Grain.Products
Waffles==Unit: 16 waffles
Eggo- 16 waffles

Price:: $3.67
16 waffles: $3.67

Eggo- 8 waffles

Price:: $2.17
8 waffles: $2.17
16 waffles: $4.34

Equality-16 waffles

Price:: $2.29
16 waffles: $2.29


The Equality-16 waffles is the best deal because it has the lowest unit price. I know that this is the lowest because by doubling the Eggo-8 waffles price, I was able to see how much it would cost if I bought 16 waffles by using that pack.

1 pack for $2.29 == $2.29 for 16 waffles