Home Page League Cup UEFA Cups National Teams EURO2008 2010 World Cup POOL
2009 2010
EUROPA LEAGUE
UEFA Europa League
Seeding
Fair Play
Country Rankings
Club Rankings
Access List
History
INTERNATIONAL
UEFA Champions League
UEFA Europa League
World Cup 2010
Euro2008
DOMESTIC
Turkcell Süper Lig
Bank Asya 1. Lig
TFF 2. Lig
TFF 3. Lig
Amateurs
Fortis Turkish Cup
Super Cup
National Teams
E-MAIL
Erdinç Sivritepe
Google

Final


Hamburg

 12.05     	          C Atlético Madrid ESP   2-1   ENG Fulham FC London			aet

Semi Finals


 22.04 29.04		       Hamburger SV GER 0-0 1-2 ENG Fulham FC London
 22.04 29.04	          C Atlético Madrid ESP 1-0 1-2 ENG Liverpool FC			(2) aet

Quarter Finals


 01.04 08.04		        València CF ESP 2-2 0-0 ESP C Atlético Madrid
 01.04 08.04		  SL Benfica Lisboa POR 2-1 1-4 ENG Liverpool FC
 01.04 08.04		   Fulham FC London ENG 2-1 1-0 GER VfL Wolfsburg
 01.04 08.04	               Hamburger SV GER 2-1 3-1 BEL R Standard Liège

Round of 16


 11.03 18.03		        València CF ESP 1-1 4-4 GER SV Werder Bremen
 11.03 18.03	          C Atlético Madrid ESP 0-0 2-2 POR Sporting CP Lisboa
 11.03 18.03	               Hamburger SV GER 3-1 3-4 BEL RSC Anderlecht Bruxelles
 11.03 18.03		 Juventus FC Torino ITA 3-1 1-4 ENG Fulham FC London
 11.03 18.03    	     FK Rubin Kazan RUS 1-1 1-2 GER VfL Wolfsburg                aet
 11.03 18.03		  SL Benfica Lisboa POR 1-1 2-1 FRA Olympique Marseille
 11.03 18.03	       LOSC Lille Métropole FRA 1-0 0-3 ENG Liverpool FC
 11.03 18.03	   PAE Panathinaïkos Áthína GRE 1-3 0-1 BEL R Standard Liège

Round of 32


 18.02 25.02	               Hamburger SV GER 1-0 2-3 NED PSV Eindhoven
 18.02 23.02	          C Atlético Madrid ESP 1-1 2-1 TUR Galatasaray SK İstanbul
 18.02 25.02	           Fulham FC London ENG 2-1 1-1 UKR FK Shakhtar Donetsk
 18.02 25.02	           R Standard Liège BEL 3-2 0-0 AUT FC Red Bull Salzburg
 18.02 25.02	       LOSC Lille Métropole FRA 2-1 1-1 TUR Fenerbahçe SK İstanbul
 18.02 25.02		 AFC Ajax Amsterdam NED 1-2 0-0 ITA Juventus FC Torino
 18.02 25.02	   PAE Panathinaïkos Áthína GRE 3-2 3-2 ITA Roma AS
 18.02 25.02	         FC Twente Enschede NED 1-0 1-4 GER SV Werder Bremen
 16.02 25.02	       Everton FC Liverpool ENG 2-1 0-3 POR Sporting CP Lisboa
 18.02 25.02	             Club Brugge KV BEL 1-0 0-3 ESP València CF			(2) aet
 18.02 25.02	               Villareal CF ESP 2-2 1-4 GER VfL Wolfsburg
 18.02 25.02	               Liverpool FC ENG 1-0 3-1 ROM FC Unirea Urziceni
 18.02 25.02    	     FK Rubin Kazan RUS 3-0 0-0 ISR Hapoel Tel-Aviv
 18.02 25.02	               FC København DEN 1-3 1-3 FRA Olympique Marseille
 18.02 25.02	          Athletic C Bilbao ESP 1-1 0-4 BEL RSC Anderlecht Bruxelles
 18.02 23.02	          Hertha BSC Berlin GER 1-1 0-4 POR SL Benfica Lisboa

