Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Ε    Π    Ι    Σ    Η    Μ    Η                    Ι    Σ    Τ    Ο    Σ    Ε    Λ    Ι   Δ    Α                     Τ    Η    Σ                      Μ    Ο    Ρ    Ν    Τ    Ο     Ρ

ΜΟΡΝΤΟΡ

2002

Εισαγωγή

Μόρντορ Ιδρυτική Συνέλευση            Περίοδος    2002-2003 Τελευταίες Ειδήσεις Αρχείο Φωτογραφιών  Βιβλίο Επισκεπτών Έξοδος

Π         Ε         Ρ         Ι         Ο         Δ         Ο         Σ                       2         0         0         2                      -                      2         0         0         3

Φιλικοί Αγώνες Ενδοπανεπιστημιακό Πρωτάθλημα Τουρνουά Προοδευτικής

Ε     Ν     Δ     Ο     Π     Α     Ν     Ε     Π     Ι     Σ     Τ     Η     Μ     Ι     Α     Κ     Ο                  Π     Ρ     Ω     Τ     Α     Θ     Λ     Η     Μ     Α

1ος Αγώνας 2ος Αγώνας 3ος Αγώνας 4ος Αγώνας 5ος Αγώνας 6ος Αγώνας Πρόγραμμα και Αποτελέσματα Τελική Κατάταξη Σχόλια

11.  Κοκολάκης Δημήτρης

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της η Μόρντορ αντιμετώπισε την αντικειμενικά καλύτερη ομάδα του    πρωταθλήματος και κάτοχο του περσινού τίτλου OZZY. Οι ΟΖΖΥ είχαν σίγουρη την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση και οι ουσιαστικοί μας αντίπαλοι στον Όμιλο ήταν μόνο οι Αετοί, αφού σίγουρα οι OZZY θα μας κέρδιζαν και τους δυο. Έτσι η ομάδα κατέβηκε στον αγώνα αυτόν με μόνο στόχο να διαφυλάξει όσο περισσότερο γινόταν την άμυνά της έτσι ώστε να ηττηθεί με μικρότερη διαφορά τερμάτων απ΄ ότι θα έχαναν οι Αετοί στο επόμενο παιχνίδι για να έχει το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοπαλίας με τους Αετούς.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα εφάρμοσε σωστή αμυντική τακτική δε σημείωσε ωστόσο κανένα τέρμα. Βρέθηκε να χάνει όμως με 5-0 λόγω κάποιων μικρολαθών που όμως της στοίχισαν και που συνέβησαν κυρίως στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος  η ομάδα έπαιξε κάπως πιο επιθετικά, προσπαθώντας παράλληλα να μην αφήνει κενά στην άμυνα και ενώ το σκορ ήταν 6-0 ο Α. Σταθόπουλος μετά από πάσα του Δ. Κοκολάκη με δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή έγραψε το 6-1. Σ’ αυτή τη φάση μάλιστα δέχθηκε κλωτσιά στο πίσω μέρος του ποδιού του κι έκανε το σουτ εκτός ισορροπίας. Μετά όμως και μέχρι το τέλος δεχτήκαμε άλλα 3 γκολ και το παιχνίδι έληξε 9-1.

Η ομάδα είχε κάποια παράπονα από το πολύ σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων καθώς οι παίκτες μας δέχτονταν συχνά πολύ δυνατά χτυπήματα σε προσωπικές μονομαχίες. Αυτό βέβαια το γεγονός δεν αλλοίωσε το αποτέλεσμα του αγώνα που από μας κρίνεται απόλυτα δίκαιο.

Γενικά η εμφάνιση της ομάδας στο πρώτο της κιόλας επίσημο παιχνίδι με αντίπαλο μάλιστα τον κάτοχο του τίτλου και μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση και του φετινού, κρίνεται άκρως ικανοποιητική. Σημασία έχει ο επόμενος αγώνας με τους Αετούς (οι οποίοι ηττήθηκαν με 12-1 από τους OZZY) και ο οποίος έχει το χαρακτήρα του τελικού. Με νίκη ή ισοπαλία η ομάδα πετυχαίνει τους στόχους της για τη φετινή χρονιά.