HOME LEAGUES TURKISH CUP UEFA CUPS NATIONAL TEAM EURO WORLD CUP ARCHIVES POOL
UCL
SEEDING
UCL
UEL
*
Country Rankings
Seeding
Access List
History
E-MAIL
Erdinš Sivritepe
GOOGLE SEARCH
Google

2014-2015 SEEDING

FIRST QUALIFYING ROUND


UCL UEFA CHAMPIONS LEAGUE
SEEDED UNSEEDED
AND FC Santa Coloma ARM Bananc' FA Yerevan
EST FC Levadia Tallinn GIB Lincoln Red Imps FC Gibraltar
FRO HB Tˇrshavn SMR SP Libertas Borgo Maggiore


UEL UEFA EUROPA LEAGUE
SEEDED UNSEEDED
ALB FK KukŰsi ALB KF Laši
ALB KS Flamurtari VlorŰ AND UE Sant JuliÓ
ARM P'yownik FA Yerevan AND UE Santa Coloma
AZE Ţnter PİK Bakř ARM Širak FA Gyumri
BIH NK Široki Brijeg ARM Mika FA Yerevan
BIH FK Željezničar Sarajevo AZE Qəbələ FK
BUL PFK Botev Plovdiv EST FC Santos Tartu
BUL PFK Liteks Loveč EST JK Sillamńe Kalev
CRO RNK Split FIN VPS Vaasa
EST FC N÷mme Kalju FRO B36 Tˇrshavn
FIN FC Honka Espoo FRO ═F Fuglafj°rður
FIN MYPA FRO VÝkingur G°ta
GEO SK Chikhura Sachkere GEO SK Sioni Bolnisi
HUN Ferencvßrosi TC Budapest GIB College Europa FC Gibraltar
ISL FH Hafnarfj÷rður HUN Diˇsgyőri VTK Miskolc
IRL Sligo Rovers FC ISL K Fram ReykjavÝk
KAZ Şahter FK Qarağandř ISL Stjarnan FC GarðabŠr
LVA FC Daugava Daugavpils IRL Derry City FC
LIE FC Vaduz IRL Dundalk FC
LTU FK Ekranas Panevėžys KAZ Astana FK
LUX AS la Jeunesse d'Esch KAZ Qayrat FK Almaty
LUX FC DÚifferdeng 03 LVA FK Daugava Riga
MKD FK Metalurg Skopje LVA FK Jelgava
MLT Birkirkara FC LTU FK Atlantas Klaipėda
MDA FC Tiraspol LTU FK Banga Gargždai
MDA FC Zimbru Chişinău LUX FC Fola Esch
MNE FK Budućnost Podgorica MKD FK Škendija Tetovo
NIR Linfield FC Belfast MKD FK Turnovo
NOR FK Haugesund MLT Hibernians FC Paola
NOR Rosenborg BK Trondheim MLT Sliema Wanderers FC
NOR Troms° IL MDA FC Veris Drăgăne■ti
SCO Aberdeen FC MNE FK Čelik Nikšić
SRB FK Čukarički Beograd MNE FK Lovćen Četinje
SVN NK Luka Koper NIR Crusaders FC Belfast
SVN NK Rudar Velenje NIR Glenavon FC Lurgan
SVK FC Spartak Trnava SMR SP Libertas Borgo Maggiore
SWE IF Brommapojkarna Stockholm SMR SS Folgore/Falciano Serravalle
SWE IFK G÷teborg WAL Aberystwyth Town FC
WAL Bangor City FC WAL Airbus UK Broughton

SECOND QUALIFYING ROUND


UCL UEFA CHAMPIONS LEAGUE
SEEDED UNSEEDED
AZE Qaraba­ FK A­dam ALB KS SkŰnderbeu KoršŰ
BLR FK BATE Barysaŭ BIH HŠK Zrinjski Mostar
BUL PFK Ludogorec Razgrad GEO SK Dinamo Tbilisi
CRO NK Dinamo Zagreb ISL KR ReykjavÝk
CZE AC Sparta Praha IRL St.Patrick's AFC Dublin
FIN HJK Helsinki LTU FK ŽÄalgiris Vilnius
HUN Debreceni VSC LUX F91 Diddeleng
ISR MK Maccabi Tel-Aviv MKD FK Rabotnički Skopje
KAZ Aqt÷be FK MLT Valletta FC
LVA FK Ventspils MNE FK Sutjeska Nikšić
MDA FC Sheriff Tiraspol NIR Cliftonville FAC Belfast
POL KP Legia Warszawa NOR Str°msgodset IF Drammen
ROU FC Steaua Bucure■ti SWE Malm÷ FF
SCO Celtic FC Glasgow WAL The New Saints
SRB FK Partizan Beograd Q1 Winner of FC Santa Coloma tie
SVK ŠK Slovan Bratislava Q1 Winner of FC Levadia Tallinn tie
SVN NK Maribor Q1 Winner of HB Torshavn tie