Groups


  GROUP A
		                              P/G   F:A
		   RSC Anderlecht Bruxelles  11/6   9:4  4  4-2 Round of 32
        		 AFC Ajax Amsterdam  11/6   8:6  1  2-4 Round of 32
	                   NK Dinamo Zagreb   6/6   5:6
	                       FC Timişoara   5/6   2:8

 17.09 02.12		 AFC Ajax Amsterdam NED 0-0 2-1 ROM FC Timişoara
 17.09 02.12               NK Dinamo Zagreb CRO 0-2 1-0 BEL RSC Anderlecht Bruxelles
 
 01.10 17.12                   FC Timişoara ROM 0-3 2-1 CRO NK Dinamo Zagreb
 01.10 17.12	   RSC Anderlecht Bruxelles BEL 1-1 3-1 NED AFC Ajax Amsterdam
 
 22.10 05.11	         AFC Ajax Amsterdam NED 2-1 2-0 CRO NK Dinamo Zagreb
 22.10 05.11	               FC Timişoara ROM 0-0 1-3 BEL RSC Anderlecht Bruxelles
 
  GROUP B
               		         	      P/G   F:A
		                València CF  12/6  10:7		Round of 32
        	       LOSC Lille Métropole  10/6  12:8		Round of 32
			          Genoa CFC   7/6   7:8
        	            SK Slavia Praha   3/6   4:10
 
 17.09 02.12	       LOSC Lille Métropole FRA 1-1 1-3 ESP València CF
 17.09 02.12	                  Genoa CFC ITA 2-0 0-0 CZE SK Slavia Praha
 
 01.10 17.12	            SK Slavia Praha CZE 1-5 1-3 FRA LOSC Lille Métropole
 01.10 17.12	                València CF ESP 3-2 2-1 ITA Genoa CFC
 
 22.10 05.11	       LOSC Lille Métropole FRA 3-0 2-3 ITA Genoa CFC
 22.10 05.11	                València CF ESP 1-1 2-2 CZE SK Slavia Praha
 
  GROUP C
                	        	      P/G   F:A
		         Hapoel Tel-Aviv MK  12/6  13:8		Round of 32
	                       Hamburger SV  10/6   7:6		Round of 32
        		  Celtic FC Glasgow   6/6   7:7
        		      SK Rapid Wien   5/6   8:14
 
 17.09 02.12	         Hapoel Tel-Aviv MK ISR 2-1 0-2 SCO Celtic FC Glasgow
 17.09 02.12	              SK Rapid Wien AUT 3-0 0-2 GER Hamburger SV
 
 01.10 17.12	          Celtic FC Glasgow SCO 1-1 3-3 AUT SK Rapid Wien
 01.10 17.12	               Hamburger SV GER 4-2 0-1 ISR Hapoel Tel-Aviv
 
 22.10 05.11	          Celtic FC Glasgow SCO 0-1 0-0 GER Hamburger SV
 22.10 05.11	         Hapoel Tel-Aviv MK ISR 5-1 3-0 AUT SK Rapid Wien
 
  GROUP D
                         		      P/G   F:A
	        	 Sporting CP Lisboa  11/6   8:6		Round of 32
		          Hertha BSC Berlin  10/6   6:5		Round of 32
        	              SC Heerenveen   7/6  11:7
	        	       FK Ventspils   4/6   3:10
 
 17.09 03.12	          Hertha BSC Berlin GER 1-1 1-0 LTV FK Ventspils
 17.09 03.12	              SC Heerenveen NED 2-3 1-1 POR Sporting CP Lisboa
 
 01.10 16.12	               FK Ventspils LTV 0-0 0-5 NED SC Heerenveen
 01.10 16.12	         Sporting CP Lisboa POR 1-0 0-1 GER Hertha BSC Berlin
 
 22.10 05.11	               FK Ventspils LTV 1-2 1-1 POR Sporting CP Lisboa
 22.10 05.11	          Hertha BSC Berlin GER 0-1 3-2 NED SC Heerenveen
 
