Google
    

HOME LEAGUES TURKISH CUP UEFA CUPS NATIONAL TEAM EURO WORLD CUP ARCHIVES POOL

2012 2013
UEL
UEFA Europa League
UEFA Champions League
*
Country Ranking
Seeding
Access List
History
E-MAIL
Erdinç Sivritepe
TURKISH BOOKS
Piknikte Dömivole
Erdinç Sivritepe'ye Armağan

Barış Karacasu / Şener Yelkenci

UEFA EUROPA LEAGUE


Final - Amsterdam, Amsterdam ArenA


15.05 Chelsea FC London ENG 2-1 POR SL Benfica Lisboa


Semi Finals


Leg 1 Aggregate Leg 2
25.04 02.05 FC Basel 1893 SUI 1-2 2-5 1-3 ENG Chelsea FC London
25.04 02.05 Fenerbahçe SK İstanbul TUR 1-0 2-3 1-3 POR SL Benfica Lisboa


Quarter Finals


Leg 1 Aggregate Leg 2
04.04 11.04 Chelsea FC London ENG 3-1 5-4 2-3 RUS FK Rubin Kazan
04.04 11.04 Fenerbahçe SK İstanbul TUR 2-0 3-1 1-1 ITA SS Lazio Roma
04.04 11.04 SL Benfica Lisboa POR 3-1 1-1 4-2 ENG Newcastle United FC
04.04 11.04 Tottenham Hotspur FC ENG 2-2 4-4 2-2 SUI FC Basel 1893 pk 1-4


Round of 16


Leg 1 Aggregate Leg 2
07.03 14.03 FC Viktoria Plzeň CZE 0-1 1-2 1-1 TUR Fenerbahçe SK İstanbul
07.03 14.03 SL Benfica Lisboa POR 1-0 4-2 3-2 FRA FC Girondins Bordeaux
07.03 14.03 FC Steaua Bucureşti ROM 1-0 2-3 1-3 ENG Chelsea FC London
07.03 14.03 FK Anži Machačkala RUS 0-0 0-1 0-1 ENG Newcastle United FC
07.03 14.03 Levante UD ESP 0-0 0-2 0-2 RUS FK Rubin Kazan aet
07.03 14.03 FC Basel 1893 SUI 2-0 2-1 0-1 RUS FK Zenit Sankt-Peterburg
07.03 14.03 VfB Stuttgart GER 0-2 1-5 1-3 ITA SS Lazio Roma
07.03 14.03 Tottenham Hotspur FC ENG 3-0 4-4 1-4 ITA Internazionale Milan aet


Round of 32


Leg 1 Aggregate Leg 2
14.02 21.02 SSC Napoli ITA 0-3 0-5 0-2 CZE FC Viktoria Plzeň
14.02 21.02 FK BATE Barysaŭ BLR 0-0 0-1 0-1 TUR Fenerbahçe SK istanbul
14.02 21.02 TSV Bayer 04 Leverkusen GER 0-1 1-3 1-2 POR SL Benfica Lisboa
14.02 21.02 FK Dynamo Kyïv UKR 1-1 1-2 0-1 FRA FC Girondins de Bordeaux
14.02 21.02 AFC Ajax Amsterdam NED 2-0 2-2 0-2 ROM FC Steaua Bucureşti pk 2-4
14.02 21.02 AC Sparta Praha CZE 0-1 1-1 1-2 ENG Chelsea FC London
14.02 21.02 FK Anži Machačkala RUS 3-1 4-2 1-1 GER Hannover 96
14.02 21.02 Newcastle United FC ENG 0-0 1-0 1-0 UKR FK Metalist Charkiv
14.02 21.02 Levante UD ESP 3-0 4-0 1-0 GRE Olympiakós SFP Pireás
14.02 21.02 C Atlético Madrid ESP 0-2 1-2 1-0 RUS FK Rubin Kazan
14.02 21.02 FC Basel 1893 SUI 2-0 3-1 1-1 UKR FK Dnipro Dnipropetrovs'k
14.02 21.02 FK Zenit Sankt-Peterburg RUS 2-0 3-3 1-3 ENG Liverpool FC
14.02 21.02 VfB Stuttgart GER 1-1 3-1 2-0 BEL KRC Genk
14.02 21.02 Borussia VfL 1900 Mönchengladbach GER 3-3 3-5 0-2 ITA SS Lazio Roma
14.02 21.02 Tottenham Hotspor FC London ENG 2-1 3-2 1-1 FRA Olympique Lyonnais
14.02 21.02 Internazionale Milan FC ITA 2-0 5-0 3-0 ROM CFR 1907 Cluj


