Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!
Tell me when this page is updated
E-mail this page to a friend
Angelfire Logo

 

Free Homepages, MP3s, Email, Games

Banner, şu andaki sıcaklık değerini ve yerel saati göstermektedir. Ayrıntılı hava durumu bilgilerine "Türkçe" olarak ulaşmak için lütfen banner' a tıklayınız.

Seyhan Nehri üzerindeki tarihi "Demirköprü"

http://adana2000online.cjb.net

EDİTÖRÜN KÖŞESİ

Adana' da Trafik Sorunu 08/10/2000

 

Click to get a brief information about ADANA City of Türkiye.

Click to get a brief information about ADANA City of Türkiye.

http://adana2000online.cjb.net

HOŞGELDİNİZ - WELCOME

 

CUMHURİYETİMİZİN 77. YILI KUTLU OLSUN ... *** Adana' da 2000 yılı yatırım programına alınan projeler 7 trilyon 614 milyar lira ödenek bekliyor. Milletvekillerinin bu konuda çalışma yapması bekleniyor.*** Doğalgaz 2002' de... Adana Tic.Od. Bşk.Fethi KAMIŞLI, Adana Güney Doğalgaz İletim Hattı Projesi' nin Adana' ya çağ atlatacağını bildirdi.*** Midibüslere onay... Adana' da dolmuş ve özel halk midibüsü trafiğine kapatılan 6 caddeden 2' sinin yeniden toplu taşım araçlarına açılması kararına İl Trafik Komisyonu' ndan vize çıktı. Kararın Kasım ayının ilk haftasında uygulamaya konmasının beklendiği belirtildi. *** Türkiye' nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Tepe Grubu " REAL M1 " 2 Kasım 2000 tarihinde Adana Şubesini açıyor. İçerisinde Cineplex Sinemaları, D.R mağazalarının yeni bir şubesi ve çeşitli markara ait çok sayıda mağaza bulunan Hiper Alışveriş Merkezinin yapımı yaklaşık 2.5 yıldır sürmekteydi.*** Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Yönetim Kurulu bir bildiri yayınlayarak, Avrupa' nın Adana' yı geleceğin alış-veriş ve ticaret merkezi olarak gördüğünü, bu nedenle kentin altyapı sorununun bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.*** Adana' nın tanıtımı için Turizm İl Müdürlüğü atağa geçti... Turizm İl Müdürü Zeki YILMAZ, üzerinde Adana' yı tanıtan fotoğraflar bulunan 10 bin adet mektup zarfı ile 10 bin adet kent haritasının ücretsiz olarak dağıtımını başlattı.*** Adana 6' ya bölünsün... Metropol ilçe sayısının 6' ya çıkartılması çalışmalarının ivme kazanması için muhtarlar harekete geçti.*** Metro bekleniyor... Adana Büyükşehir Belediyesi' nce yaptırılan metro inşaatının % 40 seviyesinde tamamlandığı bildirildi. 13.5 kilometrelik bölümün 6 kilometrelik kısmı 2001 yılında deneme işletmesine açılacak.***

"Bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel ADANA'da vücut bulmuştur".  / Ulu Önder, ATATÜRK

ADANA - Seyhan Nehri / 1994            

Torosların eteklerinde uzanan yeşil ve bereketli bir ovanın kent merkezi, kültür, alışveriş, eğitim, iş, sağlık, eğlence, spor, turizm ve aynı zamanda Akdeniz Bölgesi nin çekim merkezidir Adana.

Şahmeran, Lokman Hekim efsanelerinin diyarı... Ala gözleri ve güzellikleriyle Karacaoğlan' ın aklını başından alan yörük güzellerinin yurdu... " Ferman padişahın dağlar bizimdir " diyen isyankar Dadaloğlu' nun ve ağıtların memleketi... Adana... Cumhuriyet Türkiye' sinin en hızlı kalkınan şehirlerinden biri.

Güneyinde doyulmaz mavisi, tertemiz kıyılarıyla Akdeniz uzanır. Kentin içinden yemyeşil kıyılarıyla, ovaya hayat vererek mavi Seyhan akar. Tarımın ve sanayinin iç içe yaşadığı ve birlikte geliştiği bir merkez olan Adana, aynı zamanda doğu - batı yönünde bir ulaşım ağının odak noktasıdır.

Görüş, öneri ve katkılarınız için adana2000@softhome.net

©1998 - ADANA 2000 ONLINE 16.12.1998 tarihinde açılmıştır.

