Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

BASIN DUYURUSU

(13 Temmuz 2001)

1. 2001 Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarına göre yapılacak yükseköğretim programları tercihlerinde adaylara yardımcı olabilmek için iki internet sayfası açılmıştır.

2. ÖSYM tercih internet sayfalarının adresleri şöyledir:

               http://tercihrehber.osym.gov.tr

                http://tercih.osym.gov.tr

ÖSYM Yükseköğretim Programı Tercih Rehberi

Bu program, adayların yükseköğretim programı tercihlerini yapmalarında kendilerine yardımcı olabilecek bilgileri içermektedir. Bunlar kılavuz bilgileri ile meslekleri tanıtıcı bilgilerdir.

2001-ÖSYS Tercih Bildirimi

Bu program, adayların yükseköğretim programı tercihlerini ekran üzerinde seçmelerine, sıralamalarına, değiştirmelerine ve bunların sonunda geçerli olabilecek bir tercih formu düzenlemelerine yardım edecektir. Adaylar ekran üzerinde sonlandırmış oldukları tercih sıralamasını ve tercih formu arkasındaki YURTKUR bilgilerini internet yoluyla ÖSYM’ye aktarabileceklerdir.

3. Adaylar, tercih formlarını internet yoluyla gönderme işlemlerini 1-10 Ağustos 2001 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

4. Bir aday, yükseköğretim programı tercihlerini internet yoluyla ÖSYM’ye göndermiş ve ekranda tercih formunun internet yoluyla alındığına ilişkin mesajı görmüşse bu adayın tercih formunu okuluna veya sınav merkezi yöneticiliğine teslim etmesine gerek yoktur.

5. Bir aday, istediği takdirde tercih formunu okuluna veya sınav merkezi yöneticiliğine teslim edebilir, aynı zamanda tercihlerini internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilir. Bu durumda ÖSYM’ce, adayın okuluna veya sınav merkezi yöneticiliğine teslim ettiği tercih formu üzerindeki bilgiler esas alınacaktır.

6. İnternet yoluyla tercih bildirimi yapmak, tercih formu ve yerleştirme ücretini ödemek veya tercihlerin yapılmasında rehberlik bilgilerinden yararlanmak için her türlü açıklama, yukarıda adresleri yazılı internet sayfalarında bulunmaktadır.

Kamuoyuna ve adaylarımıza duyurulur.  

                                                       Saygılarımla,

                                                      Dr. Fethi TOKER

                                                          Başkan