Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!
 
Adıyamanlılar'ın pikniği gelenekselleşti 
Adıyamanlılar Vakfı
Genel Kurulu yapıldı
Özel Kahta dosyası
Merkezi Aksaray’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’nın kurucuları, mütevelli heyeti ve üyelerinin katılımıyla Arnavutköy Orman Alanı'nda yapılan piknikte katılımcılar stres attı. Adıyamanlılar Vakfı olağan Genel Kurulu sonucunda Başkanlığa yeniden seçilen Nevzat Bayhan, vakıf olarak Adıyamanlı öğrencilere bu sene de burs vermeye devam edeceklerini belirtti.
 • Nemrut'tan güneşe bakmak
 • Nemrut doruğunda festival
 • 2 bin yıllık sır mezar
 • Kahta Kaymakamı

 • Recep KIZILCIK'ın yazısı.
  MEHMET SAKİN'in haberi. Haberi için  tıklayınız.
  KAHTA DOSYASI
  Uçaklar Adıyaman'a da uçuyor:
  Nemrut'tan güneşe bakmak
  Commagene Krallığı
  Bir milyon metrekarelik alana kurulan Adıyaman Havaalanı Başbakan Mesut Yılmaz tarafından törenle hizmete açıldı.Nemrut Dağı'nın turist akınına uğraması bekleniyor. Ve güneş bütün ihtişamıyla karşımızda. Hızla yükselen güneş, en ufak bir geç kalmada kaçıracağınız kareler, olaya ayrı bir heyecan katıyordu. Yol yine aynı yol. insanlar hala toprağa bağımlı olarak yaşıyor. Kadınlar hala renga renk Suriye kumaşlarından diktikleri fistanları giyiyor. Yeni olan tek şey telefon ve elektrik direkleri. 
  Haberi için  tıklayınız. M. Tevfik Parlak'ın yazısı. H. Küçükkelepçe'nin incelemesi.

  Adıyamanlılar piknikte buluştu
  MEHMET SAKİN
  Adıyamanlılar'ın pikniği gelenekselleşti
   
  İSTANBUL - Merkezi Aksaray’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’nın kurucuları, mütevelli heyeti ve üyelerinin katılımıyla yapılan piknikte katılımcılar stres attı. Arnavutköy Orman Alanı’nda yapılan pikniğe aileleri ile katılan vakıf üyeleri, futbol ve veleybol takımları kurarak spor yapma fırsatı buldular. Kurucu üyeler arasında yapılan mini güreş müsabakasında ise, dostluk galip gelerek beraberlikle bitti. Davetlilere çiğköfte ikramının yapıldığı piknikte, Vakıf Genel Başkanı Nevzat Bayhan, geçen yıl yapılan pikniği bu yıl da yaparak geleneksellik kazandırdıklarını söyledi.  Yukarı dön

  Adıyamanlılar Vakfı Genel Kurulu yapıldı
   
  Adıyamanlılar Vakfı olağan Genel Kurulu sonucunda Başkanlığa yeniden seçilen Nevzat Bayhan, vakıf olarak Adıyamanlı öğrencilere bu senede burs vermeye devam edeceklerini belirtti.
   
  Adıyamanlılar Vakfı olağan Genel Kurulu yapıldı. Vakıf yönetim kurulu 20.05 1998 gün ve 7 nolu kararı gereği, 10.07.1998 tarih ve saat 15.00’da toplandı. İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra Divan seçimine geçildi. Divan Başkanlığına Ramazan Satılmış, Başkan Yardımcılığına Mahmut Göksu, katip üyeliklerine de Ömer Özkartal ve Mustafa Karlı oybirliğiyle seçildi.

  Toplantıda Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçilen Nevzat Bayhan, şu ana kadar amaçladıkları hedeflerin çoğunu yerine getirdiklerine ifade ederek, bundan sonra daha büyük hedefleri yakalamak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtti.

  Daha sonra 1997 yılı hesaplarının görüşülmesine geçildi. Mütevelli Heyet Üyesi muhasip Hasan Aydın’ın, 1997 hesapları ile ilgili geniş kapsamlı bilgi vermesinden sonra 1997 yılı hesapları okunarak oy birliğiyle ibra edildi.

  ADIYAMANLI ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ
  Önceki senelerde olduğu gibi bu senede de çalışkan, başarılı, disiplin cezası almamış, bütünlemeye kalmamış başka bir kurumdan burs almayan Adıyamanlı öğrencilere burs vermeye devam edeceklerini belirten Vakıf Başkanı Nevzat Bayhan, Adıyamanlı başarılı öğrencilerin 15 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında Aksaray’daki vakıf merkezine burs için başvurabileceklerini kaydetti.

  YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
  Diğer taraftan yapılan seçimler sonucunda Adıyamanlılar Vakfı Başkanlığı’na yeniden Nevzat Bayhan yardımcılığına da Mahmut Göksu seçildi. Üyeler de şöyle belirlendi: Nazif Aktaş, Mustafa Karlı, Hasan Aydın, Şevket Topdemir, Celal Toplu, Abdurrahman Öztürk, Opr. Dr. Abuzer Güneş, Av. Mehmet Tabak,  Denetim Kurulu Üyeliklerine ise; Hüseyin Oral, Hüseyin Gözgü, Av. Abdurrahman Yıldırım seçildiler.  Yukarı dön

  Uçaklar Adıyaman’a da uçuyor
  GAP'a kardeş havaalanı

  ADIYAMAN- Bir milyon metrekarelik alana kurulan Adıyaman Havaalanı Başbakan Mesut Yılmaz tarafından törenle hizmete açıldı. Bölgeye yatırım yapmak isteyen işadamlarının da sabırla bekklediği havaalanının faaliyete geçmesiyle birlikte UNESCO tarafından dünyanın 8. harikası ilan edilen Nemrut Dağı'nın turist akınına uğraması bekleniyor.

  2 bin 500 metre pist uzunluğu bulunan Adıyaman Havaalanını'nın Ş. Urfa ve G. Antep havaalanlarının standartlarına sahip olduğunu belirten yetkililer, havaalanının yapımı için bir trilyon liralık harcama yapıldığını söylediler.

  UMUTSUZLUK VARDI
  Öte yandan Adıyaman Valisi Kadir Çalışıcı’da İl Genel Meclisi ve Encümen üyelerinin büyük desteklerini aldıklarını belirterek, ''İki yıl önce bu işe giriştiğimizde bazılarında havaalanının bitirilemeyeceğine dair umutsuzluklar vardı. İlk inen uçak da başbakanın uçağı oldu. Ben burada Adıyamanlı hemşehrileme seslenmek istiyorum; Yabancı ülkelerde çalışan vatandaşlarımızın Adıyaman Havaalanı'nı kullanarak yolcu sayısını arttırmaları faydamıza olacaktır'' şeklinde konuştu.

  Adıyaman uçak tarifeleri
   
  İSTANBUL - Türk Hava Yolları'nın (THY), 13 Haziran'dan  itibaren Adıyaman'a sefer düzenleyeceği bildirildi.

  THY Tanıtma ve Halkla ilişkiler Başkanlığı'ndan yapılan  açıklamaya göre, 13 Haziran 1998 tarihinden itibaren Ankara-Adıyaman-Ankara şeklinde yapılacak seferler RJ 70 ve RJ 100 uçaklarıyla çarşamba ve cumartesi günleri gerçekleştirilecek.

  Açıklamaya göre, Ankara'dan saat 14.00'de kalkacak olan uçak saat  15.10'da Adıyaman'a ulaşacak, saat 16.00'da tekrar Ankara'ya hareket  edecek. Yukarı dön

  Konuk yazar

  Diğergam olmalıyız
  Şükrü Orak

  Diğergam olmamız gerekirken ekseriyetin bencil, çıkarcı olması temeli sarsmıştır. Çoğumuz, kendini, evini ve çevresini düşünür hale gelmiştir. Günümüzde komşularını düşünen insanlarımızın sayısı çok azaldı.

  Adıyamanımızda çok güzel bir kürt atasözü var. “Ez bı de tı bı mı em bı hudi...” Türkçesi ’Ben sana, sen bana bağlı, hepimiz Allah’a tevekkül ederek haydi huzura’ diyoruz... Yoksa ben beni sen de seni ve her kes kendi çıkarlarının esiri olursak hem gayri islama ters bir hayat sürmüş oluruz, hem de ‘birlikten kuvvet doğar’ sözüne muhalif olur ve daha çok Rami’lerde, Sirkecilerde karın tokluğuna çalışmak durumunda kalıp kuyruk olmaya devam ederiz...

  ‘Birlikten kuvvet doğar...’ sözü doğrultusunda bir araya gelmeli, şer’de değil hayırda gücümüzü birliştirebilirsek önemli hizmetler görüleceğine inanıyorum...

  Şirketlerde kardeşlik ruhu esmeli, hodgamlıktan uzak durulmalı, kardeşhane her türlü hareket ibadete dönüştürülmeli ve egoistçe davranışların önüne geçilmelidir.

  İnsan arzularının ve duygularının hissiyle hareket etmemeli, tersine akıl ve düşüncesiyle, zekasıyla, bilgi ve kültürünü birleştirebilirse mükemmeli yakalar. Egoizmin (bencilliğin) üzerine oturtulan ibadetler bile insana zevk vermez.

  Allah (hâşâ) kötü veya fuzuli birşey yaratmamış, yaratılan herşeyin bir mâna ve vazifesi vardır. Ancak yaratılan şeyler iyiyide kötüyede kullanılabilir. (Üzümden şerbet de şarap ta yapıldığı gibi... )

  Asıl olan katılımcı, paylaşımcı üretim ruhuyla hareket edip, kendi çıkarımız yerine toplumun çıkarlarını öne çıkardığımız takdirde iyiyi, güzeli yakalamış oluruz. Böyle hareket edersek dünyamız da ahiretimiz de saadet ve mutluluk olur...