Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

 

Ana Sayfaya Geri Dön

İşte En Güzel Sözler...

1- İnsanları çılgına çeviren şey bu günün deneyimi değil, dün olan bir şeyden pişmanlık duymak ve yarının getireceklerinden korku duymaktır. Çünkü aşk karşındakini bulunmaz hint kumaşı sanmanla hıyarın teki olduğunu anlaman arasında geçen zamandır.

2- Yitirdiğin her şey de kazandığın bir şey var, kazandığın her şey de biraz yitirdiklerin, bu yüzden birileri hep ısınıp dururken senin dinmez üşümelerin.

3- Bir zamanlar neşem vardı... Hayata gülen gözlerim , güzel konuşan dilim , herkese sevgiyle yaklaşan bir kalbim vardı !.. Ama şimdi ne neşem, ne gülen gözlerim, ne sevgiyle yaklaşan kalbim var !.. Yalnızca ağır sözlerim , nefretle bakan gözlerim , kin dolu bir yüreğim var!

4- Düşünüyorum da bazen seni sevdiğimden daha çok seviyorum, seni seviyor olmamı ve bazen de seni seviyor olmamdan daha çok istiyorum benim olmanı!

5- Uzak dağ başları, yalnızlıkları getirir aklına Bir de efkarlı türküleri ve senin yalnızlığın, ancak dağlara sığabilir, bir de türkülere .

6- Korkum sevmek değil, korkum sevip de ayrılmak, korkum kurşun yemek değíl, korkum kalleşçe vurulmak, korkum ölüm değil, korkum sizler tarafından unutulmak.

7- Uzaktaki yıldızlar parlak geliyorsa insana , uzakta olduğun için tutkunum sana , en güzel aşklar imkansızsa , imkansızı yaşamak için tutkunum sana.

8- İlkinde başaramadıysan bir daha dene! Sonra bir daha… Bir daha… Sonra vazgeç salaklığın alemi yok.

9- Sanırım seni çok sevdim ki ayrılamıyorum, bağlandım ki unutamıyorum, yakınlardasın ki hissediyorum. Gizlemiyorum seni seviyorum


10- Sen sütlaç kadar tatlı, lahmacun kadar sıcak, çiğköfte gibi yakıcı, dolma gibi çekici, bulgur gibi asil, aşure gibi karışık, içliköfte gibi mükemmelsin…

11- Hani insan ağlamak ister, gözlerinden yaş gelmez. Hani gülmek ister, yürekten gülmez. Hani birini bekler, o hiç gelmez. Hani onu sever de hiç söyleyemez. Tam söyleyeceği zaman da o başkasını sever ya. İşte o zaman insan ölmek ister de ecel gelmez.


12- Dün akşam seni düşünüyordum. Yatağıma girdim hala aklımdaydın. Rüyamda sen vardın. Öyle güzeldin ki doyamadım sana. Sıkıca sarıldım. Gözlerimden yaşlar akmaya başladı. Silmek istedin, izin vermedim. Onlar mutluluk gözyaşlarıydı. Bırak aksın dedim. En kötüsü uyandığım andı. Bu sefer gerçekten ağlıyordum.

13- Bir duvar var sırtımı dayadığım sevgiden örülmüş koskoca bir duvar hasretinle yandığım kuytusunda. Her gece ağladığım, şunu bil ki sevdiğim; sen o duvardaki gözyaşım olacaksın ve hiç kurumayacaksın. Ellerimi kanatırcasına tırnaklarımla ismini kazıdığım, o sevgi duvarında hep ama hep yaşayacaksın.

14- Güneş dünyaya aşık olmuş ama bir türlü yaklaşamamış: çünkü yaklaştığında dünyadaki tüm güzelliklerin yok olacağını biliyormuş bu yüzden uzaktan sevmeyi öğrenmiş:... Benim gibi...

15- Geceleri uzaklara çığlık olur sesim, denizden çıkan yosun kokusundan keskin sana özlemim, bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim, günaydın benim her şeyim.

16- Biz ela göz, ince bel, sütun bacak için sevmedik yavrum, her kavgada gümbür gümbür atan bir yürek diledik, ateşin yanında barut, barutun yanında ise ateş olduk, rakı sofralarında acı tütün içercesine sevdik.

17- Kimi sevsem sensin, hayret! Sevgi hepsini nasıl değiştiriyor, gözleri maviyken yaprak yeşili, senin sesinle konuşuyor elbet, yarım bakışları o kadar tehlikeli, senin sigaranı senin gibi içiyor, kimi sevsem sensin, senden nedense vazgeçilemiyor.

18- Ne seni unutmak gibi bir çaba var yüreğimde, nede aşkımı körükleyen bir rüzgar , ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm, ne de kaybetmeye dayanacak kalbim var.

19- Güzel duygularla mutlu hayallerle ama gözü yaşlı gözlerle seni arıyorum, sonra bir gurur düşüyor içime bir daha düşünmeyeceğim diye, sonra bir çiçek görüyorum onda buluyorum seni, anlıyorum ki seni unutulmaz yapmışım.

20- Sen gülerken yanındakilerde güler, ama ağlarken yalnız ağlarsın, onun için öyle bir ağaca yaslan ki! Asla yıkılmasın… Öyle bir dost edin ki! Asla bırakmasın.


21- Dostluk bir eşkıyanın hayata itirazıdır.. Susarsa çatışma, konuşursa savaş, yazarsa destan, severse devrim olur. Tut ki ben bir eşkıyayım.

22- Yalnızsan, kaderindeyim.. Umutsuzsan, kalbindeyim.. Seviyorsan, ellerindeyim... Aşıksan, yüreğindeyim.. Ağlıyorsan, gözlerindeyim... Benimleysen aldığın her nefesteyim...

23-Şimdi uzağım belki! Ama bellimi olur.. Belki demli bir çay kokusuyla gelirim... Belki yağmur olur yağarım şehrine.. Belki de rüzgarla düşerim önüne .. Sen yeter ki bekle!

24- Merhaba özlenmesi en güzel insan, özümde özlediğim, gözümde tüten. Gülünce beni güldüren yüz. Duyduğumda en mutlu olduğum ses sana ve kalbine merhaba!!!

25- Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız, umudun değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu yarınlarda mutlulukla geçirilecek bir ömür dileklerimle...

26- Burada puslu dolunay akşamlarında başlıyor yokluğun içimde, gün doğarken gizliyorum el gibi saklanıyorum. Gel demeye dilim varmıyor, ya gelmezsen diye!!!

27- Toprağın ve ateşin tenine yürümek, göz göze gelmediğimiz yürekleri özlemek, dost gülüşler etrafında hayatı binlerce kez maviye boyamak adına selam var...

28- Bir insana verilebilecek en güzel hediye yürektir..ve bir insanı sevmek inan yürek işidir..

29- Vursam da dalgalarla kıyıya.. bir rüzgarım sonuçta... İstesem de esemiyorum senin yanına uzaklara... Ama biliyorum ki mükemmel varlığın hep burada yanı başımda.. Seni çok özledim...

30- Özlem şarkılarını ezberledim.. Kimini bağıra bağıra, kimini fısıltıyla söyledim. Karanlığa haykırdım.. Sesimi duyacaksın diye bekledim.. Ama sen yoktun...

31- Dost dediğin yağmurdan sonraki toprak kokusu gibi olmalı,dost dediğin insanın çöldeki tek pınarı olmalı ve dost dediğin bildiğin hissettiğin sen gibi olmalı.

32- Yüreğin öyle güzel ki onu incitmelerine izin verme... Ne sıcaklığını yitir, ne çocukluğunu.. ne büyümekten kork, ne yaşamaktan.. Tek korkun unutulmak olsun.. Unutulma!!!

33- Korkma sakın gecelerden pencerende yıldız gibi parlayacağım. Uzaksın diye yalnızsın sanma.. Nefes gibi içinde, gölgen gibi arkanda, can gibi canındayım...

34- Ben uçan kelebeğin Güney Amerika da yarattığı sevinci değil, Kuzey Amerika da yarattığı kasırgayı istiyorum.. Ben kaos istiyorum...

35- Dün rüya, yarın hayaldir.. Dünü mutlu, yarını umutlu yapan bugündür. Ağlamayı bil gülmeyi unutma sevmeyi bil sevilmeden durma.. Beni hatırla demiyorum ama beni unutma!!!

36- Dün gece aklımdaydın saatlerce. Önce ölümü sonra sensizliği düşündüm. Bir yumruk takıldı boğazıma ağlayamadım. Ve düşündüm! Acaba ölüm mü korkuttu, yoksa sensizlik mi¿ İkisinin de birbirinden farkı yoktu. Ölüm sensizlikse, sensizlik ölümün ta kendisiydi.

37- Günü gece olsun diye yaşıyorum, çünkü gece hayallerime geliyorsun, seni beklemiyorum, çünkü sen hep benimlesin, hayallerimde ve kalbimdesin, terk edip gitmiş olsan da, unutsan da, unutmayacağım...

38- Dalga ile kıyının aşkını bilir misin? Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga, Hep aşka kavuşma özlemiyle atılır kıyıya. Dalga-seven, kıyı-sevilendir. Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga, Ve döner hep geriye, Bilir kavuşamayacağını ama hep koşar..

39- Mutluluk, güzelliklerin içinde doğup büyüyenlerin değil, çirkinliklerin bile güzel yanlarını bulabilecek kadar güzellik kaşifi olanlarındır.

40- Kim bilir hangi aksam güneşle beraber bende söneceğim, kim bilir hangi ellerden son suyumu içeceğim, belki göremeden öleceğim fakat yinede seni 'ebediyen seveceğim'...

41- Islığım ağzımda, ellerim cebimde yürekten sana iki kelime; Seni seviyorum!!!. Tütün yakmışım, rüzgara kapılmışım rüzgar git ona söyle; onu gerçekten sevmişim...

42- Beni güzel hatırla! Dizlerimde uyuduğunu düşün, saçını okşadığımı,üşüyen ellerini ısıttığımı, mutlu olduğun anları getir gözünün önüne. Alnından öptüğüm dakikaları. Birazdan kapını çalan kişi olabileceğimi düşün şaşırtmayı severim biliyorsun. Bu da sana son sürprizim olsun. Beni güzel hatırla gidiyorum...

43- Ben seni dün sevmedim, çünkü dün bitti. Ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek. Ben seni yarin sevdim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek...

44- Seni bir minik serçenin gözyaşları kadar sevdiğimi biliyor musun, bu sevgim sana az gelebilir, ama unutma ki serçeler ağladıkları zaman ölürler...

45- Bazen; yıldızları süpürürsün, farkında olmadan, güneş kucağındadır, bilemezsin, bir çocuk gözlerine bakar, arkan dönüktür, yüreğinde kuruludur orkestra, duyamazsın uçar gider, koşsan da tutamazsın...

46- Gönlümü teslim aldı hüzün. İçimde senden kalan cam kırıkları.. Ayna da sensiz yüzüm, sensiz.. Hiç kimse dindiremedi bu hıçkırıkları. Bir gece yarısı ansızın pencereden dışarı bak, göreceksin köşe başında nöbet tutuyor gözlerim öyle kolay değildir beni unutmak.. Hala sokaklarındandır ayak izlerim.

47- Ay güneşten izinsiz ışığı kullanınca yıldızlar mahkemesi aya kıyamete kadar gündüzleri yasaklamış. Ay o günden beri; yalnızların gündüzü; gecelerin aşkı olmuş.. Bir gece, ay bana sordu.. Neden seni ağlatan bir kızla berabersin? Aya baktım Ve dedim ki: sen hiç gökyüzünden vazgeçebilir misin..

48- Herkes ölümün zıttının hayat olduğunu düşünür.. Oysaki ölümün zıttı doğumdur.. Hayatın ise zıttı yoktur...!!!

49- Tek kaldım dünyada, dünyam olur musun? Deniz kadar sevdim seni, dalgam olur musun? Ateş gibi yandım, alevim olur musun? İlk aşkımsın, son aşkım olur musun? Seni çok seviyorum..

50- Sen miydin o görkemli siyahlar içinde? Akşamdı, karanlık düşüyordu hızla. Ortalık karardıkça seviniyordum. Seni daha iyi saklayabilecektim böylece. Bu yüzden mi siyahları severdik?

51 -Düşlerime kal, gözlerime bak, gözlerimi yak. Bu kadarı yeter.. Kalbimde bir pişmanlık olma, tenimde sıradan anı, yatağımdaki tükeniş olma. Düşlerimde kal..

52- Yaşam sevgi dünyasında sevenin varsa güzeldir. Sesini değil sözünü yükselt! Yağmurlardır büyüten zambakları, gök gürültüleri değil...

53- Ruhum gözlerinin rengine tutsak. Bir gece, bir kuş gibi girsem rüyana.. Eder misin bana sevdanı yasak?

54- Yüreğimin kıyısına vurdum minicik bir darbe susmalıydım tutamadım kendimi bir canım var feda etsem sevdamı bilemezsin bir acım var anlatsam ölümü göremezsin...

55- Güneş doğdu ruhuma.. Sustum, umudumu gördüm onda! Bir şey bilsem söyleyeceğim seni sevdiğimden başka!!

56- Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu. Sevda essin başak saclarında, sesin yüzümü rüzgarla bulsun... Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun...

57- Kan tükürsen de geceleri sabahı düşün gülümse ne gelirse haktan gelir deyip sabret ve şükret gelen ölüm olsa bile...

58- Bir kuş var yüreğimde, uçmaya hazır. bir tomurcuk var kalbimde , açmaya hazır, bir bulut var gözlerimde, yağmaya hazır. Ve öyle bir can var ki bende, senin için ölmeye hazır...

59- Düşlerin gerçekle buluştuğu an ... Çok yakında tüm hayalleri gerçek yapacağım sırf senin uğruna gerekirse dünyayı yakacağım..!

60- Tüm yapraklarını yolsam ağaçların, gökyüzünün yıldızlarını toplasam sersem ayaklarına, bana gelir misin gelir de mutluluğun en büyüğünü verir misin..?


61- Bir çiçek sev hiç solmasın, bir dost sev arkandan vurmasın, bir yuva kur hiç yıkılmasın...

62- Sevgileri olmalı insanın,gemilerin limanları gibi açık denizlere uğurlamalı. Seninle olacağı günü bekleme umuduyla ve seni çok ama çok özlemeli. Tıpkı benim gibi.

63- İki can varmış dünyanın farklı yerlerinde. Birbirlerini özlediklerinde, rüzgara fısıldarlarmış sevgilerini. Dışarı çık bak canım! Rüzgar sana ne demekte¿

64- Bu gece yıldızlara senden bahsettim.Seni anlattıkça daha çok parladılar. Ama biz ayrıyız dedim birer birer kaymaya başladılar. Sırf seni dilemem için...

65- Gecenin karanlığındasın, güneşin ışığın da. Suyun damlasında, selin coşkusunda. Kimi yanımdasın, kimi uzakta. Ama hep aklımdasın sakın unutma...

66- Çare yok matemin çok derinse de, hasretin tükenmez yasın dinse de, gençliğin hoş geçti eğlendinse de, sanma ki bahtiyar oldun ey gönül..!

67- Beni çağırdığını son bir kez duyabilsem, avuçlarımda ateş yoğun gözlerimde nem, aşarak denizleri kapına gelsem, başımı duvarlara vurup ölsem diyorum...

68- Aşkın gözyaşları denize döküldüğü zaman, dalgalar sahile şu sözü fısıldar; seni seviyorum...

69- Kimsesiz odanda soğuk kış geceleri, için ürperdiği anlar beni an. De ki o dur sarsan pencereleri, de ki rüzgar değil odur haykıran...

70- Yüreğimizde ateş, gözlerimizde sevgi, ellerimizde umutla bütün kötülüklere inat, gülümseyerek yaşıyoruz.Her insan bir yasam, sende bir yasamsın...

71- Bir çiçek tanırım ben. Yüreği gökyüzüne sevdalı. Nazik bedenini en dehşet rüzgarlara, soğuk sonbaharlara hiç çekinmeden sunan. Yapraklarının beyazını mevsimin saflığından almış. Titrer de hiç vazgeçmez özgürlüğünden, meydan okur ömrü yettiğince ayazlara. Yüreğinin derinlerinde bu cesareti taşıyan, bir çiçek tanırım ben kardelen..!

72- Hadi gökyüzünden senin için tuttuğum, üzerine tüm duygularımı yüklediğim, yıldızı al... Yüreğimden yüreğine yollar var. Hadi benim için uzaklardan bir tebessüm yolla.

73- Davamı taze nesillerin ürkek çığlıklarına nakşettim... Ve gün batlara besteledim. Doğmasını beklediğim günler hasretine.

74- Seni seviyorum..! Sadece kim olduğun için değil, sen olduğun ve seninle beraberken kim olduğumu, benliğimi anladığım için...

75- Seni seviyorum..! Sadece kendine yaptıkların için değil, bana kattığın güzellikler için...

76- Seni seviyorum..! İçimdeki çocukluğu, saklı kalmış beni yeryüzüne çıkardığın ve sana ihtiyacım olduğu her an tüm duyarlılığınla yanı başımda olduğun için...

77- Seni seviyorum..! Elini kalbimin üzerinde hissettiğim zaman, üzüntülerimi alıp onların yerine şimdiye kadar hiç kimsenin başaramadığı o sıcaklığı, o içtenliği bana duyurmayı başardığın için...

78- Seni seviyorum..! Hayatımı kutsal bir sevgi tapınağına çevirdiğin ve her günümü yaşam şenliğine unutulmayan şiirlere dönüştürdüğün için...

79- Seni seviyorum..! Çünkü sen; şimdiye kadar hiç başaramadığım şeyleri, kendimle dost ve barışık olmayı, hiçbir zaman tadamayacağım kadar mutlu olmamı sağlıyorsun...

80- Hani için titrek bir çocuk gibi üşür, sokarsın ya ellerini ceplerine oradayım. Sevgim bütün sıcaklığı ile ceplerinde. Avuçla ve ısın...

81- Ben garip bir sevda yolcusuyum. Tek yüküm mutluluk, katığım ise sevgi. Ve sevgi dolu yüreğinde katığımı paylaşmak ve gözyaşına dokunmak istiyorum.

82- Yüreğini birden bire değil usul usul sevdim. Nasıl yürür öz su dal uçlarına, can verir yaprağa ve güneş sislerden düşer ovalara. İşte yüreğini öyle sevdim.

83- Sen benim yalnızlığıma, kimsesizliğime düştün. Belki de ondan büyüdün içimde, sudaki halkalar gibi. Haykırışım çağırmamdır seni; sevgiye, ölüme değil sevgiye yakışırsın.

84- Güneşin ateşinden çok suyun özlemi yakar çölü...

85- Gerçek dostlar yıldızlara benzerler. Karanlık çökünce ilk onlar görünürler.

86- Zile kızma kapıyı döv ağlasın, güle kızma kokuyu sev ağlasın, dile kızma şarkıyı sev ağlasın...

