NE ETTINIZ OLUM SIZ? Insanliga fayda saglayan,yasami kolaylastiran pek çok icat yapildi ve yapiliyoda.Ama birde bu isin yani madalyonun öbür yüzü var.(((bu madalyon falan ne is lan?)))Yani kendini akilli sanan salaklarin(öküzlerin)yaptiktiklari var.Onlar bu salaklar da tarihe geçtiler ama ÖKÜZLÜKLERIYLE.

Insan oglunun bitmek tükenmeyen meraki basina büyük isler açmistir.(atalarimiz demisti zaten insan ya seyden yada merakindan ölür diye)Neyse geyigimize dew am edelim.Ve bu merakli yaratiklar icat etmeye baslamislar ve etmislerde,ama bazilari edememis bende gaztede gördügüm bu haberi her zaman yaptigim gibi abarticam.MESELA;yapilan öküzlükleri birer birer inceliyek.

GEREKSIZ YAPILAN ÖKÜZLÜKLERIN ILKI...

Ilk gereksiz öküzlük 1800'lü yillarda yapilmistir. Adini saptayamadigimiz bi salak ÇIFT KISILIK PALTOYU ICAT ETTI.

Ewet yanlis okumadiniz.IKI KISILIK PALTO.Bu icat çiftleri soguktan korurken fakisma imkani sunuyodu. Ama millet evimiz varken ne paltosu dedi ve yürürkende zorluk çikardigi için bu boktan icadi istemediler.

Adini bilemedigimiz kahranimiz;1801 yilinda kasaba halkinin icat ettigi çift kisilik paltosuyla birlikte kaziga oturtup öldürdü.(NE SEHIT NE GAZI BOK YOLUNA GITTI BIZIM NIYAZI)

VARAN 2

ELLIOT FENTNER adli öküzümüzün ayy kahramanimizin yasadigi yillarda acaip kabarik elbiseler modaydi. VAY VAY VAY MODAYA BAK.Sonra efem;bu salakta elbiselerinin içine yayli bir tabure yerlestirdi.Bu sayede kadin oturacagi zaman mekanizma(mekanizmaya bak çay demle)otomatikman açilip bu elbiseyle her yere oturabilme gibi bi avantaj sagliyodu.Ama hiçbir kadina götünde tabure tasimak cazip gelmedi.

ELLIOT,1816 yilinda kizilderililerden kaçarkene tanuresi götüne kaçtigi için öldü.

VARAN 3

1896 yilinda tarihin en salak icatlarindan biride tarih sayfalarina geçti.O yillarda bir bey efendi sokakta tanidigi bir bayani görürse sapkasini kaldirip selam verirdi.(adab-i muaseret)Köyün muhtari;.(lan o zaman muhtarlar var miydi?neyse siktir ededilim.) yani kahramanimiz JONES BOYLE herkes tarafindan taniniyordu. Amma onun bi problemi vardi,sokakta bi gün yürürken millete sapka kaldirmaktan kolu sakatlandi.Buna bir çare bulmaliydi ÖKÜZMÜZ.Ve o sivri zekasiyla bir mekanizma kurdu.(mekanizmani yesinler senin). Paltosunun cebine bir dügme yerlestirdi,ve sapkasinin altina yayli bir sistem kurdu.Aferin ona.Artik tanidigi bayanlari görünce paltosunun cebine elini atiyodu ve dügmeye sayiyordu ve adab-i muaserefi yerine gitiriyodu.Bu icatta tutulmadi ama.....

Kahramanimiz bu icadi kullanmaya basladi icattan 15 gün sonra öldürüldü.Niye derseniz muhtarlik seçimlerinde daha tam kalabalik olusmamisken(ama genede kalabalikti),o gelen kadinlara sapka çikarmak için elini sürekli paltosunun cebine sokup çikarmaya basladi.Olayi gören köyün erkekleri ''BU HERIF SAPIK;KARILARIMIZI BACILARIMIZI GÖRÜNCE HEM ELINI SEYINI ATIYO(sey=dalga dulga.HÜCUUUUUUUUM.ALLAH ALLAH ALLAH.(ne allagi lan bunlar türk degilki.OHA be iyice uçtuk)Hikayenin sonu biraz garip.Üç rivayet var bu konu hakkinda;ILKI o dügmenin paltosu yerine dötüne monte edildigi ve John'un utancindan öldügü,DIGERI John'un(allah allah ordusundan kaçarken) yakalanip ölüdügü;SONUNCUSU ise kaçip kurtuldu soyadini CLINTON yapitigidir.Soyadini CLINTON yapan JOHN bu ilginç icadini torunlarina da tasimistir.VE JOHN'un torunlarindan olan BILL CLINTON'un dalga dulgasina saksafon ekletip BEYAZ SARAY'DAKI çitirlara ''gelin size saksofon çaldiriyim'' demesiyle bu icatlar serisi sona ermistir.Çünkü BILL CLINTON azledilmemek için saksafonu orasinda çikartti ve su an koltugunu yitirmemek için kiçindan ter döküyo.

GELECEK ICATLAR:

Bunlarin yorumlari yawas yawas tamamlanicaktir.

SESSIZ ÇALAR SAAT

KEDI VE KÜPEK IÇIN DIS FIRÇASI

ESKIMOLAR IÇIN DERIN DONDURUCU

AGIZ KOKUSU ÖLÇER(eminimki bunu begeniceksiniz)

GÜNES ENERJISIYLE ÇALISAN GECE LAMBASI(ohaaa artik)

YAPISMAYAN SELOTEYP

BATMAYAN DENIZALTI

AIR-BAG LI MOTOSIKLET MONTU

SU GEÇIRMEZ TUVALET KAGIDI

ZAMAN AYARLI PARASÜT

EN YAKIN ZAMANDA BUNLAR DA YAZILARINA KAVUSACAK INSALLAH!

Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!