Group Stage


Group A

P G F A P G F A
ENG Liverpool FC 10 6 11 9 7 4 8 6 UEL - Round of 32
RUS FK Anži Machačkala 10 6 7 5 6 4 4 4 UEL - Round of 32
SUI BSC Young Boys Bern 10 6 14 13 4 4 8 10
ITA Udinese Calcio 4 6 7 13

20.09 22.11
Young Boys 3-5 2-2 Liverpool
Udinese 1-1 0-2 Anži
04.10 06.12
Anži 2-0 1-3 Young Boys
Liverpool 2-3 1-0 Udinese
25.10 08.11
Liverpool 1-0 0-1 Anži
Young Boys 3-1 3-2 Udinese


Group B
P G F A P G F A
CZE FC Viktoria Plzeň 13 6 11 4 UEL - Round of 32
BEL C Atlético Madrid 12 6 7 4 UEL - Round of 32
POR A Académica de Coimbra 5 6 6 9
ISR MK Hapoel Tel-Aviv 4 6 4 11

20.09 22.11
Hapoel Tel-Aviv 0-3 0-1 Atlético
Plzeň 3-1 1-1 Académica
04.10 06.12
Académica 1-1 0-2 Hapoel Tel-Aviv
Atlético 1-0 0-1 Plzeň
25.10 08.11
Atlético 2-1 0-2 Académica
Hapoel Tel-Aviv 1-2 0-4 Plzeň


Group C
P G F A P G F A
TUR Fenerbahçe SK İstanbul 13 6 10 8 UEL - Round of 32
GER Borussia VfL 1900 Mönchengladbach 11 6 11 6 UEL - Round of 32
FRA Olympique de Marseille 5 6 9 11
CYP AEL Lemesós 4 6 4 10

20.09 22.11
AEL 0-0 0-2 Mönchengladbach
Fenerbahçe 2-2 1-0 Marseille
04.10 06.12
Marseille 5-1 0-3 AEL
Mönchengladbach 2-4 3-0 Fenerbahçe
25.10 08.11
Mönchengladbach 2-0 2-2 Marseille
AEL 0-1 0-2 Fenerbahçe


Group D
P G F A P G F A
FRA FC Girondins de Bordeau 13 6 10 5 UEL - Round of 32
ENG Newcastle United FC 9 6 7 5 UEL - Round of 32
POR CS Maritimo Funchal 6 6 4 6
BEL Club Brugge KV 4 6 7 11

20.09 22.11
Maritimo 0-0 1-1 Newcastle
Bordeaux 4-0 2-1 Club Brugge
04.10 06.12
Newcastle 3-0 0-2 Bordeaux
Club Brugge 2-0 1-2 Maritimo
25.10 8.11
Newcastle 1-0 2-2 Club Brugge
Maritimo 1-1 0-1 Bordeaux


Group E
P G F A P G F A
ROM FC Steaua Bucureşti 11 6 9 9 UEL - Round of 32
GER VfB Stuttgart 8 6 9 6 4 2 2 0 UEL - Round of 32
DEN FC København 8 6 5 6 1 2 0 2
NOR Molde FK 6 6 6 8

20.09 22.11
Stuttgart 2-2 5-1 Steaua
København 2-1 2-1 Molde
04.10 06.12
Molde 2-0 1-0 Stuttgart
Steaua 1-0 1-1 København
25.10 08.11
Steaua 2-0 2-1 Molde
Stuttgart 0-0 2-0 København


Group F
P G F A P G F A
UKR FK Dnipro Dnipropetrovs'k 15 6 16 8 UEL - Round of 32
ITA SSC Napoli 9 6 12 12 UEL - Round of 32
NED PSV Eindhoven 7 6 8 7
SWE AIK Solna 4 6 5 14

20.09 22.11
Dnipro 2-0 2-1 PSV
Napoli 4-0 2-1 AIK
04.10 06.12
AIK 2-3 0-4 Dnipro
PSV 3-0 3-1 Napoli
25.10 08.11
PSV 1-1 0-1 AIK
Dnipro 3-1 2-4 Napoli


