbridge Co.            Bland Co. @ Craig Co.
                                       Rural Retreat @ #9 Radford
Harrisonburg @ Fort Defiance           Auburn @ Parry McCluer
Spotswood @ Stuarts Draft              James River @ Glenvar
#9 Chancellor @ Broadway               Wilson Memorial @ Covington 
#7 Amherst Co. @ Freedom (PW), 7:00
    OPEN - Alleghany;        Bath Co., Chilhowie, East. Mont., Giles

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

     SAT., 1:00                           MON., 7:00
Halifax Co. @ Martinsville        Fort Chiswell @ George Wythe
                                  A #6 Floyd Co. @ Tunstall
     SAT., 4:00                   AA #6 Bassett @ McMichael (NC) 
A #1 Gretna @ Graham                  Fighting Phoenix  (both are 4-0)
Woodbridge @ Franklin Co.         Hidden Valley @ Northside
                                  Turner Ashby @ #4 R.E. Lee  (HC)
                                  Chatham @ Dan River
                                  #11 Jeff. Forest @ Heritage, 6:00 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

                                        Oak Hill @ AA #13 BLUEFIELD  (HC)
Park View (SH) @ Bluestone              WILLIAMSON @ A #10 BIG CREEK
Appomattox @ #5 William Campbell        GILBERT @ Iaeger
                                        AA #12 Wyoming East @ Mt. View
Nelson Co. @ Altavista                  PikeView @ Shady Spring
Page Co. @ Madison Co.                  Independence @ Westside
Clarke Co. @ Riverheads                 AA #6 JAMES MONROE @ Scott  (HC)
   OPEN - A #2 Buffalo Gap              A #8 MATEWAN @ TUG VALLEY
                                        Hannan @ BURCH
                                        PENDLETON CO. @ Meadow Bridge
EAST RIDGE @ Pike Co. Central          *St. Johns Cath. (OH) @ VAN
Bath Co. @ 2A #10 SHELBY VALLEY         Tygarts Valley @ EAST HARDY
Pineville @ HARLAN IND.                 PETERSBURG @ Berkeley Springs
3A #7 Breathitt Co. @ 3A #9 HARLAN CO.         OPEN - MONTCALM
Leslie Co. @ 2A #7 MIDDLESBORO                
A #8 Williamsburg @ JENKINS                  Science Hill @ TENN. HIGH
A #4 HAZARD @ Perry Co. Central, 6:30        SULLIVAN CENTRAL @ Cherokee
                                        Bell Co. (KY) @ VOLUNTEER  (HC)
                                        Claiborne @ CUMBERLAND GAP
S. Stokes @ N. STOKES                       OPEN - HANCOCK CO.   


THUR. 9/25 - Pikeville Col. vs. Ky. Christian College -
                                8:00 @ Morehead State Univ.
             #1 USC @ Oregon St.   9:00 ESPN

                              SATURDAY, Sept. 27th  

UVA @ Duke                 12:00  ESPNU
Marshall @ WVU              3:30  ESPN Reg. (Coal Bowl III)  
Tenn. @ #15 Auburn          3:30  CBS                    
#8 Alabama @ #3 Ga.         7:45  ESPN
#22 Illnois @ #12 Penn St.  8:00  ABC
#28 VPI @ #30 Nebraska      8:00  ABC                

#2 Richmond @ #19 Villanova       3:30
#26 Liberty @ #23 Youngstown St.  6:00
Presbyterian (SC) @ #4 Appy St.   7:00
#5 N'ern Iowa @ #13 S'ern Ill.    7:00
#11 Wofford @ #22 Ga. Southern    7:00
#1 JMU @ Maine                    8:00

Lambuth (TN) @ #7 UVA-Wise   (HC)  1:30       
#18 Georgetown (Ky.) @ #16 Union   1:30
Concord vs. Charleston @ Princeton's Hunnicutt Stadium   6:00
     OPEN - Emory & Henry


                              SUNDAY, Sept. 28th  

1:00 - Arizona @ NY Jets (TJ), Green Bay @ T. Bay (Ronde), 
       Atlanta @ Carolina (King) - Fox
       Cleveland @ Cincinnati (Shayne) - CBS
4:15 - Washington (J-Ham) @ Dallas - Fox

Mon., 8:30 - Baltimore @ Pittsburgh (Heath) - ESPN 
        bye : NY Giants (Ahmad), Sea. (Julius)