  GROUP E
	                	              P/G   F:A
		                    Roma AS  13/6   9:5		Round of 32
		           Fulham FC London  11/6   8:6		Round of 32
        		           FC Basel   9/6  10:7
	        	    PFK ČSKA Sofija   1/6   2:12
 
 17.09 03.12	                   FC Basel SUI 2-0 1-2 ITA Roma AS
 17.09 03.12	            PFK ČSKA Sofija BUL 1-1 0-1 ENG Fulham FC London
 
 01.10 16.12	           Fulham FC London ENG 1-0 3-2 SUI FC Basel
 01.10 16.12	                    Roma AS ITA 2-0 3-0 BUL PFK ČSKA Sofija
 
 22.10 05.11	           Fulham FC London ENG 1-1 1-2 ITA Roma AS
 22.10 05.11	            PFK ČSKA Sofija BUL 0-2 1-3 SUI FC Basel
 
  GROUP F
		                              P/G   F:A
	            Galatasaray SK İstanbul  13/6  12:4		Round of 32
		   PAE Panathinaïkos Áthína  12/6   7:4		Round of 32
	        	FC Dinamo Bucureşti   6/6   4:12
	        	      SK Sturm Graz   4/6   3:6
 
 17.09 03.12	   PAE Panathinaïkos Áthína GRE 1-3 0-2 TUR Galatasaray SK İstanbul
 17.09 03.12	              SK Sturm Graz AUT 0-1 1-2 ROM FC Dinamo Bucureşti
 
 01.10 16.12	        FC Dinamo Bucureşti ROM 0-1 0-3 GRE PAE Panathinaïkos Áthína
 01.10 16.12	    Galatasaray SK İstanbul TUR 1-1 0-1 AUT SK Sturm Graz
 
 22.10 05.11	    Galatasaray SK İstanbul TUR 4-1 3-0 ROM FC Dinamo Bucureşti
 22.10 05.11	   PAE Panathinaïkos Áthína GRE 1-0 1-0 AUT SK Sturm Graz
 
  GROUP G
                	        	      P/G   F:A
	               FC Red Bull Salzburg  18/6   9:2		Round of 32
	                       Villareal CF   9/6   8:6		Round of 32
        		      SS Lazio Roma   6/6   9:10
	        	  PFK Levski Sofija   3/6   1:9
 
 17.09 02.12	              SS Lazio Roma ITA 1-2 1-2 AUT FC Red Bull Salzburg
 17.09 02.12	               Villareal CF ESP 1-0 2-0 BUL PFK Levski Sofija
 
 01.10 17.12	       FC Red Bull Salzburg AUT 2-0 1-0 ESP Villareal CF
 01.10 17.12	          PFK Levski Sofija BUL 0-4 1-0 ITA SS Lazio Roma
 
 22.10 05.11	       FC Red Bull Salzburg AUT 1-0 1-0 BUL PFK Levski Sofija
 22.10 05.11	              SS Lazio Roma ITA 2-1 1-4 ESP Villareal CF
 
  GROUP H
                  		              P/G   F:A
		     Fenerbahçe SK İstanbul  15/6   8:3		Round of 32
	                 FC Twente Enschede   8/6   5:6		Round of 32
		          FK Şerif Tiraspol   5/6   4:5
	        	FC Steaua Bucureşti   4/6   3:6
 
 17.09 02.12	        FC Steaua Bucureşti ROM 0-0 1-1 MDA FK Şerif Tiraspol
 17.09 02.12	     Fenerbahçe SK İstanbul TUR 1-2 1-0 NED FC Twente Enschede
 
 01.10 17.12	         FC Twente Enschede NED 0-0 1-1 ROM FC Steaua Bucureşti
 01.10 17.12	          FK Şerif Tiraspol MDA 0-1 0-1 TUR Fenerbahçe SK İstanbul
 
 22.10 05.11	        FC Steaua Bucureşti ROM 0-1 1-3 TUR Fenerbahçe SK İstanbul
 22.10 05.11	          FK Şerif Tiraspol MDA 2-0 1-2 NED FC Twente Enschede