Group G
P G F A P G F A
BEL KRC Genk 12 6 9 4 UEL - Round of 32
SUI FC Basel 9 6 7 4 UEL - Round of 32
HUN Videoton FC Székesfehérvar 8 6 6 8
POR Sporting CP Lisboa 5 6 4 10

20.09 22.11
Genk 3-0 1-0 Videoton
Sporting 0-0 0-3 Basel
04.109 06.12
Basel 2-2 0-0 Genk
Videoton 3-0 1-2 Sporting 2 - ppd
25.10 08.11
Videoton 2-1 0-1 Basel
Genk 2-1 1-1 Sporting


Group H
P G F A P G F A
RUS FK Rubin Kazan' 14 6 10 3 UEL - Round of 32
ITA FC Internazionale Milano 11 6 11 9 UEL - Round of 32
SRB FK Partizan Beograd 3 6 3 7 2 2 1 1
AZE Neftçi PFK Bakı 4 6 4 8 2 2 1 1

20.09 22.11
Inter 2-2 0-3 Rubin
Partizan 0-0 1-1 Neftçi
04.10 06.12
Neftçi 1-3 2-2 Inter
Rubin 2-0 1-1 Partizan
25.10 08.11
Rubin 1-0 1-0 Neftçi
Inter 1-0 3-1 Partizan


Group I
P G F A P G F A
FRA Olympique Lyonnais 16 6 14 8 UEL - Round of 32
CZE AC Sparta Praha 9 6 9 6 UEL - Round of 32
ESP Athletic C Bilbao 5 6 7 9
ISR MK Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2 6 6 13

20.09 22.11
Lyon 2-1 1-1 Sparta Praha
Athletic 1-1 2-0 Hapoel Kiryat Shmona 2 28.11
04.10 06.12
Hapoel Kiryat Shmona 3-4 0-2 Lyon
Sparta Praha 3-1 0-0 Athletic
25.10 08.11
Sparta Praha 3-1 1-1 Hapoel Kiryat Shmona
Lyon 2-1 3-2 Athletic


Group J
P G F A P G F A
ITA SS Lazio 12 6 9 2 UEL - Round of 32
ENG Tottenham Hotspur FC London 10 6 8 4 UEL - Round of 32
GER Panathinaïkos AO Áthína 5 6 4 11
SVN NK Maribor 4 6 6 10

20.09 22.11
Maribor 3-0 0-1 Panathiniakos
Tottenham 0-0 0-0 Lazio
04.10 06.12
Lazio 1-0 4-1 Maribor
Panathiniakos 1-1 1-3 Tottenham
25.10 08.11
Panathiniakos 1-1 0-3 Lazio
Maribor 1-1 1-3 Tottenham


Group K
P G F A P G F A
UKR FK Metalist Charkiv 13 6 9 3 4 2 2 0 UEL - Round of 32
GER TSV Bayer 04 Leverkusen 13 6 9 2 1 2 0 2 UEL - Round of 32
NOR Rosenborg BK Trondheim 6 6 7 10
AUT SK Rapid Wien 3 6 6 15

20.09 22.11
Rapid Wien 1-1 2-3 Rosenborg
Leverkusen 0-0 0-2 Metalist
04.10 06.12
Metalist 2-0 1-3 Rapid Wien
Rosenborg 0-1 1-4 Leverkusen
25.10 08.11
Rosenborg 1-2 1-3 Metalist
Rapid Wien 0-4 0-3 Leverkusen


Group L
P G F A P G F A
GER Hannover 96 12 6 11 8 UEL - Round of 32
ESP Levante UD 11 6 10 5 UEL - Round of 32
SWE Helsingborg IF 4 6 9 12 4 2 5 3
NED FC Twente Enschede 4 6 5 10 1 2 3 5

20.09 22.11
Levante 1-0 3-1 Helsingborg
Twente 2-2 0-0 Hannover
04.10 06.12
Helsingborg 2-2 3-1 Twente
Hannover 2-1 2-2 Levante
25.10 08.11
Helsingborg 1-2 2-3 Hannover
Levante 3-0 0-0 Twente


