Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

BİR AOL KULLANICISININ GÜNLÜĞÜ

Bir AOL (American Online) Kullanıcısının Günlüğü

Temmuz 18 :

Şimdi AOL’a bağlanmayı denedim. Duyduğuma göre alabileceğim en iyi Online Servismiş. Beleş bir disket bile veriyorlar! Bu disketi kaybetmesem iyi olur. Belki bir daha vermezler.

Bağlanamıyorum. Ve neyin yanlış olduğunu da bilmiyorum.

Temmuz 19 :

AOL Sistem destek elemanlarından biri bilgisayarımın modem’e ihtiyacı olduğunu söyledi. Niye anlamıyorum. Beni kandırmaya çalışıyor. Benim salak oldumu nasıl da düşünüyor?

Temmuz 22 :

Modemi aldım. Ama nereye takılacağını kestiremiyorum. Monitöre ya da yazıcıya bağlayamıyorum. Şaşırdım.

Temmuz 23 :

Nihayet modemi takıp çalıştırdım. Yan komşumuzun 9 yaşındaki çocuğu benim için yaptı. Ama hala çalışmıyor. Bağlanamıyorum.

Temmuz 25 :

Yandaki 9 yaşındaki çocuk beni AOL’e bağladı. Ona dahi olduğunu söyledim (Prodigy). O ise onun başka servis olduğunu söyledi. Çok kibar bir çocuk. Çok akıllı ve bunu görev olarak yapıyor. Neyse bana modemi satanlardan daha çok akıllı. Bana iletişim programından bile bahsetmemişlerdi. İddia ediyorum bilmiyorlardı. Ve modemin arkasına bir tanesine ihtiyaç varken neden iki tane kablo girişi yapmışlar? Ve niye duvardaki telefon prizine takmayacaksak, tek yüzlü bir plak (phone (CD)) var? Çevir sesi çok komikti. Bu modem üreticileri aptal mı ne? Ama komşumuzun çocuğu bu sesle çözdü olayı.

Temmuz 26 :

Internet nedir? Ben American Online’de olduğumu sanıyordum. Internet’te değil. Şaşırdım.

Temmuz 27 :

9 yaşındaki kapı komşumuz bana American Online’I ve programlarını nasıl kullanacağımı gösterdi. Onun bir dahi olduğunu söyledim. Senle karşılaştırıldığında olabilir dedi. Belki de o artık o kadar da kibar değil.

Temmuz 28 :

Bugün chat yapmaya çalıştım. Bilgisayarımla konuşmayı denedim ama hiçbir şey olmadı. Belki de bir mikrofon almam gerekli.

Temmuz 29 :

Usenet denen şeyi buldum. Ama hemen çıktım çünkü ben AOL’e bağlıyım Usenet’e değil.

Temmuz 30 :

Usenet’tekiler sürekli büyük harfle yazıyorlar. Bunu nasıl yapıyorlar? Ben uğraşmama rağmen nasıl yapıldığını bulamadım. Belki de başka bir klavyeleri vardır.

Temmuz 31 :

BİLGİSAYARI SATIN ALDIĞIM YERİ ARADIM VE KLAVYEMDE NİYE BÜYÜK HARFLER OLMADIĞINI SORDUM. TEKNİK SERVİSDEKİ BANA “CAPS LOCK” TUŞU OLDUĞUNU SÖYLEDİ. NİYE AÇIKÇA YAZMAZLAR Kİ? BENİM UCUZ BİR KLAVYEM OLDUĞUNU VE YENİSİNİ İSTEDĞİMİ SÖYLEDİM. VE BİR SHİFT TUŞUM DİĞERİNLE AYNI BÜYÜKLÜKTE DEĞİL DEDİM. BUNUN STANDART OLDUĞUNU SÖYLEDİ. BEN STANDART DEĞİL BAŞKA BİR MARKA KLAVYE İSTİYORUM DEDİM. ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞİKAYET OLDUĞUNU SANIYORUM ÇÜNKÜ DİĞER TEKNİK ARKADAŞLARINI TELEFONU DİNLEMEYE ÇAĞIRDIĞINI DUYDUM.

AĞUSTOS 1 :

USENET ORACLE DENEN ŞEYİ BULDUM. DEDİĞİNE GÖRE SORDUĞUM HERŞEYE CEVAP VEREBİLİRMİŞ. INTERNET İLE İLGİLİ 44 TANE AYRI SORU GÖNDERDİM.