  GROUP I
	                	              P/G   F:A
		          SL Benfica Lisboa  15/6  13:3		Round of 32
        	       Everton FC Liverpool   9/6   7:9		Round of 32
	        	    FK BATE Barysaw   7/6   7:9
		                 AEK Áthína   4/6   5:11
 
 17.09 02.12	       Everton FC Liverpool ENG 4-0 1-0 GRE AEK Áthína
 17.09 02.12	          SL Benfica Lisboa POR 2-0 2-1 BLR FK BATE Barysaw
 
 01.10 17.12	                 AEK Áthína GRE 1-0 1-2 POR SL Benfica Lisboa
 01.10 17.12	            FK BATE Barysaw BLR 1-2 1-0 ENG Everton FC Liverpool
 
 22.10 05.11	            FK BATE Barysaw BLR 2-1 2-2 GRE AEK Áthína
 22.10 05.11	          SL Benfica Lisboa POR 5-0 2-0 ENG Everton FC Liverpool
 
  GROUP J
		                              P/G   F:A
		        FK Shakhtar Donetsk  13/6  14:3		Round of 32
	                     Club Brugge KV  11/6  10:8		Round of 32
	        	        Toulouse FC   7/6   6:11
	                FK Partizan Beograd   3/6   6:14
 
 17.09 03.12	             Club Brugge KV BEL 1-4 0-0 UKR FK Shakhtar Donetsk
 17.09 03.12	        FK Partizan Beograd SER 2-3 0-1 FRA Toulouse FC
 
 01.10 16.12	        FK Shakhtar Donetsk UKR 4-1 0-1 SER FK Partizan Beograd
 01.10 16.12	                Toulouse FC FRA 2-2 0-1 BEL Club Brugge KV
 
 22.10 05.11	             Club Brugge KV BEL 2-0 4-2 SER FK Partizan Beograd
 22.10 05.11	        FK Shakhtar Donetsk UKR 4-0 2-0 FRA Toulouse FC
 
  GROUP K
                	        	      P/G   F:A
	                      PSV Eindhoven  14/6   8:3		Round of 32
        		       FC København  10/6   7:4		Round of 32
	        	    AC Sparta Praha   7/6   7:9
	        	   FC CFR 1907 Cluj   3/6   4:10
 
 17.09 03.12	            AC Sparta Praha CZE 2-2 0-1 NED PSV Eindhoven
 17.09 03.12	           FC CFR 1907 Cluj ROM 2-0 0-2 DEN FC København
 
 01.10 16.12	               FC København DEN 1-0 3-0 CZE AC Sparta Praha
 01.10 16.12	              PSV Eindhoven NED 1-0 2-0 ROM FC CFR 1907 Cluj
 
 22.10 05.11	            AC Sparta Praha CZE 2-0 3-2 ROM FC CFR 1907 Cluj
 22.10 05.11	              PSV Eindhoven NED 1-0 1-1 DEN FC København
 
  GROUP L
                  		              P/G   F:A
	        	   SV Werder Bremen  16/6  17:6		Round of 32
	                  Athletic C Bilbao  10/6  10:8		Round of 32
		        CD Nacional Funchal   5/6  11:12
		            FK Austria Wien   2/6   4:16
 
 17.09 03.12	          Athletic C Bilbao ESP 3-0 3-0 AUT FK Austria Wien
 17.09 03.12	        CD Nacional Funchal POR 2-3 1-4 ESP SV Werder Bremen
 
 01.10 16.12	            FK Austria Wien AUT 1-1 1-5 POR CD Nacional Funchal
 01.10 16.12	           SV Werder Bremen GER 3-1 3-0 ESP Athletic C Bilbao
 
 22.10 05.11	          Athletic C Bilbao ESP 2-1 1-1 POR CD Nacional Funchal
 22.10 05.11	            FK Austria Wien AUT 2-2 0-2 ESP SV Werder Bremen