87- Tohum toprağa düştüğü için el üstünde gezdirilir. Başak baş çektiği için ayaklar altında ezilir. Hep tohum olman dileği ile.

88- Yaşlandığında Eyüp Sultan olmak istersen, gençliğinde İstanbul'a aşık ol...

89- Bazen öyle bir an olur ki susar kalırsın. İçin ürperir, titrersin, yanarsın. Haykırmak istersinde boşluğa ağlarsın. Göz yaşların fısıltıdır nedendir bilinmez...

90- Düşün ki bir yağmur damlasısın. Koca bir ağacın tepesinden aşağı inerken kaç yaprak konuk eder seni. Kaç yaprakta izin kalır...

91- Çömeldim bakıyorum toprağa. Otlara bakıyorum, böceklere bakıyorum, mavi mavi çiçek açmış dallara bakıyorum. Sen bahar toprağı gibisin sevgilim sana bakıyorum...

92- Bütün sevgililer dostlar gitti. Bir sen kaldın beni terk etmeyen. Batan gemilerin kaptanları gibi, denizler ortasında ölümü bekleyen...

93- Gitme sevgilim, gidişin kıyamet olur. Gitme dağlar şehirlere yürür, göğe savrulur denizler. Tutuşur her şeyi yakar yüreğim. Gitme gidişin kıyamet olur...

94- Sırtüstü uzandım görüyorum gökyüzünü. Ağacın dallarını görüyorum. Sen bahar mevsiminde gökyüzü gibisin sevgilim seni görüyorum

95- Bir sevgi var içimde lekesiz, tertemiz. Bir özlem var içimde uçsuz bucaksız .Bir duygu var içimde dalsız budaksız. Birde sen varsın içimde unutulması imkansız...

96- Bir gül baygın durur bahçede, yaprakları serin. Sen sarı güllerin en sarısı, yağmur gibisin...

97- Kimsesiz odanda soğuk kış geceleri, için ürperdiği anlar beni an. De ki odur sarsan pencereleri, de ki rüzgar değil o dur haykıran...

98- Bugün yıkığım biliyor musun¿ Ezginim, çaresizim, umutsuzum. Bırakma beni, insanlar kötü, bırakma beni korkuyorum...

99- Boğulmuşum yalnız gecelerin koynunda. İnen göz yaşlarımı silmiş, kaldırımlarda sabahlamışım. Çökmüş dünyam, kararmış umutlarım. O kadar yalnızım ki. Tıpkı bir yıldız gece bekçisi kadar...

100- İnsan ya dosttur sana yada düşman; ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun yada bir an olsun çıkmazsın akıldan.

101- Sen giderken gözlerim dopdoluydu. Ve yağan yağmurlarla caddeler ıslak. Yokluğundan bir rüzgar gibi hazin teselliler döküldü yaprak yaprak...

102- Seni özlemek gece gibidir uzun ve yalnız. Seni beklemek gündüz gibidir aydınlık, umutlu ve sıcak. Seni unutmak ölüm gibidir sonsuz, umutsuz ve soğuk...

103- Sen bir su gibisin; içilen ama kanılmayan. Sevince yanılmayan, seveni yanıltmayan. Özleyensen özlenensin. Varken doyulmayan, yokken dayanılmayan sen...

104- Aşkın kalbindeyse, mutluluğun elindeyse, istediğin iki kelime ise Seni Seviyorum...

105- Yalan sevgilerin, sahte gülüşlerin, tuzak bakışların olduğu yerde buldum seni; her şeyi kaybetmeye değecek kadar özelsin. Çünkü; ''sahte değilsin''...

106- Senden başka hiç bir şeyi olmayan ben, senden başka her şeyi olanlara acırım.

107- Bana dünya yuvarlaktır dedin, dediğin doğru ise neden geri dönmedin?

108- Aşkı reddetmek,güneşin batışını görmekten üzüntü duyduğun için doğuşunu izlemekten zevk almayı reddetmeye benzer.

109- Asla birilerinin umudunu kırma; Belki de sahip oldukları tek şey o'dur.

110- Beni ateşlere at, bütün vücudum yansın; yalnız kalbimi bırak çünkü orada sen varsın!

111- Umarım sevgime laik olmayan seni ahıma kurban olmaya alışırsın.

112- Sana olan aşkım, sağır bir ressamın kristal bir yüzeye düşen gülün sesini çizdiği zaman bitecek.

113- Beni sana kavuşturacak tek şeyin ölüm olduğunu bilseydim, Azrail’in gelmesini beklemezdim.

114- Bugünü yaşıyorsam eğer, gelecek günlerin seni getireceğine inandığım içindir.

115- Ben sende imkansızlıkları sevdim fakat asla umutsuzlukları değil.

116- Gözümde bir damla yaş olsaydın, seni kaybetmemek için ağlamazdım

117-Bir gün biri çıkıp ta güneşe adını buzla yazarsa, bil ki o seni daha çok seviyor.

118- Bir tanem,iki değil üç tanem.. biri sen, biri ben biride belli olacak benimle evlenirsen

119- Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.

120- Bir gün gelip soracaksın beni mi daha çok seviyorsun yoksa Tanrı'yı mı diye.. Ben hiç düşünmeden Tanrı'yı diyeceğim ve sen küsüp gideceksin. Ama nereden bileceksin ki içimdeki Tanrının sen olduğunu...

121- Bu dünyada iki kör insan vardır.Biri senden başka birini görmeyen ben diğeri ise beni görmeyen sen!!!

122- Sen hayatımda öyle bir cümlesin ki nokta koyamıyorum!

123- Bazen her şeyin özelliğini yitirdiğini düşündüğüm anlarda gözlerin geliyor gözlerimin önüne ve o zaman kendime diyorum ki daha yaşamak için çok sebebim var aşkım

124- Aşk hayat lokantasında yenen en büyük kazıktır!

125- Seni ne zamana kadar seveceğimi sorma çünkü ne zaman öleceğimi bilmiyorum!

126- Bir damla gözyaşı olmak istedim gözlerinde doğup, yanaklarında süzülüp dudaklarında ölmek için.

127- Ne içimde seni unutmak gibi bir çaba var, ne de aşkımı körükleyen bir rüzgar, ne seni görmeden yaşayacak kadar güçlüyüm ne de seni görmeye dayanacak kalbim var...

128- Sevgim sonsuz amam anlayana, aşkı sonsuz ama yaşayana, dostluğum gerçek ama paylaşana, dertlerim sıradan ama unutabilene

129- Sen bir tanesin benim olduğun sürece.

130- Eğer geceler seni düşünmek kadar uzun olsaydı gökyüzü güneşe hasret kalırdı!

131- Eğer hayat günlük bir gazete olsaydı senin olduğun köşeyi kesip saklardım...

132- Hayatta kimse için ağlamaya değmez. Zaten deyecek olanlar ağlatmazlar.

133- Yeşiller giyer çimen olurum, maviler giyer deniz olurum gün gelir beyazlar giyer senin olurum.

134- Kayaları aşındıran dalgaların gücü değil sürekliliğidir. Hilal günlerinde kaşın, on dördünde yüzün vardı. Birde gözlerin vardı ki sanıyorum onlar yalnız sende vardı.

135- Öyle bir sevgilin olsun ki! Sen onun için ölmeyi düşünürken o senin için çoktan ölmüş olsun

136- Arkadaş aşkımın suya düşeceğini bilseydim balık olurdum.

137- Benim seni sevdiğim kadar güneş toprağı sevseydi toprak dört mevsim çiçek açardı.

138- Seni bir sır olarak sevdiğim için beni suçlama, zira bu sırrı keşfedemediğin için asıl suçlu sensin.

139- Bana bir gül vermiştin. Bu gül solunca sana dönerim demiştin. Ama sevgilim o gül yapmaydı.

140- Seni seviyorum derken yalan söylüyor olsan bile o yalanı tüm gerçeklere değişmem.

141- Sanatsız bir devletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir

142- En güzel platonik aşklar hiç bilinmeyenlerdir.

143- Bana bir gül vermiştin. Bu gül solunca sana dönerim demiştin. Ama sevgilim o gül yapmaydı.

144- Bir gülü sevdim bir seni.. Gülü sevdim dikeni battı.. seni sevdim .ötün mü kalktı?

145- Sana bir kutu dolusu yaşam gönderiyorum... Sade bir kurdeleyle süslenmiş... İçine güneşin doğuşunu, bir gülümsemenin sıcaklığını,sana olan sevgimi koydum güçlü ol diye...

146- Arkadaş öyle biri var ki nefes kadar yakın, yıldızlar kadar uzak.

147- Aşkı reddetmek, güneşin batışını görmekten üzüntü duyduğun için doğuşunu izlemekten zevk almayı reddetmeye benzer.

148- Bir gün güneşin buz tuttuğu bir yerde bil ki bu senin için yanan benim kalbimdir...

149- Yüreğine bir gül yolluyorum gülüşlerinden sesi sevdadır suskunluğun, suskunluğuna sevdalandığım yarim seni seviyorum yüreğinin gülüşlerinde sakla beni

150- Sana dünyanın en güzel şeyini vermeye kalksam, seni sana veremem.

151- Ne seni unutacak kadar zaman geçecek, ne geçen zaman unutmaya yetecek. Bırakıp gitsem de seni unuturum sanma. Zaman alışmayı öğretir ama unutmayı asla.

152- Niceleri geldi neler istediler sonunda dünyayı bırakıp gittiler, sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de senin gibiydiler.

153- Aşk bir kum saati gibidir, kalp dolarken beyin boşalır.

154- Sen çölde bir gül olsan; seni kurutmamak için her gün ağlardım.

155- Güzeldir kocaman bir okyanusta bir su damlası olmak, uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak, ama en güzeli senin sevgilin olmaktır.

156- Seni ne kadar çok sevdiğimi öğrenmek istiyorsan, bir gün yağmur yağdığında dışarıya çık ve yağmur tanelerini tutmaya çalış, tutamadığın yağmur taneleri kadar seni seviyorum.

157- Kar fırtınasının içine düşen bir alev topunu hatırlatıyor bana gözlerin.

158- Biz seninle farkında olmadan ayrı pencerelerden aynı yıldızlara bakmaya devam edeceğiz

159- Yatağını gül yapraklarıyla,rüyalarını papatyalarla süsledim.Üzerini sevgimle örtüp kabuslarını ben aldım ki tatlı rüyalar senin olsun...

160- Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer; sevgi bir tutku, tutku bir amaç, amaç bir şeyleri paylaşmak, paylaşmak aşk, aşk hatırlamaksa aklımdasın.

161- Seni her özlediğimde kalbimde bir yıldız çizdim. Seni ne kadar mı özledim? Benimde artık bir gökyüzüm var.

162- Biraz buruk bir duygu hissedersen yüreğinde, gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara, kulakların zamansız deli gibi çınlarsa bil ki seni özleyen biri var uzaklarda.

163- Bir sevdaysa yaşadığınız, iki demet gülle gelmişse kapına, üç dilek dilediyse, dört dönüyorsa peşinde, beş saattir gitmediysen, altında kalmak isteme sakın, yedirme gururuna, sekizden sonra, dokuz gelse de, onsuz bırakma kendini.

164- Sen beni bir dağın eteğindeki gelincik kadar severken, ben o dağın doruğundaki kardelen kadar özlüyorum.

165- Tut ki bir yağmur damlasıyım yere düşersem dağılırım. Varsay kar tanesiyim, yüreğine düşer eririm. Kor bir alev olsam yaksam gönlünü yada dolunay olsam aydınlatsam geceni.

166- Sevgine esir edip, şerefsizce gidişine bütün isyanım. Sen benim sevgilim, bitmesini istemediğim sevda türküm.

167- Sevgi bazı zamanlarda belli edilmese de hep varolduğu hissedilir. Ki sevgiyi göstermek bazen alınan bir gülde, söylenen bir sözde, dudaktaki tebessümde ve bazen de gönderilen bir mesajda saklıdır. Seni seviyorum...

168- Ne senden vazgeçerim nede düşlerimden. Nede gözlerimi kaparım hayalinle yaşarken. İnan hayatı Seni bana verdiği için, seni ise hayatıma anlam verdiğin için seviyorum.

169- Dün rüya yarın hayaldir. Rüyayı umutlu yapan bugündür. Gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sana umut getirsin.

170- Sen benim için uzaktan beklenen mektup, mahkumun görmediği bayram, sağırın duymadığı türküsün.

171- Sen benim içimde bir korkulu rüya. Her gün sevip sardığım bir hülyamsın. Yokluğun ateşten gömlek, sensizlik ölüm gibi. Rüyam benim. Benim hülyamsın.

172- Birbirimiz için yaratılmışız. Ruhlarımız, düşüncelerimiz bir. Bizim gibi olur çocuklarımız. Ben şair, sen baştan ayağa şiir. Biz birbirimiz için yaratılmışız.

173- Bırak benim kanım olsun dökülecek, en son kurşununda olsa namluya sür. Nasılsa ölüm var bari sen öldür.

174- Beyaz çiçekler açtı eski bahçelerde, kızgın çöllere çöktü bir dağ serinliği. Döküldü dudaktan o derin musiki. Bir başka hayat başladı olduğun yerde.

175- Bir daha dünyaya gelsem, yine seni severdim. Beni üzesin deli divane edesin diye. Biliyorum ki; sende bir daha dünyaya gelsen, yine beni sevmezdin. Kahrımdan öleyim diye.

176- Önce aynalar fark edecek yokluğumu, sonra elbiselerim.Sonra pencere, sonra yatak.Sen farkına vardığın zaman, iş işten geçmiş olacak.

177- Ben akıllı kadınları severim. Düşünen, az konuşan, çok bilen. Her yerde her zaman nazı çekilen.

178- Mutluluk bir ateştir uzaklarda yaktığın. Ki binlerce yay çekilircesine derinden. En hazin şarkıları dinlerim gözlerinden.

179- Uyanıp bir gece uykunun en tatlı yerinde rüyalarıma giren kim diyeceksin. İşte o zaman belki beni hatırlayıp sevildim, sevildim diyeceksin.

180- Bugün sabah, yarın alacakaranlık. Kırmızıyla kırmızı, yeşille yeşil. Sen eriyen kar, durmadan yanan ateş. Hiç kimse senin kadar ölümsüz değil.

181- Sigaranı avucumda söndür dilersen. Bırak tenim yanabildiği kadar yansın. Yeter ki doyalım birbirimize. Dudağımda diş izlerin kalsın.

182- Anlatır sana özlemimi gözlerim. Ben her iki cihanda seni isterim. Ne bir dilim ekmek, nede bir yudum su. Sen ol yeter, gerisi bana vız gelir.

183- Ne zaman tutsam ellerini, gözlerimin önünden mevsimler geçer. Ne zaman gözlerim gözlerine değse, saman yolundan bir yıldız düşer.

184- Söyle ne oldu bu şehire, İstanbul’a¿ Nasıl sindirmiş her köşesine yokluğunu. Bir zaman mutluydum seninle, bilmezdim sensizliğin böyle zehir zemberek olduğunu.

185- Benim bir yanım yaprak dökerken, bir yanım çiçek açtı. Ne mutlu..! Açarken de, solarken de kaderim gibi gönlümde hep birdi.Tek hatam seni fazla özlemek oldu bir tanem.

186- Bazı aşklar okyanus gibidir görme sende sonunu bir yerlerde bittiğini bilirsin,şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi.Görme semde sonunu biliyorum sonsuza kadar bitmeyecek..

187- Hayallerin okyanuslar kadar büyükse ve sen içimde bir kum tanesi gibiysen umudun sesini dinle içimdeki kıpırtının okyanuslardan büyük olduğunu göreceksin..

188- Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer, sevgi mutluluk, mutluluk paylaşmak , paylaşmak dostluk, dostluk hatırlanmak, hatırlanmak unutulmamaksa eğer, demek ki sevilmişiz.

189- Güneşi kaybettin diye gözlerini kapatırsan yıldızları da kaybedersin beni kaybettiğin gibi.

190- Bir gün yağmura yakalanırsan benden kaçtığın gibi yağmurdan da kaç. Çükü: bulutların arkasında kaybolan aşkı için ağlayan benim..

191- Sevmek bir bakıma zamanını vermek demektir. Zaman aralarını doldurmak değil, sabahları birlikte ve yeliz sessizliğini geçenin gizemini bakışa bakışa duyumsamaktır sonra birbirinin damarlarında bir kavurgan kan gibi dolmaktır....

192- Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey... Fakat artık ümit yetmiyor bana, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.

193- Aşk için yer yüzünde uzaktan ötesi yok, en uzun gecelerde şafaktan ötesi yok, yaklaşanlar tanır ya o gerçek aşıklardır, nehirlere denizlere varmaktan ötesi yok, elbette ömür biter can biter ey sevgili, aşkı sende bulana topraktan ötesi yok...

194- Düştüğün de düşlerime kimi gecelerde. Söylemek istediklerim ne kolay çıkardı ağzımdan. Uyandığımda her sefer bir umutsuzluk kaplardı beni yeniden.

195- Sana kurdum saatimi geceden, seni vurdum yüzüme ayrıldım, işim gücüm tek sensin bugün, bu sabah yar sana uyandım, bir yanar bir söner içimde, hep o bildik hep o malum biçimde sevdadan mı yalnızlıktan mı, bu sabah yar sana uyandım...

196- Dişli rüzgarlara karşı büyüttüm, düşman gecenin içinde seni, bir damlacık aydınlığım kalemime kağıdıma savkı vuran Avucumda koruduğum bugüne.....

197- Önce bir ellerin vardı yalnızlığımla benim aramda, sonra birden kapılar açılıverdi ardına kadar, sonra yüzün onun ardından gözlerin dudakların, sonra her şey çıkıp geldi. Bir korkusuzluk aldı yürüdü çevremiz de, sen çıkardın utancını duvara astın, ben masanın üstüne kodum kuralları, her şey iste böyle oldu...

198- Sevmenin acı verdiğini, her sevenin sevilmediğini bile bile seviyorum, ama yinede ufacık umut taşıyorum, bekli seven sevilir diye, sevgi sevenlere acı çektirmekten yorulur, yorulur da belki sevenleri kavuşturur diye seviyorum seni....

199- Neden gülmesin gül gibi yüzler; niçin ağlasın o güzel gözler; niye sevgiye sevimsiz sözler, söylenir diye şaşar ağlarım.

200- Çiçeksiz bahar gibisin, eksiksin. Cansız insan gibi, eksik. Düne kadar çözememiştim. Bu Allah vergisi güzellikte, eksik olan ne var? Bunu dün fark ettim. Bensiz sen... Eksiksin!...

201- Gecenin karanlığına gömülmüş sessizlik, birdenbire karşımda, hep bu karanlıklara gömülmüş sessizliklerde düşünürüm, bazen öyle olur ki; labirent olur bana bu derinlikler... Nasıl çıkacağımı bulamam, tam o sırada bir şeyler seslenir bana, şu gördüğün merdivene tırman diye, iste o an ben, gerçeğe yaşama dönerim.