Play-off Round


Leg 1 Aggregate Leg 2
22.08 28.08 VfB Stuttgart GER 2-0 3-1 1-1 RUS FK Dinamo Moskva
23.08 30.08 FK Anžži Machačkala RUS 1-0 6-0 5-0 NED AZ Alkmaar
23.08 30.08 Neftçi PFK Bakı AZE 1-1 4-2 3-1 CYP APOEL Lefkosías
23.08 30.08 PAE APS Atromitos Áthínon GRE 1-1 1-2 0-1 ENG Newcastle United FC
23.08 30.08 Tromsø IL NOR 3-2 3-3 0-1 SRB FK Partizan Beograd
23.08 30.08 FC Vaslui ROM 0-2 2-4 2-2 ITA FC Internazionale Milano
23.08 30.08 Heart of Midlothian FC Edinburgh SCO 0-1 1-2 1-1 ENG Liverpool FC
23.08 30.08 Athletic C Bilbao ESP 6-0 9-3 3-3 FIN HJK Helsinki
23.08 30.08 CS Maritimo Funchal POR 1-0 3-0 2-0 GEO Dila Gori
23.08 30.08 Molde FK NOR 2-0 4-1 2-1 NED SC Heerenveen
23.08 30.08 Debreceni VSC HUN 0-3 1-7 1-4 BEL Club Brugge KV
23.08 30.08 FC Sheriff Tiraspol MDA 1-2 1-2 0-0 FRA Olympique de Marseille
23.08 30.08 Trabzonspor K TUR 0-0 0-0 0-0 HUN Videoton FC Székesfehérvar pk 2-4
23.08 30.08 FC Midtjylland DEN 0-3 2-3 2-0 SUI BSC Young Boys Bern
23.08 30.08 WKS Śląsk Wrocław POL 3-5 4-10 1-5 GER Hannover 96
23.08 30.08 FC Dinamo Bucureşti ROM 0-2 1-4 1-2 UKR FK Metalist Charkiv
23.08 30.08 AC Horsens DEN 1-1 1-6 0-5 POR Sporting CP Lisboa
23.08 30.08 F91 Dudelange LUX 1-3 1-7 0-4 ISR MK Hapoel Tel-Aviv
23.08 30.08 Feyenoord Rotterdam NED 2-2 2-4 0-2 CZE AC Sparta Praha
23.08 30.08 Motherwell FC SCO 0-2 0-3 0-1 ESP Levante UD
23.08 30.08 FK Crvena zvezda Beograd SRB 0-0 2-3 2-3 FRA FC Girondins de Bordeaux
23.08 30.08 KSC Lokeren OV BEL 2-1 2-2 0-1 CZE FC Viktoria Plzeň
23.08 30.08 ND Mura 05 Murska Sobota SVN 0-2 1-5 1-3 ITA SS Lazio Roma
23.08 30.08 AIK Solna SWE 0-1 2-1 2-0 RUS PFK ČSKA Moskva
23.08 30.08 KP Legia Warszawa POL 1-1 2-3 1-2 NOR Rosenborg BK Trondheim
23.08 30.08 Bursaspor K TUR 3-1 4-5 1-4 NED FC Twente '65 Enschede aet
23.08 30.08 FK Ekranas Panevėžys LTU 0-2 0-5 0-3 ROM FC Steaua Bucureşti
23.08 30.08 FC Slovan Liberec CZE 2-2 4-6 2-4 UKR Dnipro Dnipropetrovs'k
23.08 30.08 PAOK Thessalonikis GRE 2-1 2-4 0-3 AUT SK Rapid Wien
23.08 30.08 FC Luzern SUI 2-1 2-3 0-2 BEL KRC Genk
23.08 30.08 FK Zeta Golubovci MNE 0-2 0-11 0-9 NED PSV Eindhoven


