Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

גנומן 501,502

 

יתורגמו.

 

גנומן 503

 

וגםבישראל נמנענו בדרכים שונות מלעבוד, אך בסופו של דבר, הצלחנו לקבוע את הסימנים של בית הספר אסתר. יואל נולד, הסימנים של מעגלי הנבואה הושלמו עבור ישראל ואנוכי עסקתי בעניין תיקון (REFORMATION) החוק. והנה בחלום, מורה החיים נתן לי את הרשות להקים את בית הספר אסתר שבו ילמדו את החוק החדש. זה מסביר את הקשר הישיר בין בית הספר אסתר לבין קבלת החוק החדש.

אתה זקוק, ראשית-כל, לבית-ספר שמוקדש לחוק החדש לפני שהינך מקבלו. לאחר לידתו של יואל, הודיע לי המורה חיים שעלינו לעבור לטקסס, ארה"ב.

 

גנומן 504

 

בארה"ב קבענו את הסימנים של בית הספר הורד הצהוב (YELLOW ROSE).

בחזרתנו לאיטליה, עמדנו בפני קשיים ומכשולים רבים. המצב השתפר לאחר ששלחתי מכתב רשמי לקרמינה ושותפיו ובו הבעתי את התנתקותנו המוחלטת מכל מעשיהם ודבריהם. לאחר מכן, יכלתי להתחיל לכתוב את ההקדמה לחוק החדש ובערך חודש לפני בואנו לסוברה-סומבררו, התחלתי שוב לעסוק בגנומנים של ספר אסתר. אז התחלנו להבין עד כמה היה המכתב הרשמי הזה חשוב, היות והמכשולים הרבים שהפריעו לצעדינו (ובזאת ניצלנו ע"י הקדוש-ברוך-הוא) נבעו מכך שלא נתקתי באותה תקופה את הקשרים איתם באופן רשמי. לאחר מכן שמענו כי קרמינה מג'נצאני האשים את החמור והכריז על עצמו כמשיח.

 

גנומן 505

 

אמרתי לפאולו שהייתי סקרן מאד, למרות שאינני כזה מטבעי, לדעת מה בדיוק היה כתוב בתעוד של האיש מג'נצאנו, אך קארמינה, באושרו הנלהב שבא לאחר שגילה את זהותו האמיתית, היה משוכנע שיש לו הוכחות כי החמור השתגע ויצא מדרכו הנכונה. לכן, עקשנותו של החמור גרמה לסירובו מלהכתיר את כריסטוס מג'נצאנו למלך המשיח ולהכריז לעולם כי הוא המשיח שחזר משליחותו הראשונה לאחר שתוקנה וחודשה ע"י הבשורה החדשה של הגאולה הסופית. פרץ היה אשם כי לא רצה להבין ולהודות שקרמינה היה זרח, אחיו המשיחי העתיד לזרוח לעולם, כך שכל אחד יוכל לקשור את רוחו לרוח הנצח שלו ועל-ידי-כך להיות קשור לאבינו שבשמים.

 

גנומן 506

 

לא היתה סיבה מספקת ע"מ לגרש את החמור מאורוותו של קרמינה? כל גונב סימנים אמיתיים חייב לדעת כי אין הוא יכול לשלוח מכתבים כה חשובים לחמור האוכל לחם...

ובכל זאת, המכתב מג'נצאנו ייכנס לדברי היימים יחד עם הספר המפליא כעדות למה שגרמה גניבת הלחם...

 

 

 

 

גנומן 507

 

אפילו קבלת המכתב, קצת לפני לידתו של חיים שמשון, היתה מתוזמנת בצורה נבואית. כאשר הילד יצא לעולם, בסביבות 2:30, לשמיים היה צבע שני (הערה 52).

ההיווצרות החדשה והנפלאה של כוכב מרדכי הצדיק ובית דינו הגדול, לאחר הופעת כוכב אסתר בארמונה הנסתר ויחד עם היווצרות סימן בית הדין באהל הנסתר של החמור במסגרת בית הספר הנסתר של אסתר, הצילו את עם ישראל מאותם גזרות קשות. באופן סודי ופלאי, הושלם בהצלחה שלב חשוב של הגאולה הגדולה והנסתרת של פורים, תחת הסומבררו הגדול מעל ענני הכבוד המכסים אותנו עכשיו מעיני העולם כולו.

 

גנומן 508

 

וכאן, באוהל משה רבנו ירד מעולמו. לאחר שזעקתי זעקות ייאוש: "משה, משה, אין תורה, אין כבר תורה אמיתית. הם הפרו את הקבלה האמיתית של האמונה שלמדת ופנו לפרצופים ולספירות!", ראיתי בחזיון את משה יורד אל תוך אהלי וכאשר רציתי לקום שמעתי קול שאמר לי: "השאר במקומך, מאחר ועלייך לקבל את ההתגלות כחמור". המחוקק הנבחר היה לבוש במלבוש לבן עבה כנהוג אצל עמי ערב.

