Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!
Tanrılar dünyanın yazgısıyla oynuyor..Bu sitenin Webmasteri Kayipdunya.com sitesine
saygi duyar.Ve bu linke tiklamanızi tavsiye eder.
Belgariad Karakterleri, Askeri Güçleri ,Krallıkları
Aşk Meşk
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).Acayüb-ül Mahlukatlar
Tanrılar ve dinler,
Çok Salak,kıpır kıpır Belgariad Animasyonları

Ve Haritalar

Elenium Ve Tamuli Ansiklopedisi FAQ için buraya tıklıorsunuz..
David Eddings Fantastic Rol Playing Muds denen şey,Telnet ortamında bir nevi Frp oynamaktır
böyle çok merak ettiğinis sorular varsa,indirin şunu okuyun öğrenin,bilgilenin. Faq from alt.fan.eddings
Edding'sin bir Röpartajını kumak isterseniz TıklayınHABERLER

+Hoca aslında 2.Sayısına geldiler ama ben yine de yeni çıkmış gibi söyliyim. Bir gün yine BilimKurgu.cjb.net'i ziyarete gitmiştim. Sık sık yaparım bunu. Bi baktım site gitmiş.Aha dedim arkadaş gene kapattı siteyi.Malum arkadaş bi ay tekrar açtığı siteyi bi ay kapatıyordu. Neyse olay Kayipdunya.com olmuş.(Berbat türkçe farkındayım)Aylık dergi formatında bi site olmuş.LostLibrary düşünsün artık.Acaip rakip olcaklar valla.Ehehehhe.Gerçi bu rekabeti benim gibi üç beş tane adamdan başka farkeden olmayacak ama olsun.. Bu arada Trailer Project hala devam ediyor. Yeşilçam'a sesleniyorum.(seslenios ama duyan olmayacak)Salak salak komedi filmlerine dünyanın parasını dökeceğinize böyle becerikli ve yetenekarkadaşlara yatırım yapsanız bak ne güzel oluyor.Adamlar kendi imkanlarıyla Fragman çekiolarsa azcık destekle filmi de paşa paşa çekerler.Siz yok vizontele yok götümtele yok hemşo yok kurban yok orospu bizans felan çekin ipneler.Sinirlendim şimdi ya.
+Site bi kez daha güncellendi, ama daha yapılacak çok işi var.Şu an bence site demeye bin şahit.Kayıp Dünya'dan Erdem Acır'ın Menzoberrenzan ve Drizzt Do'Urden hakkındaki bi yazısını koydum.Menzaberranzan ne la diosanız tıklayın Ayrıca Sislerin Vampiri hakkında da pek yakında yeni bişeyler eklenecek."Ben Yalanım..İşkence görenin çığlığı.." (20.05.2001)
+... CHElal bugün de siteye girenlerin sayfanın üstündeki sponsorun bannerına (hani şu içinde TrafficJam felan yazan) tıklamasını çok istediğini bildirdi.Hatta yalvardı,yakardı.Kırmayın çocuğu.
+Sitenin biricik Webmasterı CHElal cok yakında Shannara'nın Kılıcı'nı da siteye ekleyeceğini açıkladı. Merakla bekliyoruz. CHElal ayrıca kız arkadaşı Evrim'i çok sevdiğini ondan ayrılmayı düşünmediğini bildirdi.Ülkemiz kızlarının %95'inin hayallerini süslediği CHElal bu açıklamasiyla hayranlarini üzüntüye boğdu.(21.04.2001)
+Tamuli 3. cilt kayıp şehir 6:45 Yayınları'ndan çıktı.Bu kitapta Sparhawk'ın son mecerası oluyor. (22.03.2001)

+ Belgariad 4.cilt Büyülü Şato Metis yayınlarından nihayet çıktı.5. cilt ise önümüzdeki aylarda çıkacakmış. Kitabın yanında hediye olarak Gariad haritası hediye oalrak veriliyor. Ya Rabbi şükür diyor, devamını bekliyoruz (21.03.2001)

...+ Anfy Cracklendi, sitenin tasarımında kullanılmaya başlandı.Ne de güzel oldu (17.03.2001)
...+ Linkler güncellendi.(16.03.2001)
...+ Kitapları tek tek tanıtan bölümler açıldı.. neyse onun adı işte
...+ Belgariad ve Elenium siteleri birleşti.. Yakında ikisi de aynı host içerisinde olacak... (11.02.2001)

için tıklayın bakem.

