Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!
Tanrılar dünyanın yazgısıyla oynuyor..
Belgariad Karakterleri, Askeri Güçleri ,Krallıkları
Aşk Meşk
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).Acayüb-ül Mahlukatlar
Tanrılar,Dinler
Çok Salak,kıpır kıpır Belgariad Animasyonları

Ve Haritalar

Elenium Ve Tamuli Ansiklopedisi
David Eddings Fantastic Rol Playing Muds denen şey,Telnet ortamında bir nevi Frp oynamaktır
böyle çok merak ettiğinis sorular varsa,indirin şunu okuyun öğrenin,bilgilenin. Faq from alt.fan.eddings
Edding'sin bir Röpartajını kumak isterseniz Tıklayın......... Sorry, your browser doesn't support Java(tm). Yaşayan en üyük Fantezi yaarı olarak gösterilen David Eddingsin Türk Fan sitesine hoşgeldiniz.Bu siteye -saçma ve basit bir amaç uğruna da olsa - saatlerimi ve dünyanın parasını verdiğimi unutmayın.Teşekkürler
Elenium Ve Tamuli Ansiklopedisi bölümünde, Türkçeye AltıKırkbeş Yayınlarıtarafından kazandırılmış bu eserlerdeki isimler ve yerleri açıklamayı çalıştım.Kitabı henüz okumamış olanlar için bir Time Line yapmayı uygun bulmadım.

Eddings Mud'da Telnet ortamında Eddings kitaplarından esinlenerek yaratılmış bir RPG oynayabilirsiniz.Tabi İngilizceniz varsa.

Resimler Bölümünü henü oluşturmaya vaktim olmadı.Eğer tıklayıp sayfayı bulamadı gibi bi uyarıyla karşılaşıyorsanız sakın şaşırmayın

Eddings hakkında merak ettiğiniz çoğu şeyi öğrenmek için de al.tfan.eddings in hazırlamış olduğu
FAQ'ı indirebilirsiniz. Alamadığınız cevaplar varsa veya İngilizceniz yoksa size bir mail kadar uaktayım

Eddingsin ilk Fantastik Romanları
Belgariad Ve Malloreon üzerine bilgi edinebileceğiniz bir site.Yakında Hostlarını ve giriş sayfalarını da tamanen birleştireceğim

Linkler bölümünde Türkçe Fantastik Kurgu,Bilim Kurgu,FRP RPG,Hikayeler ve Makaleler bulabileceğiniz sitelere linkler bulabilirsiniz.Tam bir FKcı veya BKcı'nın (ki ikisi aynı şeydir)arayıp da bulamadığı her şey mevcut.Hepsine en aından online olduğunuz her an girmenizi tavsiye ederim, böylece bu siteler daha çok gelişebilecektir.

 

Bir gün, Tanrı Aldur bir çocuk kalbi büyüklüğünde, küre şeklinde bir taş aldı ve yaşayan bir ruh haline getirene kadar evirip çevirdi. İnsanların Aldur Taşı dedikleri bu canlı mücevherin gücü çok büyüktü ve Aldur onunla mucizeler yarattı."
Aldur'un kardeşi Tanrı Torak, binyıllar boyunca Taş'ı eline geçirmek için yapmadığını bırakmadı. Onu engellemek için çalışan iki kişi, Aldur'u müridi Büyücü Belgarath ve kızı Büyücü Polgara idi. Belgariad, Torak'ın Aldur Taşı'nı ele geçirip dünyaya hakim olmak için verdiği son mücadelenin hikayesidir. Bu hikayede Belgarath'ın torunu Garion, hırsız-casus-tüccar İpek (Silk), Ayı Barak, Kurik, Orman Perisi C'enedra, Yobaz Relg ve Şovalye Mandorallen'in,değişik canavarar, manyak tanrılar, kötü büyüler içindeki bir mecaraya, -evrenin düzenine yönelen bir oku başka bir okla vurmak için - girmeleri anlatılır.