 

גנומן 509

 

הבחנתי בזקנו, בשפתיו הקדושות ובעיניו המבהיקות וחשתי בענוות הבעתו. שפתו העליונה נראתה מעט קשיחה, כי ידוע שמשה היה "כבד-פה". חזותו הדגישה את הבעת ענוותו המתפשטת בכל הופעתו. רציתי לשאול מדוע אין תורה והתחלתי לדבר בקול שבור מבכי על חטא הפרצופים.

 

גנומן 510

 

רק מילים מעטות על "אבא" הספיקו לצייר על פניו הבעה של עצב מהול בחרדה. הגואל הראשון של כל ישראל הרים מבטו במהירות, עשה תנועה בידו ול"ה הצדיקים הנסתרים, שזוכים כעת להיות השופטים החיים של בית הדין החדש של מרדכי הצדיק, ירדו לאהלי. הרגשתי בנוכחותם. משה רבנו ומורנו שאל אותם אם הם מסכימים למה שנאמר והצדיקים הושיטו ידיהם אל השמיים, הורידו את ראשם בעצב ואמרו "כן הוא, בעוונות, כן הוא".

 

גנומן 511

 

ולאחר מכן, ראיתי תיבת עץ קטנה, במידה 3*8 אינץ' (2.5 ס"מ), שמשה רבנו עליו השלום, החזיק בשתי ידיו, צמוד לחזהו. לתיבה היו שתי דלתות כמו ארון הקודש ובתוכה היתה מגילה ובה כתוב בעברית החוק החדש. ואז, האיש הענו מכולם לקח את הארון עם המגילה, נתן לי אותם ואמר: "תבלע אותו. מעכשיו הוא בתוכך ואתה תכתוב אותו בספר משנת חיים כדי לזכות את האחרים".

 

 

 

 

 

 

גנומן 512

 

ה"קץ" בא והחוק החדש, בעזרת השם, יכול להיכתב עכשיו.

הסימן של חמישים ימי העלייה על ההר היה מוצלח, תודה לאל, והחמור התכונן לעבודה העתידה לבוא. גם פאולו שזכה במזלו של יוסף התברך בתקופה זו ע"י יוסף הצדיק. דבורה קבלה מתנות יקרות מן השמיים כך שהיא מוכנה עכשיו לקבל את החלומות הקשורים לזנבו של החמור. לפני סוכות תשנ"ב (1992), דבורה, פאולו ואנוכי ראינו את היווצרותה של השושנה בת 13 הסימנים, המהווה גם-כן את הסימן המושלם של האיחוד מחדש של 13 שבטי ישראל.

 

גנומן 513

 

כדי שהפורים הנסתר יתגלה, אסתר צריכה להיות בארמונה באמצע מלכותו של אחשוורוש בעל ארבעת הכוכבים. הכוכב החמישי הנוצר בארמונו של אחשוורוש מכיל בתוכו ה"סוד" של "האל המסתתר"- האל המסתיר את עצמו בתוך הליכיה הטבעיים של ההסטוריה ומתגלה רק בסוף ע"י הניצחון הניסי של ישראל. השם יתברך וישתבח שמו לעד מסתתר מאחורי מסווה הטבע ע"מ לבצע את רצונותיו ולהציל את עמו הנבחר, אך האל אינו מציל את בניו ללא זכויות מצידם. הזכויות הקשורות לגאולה הניסית של פורים באות רק ע"י הקמת בתי מדרש עבור ילדי ישראל הלומדים את התורה.

 

גנומן 514

 

פאולו נתן לי את טוהר לבו ע"מ לעזור לי להיכנס לתוך ההיפרדות. אמש, הוא העביר לי את ברכת נוכחותו של משה רבנו. מן השמיים שמעתי בת קול אומרת "תבורכנה הידיים שהעבירו את הברכה למורה שלו". כזה הוא המזל של היושב תחת השפעתו של כוכבו של יוסף הצדיק.

 

גנומן 515

 

ג'וזפה-הילד-הנביא קרא למטה את נשמות הילדים ממלכות השמים ע"מ שיתנו לי את החיזוק והעידוד שאני זקוק לו, והן אמרו: "אל תירא, פרץ, וחשוב עלינו כי כל מילותיך משמחות את נשמתנו. אל תפחד מרצינותן של הרמות האלה כיוון שהן יעניקו לך דבש". "אל תירא, פרץ", אמר חמורי השמור "כי הנני רואה שני מלאכים בצבע חום-ערמוני היורדים ע"מ להפריד אותך באש מיתר העולם מעבר לאהל".

