סקריפטול - כל מה שצריך כדי לבנות אתר
Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

  לימוד HTML בקלות ובמהירות !

לכתבה המלאה

  רוצים לפרסם באתר שלנו בחינם ?!

לחצו כאן

  שרתים שונים ופירוט עליהם

לכתבה המלאה

  HTML

  כתבה מעניינת וחדשה על תולדות האינטרנט...

לכתבה המלאה  הכל על HTML

   HTML היא שפת בניית האתרים. אפשר לכתוב הרבה קודים בסיסיים או סקריפטים מסובכים בשפות אחרות ב-HTML. הסקריפטים הם קודים (בד"כ יותר ארוכים מהקודים הפשוטים) שיכולים לעשות אפקטים ועוד דברים שאי אפשר לכתוב כקוד בסיסי. יש שפות שונות לקודים. יש קודים ב- Java Script (רוב הקודים באתר שלנו) וקודים ב- ASP. יש שרתים שלא תומכים ב- ASP כמו השרת של נענע (פלאנט נענע). השרת הזה תומך ב- HTML. הקודים הפשוטים והבסיסיים ב- HTML מאוד קצרים. חלק מהם גם פשוט מילים או קיצורים של מילים באנגלית. דוגמאות : אם רוצים לעשות כותרת רושמים title (כותרת באנגלית), ואם רוצים לעשות צבע רקע רושמים bgcolor שזה בעצם קיצור של background color (צבע רקע באנגלית). כמעט כל הקודים ב- HTML מסיימים ב- / . דוגמא : ואם רוצים לרשום כותרת רושמים title ולאחר שרושמים את הכותרת רושמים title/ . אך זה לא כ"כ פשוט, יש גם את התגיות המיוחדות של ה- HTML. אם פעם תהיתם בשביל מה משמשות הסוגריים המיוחדות האלה שבאותיות "ץ" ו"ת", אז הנה תשובה. כל קוד ב- HTML מתחילים בהקשה על "ץ" ו- Shift וכל קוד ב- HTML מסיימים בהקשה על "ת" ו- Shift (כשכותבים באנגלית). הסוגריים נראים כך : <<<<<<<<קוד>>>>>>>>. השפה הזאת מאוד פשוטה וכלל לא מסובכת. כדי ללמוד את הקודים הבסיסיים תוכלו לעבור לעמוד לימוד HTML ושם תמצאו את כל מה שצריך לשם כך. ואם תרצו לראות כמה סקריפטים תוכלו לעבור לעמוד סקריפטים ותמצאו שם סקריפטים פשוטים ומסובכים. המשך גלישה מהנה !!!

  השפה Java Script

   Java Script היא שפת עזר ל- HTML. יש בה "סקריפטים" שיכולים לעשות אפקטים יפים. רוב האתרים משתמשים בסקריפטים בשפת- Java Script. אפילו המילה השנייה בשם השפה "Script" מעידה על כך שבשפה הזו יש סקריפטים. הסקריפטים יותר ארוכים מהקודים הפשוטים. אפשר לנסות ולשנות קודים שונים ב- Java Script. לדוגמא הכפתור "הקודם" הוא קוד ב- Java Script שבעזרתו אפשר לצעוד צעד אחד אחורה בהיסטוריה. אפשר לשנות את הקוד ולזוז מספר רב יותר של צעדים אחורה בהיסטוריה. בהרבה אתרים מוצגים סקריפטים שונים ב- Java Script, גם באתרנו. רוב הסקריפטים פשוטים מאוד ולא ארוכים יותר מדי אבל יש גם מסובכים וארוכים (בד"כ כלל הכי יפים ויכולים לעשות אפקטים משוכללים), כמו הקוד ב דף הסקריפטים ששמו "פנס מאיר בחושך". הוא מאיר את החלק שעליו העכבר, ובלחיצת עכבר המסך כולו מתבהר. אנו מקווים שתהינו מהסקריפטים השונים באתרנו. המשך גלישה מהנה !!!

