Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!
STANDART CHARTERED
HONG KONG MARATHON
20 Şubat / February 2000

The text is in Turkish.

ŞAP VE TEKİN HONG KONG'TA GURURUMUZ OLDU
SAP AND TEKIN , OUR HONOUR IN HONG KONG

Cathay Pacific Havayollarının desteğiyle katıldıkları Standart Chartered Hong Kong Maratonu'nu başarıyla tamamlayıp onur madalyası alan Fenerbahçeli Spor ve Barış Elçilerimiz Yavuz Şap ve Osman Atakan Tekin Hong Kong'ta gururumuz oldu.
20 Şubat 2000 Pazar günü yağışlı bir havada 26 ülkeden 7300 atletin katılımıyla koşulan maratonda Şap ve Tekin, Tsimshatsui - Kowloon - Hunghom - Ekspressway - Kwai Chung parkurunu 4 saat 38 dakikada koşup Shamshuipo stadı tartan pistindeki son 300 metreyi de spikerin yoğun anonsu ve alkışlar arasında tamamlayarak finiş çizgisini geçtiklerinde onur madalyasıyla taltif edildiler..
Hong Kong , Tayvan , Singapur , Malezya , Tayland ve Endonezya televizyonlarının yayınladığı maratonda uzun süre ekrana gelen Şap ve Tekin, milyonlarca insana mesaj verip Türkiye'yi tanıtmanın yanı sıra, gösterdikleri dayanışma ve performansla da büyük takdir topladılar.

Onur madalyalı Spor ve Barış Elçilerimize yakın ilgi gösteren Türkiye'nin Hong Kong Konsolosu Fatih Ulusoy, maraton sonrası Şap ve Tekin'i Causeway Bay'daki Konsoloslukta ağırlayıp tebrik etti. 23 Şubat Çarşamba gecesi 21.15'te Cathay Pacific uçağıyla Hong Kong'tan İstanbul'a dönen Şap ve Tekin'in altı kıtadaki başarılarıyla gurur duyduklarını söyleyen Cathay Pacific Havayolları Türkiye müdürü Nevcivan Çetiner, desteklerinin devam edeceğini bildirdi.
Hong Kong'da maraton koşan Şap ve Tekin ile ilgili olarak yarış öncesi 28 Ocak 2000 tarihli Akit, Ayyıldız, Cumhuriyet, Evrensel, Fanatik, Fotomaç, Milliyet, Yeni Mesaj, Yeni Şafak ve Zaman gazeteleri, 10 Şubat 2000 tarihli Akit, Asabi, Ayyıldız, Evrensel, Fanatik, Gözcü, Hürriyet, Posta, Türkiye, Yeni Mesaj ve Zaman gazeteleri, 16 Şubat 2000 tarihli Evrensel, Gözcü, Milliyet, Yeni Mesaj ve Yeni Şafak gazeteleri ile yarış sonrası
1 Mart 2000 tarihli Akşam, Ayyıldız, Bursa Olay, Evrensel, Fotomaç, Gürsu Gürses, Posta, Takvim, Türkiye, Üsküdar, Yeni Binyıl, Yeni Mesaj, Yeni Şafak ve Zaman gazetelerinde fotoğraflı geniş haberler yayınlandı.
MaratonTürk / MaratonTurk
Haberler / News
Dünya Maraton Klasmanı (erkekler ve bayanlar) / World Marathon Ranking (men & women)
Uluslararası Maraton Takvimi 2000-2001 / International Marathon Calendar 2000-2001
Şap ve Tekin , "Spor ve Barış Elçileri" / Sap & Tekin , "Sport & Peace Ambassadors"
Maraton-Market / Marathon-Market
Ünlü Türk Maratoncuları / Famous Turkish Marathoners
Fenerbahçe Kongre Üyesi Atletler / Congress Member Athletes of Fenerbahce Sports Club
İstanbul Avrasya Maratonu / Istanbul Eurasia Marathon
Nostalji / Nostalgia