 

גנומן 516

 

"מלאך אחד מעלה להבת אש מסביב לשולחן הכתיבה שלך והמלאך השני מקים קור-אש מסביבך. כאשר אתה נוגע באבן הדממה, המלאך יירד ואתה אינך יכול לדבר או לנטוש את האהל, וכאשר אתה רוצה להיות משוחרר, עליך לגעת באבן הדיבור המאפשרת לך לדבר או לצאת מהאהל. בכך, תוכל להזמין לך השקט והריכוז ולהיות בהרמוניה מושלמת עם עבודתך על ספרי טעמי החיים ממשנת החיים של מורה החיים ועל מגילת הגאולה השלישית והסופית".

 

 

 

 

 

גנומן 517

 

שתיתי את הקפה המר שג'וזפה, החמור המתוק, הוציא מליבו דרך שדו השמאלי, וכאשר שתיתי אותו המרירות הפכה לרצינית- התנאי המוקדם להפרדה הפנימית. באותו זמן, החמור המתוק נרפא מהמרירות שצבר בתוכו במשך שנים רבות כך שהיום הוא חמור בהחלט מתוק. למעשה, הוא הפסיק לעשות מעשי קונדס לגילת-חיים, ליואל ולחיים-שמשון.

 

גנומן 518

 

דניאלה, האח הגדול, מקנא במקצת במתנות הנפלאות שאחיו הקטן (ג'וזפה) מעניק לפרץ, מיהר לאהל ואמר: "אני בטוח שאני חייב לתת לך משהו, אך אינני יודע מה הוא..." "אל תדאג, אריה גדול של הדיבר השני, אני יודע מה הוא הדבר", עניתי לו. "אתה נקראת אטלס, כי הינך צריך לשאת על כתפיך את כבדו של כוכב הצפון עד שחיית הקרמלין (מיכאל גורבצ'וב) תוכל לחזור שוב לאיזונו. הדבר ארע באמצעות העמוד שירד באמצע האהל".

 

גנומן 519

 

"עכשיו מקלים עליך מן המשקל הכבד הזה כי אתה מעביר אותו לכתפיי. אני זקוק לו ע"מ להמשיך בעבודתי. אני אעמוד כאן בעמוד התומך של האהל ואתה, שים את עמוד השדרה שלך כנגד עמוד השדרה שלי והנח את המשא עלי". אז, כוכב הפרעה הקשיח את צווארי והגדיל פי ארבעה את כוחו של חוט השדרה שלי בעוד שדניאלה נהיה קליל כנער בן 13 שנולד מאתיים שנה לפני כן באור הגאולה הסופית.

 

גנומן 520

 

בנימינו שמר בשתיקה על הסוד שלנו וממנו קבלתי השקט הסודי של מלכות השמיים. אז רעייתי לאה (שכולם מכירים כדבורה, אך רק לגבי היא נקראת לאה) נכנסה לאהל והתיישבה על הכרית המזרחית ליד רגליי. היא הניחה את ראשה על ברכיי ונשקה אותן בחיבה גדולה וביראת כבוד ואמרה: "פרץ, שכחתי את המשפט שלימדת אותי לאמר כאשר אני מנשקת את ברכייך". "אין דבר" עניתי, "את צריכה לאמר: ברוכות הברכיים המתכופפות רק לאל אחד". לאה נשקה את ברכיי ואמרה את המשפט. עניתי לה: "ותבורך נשמת אשתי לאה, אם לשמחת החיים הגאולית, אמו של יואל המנובא, יהואל, אמא של עצמת שמש הגאולה, המביאה חיים לעולם דרך הבשורה הגדולה החדשה של הגאולה הסופית, וברוכה תיהיה האישה המברכת את חייה דרך בעלה כי ברוכה תהיה ע"י בעלה בברכת החיים".

 

גנומן 521

 

או שאול, שאול, שתי נשיקות נתתי לך, כי בזכות אהבתך לאל, רוממת את ישראל, ושתי נשיקות אני מקבל ממך, כי בזת להתנהגות הגסה של הדור הזה וסלדת משונאי ישראל. שמחה גדולה הבאת לי עם כל צליל של החליל האדום של עשו. אתה הבדלת את הטוב שיש בין אומות העולם ואתה זרקת את זרע עמלק. ועכשיו, קדימה, סוס אדום, בני היקר, נשקני וסע לאחר שסגרת את שער האוהל כי למענך הרשו לי להיכנס אל תוך ההפרדה המשולשת של ה- ? המשולש של הנביא, של השושנה ושל לב הלוויתן (הערה 55).

 

 

גנומן 522

 

ואז כל החול שהיה מסביב לאהלי הועף ע"י רוח סערה שהרימה את אהלי מעלה מעלה והביאה אותו עד לחולות מדבר סיני, אל מעל אחד ההרים שבו הורגשה נוכחותו של משה, המחוקק האהוב ע"י ה', הרועה הנאמן בכל ביתו. המסע הנפלא שבוצע במהירות בלתי טבעית התאפשר בזכות הסימנים של הגאולה הסופית.

פאולו, אשר בזכותו הוראו לנו הסימנים של מצרים, CHEOPE, סיני, הבניה והבניה הנמשכת לאורך הזמן, ידע מה לעשות.

