Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

 

Jak to funguje?

Vydělávat pomocí reklamních proužků (Bannerů), můžete pokud máte své www stránky a můžete na ně dávat placenou reklamu. Placeni jste různě, buď za zobrazení reklamy, za kliknutí na reklamu, nebo pokud někdo klikne na reklamu a poté si na příslušném serveru zaplatí nějaké zboží či službu, dostanete provizi.

  Pro zaregistrování stačí kliknout na některý z bannerů, poté najít odkaz WebMaster $$$, na ten kliknout a zaregistrovat se. Pak zkopírujete HTML kód, který obdržíte po registraci, do vašich WWW stránek. Upozorňuji, že většina serverů si kontrolují pozici stránky, proto Vám kliknutí odjinud i když přes váš kód nezapočítá.

Obecně platí, že společnosti které nabízejí za click méně, spíš platí do ČR. Tyto firmy také upřednostňuji. ( Lepší vrabec v hrsti než.....:-))))

 Slovníček pojmů:
Affiliate: Dostanete podíl za zprostředkování obchodu (návštěvník klikne na banner na vaší stránce, přejde na stránku sponzora a tam si něco koupí (u některých firem pouze zdarma zaregistruje).
Pay-per-click (raw click): Zde dostanete zaplaceno za každé kliknutí na banner sponzora na vaší stránce
Pay-per-View: Dostanete peníze za každé zobrazení banneru. Každý návštěvník Vám vydělá určitou částku
Pay-per-Clickthru: Dostanete zaplaceno za kliknutí na banner, ale návštěvník se musí proklikat do určité hloubky
Ratio, Conversion Velmi důležitý pojem v tomto oboru. Ratio je poměr, který udává počet lidí odkázaných přes Váš banner ku počtu zaregistrovaných. V tomto poměru se pak přepočítává zisk. Proto nabídky 30-50 centů za klik (a podobně) jsou vetšinou podmíněny dobrým poměrem.