202- Ben ki tepelerden bakmayı severdim. Çimenlerde koşmayı, çiçekleri de koparmayı, ağaçları severdim. Simdi senin gürültünü, insanlarını özledim, senin kavganı arıyorum ..

203- Su an kalbimde savaşlar veriyorum, içimde kıyametler kopuyor, gitme! diyorum... Ama aklıma geliyor, son kez bakıp gideceğin bu şehir seni bekliyor. Hazır mı bavulun? Bütün eşyaların yanında mi? Hazır mı sözlerin? Kolay değil bir ömür susacak. Gözlerin son bakışa hazır mı? Bir kez daha görmeyecek... Dikkatlice bak..

204- Boşuna arama onu buralarda dostum, hatta hiç arama artık. Bin yıl kadar oluyor, puslu bir akşam üstü gömdüler onu hiç acımadan, kuzey rüzgarları dondururken kelimeleri, göl kıyısında bir çam ormanının toprağına...

205- Bugün gidiyorsun sevgilim. Bir daha görüşmeyeceğiz belki de. Yüzünü göremeyeceğim yüz yıllarca Sesini bile unutacağım hatta, seninle olduğum vakit yüreğim nasıl çarpıyorsa gönlümde sevdan böyle kalacak.

206- Bugün gidiyorsun sevgilim. Benden bir parçayla yüreğinde, sesin titremeye başladı bile, gözlerin dalıyor ikide bir, birazdan son kez sarıldığımızda son öpücük süzülecek dudaklarından usulca, aklımda teninin tadı böyle kalacak

207- Bir özlem, derinlerden gelen ve sarsıntılarını tüm düzeylerde hissettiren! Sıcaklığa, sevgiye, yaşamın anlamına, ana karnındaki erince ve güvenliğe, yaşama heyecanına, kişioğlunu alıp sürükleyen maceraya, sevdanın bedendeki tuzlu tadına.

208- Gecenin ürperticiliğinde düşmekte Sıkıntılı bir yağmur Zihnimin solgun filizlerine yağmur ki yaşamın can suyu, amacından sapar düşlerin panjurları kilitliyse, bu nemli topraklarda çürüyüşün kokusu yayılmakta, irademin son kulesinde umut tuğlaları ufalanmakta

209- Yasamak çok sade ve kolay, göğün mavisinde her şey apaçık görünür de, yükselen güneşle anlam kendiliğinden seziliyor, gecenin sessizliğin de doğrular çok yakın ve açık, yıldızlar dibimizde yanıtlar her yerde, her şeyde, bazen soruların içinde az tozlu evlilikte, hepimizin içinde anahtarsa… Sevme ve bütünleşme....

210- Tozlu bir şemsiye durur.. Çatı katındaki odanın, kuytu bir köşesinde.. kumaşındaki eski yağmurların hüzünlü kokusuyla.. anımsar mısın bilmem, yağmurun bardaktan boşanırcasına yağdığı o günü… Hani şemsiyeyi iyice çekip başımıza, dudaklarımla hesaplamıştım yüz ölçümünü…

211- Yüzlerce gündür aranandır gelen, bir şimşek çakışıydı her şeyin başlangıcı, benden öte benden başka bir şey bu tarifi imkansız duygular nasıl olur bilir misin? Aşka susayan gönüllere nasip olur bu gelen gönlüm bir bayram hazırlığında şimdi bakışlar değişmiştir artık. Yalnızlık asılıyken alnımız da kader gibi aynalar beni göstermekte yine…

212- Ben ölürsem akşam üstü ölürüm, şehre simsiyah bir kar yağar, yollar kalbimle örtülür… Parmaklarımın arasından, gecenin geldiğini görürüm, ben ölürsem aksam üstü ölürüm…

213- Bekle beni İstanbul ben geliyorum, biliyorum büyüksün ama ben de büyüğüm, yüreğim büyük, sevdam büyük, kavgam büyük, bekle beni geliyorum Beykoz un da paçanı içmeye, Eminönü n de martılarına simit atmaya bekle beni İstanbul ben geliyorum

214- İlk ve son dileğim senden kış mevsimi, kırk yılda bir garibin gönlünü etsen, göreceksin düşünmüyorum kendimi, ne olur hep böyle güneşli gitsen, kar da yağabilir ama lapa lapa, sakın olmaya ki soğuk olsun, sevdiğim var üşüyor soğuk havada, gel üşütme sevdiğimi ne olursun...

215- Su anda kiminlesin, ne yaparsın bilemem, beni düşünür müsün, şüphe ederim, bildiğim şey şu ki canim, nasıl davetsizce girdiysen hayatıma, çıkmak istedin yine habersizce çıkmak istedin silmek istercesine, hatırasını yaşadığımız o güzel anların.

216- Sevgi sözleri yalan, sarılmalar yalan, öpücükler yalan, gözyaşları yalan, o meraklanmalar, endişeler hepsi, hepsi yalan. Gerçek olan bir tek sensin dostum... Kandırma kendini o kadının kollarında kandırma, o kadının sahte sıcaklığıyla, kadın dediğin, baştan aşağı yalan...

217- Allah’ın günü özleminle tutuşmak, yarım bırakılmışlık duygusuyla çırpınan, terkedilmişlik vehmini içine sindirmiş, acımasız zaman örsünde dövülmüş bir yürek, tavaf ettiği mabedi yıkıntılar arasında seyretmek, yeni bir gün, yeni bir başlangıç diye diye kandırılmışlık, ehramlara taş taşıyan köle edasıyla direnmek, şerbet yerine zehirde şifa aramak, gerçek suyudur diye kirli sularda yıkanmak, cinnetini tekamüldür diye yüceltmek, selli mi istersin koca yürek, al öyleyse: Aşk ızdıraplarıyla büyüktür!

218- Asırlar öncesinden gelen çığlık kıtalar ötesine ulaşan özlem, gecenin ortasına damlayan ışık peşine düştükçe kaçan bir serap, utangaç, coşkulu, uçarı gönlüme düşen bir kor parçası sevdadır, başka şey değil.

219- Aramızda bir aşk ölümsüz aşk kalplerimizi titreten, bizi titreten başladıkça biten, bittikçe başlayan, Tatlılaştıkça acılaşan, acılaştıkça tatlılaşan, sen orda ben burada ikimiz deryada birer damla, karıştıkça ayrışan, ayrıştıkça karışan.

220- Yüreğimin kıyısına vurdu minicik bir dalga, tutmalıydım tutamadım kendimi, bir canim var feda etsem sevdamı bilemezsin, bir acım var anlatsam önünü göremezsin, herkes unuttu gitti, bende unuttum her şeyi. Bari sen unutma beni…


221- Sevince.. sevince durma durma koş ardından... Zaman yoktur git aşkı iste ondan... Sevince tüm insanlar bir başka.. Durma dostum sende yer ver aşka... Sevmek bil ki yeniden doğmaktır... Yeni baştan aşık oldum galiba yeni bastan.. o sevince, o sevince... Öyle bir yol tutmuşum ki sorma.. İnandım ki sevince vardır dünya.. Sevince günlerin bir başka.. Durma dostum sende yer ver aşka... Sevmek yeniden doğmaktır... o sevince, o sevince...ahhh ahh olacak mıydım ben bu?

222- Ben bir denizi sevdim, ben bir güneşi sevdim, ben bir dağı sevdim.... Deniz kadar sonsuz ve güzel, güneş kadar çekici ve sıcak, dağ kadar yüksek ve ulaşılmaz... Ben seni sevdim gülüm.... Bir tek seni sevdim deniz bakışlım...

223- Sen unutma ki yüreğimden kopup sana akıveren, güzel yüzünü aydınlatan, gün ışığından bin kat daha hızla yüreğine ulasan sevgimdir.

224- Sana şiirler okuyacağım, gitme güneşler doğacak yalnızlığımdan, sana bir ışık getireceğim. Büyük aydınlığımdan sana bir dolu umut getireceğim. Küçük ellerine sığmayacak sana Afrika gecelerini getireceğim. Sımsıcak... Sana çiçekler getireceğim bozulmuş güz bahçelerinden sana bir serinlik getireceğim yağmur tanelerinden.

225- Ben acılar denizinde boğulmuşum, işitmem vapur düdüklerini , martı çığlıklarını, dalgalar her gün bir başka kıyıya atar beni. Duyarım yosunların benim için ağladıklarını. Ölüyüm çoktan, bir baksana gözlerime, gör, içindeki o kanlı cam kırıklarını. Bu ne karanlık , bu ne zindan gece böyle. Bütün gemiler söndürmüş ışıklarını. Ben acılar denizi olmuşum, yaklaşma. Sularım tuzlu, sularım zehir zemberek. Baksana; herkes içime dökmüş artıklarını. Bu karanlık bitse artık, bir ay doğsa. Bir deli rüzgar çıksa; alıp götürse yılların içimde bıraktıklarını...

226- Ben nice ayrılıklar gördüm ömrümce, kuşlar gördüm; kırılmış kolu, kanadı, ayrı düşmüş sevdiğinden kuşlar gördüm. Hiç bir ayrılık bana bu kadar koymadı. Ayrılığın bir ağrıdır, vurur sakalarımda ve büyür gözlerimde bir okyanus kadar. Derinden ses verir içimde bir tel, sonra, birdenbire kırılır, kopar. Yeryüzü çekilir altından ayaklarımın. Geçer başıma çöken bir tavan gibi gökyüzü, durmadan çalınır kulaklarımda şarkıların en hüzünlüsü ...

227- Hem küçük, hem de azıcık, bir parça umut gibi diyorum. Peşim sıra dalgalar, fırtınalar kopuyor günlerimden. Uzun yolların arasından nicedir özlemişim diyorum, kararıyor ortalık gecenin zifiri ayazına doğru. Bekliyorum. Bekliyorum. Bekliyorum. Tam o anda şafak sökerken dağınık saçların gibi kızıl.

228- Bir an uzaklaşsam kendi hayatımdan , başımı omzuna koysam , unutsam geçmişi kopsam anılardan , ah göğsünde uyusam , su sonlu ömrümüzde sevda yanar gönlümüzde , kafesteki kus misali uçmaz oldu yürekler yürekler !!!!

229- Kalbim katlanma bu dünyaya , anılar biriktikçe sisleniyor aşklarda, yitiriliyor serüven duygusu ki o zaman, şeytanımı koluma takip gitmeliyim

230- Her sabah uyandığımda, yatağımdaki sıcaklığının hala duruyor olması, sesinin koridorlarda dolaşması, terliklerine baktığımda şirin parmaklarını hala görüyor gibiyim, beklemesini bilirim yıldıramaz hiç bir şey beni, aşkım kök salmış o derin gözlere, kadınım bekliyorum seni zamansız gel bana bir gece vakti..

231- Issız karanlığında gecenin bir tek sen vardın avutan beni. Dökülen damlalarda hep sen vardın. Bir kadeh eksik yada fazla ne fark eder içiyorum sensizliğe aslında olmayan varlığına. Dokunduğunda varlığımı titreten varlığına, aslında olmayan varlığına......

232- Güne seninle başlamak ne güzel şey gülüm, doğan güneşi seninle karşılamak, her gün kucak kucak çoğalmak, bir karış daha uzaklaşmak, yalnızlıktan, kara nöbetlerden, düşleri paylaşmak her renkte, yeni dünyalarda sevginin temsilcisi olmak.

233- Rüzgarların bile esmeye korktuğu, karanlığın erken bastığı ve suyun ne olduğunu bilmeyen bir çölde açan gülün cesareti gibi özledim seni...

234- Dalga ile kıyının aşkını bilir misin¿ Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga. Hep aşka kavuşma özlemiyle atılır kıyıya. Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga ve döner hep geriye, bilir kavuşamayacağını ama hep koşar kıyıya. Her bir dokunuşta bedenini verir aşkına hesapsızca. Bende seni böyle sevdim yar. Yok olmayı göze aldım. Tekrar sende doğmak için...

235- Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebile harika bir rüyasın canısı...

236- Kokladığım gülün kokusu, teninin kokusu.İçtiğim suyun tadı, dudaklarının tadı.Akşamın rengi saçların.Toprağın rengi gözlerin.

237- Ya gözlerin aklımda ya aklım adında, ya hayalin karşımda, ya ben çıldırıyorum. Ya çok özlüyorum, ya özlemek çok güzel. Ya da özlenen çok özel...

238- Sen rüzgarların en fırtınalısı, denizlerin en dalgalısısın. Güneşin en aydınlık olduğu ansın. Gökkuşağının bin bir rengi hayatımın aşkısın...

239- Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır. Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye, bir anlık eğlence için servetini tüketmeye, bir zamanlık mevki için eL öpmeye, insanları ezmeye günlük menfaatler için onurunu terk etmeye, bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya değmez .

240- Ben senin için uzaktan sevmeyi, bakmadan görmeyi, dokunmadan hissetmeyi, duymadan dinlemeyi, göz yaşlarımla gülmeyi ve kavuşmak için sabretmeyi öğrendim. Öğrenemediğim tek şey sensizlik.

241- Bu benim erkekçe sözüm. Ak düşse de saçıma, solsa da yüzüm, göreceksin bunu yolunda gözüm. Seni sevdiğimi Allah biliyor.

242- Vücuduma kursun yağdırsalar, kalbim tek bir şey için çığlık atar. Seni seviyorum bir tanem beni affedip bana döner misin?

243- Zaman gece yarısı, ıslak gözlerim camda ''belki gelirsin'' diyorum. Hani o şarkımız var ya, onu söylüyorum. Ölesiye sevmiştim unutamıyorum.

244- Biliyorsun bir tanem, benim aşkım bir destandır. Dayanamam hasretine, ölürsem beni sen uyandır.

245- Elimdeki bu defter sevda denilen rüzgarı, aşk denilen alemleri dolaştığım diyardır. Okuduğum yazılar, acı hatıralarım, şen şakrak sevdaların döküldüğü pınardır.

246- Bir gün hayatın bütün güzelliklerinden vazgeçip, ölüme sessiz sedasız gitmek istersen, yanıma gel ki sana sensiz yaşamanın ne olduğunu göstereyim.

247- Korkmuyorum ölmekten, korkum sensiz yaşamak. Zor geliyor her güne hasretinle başlamak. Kavuşmak istiyorum her an, sana kavuşmak zor geliyor bir tanem. Hasretine alışmak.

248- Saçının bir teline dünya, kokusuna canım feda, gözünden akan bir damla yaşa alem, o eşsiz bakışına evren feda. Sana öylesine aşığım ki; olmaz derdime Aşık Veysel’in sözleri bile deva.

249- Burası ayaz, burası soğuk, burası karanlık. Günlerdir esmiyor rüzgar, ne olur sevgilim gel artık. Ellerinden tutmak, gözlerinden yaş olup akmak istiyorum. Dayanamaz yüreğim seni çok özledi.

250- Seni seven ben değil kalbim. Seni arayan ben değil ellerim. Seni hasret özlemi ile aryan ben değil gözbebeğim. Sana dokunmak için yanan ben değil deli yüreğim...

251- Sevgi şiirlerle belli olmuyor, gözle görülmediği sürece.Aşklar belli olmuyor karşısındaki kişinin en mutsuz gününde yanında olmadığı sürece.

252- Sen bir ozanın yazabileceği en güzel şiirsin bir tanem. Sen bitip tükenmeyen arayışım, sen özlemimsin. Çalamaz seni hiç bir güç benden. Sen dünüm, bugünüm geleceğimsin. Seni kelimelerle ifade edemedim bir tanem üzgünüm.

253- Ben her gün gözlerinle kalıyor, gözlerinde geziyorum. Gözlerimle dalıyor seni özlüyorum. Gözlerin karşımda seni bekliyorum.

254- Sevmek niyetinde isen iyi düşünmelisin. Ağlamayı öğrenip, gülmeyi bilmelisin.Aşk bir kumar dikkat etmelisin. Oynayacağın kumar değil duygudur bilmelisin.

255- Kahve karanlığı gözlerinde kayboldum, saçlarının ışıltısı meşalem oldu, yolumu buldum. Bu dünyayı seninle tattım, eşsiz sevginle doydum. Sen benim canımsın. Yaşamayı sevdiren tatlı sevdam.

256- Kırıyorsa sözlerim bir daha konuşmam, varlığım rahatsız ediyorsa ölürüm karşına çıkmam. Ama rahatsız eden sevgimse üzgünüm bir tanem ona engel olamam.

257- Yanımda olmaman neyi değiştirir. Güneşte benden uzakta, ayda. Ama hiçbir sabahım güneşsiz, hiçbir gecem aysız geçmiyor. Tıpkı yüreğimin sensiz olmadığı gibi.

258- Kararmış bir dünya bıraktın bana ardında ve de kırık bir kalp, kan ağlıyor yüreğim, kanadı kırılmış, gözü yaşlı martı misali dipsiz kuyularda sana ağlayan..

259- Usanıp da bir gün bırakırım sanma ölsem de sözümden dönmeyeceğim. Araya bitmeyen hasret girse de, ayrılık acısı candan etse de, senden vazgeçmeyeceğim.

260- Sevmenin acı verdiği bir gün, her sevenin sevilmediğini bile bile seviyorum işte. Ama yinede ufacık bir umut taşıyorum içimde. Belki sevilen sever diye.

261- Gecenin zifiri karanlığında, düşüyorsun aklıma . Bunca karanlığa karamsarlığa rağmen bıkmadan usanmadan düşünüyorum seni. Belki de hasrettir beni böyle sevdaya iten . Onun için kızsam mı bilmiyorum ayrılıklara .

262- Gecenin en karanlık yerindeyim . Sigara ateşinin aydınlattığı kadar bir ışık olsan da istiyorum seni. Bir kentin oryasında çığlık çığlığa bağırarak tek başıma kalsam da seviyorum seni ...

263- Sonbahar yaprakları dökülüyor ağaçların, kuşlar bir yerlere uçuşuyor. Ben senin gidişini hatırlıyorum. Dalları kesilmiş bir ağacın gölgesinde sana doğacak güneşi arıyorum.

264- Bekle beni özlemine dayanamadığım güzel, yarınlarımızı bekle, umutlarımızı bekle ... Ben vatan derdinde sen uzak illerde de olsan canım yoldaşım ağlayan gözüm sensin . Birbirimize dayanacağımız o günleri bekle.

265- Susuzun suyu aradığı kadar,suda susuzu arar hem suyum hem de susuz, hem doymak hem de doyurmak için seni arıyorum.

266- Uzaklardan kokun geliyor sanki burnuma, sıcaklığını hissediyorum sanki yanı başımda. Bu gece uğrayacağım yanına, bir martı olup geleceğim, gecenin karanlığında.. Fısıltı halinde bir sesle, kimsenin bilmediği şarkıları söyleyeceğim, uyurken seyredeceğim seni, getirdiğim rüzgarı dolaştırıp saçlarında, kokunu çekeceğim içime, seninle dolacağım alabildiğince.