בלילה שלפני כן פאולו ושאול שמו את חול השמירה, שנלקח מ- MONTE ROSSO AL MARE  של CINQUE CITTA מסביב לאוהל, מבחוץ, ושניהם בדיבור הניחו את האוהל באותו מקום שפאולו הרגיש בו את נוכחותו של משה רבנו, עליו השלום, שלוש שנים לפני-כן.

 

גנומן 523

 

שיתוף הפעולה של פאולו ושאול מסמן את שיתוף הפעולה העתידי בין ביתו של הסוס הלבן וביתו של הסוס האדום, למען הגאולה הסופית. הם משתפים פעולה ע"מ להביא את ההתגלות החדשה ולקשור אותה אל שורשיה בסיני. אני מרחיב את המסך המשולש של אהלי ועוטה את רעלתי המראה לי כיצד אני נראה למעלה ממלכות השמים, כך שאני יכול להתחיל כל חיבור במפתח הנכון ובתו המתאים. אני מסיר ממני את כל הדעות הקדומות כאשר אהלי ואנוכי נלקחים ע"י המלאכים למדבר סיני, קרוב להר משה.

 

גנומן 524

 

הנני יושב, מביט אל פרגודי המדברי והנקי, שצוחצח בידי הכוכבים והחול, ומתבונן בצדק של לחמי המדברי. אני מסתכל על המעגל הנבואי הרביעי וסמוך לאהבתם של פאולו ודבורה הנני מרגיש בטוח ורגוע בשלום הילדים. וכאן, באהלי המדברי, אני נהנה מהשמן הנבואי שעלי. אני רוקד ושואג כאריה ובכך אני מתחזק בחול המדברי הקדוש. 

 

גנומן 525

 

אני מוציא את לשוני ומלקק את כל גופי, את החול, השמן ואת זיעתי, כך שההתבוננות המשולשת יכולה לבוא ולהניק אותי מעל לענני הכבוד של הברית החדשה, בצבעי העננים המדהימים ובראות את ים המלח מהרי סדום אני מזמר את קצב השיר של המערה הנסתרת. איך שהמערות שמרו על הסודות בתוך שקט המדבר... איך שהמערה הינה קדושה בתוך הענן בעל הצבעים הרבים... אני נמצא בתוך המערה הנסתרת ומסך המראה הנפלא עומד לעלות.

 

גנומן 526

 

מה עשו הרומאים במערה הסודית ביותר של בית הספר האיסיי? הם ציוו לסגרה כי פחדו מהאש הגדולה ששרפה את החיילים שמצאו אותה וניסו להיכנס לתוכה. החיילים האחרים שעמדו בפתח סנוורו ע"י אור חזק. ראש הלגיון הרומי אמר לאנשי הכח המיוחד ששמר על המקום: "סגרו את המקום וכסו אותו כך שאף אחד יוכל לזהות אותו. אם נעשה כך, ידינו תיהינה נקיות ולא ניפגע מזעמו של אלהי ישראל ומרזי הדת היהודית".

 

גנומן 527

 

מישהו, בכל זאת, ראה וידע על התקרית במקום מבלי להיות בקשר עם הלגיונרים. אדם זה ידע על פגישות המתקיימות בסתר במקום. הוא ראה מספר יהודים אדוקים מקהילת האיסיים שנכנסים למקום כדי לעבוד את אלהי ישראל דרך פולחנם הנעלה והנסתר. אלו היו שנות של עוינות רומאית כנגד היהודים לפני המרד וההתאבדות במצדה בשנת 73 אחרי הספירה.

המערה הסודית נמצאת בין מצדה וים המלח, במרחק 500 מ' מקו-המים. המקום היה ידוע רק ליחידי סגולה בבית הספר האיסיי.

 

גנומן 528

 

הסוד הכמוס והגדול של המערה, אשר נקראה ע"י האיסיים "מערת הברית", היה שמור בטבע גם ע"י שלושה גורמים: עמקו, מיקומו הטבעי הנחבא וריחו הבלתי נסבל, שנבע, ככהנ"ר, מהגופרית וממרבץ הנפט הנמצא מתחת למערה.

אך כאמור, בתוך המערה שכנו שתי לוחות הברית שנמסרו למשה רבנו בהר סיני. הם היו במקום בערך מאה חמישים שנה.

 

גנומן 529

 

הסוד הגדול היה ידוע למורה הצדק , ראש הצדיקים הנסתרים באותה העת. הוא החליט לגלותו לתלמידיו הנאמנים אשר נשבעו בברית החדשה והגאולית שהוקמה בבית הספר. הדבר מוכיח שמלבד הצדיקים הנסתרים, רק תלמידי הברית החדשה של האיסיים ידעו שחסד ה' לווה אותם. בצדק קבוצה קטנה של חברים שנכנסו בסוד העניין נושאת את כבוד הזכות הגדולה שעשתה אותם ליורשים. לפיכך, ניתן להבין כיצד הם נהגו ע"מ לשמור על הסוד מחשש שלא יהיו ראויים לזכות הזאת.