Play-off Round


 20.08 27.08        FC Dinamo Bucureşti ROM 0-3 3-0 CZE FC Slovan Liberec              (1) awd, pen: 9-8
 20.08 27.08              SK Rapid Wien AUT 1-0 1-2 ENG Aston Villa FC Birmingham
 20.08 27.08          PAOK Thessaloniki GRE 1-1 0-0 NED SC Heerenveen
 20.08 27.08            KKS Lech Poznań POL 1-0 0-1 BEL Club Brugge KV                 pen: 3-4
 20.08 27.08        CD Nacional Funchal POR 4-3 1-1 RUS FK Zenit Sankt-Peterburg
 20.08 27.08        FK Metalurg Donetsk UKR 2-2 2-3 AUT FK Austria Wien                aet
 20.08 27.08                 Brøndby IF DEN 2-1 1-3 GER Hertha BSC Berlin
 20.08 27.08          Athletic C Bilbao ESP 3-2 1-1 NOR Tromsø IL
 20.08 27.08           Fulham FC London ENG 3-1 0-1 RUS FK Amkar Perm
 20.08 27.08                 FK Teplice CZE 1-2 1-1 ISR Hapoel Tel AViv MK
 20.08 27.08                FK Sarajevo BIH 1-1 1-2 ROM FC CFR 1907 Cluj
 20.08 27.08              Trabzonspor K TUR 1-3 1-0 FRA Toulouse FC
 20.08 27.08           FK Dinamo Moskva RUS 0-0 1-2 BUL PFK ČSKA Sofija
 20.08 27.08              SK Sturm Graz AUT 1-1 1-0 UKR FK Metallist Kharkiv
 20.08 27.08                  FC Vaslui ROM 2-1 0-3 GRE AEK Áthína
 20.08 27.08                  Genoa CFC ITA 3-1 1-1 DEN OB Odense
 20.08 27.08                    FC Sion SUI 0-2 2-2 TUR Fenerbahçe SK İstanbul
 20.08 27.08            SK Slavia Praha CZE 3-0 1-2 SER FK Crvena zvezda Beograd
 20.08 27.08           NK Dinamo Zagreb CRO 4-0 0-2 SCO Heart of Middlothian Edingurgh
 20.08 27.08         FC Twente Enschede NED 3-1 0-0 AZE Qarabağ FK Ağdam
 20.08 27.08              Lazio SS Roma ITA 3-0 0-1 SWE IF Elfsborg Borås
 20.08 27.08        FK Partizan Beograd SER 1-1 2-0 SVK MŠK Žilina
 20.08 27.08             Bnei Yehuda MK ISR 0-1 0-1 NED PSV Eindhoven
 20.08 27.08                   KRC Genk BEL 1-2 2-4 FRA Lille OSC
 20.08 27.08          SL Benfica Lisboa POR 4-0 1-2 UKR FK Vorskla Poltava
 20.08 27.08            FK BATE Barysaw BLR 0-1 4-0 BUL PFK Litex Loveč                aet
 20.08 27.08                 NK Maribor SVN 0-2 0-1 CZE AC Sparta Praha
 20.08 27.08       Everton FC Liverpool ENG 4-0 1-1 CZE SK Sigma Olomouc
 20.08 27.08        FC Steaua Bucureşti ROM 3-0 2-1 IRL St.Patrick's AFC Dublin
 20.08 27.08           SV Werder Bremen GER 6-3 2-0 KAZ Aktöbe FK
 20.08 27.08    Galatasaray SK İstanbul TUR 5-0 1-1 EST FC Levadia Tallinn
 20.08 27.08                 MFK Košice SVK 3-3 1-7 ITA Roma AS
 20.08 27.08                    Bakı FK AZE 1-3 1-5 SUI FC Basel
 20.08 27.08          En Avant Guingamp FRA 1-5 1-3 GER Hamburger SV
 20.08 27.08         AFC Ajax Amsterdam NED 5-0 2-1 SVK ŠK Slovan Bratislava
 20.08 27.08        Stabæk IF Bekkestua NOR 0-3 1-4 ESP València CF
 20.08 25.08                Sivasspor K TUR 0-4 0-2 UKR FK Shakhtar Donetsk
 20.08 27.08                  NAC Breda NED 1-3 1-6 ESP Villareal CF

