Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!Sorry, your browser doesn't support Java(tm). en iyi kalite 600x800 pixel.1024×764 idare eder,daha fazla çözünürlük varsa oha derim başka birşey demem.

Bir gün, Tanrı Aldur bir çocuk kalbi büyüklüğünde, küre şeklinde bir taş aldı ve yaşayan bir ruh haline getirene kadar evirip çevirdi. İnsanların Aldur Taşı dedikleri bu canlı mücevherin gücü çok büyüktü ve Aldur onunla mucizeler yarattı."
Aldur'un kardeşi Tanrı Torak, binyıllar boyunca Taş'ı eline geçirmek için yapmadığını bırakmadı. Onu engellemek için çalışan iki kişi, Aldur'u müridi Büyücü Belgarath ve kızı Büyücü Polgara idi. Belgariad, Torak'ın Aldur Taşı'nı ele geçirip dünyaya hakim olmak için verdiği son mücadelenin hikayesidir. Bu hikayede Belgarath'ın torunu Garion, hırsız-casus-tüccar İpek (Silk), Ayı Barak, Kurik, Orman Perisi C'enedra, Yobaz Relg ve Şovalye Mandorallen'in,değişik canavarar, manyak tanrılar, kötü büyüler içindeki bir mecaraya, -evrenin düzenine yönelen bir oku başka bir okla vurmak için - girmeleri anlatılır.

Belgariad

David ve Leigh Eddingsin yarattıkları ilk dünya olan Belgariad'a girmek için tıklayın.Bu sitede Gariaddaki Krallıkları,Din Sistemlerini,Tanrıların ve Halklarının özelliklerini inceliyebiirsiniz.Ayrıca Gariad ve Malloroen haritalarını tamamı da verildi. Serinin her cildinin ilk bölümlerini ve bazı alıntıları yakında yayınlayacağım.

Elenium

Bu kitapda da yine şunlar var: büyücüler, şövalyeler, hayaletler, tanrılar, din adamları, krallar, dilenciler ve bir dünyada olması gereken tüm diğer şeyler, yani tüm bunların iyileri ve kötüleri.
Elenia Kraliçesi zehirlenir ve onu kurtaracak tek şeyin, Yüzyıllar önce Cüce-Troll Gwherig'in bulduğu Mavi Gül olduğu anlaşılır.Uzu yıllardır ataları gibi Elenia tahtına hizmet eden ve Kraliçenin Şampiyonu olan Şovalye Sparhawk, döndüğü sürgünden emektar silahtarı Durnik,çocukluk arkadaşı Pandion Şovalyesi Kalten, Hırsız ve ressam Talen, Genç Pandion Şovalyesi Berit, Gizler Öğretmeni Sephrenia, Çocuk Tanrıça Aphrahel, Genidian Şovalyesi Ulath,Cyrinic Şovalyesi Yobaz Bevier, Alcione Şovalyesi Tynian'la Mavi-Gül Bhelliomu bulmaya çıkar. Ama karşısında dönek Pandion Martel, Sapkın Piskops Annias,Manyak Tanrı Azash ve onun yaratıkları vardır.
................ ............ ,,,........... ......Ama Anakha... Tanrı yiyen Anakha.. Yazgısı görülemeyen Anakha.. Anakha Tanrılara ölümü ve insanlara yaşam ve baharı verecek..

Eddingsin en muhteşem eseri olarak gösterilen Elenium'a girme için tıklayın. Bu sitede Eosia ve Daresia ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.Ansiklopedi bölümünde de Elenium ve Tamuli üçlemelerindeki karakterleri, Tanrıları, ve ülkeri inceleyebilirsiniz.(Türkçem kötü olabilir.. idare edin).Elenium Ve Tamuli serleri ülkemizde 645 yayınları tarafından yayınlanmaktadır.Dizinin son kitabı Tamuli de yayınlanınca diziden 'Quotes' ler yayınlanacak (makul boyutlarda.. üstelik bu web sayfası da bir nevi Fotokopi Fanzin sayılır... belki de sayılmaz.. en azından tartışmaya açık).

mail me:chelal@angelfire.com

 

Sitede çalışmalarım hala devam ediyor... resimler bölümündeki resimlerin kıpır kıpır olmasına kıkır kıkır gülmeyin lütfen.. millet paso mail atıyo ne lan bunlar bööle diye.. ben yapmadım onları.. buldum bi yerlerden koydum.. aşağıdaki şovalye resmini de nasıl yaptığımı söylelem sorup durmayın.. ama bilenler bilir Age of empirestaki avi dosyalarından birinden çalınmıştır.. onu da söliyim dedim işte.. beni irc.superonline'da #ruh ve #belgariad kanallarında Chelal nickiyle bulabilirsiniz.. neyse.. mailleyin beni.. İYİ EĞLENCELER


............Sorry, your browser doesn't support Java. ............. Sorry, your browser doesn't support Java.  


siteyi irc de "şu an ejdarha mızrağını okuyorum" dediğimde "aman allahım o kitabın sana ne vereceğini sanıyorsun" gibi saçma sapan şeyler söyliyen entel lavuklara ithaf ediyorum.. kendileri de bilirler ki,büyü ve ejderhaların olmadığını ispat etmeye çalışmak salaklıktır..