Yaşayan en üyük Fantezi yaarı olarak gösterilen David Eddingsin Türk Fan sitesine hoşgeldiniz.Bu siteye -saçma ve basit bir amaç uğruna da olsa - saatlerimi ve dünyanın parasını verdiğimi unutmayın.Teşekkürler
Elenium Ve Tamuli Ansiklopedisi bölümünde, Türkçeye AltıKırkbeş Yayınlarıtarafından kazandırılmış bu eserlerdeki isimler ve yerleri açıklamayı çalıştım.Kitabı henüz okumamış olanlar için bir Time Line yapmayı uygun bulmadım.

Eddings Mud'da Telnet ortamında Eddings kitaplarından esinlenerek yaratılmış bir RPG oynayabilirsiniz.Tabi İngilizceniz varsa.

Resimler Bölümünü henü oluşturmaya vaktim olmadı.Eğer tıklayıp sayfayı bulamadı gibi bi uyarıyla karşılaşıyorsanız sakın şaşırmayın

Eddings hakkında merak ettiğiniz çoğu şeyi öğrenmek için de al.tfan.eddings in hazırlamış olduğu
FAQ'ı indirebilirsiniz. Alamadığınız cevaplar varsa veya İngilizceniz yoksa size bir mail kadar uaktayım

Linkler bölümünde Türkçe Fantastik Kurgu,Bilim Kurgu,FRP RPG,Hikayeler ve Makaleler bulabileceğiniz sitelere linkler bulabilirsiniz.Tam bir FKcı veya BKcı'nın (ki ikisi aynı şeydir)arayıp da bulamadığı her şey mevcut.Hepsine en aından online olduğunuz her an girmenizi tavsiye ederim, böylece bu siteler daha çok gelişebilecektir.

. Kavuşma günü geldiğinde, bir gece önce hiç uyuyamamış olan Ce'Nedra Gorim'le birlikte artık iyice alışmış olduğu çalışma odasında oturuyordu. Gorim elindeki uzun parşomeni, alttan boşaltıp üstten toplayarak okumaktaydı. O okurken de Prenses huzursuz huzursuz kıpırdanıyor, bir saç buklesini çiğneyip duruyordu.
"Bugün huzursuz gibisin çocuğum," dedi Gorim.
"Onu... Yani onları uzun süredir görmedim de..." dedi Ce'Nedra aceleyle. "Nasıl görünüyorum, iyi mi?" Bu soruyu sabahtan beri yedi sekiz kere sormuştu.
"Çok güzelsin çocuğum," diye güvence verdi Gorim.
Ce'nedra gülümsedi.
Bir hizmetkar Gorim'in odasına girerek., "Misafirleriniz geldiler Kutsal Kişi," dedi saygılı bir revaransla.
Ce'Nedra'nın kalbi gümbür gümbür atmaya başladı.
"Gidip onları karşılayalım mı çocuğum?" dedi Gorim parşomenini bırakıp ayağa kalkarak.
Ce'Nedra kendisini sandalyeden fırlayıp dışarı koşmaktan zorlukla alıkoydu. Kendini demir bir pençeyle kontrol altına alıp, sakin bir şekilde Gorim'in yanında yürümeye başladı. Bu arada da kendi kendine tekrarlayıp duruyordu: "Haysiyet;Ölçü;İmparatorluk Prensesine yakışır şekilde."
Dostları Gorim'in mağarasına girdiklerinde, yol yorgunu ve kir pas içindeydiler; ayrıca yanlarında tanımadığı kişiler de vardı. Ama onun gözleri tek bit yüz arıyordu.
Garion hatırladığından daha yaşlı görünüyordu. Zaten hep ciddi olan yüzünde, eskiden görmediği bir ağırlık vardı şimdi. Yolda başına bir şeyler gelmişti demek ki - önemli şeyler. Küçük prenses onun hayatında bu önemli olayları kaçırmı