Tasarım ve içerik

Talat ALGAN

Son Güncelleme

29 Ekim , 2000 - 18:30

Sitemizin şu ana kadar aldığı "gerçek ve tekil " hit sayısı

     

Sitemizdeki değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki kutucuğa email adresinizi yazınız ve "OK" butonuna tıklayınız; gelecek olan sayfada en son olarak "Finish" butonunu tıklayınız.it's private

Site İçi Arama

Kelimeyi ara :
Büyük-küçük harfe duyarlı evet
tam yakın

Sitemizin içeriğine aşağıdaki site haritasından menüler yardımıyla kolayca erişebilirsiniz.

" Bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel ADANA' da vücut bulmuştur " sözleriyle büyük Atatürk tarafından tarih önünde Türk Milli Mücadele fikrinin ilk doğduğu yer olarak belirtilen Adana ; sınai, ticari ve zirai alanda büyük potansiyele sahiptir. Bu durumuyla Türk ekonomisinde çok önemli bir yeri vardır. Ve yine Adana tarih ve tabiat varlıklarıyla da büyük bir değerdir.

Eldeki veriler, şu anda İzmir' den sonra Türkiye' nin 4. büyük metropol kenti olan Adana ' nın 2010 yılından sonra gerek nüfus yoğunluğu, gerekse iktisadi açıdan İstanbul' dan sonra Türkiye'nin ikinci büyük metropolü olacağı doğrultusundadır.

İşte 2000' li yılların 4 büyük metropolü.

Büyüklük Sırasına Göre :

İstanbul - Ankara - İzmir - Adana

ADANA Şehir Planı için tıklayın , en ince ayrıntısıyla ADANA' yı semt semt inceleyin. Şehir Planı oldukça büyük olduğundan, yavaş bağlantılarda açılmayabilir. Bu durumda birkaç kez daha deneyiniz.

Adana'da neler oluyor ? Öğrenmek için tıklayın

KANAL A Internette haberin ayrıntısı

LÜTFEN FORUM' UMUZA KATILINADANA FORUM

Sizce Adana' da belediye hizmetleri yeterli mi ?

Bırakılan mesajlara cavap vermek için " RESPOND " butonuna basınız. Mesaj bırakmak içinse " NEW MESSAGE " butonunu tıklayıp son olarak "SUBMIT" butonunu tıklamanız yeterlidir. Lütfen DİKKAT! Forum bölümüne bırakılan mesajlar ve görüşlerden hiçbir suretle ADANA 2000 ONLINE sorumlu değildir. Mesajların içeriği tamamen sahibine aittir. Lütfen mesajların seviyeli bir üslupla yazılmasına özen gösterelim.

Lütfen eleştiri ve önerilerinizi burayı tıklayarak formumuza yazınız.

A N K E T
Nerelisiniz ?

Adana lıyım, Adana da oturuyorum.
Adana lıyım, başka şehirdeyim.
Adana lı değilim, Adana da bulunuyorum.
Adana lı değilim, Adana da oturmuyorum.
Adana lıyım, başka ülkedeyim.


Yukarıdaki ankette son durum

Önceki anketlerin sonuçlarını görmek için tıklayınız

Click

Lütfen Dikkat ! ADANA 2000 ONLINE henüz tamamlanmamıştır, fakat sürekli güncellenmektedir.

ADANA 2000 ONLINE, SABAH gazetesinin 09.07.1999 tarihli ve HÜRRİYET Çukurova Bölge Gazetesi' nin 11.05.2000 tarihli baskılarında tanıtılmıştır. Sabah Gazetesi'ndeki tanıtımı görmek için buraya tıklayınız.

Sitemizin duyurulmasına ve tanıtımına katkılarından dolayı SABAH ONLINE' a girmek için tıklayınve

Hürriyetim' e girmek için tıklayınız. 'e teşekkür ederiz.

Bu sayfa, en iyi 800 * 600 çözünürlükte, I E 4.0 ve üstü ile görüntülenir. I E 5.0 kullanılması tavsiye edilir.

Internet Explorer ' ı sisteminize yüklemek için tıklayınız.

     
     
IYI LISTE - UYE OLMAK ICIN KLIKLEYIN

Sitemiz, buradaki site rehberlerinin listelerinde yer almaktadır.

Sitemiz Hokkabaz Internet Rehberi tarafından " Editörün Seçimi "  ödülüne layık görülmüştür. Lütfen tıklayınız.

     
     

design-Tr

SiteRehberi.com


© 1998 - ADANA 2000 ONLINE

ADANA - Türkiye

© Copyright. Her haklı saklıdır. Sitedeki içerik ve resimler izin alınmaksızın hiçbir şekilde kopyalanamaz, kaynak göstererek dahi olsa başka sitelerde yayınlanamaz.