Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

FIKRALAR

Sevgili oğlum Temel, Senin hızlı okuyamadığını bildiğim için bu mektubu yavaş yavaş yazıyorum. Artık senin büyük şehire gittiğin zaman yaşadığımız evde yaşamıyoruz. Baban bir gazetede; insanların başına genellikle evlerinin 2 km civarındaki bölgelerde kaza geldiğini okumuş, o yüzden taşındık. Sana yeni adresi veremiyorum, çünkü yeni evimizde bizden önce oturan hemşerilerimiz taşınınca adresleri değişmesin diye kapı numarasını söküp götürmüşler. Bu evde garip bir çamaşır makinası var. Geçen gün içine 4 gömlek koydum, çalıştırmak için duvardaki zinciri çektiğimden beri bir daha o gömlekleri görmedim. Geçen hafta sadece iki kez yağmur yağdı. İlki üç gün sürdü, ikincisi ise dört gün. Benden istediğin yeleği postaladım; ancak halan o koca düğmelerle paketin çok ağır olacağını söyledi, o yüzden düğmeleri kopartıp yeleğin cebine koyduk. Orada bulabilirsin.

Sevgiler

Annen Safinaz

Not: Sana biraz da para gönderecektim ama zarfı bir kere yapıştırmış bulundum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

FBI eleman alımı için duyuru yapar. Üç kişi başvurur. FBI binasında adayların hepsiyle tek tek görüşmeler yapılmaktadır. İlk adam içeri alınır ve şu sorular sorulur. "Karını seviyor musun?" "Evet, efendim" "Ülkeni seviyormusun?" "Evet, efendim" "Pekala, biz karını da getirdik.Su an yan odada. " der ve masanın uzerine bir tabanca koyar. "Simdi odaya gir ve karını öldür!" Adam silahı alır yan odaya gecer. 5 dakika hiç ses duyulmaz. Adam tekrar ilk odaya geri döner.Kravatı gevsemiş,ter icinde kalmıştır. "Yapamayacağım efendim." der ve orayı terk eder. İkinci adam içeri alınır. Aynı sorular sorulur. Aynı yanıtlar. Ve ona da içeri girip karısını öldürmesi söylenir. Adam yapamayacağını söyler ve ayrılır. Son adam girer. Aynı sorular. Aynı cevaplar. Ona da içeri girip karısını öldürmesi söylenir. Adam içeri girer. 5-10 saniye sonra içerden silah sesleri gelmeye baslar. BAM,BAM,BAM,BAM,BAM,BAM .... Derken kısa bir sessizlik ve ardından gürültülü bir cam kırılması duyulur.Adam içeri girer , biraz terlemistir. FBI personeli sorar "Ne oldu ?" Adam cevaplar.. "Efendim bana verdiginiz silah kurusıkı çıktı, o yüzden onu pencereden aşağıya atmak zorunda kaldım"

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Sınıfta öğretmen sormuş: Dalda üç kuş var, birini vurdum kaç tane kalır? Çocuk cevaplamış: Hiç kalmaz örtmenim. "Olur mu oğlum" demiş öğretmen,"2 tane kalır." "Olmaz öğretmenim" demiş çocuk, "siz birini vurunca diğerleri aptal değil ya sesten ürküp kaçarlar..." Öğretmen şaşırmış ve " Aferin oğlum, cevabın yanlış ama düşünce tarzını beğendim." demiş. Sonra çocuk, "Öğretmenim, ben de size bir şey sormak istiyorum: Karşıdan üç tane bayan geliyor, üçü de dondurma yiyor, ama biri yalayarak, biri ısırarak, diğeri de emerek yiyor dondurmayı. Sizce bunlardan hangisi evlidir? " Öğretmen kızmış ama, cevap veremedi dedirtmemek için belli etmemiş, "Emerek yiyen evlidir" demiş. Çocuk, "Olur mu öğretmenim ne alakası var,parmağında yüzük olan evlidir" demiş, "Ama düşünce tarzınızı beğendim."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atesli ermeni hatunu hergun kocasi gittikten sonra karsi genc ve bekar komsusunla aldatiyor kocasini yagmurlu bir gun moiz semsiyesini almak icin eve dönunce yatak odasindan gelen ses irkilir sonra oda gözunu delige dayar bakar ne gorsun hanim altta genc oglan uste gidip geliyor bir yandanda hatunun memelerini emiyor, biraz dusunur ve kapiyi aniden acar ve sorar: -ne yapiyorsunuz? Karisi cevap verir: -ee komsunun evde süt kalmamistir sut istedi oni veririm moiz sen ne zannettin ki -e tamam onu anladik ama o asagidaki giren cikan ne oluyor? Bunu duyan genc hemen atilir: -omu o sey süt gelmedide pompaliyordum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir savas gemisi karanlik ve sisli bir gecede yol aliyormus. Derken kaptan koskundeki komutan tam karsida ve uzakta uzerlerine dogru gelen bir isik farketmis. Hemen karsi tarafa sinyal gondererek su mesaji gecmis:

-"Derhal rotanizi 30 derece doguya ceviriniz"

Karsindan aninda cevap gelmis:

-"Sen rotani 30 derece batiya cevir!"