Qualifying Round 3


Leg 1 Aggregate Leg 2
02.08 09.08 Videoton FC Székesfehérvar HUN 1-0 4-0 3-0 BEL KAA Gent
02.08 09.08 AIK Solna SWE 3-0 3-1 0-1 POL KKS Lech Poznań
02.08 09.08 Eskişehir SK TUR 1-1 1-4 0-3 FRA Olympique de Marseille
02.08 09.08 FK Crvena zvezda Beograd SRB 0-0 0-0 0-0 CYP AS Omónoia Lefkosías pk 6-5
02.08 09.08 FK Sarajevo BIH 2-1 2-2 0-1 MNE FK Zeta Golubovci
02.08 09.08 FC Admira Wacker Mödling AUT 0-2 2-4 2-2 CZE AC Sparta Praha
02.08 09.08 Kalmar FF SWE 1-0 1-3 0-3 SUI BSC Young Boys Bern
02.08 09.08 Dundee United FC SCO 2-2 2-7 0-5 RUS FK Dinamo Moskva
02.08 09.08 FK Arsenal Kyïv UKR 0-3 2-3 2-0 SVN ND Mura 05 Murska Sobota
02.08 09.08 KuPS Kuopio FIN 1-0 1-6 0-6 TUR Bursaspor K
02.08 09.08 FC Steaua Bucureşti ROU 0-1 3-1 3-0 SVK FC Spartak Trnava
02.08 09.08 FK Homel' BLR 0-1 0-4 0-3 ENG Liverpool FC
02.08 09.08 Athletic C Bilbao ESP 3-1 4-3 1-2 CRO NK Slaven Belupo Koprivnica
02.08 09.08 FK Anžži Machačkala RUS 2-0 4-0 2-0 NED SBV Vitesse Arnhem
02.08 09.08 AKGS Asteras Tripolis GRE 1-1 1-1 0-0 POR CS Maritimo Funchal
02.08 09.08 SV Ried AUT 2-1 3-4 1-3 POL KP Legia Warszawa
02.08 09.08 St.Patrick's AFC Dublin IRL 0-3 0-5 0-2 GER Hannover 96
02.08 09.08 Servette FC Genève SUI 1-1 1-1 0-0 NOR Rosenborg BK Trondheim
02.08 09.08 SC Heerenveen NED 4-0 4-1 0-1 ROU FC Rapid Bucureşti
02.08 09.08 KS Ruch Chorzów POL 0-2 0-7 0-5 CZE FC Viktoria Plzeň
02.08 09.08 AC Horsens DEN 1-1 4-3 3-2 SWE IF Elfsborg Borås
02.08 09.08 APOEL Lefkosías CYP 2-1 3-1 1-0 NOR Aalesunds FK
02.08 09.08 HNK Hajduk Split CRO 0-3 2-3 2-0 ITA FC Internazionale Milano
02.08 09.08 FK Vojvodina Novi Sad SRB 2-1 2-3 0-2 AUT SK Rapid Wien
02.08 09.08 KRC Genk BEL 2-1 4-2 2-1 KAZ Aqtöbe FK
02.08 09.08 Tromsø IL NOR 1-1 2-1 1-0 UKR FK Metalurh Donec'k
02.08 09.08 FC Twente '65 Enschede NED 2-0 4-0 2-0 CZE FK Mladá Boleslav
02.08 09.08 MK Bnei Yehuda Tel Aviv ISR 0-2 1-4 1-6 GRE PAOK Thessalonikis
02.08 09.08 SK Dila Gori GEO 0-1 3-1 3-0 CYP Anorthosis Ammokhostós