267- Dört yapraklı yonca buldum. Açılmamış gonca buldum. Kız ben seni anca buldum. Benimle kal mahşere dek. Bataklıkta açan gülsün. Bana ışık, bana nursun. Bu mutluluk daim sürsün. Benimle kal mahşere dek. Tutunacak dalım ol sen. Bal yapacak arım ol sen. Kol gerecek yarim ol sen. Benimle kal mahşere dek

268- İkimiz birer yağmur damlası olsak.. Şimşek ve gök gürültüsünden sonra yeryüzüne boşalsak.. Hayat ağacının yemyeşil bir yaprağına konsak.. Güneş açtığında buharlaşıp.. Sonsuzluğa ulaşsak..!

269- Serseri diyorlar bize, kollarımız kesik duygularımız deli, meyhaneler evimiz, gece gündüz gezeriz, bize bir adım gelene biz on adım gideriz, sanma ki serseriler ağlamaz, serseri ağlarsa kimseler susturamaz, serseri kaybolursa kimse bulamaz, inan ki güzelim her insan serseri gibi olamaz..!!

270- Görsün diye her gece yalnız senin şeklini yorgun göz kapaklarım açık dursun öylemi¿ Uyku terk etsin beni sana benzer hayaller aldatsın gözlerimi. Yüce diyemem sevdam çok olsa bile, gönül gözümü açan kendi sevgim aslında. Nerede olursan ol gözüm seninle her yerde. Çok uzaklarda olsan da...

271- Şimdi ben bir an dönerek gerilere, hani bir zamanlar beni ölesiye yaşatan elleri bırakıp sevecen ellerini, çevremi sımsıcak bir sevgiyle kuşatan , seni arıyorum...

272- Gülerdin bir zamanlar güneş batmazdı, baştanbaşa bir gül bahçesi idi ortalık, renkler ya mavi ya pembe ya beyazdı. Oysa şimdi ne yana baksam seni arıyorum...

273- Seni arıyorum. Sen benimle benimsin. Sesin sarıp sarmalarken ben hasretinle yaşıyorum. Çıkıp geliver ne olur. Bekliyorum...

274- Soğuk bir sonbahar akşamı, sen kokuyorsa rüzgarlar, özlem yağıyorsa yağmurlar, bil ki her an seni yaşıyorum...

275- Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızı ile çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin...

276- Işıktan başka göz alıcı bir şey yok derdim. Ta ki gözlerime bakana dek. Güneşten sıcak bir şey yok derdim ta ki ellerimi tutana dek. Kimseyi sevemem derdim ta ki seni sevene dek...

277- İnsanı en kolay ağlatan sevgilisi, en çok ağlatan dostlarıdır.Hayatta hiçbir şeye gerçek anlamda güvenme.Unutma ki beyaz gülün gölgesi de siyahtır...

278- Seni sevmek ne güzel şey bilir misin¿ Gecemsi suskunluğuma, senin yanında ayın hilaline hayaline dokunabilmek...

279- Bir dilek ağacım olsaydı, üzerine gözyaşımla ıslanmış bir mendil asardım. Dileğimi kalemle değil, kalbimden akan kanla yazardım. Allah’ımdan sadece seni dilerdim...

280- Yıldızları seyretmek gözlerinde ayazda kalmış yüreğimi sevgimle ısıtıp yalnızlığına kucak açmak. Gülüşün aşkıma davetin, seni sevmek servetimdir...

281- Sensizliğin ölümcül soğukluğunu hissediyorum. Çok soğuk donmak üzereyim. Seni nasıl sevdiğimin ölçüsünü, değerini bulamıyorum, çünkü yok. Hislerin olmak istiyorum. Çabuk ol ne olur üşüyorum...

282- Sen ufkun en ulaşılmaz noktasında, dipsiz kuyuların karanlık derinliklerindesin. Sen el değmemiş yerlerde umutsuzca açan bir gece çiçeğisin...

283- Derin bir yalnızlık bu yaşadığım şimdilerde. Bir başımayım koskoca şu evrende. Biri olsun istiyorum hem dost hem sevgili. Hem de deva dertlerime. Sendin doğacak günüme güneş yerine. Yalnızlığımı unutacak yanında uçacaktım. Belki uzaklardan duyarsın diye. Sana bir şiir bir şarkı bir ağıt yaktım ...

284- Varsın ama yoksun, yanımdasın değilsin. Gözlerim boşuna deliyor geceleri. Tek seni bir kez daha görebilmek için.Daldırıp ellerimi benden içeri seni arıyorum...

285- Bir gün o zalim ayrılık saati gelince sakın üzülme emi¿ Ölürsem senden önce. Mermerin üzerine yansımış güzelliğince görür gibiyim bak mezar taşımda sen varsın...

286- Bir çıban büyürcesine ortasında gecenin, dolar yüreğime hüznü seni sevmenin. Dünyada ne benim yerim var artık nede senin. Ağlarım başucunda ölümün gelir aklıma...

287- Sağında bir yürek çarpıyor, benim yüreğim. Sağımda bir yürek çarpıyor, senin yüreğin. Şimdi iki yürek bir bedeniz. Sonra iki beden bir yürek...

288- Mevsimdendir bu hüzün.. her hazan dinlediğin şarkıları suçlarsın.. Bulutları görmez gözün.. Yağmur vaktidir az sonra.. Yalnızlığa can atar.. Anlaşılamazsın...

289- Başladım yürümeye bir baktım yine baştayım, en baştayım. Başladım dövüşmeye bir baktım yine baştayım, en baştayım. Başladım isyana bir baktım yine baştayım, en baştayım. Birden bire her şey yazık her şey değmez geldi bana, niçin kim için...

290- Aşk kaçmaktan çok kovalamak Görmekten çok özlemek Gitmekten çok beklemek Dokunmaktan çok düşlemektir. Ve aşk! Öyle haindir ki nerede imkansız varsa onu sever...

291- Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarımsın. Farkında olmadan yıllardır beklediğimsin belki de... Kimsin sen? Sen benim sevdiğimsin. Sevdiğimi söyleyebildiğimsin...

292- Yaşam dokunulması henüz tamamlanmamış olağanüstü güzellikte bir duvar halısıdır. Ve sana ait olan boşluğu yalnız sen doldurabilirsin. Kimseyi üzmemek ve kırmamak şartıyla her şeyi dene. Bir gün sonsuzluğun bulutlarına oturduğunda geride ne aklın kalsın nede kırık bir yürek...

293- Seni aradım ıssız sokaklarda, saatlerce bekledim kaldırımlarda. O kırmızı o buluştuğumuz kaldırımlarda, belki çıkıp gelirsin diye birden, sıyrılıp ta geçmişin pembe mazisinden. Seni kokladım nev baharlarda. En güzel çiçeklerde bile bulamadım kokunu. Menekşeleri aradı yorgun gözlerim. Hani sana hep derdim ya ''Bir tanem benim'' seni dinledim kavak yellerinde, yaprak düşerken sonbaharda, yaprak üstüne gazeller gibi kurudum giderken ellerinde. Seni düşündüm yine bu efkarlı gecelerde. Aradım, kokladım, dinledim hep nafile, artık toprak atın , toprak atın üstüme, sensizlik cehenneminde ölüm bana hediye....

294- Biraz önce konuşmuştum seninle, yine lanetler savurdum geçirdiğim karanlık gecelere ve sensizliğe... Neden yanımda değilsin, niye sensizim bir bilsem ... Bir gün seni özlemesem, işte o gün ben ya yaşamıyorum yada yaşamaya çalışıyorumdur...! Gün geldi özlediklerim de gitti...

295- Şimdi yoksun... Seni dilediğim gibi düşünebilirim tutar ellerini öpebilirim uzun uzun .. Kimseler ayıplamaz beni yokluğunda seni sevdiğimi anlayamazlar.. Bütün ışıkları kaldırıp attım bir kenara !!! anlıyor musun? Gökyüzü güneş olsa, sensiz karanlıktayım...

296- Bir şafak vakti dudaklarımda tebessüm kalbimde derinden acı veren bir sızı ile uyanırım rüyalarımdan.. Dudaklarımdaki tebessüm seni rüyamda görmemin, kalbimdeki sızı ise sensizliğin işaretidir. Melek yüzün canlanır hayalimde, bebek kadar masum bakışların.. O an sanki hançer saplanır garip yüreğime ölmek isterim o an. Güneş süzülür penceremden, odam aydınlanır fakat gönlüm hep karanlıktır...

297- Güneşsiz bir sabah, aysız bir gece, dikensiz bir gül, yapraksız bir dal, yağmursuz bir kış, ağlamamış gözler, sevgisiz bir yürek, sütsüz bir bebek, susuz bir tarla, ölümsüz bir hayat, kavgasız bir dünya bir de seni SEVMEMEK mümkün değil ASLA..!

298- Ne zaman ayrılık saati gelse, uzatsan özlemle dudaklarını, tüm ağaçlar döker yapraklarını. Ne çiçek kalır ortada ne bahçe. Sadece uğultusu o rüzgarın. Ve bir umut kırıntısı; belki yarın...

299- Yüzün sanki bir çiçek bahçesi gibi, ben o bahçeden sorumlu bahçıvan gibiyim, güzelliğin kalp vuran bir ok sanki, ben yüreğinden vurulmuş mecnun gibiyim...

300- Hatırlar mısın¿ İlk öptüğüm günü dudaklarından. Başımın dönmesini, tenimin tutuşmasını. Yıllar yılı kendi yatağında kaybolan nehrimin denizine kavuşmasını. Hatırlar mısın..¿

301- Ben senin en çok gülüşünü sevdim. Sevindiren içimde umut çiçekleri açtıran. Unutturan birden bana acıları, güçlükleri. Dünyam aydınlanır sen güldüğün zaman...

302- Kitaplar, plaklar, şunlar, bunlar hepsi boş. Severken kolay değil avunmak. Baksana yine kör karanlığında bir gecenin, oturmuş özlem şiirleri yazıyorum sana...

303- Sen en yakın olan bana kanım gibi. Beni her gün yeniden bir kez daha doğuran kadınım. Gül bahçem, ormanım, suyum, toprağım, göğüm. Sen dünya kurulalı beri aradığım...

304- Bir deniz hıçkırıyor ta içimde dinle, giderek yalçın kayalar ve kumlar eriyor. Şimdi baş başayım bir kıyıda kendimle ve bende var ettiğin o ben can veriyor, seni arıyorum...

305- Kalbinin güneşe verdiği cani. Gözlerinin gözlerime verdiği yaşamı hissetmek, ömrüm, tek ve son kalan kalbim için var, gözlerimse gözlerini görmek için...

306- Bir umut için bütün hayallerimi feda ediyorum.... Ve şimdi sevgilim sensiz ölüme gidiyorum.... Giderken seni ve sevgimi de yanıma alıyorum. Ne ben sensiz, ne de toprak bensiz olamaz artık, olmamalı... Kendime yar bellemişim seni.... Bırakmam giderken de bu diyardan...

307- Sana ağlıyorum demiştim inanmamıştın. Gördün mü işte sana doğru akan ırmaklarımı. Hepsi sevgimin damlaları. Hepsinde sen varsın. Hepsi kocaman. Yalnızlık gibi..

308- Sen... Akşamın alacakaranlığında ya da gecenin giz dolu sessizliğinde hüzünler dayanılmaz ağırlığıyla çökünce, uğruna uslanmaz çocuklar gibi ağladığım.

309- Gözlerin... İçimde herkesten kıskanarak, patlamaya hazır tomurcuklar gibi sakladığım, umutlarımı sunduğum gözlerin. Kristal sevgi ışıltılarıyla bakması varken uzaklıklar da felaketim olmasına alışamadığım gözlerin.

310- Ellerin… Kim bilir hangi yaban elleri ısıtan ellerin. Tanrının vaat ettiği bir günde bana getirmesi için sorgusuz beklediğim ellerin.

311- Yaşamak isterdim bende bütün canlılar gibi. Oysa, kıyısız denizlerde akıntıyla sürüklenen bir yapraktan farksızım artık. Olmuyor. İflah etmezlerde sevdiğim ey!... Sen yoksun. Olmuyor.

312- Gün oldu düğüne gider gibi ölümlere hazırladım bedenimi. İçimde sen vardın olmadı. Seni nasıl sevdiysem, sensiz her andan o kadar korktum.

313- Yaşıyorum. Senin kokunu bir türlü getirmeyen havayı solumak, yaşama ilişkin tıbbın öngördüğü işlevlerimi yerine getirmek yeterliyle bunun için yaşıyorum.

314- Söyleyemediklerimi sen anlat. Delik deşik yüzler giriyor düşlerimle, ellerini arıyorum. Seni arıyorum gördüğüm her resimde. Aynalarda seni arıyorum. Şarkılar sustu ama ben susmuyorum. Çünkü seni seviyorum.

315- Bugün sensizliğin kaçıncı günüdür, artık saymıyorum. Akşam bütün esmerliği ile çökünce kentin üzerine, kaldırımlardaki ayak sesindir. Herkes sensin biraz, hiçbiri sen değil.

316- Seni çok özledim. Başka bir sözde yazmıyorum. Hüznün kalın perdelerini aralayıp kaç zaman sana hayaline ulaştığım sevgili, seni seviyorum…

317- Bir ses beklemek senden. Soluk beklemek. Suskunluğun en acımasız olduğu zamanlardayım. Hiç bu kadar uzun susmadın sevdiğim. Hiç bu kadar uzun gitmedin bilmediğim yerlere.

318- Gün olur sana çoğalırım, seni üretirim aynı güzelliğinle. Ve binlerce sen içimde, binlerce sevda. Her biri özleminle dağlayan gözlerimi. Her biri bana gelen, karanlığın ışığı yırtması gibi uykularımda.

319- Emirler özlemle bekler sultanı, insandır nur eden o dar mekanı, sevgiyle boyarsan her bir anını, bir an sevmek bin yıl hayata değer.

320- Yüreğimin tatlı düşü! Ufkumdaki ümit borcum! Beni göğe çeken yıldız! Varya hani, o sen miydin?

321- Gözlerim seninle ışığı gördü… Biliyor muydun? Yapyalnız geçen her geceme güneş gibi doğdun… Hiçbir zaman unutulmadan, yüreğimde hep kocaman bir sevgi gibi yaşadın, yaşayacaksın…

322- Ağlıyorsam. Aptallığıma ağlıyorum… Seni bu kadar severken, bu kadar üzebilmeme ağlıyorum… Üzgün, durgun, yorgunum… Ne olursa olsun, sevginle nefes alabiliyorum…

323- Gitme dur! Seni sevmeye daha yeni başlamıştım… daha binlerce kat artacak… Daha çok seveceğim seni, gitme! Kal bu gece yanımda, bırakma beni… Sarıl sımsıkı sev beni, yüreğinin içine sok ve hiç vazgeçme beni sevmekten…

324- Ellerimi tut, asla bırakma… Özlemlerine göğüs gerebiliyorsam, bil ki sevginden… Bil ki ölecek kadar çok seviyorum seni… Çok…


 

325- Acımak sevgi değildir, üstünlüğün kabulüdür. Hoşgörü sevgi değildir, istemediğine katlanmaktır. Bağımlılık sevgi değildir, gereksinimin karşılanmasıdır. Sevgi değer vermesini bilmektir. Sevgi yaşama hakkını kabul etmektir. Sevgi varolmaktan kıvanç duymaktır. Sevgi eşitliğin duyumsanmasıdır...

326- Ne zaman çöller deniz denizler çöl olursa,güneş doğmayı unutup ay çimene düşerse,dağlarda nilüfer çamlarda gül biterse,işte o zaman seni unutup başkasını SEVERİM!

327- Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an hiçbir şey seni sevmek gibi değil...

328- Sevmek saçak altına sığınan göçmen kuşun kar tanecikleri arasında uçuşan beyaz tüyünü görebilmektir

329- Rüzgara hakim olamıyorsan yelkenlerini ona göre ayarla. ve unutma ki hayat karşılaştığın güçlüklerle değil gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir...

330- Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.

331- Öperim dudaklarından gül kokulu yanaklarından her dem gözlerimin hapsindesin kalbimin tek sahibisin... Seni seviyorum.. Hem de çok...

332- Dün yine yıldızlarda seni aradım. Ama hiç biri senin olacak kadar parlak değildi. Senin güzelliğini hiçbirinde bulamadım. Ay ışığında seni aradım göremedim. Oysa her baktığım yerde sen vardın. Gözlerimi kapattım, seni düşündüm seninle oldum. Beni hissettin mi sevgilim ... Seni bütün kalbimle seviyorum..

333- Bir serçeydim sürüden ayrılmış, gökyüzünde kaybolmuş, o ise bir kartalmış avlanmaya çıkmış gelmiş bula bula beni bulmuş.

334- Ben her gece sen uyurken dalga olup vuruyorum sahillere rüzgar olup esiyorum sessizce sen uyurken yüreğim geliyor üstünü örtmeye bensizken üşürsün diye...

335- Gözleriyle gözlerine göz koyanın, gözlerimle gözlerini oyarım. Gözlerini gözlerden sakın, gözlerin gözlerime lazım.

336- Herkesi kusurları ile gören bir kimsenin senden de övgü ile bahsetmesini bekleme.

337- Güler yüzle söylenen bir yalanı bir anda yuttuğumuz halde acı gerçeği ancak damla damla yutarız.

338- Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular, sahildeki martılar ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum. Birlikte daha güzel günlere...

339- Seni ve sensizliği düşündükçe, esen rüzgarların ardından yağan yağmurlar gibi sana ve sensizliğe ağlamak istiyorum.

340- Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek...

341- Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun...

342- Bazı rüyalar diğerlerinden çok uzun sürer. Bazıları da çok çok güzel. Benim en uzun ve en güzel rüyam şu an bu mesajı okuyor.

343- Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni...

344- Sen güllere özenme güller sana özensin .Üzme tatlı canını sen güllerden de güzelsin,sevgi kadar masum sevilecek kadar Ö Z E L S İ N

345- Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek!

346- Bir sıcak yüz aradım şu tenha sokaklarda sanki herkes yabancı herkes darılmış bana.ne derdimi soran var ne tanıdık bir çehre.ne tarafa uzansam ellerim boş kalıyor,mutlu olan kimseler hüznümü arttırıyor.

347- Hayatta iki kişi tanıdım.Birisi rüyalar kadar uzak sen, diğeri sevgililer kadar yakın ben.Hayatta iki kişi tanıdım .Birisi asla benim olmayacak sen, diğeri senden başkası olmayacak sen.

348- Bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir benim için. Ben seni seviyorum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum.

349- Seni sevmek güzel şey, ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden, en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey, ama artık ben şarkı dinlemek değil,şarkı söylemek istiyorum.

350- Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgarlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok özlediğimi... Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur, yakamozlar başka çizer denize kendini ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer!

351- Hep kalanlara gidenleri kattım! Bir gün yerine geçemediler. O kalanlara gidenleri kattım yine de bir tane ?sen? edemediler. Önceleri hasreti hiç tatmadım, yarimden hiç ayrı kalmadım, biter diye takvimlere baktım. Zor geldi ayrılık alışamadım. An gelir insan gülerken ağlarmış. Gözyaşları sel olup kalbine akarmış? Seni çok seviyor ve özlüyorum. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül

352- Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.

353- Bu gece rüyama gir gizlice, beni sımsıkı sar öp kokla iyice, son kez isyanlar savur, küfret güzelce ve sonra çek git kahrolası hayatımdan sinsice!..

354- Seni unutmayı düşündüm bu gece. Bir sigaranın üstüne adını yazdım. Sigara bittiğinde unutacaktım seni. Duman duman atacaktım,seni içimden. Rüzgar savuracaktı, küllerini fakat...Seni unutmayı düşünürken. Nerden bilebilirdim ki. Seni her nefeste içime çektiğimi!

355- Buruk bir duygu yüklenirse yüreğine, gözlerin zamansız dalıverirse uzaklara, hele kulakların deli gibi çınlarsa bil ki bir yerlerde özlenmişsindir.

356- Dünyanın dört bir yanında dostlarım var dostlar ki bir kerecik selamımı almamışlar bir kerecik selamlarını almamışım ve yine dünyanın dört bir yanında düşmanlarım var düşmanlar ki kanıma susamışlar kanlarına susamışım..

357- Hayatta üç şeyi sevdim; Seni, kalbimi, ümit etmeyi...Seni sevdim, sensin diye, Kalbimi sevdim, seni sevdi diye, Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye...

358- Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın, çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelime bulamıyorum.

359- Sevginin olduğu yerde mantık olmaz derler... Ne kadar doğru! Seni o kadar çok seviyorum ki aklım başımdan gitti... Birlikte daha nice sevgi dolu mutlu günlere sevgilim...

360- Bir ömür boyu seninleyim desen de istemem artık. Çünkü sen rüzgarın coşturduğu bir toz bulutusun, bugün bana esersin ...yarın ellere...

361- Hasretin öldürdü beni! Şimdi geceler çaresiz. Şimdi yağmur damlası gelip konar dudaklarıma sessiz. Söylemiş miydim hasretin öldürdü beni hiç sebepsiz.

362- Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!

363- Gerçek aşklar bitmesini bilen aşklar olduğuna göre,insanlar ya hep sahte aşklarıyla evlenir,yada evlenerek aşklarını sahteleştirir.

364- Seni sevmek acıların en büyüğü olsa gerek,seni düşünürken gözyaşı dökmek yaşanabilecek en büyük sevinç demek.

365- Yokluğuna dayandım.sensizde sabah oldu. sensizde mevsimler değişti. ama dudaklarımla gülsem de gözlerimle gülmeyi unuttum sayende.

366- Birlikte Yaşayabileceğin Biriyle Değil, Onsuz Yaşayamayacağın Biriyle Ol. Gelip Boşluk Dolduranlardan Değil, Gittiğinde Yeri Dolmayanlardan Olsun.

367- Aşk bir duygu olarak göz, gönül ve kulak menfezleriyle insanın iç alemlerine akar; vuslata dek de bir baraj gibi şişer, bir çığ gibi büyür, ve bir alev gibi onun her yanını sarar. Aşk vuslatla noktalanınca her şey durgunlaşmaya yüz tutar; ateş, söner baraj boşalır, çığda dağılır gider.

368- Bir gün bana soracaksın,beni mi yoksa hayatı mı daha çok seviyorsun diye. hayatı diyeceğim, küsüp gideceksin ama hiçbir zaman bilmeyeceksin ki benim hayatım sensin.

369- Bugün yeni bir meyhane keşfettim mezarlığın karşısında. Bir gün beni arar da bulamazsan ya meyhanedeyim ya da tam karşısında.

370- Seni bulmaktan çok aramak isterim! Seni sevmeden önce anlamak isterim! Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim.

371- Dost, deniz kenarında taş toplamaya benzer önce teker teker toplarsın sonra teker teker atarsın. Ancak bazılarını atmaya kıyamazsın. Sen de atmaya kıyamadıklarımdansın...

372- Yeni bir aşka başlıyorum sanmıştım galiba çok yanılmışım. Bu aşkın sonu da ayrılık olacak,ve yaşadıklarım geride kalacak. Geriye acı ve güzel hatıralar kalsa bile,onları hatırlamak ayrılık kadar acı olmayacak..

373- Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatırlar bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler... Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum.

374- Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle... Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.

375- Ne dünden daha az Ne yarından daha çok Seni bugünde, Dün olduğu gibi Yarın olacağı gibi Çoooooooooooooooook seviyorum.

376- Yağmur, mutluluğuma gölge düşürmek için yağıyorsun aldırmıyorum. Niyetin beni ıslatmaksa ben zaten ağlıyorum..

377- Ne zaman tutsam ellerini gözlerimin önünden mevsimler geçer, ne zaman gözlerin gözlerime değse saman yolundan bir yıldız düşer.

378- Seni her özlediğimde gökten bir yıldız eksilseydi gökyüzü kapkaranlık olurdu.

379- Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına ulaştığında o bir damla serinliği benimle paylaşmak istersen yüzüne esen rüzgara dön. Bil ki o rüzgarda ben olacağım.

380- Seni dünyada seven on kişi varsa bunlardan biri benim seni dünyada seven beş kişi varsa bunlardan biri gene benim seni dünyada seven bir kişi varsa o mutlaka benim seni dünyada seven hiç kimse yoksa bil ki ben ölmüşüm.

381- Neden bu kadar zor seni sevmek ve bulamamak dokunmak istedikçe uzaklaşmak düşündükçe unutmak neden bu kadar zor seni sevdiğim halde söyleyememek hep bir şeyler gizlemek sana sahip olacağım yerde seni kaybetmek...

382- Yalnızlık gecelerin, Ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, Yağmur sokakların, Tebessüm dudakların, Sen ise yalnız benimsin bir tanem...

383- Akşamın matem rengine büründüğü saatte gökyüzündeki kandiller tek, tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık... Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa...

384- Bu gece yağmurla birlikte göz yaşlarım yağıyor ve ismini yazıyor sensizliğin acısı ile kıvranan kaldırımlara. Süzülen her damlada sen vardın ve yine sen vardın gecenin en karanlık anında. O doya doya bakamadığım gözlerin gözlerimin içine bir kez daha değseydi ve tebessümünden bir gül açsaydı yanaklarında yetmez miydi. Bir bakışın bir ömre değmez miydi sevdiğim

385- Oradasın biliyorum ama ulaşamıyorum... Var olduğunu biliyorum ama dokunamıyorum... Konuşuyorsun biliyorum ama duyamıyorum...Uzaktaki sevdiğim seni çok özlüyorum !

386- Gözlerimde gezdirdiğin gözlerine senin sevginin verdiği güvene kelimelerimi çalan dudaklarına kısacası sana özlemim var...

387- Merhaba hasret kokan sevgilim Satırlarım seninle başlayıp seninle bitiyor. Ama ne gecem ne gündüzüm sen siz geçiyor hasretin yüreğimde alevlenirken seni arıyor bu yürek ve sevgin damarlarımda akarken lanet okuyor bana zalim felek !

388- Bir küçük oda aklımda sen Karanlık, soğuk ısınırdım belki gelsen gözüm kapalı aklımda hep sen belki beni severdin bu halimi görsen Seni düşünmekten uyuyamıyorum rüyamda görmek için Allah'a yalvarıyorum aşkımı buz gibi duvarlara sevgimi karanlığa anlatıyorum

389- Gözlerin sular kadar berrak gülüşün bir çocuğunki kadar sıcak bana benden ayrı geçirdiğin her anı anlat... Seni çok özledim.

390- Gökyüzü yıldızlarla doluydu, ben hep seni düşünürken. Hüzün yıldızları koydum adlarını, seni hatırlatıyor diye. Aynı onlar gibi sende benden çok uzaklardaydın. göz kırpardın uzaklardan sessizce. Bense hep seni bekledim, kırık kalbim, yaşlı gözlerimle...

391- Yorgunum özlemekten hayalini ağlarım gözlerimde yaşlar seli bir seni unutmadım yıllardır birde ben ağlarken gittiğini dayanamam inan dayanamam buna unutamam bir an dokunamam sana harcanırım uğruna aldırmadan zamana diyemem dilim varmaz diyemem Elveda !

392- Seni yüreğimden atabilsem atamıyorum, Seni gözlerimden silebilsem silemiyorum Sensizlik acısını çekemiyorum, Dönersen diye koştum camlara Ama yoksun yine yok...

393- Biri var uzaklarda haykırıyor, Biri var uzaklarda seni özlüyor, Biri var uzaklarda seni sensiz yaşamaktan korkuyor, Biri var uzaklarda seni çok ama çok seviyor...

394- Eğer canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düşün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

395- Sen güllere özenme güller sana özensin. üzme tatlı canını sen güllerden güzelsin. Sevgi kadar özgür, özgürlük kadar vazgeçilmezsin. Sen var ya sen her zaman Bir tanemsin

396- Giderim ben umutsuzca yelkensiz gemi misali hasretin vurur beni vefasız bir hançer gibi sanma ki korkarım ben ölümden.. acı ayrılıktan korkarım sensizlik ne demektir bilemezsin ki ayrılıktan acı ölümden gerçek...

397- Bana aşkı sorsan tarifi yok derim desen ki beni ne kadar sevdiğini söylesen gökteki yıldızlar, güneşin yaydığı ışık ışınları derim ama gün gelir bunlar bitecek ama sana olan aşkım bitmeyecek çünkü sana olan aşkım sonsuzunda ötesinde..

398- Ellerini tutmaktan değil, bir gün bırakmaktan korkarım acı çekmekten ağlamaktan değil seni incitmekten korkarım sen benim tek sevdiğimsin. ben sensizlikten korkarım seni seviyorum.

399- Hasretin öldürdü beni ! Şimdi geceler çaresiz, geceler sensiz, Bir öpüşten daha sıcak şimdi yağmur damlası, Gelip konar dudaklarıma sessiz. Söylemiş miydim hasretin öldürdü beni hiç sebepsiz.

400- Yılları bir güne nasıl sığdırdın hasretin acısını nasıl dindirdin bana da söyle bende bileyim. sana yalvarmıştım sana ağlamıştım senden başka kimsem yok demiştim sen şimdi uzakta ben hasret içindeyim sen yoksun yanımda hasret içindeyim...dön artık nerelerdesin bir tanem canım aşkım sensiz yaşayamıyorum...

401- Elimde denizden çaldığım bir midye var. denize o kadar uzak ki senle ben gibi ama aramızda bir fark var o denize sen bana aitsin.

402- Gözlerinin içinde kara deniz olup kaybolmak isterdim ama yokluğunda kayboluyorum sen bunun farkında bile değilsin seni çok özledim canım benim.

403- Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamış mı yaradan yaprak düşer dalından damla ayrılır bulutlardan seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan..

404- Ben her gece sen uyurken deniz olup vuruyorum sahillere, rüzgar olup esiyorum sessizce, sen uyurken yüreğim geliyor üstünü örtmeye, bensizken üşümeyesin diye !

405- Telefondaki sessiz nefesine, sıcacık gülümsemene, karşımda otururken beni süzmelerine hasret kaldım. İnan ki tatlım varlığına, arkadaşlığına, dostluğuna muhtacım. Seni İnanılmaz Özledim.

406- Unutamam ki, beni hiç tanımamışsın, severken unutmak olmaz anlamamışsın, bunca yıl yalanmış aşkı bulamamışsın, yanı başımdaydın oysa çok uzakmışsın.

407- Usandım yeşermemiş umutsuz bahçeyi beklemekten, usandım, tarla kuşunun sesinden usandım bu yürekten kendimden usandım durup durup seni özlemekten

408- Bir soluk kadar yakın, yıldızlar kadar uzak derler sevgi için, uzanırsın yetişemezsin, yetişirsin dokunamazsın, dokunursun vazgeçemezsin, vazgeçersin ama Unutamazsın...

409- Hayat yaşandığı kadar vardır gerisi ya hafızalardaki hatıra,ya hayallerdeki ümittir.hüsranı ise tek yerde kabul ediyorum yaşamak varken yaşanmamış olmakta....

410- Şimdi sensizliğin uçurumlarındayım. Girdaplarındayım yalnızlığımın. Yokluğun kaygı... özlemlerindeyim. Yüreğimin seninle olduğu her yerdeyim.

411- Aşkına Tutulup Göz Yaşı Döken Sensizliğin Acısını Yıllarca çeken Her an Aşkından Boynunu Büken O benim Gönlümdür İşte Gönlüm

412- Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü gülüşünü " ÇOK ÖZLEDİM "

413- Beklemek güzeldir güzelim Dönecekse eğer beklenen.... Özlemek güzeldir güzelim Özlüyorsa eğer özlenen..

414- Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke...

415- Hani insan ağlamak ister, Gözlerinden yaş gelmez ! Hani gülmek ister,yürekten gülmez! Hani birini bekler o hiç gelmez! İşte o zaman ölmek isterde ECEL gelmez!

416- Gözlerimi kapattığım an gözümün önünde konuşmaya başladığımda ismin ağzımda sanki benim gölgem gibisin peki ya ben senin için neyim söyler misin ?

417- Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret nede ulu bir arzulayış. O bence içten içe ağlayış yada senden ayrı yaşayış...

418- Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz... Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir...

419- Su gibi berrak, bir çiçek gibi sevgi yüklü, gökyüzü gibi yalın, okyanus kadar derin, kelimelere sığmayacak kadar büyük bir sevgimiz olduğunu asla unutma...

420- Sevgi öyle tanrısal bir çiçektir ki, yapraklarında günahlar, dallarında pişmanlıklar, tomurcuklarında felaketler taht kursa bile, onu bir bahar rüzgarıyla okşamak, bir sabah ışığı ile nurlandırmak gerekir...

421- Mutluluğunu çalanlar seni anlayabilselerdi, ne kendi mutluluklarına suikast yaparlardı, nede başkalarının mutluluklarının katili olurlardı....

422- Yeni açmış bir gülün kızıl kıvrımları arasında rastlarsan tuzlu su pırıltılarına, gözlerim gelsin aklına, uzun kara kaşları altında, delice sevdalı, delice kavgalı bakan gözlerim.

423- Özür dilerim elini tuttuğum için, özür dilerim gözlerine baktığım için, özür dilerim seni sevdiğim için, Ve çok çok özür dilerim, Seni insan sandığım için....

424- Sana hasretim, dağlar, yollar hiç engel değil, tek engelim, sensin sevdiğim....

425- Seni düşündüğüm zamanlar, ömrün kısalığını düşünür, ölümden daha çok korkarım, ölümü düşündüğüm zamanlar, senin mezarını görür gibi olur. Bugün var olan seni düşünerek, yarın yok olacak senin için ağlarım....

426- Bir telefon bekliyorum "canım" diye başlayan, bir telefon bekliyorum "bende seni " diye biten. Bir telefon bekliyorum, çoktan gelmesi gereken, ama hala gelmeyen.....

427- Güneş doğmuşsa bu sabah erkenden, yıldızlar gülüyorsa gecenin karanlığında, göz yaşım dinmişse gözlerimden, hıçkırık kesilmişse dudaklarımdan, seni sevdiğim içindir......

428- Kulağımı okşayan tatlı sözler, aşkının kalbimde bıraktığı izler silinemez, inan ki hiç kimse senin kadar sevilemez....

429- Sen seni öyle birine emanet et ki, sen üzülüyorsan o ağlasın, ve sen seni öyle birine teslim et ki, sen öldükten sonra o yaşamasın.....

430- O güzel gözlerine yaş değmemesi için ne olayım? kulun mu, kölen mi? Yoksa sevgilin olup kalbini aşkınla mı doldurayım?

431- Güldümse inanma, bil ki bu gülüş acılı bir gecenin sabahına tebessümdür. Güneş kırılmasın diye, kırılıp da sıcaklığını senden esirgemesin diye.....

432- Her şeye rağmen düşmana inat yaşayacağız yarin bizim, çünkü biz öleceğiz ama çocuklarımız bırakacağımız mirası taşıyacaklar yüreklerinde. Ve onların yürekleri bizim altında ezildiğimiz korkuları taşımayacak.

433- Bir uçurumun önündeyim bir adım atsam uçacağım, hayallerimle gökyüzüne, karışacak göz yaşlarım bir garip hüzne, bir tek pişmanlığım kalacak geride seni sevdiğimi söyleyemedim yüzüne!

434- İpek böceği örerde kozayı ...İçine hapseder kendini bilir misin? Suçun yok bunda senin... yokta bilmez misin, ipekler hep senin için..

435- Ruhun mu ateş yoksa gözlerin mi alevden, bilmem bu yanardağ hangi korla tutuştu, pervane olan kendini gizler mi alevden, sen istedin bu gönül zorla tutuştu.

436- Sen bir rüzgarsın ben ise bir yelken... bir rüzgar yelkensizde rüzgardır ama yelken rüzgarsız sadece bir bez parçasıdır...

437- Düşü gerçeğe,özlemi kavuşmaya dönüştürebilmektir önemli olan... yeter ki ne istediğini ve neyi özlediğini iyi bil!...

438- Hani dağlarda dört mevsim erimeyen kar olur ya yokluğumda yüreğinden eksilmesin.sevda çiçeğim

439- Biliyorsun ki her yangın rüzgara karşı savunmasızdır ama sönmüşse eğer o yangın fırtına olsan "faydasızdır"

440- Karanlıkta dahi gören göz gibi ölsem de dönmediğim söz gibi gecelere gündüzlere eş gibi sonsuza dek sönmeyen güneş gibi "kalbimdesin ela gözlüm"

441- Güneşi senin için ben uyandırdım belki yanında deyilim ama sana kalbimi yolladım hadi kalk aç gözlerini sana kocaman bir günaydın.

442- Sen gidince ben gülüşlerimi sattım bedelsiz,sokak çocuklarına oysa gülüşler her insana yakışırdı, bana da mavinin sana yakıştığı..

443- Sana bebeğim diyemem ağlar gidersin sana gülüm diyemem solar gidersin sana meleğim diyemem uçar gidersin sana canim diyorum ister benim ister elin olur gidersin

444- Belki güneşe hasret bir çiçeğin acısını anlayabilirsin ama çiçeğe hasret bir günesin acısını anlayamazsın çünkü o günesin varlığını adayacak kimsesi yoktur yalnızdır işte o yalnız güneş bana benziyor yada ben ona..

445- Birine verilebilecek değer, uğruna feda edilebileceklerle ölçülüyorsa; aç gözlerini etrafına bak, gördüğün her şeyi feda edebilirim ama sakin aynaya bakma...