 

גנומן 530

 

הסוד ההוא היווה את האור שהאיר את לבם ושכלם ונתן להם את האושר הפנימי העצום, שאיפשר לנהל אורח חיים קשה ומחמיר שאליו נשבעו. תלמידיו של מורה הצדק שרתו את הקב"ה בלב שקט ומלא אהבה שהתעצמה כל הזמן באמונה במה שראו עיניהם. הם קראו למקום "מערת הברית" כי היתה קשורה לברית המשיחית החדשה של האיסיים בהבטיו הסודיים.

למעשה, כל התורה הסודית, בפרט התורה שבע"פ, שלא היה רשות לגלותה בכתב, היתה נלמדת ונמסרת במערה הנסתרת ורק ליחידים שנשבעו התאפשרה הכניסה לתוכה.

 

גנומן 531

 

בעת כתיבת ספר-אסתר 1, קבלנו שלושה גלויים נבואיים שסייעו להתמקד בשלושה הבטים חשובים מאוד: ראשית, רמת הקדושה של מורה הצדק ושל בית הספר שהקים. שנית, הבנת הסתירה בין הסימנים הראשונים, המקודשים והאמיתיים בבית הספר לבין הסימנים הראשוניים הללו ש"נגנבו" מבית הספר ושימשו  לשליחות פומבית. שלישית, הסודות המיוחדים של הלוחות. הגילוי הראשון יצא מחלומה של דבורה אודות מעשהו ועונשו של מורה הצדק. הגילוי השני יצא מפילוגו של קארמינה דלה-דונה. הגילוי השלישי בא מחזיונו של ג'וזפה הנביא-הילד.

 

 

גנומן 532

 

?

 

גנומן 533

 

כאשר יקרב זמן בניית בית המקדש השלישי, בית הגאולה הסופית בעל שבע קומות בירושלים, המערה והלוחות ייתגלו והעולם כולו יוכה בתדהמה מן התגלית. אז תהיה נכונות ובשלות להבין את האמיתות השונות והמגוונות של ספר אסתר המגלה כעת מה מסתתר במערה. עניין זה אינו מוזכר בשום כתב ובבוא העת הקורא יוכל לאמת את מלוא התוכן של הספר הזה.

 

גנומן 534

 

כמו-כן, ייתכן כי אחד ממסמכי מגילות ים-המלח, שעדיין לא פוענחו יחשוף את קיום המערה החשובה והסודית. איני יודע כיצד הדבר יתגלה מלבד דרך  החשיפה עפ"י ספר אסתר. בכל מקרה, הדבר יתרחש כאשר עם ישראל והעולם יהיו מוכנים וראויים לבניית בית הגאולה הסופית.

 

גנומן 535

 

מן החזון הנבואי של יוסף, הילד-הנביא (שהוא ראה בתוך אוהלו של סומבררו, בתאריך 15.21.91), נראה שמורה הצדק דיבר על-כך שמחבוא הלוחות ארע בשנת 73' לאחר הספירה. השיטה הלא-הסטורית שלפיה אני נוהג (ראה הערה 57) נותנת לי לחשב שלפי אומדן גס הלוחות היו במערה לא פחות ממאה חמישים שנה והוכנסו אליה ע"י מורה הצדק, מייסד בית הספר, אולי בזמן חג החנוכה.

בכל זאת, יהיה אשר יהיה ההקשר ההסטורי שבו הענין יתגלה, אין זה משנה הערך הגאולי הקשור לסוד הגדול של קהילת האיסיים.

 

גנומן 536

 

אם נשער שהאיסיים היו עילית והחזיקו בסודות רבים של הקבלה המעשית ובית ספרם נבנה על תכנים משיחיים, אזי יישתנו כל ההבטים ההסטורים והרוחניים של שליחותו הראשונה של ישוע, בן יוסף ומרים. לפי הנחת היסוד שלנו, התפקיד שהאיסיים שיחקו בגאולה עולה לגבהים משמעותיים והדבר מתקבל על הדעת היות ובדור החשוך ההוא רק לאיסיים היתה הזכות לשמור את סודות התורה.

 

גנומן 537

 

ואם כאלה היו הדברים, הלהט הנבואי של יוחנן המטביל והמושגים המשיחיים של ישוע נבעו ממקור איסיי וניתן להסביר את שליחותו הקצרה של ישוע בתוך המסגרת הסטורית זו. עפ"י עקרון זה, הנוצרים יוכלו להבין כי ישוע לא נשלח מענן השמיים כאשר היה בן 29 אלא יצא מ"עננה" ארצית, סגורה וסודית, שמקום מושבה היה בקרבת ים-המלח. באותה מידה, היהודים ייתפלאו בהחלט כאשר יוכלו להעריך את המצוקה הנוראה בה שרוי החמור הראשון הכללי של השליחות המשיחית והגאולית. היהודים, לאחר-מכן, ייכנסו אל תוך התבוננות ארוכה ושקטה, התבוננות משולשת- התבוננות הנביא, התבוננות השושנה והתבוננות לב הלוויתן.

