The Northern States League- 2014 Directory
http://www.angelfire.com/in4/nsl/FRONT.html
SCHMIDT CONFERENCE     COOPER CONFERENCE  
Yount Division   Murphy Division  
1) Albany Wildcats   13) Crosstown Clydesdales  
Nathaniel Davis (Katrina)   Mike Cross (Leonna)  
615 Gillcrest Drive   1117 N. Challenge Drive  
Albany, IN 47320 IM-wildcatapba21   Muncie, IN 47304 IM- apbadales
(765) 789-4752 cell- (765) 730-1983   (765) 730-2017  
JOBY6969@yahoo.com   ctwncdales@comcast.net  
     
2) Indiana Imperials   14) Duneland Crusaders  
Chad Davis (Jackie)   Dan Wilburn (Becky)  
218 Meridian Street   1251 Diamond Blvd  
Dunkirk, IN 47336 IM- cdavis6329   Valpariso, IN 46385 IM- dbwilburn1251
(765) 768-7982 cell- (765) 730-8850   (219) 531-2751  
Eric_the_beefcake_cartman@yahoo.com   dbwilburn@yahoo.com  
     
3) Muncie Black Wolf   15) Longstown Prospectors  
Bob Chalfant (Susan)   Denny Becker (Sheila)  
722 East Main Street   177 Overview Circle West  
Muncie, IN 47305 IM- wrsharks   Red Lion, PA 17356 IM- DBecker830
(765) 212-9173   (717) 586-8583  
rrchalfant@gmail.com   DBecker830@comcast.net  
     
4) Pennsylvania Pounders   16) Magic City Maulers  
Jack Chalfant (Vicki)   Bryan Wilburn (Missie)  
P.O.Box 71   6520 N CR 500 East  
Farmland, IN 47340   Muncie, IN 47303 IM- itsmagiccity
(765) 468-8512   (765) 896-9162  
jvchalf@yahoo.com jvchalf@gmail.com   missiewil@yahoo.com  
 
Carter Division     Winfield Division  
17) Canaan Polar Bears     5) Cleveland Hit Men  
John Bushey (Olivia)     Al Rapp (Kathy)  
P.O.Box 343     2470 Hillandale Circle  
West Stewartstown, NH 03597   Cumming, GA 30041 IM- sacfli
(603) 246-8246     (678) 513-5164 cell- (678) 895-7112
Johnboy3810@juno.com   sacfli@aol.com  
         
18) Green Mountain Canucks   6) Gulf Breeze Aardvarks  
Gideon "Burnie" Burnham (Barbara)   Rich Pray (Dayna)  
2852 U.S.Route 5/P.O. Box 48   3300 Raynor Court  
Derby, VT 05829 IM- gmtcanuck   Wilmington, NC 28409 IM- ComishNSL
(802) 766-4735     cell (910) 352-0323  
gidbarb3@myfairpoint.net   TheComish@bellsouth.net
         
19) New England Elite     7) Marietta Mad Dogs  
Bill Waller (Lori)     John "Bo" Betbeze  
75 Camire Hill Road     2420 Brookhaven View NE  
Barre, VT 05641 IM- Npastime   Atlanta, GA 30319  
(802) 479-3385     cell (678) 266-0575  
Npastime@aol.com     bbetbeze22@gmail.com  
         
20) Vermont Woodchucks   8) Sparrow Lake Stallions  
Dave Burnham (Kathy)     Mark Rapp  
343 Maple Hill Road     2420 Brookhaven View NE  
Johnson, VT 05656 IM- Vtwdchucks   Atlanta, GA 30319 IM- BrodeSandsBeetle
(802) 635-7020     (678) 513-5164 cell- (678) 895-7117
bulle54@yahoo.com     Mark.rapp.1345@gmail.com
         
Rice Division     Brett Division  
9) Glenville Greys   21) Creekside Crushers  
Bill Kerr (Tracey)   Dave "Scoop" Mann (Deb)  
7923 Main Street   2475 Log Cabin Road  
Glenville, PA 17329 IM- BKerr54321   York, PA 17408 IM- crkside66
(717) 744-5299 cell- (717) 465-8024   (717) 767-5119  
BKerr54321@aol.com   Crkside66@aol.com  
     
10) Kalamzoo Black Knights   22) East York 66ers  
Chuck Brown (Marcie)   Richard "Mick" Mickley  
280 Richlyn   117 Oak Ridge Lane  
Adrian, MI 49221   Dallastown, PA 17313 IM- APBAman
(517) 265-8738   (717) 741-2333  
marcieandchuck@comcast.net   APBAman@aol.com  
     
11) New Hudson Nutjobs   23) Keystone Comanches  
Michael Warren   Jim "JB" Barnes (Beth)  
30085 Orchards Lane   803 Chambers Ridge  
New Hudson, MI 48165   York, PA 17402 IM- jbbarnz
(248) 921-9843   (717) 840-1771  
Mwarren0219@hotmail.com   jbbarnz@aol.com jbarnes@jrholley.com
     
12) North York Warthogs   24) York First Capitols  
Eric Wolfgang   Dick "Si" Silar (Mary)  
1801 Northview Road   750 North Belvidere Ave  
York, PA 17406-2451   York, PA 17404 IM- Sisilar
(717) 840-0404   (717) 843-2955 cell- (717) 487-0487
GBPack01@comcast.net     SiSilar@aol.com  
         
Backups:
a) Ken Sexton 
3580 Crestwood
Lapeer, MI 48446
(810) 664-5388
Ksexton@hotmail.com
b) Devin Wilburn
6520 N CR 500 East
Muncie, IN 47303
(765) 896-9162
Commissioner: Assistant Commisioner:
Rich Pray Gideon Burnham
Web Page: Rosters:
Bob Chalfant Gideon Burnham
Season Disk Maintenance: Hall of Fame:
Dave Burnham Denny Becker
Rules Committee: Hall of Fame Veteran's Committee
Jim Barnes (chair) Al Rapp
Al Rapp Chad Davis
Dave Burnham Dick Silar
Mike Cross