SCVAL FINALS Santa Clara Valley Athletic League

At Harker Academy, 02/13/10

 

1 246.50 Los Gatos High School
2 189.50 Fremont High School
3 174.00 Palo Alto High School
4 172.50 Cupertino High School
5 136.50 Gunn High School
6 103.00 Saratoga High School
7 97.00 Los Altos High School
8 84.50 Wilcox High School
9 71.00 Homestead High School
10 64.00 Lynbrook High School
11 57.50 Milpitas High School
12 54.00 Monta Vista High School
13 52.00 Santa Clara High School
14 46.00 Harker Academy
15 0.00 Kings Academy

Weight: 105
1st: Trent Marshall Palo Alto High School 9
2nd: Zachary Hansen Saratoga High School 9
3rd: Santosh Swamnathan Harker Academy 11
4th: Kyle Downs Los Gatos High School 9
5th: Aneesh Samudra Lynbrook High School 10
6th: Andrew Nguyen Wilcox High School 12
7th: Daniel Papp Gunn High School 9
8th: Tiana Le Los Altos High School 9

Weight: 114
1st: Duy Nguyen Wilcox High School 12
2nd: Nick Ortiz Palo Alto High School 10
3rd: Warrick Africa Fremont High School 12
4th: George Sakkas Cupertino High School 10
5th: Taylor Olsen Santa Clara High School 12
6th: Michael Nguyen Milpitas High School 10
7th: Andrew Sinclair Los Gatos High School 11
8th: Eric Cramer Gunn High School 9

Weight: 121
1st: Robbie Chen Los Gatos High School 10
2nd: Sam Lee Cupertino High School 9
3rd: Kevin Convissar Homestead High School 10
3rd: Arnold Shir Milpitas High School 12
5th: John Facun Fremont High School 11
5th: Joey Christopherson Palo Alto High School 10
7th: Daniel Emmorey Santa Clara High School 12
8th: David Schuman Los Altos High School 10

Weight: 127
1st: Alfred Murabito Saratoga High School 10
2nd: Mark Alcantara Fremont High School 12
3rd: Alex Howard Los Gatos High School 11
4th: Kamyar Sharifi Santa Clara High School 11
5th: Max Wiederholt Los Altos High School 11
5th: Mikhail Yanogacio Milpitas High School 11
7th: Kyle Williams Lynbrook High School 9
8th: Zack Yuen Cupertino High School 10

Weight: 132
1st: Andy Kreidle Los Gatos High School 12
2nd: Jack Sakai Palo Alto High School 12
3rd: Reda Aboulhouda Cupertino High School 11
4th: Nicholas Marshall Saratoga High School 10
5th: Yoni Alon Gunn High School 12
6th: Reza Milani Fremont High School 11
7th: Max Thorpe Homestead High School 11
8th: Ricardo Golzio Los Altos High School 10

Weight: 137
1st: Scott Chessin Los Gatos High School 12
2nd: Garun Arustamov Cupertino High School 11
3rd: Chris McCallaCreary Harker Academy 11
4th: Arash Bastanford Lynbrook High School 12
5th: Jackson Heath Homestead High School 12
5th: Phil Tsai Monta Vista High School 10
7th: Jason Foulks Santa Clara High School 12
8th: Adam Wigginton Fremont High School 11

Weight: 142
1st: Joe Johnson Fremont High School 12
2nd: Stefan Weidemann Gunn High School 11
3rd: Omri Rahmil Los Gatos High School 12
4th: Joseph Ochsner Cupertino High School 9
5th: Jack Rader Wilcox High School 10
6th: Tyler Borch Saratoga High School 10
7th: Virk Sukhpreet Milpitas High School 11
8th: Justin Campbell Santa Clara High School 10

Weight: 147
1st: Ian Messaros Cupertino High School 11
2nd: Casey Johnson Fremont High School 12
3rd: Todd Grimm Los Altos High School 10
4th: Ryan Gasvoda Los Gatos High School 10
5th: Wyatt Thorpe Homestead High School 9
6th: Ryan Oshima Palo Alto High School 10
7th: Asaf Rotman Gunn High School 10
8th: Brandon Perez Santa Clara High School 12

Weight: 154
1st: Gurmukh Singh Cupertino High School 12
2nd: Joseph Buckley Los Altos High School 12
3rd: Max Simon Palo Alto High School 12
4th: Monet Goldman Fremont High School 12
5th: Wesley Wang Lynbrook High School 11
5th: Oscar Hawkes Los Gatos High School 11
7th: Adnan Hamwi Monta Vista High School 11
8th: Spencer Perry Saratoga High School 10

Weight: 162
1st: Kalen Gans Palo Alto High School 10
2nd: Kyle Clark Saratoga High School 10
3rd: Steven Bourque Los Gatos High School 11
3rd: Andrew Pappas Monta Vista High School 11
5th: Mark Roh Harker Academy 12
5th: Eric Schmidt Gunn High School 12
7th: Christopher Johnson Homestead High School 11
8th: James Gray Los Altos High School 12

Weight: 173
1st: Martin Alvarez Cupertino High School 12
2nd: Jeff Tran Milpitas High School 12
3rd: Doug Tomlinson Los Altos High School 12
4th: Anthony Bilic Saratoga High School 9
5th: Michael Cullen Palo Alto High School 11
6th: Weston Healy Gunn High School 12
7th: Hubert Tsai Los Gatos High School 12
8th: James Estrada Lynbrook High School 11

Weight: 191
1st: Sukhraj Sohal Los Gatos High School 12
2nd: Spencer Jones Gunn High School 12
3rd: Felix Lugo Fremont High School 12
4th: Geran Pele Lynbrook High School 12
5th: John Mendoza Wilcox High School 12
6th: Justin Shie Monta Vista High School 12
7th: Luke Sweet Santa Clara High School 12
8th: Tanner Marshall Palo Alto High School 10

Weight: 217
1st: Dylan Johns Los Gatos High School 12
2nd: Hector Cristobal Fremont High School 12
3rd: AJ Castillo Palo Alto High School 12
4th: Justin Sagote Wilcox High School 12
5th: Jon Chaplin Gunn High School 12
6th: Joe Malcolme Monta Vista High School 10
7th: Paul Hernandez Los Altos High School 9
8th: Eslam Khalil Lynbrook High School 11

Weight: 287
1st: Jake Cherry Gunn High School 12
2nd: Dominick Jackson Homestead High School 10
3rd: Leo Cardenas Fremont High School 12
4th: Adam Ismail Wilcox High School 12
5th: Jose Tochez Palo Alto High School 11
6th: Casey Smith Lynbrook High School 11
7th: David Davis Los Altos High School 9

Outstanding Wrestlers
DUY NGUYEN - Wilcox - 114 lbs
JOE JOHNSON - Fremont - 140 lbs