 

 

גנומן 538

 

בעת ההיא, לבו של עם ישראל יהיה ענו ושפל בפני ה' ובפני האנושות כולה. הוא יאמר: "נפלא הוא הקדוש-ברוך-הוא ונסתרות דרכיו. אנא, אדוני, רמוס אותנו תחת אהבתך ורומם את רוחנו בעזרת ידך החזקה כדי שנעמוד לפניך באמת. השפל את יהירותנו וחדש את רגשותינו בדרכי חסדך. אתה לא נטשתנו מעולם, אך נתת לנו לחשוב כי איבדנו את דרכנו. גדולה היא ישועתך מאחורי הגדר, כי אתה שברת לגמרי את כל המחסומים".

 

גנומן 539

 

"אתה הרחבת את אופקנו, הסרת את עוורוננו ואור סבלנותך אפף אותנו. אנא, סלח לנו כי חטאנו. תקן את ליקויינו ותן לנו לחיות באורך הנצחי. תן לנו להתהלך בדרכיך לעד ועשה שעמל ידינו יהיה כלחמך. נער אותנו מן היסוד ע"מ שנרגיש את טיפשות שגיאותינו ומלא אותנו באהבת ישועתך".

 

גנומן 540

 

"תן לנו להתכופף בבית בחירתך, כדי שנשמותינו תשמרנה בנצחך. תן לנו לשלב את ידינו עם נסיכי השלום הפועלים למען שמך "שלום". אז ישירו אומות העולם שיר חדש לעם ישראל וליהודי התפוצות- "מהוללים הם בני יעקב, חכם הוא זרע אברהם וקדוש הוא רוח יצחק. גדול אדוני שבחר בעמו ישראל, הרועה הנצחי של צאנו הנבחר"".

 

גנומן 541

 

"מחשבותיך, אדוני, עמוקות עד אין חקר. עמוקים הם שורשי אהבתך שאינה ניתנת לשינוי. נסתרים הם צעדי גאולתך המובטחת ונכונים הם כל דרכי תורתך. ברוך העם שנאחז באנשים שיודעים את שמך ומכירים ביראת ה' שמאירה בתוך לב ישראל. ברוך הוא אור ישראל אשר מאיר את לב יפת וקורן אל אהלי שם. ברוך הוא הצדיק הנבחר שהתערב בעדנו וניצח בנצחון יעקב ונפץ את עול הבלבול שרבץ עלינו".

 

גנומן 542

 

"ואז כולנו נזמר שירי הלל לאדון העולם, בורא הכל. חכמת האנושות כולה אינה משתווה לקרן האחת של הבנתך, ה' אלהינו. מי אנחנו שנוכל להבין את אור חכמתך? ענו הוא בוראנו שבחסדו הרים את עבדיו ואיפשר שקולו יישמע בארבע כנפות תבל. אנא, אדוני, תן לנו לדעת את השגחתך והדרך אותנו בנתיב תוכניתך העליון".

 

גנומן 543

 

"אנא ה', טהרנו באור תמימותך כפי שהלבנת את עוולנו. בזכות חסדך ורחמיך, תן בריאות ואריכות ימים לילדנו ויהי רצון שהם יוכלו לרשת את אושר ברכתך. תן לנו מח טהור חדש כך שנוכל לדעת שוב את קולך שבתוכנו. עורר מחדש את רוחנו ותן לנו לעלות שוב על מדרגות מן השיש הלבן בארמונו של מלכות השמים".

 

 

 

גנומן 544

 

ולאחר מכן, בוא וקשור כמה אותיות ומילים כך שתוכל לסיים את קריאת גנומני אסתר בחיוך של זהב בתוך לבך.

לעת עתה, אתה יכול לדעת היכן אתה נמצא והיכן היית. לאחר מכן תתענג אתי על קשירת מילות האמונה בשמחת ספר אסתר.

אלף (א') מהווה אסתר במלכות אמונתה, בארמון המלכות הנסתרת של ההשגחה, בטירת הסגולות המוחבאות.

 

גנומן 545

 

אסתר בארמונה ומרדכי בבית דינו, בסתר, קושרים את עם ישראל לגאולתו עד אשר ישראל מוכן להתגלותה של אסתר, כאשר מלכות אחשוורוש נכנעה לקסמה של אסתר, חוששת מעצמתה, מתפלאת מכנותה ואוהבת את צניעותה.

אלף (א') מהווה תורת האמונה בדרכים הנסתרות של ה' בגאולת ישראל ואומות העולם, מלבד עמלק.