446- Aşk nedir denince cevabi biliyorum o öyle bir acı ki günden güne eriyorum mutlu aşk var mı diyenler ise ben tanımadım var olduğunu da sanmıyorum !!!!

447- Yeryüzünde her aşkın bir meleği varmış, yeryüzünde biten her aşk için bir melek ağlarmış sana söz aşkım bizim meleğimiz hiç ağlamayacak.

448- öylesine özledim ki seni her gece gök yüzüne bir yıldıza, sevgi sözcükleri fısıldayıp bunları hiç ummadığın anlarda beni özleyip de sana fısıldasın diye yalvarıyorum sonsuz gökyüzüne boş boşta olsa....

449- Karanlıktasın uyuyorsun ben başucunda bekliyorum. başına karanlık isler gelmesin diye...

450- Irmaklar akmak için suyu, yağmurlar yağmak için bahçeyi, kalbim atmak için bir sebep bulamadığı zaman seni unutacağım.

451- Issız bir kaldırım taşı olsam veya geri alamayacağım tek bir nefes olsam, yada gözlerinde bir damla yaş Beni siler geçer miydin? Yoksa seni seviyorum deyip affeder miydin?

452- Seni sevmek acıların en büyüğü olsa gerek,seni düşünürken gözyaşı dökmek yaşanabilecek en büyük sevinç demek

453- Yalnız bir kalbin tek bir anahtarı vardır, Masum bir gülümseme. Ne olur gülümse! Bana değil kendine, Çünkü bunu en çok sen hakkediyorsun

454- Benim kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur... Benim gönlümü almak güneşe dokunmak kadar zordur... Sen suya yazı yazmayı basardın. Şimdi güneşin batmasını bekle... Şerefsiz sevdiğim...

455- Göz damlalarının yanaklarına çizdiği ıslak patikaları seyret, seyret ki yalnızlığın acısını anlayasın. Dudaklarını okşayan tuzlu tanecikleri hisset, hisset ki daha güzel ağlayasın.

456- Seni düşünüyorum yine, Yalnız ve kendi halimdeyken. Bazen,durgun sular kadar sakin, Bazen coşkun dalgalar kadar coşkulu.

457- Mutluluğun ve sevginin resmini çizen bir ressam ol. Fırçan kederi hiç bir zaman kederi yansıtmasın o bembeyaz zemine. Mutlu ol ki yaşadığını yapmak daha haz versin sana.

458- Rüzgara hakim olamıyorsan yelkenlerini ona göre ayarla. Ve unutma ki hayat karşılaştığın güçlüklerle değil, gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir.

459- Bir silahım olsaydı, bir silahım... Yoksulluğu şakağından, kaybetmeyi kalbinden, ve sensizliği alnın tam ortasından vururdum...

460- Eğilip gözlerime baktı: seni seyredebilir miyim dedi usulcacık. Sandım eylemlerin, insanların gözlerimde ve yüzümde oynaşmasını Seyredecek. "Evet" dedim belli belirsiz. Yumdu gözlerini. şaşırdım. Sonra anladım ki kalbinde seyrediyordu beni

461- Sevda değildi bu sanki bir düştü, sürecek diyordum sonsuza kadar. Takvim yaprağına ayrılık düştü, aramıza girdi bu uzun yollar......

462- Ne güzeldir bilir misin seni sevmek. Ruhumun derinliklerinde seni barındırmak, yüreğimde sevgimle sevgini kucaklaştırmak. Seninde beni sevdiğini bilerek sevmek. Her şeye ama her şeye rağmen seni sevmek

463- Eğer bir gün bitecek olursa uykumuz, hep aklımızda olsun bu tatlı rüyâmız. Çünkü; gönül bir defa sevmişse geri dönmez Unutmak istesen de buna ömür yetmez.

464- Sen gelince açılır yüreğimin demir kapıları özgürlüğü selamlar güneşe hasret gözlerim çıkarım aydınlığa, biter yalnızlık esaretim... Can gelir özlemlerin pınar sesine karıştığı günlere...

465- Güneşin doğuşu seni batışı da beni anlatıyor, geceler ıssız ve soğuk içim ürperiyor, korkuyorum ve yalnızım seni arıyorum hep güneşin doğuşunu aradığım gibi aşkım.

466- Uzat gözlerini bana! dibi olmayan uçurumların kenarında olsan da; Buğulu gözlerini aydınlatacak, seni geniş bozkırlara adımlatacak bir umut alevi yanıyorken bakışlarımda...!

467- Minicik yüreğinde kocaman sevgisi olan, Sevgisini sevdiğine çekinmeden sunan, hasretini sevgisiyle hafifleten ve sevdiğinin mutluluğu için çırpınan Sevgili... Ta uzaklarda senin sevginle yanıp tutuşan biri var. Sen O'nun için çok değerlisin unutma

468- Uzaklarda bir yerlerde biliyorum, biliyorum ki yüreğin yüreğime değecek. Aynaya baktığımda hep ben yerine sen olacaksın. Adını bile bilmediğim bu duygular için sen de, sen de benimle ağlayacaksın

469- Kalbime zorla sığdırabildiğim sevgimi , sessiz ve umutsuzca yürürken is kokan havada geceleyin , bir kutuya sığdırabilmiştim , kalbimden kopardığım bir kutuya belki , belki bir gün sana vermek umuduyla, Ve hala bir kutu dolusu sevgim var , o da sana...

470- Verdiğin bütün acılara dayanıyorsam; seni özlediğim içindir. Beklemenin korkunç zehri öldürmüyorsa beni; Seni özlediğim içindir. Yaşıyorsam; içimde umut varsa, yine seni özlediğim içindir. Seni bunca özlemesem; bunca sevemezdim ki!

471- Git hadi Seninle seni yaşayamadım vazgeçtim sevmekten Ama senden asla yaşayamadıklarıma değil seninle yaşadıklarıma yanıyorum. Çünkü şimdi sensiz yaşanmıyor seninle birlikteyken yaşananlar

472- Bazen içime bıçak gibi saplanıp yara olduysan da, günler boyunca kanayıp acıttıysan daha çocukken bile duvar gibi sert olduysan da, sana hiç küsmedim, hiç küsmedim dünya.

473- Biri olmalı seninle her zorluğa göğüs geren biri olmalı seninle ağlayıp seninle gülen başını koyduğunda omzuna saçını okşayan bir ten sana ağlayan ve her gidişinde yolunu bekleyen

474- Küçük bir çocuk bakışıydı gözlerin. Ağlamaklı, puslu bakan.. Menekşe kokusuydu saçların.. Ellerin vardı bir de, sevdayı anlatan.. Resmiydin sen hiç bitmeyen baharın....

475- Sevmek dedin, Sevdik.... Aşk dedin,Aşık olduk.. Hasret dedin, Hasretini çektik.. Hayat dedin, uğrunda Zehir ettik.. Şimdi ise, Ölüm diyorsun... Olsun bee Olsun... Öleceksek uğrunda ölelim gülüm.

476- O kadar da önemli değildir bırakıp gitmeler, arkalarında doldurulması mümkün olmayan boşluklar bırakılmasaydı eğer.

477- Aşk beyaz güller gibi durmalı bembeyaz, lekesiz, dimdik, eğilmez saflığı göstermeli, köprüye vardırmalı hiç ödün vermeden. Her gönül beldesinde geceyi, güne çevirmeli.

478- Ben geç kaldım, sen erken geldin sevdaya. zamansız çakıştı yollarımız, sen nice sevdalardan dönerken ben yeni girdim o yollara, geciktim sevmeye seni, beni bağışla!

479- Aşkından deli divane olsam da, geceler boyu uykusuz kalsam da, gökyüzüne sensiz baksam da, her an hayalinle yaşasam da, sana tapsam da, sen bunu asla bilmeyeceksin.

480- Başımın belası, damarımdaki kanımsın hayatta kalabilmek için aldığım nefesim, her sabah yeniden güne doğan güneş gibi benimde hayatimin aydınlığısın, hiç boşuna etrafına bakınma, çünkü Sen, bir tanem, Sen sade ve sadece benimsin

481- Uçsuz bucaksız karanlık bir yerde üç kibrit yakacağım. Biri gözlerini görmek için,
ikinciyi güzel yüzün için, üçüncüde seninle yaşadığım güzel günleri hatırlamak için.

482- Ben ağlarken bana bakıp ağlama; ben hüzünlenirken bana bakıp hüzünlenme; Çünkü bende sen ölürken ölmeyeceğim: Bu dünyaya nasıl kazık çakılırmış herkese göstereceğim.

483- Kötülük kökünü kurutacaksın Gönül havanına koyacaksın Sevgi tokmağı ile döveceksin İnsaf eleği ile eleyeceksin Gözyaşı ile hamur edeceksin Aşk ateşi ile pişireceksin Kanaat kaşığı ile yiyeceksin.

484- Fırsat mı tanırdım bu dargınlığa, bilseydim bu kadar zor olduğunu, bilseydim zindandan daha karanlık, bilseydim hücreden dar olduğunu.

485- Seni sevmek mor denizlerdi biraz, ne kadar gidilse bir p kadar bitmeyen, umutlar ve yıkılmalar arasında direnilen, seni sevmek mevsimler içinde en güzel y a z...

486- Ellerin anlatır sabahın olduğunu Ellerin yoksa bil ki gece ve karanlık Mevsimler onlarla değişiyor görüyor musun? Önce ellerin Anlasana,ellerindeyim artık.

487- Hani her acıya her gözyaşına Dayanırdık nasıl el olduk Hani yar gecelere Hasret esince
Sarılırdık anılara Nasıl son bulduk

488- Bir avuç toprak olmak isterdim. Sensizliğin kuraklığında, Belki günlerce belki yıllarca seni bekleyecek, Sonunda saracak ama ellerini Bir daha hiç bırakmayacak olan

489- Ölme diyorsan; gitme kal öyleyse Sarıl sımsıkı, tenim ol, beni bırakma Hadi gel, tut ellerimi, benimle yan Benimle meydan oku her çaresizliğe.

490- Senden önce sevdiğimi ondan önce sevdiğimden daha çok sevdiğimi sanmıştım, senide senden önce sevdiğimden daha çok sevdiğimi sanıyorum, senden sonra birini seversem onu da senden daha mı çok seveceğim, asla...!

491- Öyle zor ki uyumadan hep seni düşünmek, öyle zor ki düşüncelerimi söyleyememek, ve öylesine zor ki gözlerine bakıp da seni seviyorum diyebilmek.

492- Her gün durmadan ağlarsa pınar, her kışın ardından gelirse bahar, balıkların suyu sevdiği kadar, bende seni seviyorum bir tanem

493- Mert olmayanın işi değilmiş sevmek... sevdin mi bir kez; ölüm ayakucunda değil, başucundaymış... Kaybolmak değilmiş sevmek... Eriyip, kahrolmakmış!!!

494- Sevda değildi bu sanki bir düştü, sürecek diyordum sonsuza kadar, takvim yaprağına ayrılık düştü, aramıza girdi bu uzun yollar......

495- Beni kör kıyılarda merdivensiz bıraktın, Denizler ortasında yelkensiz bıraktın, Öylesine yıktın ki inançlarımı! Beni bensiz, beni sensiz bıraktın.

496- Baki sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölüm dahi ayrılık sayılmaz gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgiyle birleşen gönüller vardır.

497- Sevmek sevgiliyi bir beyaz güvercin gibi avuçlarına alıp, ama sevgiliyi daha güzel ufuklar bekliyorsa onu salıvermektir.Onun uçsuz bucaksız gökyüzünde kanat çırpınışından sonsuz haz duymaktır

498- Beni unut ama şunu unutma; Gözünün değdiği yere gül düşer Sonunda sanada bir gönül düşer Gönlümün şimdiki duygusu gibi

499- sen.. Suya hasret çöllerimin deryası Sevmeye hazır kalbinim fermanı Körpe gönlümün karasevdası Gönül bahçemin tek sultanısın kara gözlüm.

500- Geceleyin bir ürpertiyle kaplanırsa vücudun ellerin buz olup titremeye başlarsa gözlerine bir anda yaşlar dolarda, kulakların zamansız çınlayıp kalbin sebepsizce sızlamaya başlarsa. Bil ki, ihanetinle ben yokum artık hayatında.

501- Unuttuysan Hatırla, Kaybettiysen Ara Özlediysen Git Bul, Kırdıysan Af Dile Kırıldıysan Affet, Seviyorsan Söyle Çünkü Hayat Yasamak İçin Çok Kısa...

502- Kapına bir gül bıraktım bu gül, benden sana baktıkça beni hatırla.. Solarsa odanda, ne olur çöpe atma! çünkü bu gül sana olan büyük aşkımı anlatmakta

503- seni hala seviyorken su kalbim başkasını sevemez yaralı yüreğim unutmak kolay mı seni sevgilim? çürüyecek suçsuz yere hasta bedenim!!!"

504- Gözlerin kitap gibi okudum her şeyini bir tek sen miydin sanki.. Ben de sevmiştim seni

505- Sende seversin bir gün birini iste o zaman anlarsın benim çektiğimi sende çekersen sakin şaşırma çünkü sende çektirmiştin bana!!!"

506- Seni asil insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim?

507- Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.

508- Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön, ordayım!

509- İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim?

510- Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle... Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.

511- Bir gül olmak isterdim! Neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bir daha oradan çıkmamak için?

512- Seni bulmaktan çok aramak isterim! Seni sevmeden önce anlamak isterim! Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim.

513- Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır...

514- Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, kar beyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.

515- Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgarlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok özlediğimi...

516- Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi?

517- Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın!..

518- Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

519- Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!..

520- Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..

521- Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm...

522- Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu. Sevda essin başak saçlarında, sesin yüzümü rüzgarla bulsun... Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun.

523- Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek!

524- Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!

525- Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek...

526- Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir? Çünkü sen benim için daima teksin!

527- Dünde, bugünde, yarında? Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

528- Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim, her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim, üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için?

529- Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!

530- Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

531- Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!.. Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen, bil ki o yalnız senin için yanan kalbimdir.

***- Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum. Ama bir şeyi bil ki seni çok seviyorum?

***- Bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir benim için. Ben seni seviyorum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum.

534- Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin bir tanem?

***- Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum.

***- Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet, aşık olmak önemli değil, bir ömür boyu sevebilmek marifet?

537- Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar uzak onlar kadar erişilmezsin ama bir farkın var onlar bin tane sen bir tanesin.

538- @--)--) sana dijital bir gül yolluyorum, çünkü bu uzaklarda elimden ancak bu kadarı geliyor. Ama bil ki gerçeğini, gözlerinin içine bakarak vermek isterdim. Ve seni sevdiğimi fısıldamak.. Seni seviyorum! Aşkım, bir tanem, her şeyimsin?

539- Hep kalanlara gidenleri kattım! Bir gün yerine geçemediler. O kalanlara gidenleri kattım yine de bir tane sen edemediler.

540- Önceleri hasreti hiç tatmadım, yarimden hiç ayrı kalmadım, biter diye takvimlere baktım. Zor geldi ayrılık alışamadım.

541- An gelir insan gülerken ağlarmış. Gözyaşları sel olup kalbine akarmış? Seni çok seviyor ve özlüyorum.

***- Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getiriyorum?

***- Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın! O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Dolanıp sarmak geliyor içimden, saramıyorum. Öylesine bağlanmışım ki, sensiz duramıyorum. Seni çok seviyorum?

***- Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun?

***- Sen var ya sen aynı sigaram gibisin. Dumanı gözlerin? Külü dudakların... Yalnız aranızda bir fark var sigaramı ben, beni ise sen yakıyorsun...

***- Bir insanın idealleri olmalı, sonsuzluk gibi. Bir insanın özlemi olmalı, özlemle açan çiçekler gibi. Bir insanın bir tanesi olmalı, tıpkı senin gibi.

547- O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum.

548- Yüreğimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim...

549- Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin...

550- Sen bazen zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen hayatın cesaret veren mutluluk yanı ve sen her zaman sevgimin tek nedenisin.

551- Günün ilk ışıkları sahile vurduğunda, martılar yalnızca ikimizin anlayacağı bir dille şunu fısıldar denizin kulağına: Seni çok özledim...

552- Seni seviyorum çünkü elini kalbimin üzerinde hissettiğim zaman, üzüntülerimi alıp onların yerine o tarifsiz sıcaklığı koymayı başarıyorsun...

553- Sana nasıl hitap etmeliyim bilmiyorum. Hayatım desem hayat çok kısa, çiçeğim desem çiçek soluyor. Sana canım demeliyim, çünkü bu can sen oldukça yaşıyor...

554- Doğan her günün sabahında, içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak..

555- Ben sevdanın sokağında oturuyorum? Geceler hiç bitmiyor, ben hiç uyumuyorum.

556- Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.

557- Seni unutmak için and içtim gözlerin geldi aklıma vazgeçtim.

558- Hadi uyandır beni söyle gördüğüm zamansız bir düş mü? Hadi git, uzaklaş, yokluğuna inandır beni. Gerçekten yoruldum her bulduğum yerde seni kaybetmekten.

559- Şarkıların en güzeli yarın dudağından çıkandır. İki kanat arasında Mavi doruklara yol alandır. Nerde? Gönülde mi elde mi, yare doymak Sonsuza akan ırmak misali yarın yanında olmak.

560- Yarım kalmış şiirlerim gibisin Yaşanmamış çocukluğumsun anılarımda Öylesine eksiğim sensiz Öylesine sahipsiz İşte bütün umutlara havlu attım gidiyorum İçinde geç kalmışlığın çaresizliği Çocuklar gibi ağlıyorum Ve gel gör ki her damla gözyaşımda Sen..

561- Sendin son durağı umutlarımın Seninle güzeldi bu yer bu dünya Gönüllü mahkumdum kirpiklerine Paslanmaz kilitler vurdun gönlüme Bitti o heyecan, bitti o rüya Yine baş başayım kendi gölgemle Ne desem boş artık-SENDE GİTTİN YA!

562- Bilmem ki beni hiç anar mısın? Unuttun mu yoksa, hatırlar mısın? Söyle; eskisinden bahtiyar mısın? Seninle doluyken aldığım nefes Bitirdi bu aşkı sendeki heves 'Çekinme, sor' diyor içimden bir ses Nasılsın sevgilim, nasılsın bugün?

563- Umutlarımın mavisini alıp gittin Denizlerimin mavisini çalıp gittin Masmavi dünyama Simsiyah bir çivi çakıp gittin... Gittin Ve sen de her yalan gibi Bittin..

564- Biraz seni bilirler, biraz beni Ama ne bilirler, Bu delinin seni deli gibi sevdiğini.

