Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

MİCROSOFT İLE VOLKSWAGEN

Bill Gates:

Eğer Volkswagen üretim teknolojisini bizim kadar geliştirseydi bugün otomobil fiyatı 25 dolara inerdi. Bir depo benzin 1000 km yeterdi.

VOLKSWAGEN

Biz Microsoft'un teknolojisiyle otomobil üretseydik, bu otolar yollarda hep stop eder, hava yastıkları açılmadan önce, 'Emin misiniz?' diye sorardı.

Microsoft Başkanı Bill Gates'in ABD'nin en büyük bilgisayar fuarı olan Comdex'i gezdikten sonra, bilgisayar teknolojisindeki hızlı gelişimi örneklemek için yaptığı açıklama, ünlü otomobil üreticisi Volkwagen'i (VW) kızdırdı. PC World Türkiye Editörlerinden Ziya Bahtiyar, gönderdiği elektronik postada, VW'nin Gates'in ''Eğer VW, kendi teknolojisini bilgisayar endüstrisi kadar geliştirmiş olsaydı şu anda 25 dolarlık otomobiller, bir depo benzinle bin kilometre gidiyor olurdu'' sözlerini bir açıklama ile cevapladığını yazıyor. VW, Gates'in sözleri üzerine yaptığı açıklamada, otomobil üretiminin Microsoft teknolojisi gibi olması halinde neler yaşanacağını anlatıyor.

İşte, VW'ye göre Microsoft teknolojisi ile üretilen otomobiller:

1- Ortada hiç bir neden yokken otomobiller günde en az iki kere stop ederdi.

2- Yol çizgileri her yeniden boyandığında yeni bir otomobil almak zorunda kalırdınız. 4- Bazen sağa dönüş gibi basit bir manevra, arabanın tamamen stop etmesine neden olur ve bu durumda motoru yeniden yüklemenizi gerektirirdi.

5- Macintosh, güneş enerjisi ile çalışan daha güvenli, çok daha süratli bir otomobil yapar, ancak araba mevcut yolların sadece yüzde 5'ine girebilirdi.

6- Yağ, hararet ve akü ikaz ışıklarının hepsi ortadan kalkar ve tek bir ''Genel Koruma Hatası'' sinyali olurdu.

7- Yeni koltuklar herkesin aynı boy ve kiloda olmasını gerektirirdi.

8- Hava yastıkları açılmadan evvel, ''Emin misiniz?'' diye sorardı.

9- Bazen araba durup dururken kilitlenir ve aynı anda kapı kilidini açıp, marşa basıp bir elle de anteni tutmadıkça blokaj çözülmezdi.

10- VW her yeni model otomobili piyasaya çıkardığında müşterilerin araba kullanmayı baştan öğrenmeleri gerekirdi.

BU YAZI BÜYÜK BİR İHTİMALLE PCWORLD'DEN ALINMIŞTIR.