אסתר קושרת את צניעות של שרה ודמעותיה של רחל אל הגאולה הסופית, כך שהצניעות תחזור לעולם ודמעותיה של רחל תהפכנה לדמעות השמחה הגדולה על שובו של הצאן האבוד מבית ישראל.

 

גנומן 546

 

אסתר מגלה את רוממותו של מרדכי הצדיק, ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים.

בית (ב') מהווה בית הלחם וברכת הגאולה, כלומר בית הלחם האוניברסלי של הגאולה השלמה והסופית. המן העמלקי מעכב את התגלותו של המן לעולם כולו, עד אשר צעצעיו השנואים ימחקו מן העולם. רק אז לימודיו ותורתו של בית הספר אסתר יוכל להתגלותו באופן כללי.

 

גנומן 547

 

ברוכים אלה אשר ליבם הינו אחד עם אלהי ישראל שנמצא בין העניים והחולים, היתומים והאלמנות בכל העולם.

גדול הוא סימנו של כוכב אברהם במסלולו הארוך בן 4,000 השנים לשם הכרזת הדיברות של אל חי אחד.

גדול הוא בורא הכל, הגואל הקדוש של ישראל אשר קושר את סימן תחיית מורה החיים הנבחר, חיים, אל סימן כוכבי הגאולה השלמה. גם ושתי עשתה משתה לנשים, אך המשתה הפך למרד והמרד הביא להדחתה מכס המלוכה.

 

גנומן 548

 

החוצפה גורמת לנפילתה של האנושות ולהשמדתה כפי שקורה עם נפילתו והשמדתו של כל אחד כאשר הוא נופל בין ציפורניה.

שער האושר נמצא במעון מלא בתפילה, בברכה ובידיעת ה'. עושרו של שלמה המלך הווה דלות רוחנית לכל ישראל, אך עניו של ישוע הפך לעושר רוחני לאומות העולם. כוכב הבניה קושר את ארבע פינות השמיים לירושלים.

 

 

 

 

גנומן 549

 

ממצרים הגיע הכוכב לסיני. מסיני הגיע לישראל, משם לנב ומנב לירושלים. כל מי שחפץ לזכות ביתרונות "כוכב הבניה העומדת לעד" חייב להאמין בגאולת ישראל ממצרים ובהתגלותו של ה' בהר סיני. דרך הענווה היא הדרך היחידה להיגאל ומהווה סגולה שנשארת לאורך הזמן. לכוכב המן יש שבעים צבעים ושבעים טעמים וסבור אני שיש לו גם שבעים שמות.

 

גנומן 550

 

כאשר כוכב המן מתחבר עם כוכבו של מרדכי, ארבעת הכוכבים (חמישה יחד עם כוכב מרדכי) של בית הדין העליון ופיכל, הדובר הרשמי עבור אומות העולם של אבימלך, דנים ושופטים בכל ענייני הגאולה הסופית.

קרוב לשנת 330 לפנה"ס, כאשר אלכסנדר מוקדון כבש את העולם, בית המקדש והעם היושב בציון היו קרובים ליפול תחת שלטונו, לולא ארע הנס.

סופר כי הכהן הגדול פגש את אלכסנדר ויועציו ושכנע אותם שלא יפגעו בישראל. הוא התחייב לקרוא לכל זכר הנולד באותה שנה בשם המצביא הדגול ולפאר את שמו, כך שיישאר ויתפאר בישראל.

 

גנומן 551

 

אורו של סיני בסודות חיים של אסתר הציל את עם ישראל בזכות מערת האור, שהיתה ידועה לפני בוא אלכסנדר ובזכות מרדכי הצדיק שהכיר את סגולתה. באותו מקום פגש אברהם אבינו את מלכיצדק, לאחר שברע, מלך סדום, ובעלי בריתו שוחררו ע"י אברהם וחניכיו, ילידי ביתו. במערה סמוכה לה אברהם התפלל ופנה לאל עליון: "אנא הצילני, כי בשבילי לקיחת מתנות ממלך סדום חמורה יותר מקבורה". אברהם הרים את ידיו אל השמים ונשבע כי לא יקח חוט או שרוך נעל ממלך סדום, שהיה ידוע כחמדן ורשע.

 

גנומן 552

 

המערה התקדשה בזכות תפילות של אברהם והתמלאה באור שעיני האנשים לא יכלו כלל לראותו. אף אחד לא ידע מה הוא אותו אור גנוז שירד במקום ודמה לחלום נבואי היורד בחסד האל, כמו גם לסנה הבוער שנשרף אך לא נאכל והיה כמעין אור ההולך ומתגבר. האור במערה לא נראה לעין עד אשר הובא לשם ראש אנשי העליה, אליהו הנביא ורוחו שהתה במקום.

 

גנומן 553

 

לדעת את סוד אור המערה ולגלותו לאלה שבעלייתם יכולים לראות את הדרך הרחוקה מקופלת מאחריהם, להימצא בארצות רחוקות שבהן הם צריכים לפעול או להימצא במקומות בעלי קדושה עליונה המוכרים רק למעטים.