565- Sarı giyer güneş olursun, Mavi giyer deniz olursun, Siyah giyer matem olursun, Kim bilir belki bir gün, Beyaz giyer benim olursun

566- Bir gül olmak isterdim, Dalımdan koptuğum an yalnız senin için kopayım ve yalnız senin için avuçlarında solayım diye bir tanem

567- Ayak ucumda başladı sevgi... ...Simdi başımın tepesinde oluşan bir düşünce yığınıyla bulutlardan aşağı hızla düşüyorum, dua ediyorum paraşütüm açılsın

568- Dünyada 2 renk gül olsun,biri kırmızı diğeri beyaz,sen beni unutursan kırmızılar solsun,ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun

569- Güllerin Hepsi Güzeldir Ama Senin Kadar Değil, Seni Herkes Sever Ama benim Kadar Değil

570- Eğer sen bana gözlerinle değil de kalbinle bakmış olsaydın seni ne kadar sevdiğimi çok iyi anlardın

571- Seni 1000 kişi seviyorsa bil ki ben onlardan biriyim, seni 100 kişi seviyorsa bil ki ben onların içindeyim ,seni 1 kişi seviyorsa bil ki o benim, seni kimse sevmiyorsa bil ki ben ölmüşümdür

572- Dostluk,güzellik ve sevgi kavramlarının sözlük anlamlarını değiştirmek mümkün olsaydı ben senin isminle değiştirmek isterdim

573- Benim kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur... Benim gönlümü almak güneşe dokunmak kadar zordur... Sen suya yazı yazmayı başardın. Simdi güneşin batmasını bekle

574- İnsanın kendi sevgisi üzerine aldatmacalar yapması yapabileceği en korkunç hiledir. bu hile o anda yada sonsuza değin onarılamayacak sürekli kayıplara neden olur.

575- Rüyalarımda yeşillen.yaban gülleri zambaklar toplayayım adına.yapraklarına ismini yazıp, rüzgarın eline tutuşturayım.rüzgarı yüreğinde hisset

576- Senin sevgini doldurdum senin sevgini içeceğim gözlerime senin hayalini çizdim seni seyredeceğim. İlk defa seni sevdim ölene kadar seni seveceğim.AŞKIM

577- Yine Almanya da soğuk bir gece gurbet gözümde tuttu dudaklarında hüzünlü bir gece sende olmayınca yanımda gönül garip oluyor.. Gurbet birde sensiz çekilmiyor dön gel artık hep yanımda kal gitme çünkü yerin dolmuyor..

578-
B oşlukta kalırsa bir an ellerin
I smimi haykır, tutarım senin için
R esmime bakıp da ağlarsa gözlerin
T ek senin uğruna ağlarım sevgilim
A ci çekerse bensizlikle ruhun
N asil derim ki seni unuturum
E eserse başında ilik bir rüzgar
M utlu olacaksan ben yok olurum..

579- Beni güzel hatırla! Dizlerimde uyuduğunu düşün, saçını okşadığımı, üşüyen ellerini ısıttığımı, mutlu olduğun anları getir gözünün önüne; alnından öptüğüm dakikaları, birazdan kapını çalan kişi olabileceğimi düşün. şaşırmayı severim biliyorsun. buda sana son sürprizim olsun; beni güzel hatırla… Gidiyorum!...

580- Bir görebilsem yüzünü beklemedik bir şehirde . Ne yaprak düşer sonbaharda inan ne yağmur... Ne acı kalır yürekte ne göz yaşı..Bir deyse gözlerin gözlerime ne hüzün kalır gecemde ne matem.. Ne asilliği kalır denizin ne hırçınlığı. Ne çok özledim seni bir bilsen...

591- Sana uzak kentlerin birinde, zamanın bir yerinde; seni ve senli günleri anımsattı akşam güneşi; onca zamanın üstüne eskimeyen bir düşüncesin şimdi. İnsan her gün anımsar mı aynı gözleri…

592- Gecenin boşluğunda sensiz titreyişlerde, haykırışlarda sensizliği.. lanetlemelerde yalnızlığı, kimlere sorayım hesabını, tükenmiş yıllarıma mı? bitmeyen coşkularıma mı.. sevda bahçemde söndüremediğim yangınlarıma mı… yoka seni bende yaşatan yalanlarına mı..

593- Sana unutulmaz geceler bıraktım sana en yorgun sabahlar... Gülüşümü,,gözlerimi sonra sesimi bıraktım En güzel şiirleri okudum gözlerine baka baka.... Söylenmemiş merhaba'lar sakladım her köşeye vedalar bıraktım duraklarda... Ne ararsan bir sevdanın içinde fazlasıyla bıraktım ardımda....

594- Sen gelince açılır yüreğimin demir kapıları özgürlüğü selamlar güneşe hasret gözlerim çıkarım aydınlığa, biter yalnızlık esaretim... Can gelir özlemlerin pınar sesine karıştığı günlere...

595- Benim için en büyük mutluluk ben öldükten sonra beni hatırlayacağını düşünmemdir. Fakat beni hatırlamak sana acı verecek olursa, senin tarafından unutulmaya da razıyım..

596- Bıçağın vermiş olduğu acıyı bütün hücrelerinde hissetmene rağmen onu iyi edecek hiçbir ilacı bulamamanın çaresizliğini yaşamaktır sensizik.

597- Ey sevgili! Sakın benden tüm isteklerimi sözcüklere vurmamı isteme gün gelir, gün olur, imkansızı isterim senden. Gelişin olanaksız olduğu yerde, sana "Gel" diyebilirim. Gitmen gerektiği yerde, "Kal" diyeceğim gibi…

598- Garip bir ağustos tadı damaklarımda, hiç yaz gibi değil. Ya ağustoslar bozuldu ya da ağzımın tadı. Şimdi bir işim var benim, her sabah erkenden kalkıp "SENİ SEVİYORUM"

599- Ateş olsan duman olsan kar etmez. Giden gider yollar geri getirmez. Bu talih de seni bana yar etmez Ayrılıktan ayrılığa sürgünüm Işık seçtim gözlerini gönlüme Yorgan gibi çekip gittim üstüme, Kimliğimden adresimden kime ne Sokaklardan sokaklara sürgünüm

600- Bir mavi gecede başlamıştı sevdamız Ve maviye çalmıştı bütün umutlarım o gece unutturmuştun bana karanlığın siyah olduğunu, Ve gözlerinde fark ettim ilk kez bütün gecelerin mavi olduğunu….

601- Semadaki tüm yıldızlar sönünce. Gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince. İçten içe muhtaç olunca bir dost sohbetine. Unutma ki seni düşünen bir var bu şehirde....

602- Hayallere dalıp gitmem ben, çünkü tek hayalim sensin benim! hiçbir şey isteyemem ben çünkü bir tek istediğim sensin benim.

603- Aşkınla sararıp solacak kadar, sevginle bahtiyar olacak kadar uğruna canımı verecek kadar seviyorum desem inanır mısın ?

604- Belki hatıralar unutulup gidecek, belki bu sevgiler yok olup eriyecek, ama şunu unutma, bu kalp sonsuza dek seni sevecek...

605- Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma...

606- Bırakma beni sevdiğim gidişine dayanamam, hasret göz yaşlarımla kendimi avutamam, dönerim dersin ama kadere inanamam, bıraktığın anılarla sensiz yaşayamam...

607- Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun, duyduğum en derin sevgi senin eserin, gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin, ve kurduğum en güzel hayal sensin.

608- Gül bahçesinde geçse de ömrüm , senin üstüne gül koklamam gülüm! seni koklamak olsa da ölüm, inan uğrunda ölmeye değersin gülüm

609- Ne zaman tutsam ellerini, gözlerimin önünden mevsimler geçer. ne zaman gözlerin gözlerime değse Saman yolundan bir yıldız düşer...

610- Dünya unutursa dönmeyi, rüzgar unutursa esmeyi, aşıklar unutursa sevmeyi, belki o zaman unuturum seni

611- Bir an buruk bir acı saplanırsa yüreğine, gözlerin zamansız takılırsa, kulakların zamansız deli gibi çınlarsa bil ki bir yerlerde özlemişsindir

612- Sevgilerin en güzeli seni sevmek, özlemlerin en güzeli seni özlemek, ve hayatın tadı sabah kalktığımda, senin varolduğunu bilmek...

613- Yanağına konan kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde, hissettiğin o bir damla serinliği benimle paylaşmak istersen, yönünü rüzgara dön ben o rüzgardayım...

614- Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç , bir tohumla başlar; en uzun yolculuklar bir adımla başlar; gerçek sevgiler ise küçük bir tebessümle başlar.

615- Seni unutmak zor anlatmaksa imkansız, sen unutuldukça hatırlanan, Anlattıkça bitmeyensin meleğim..

616- Seni uzaktan sevmeyi, bana bakmadan görmeyi, seni duymadan dinlemeyi, göz yaşlarımla gülmeyi ve kavuşmak için sabretmeyi, her şeyi öğrendim ama sensiz olmayı asla...

617- Duygular vardır anlatılamayan..sevgiler vardır kelimelere sığmayan... Bakışlar vardır insanı ömür boyu ağlatan...yollar vardır aşılması güç olan. Kalpler vardır acılarla parçalanan, ve insanlar vardır hiç unutulmayan. Sanma beni sevip de bırakanlardan. Benim sevgim mezara kadar olanlardan...

618- Bir Çiçeğin açmak için sebepler bulduğu gibi. Yaşama dair sebepler bulmak için yaşıyorum... Eğer bir gün gelir de yaşamak için bir sebep bulamazsam. Ölmek için bir sebep bulmuşum demektir

619- Bir yudum zehir olsan, bir an bile düşünmeden seni içerdim. Sırf seninle bir olmak ve seni içimde hissetmek için.

620- Sevgilim bil ki senden uzak ne güzellikleri avutur beni bu şehrin, nede yıldızlı akşamları!... özlemin bir nehir olmuş Yarar Gider İçimdeki Dağları

621- Seni seviyorum kelimesini sana benden başka kimse söylemesin. Yalnız bana sakla dudaklarını seni benden başka kimse öpmesin. Ne olurdu her seven sevilse sanki, bu dünyada aşktan güzel ne var ki. Gel kollarıma öyle sarıl ki kimsenin çözmeye gücü yetmesin.

622- Seni niye mi seviyorum geçmişin içinde kaybolmuş beni, yeniden hayata döndürdüğün için çok ama çok seviyorum.

623- Kalbin hangi sevgi için çarpıyorsa yeni doğan günün güneşi. Seni ona kavuştursun.

624- Hayatın en güzel anı her şeyden vazgeçtiğiniz zaman sizi hayata bağlıyan biri olduğunu düşündüğünüz andır.

625- Sen benim gözlerimde saf bir gerçek, yüreğime bahar getiren bir çiçeksin. Sen bedenimdeki yumuşak kudret, gönül bahçemde uçuşan bir kelebeksin..

626- Ben sana mecburum bilemezsin, adını mıh gibi tutuyorum aklımda içimi seninle ısıtıyorum bir yaşamak düşünsem "sus" deyip adınla başlıyorum.

627- Sevgili binlerce insan arasından gönül gözüyle görüp ayrı bir kimlik verdiğimizdi, her sözü büyü olan, dokunduğu her şeyi kutsallaştıran muhteşem insandı.

628- Yanındayken içimi saran ateş, sen yokken hayalinle canlanır. Gözlerimdeki parıltı senin sevginin eseri, Ve benim varlığım yalnız senin eserin.

629- Seni yüreğimden atabilsem atamıyorum, seni gözlerimden silebilsem silemiyorum, sensizlik acısını çekemiyorum, dönersen diye koştum camlara ama yoksun yine yok..

630- Her sabah uyanıp yüzünü güneşe verdiğinde, gücünü alamazsın sıcak sevgilerden, unutma sakın bir sevgi bin sevgi doğurur ve o sevgilerden yepyeni bir dünya kurulur..

631- Ben Toprağım suyum sensin, ben yaprağım dalım sensin ilkbaharım yazım sensin sensiz hayat çekilmiyor.

632- Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun, duyduğum en derin sevgi senin eserin, gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin, ve kurduğum en güzel hayal sensin.

633- Aşka burun kıvırmayın o çöl ortasında yemyeşil bir bahçedir. O bahçeye layık bir bahçıvan olmak için, her bitkinin sürekli bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın.

634- Eğer öldüysen, şu anda yıldızlara uzanırsan, yıldızların ışıklarını topla. Taç şeklinde saçlarının arasında sonsuza dek parlasın.

635- Seni seviyorum diyebiliyorsam bu sende bütün insanlığı, bir anlamda bütün canlı olan her şeyi, ve yine sende kendimi seviyorum demektir.

636- Gül bahçesinde geçse de ömrüm, senin üstüne gül koklamam gülüm! seni koklamak olsa da ölüm, inan uğrunda ölmeye değersin gülüm

637- Sevmek saçak altına sığınan göçmen kuşun, kar tanecikleri arasında uçuşan beyaz tüyünü görebilmektir.

638- Ben seni dün sevmedim çünkü dün bitti. Ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek. Ben seni yarın sevdim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek

639- Mehtap sularda gümüşten bir iz bırakırken, gökte yıldızlar parlıyordu. Yalnız kaldığım günler ve geceler, kalbim her yerde seni arıyordu.

640- Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer, sevgi mutluluk, mutluluk paylaşmak, paylaşmak dostluk, dostluk hatırlanmak, hatırlanmak unutulmamaksa eğer, demek ki sevilmişiz.

641- Eğer bir gün buluşacağımız yere gelemezsem. Dünyanın bütün renklerinden oluşan bir demet çiçek yaptır. Çünkü beni senden ayıracak olan tek kuvvet, ölüm beni yakalamış demektir.

642- Sevmek seni seviyorum demek değil..... Seni seviyorum derken titremektir..

643- Karlı bir çam ormanında nefes almak bahtiyarlığına benzer seni sevmek..

644- Yüzünü alıyorum elime yaşam budur, bir gülün akşamı da budur seninle doğmak yeryüzüne her sabah ve silinmek seninle.

645- Sen yollara yürürsen , çiçekler de yürür, şaşarım gülüşünün ardından güneş doğmazsa, bir çocuk kapıları kırıp kırlara koşmazsa, sen ufuk çizgisinin düşüncesiyle özgür, gülüşü ışık olup da yüzüme akan düş, sen uzak kıyıların adamı, sen benim yüreğimde açan gülsün..

646- Sevgilim yalan söylersem sana, kopsun ve mahrum kalsın dilim, sana "seni seviyorum" deme bahtiyarlığından sevgilim. Yalan yazarsam sana kurusun ve mahkum kalsın elim, okşayabilmek saadetinden seni sevgilim yalan söylerse sana gözlerim iki damla gözyaşı gibi avuçlarıma aksınlar ve göremesinler seni bir daha.

647- Bana geleceksen her şeyinle benim olarak gel. Bir emanet gibi geldikten sonra, yanımda olmanın ne anlamı kalır ki

648- Seni Sen olduğun için değil, seni bende bulduğum için seviyorum .

649- Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de.. Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni Seviyorum ya, iste o en büyük gerçek...

650- Özlemek güzel şeydir, özlüyorsa özlenen beklemek güzel şeydir, gelecekse beklenen sevmek güzel şeydir, seviyorsa sevilen...

651- Benim sevgim, zaman ve uzaklıkla sınırlı değildir. Zamanı kaldırınca aynı andayız. Uzaklığı kaldırınca aynı yerdeyiz. O zaman her an ve her yerde seninle birlikteyiz...

652- Aşk yaşanır anlatılmaz..

653- Kalbim seni unutacak kadar hainse, ellerim onu parçalayacak kadar asidir.

654- Sevdiğini özgür bırak , geri gelirse o senindir, geri gelmezse, zaten hiç senin olmamıştır.

655- Eğer çölde açan bir çiçek olsan seni kurutmamak için hep ağlardım. Gözyaşımda bir damla olsaydın, seni kaybetmemek için asla ağlamazdım

656- Bir gün hayatin bütün güzelliklerinden vazgeçip ölüme sessiz sedasız gitmek istersen, yanıma gel ki sana sensiz yaşamanın, sensiz olmanın ölüm olduğunu göstereyim...

657- Elimden tuttular ne yüzüme güldüler, nede bir gün olsun ölümüne sevdiler. Ben sevdim başkasına verdiler. Bana bu dünyada mutluluk harammış meğer

658- Kim bilir hangi aksam güneşle beraber bende söneceğim kim bilir hangi ellerden son suyumu içeceğim belki göremeden öleceğim fakat yinede seni 'Ebediyen seveceğim'

659- Denizlerden kağıt, yosunlardan kalem yaptım, her yere seni seviyorum yazdım, ama sen aptalsın, inandın, çünkü ben seni sevmedim,sana taptım

660- Gözlerin nehir, kirpiklerin köprü olsun, ben tam üzerinden geçerken ipler kopsun, düştüğüm o yer dudakların olsun.

661- Damlalar olup dudaklarıma aksan, dalgalar olup gönlüme çarpsan, ateş olup kalbimi yaksan da, bil ki; dudaklarımdaki damla, gönlümdeki damlalar o ateşi asla söndüremez

662- Uyanınca insanı uyandığına pişman eden geriye dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten insanı kahreden hayatta sadece bir kez görülebilecek harika bir rüyaydın sen

663- Bir gün eğer aklına ben gelirsem kalbinin sesini dinle nasıl çarpıyor nasıl o bütün özlemlerin birleştiği yerde bil ki seni bekliyorum yalnız sen

664- Şu gönlümü sana değil ılgıt ılgıt yele verseydim. bu gönlümü sana değil boz bulanık sele verseydim. ama nedendir bilmiyorum seni çok seviyorum

665- Bir çiçeğim vardı, adını aşk koydum; kopardılar. Bir çiçeğim vardı, adını sevgi koydum; soldurdular, şimdi yine bir çiçeğim var, adını ızdırap koydum; ne koparan var, ne solduran.

666- Gül rengi akşamların bitimsiz rengi,sevginin hüzünle buluştuğu çizgi, aşka yakılan ağıt, gel tut ellerimden artık bunca hasret yetmez mi

667- Her satırıma seni nasıl sevdiğimi binlerce defa yazmak isterdim. Elimden gelse "O" güzel adını Aşk bahçemin en güzel ağacına Altın harflerle kazımak isterdim

668- Yalnızlık ömrümce tanımadığım bir yabancıydı, onunla şimdilerle birlikte uyanıyoruz!!!

669- Hep beni kimse sevmiyor ki derdin usulcacık sokulup yüreğine "ben" demek isterdim...

670- An gelir insan gülerken ağlarmış, göz yaşları sel olup kalbine akarmış, kahkaha bir maske derler bilir misin? insan sevdiğinden ayrılınca bu maskeyi takarmış...

671- Keşke yalnızlığım kadar yanımda olsan, keşke yalnızlığımla paylaştığımı seninle paylaşsaydım, keşke senin adin yalnızlık olsaydı da ben hep yalnız kalsaydım!!!!

672- En büyük hatam seni sevmek değil, senin beni sevmeni beklemekti...

673- Geceleri uzaklarda çığlık olur sesim, yosun kokusundan keskindir sana olan özlemim bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim, günaydın benim her şeyim!!!