Qualifying Round 3


 30.07 06.08    St.Patrick's AFC Dublin IRL 1-0 2-3 RUS PFK Krylia Sovetov Samara
 30.07 06.08                 Brøndby IF DEN 1-1 2-2 POL KP Legia Warszawa
 30.07 06.08             Helsingborg IF SWE 2-1 1-2 BIH FK Sarajevo                  penalties: 4-5
 30.07 06.08          Athletic C Bilbao ESP 0-1 2-1 SUI BSC Young Boys Bern
 30.07 06.08          Vålerenga IF Oslo NOR 1-2 1-0 GRE PAOK Thessaloniki
 30.07 06.08          FC Dinamo Tbilisi GEO 2-0 2-5 SER FK Crvena zvezda Beograd
 30.07 06.08             Club Brugge KV BEL 3-2 1-1 FIN FC Lahti
 30.07 06.08              SK Rapid Wien AUT 2-1 2-2 CYP APOP Kinyras Peyias FC       2nd aet in Lefkosia
 30.07 06.08            PFK ČSKA Sofija BUL 1-0 1-1 IRL Derry City FC
 30.07 06.08                 MŠK Žilina SVK 1-1 1-0 CRO HNK Hajduk Split
 30.07 06.08      FK Vojvodina Novi Sad SER 1-1 2-4 AUT FK Austria Wien              1st in Beograd
 30.07 06.08               KR Reykjavík ISL 2-2 1-3 SUI FC Basel
 30.07 06.08               IFK Göteborg SWE 1-3 1-1 ISR Hapoel Tel-Aviv MK
 30.07 04.08                  FC Vaslui ROM 2-0 1-1 CYP Omónoia Lefkosía
 30.07 06.08             FC Honka Espoo FIN 0-1 1-2 AZE Qarabağ FK Ağdam             1st in Helsinki, 2nd in Bakı
 30.07 06.08              PSV Eindhoven NED 1-0 1-0 BUL PFK Cherno more Varna        2nd in Burgas
 28.07 06.08             Bnei Yehuda MK ISR 1-0 1-0 POR FC Paços Ferreira            2nd in Guimarães
 30.07 06.08                  Tromsø IL NOR 2-1 2-0 CRO NK Slaven Koprivnica
 30.07 06.08                  NK Rijeka CRO 1-2 0-2 UKR FK Metalist Kharkiv
 30.07 06.08                   SC Braga POR 1-2 0-2 SWE IF Elfsborg Borås
 30.07 06.08        KS Polonia Warszawa POL 0-1 1-3 NED NAC Breda
 30.07 06.08                 Randers FC DEN 0-4 1-0 GER Hamburger SV
 30.07 06.08                   FC Vaduz LIE 0-1 0-2 CZE FC Slovan Liberec
 30.07 06.08             Fredrikstad FK NOR 1-6 2-1 POL KKS Lech Poznań              2nd in Wronki
 30.07 06.08       FK Rabotnički Skopje MKD 3-4 0-3 DEN OB Odense
 30.07 06.08     Fenerbahçe SK İstanbul TUR 5-1 1-1 HUN Honvéd FC Budapest
 30.07 06.08         FK Slavia Sarajevo BIH 0-2 1-3 SVK MFK Košice
 30.07 06.08                 FK Sevojno SER 0-2 0-2 FRA Lille OSC                    1st in Beograd
 30.07 06.08        FC Steaua Bucureşti ROM 3-0 3-1 SCO Motherwell FC                2nd in Airdrie
 30.07 06.08        FK Metalurh Donetsk UKR 2-0 3-0 SVN Interblock NK Ljubljana      2nd in Domzale
 30.07 06.08               OFK Petrovac MNE 1-2 0-5 AUT SK Sturm Graz                1st in Podgorica
 30.07 06.08           FK Vėtra Vilnius LTU 0-3 0-3 ENG Fulham FC Liverpool
 30.07 06.08                Aberdeen FC SCO 1-5 0-3 CZE SK Sigma Olomouc
 30.07 06.08                    AS Roma ITA 3-1 7-1 BEL KAA Gent
 30.07 06.08         Maccabi Netanya MK ISR 1-4 0-6 TUR Galatasaray SK İstanbul      1st in Tel Aviv