AĞUSTOS 2 :

REC.HUMOR ADINDA BİR GRUP BULDUM. YOLU GEÇEN TAVUK HAKKINDAKİ ESPRİYİ GÖNDERMEYE KARAR VERDİM. KARŞIYA ULAŞMAK İÇİN. HA! HA! GÖNDERDİĞİMDEN EMİN OLMADIĞIM İÇİN 56 KERE DAHA GÖNDERDİM.

AĞUSTOS 3 :

DÜNYA ÇAPINDAKİ AĞI (WWW) DUYMAYA DEVAM EDİYORUM. ÖRÜMCEKLERİN BU KADAR BÜYÜK OLDUKLARINI BİLMİYORDUM.

AĞUSTOS 4 :

ORACLE BUGÜN BANA CEVAP VERDİ. OOO ÇOK KABAYDI. O KADAR ÇOK KIZMIŞTIM Kİ BUNUN HAKKINDA REC.HUMOR.ORACLE ‘A ÇOK SİNİRLİ BİR MEKTUP GÖNDERDİM. GÖNDERDİĞİMDEN EMİN OLAMADIĞIM İÇİN 22 DEFA DAHA GÖNDERDİM.

AĞUSTOS 5 :

BİRİ BANA FAQ OKUMAMI SÖYLEDİ. TANRIM BÖYLE KÜFÜR KULLANMALARINA GEREK YOK.

AĞUSTOS 6 :

BİR DİĞERİ BANA MESAJLARIMDA BAĞIRMAYI KESMEMİ SÖYLEDİ. NE KADAR DA SALAK. BEN BAĞIRMIYORUM! HATTA KONUŞMUYORUM. SADECE YAZIYORUM! BÖYLE SALAKLARIN NASIL OLUYOR DA INTERNET’E GİRMELERİNE İZİN VERİYORLAR?

Ağustos 7 :

Eğer kullanmayacaksak neden Caps Lock tuşumuz var? Sanırım daha fazla para eden ekstra bir özellik.

Ağustos 8 :

Kolay para kazanmanın yollarını açıklayan bu mail’I şimdi okudum. Çok heyecanlandım. Çok para yapacağım. Onun dediklerini yaptım ve bulabildiğim bütün newsgroup’larına gönderdim.

Ağustos 9 :

İmza dosyamı şimdi yaptım. Sadece 6 sayfa uzunluğunda. Biraz daha üzerinde çaılşmam gerekiyor.

Ağustos 10 :

alt.aol.sucks adındaki gruba baktım. Birkaç posta okudum ve şimdi inanıyorum ki aol’u yeryüzünden kazımak lazım. aol ne acaba?

Ağustos 11 :

Bir şey hakkında bazı bilgileri nerede bulacağımı soruyordum ki biri bana ftp.netcom.com’a bakmamı söyledi. Baktım baktım ama o isimde bir grup bulamadım.

Ağustos 12 :

ftp.netcom.com’un nerede olduğu hakkında bütün usenet gruplarına mail attım. Sanırım biri yardım edecek. Yandaki çoçuğa soramam. Ailesi evimden geldiğinde onun kahkaha atmaktan yemek yiyemediğini, uyuyamadığını ve ödevlerini yapamadığını söyledi. Bir daha gelmesine izin vermeyeceklermiş. Çok komik biriyimdir. rec.humor grubunun neden benim tavuk esprimi beğenmediğini anlamadım. Belki de sadece açık saçık esprileri seviyorlardır. Bazıları benim 56 tavuk mektubum hakkında mail atmış ve küfür etmişler.

Ağustos 13 :

Bütün usenet gruplarına ftp.netcom.com’u nerede bulacağım hakkında tekrar email attım. Dün 8 sayfalık yeni imza dosyamı eklemeyi unutmuşum. Biliyorum ki herkez benim en sevdiğim şiiri okumak isteyecek. O yüzden onu da ekledim. Yakında beğendiğim küçük bir hikaye de ekleyeceğim.

Ağustos 14 :

Biri yaptığımdan dolayı hesabımı kapatmış. Ona onun bankasında hesabım olmadığını söyledim. O kadar salak ki!