Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Przyłącz się do badania MyVirtuez'!



Właśnie teraz MyVirtuez rekrutuje ochotników do wzięcia udziału w badaniu promującym aktywność fizyczną. Jako część badania, uczestnicy będą korzystać z metod psychologicznych ukierunkowanych na zwiększenie częstotliwości ćwiczeń fizycznych. Efektywność tych metod jest poparta wcześniejszymi badaniami.

Jeśli chcesz się przyłączyć, musisz :



(1) ... być między 18-50 rokiem życia

(2) ... posiadać telefon komórkowy

(3) … posiadać adres e-mail

(4) ... mówić po polsku (wszystkie materiały będą w języku polskim)



Jeśli jesteś zainteresowany/a, proszę wyślij e-mail na adres myvirtuez@gmail.com



Badanie MyVirtuez' Exercise Study jest prowadzone przez studenta ostatniego roku studiów na Uniwersytecie Warszawskim, wydziału psychologii. Wyniki badania posłużą za podstawę pracy dyplomowej. Badanie składa się z trzech części.



Część 1: Jako uczestnik, zostaniesz poproszony o wypełnienie kwestionariusza o twoim stosunku do ćwiczeń fizycznych. Kwestionariusz zostanie wysłany do ciebie jako dokument, który będziesz mógł/mogła otworzyć i edytować w programach takich, jak MS Word or OpenOffice Write. Instrukcje znajdą się w kwestionariuszu.

Kiedy już odpowiesz na wszystkie pytania w kwestionariuszu, zapiszesz swoje odpowiedzi i wyślesz je do badającego, będziesz gotowy/a na Część 2 badania. Jeśli nie będziesz chciał/a kontunuować, możesz przerwać badanie po Części 1. Możesz zrezygnować z udziału kiedy chcesz bez żadnych konsekwencji.



Część 2: Ta część potrwa 2 tygodnie i zacznie się wtedy, kiedy uznasz za odpowiednie. Musisz wysłać kwestionariusz z Części 1 aby wziąć udział.



Część 2-1, Planowanie: Na twój adress e-mail zostanie wysłany dokument. Będzie on zawierał dziennik z tabelką do planowania i śledzenia twojej aktywności fizycznej. Twoim zadaniem będzie sporządzenie szczegółowego planu ćwiczeń na dwa tygodnie na przód. Dziennik zawiera informacje, które pomogą ci się uporać z tym zadaniem. Kiedy skończysz planowanie, będziesz musiał/a wysłać e-mail w którym napiszesz, kiedy mamy wysyłać ci smsy przypominające o ćwiczeniach.

SMSy przypominające- Jako część planowania aktywnośći, będziesz proszony o zidentyfikowanie sytuacji, od których zależna będzie aktywność (na przykład- w środę Anna musi zabrać ze sobą torbę z ubraniami na zmianę do szkoły, bo po szkole idzie na siłownię) Aby ci w tym pomóc, możemy wysyłać ci SMS-y z przypomnieniem w czasie, kiedy będzie to potrzebne ( w środę Anna wychodzi do szkoły o 07:45; chce więc otrzymać SMS przypominający 'torba z ubraniami' o 07:30). Kiedy skończysz planowanie na 2 tygodnie, zapisz dokument i wyślij na myvirtuez@gmail.com Możesz wybrać, który dzień ma być pierwszym dniem ćwiczeń. Ważne: Proszę upewnij się, że wysłałeś/aś swoje prośby dotyczące SMS-ów (na myvirtuez@gmail.com) przynajmniej 24 godziny zanim zaczniesz, żeby badający miał czas zaplanować wysyłanie twoich SMS-ów przypominających



Dzień 1: Będzie to pierwszy dzień ćwiczeń, ty decydujesz, kiedy zaczniesz. Od tego dnia zaczniesz wpisywać dane do swojego dziennika (na komputerze). Dodatkowo, zawsze otrzymasz sms-a przypominającego o aktywności 15 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Dzień 14: Ostatni dzień ćwiczeń (lub odpoczynku),

Dzień 15: Czas wysłać dziennik ćwiczeń na myvirtuez@gmail.com



Część 3: Na koniec zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego kwestionariusza (5-8 pytań). Zostanie on wysłany na twój adres po tym, jak wyślesz swój dziennik do badającego (jak wyżej). Po tym wszystkim badanie jest zakończone.




Twoja tożsamość, numer telefonu, adres e-mail ani żadne inne informacje o sobie, których nam udzielisz pozostaną anonimowe i nie będą przekazywane osobom trzecim. Więcej informacji na ten temat otrzymasz w Części 1 badania i kwestionariuszu do tejże części.



Celem tego badania jest lepsze zrozumienie w jaki sposób można ułatwić ludziom rozpoczęcie i utrzymywanie zachowań prozdrowotnych. Jeśli jesteś zainteresowany/a i zdecydujesz się wziąć udział, możemy zaoferować ci streszczenie wyników badania po analizie danych.



Przyłącz się teraz!



Z poważaniem,

Gunnar I. - magistrant Uniwersytetu Warszawskiego