Komutan sasirmis, biraz da sinirlenmis, mesaji tekrarlamis:

-"Rotani derhal 30 derece doguya cevir, emrediyorum!"

Karsidan cevap:

-"Asil sen rotani 30 derece batiya cevireceksin!"

Komutan ofkeden kuplere binmis, bir mesaj daha yollamis

-"Ben 30 yillik kaptanim, sana son kez emrediyorum, rotani 30 derece batiya cevir!"

Cevap: -"Sen 30 senelik kaptansan ben de 20 senelik denizciyim, sen rotani 30 derece doguya cevir" Komutan, o kadar sinirlenmis ki, hemen murettebata butun toplari atese hazir hale getirmelerini emretmis ve son kez bir mesaj gondermis:

-"Burasi bir savas gemisi, derhal rotani 30 derece batiya cevirmezsen atese baslayacagiz"

Karsidan cevap gelmis: -"Burasi da bir deniz feneri.. Sen rotani bir an once 30 derece doguya cevirmezsen birazdan kayalara carpacaksin"

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Temel bir gün bir otele yerleşir. gece olup da tam yatacakken birden üst kattan gürültüler gelmeye başlar. rahatsız olan temel dayanamaz ve hemen üst komşunun kapısına dayanır .içerden müzik sesi gelmektedir. zili çalar. kapıyı genç bir delikanlı açar:

temel: gecenin bu vaktinde bu gürültüde ne kardeşim .sizin yüzünüzden uyuyamadım!

genç: abi kusura bakma biz dans ve eğlence grubuyuz da. yarın gösterimiz var, bu gece prova yapıyoruz...der bu sözleri duyan temel çocuğa hak vererek bir gecelikten bir şey olmaz der ve zor da olsa gidip yatar. Ertesi gece tekrar aynı saatte uyumaya hazırlanan bizim temel bir süre sonra yine üst kattan gelen gürültülerle uyanır. yine dayanamaz ve üst kata koşar. kapı açılır. içeride kızlı erkekli bir sürü genç dans etmekte ve tepinmektedir.bunun üzerine:

temel: bu ne gürültü yaa.. nedir bu sizden çektiğim?..der

gençlerin hepsi aynı ağızdan "abi kusura bakma yarın da gösterimiz var bu gece de prova yapmak zorundayız...derler. temel yine kafa önde evine döner. bu böylece 3-4 gün sürer. beşinci gün yine üst kattakiler herzaman olduğu gibi yine aynı saatte gürültüye başlarlar. hepside az sonra gelecek temel' i beklemektedirler. fakat uzun zaman geçmesine rağmen temel şikayete gelmez. bizimkiler gürültüyü iyice arttırırlar fakat temel yine de ortada görülmez. bunun üzerine gençler temel 'in evinin ışığının yandığını görünce ona bir şey olduğunu düşünerek kapısının zilini çalarlar. kimse açmayınca kapıyı kırarak içeri girerler. temel tam karşılarında oturarak otuzbir çekmektedir. Manzarayı görünce:

gençler: Temel ne yapıyorsun sen yaa!

Temel: "Bu gece prova var yarın ananızı sitecem .....

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kadının biri kocası ile tartışmaktadır.

Kadın : Bıktım senin bu çapkınlıklarından. yoldan gelip geçen kadınlara bile bakıyorsun vır vır vır dır dır dır...

Kocası bunun üzerine sinirlenir ve cebinden çıkardığı bıçak ile seyini keserek arabanın camından dışarı atar. tam bu sırada idris ile temel otoyolda otomobilleri ile yolalmaktadırlar. Adamın seyi gelir ve bizimkilerin camına çarparak yapışır. Bunun üzerine temel idris'e dönerek :

Uy ula idris sinekteki mala bak uşağum ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Temel bir gün doktora gider ve; doktor bey böbreğim hani gözümüz atar ya aynı öyle atıyor der. bunu duyan doktor temel' i önce güzel bir muayene ettikten sonra ; allah allah atmaması lazım der.. bunun üzerine bizimki gider ve veterinerden at maması alır. bunu yiyen temel iyileşir :-)) ANLAYANA...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Bir gün bir fransız bir de bizim temel ormanda safariye çıkarlar. ormanın derinliklerinde dolaşırken bir grup yerli tarafından yakalanırlar ve yerlilerin köyüne götürülürler. kabilenin reisi şöyle der:

-kutsal topraklarımıza girdiniz, cezalandırılacaksınız. ya mokok ya ölüm.

fransız hemen atlar ve "ben mokok'u seçiyorum der. bunun üzerine iri yarı bir yerli fransızı domaltır ve siter bırakır. fransız kurtulur. bizim temel sitilmekten ise şerefimle ölürüm der ve ölümü seçer. bunun üzerine reis:

"o halde ölene kadar mokok" der....