Qualifying Round 2


Leg 1 Aggregate Leg 2
19.07 26.07 Xəzər FK Lənkəran AZE 1-1 1-2 0-1 POL KKS Lech Poznań
19.07 26.07 Eskişehir SK TUR 2-0 3-1 1-1 SCO St.Johnstone FC Perth
19.07 26.07 HNK Hajduk Split CRO 2-0 2-1 0-1 LTV Skonto FK Rīga
19.07 26.07 AIK Solna SWE 1-1 2-1 1-0 ISL FH Hafnarfjörður
19.07 26.07 FK Renova Čepčište MKD 0-2 1-2 1-0 BLR FK Homel'
19.07 26.07 FK Naftan Navapolack BLR 3-4 6-7 3-3 SRB FK Crvena zvezda Beograd
19.07 26.07 FK Vojvodina Novi Sad SRB 1-1 5-1 4-0 LTU FK Sūduva Marijampolė
19.07 26.07 JJK Jyväskylä FIN 3-2 3-3 0-1 MNE FK Zeta Golubovci
19.07 26.07 BSC Young Boys Bern SUI 1-0 1-1 0-1 MDA FC Zimbru Chişinău PK 4-1
19.07 26.07 PFK Lokomotiv Plovdiv 1936 BUL 4-4 5-7 1-3 NED SBV Vitesse Arnhem
19.07 26.07 KF Tiranë ALB 1-1 1-6 0-5 NOR Aalesunds FK
19.07 26.07 FK Metalurh Donec'k UKR 7-0 11-2 4-2 MNE FK Čelk Nikšić
19.07 26.07 MK Maccabi Netanya ISR 1-2 2-2 1-0 FIN KuPS Kuopio
19.07 26.07 FK Mladá Boleslav CZE 3-0 4-0 1-0 ISL Þór Akureyri
19.07 26.07 FC Levadia Tallinn EST 1-3 1-6 0-3 CYP Anorthosis Ammokhostós
19.07 26.07 FC Milsami Orhei MDA 4-2 4-5 0-3 KAZ Aqtöbe FK
19.07 26.07 NK Slaven Belupo Koprivnica CRO 6-0 10-2 4-2 NIR Portadown FC
19.07 26.07 Servette FC Genève SUI 2-0 5-1 3-1 ARM Ganjasar FA Kapan
19.07 26.07 Twente '65 Enschede NED 1-1 6-1 5-0 FIN FC Inter Turku
19.07 26.07 VMFD Žalgiris Vilnius LTU 1-1 2-6 1-5 AUT FC Admira Wacker Mödling
19.07 26.07 NK Osijek CRO 1-3 1-6 0-3 SWE Kalmar FF
19.07 26.07 ŠK Slovan Bratislava SVK 1-1 1-1 0-0 HUN Videoton FC Székesfehérvar
19.07 26.07 FC Rapid Bucureşti ROM 3-1 5-1 2-0 FIN MyPa-47 Myllykoski
19.07 26.07 SK Met'alurgi Rustavi GEO 1-3 1-5 0-2 CZE FC Viktoria Plzeň
19.07 26.07 ND Mura 05 Murska Sobota SVN 0-0 1-1 1-1 BUL PFK ČSKA Sofija
19.07 26.07 İnter PİK Bakı AZE 1-1 2-2 1-1 GRE AKGS Asteras Tripolis PK 2-4
19.07 26.07 FC Déifferdeng 03 LUX 0-1 2-4 2-3 BEL KAA Gent
19.07 26.07 FK Anži Machačkala RUS 1-0 5-0 4-0 HUN Budapest Honvéd FC
19.07 26.07 PFK Levski Sofija BUL 1-0 2-3 1-3 BIH FK Sarajevo
19.07 26.07 FK Liepājas Metalurgs LTV 2-2 3-7 1-5 POL KP Legia Warszawa
19.07 26.07 FK Šachcër Salīhorsk BLR 1-1 2-6 1-5 AUT SV Ried
19.07 26.07 MK Bnei Yehuda Tel Aviv ISR 2-0 3-0 1-0 ARM Širak FA Gyumri
19.07 26.07 Rosenborg BK Trondheim NOR 2-2 4-3 2-1 KAZ Ordabası SK Şımkent
19.07 26.07 FK Spartak Trnava SVK 3-1 4-2 1-1 IRL Sligo Rovers FC
19.07 26.07 FC Dacia Chişinău BLR 1-0 1-2 0-2 SWE IF Elfsborg Borås
19.07 26.07 NK Široki Brijeg BIH 1-1 2-3 1-2 IRL St.Patrick's AFC Dublin aet
19.07 26.07 APOEL Lefkosías CYP 2-0 3-0 1-0 SVK FK Senica
19.07 26.07 KS Ruch Chorzów POL 3-1 6-1 3-0 MKD FK Metalurg Skopje
19.07 26.07 AGF Århus DEN 1-2 2-5 1-3 GEO SK Dila Gori
19.07 26.07 NK Olimpija Ljubljana SVN 0-0 0-1 0-1 NOR Tromsø IL aet