674- Gözlerine baktıkça ağlasa da gözlerim ağlamak için de olsa gözlerini özledim....

675- Dün kopan bir yapraktı, düşen bir kuru daldı. Bugünden güzel değil bulacağın yarında. Aç ellerini bir bak yanan avuçlarında, dün gitmiş yarın yok bize bir bugün kaldı.

676- Beni çağırdığını bir defa duyabilsem Avuçlarımda ateş, yorgun gözlerimde nem Aşarak denizleri bir gün kapına gelsem Başımı duvarlara vurup ölsem diyorum

677- Her şey sağır içimde ne şiir ne musiki Dünyadan bezginliğim dünyalar kadar eski Öylesine çözülmüş, öyle dağılmışım ki Bu ne bitmez ayrılık bu ne özlem diyorum.

678- Bir pınarsın içilen ama hiç kanılmayan Seveni yanıltmayan, sevince yanılmayan Özlenen sen, özleyen sen, özleten sen Varken doyulmayansın, yokken dayanılmayan.

679- Bir gün anlarsın hayal kurmayı; beklemeyi, ümit etmeyi. lanet edersin yaşadığına... Maziden ne kalmışsa yırtar atarsın.. Seni sevdiğimi işte o gün anlarsın.

680- Dayanmak zor yalnızlığına akşamların Unutmak mümkün değil seni bir şarkı gibi ağır ağır ilerleyen bu zaman içinde Her an bir sarhoşluktur sensizliğin verdiği.

681- Bütün kadehlerimi hep sana adıyorum Hep senin için bu bir bir boşalan şişeler Umutsuzluğum, sarhoşluğum senin eserin Senin yüzünden bu delicesine içmeler.

682- Gözleri namuslu namuslu parlar insanların Gökyüzü inadına mavi Yaşamak inadına güzel Bu şehirde sen varsan...

683- Seni görmediğim günler Karanlıktayım, katran gecelerdeyim Cehennem misali bir yerdeyim Bir demir nasıl paslanır, bir elma nasıl çürürse İşte öyleyim...

684- Bir daha dünyaya gelsem Yine seni severdim Beni üzesin diye Beni deli divane edesin diye.

685- Şarkısız ve sensiz kaldığım nice akşamlar Gözlerin geçer aklımdan özlemler içinde Gözlerin bir çigan müziği güzelliğinde Kirpiklerinde keman, bebeklerinde gitar...

686- Kazımak ulu ağaç gövdelerine adımızı Yazmak her şeyi bir bir kumların üstüne O her işkenceye mahkum olmuşluğumuz O çok sevmek, daha çok sevmek günden güne.

687- Sen bastığın yerde çiçeklerin büyüdüğü Her zaman en güzel, her yerde eşsiz Sen yaprak, sen köpük, sen kuş tüyü Sen sevgi nehirlerimin aktığı büyük deniz.

688- Ne zaman seni düşünsem yaşamak güzel Bir bahar bahçesi olur güz bahçeleri En karanlıklarda bile uzanır bir el Kendiliğinden açar sabaha perdeleri.

689- Ne olurdu saadetlerin en büyüğü İşte ellerimde al, diyebilseydim Anlardın ve hiç gitmezdin, değil mi Bir gün olduğun gibi kal diyebilseydim.

690- Hasretin içimi yakıp kavurmuşsa ne çıkar, bir damla yağmur suyu bile yeter de artar, söndürür bu kor ateşleri içimde çiçekler açar. Ama boş ver yağmurları da, çiçekleri de istemem, ben seni istiyorum, ben yalnız seni istiyorum

691- Toprak olmaz bende tenden başkası, seni bunca sevmez benden başkası, ölürsem sen ağla arkamdan, yeter. Gelmesin kabrime senden başkası

692- Biraz kül, biraz duman... O benim işte, Kerem misali yanan... O benim işte. İnanma gözlerine ben ben değilim beni sevdiğin zaman... O benim işte.

694- Bu yalnızlık acı sonum olmuşsa ne çıkar, bir yudum sevgiyle bu kalp yeniden atar., uzatır ömrümü tükenmez yaşanmakla yıllar, Ama boş ver sevgileri de, yılları da istemem. Ben seni istiyorum, ben yalnız seni istiyorum

695- Gül biraz bunca keder bunca gözyaşı bitsin. Gül biraz, şu gök kubbe kahkahanı işitsin, her gidenin ardından koşmağa değmez hayat. Gelecekleri bekle, gidecek varsın gitsin

696- İstemem, girme sakin bahçeme ne olur. El sürme şu karanlık geceme ne olur, gittin, kavuştum sana, bu derin mutluluk. Bırak da bin yıl sürsün, hiç gelme ne olur.

697- Yokluğunun gölgesi dünyamı karartmışsa ne çıkar. Bir sıcak bakış güneş gibi yeniden dünyama doğar, her biri bir güneş olup saçlarıma düşer yıldızlar. Ama boş ver güneşi de, yıldızları da istemem. Ben seni istiyorum, ben yalnız seni istiyorum

698- Kol kola gezdiğimiz ıslak caddelerde kal, seviştiğimiz geri gelmez gecelerde kal. Adımı anmasan da, bana hiç gelmesen de ne olur hayalimde yükseldiğin yerde kal!!

699- Bir yol oldu yüreği her gün gelip geçtiler, kimi sevinçli, kimi üzgün gelip geçtiler. Kalakaldım böyle bak! Yorgun, ezik, çaresiz, Sevip inandıklarım bütün gelip geçtiler.

700- Karanlık mağaralarda çalışan bir maden işçisi gibi. Senin parlaklığını görmek için her gün kalbimi kazıyor… Seni bekliyorum…

701- Zor değil kavuşmak sen de istersen, kaptan da ben olurum, tayfa da ben, mutluluk yaşanan sâhile yelken, açalım seninle desem, var mısın ?

702- Gözlerimde özlem çiçekleri; salar kokusunu ilkyaz sessizliğine, bırakırken damlalarını ağlamaklı. Neredesin¿

703- İzbe zindanlarda ömür çürüten bir mahkum gibi, senin ışığını görmek için, her saniye duvarları parçalıyor… Seni bekliyorum

704- Yarabbim yarabbim büyük yarabbim… Kalbime umutsuz bir aşk verip ağlatma, ben senin yarattığın bütün güzeli severim, beni, beni sevmeyen bir güzele bağlatma

705- Doğmak-ölmek kader, yaşamak sanat, söylesene kime yaramış inat, takıp kollarımıza iki kanat, uçalım seninle desem, var mısın¿

706- Yosun kokan kafeslerde hapis bir aslan gibi senin gözlerini görmek için her gün parmaklıkları zorluyor… Seni bekliyorum

707- Seni arıyorum kalabalık caddelerde, tanımadığım insanlar geçiyor, sen yoksun.. Perişan hayallerimin başladığı yerde, sana sesleniyorum, duyuyor musun¿

708- İpince bir yaz yağmuru; kalbimin gizeminden usulca, çiselerken aklımın yetmezliğine. Neredesin?

709- Alkol dolu kavanozda bir balık gibi senin aşkını yakalamak için her gün dışarısını gözlüyor… Seni bekliyorum.

710- Kargadan başka kuş konmazmış leşe, palamuttan başka ne verir meşe, birlikte her yere mutluluk, neşe saçalım seninle desem, var mısın¿

711- Şiirimle bir buse yollasam hisseder misin o loş ışıktaki bakışımla en değerli varlığıma, sana, yaz güneşi gibi yakıcı bir buse.

712- Ben sevmek istiyorum bir güzel kulunu beklemek istiyorum heyecanla onun yolunu, bağla yarabbim güzellikle aşkımın sonunu. Gönlüme kara sevda verip de için için ağlatma.

713- Varsın deli dîvâne desin çoğu, dilersen batıya, istersen doğu, bırakıp bir kenara varı yoğu. Kaçalım seninle desem, var mısın¿

714- Arsız rüzgarı hazan'ın; ürpertir benliğimi umarsızca, sürüklerken gazellerini dalgın çınarın. Neredesin¿

715- Seni düşünmek seni sevmekten o kadar tatlı ki… Senin varlığını senin varoluşunu düşünmek… Eğer düşündüklerimi sana duyurabilseydim. Avuçlarımı gözyaşlarıyla ıslatmaz ve bakışlarımı gurbet ufuklarına çevirerek “Gel artık bekletme beni” demezdim…

716- Otursak bir yerde şöyle yan yana, koyu bir sohbete dalsak can cana, doldursa sâkîler biz kana kana içelim seninle desem, var mısın¿

717- Şiirimle sana ulaşabilsem, anlatabilsem çağlayan duygularımı, varabilsem uzakta olan sana tutabilsem ellerini sarılabilsem, bir an bir an olsun yeter, razıyım yeter ki sana ulaşabilsem

718- Yine bir kış güneşi; sırtında gecenin günahlarıyla, doğarken isteksizce karın apaklığına. Neredesin¿

719- Farkına vardın mı¿ Bu iş uzadı, düşünmeden vur bıçağa masadı, bizdik sevgi eken, şimdi hasadı, biçelim seninle desem, var mısın¿

720- Derelerden çağlayan su gibi temiz aşkım var. Kalbim bir sıcak sevgi dolu aşk için sızlar. Yarabbim senin eserindir sevgiler ve aşklar. Kalbime ızdırap verip için için ağlatama

721- Beyaz güller açtı bahçelerde , sevdiğin.. Ya o karanfil , baygın kokulu çiçek. gel yalnızlık bahçeme beyazlar giyin, anladım ki bu ömür sensiz geçmeyecek.

722- Neme lazım mevsim ne yazmış ya da sonbahar, gönlüm hep başka bir mevsimin hüznünü duyar, ayırma güzelim gözlerini benden, benim güneşim senin gözlerinden doğar.

723- Ya rabbim nazarlardan koru onu da beni de, yaşasın aşkımız bir ömür boyu gönüllerde. Bitmesin aşk var olsun birbirini sevenlerde. Sevenler koru ya rabbim ızdırapla ağlatma.

724- Anlıyor musun hissediyor musun beni¿ şiirimle gönderdiğim dudağımı ellerimi ne olur hisset yanında olmasam da benliğimi yanımda olmasan da hissediyorum biricik sevgilim seni....

725- Sana tutulursam bırakma beni bir kösede boyun büktürme güzel ümitle süslenen gönül bahçemi sonbahar gelmeden döktürme güzel

726- Odamı süsleyen ellerini uzat, hazzından dile gelsin bastığın halı.. Açılsın sevincinden perdeler kat kat.. Işık ve ateş senin için yanmalı..

727- Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var: yaşadın mı, yoğunluğuna yaşayacaksın bir şeyi. Sevgilin bitkin kalmalı öpülmekten. Sen bitkin düşmelisin koklamaktan bir çiçeği

728- Görmediğimden değil yanımda olsan yine özlerdim… ve bil ki bu kadar sevmem senden değil… Gitsen benden… Ben gidişini bile severim… Aramızda hep aynı fark sen gitmeyi bilirsin… Ben sevmeyi…

729- İnsan saatlerce bakabilir gökyüzüne, denize saatlerce bakabilir, bir kuşa, bir çocuğa, yaşamak yeryüzünde, onunla karışmaktır. Kopmaz kökler salmaktır oraya

730- Gönlümde goncalar ekmeyeceksen, saçların koluma sermeyeceksen, bu aşka bir ömür vermeyeceksen, kiraz dudağını öptürme güzel…

731- Kucakladın mı sımsıkı kucaklayacaksın arkadaşını, kavgaya tüm kaslarınla, gövdenle, tutkunla gireceksin. Ve uzandın mı bir kez sımsıcak kumlara bir kum tanesi gibi, bir yaprak gibi, bir taş gibi dinleneceksin

732- Yüzünü görmediğim bir günde sesini duyabilme umudu ile yaşadığım hayat yüzünü görmediğim için çekilmez olsa da sesini duyabildiğim için yaşamaya değer…

733- Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar, bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın. Değişmemelisin hiç bir şeyle bir bardak su içmenin mutluluğunu. Fakat ne kadar sevinç varsa yaşamak özlemiyle dolmalısın

734- Alevden bir gül olsun yakışın, ay gibi doğsun baygın bakışın, ömrünce kalbime dol ışın ışın, bana hasretini çektirme güzel

735- Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var: yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe, bütün evrene karışırcasına çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır. Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana

736- Seni sensiz düşünmek görmek ama dokunamamak yanında olmak fakat elini tutamamak nedir bilir misin¿ Bu acele yaşamayı anlayabilir misin¿ Sebepsizce sevebilir misin beni ¿ Tanıyabilir misin içimde ki seni¿

737- Aşkımın kadrini bilmeyeceksen, akan göz yaşımı silmeyeceksen, eğer beni candan sevmeyeceksen deli divaneye döndürme güzel…

738- Bir tek senin görebileceğin yerden sana gülümsüyorum, onların duydukları kahkahalarım değil. Aşkı tarif gerekirse sana anlatayım, aşk ne biliyor musun¿ Benim sana yaşadığım… durmadan üstüne bastığın…

739- Gözlerine bakarken umurumda değil mevsimler. Gülüşün hep deniz kenarı bana, sen bir adım attığında göreceksin elinde balonla bekleyen benim… Aldığım en derin nefes sensin… Nefes alıyorum ama hala bulamadım seni… “Ben sana yanarken… sen kim biliri nerede üşüyorsun¿

740- Sensiz dar bana bu İstanbul, gülüşün İstanbul, okyanus üstelik en mavisi… Kollarımı açtım sen sarana kadar bekliyorum, baktım kollarıma, açtığım kadar unuttuğum, açamadığım kadar özlemim… Benim unuttuğum kadarını sen özler misin¿

741- Gittiğinden beri yalnız, yanaklarım ıslaktı. Herkes bana bakardı, bir gün gelirsen bu şehre… Herkesten özür dile… Sayende yalnız yanaklarım değil…. Artık İstanbul ıslak…

742- Geceleri uzaklara çığlık olur sesim. Dünyanın güneşe özleminden daha büyük özlemim. Bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim Günaydın HERŞEYİM !

743- Sen ne kadar istersen iste, istemediklerinin en iyisiyim. Çünkü ben istediklerinden de iyiyim. Belki istememekte çok isteklisin ama bende seni istemekte çok istekliyim..

744- Kalk git diyorum içimden… kalk git uzağa… Kulağında ki müzik bitene kadar yürü… Ağladığın kadar koş… Aya dokunana kadar yürü… Uzaklaş… Düştüğün yer onun yakınlarına olsun…

745- Sen, bilinmeyen yollarımda karşıma çıkan en güzel şeysin.. Sen, karanlık bulutların ardından tüm güzelliğinle bana gülümseyen güneşimsin.. Sen, rüyalarımın en tatlı meleğisin... Ve sen delice sevdiğimsin...

746- Yoktun! Öylece oturdum. Hayallere daldım sensiz. İstanbul’u, Boğazı seyrettim sensiz... Yorgun, hüzünlü...

747- Sensizlik, sensiz yaşamak, sensiz yaşamak zorunda kalmak… Gitme vaktinin gelmesi… Günlerim ne kadar sensiz geçiyorsa bende o kadar bomboş yaşıyorum hayatı.

748- Anlatılması tarifsiz biliyorsun her seferinde sana da söylüyorum, ama kollarında ki mutluluğu ben çok seviyorum... O mutluluğun, huzurun tadı, güzelliği hiç bir yerde yok. Sen bambaşka bir dünyasın yüreğimde.

749- Dün gece denize vuran yakamozları gördüm. Nasılda ışıldıyordu. Tıpkı gözlerinde ki parıltılar gibiydi... Kollarımda aradım o muhteşem varlığınla seni...

750- Kalbinin güneşe verdiği cani, Gözlerinin gözlerime verdiği yaşamı hissetmek, ömrüm, tek ve son kalan kalbim için var, gözlerimse gözlerini görmek için...

751- Kalbini bana açtığın gündü hayata tutunduğum gün… Hayata Tutunduğum gün… Gözlerime baktığın gündü… Seni gözlerimde Hapssettiğim Gün… Senin Olduğun Akşamlar, Benim Huzur Bulduğum Akşamlar… Ellerini Ellerimden, Gözlerini Gözlerimden, Sevgini Kalbimden Hiç Esirgeme CaNıM….

752- Kurulmaya Başlayan Hayallerimde, Yeniden Yasamaya Başlayan Kalbimde, Tekrardan Gülen Gözlerimde Varsın. Yaşıyorsun... Yaşayacaksın...

753- Yalnızlığı kanatlarına yükledim Turnaların.... Yoruldum sensiz hayattan.... Her göçüp geldiğinde yalnızlığı da kollarıma teslim ettin. Bir başıma yaşamak nedir çok iyi bilirim... Turnam... uçtuğun gün alıyorsun yalnızlığımı....

754- Sonbaharıma doğan bir güneş gibi yaşadım seni... Yaşıyorum... Söndürülemeyen bir yangınsın gönlümde, söndürmek istemediğim...

755- Seni anlatacak kelimeleri aradım bir bir aşkım. Bulamadım, bulamayacağım da biliyorum, ama yinede kalbimin seni anlattığı gibi keşke anlatabilseydim bende ki seni, sana....

756- Bir çizgi vardı yorulduğum yolumun üstün de. Adım atamıyordum öbür tarafa bir türlü. Ve işte seninle geçtik beraber, yaşamın en güzel tarafına... Ne olacaksa olsun artık...

757- Lanetler yağdırıyorum gecen zamana.... binlerce kez lanet ediyorum seni benden ayıran saatlere.... sensiz nasılda yalnızım, nasılda öksüz.... Hayatımın anlamı, isyanım sensizliğe değil seni benden ayıran zamana....

758- Bir umuda bin göz yaşı feda et, aldığın umut ışığını gözlerine serp.... Huzur yanında olsun.....

759- Daha neler var yazmak istediğim kalemlerimin ucu kırık cümlelerimin sonu yok... bitiremedim gitti şu yaşanmışlıkları.... şu son noktayı koyamadım bir türlü....

760- Karanlık bir gecede atılan havai fişekler gibi rengarenksin yaşamımda. Binlerce yıldızın içinde kocaman bir sevgisin yüreğimde.

761- Uyurken kollarında olmak, o sıcaklığı yaşamak, o sevgiyi hissetmek, tarifsiz bir zamanı anlatan bu güzelliği seninle geçirebilmek... Ne güzel bir duygu...

762- Sen yağmur yüklü bulutlardan benim için yer yüzüne inen en güzel damlasın. Düştüğün her yerde bir başka izin var. Seni bırakan her bulutta bir başka yerin var. Sen... sen.... hep yağması istenilen o saydam ama çok şeylere sebep o muhteşem damlasın. Sen... yüreğime itina ile düşen kocaman bir yağmur damlasısın hep yağasın diye dua ettiğim. hep benim yüreğime düşesin diye beklediğimsin.