Belgariad Serisi ülkemizde Metis Yayınları tarafından yayınlanmaktadır.Serinin 4.cildi Büyülü şato Mart ayının 2. haftası yayınlandı.Metis yayınları bu ciltle beraber,daha önce Yüzüklerin Efendisi 2. ciltte verdikleri Orta Dünya Haritasına benzer Gariad Haritası hediye etti.Harita fena değil.Ben odama astım.

Bu kitapda da yine şunlar var: büyücüler, şövalyeler, hayaletler, tanrılar, din adamları, krallar, dilenciler ve bir dünyada olması gereken tüm diğer şeyler, yani tüm bunların iyileri ve kötüleri.
Elenia Kraliçesi zehirlenir ve onu kurtaracak tek şeyin, Yüzyıllar önce Cüce-Troll Gwherig'in bulduğu Mavi Gül olduğu anlaşılır.Uzu yıllardır ataları gibi Elenia tahtına hizmet eden ve Kraliçenin Şampiyonu olan Şovalye Sparhawk, döndüğü sürgünden emektar silahtarı Durnik,çocukluk arkadaşı Pandion Şovalyesi Kalten, Hırsız ve ressam Talen, Genç Pandion Şovalyesi Berit, Gizler Öğretmeni Sephrenia, Çocuk Tanrıça Aphrahel, Genidian Şovalyesi Ulath,Cyrinic Şovalyesi Yobaz Bevier, Alcione Şovalyesi Tynian'la Mavi-Gül Bhelliomu bulmaya çıkar. Ama karşısında dönek Pandion Martel, Sapkın Piskops Annias,Manyak Tanrı Azash ve onun yaratıkları vardır.
................ ............ ,,,........... ......Ama Anakha... Tanrı yiyen Anakha.. Yazgısı görülemeyen Anakha.. Anakha Tanrılara ölümü ve insanlara yaşam ve baharı verecek..

Elenium Ve Tamuli serleri ülkemizde 645 yayınları tarafından yayınlanmaktadır.Dizinin son kitabı Tamuli de yayınlanınca diziden 'Quotes' ler yayınlanacak (makul boyutlarda.. üstelik bu web sayfası da bir nevi Fotokopi Fanzin sayılır... belki de sayılmaz.. en azından tartışmaya açık).
HABERLER
...+ Belgariad 4.cilt Büyülü Şato Metis yayınlarından nihayet çıktı.5. cilt ise önümüzdeki aylarda çıkacakmış. Kitabın yanında hediye olarak Gariad haritası hediye olrak veriliyor.Ya Rabbi şükür diyor, devamını bekliyoruz (21.03.2001)
...+ Anfy Cracklendi, sitenin tasarımında kullanılmaya başlandı.Ne de güzel oldu (17.03.2001)
...+ Linkler güncellendi.(16.03.2001)
...+ Kitapları tek tek tanıtan bölümler açıldı.. neyse onun adı işte
...+ Belgariad ve Elenium siteleri birleşti.. Yakında ikisi de aynı host içerisinde olacak... (11.02.2001)
  David Eddings: 1931 yılında Spokane,
Washington'da doğdu. Seattle'ın kuzeyinde, Puget Sound
bölgesinde büyüdü. 1954 yılında Portland, Oregon'da Reed
College'de edebiyat eğitimi gören Eddings, 1961 yılında
Washington Üniversitesi'nde master'ını tamamladı. Orduya katıldı. Market
tezgahtarlığı, İngilizce öğretmenliği gibi çeşitli işler yaparak
Amerika Birleşik Devletleri'nin pekçok yerinde yaşadı.1973 yılında yayınlanan ilk romanı High Hunt, çağdaş bir
macera romanıydı. Fantasy alanı her zaman onun ilgisini çekmişti
ve The Belgariad beşlemesiyle 'fantasy' edebiyata yöneldi. Ardından gelen The Malloreon beşlemesiyle adını iyice duyuran Eddings, artık
güneybatı'da karısı Leigh ile yaşamaktadır.