Qualifying Round 2


 16.06 23.07  Anorthosis Ammokhostós FC CYP 2-1 1-2 MNE OFK Petrovac                  pk: 1-3 - 1st in Lárnax, 2nd in Nikšić
 16.06 23.07      FK Naftan Novopolotsk BLR 2-1 0-1 BEL KAA Gent                      1st in Vitebsk
 16.06 23.07                 FK Sevojno SER 0-0 1-1 LTU FBK Kaunas                    1st in Beograd
 16.06 23.07      FK Liepājas Metalurgs LTV 2-1 1-3 GEO FC Dinamo Tbilisi
 16.06 23.07               FC Zestafoni GEO 1-2 2-2 SWE Helsingborg IF                2nd aet
 16.06 23.07           FK Vėtra Vilnius LTU 0-1 3-1 FIN HJK Helsinki
 16.06 23.07              SK Sturm Graz AUT 2-1 1-1 BIH NK Široki Brijeg
 16.06 23.07                 Falkirk FC SCO 1-0 0-2 LIE FC Vaduz                      2nd aet
 16.06 23.07              ND HIT Gorica SVN 1-0 0-2 FIN FC Lahti
 16.06 23.07    St.Patrick's AFC Dublin IRL 1-1 1-0 MLT Valletta FC                   2nd in Ta'Qali
 16.06 23.07      FK Sūduva Marijampolė LTU 0-1 1-1 DEN Randers FC
 16.06 23.07                FK Sarajevo BIH 1-0 1-1 SVK FC Spartak Trnava
 16.06 23.07             Skonto FK Rīga LTV 1-1 0-1 IRL Derry City FC
 16.06 23.07     Rosenborg BK Trondheim NOR 0-0 0-1 AZE Qarabağ FK Ağdam              2nd in Bakı
 16.06 23.07         FC Zimbru Chişinău BLR 0-0 0-1 POR FC Paços Ferreira             2nd in Guimarães
 15.06 23.07       Crusaders FC Belfast NIR 1-1 2-4 MKD FK Rabotnički Skopje          1st in Lurgan
 16.06 23.07                 Brøndby IF DEN 0-1 4-1 EST FC Flora Tallinn
 16.06 23.07               KR Reykjavík ISL 2-0 1-1 GRE AEL 1964 Larisa
 16.06 23.07          Tobol FK Qostanay KAZ 1-1 0-2 TUR Galatasaray SK İstanbul
 16.06 23.07                 AaB Ålborg DEN 0-0 1-3 BIH FK Slavia Sarajevo
 16.06 23.07          FC Differdange 03 LUX 1-0 0-3 CRO NK Rijeka                     1st in Luxembourg
 16.06 23.07           SK Sigma Olomouc CZE 1-1 2-0 ISL Fram Reykjavík
 16.06 23.07            FK Dynama Mīnsk BLR 0-0 1-4 NOR Tromsø IL
 16.06 23.07        FC Steaua Bucureşti ROM 2-0 2-1 HUN Újpest FC Budapest
 16.06 23.07                 MŠK Žilina SVK 2-0 1-0 MDA FC Dacia Chişinău
 16.06 23.07          IF Elfsborg Borås SWE 3-0 0-0 HUN Szombathelyi Haladás VSE
 15.06 23.07        Sliema Wanderers FC MLT 0-0 0-3 ISR Maccabi Netanya MK            1st in Ta'Qali, 2nd in Tel Aviv
 16.06 23.07             FC Honka Espoo FIN 2-0 1-0 WAL Bangor City FC                2nd in Wrexham
 16.06 23.07        FK Metalurh Donetsk UKR 3-0 2-1 BLR FK MTZ-RIPO Mīnsk
 16.06 23.07          KP Legia Warszawa POL 3-0 1-0 GEO FC Olimpi Rustavi
 16.06 23.07      PFK Cherno more Varna BUL 1-0 3-0 BLR FC Iskra-Stali Rîbniţa        1st in Burgas, 2nd in Tiraspol
 16.06 23.07             Bnei Yehuda MK ISR 4-0 1-0 LTV Dinaburg FC Daugavpils
 16.06 23.07          AC Juvenes/Dogana SMR 0-1 0-4 POL KS Polonia Warszawa
 16.06 23.07           NK Rudar Velenje SVN 0-1 0-4 SER FK Crvena zvezda Beograd
 16.06 23.07        KS Flamurtari Vlorë ALB 1-0 1-8 SCO Motherwell FC                 2nd in Airdrie
 16.06 23.07                   FC Basel SUI 3-0 4-1 AND FC Santa Coloma
 16.06 23.07        AC Omónoia Lefkosía CYP 4-0 4-1 FRO HB Tórshavn
 16.06 23.07                  NAC Breda NED 6-0 2-0 ARM FA Gandzasar Kapan
 16.06 23.07              SK Rapid Wien AUT 5-0 3-0 ALB KS Vllaznia Shkodër
 16.06 23.07         FK Milano Kumanovo MKD 0-4 2-8 CRO NK Slaven Koprivnica