  קורס בניית אתרים

   אנו, מנהלי האתר משתתפים בקורס בניית אתרים בו אנו לומדים HTML (שפת בניית האתרים הראשית) ו- CSS (שפת עזר ל- HTML). את הקורס מדריך עמנואל שיודע שפות רבות ושונות. אורך הקורס הוא חצי שנה ואנו נפגשים פעם בשבוע. אנו בתחילת הקורס ולכן למדנו עד כה רק תמונות, קישורים, טופס וטבלאות. אחרי שהוא מלמד אותנו ומסביר לנו כראוי ובבירור הוא נותן לנו שיעורי בית. לדוגמא : בשיעור האחרון שלנו, כשלמדנו טבלאות הוא דרש מאיתנו ליצור טבלת כפל ב- HTML. עדיין לא למדנו CSS אך אנו כבר יודעים קצת ומצפים בקוצר רוח ללמוד זאת. השפה CSS עושה אפקטים לטקסט. לדוגמא : הגדלת טקסט במעבר עכבר, צביעת כותרות, רקע לטקסט במעבר עכבר ועוד... הקורס מאוד מעניין ובכל סוף קורס אנו מתעניינים מה נלמד בפעם הבאה. בקורס משתתפים 21 ילדים וככל הנראה אנו אלה שמתעניינים ביותר... למדריך הקורס, עמנואל יש אתר מיוחד לקורס, ששמו Esite. במהלך הקורס נבנה ונשפץ את האתר.
הכתובת :
www.Esite.co.il
המשך גלישה מהנה !!!

  העלאת קבצים דרך FTP

   ב- FTP מעלים לשרת כלשהו כמה קבצים שרוצים בו זמנית. ההעברה מאוד מהירה ולא צריכים להתעכב בהעלאת קבצים משרתים שונים. אם ברצונך להעלות 100 קבצים לשרת שלך. בנענע לדוגמא שאפשר לעלות רק 5 קבצים בכל פעם או ב- Angel Fire שאפשר להעלות 10 קבצים בכל פעם ייקח לך זמן רב ללחוץ עיון על כל קובץ ולחכות שהקבצים יעלו. לעומת זאת, אם תשתמש ב- FTP ההעברה תהיה הרבה יותר מהירה ולא תצטרך לרוח ללחוץ "עיון" על כל קובץ, כל שעליך יהיה לעשות הוא לסמן את הקבצים שברצונך להעלות, לכתוב את כתובת השרת, את שם המשתמש שלך ואת הסיסמא. על מנת לדעת עוד על שרתים תוכלו להיכנס לעמוד שרתים ושם תמצאו את כל מה שצריך לשם כך. המשך גלישה מהנה !!!

  מבנה גלובלי של דף אינטרנט

   מבנה גלובלי של דף אינטרנט הוא מבנה בסיסי ורגיל. הוא מתחיל בתגית HTML שפותחת את הדף. אח"כ באה התגית Head (ראש הדף), שבה כותבים את מאפייני הדף. ולבסוף התגית Body (גוף הדף) שבתוכה התוכן. בתגית Head כותבים לדוגמא את כותרת הדף או את הלוגו שיופיע בתחילה. בתגית Body כותבים את מה שיראו בדף (התוכן). אנו ממליצים לכם, כך אנו עושים, לסדר את הדף באופן שבו יהיה לכם קל לבנות אותו. לרדת שורה אחת לפחות אחרי סיום כל תגית וכד'. באתרים המקצועיים הקודים מאוד מבולגנים וכלל לא מאורגנים. הצורה שבו תבנו את המבנה הגלובלי של הדף ובכלל את כולו לבחירתכם. המשך גלישה מהנה !!!

  השפה CSS

   CSS היא שפת עזר ל-HTML המעצבת את סגנון הדף. יש 3 סוגי CSS. בכתבה זו נסביר כיצד עובדים עם CSS בתוך קובץ. עושים קובץ CSS, בכך שכותבים את הקוד ושומרים אותו בסיומת CSS. לאחר מכן יש לכתוב קוד בתוך דף ה- HTML בו רוצים את הסגנון שיקשר (למרות שלא יראו אותו) לדף ה- CSS. נהוג ומומלץ לקרוא לדף ה- Style.CSS - CSS שפירוש Style בעברית הוא "סגנון". בתוך דף ה- CSS יכתב קוד מיוחד, לא בסגנון דף HTML. לא כותבים כלום חוץ מקוד ה- CSS. בהתחלה כותבים את התגית שרוצים עליה לעשות את הסגנון (ללא סוגריים משולשות) ואז פותחים סוגריים מיוחדות שנראות כך: }}}, כותבים את המאפיינים וסוגרים עם הסוגר של הסוגריים המיוחדות שנראה כך: {{{. המאפיינים כוללים ביניהם את צבע הרקע של התגית, את גודל הטקסט בתגית, את גופן הטקסט בתגית, את צבע הטקסט בתגית ואת סגנון הכתב בתגית (יש עוד המון...). גם השפה הזאת פשוטה מאוד, ולנו מנהלי האתר נדרש רק שיעור אחד בקורס בו אנו משתתפים על מנת ללמוד אותה. על מנת לקרוא את הכתבה על הקורס לחץ כאן. המשך גלישה מהנה !!!

כל הזכויות שמורות למנהלי האתר


רקעים לשין, עזרים לשין ועזרים לבניית שין