Qualifying Round 1


Leg 1 Aggregate Leg 2
03.07 12.07 Víkingur Gøta FRO 0-6 0-10 0-4 BLR FK Homel'
03.07 10.07 FK Škendija 79 Tetovo MKD 0-0 1-2 1-2 NIR Portadown FC
05.07 10.07 KF Tiranë ALB 2-0 2-0 0-0 LUX CS Grevenmacher
05.07 10.07 IF Elfsborg Borås SWE 8-0 12-0 4-0 MLT Floriana FC
05.07 12.07 Xəzər FK Lənkəran AZE 2-2 4-2 2-0 EST JK Nömme Kalju
05.07 12.07 JK Narva Trans EST 0-5 0-7 0-2 AZE İnter PİK Bakı
05.07 12.07 MTK Budapest HUN 1-1 2-3 1-2 SVK FK Senica
05.07 12.07 SK T'orp'edo Kutaisi GEO 1-1 1-2 0-1 KAZ Aqtöbe FK
05.07 12.07 FK Borac Banja Luka BIH 2-2 3-3 1-1 MNE FK Čelk Nikšić
05.07 12.07 Bakı FK AZE 0-0 0-2 0-2 SVN ND Mura 05 Murska Sobota
05.07 12.07 FK Renova Čepčište MKD 4-0 8-0 4-0 SMR SP Libertas Borgo Maggiore
05.07 12.07 FC Santa Coloma AND 0-1 1-4 1-3 CRO NK Osijek
05.07 12.07 FK Jagodina SRB 0-1 0-1 0-0 KAZ Ordabası SK Şımkent
05.07 12.07 FC Déifferdeng 03 LUX 3-0 6-0 3-0 FRO NSÍ Runavík
05.07 12.07 Crusaders FC Belfast NIR 0-3 0-4 0-1 NOR Rosenborg BK Trondheim
05.07 12.07 Cefn Druids AFC WAL 0-0 0-5 0-5 FIN MyPa-47 Myllykoski
05.07 12.07 FC Levadia Tallinn EST 1-0 2-2 1-2 LTU FK Šiauliai
05.07 12.07 Bohemian FC Dublin IRL 0-0 1-5 1-5 ISL Þór Akureyri
05.07 12.07 FK Sarajevo BIH 5-2 9-6 4-4 MLT Hibernians FC Paola
05.07 12.07 FC Twente '65 Enschede NED 6-0 9-0 3-0 AND UE Santa Coloma
05.07 12.07 FK Rudar Pljevlja MNE 0-1 1-2 1-1 ARM Širak FA Gyumri
05.07 12.07 KS Flamurtari Vlorë ALB 0-1 0-3 0-2 HUN Budapest Honvéd FC
05.07 12.07 FC Dacia Chişinău BLR 1-0 2-0 1-0 SVN NK CM Celje
05.07 12.07 FK Sūduva Marijampolė LTU 0-1 3-3 3-2 LTV FK Daugava Daugavpils
05.07 12.07 KuPS Kuopio FIN 2-1 3-2 1-1 WAL Llanelli AFC
05.07 12.07 Cliftonville FAC Belfast NIR 1-0 1-4 0-4 SWE Kalmar FF
05.07 12.07 FH Hafnarfjörður ISL 2-1 3-1 1-0 LIE USV Eschen Mauren
05.07 12.07 KKS Lech Poznań POL 2-0 3-1 1-1 KAZ Jetisu FK Taldıqorğan
05.07 12.07 Birkirkara FC MLT 2-2 2-2 0-0 MKD FK Metalurg Skopje
05.07 12.07 P'yownik FA Yerevan ARM 0-3 2-4 2-1 MNE FK Zeta Golubovci
05.07 12.07 KS Teuta Durrës ALB 0-3 1-9 1-6 GEO SK Met'alurgi Rustavi
05.07 12.07 NK Olimpija Ljubljana SVN 3-0 6-0 3-0 LUX AS la Jeunesse d'Esch
05.07 12.07 EB/Streymur FRO 3-1 3-3 0-2 ARM Ganjasar FA Kapan
05.07 12.07 St.Patrick's AFC Dublin IRL 1-0 2-2 1-2 ISL ÍBV Vestmannaeyja aet
05.07 12.07 La Fiorita SP Montegiardino SMR 0-2 0-6 0-4 LTV FK Liepājas Metalurgs
05.07 12.07 JJK Jyväskylä FIN 2-0 4-3 2-3 NOR Stabæk IF Bærum
05.07 12.07 Bangor City FC WAL 0-0 1-2 1-2 MDA FC Zimbru Chişinău


HOME LEAGUES TURKISH CUP UEFA CUPS NATIONAL TEAM EURO WORLD CUP ARCHIVES POOL