UEL UEFA EUROPA LEAGUE
SEEDED UNSEEDED
AUT SKN St.P÷lten BLR FK NŰman Hrodna
AUT SV Gr÷dig FIN RoPS Rovaniemi
AZE Neftši PFK Bakř HUN Gy÷ri ETO FC
BLR FK Dynama Mīnsk POL WKS Zawisza Bydgoszcz
BLR FK ŠachcŰr Salīhorsk SCO St.Johnstone FC Perth
BEL SV Zulte Waregem SRB FK Jagodina
BIH FK Sarajevo SVK FK AS Trenčin
BUL PFK ČSKA Sofija SVK MFK Košice
CRO HNK Hajduk Split SVN ND Gorica
CRO NK Rijeka Q1 Winner of FK KukŰsi tie
CYP AS Omˇnoia LefkosÝas Q1 Winner of KS Flamurtari Vlore tie
CZE FC Slovan Liberec Q1 Winner of P'yownik FA Yerevan tie
CZE FK Mladß Boleslav Q1 Winner of Ţnter PŢK Bakř tie
DEN Esbjerg fB Q1 Winner of NK Široki Brijeg tie
GEO SK Zest'aponi Q1 Winner of PFK Botev Plovdiv tie
GRE AKGS Asteras Tripolis Q1 Winner of RNK Split tie
ISR MK Hapoel Be'er Sheva Q1 Winner of JK N÷mme Kalju tie
ISR MK Hapoel Tel-Aviv Q1 Winner of FC Honka Espoo tie
NED FC Groningen Q1 Winner of MYPA tie
NOR Molde FK Q1 Winner of SK Chikhura Sachkere tie
POL KKS Lech Poznań Q1 Winner of Ferencvßrosi TC Budapest tie
POL KS Ruch Chorzˇw Q1 Winner of Sligo Rovers FC tie
ROU FC CFR 1907 Cluj Q1 Winner of FC Daugava Daugavpils tie
ROU FC Petrolul Ploie■;ti Q1 Winner of FC Vaduz tie
RUS FK Spartak Moskva Q1 Winner of AS la Jeunesse d'Esch tie
SCO Motherwell FC Q1 Winner of FC DÚifferdeng 03 tie
SRB FK Vojvodina Novi Sad Q1 Winner of FK Metalurg Skopje tie
SWE AIK Solna Q1 Winner of Birkirkara FC tie
SWE IF Elfsborg Borňs Q1 Winner of FC Tiraspol tie
SUI FC Luzern Q1 Winner of FC Zimbru Chişinău tie
TUR Bursaspor K Q1 Winner of FK Budućnost Podgorica tie
UKR FK Zorya Luhans'k Q1 Winner of Linfield FC Belfast tie
Q1 Winner of FK ŽÄeljezničar Sarajevo tie Q1 Winner of FK Haugesund tie
Q1 Winner of PFK Liteks Loveč tie Q1 Winner of Aberdeen FC tie
Q1 Winner of FH Hafnarfj÷r­ur tie Q1 Winner of FK Čukarički Beograd tie
Q1 Winner of Şahter FK Qarağandř tie Q1 Winner of FC Spartak Trnava tie
Q1 Winner of FK Ekranas Panevė×ys tie Q1 Winner of NK Luka Koper tie
Q1 Winner of Rosenborg BK Trondheim tie Q1 Winner of NK Rudar Velenje tie
Q1 Winner of Troms° IL tie Q1 Winner of IF Brommapojkarna Stockholm tie
Q1 Winner of IFK Goteborg tie Q1 Winner of Bangor City FC tie