Qualifying Round 1


 02.07 09.07   Szombathelyi Haladás VSE HUN 1-0 1-2 KAZ Ertiş FK Pavlodar             2nd in Qarağandı
 02.07 09.07                   FC Lahti FIN 4-1 0-2 ALB KS Dinamo Tiranë
 02.07 09.07         FK Sutjeska Nikšić MNE 1-1 1-2 BLR FK MTZ-RIPO Mīnsk             2nd aet
 02.07 09.07            FK Dynama Mīnsk BLR 2-1 1-1 MKD FK Renova Čepčište            2nd in Skopje
 02.07 09.07         FC Zimbru Chişinău MDA 1-2 2-0 KAZ Okjetpes FK Kökşetaw
 02.07 09.07            Sligo Rovers FC IRL 1-2 1-1 ALB KS Vllaznia Shkodër
 02.07 09.07     Dinaburg FC Daugavpils LTV 2-1 0-0 EST JK Kalju Nömme                2nd in Tallinn
 02.07 09.07     FK Budućnost Podgorica MNE 0-2 1-0 POL KS Polonia Warszawa
 02.07 09.07          FA Banants Erevan ARM 0-2 1-0 BIH NK Široki Brijeg
 02.07 09.07       NK Slaven Koprivnica CRO 1-0 0-0 MLT Birkirkara FC                 2nd in Ta'Qali
 02.07 09.07             Helsingborg IF SWE 3-1 1-1 ARM FA MIKA Erevan
 02.07 09.07             Fram Reykjavík ISL 2-1 2-1 WAL The New Saints
 02.07 09.07              Motherwell FC SCO 0-1 3-0 FRO Llanelli FC                   1st in Airdrie
 02.07 09.07          FC Spartak Trnava SVK 2-1 3-1 AZE İnter FK Bakı
 02.07 09.07                Valletta FC MLT 3-0 2-2 ISL ÍBK Keflavík                  1st in Ta'Qali
 02.07 09.07          FC Olimpi Rustavi GEO 2-0 2-0 FRO B36 Tórshavn
 02.07 09.07        Simurq PFK Zaqatala AZE 0-1 0-3 ISR Bnei Yehuda MK                1st in Bakı
 02.07 09.07                NSÍ Runavík FRO 0-3 1-3 NOR Rosenborg BK Trondheim        1st in Torshavn
 02.07 09.07             FC Trans Narva EST 0-3 1-3 SVN NK Rudar Velenje              1st in Tallinn
 02.07 09.07  Anorthosis Ammokhostós FC CYP 5-0 2-1 LUX UN Kaerjeng                   1st in Lárnax, 2nd in Luxembourg
 02.07 09.07            CS Grevenmacher LUX 0-3 0-3 LTU FK Vėtra Vilnius              1st in Luxembourg
 02.07 09.07                 Randers FC DEN 4-0 3-0 NIR Linfield FC Belfast           2nd in Lurgan
 02.07 09.07      Lisburn Distillery FC NIR 1-5 0-6 GEO FC Zestafoni
Home Page League Cup UEFA Cups National Teams EURO2008 2010 World Cup POOL