Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Wyszukiwarka schematów RTV

Program freeware ver.1.03

dla Windows 9x , 2000, Me , Xp

autor: SoftDarek

Opis:
"Wyszukiwarka schematów RTV" to baza danych składająca się z ponad 53200 rekordów. Ułatwia ona wyszukiwanie właściwego schematu do sprzętu na podstawie nazw układów scalonych lub sprawdzenie jakie układy znajdują się w danym modelu. Program szczególnie polecany jest serwisantom RTV. Przy jego użyciu można odnaleźć schemat często ukrywający się  pod inną nazwą lub podobne chassis.. Aplikacja ta umożliwia wprowadzanie danych z własnych schematów oraz edycję istniejących danych. Program jest katalogiem – nie zawiera schematów. Jeśli poszukujesz schematu do telewizora zajrzyj na moją stronę:  Schematy   umieściłem tu kilka najpopularniejszych.

Instalacja

Skopiuj na swój komputer program spakowany w archiwum ZIP (5 MB)   Wyszukiwarka Schematów RTV

Rozpakuj pliki do jednego katalogu i uruchom program instalacyjny plikiem setup.exe.

Program posiada opcję odinstalowania, dostępną w panelu sterowania - dodaj usuń programy.

Obsługa programu

Po uruchomieniu programu pojawia się główne jego okno umożliwiające przeglądanie danych , sortowanie i wyszukiwanie. Edycja danych odbywa się w osobnym oknie, więc nie ma możliwości przypadkowego ich skasowania. 
Po najechaniu myszką na przyciski lub inne elementy okna programu pojawiają się podpowiedzi oraz objaśnienie na dolnej linii statusu. Aby sortować dane w kolumnach trzeba kliknąć tytuł odpowiedniej kolumny. Dodatkowo opcje sortowania są dostępne przez menu główne i podręczne. Menu podręczne wywołuje się klikając prawym przyciskiem myszy na obszarze okna programu.

Kliknięcie na wybranym rekordzie w tabeli, przenosi nas do okna z wykazem układów w danym modelu. Przycisk “Powrót” przełącza z powrotem do okna głównego.
Aby zawężać ilość widocznych rekordów można wybrać z listy rozwijanej konkretną kategorię sprzętu. 
Aby odszukać producenta lub dany model sprzętu, wystarczy wprowadzić początkowe litery nazwy, nie jest też istotna wielkość liter.
W menu Pomoc zawarte są informacje o programie oraz moja reklama. Pomoc kontekstowa pojawia się po naciśnięciu na klawiaturze “F1”

Edycja danych:

Do okna edycji bazy danych wchodzi się przyciskiem “Edycja” lub z menu. Tylko w tym oknie możliwa jest edycja danych. Zabezpiecza to je przed przypadkowym skasowaniem.

Okno edycji podzielone jest na dwie części. Górna część służy do edycji istniejących danych, a dolna do wprowadzania nowych.
Aby wprowadzić nowe dane należy w dolnej części wypełnić okienka edycyjne. Kategorie sprzętu wybiera się z listy rozwijanej, pozostałe dane wypełnia się po uprzednim wstawieniu kursora. Naciśnięcie przycisku “Dodaj rekord powoduje przepisanie danych do bazy. Przycisk “Usuń rekord” wyświetla komunikat z pytaniem o potwierdzenie i usuwa wskazany rekord z bazy.

Przy wpisywaniu układów z tego samego modelu wystarczy wypełniać tylko to jedno okienko i przyciskiem “Dodaj rekord” wprowadzać kompletne rekordy.
Przy zmianie modelu okienka edycyjne czyści się przyciskiem “Wyczyść”
Aby korygować istniejące dane należy kliknąć przycisk “Edycja” w górnej części okna, tabela umożliwia wtedy edycję. Zatwierdzenie komórki następuje po przejściu do następnej lub przyciskiem “Zatwierdź edycję” na nawigatorze tabeli. 


Copyright © SoftDarek 2000

mój e-mail : 


Popsuł Ci się telewizor?  - Serwis Tv Wrocław

 inne Programy Freeware

 

polecamy: adwokat - Warszawa