Prezident Kutchma.

V roce 1994 se jako demokrat (plný slibů a holohlavý) dostal k moci.

Úryvek mého dopisu prezidentovi, který jsem mu napsala, se zastoupením mých přátel a sousedů, 25. Listopadu 2004.

PANE PREZIDENTE

KDYŽ JSTE SE STAL NAŠÍM PREZIDENTEM, VĚŘILI JSME, ŽE JSTE DEMOKRAT. DALŠÍCH DESET LET JSME VŠAK JEN PŘIHLÍŽELI, JAK SI KUPUJETE NOVÉ OBLEKY, ROSTOU VÁM VLASY A ZE SVÝM PŘÍBUZNÝCH DĚLÁTE MILIARDÁŘE. PRO ZEMI JSTE NEUDĚLAL NIC DOBRÉHO. NIKDY JSTE SE NESTARAL O LID, STARAL JSTE SE JEN O SVOU PENĚŽENKU.

NYNÍ MÁME KONEČNĚ ŠANCI ZBAVIT SE VAŠEHO REŽIMU A REŽIMU, KTERÝ FALŠUJE VOLBY. NIC NETRVÁ VĚČNĚ, ANI NAŠE TRPĚLIVOST. PANE PREZIDENTE, MÁME VÁS PO KRK A ŽÁDÁME VÁS, ABYSTE PODAL DEMISI. POKUD NEODEJDETE V MÍRU, LIDÉ VÁM S ODCHODEM POMOHOU STEJNÝM ZPŮSOBEM, JAKO RUMUNI SVÉMU PREZIDENTU CHAUSHESKU. PAK SE ALE OBÁVÁME, ŽE VÁŠ DALŠÍ OBLEK BUDE DŘEVĚNÝ, BEZ KAPES, KTERÉ BY NESLY, CO JSTE NÁM UKRADL ...

... zbytek dopisu obsahuje nepřeložitelné nářečí a nezveřejnitelné spojení.

Toto je vládní kandidát, Kutchmův muž. Policie po něm vždy pátrala. Poprvé byl uvězněn za loupež, poté za pokus o znásilnění a ublížení na zdraví ... na konci výčtu stojí nedávné zfalšování voleb.

Byl guvernérem v jiho-východní Ukrajině. Guvernéři však musí mít akademické vzdělání, a tak si nějakým způsobem obstaral profesorský diplom. Říkali jsme mu "Proffesor", protože i když má diplom, neuměl slovo "professor" ani vyhláskovat.

Předsedou vlády byl v posledních dvou letech. Dokážu si představit, co dělají "vzdělanci" ekonomice země.

Toto provedli demokratickému kandidátovi. Otrávili ho dioxinem.

Takto vypadá tvář demokracije v Ukrajině.

další strana