מאליהו הנביא ישירות אל תלמידו הראשון, אלישע, נגלה סוד המערה בזכות פעלו של אברהם אבינו, ומאלישע אל כל אחד מראשי ל"ו הצדיקים הנסתרים, בכל דור, לפחות אחד ראה או ידע על קיום המערה הקדושה.

 

 

 

 

גנומן 554

 

וכך גם מרדכי,ראש ל"ו הצדיקים בדורו, ידע את סוד המערה שבה אברהם התפלל.  מרדכי היה בין המעטים שידע את אמת האמון באל האין-סופי.

 

גנומן 555

 

מרדכי היהודי היה הגואל בדורו, סוד הפורים בלב הנסתר של ההסטוטריה, אורו של כוכב הבוקר המוביל את העולם ליומו, זוהר מלכות הצדק המאיר את דרכנו. יש הטוענים כי מרדכי חי 400 שנה בבריאות טובה, אך כנראה בילבל בין הסימן הגאולי ועושרו הרוחני. מרדכי שמר על קבלתו הנסתרת של אליהו הנביא וכמו-כן החזיק במסורת הסודית של השושנה. הוא לא שחה במימיו העליונים של לוויתן וכיהן גם בתפקיד ראש הסנהדרין הגדול.

 

גנומן 556

 

יש מי שאומר שמרדכי לא התיר לאסתר להתאחד עם אחשוורוש המלך, אפילו בליל הכלולות. הוא שלח במקומה שדה בדמות אישה וכך שמר על כבודה של אסתר ועל חסדו של המלך כלפי המלכה העברייה. אין ספק שמרדכי יכל לעשות זאת, היות והיה בקי בכל סודות הקבלה המעשית. מרדכי ידע לצוות על שדים ולשלחם לכל מקום, אך יש להיות יותר מעשיים כלפי כס המלכות של אסתר.

 

גנומן 557

 

ההשגחה העליונה המכתרת את כס מלכותה היתה מספקת ע"מ לפתור את אסתר מכל נימה בלתי מוסרית. עובדה היא שבנה כורש איפשר ליהודים לחזור לציון.

אסתר היתה והינה חביבה על כולם, בכל עת ועל כל צעד ושעל. אסתר המלכה נקברה בשומרון במקום נסתר כדי שאף אדם לא יוכל לאמר עליה בשגגה דברים של חוסר כבוד.

 

גנומן 558

 

מרדכי, לעומת-זאת, בחר להיקבר במערה הסודית בשל אהבתו העצומה לאברהם. הסוד הזה היה ידוע רק לחכם אחד מתימן, ראש ל"ו הצדיקים, בערך כ- 400 שנה לפני חורבן המקדש. כדי להציל את כבוד הלוחות שלא נמצאו יותר, היות וה' הסתירם מתחת לבית המקדש בירושלים, צווה ה' את החכם הצדיק לקחת עמו עשרה אנשים ולהגיע לארץ הקודש.

 

גנומן 559

 

בחשאי הם יצאו לדרך ובחשאי מצאו את הלוחות והעבירו אותם בעגלתם התמימה אל המערה הסודית שבה נקבר מרדכי תחת החול. חמישה מהם חזרו לתימן וחמישה נשארו בארץ. כך העניין הועבר מראש ל"ו הצדיקים אל יורשו, עד שמורה הצדק הוכרח לברוח מארץ הקודש. הוא הגיע לדמשק ומשם קבע את הכללים הקשורים לשמירת הסוד.

 

 

 

 

גנומן 560

 

תפקיד הראש, להחזיק את הנחש מתחת לרגליים, לשרפו דרך הקדושה ולהגדיל את קדושת החיים בכל נשימה, וזאת עבור המעטים הרוצים לחיות למען השם, החפצים להקריב את חייהם ואת נשמתם לעליה הקדושה, החפצים לטהר את לבם בעולם דרך חיי פרישות והרוצים לגבור על הרע ולשים את כל מחשבותיהם מתחת לבית הדין של מעלה ולהיות צנועים בדיבור, בליבוש ובחיי האישות, כי אלהי אברהם אוהב את הצניעות וסולד מפריצות ומגסות רוח. אלהי אברהם מתב כישופים וכוחות של מטה מאחר והכיששוף מהווה מסך שחור ענק המאפיל ומחשיך את העולם.

 

גנומן 561

 

לאל בלבד יש לפנות תמיד ואותו בלבד יש לעבוד. רק בו יש לבטוח, להתענג ולהודות לו על כל המתנות שמעניק הוא לנו בחיים ביד רחבה ובאהבה גדולה. רק אותו אנו צריכים לשרת בכנות ובנאמנות מתמדת.

בביה"ס שייסד מורה הצדק, הפה והלשון היו צריכים להיות תחת שליטה מתמדת. יראת השם היתה נשפטת בכל מילה ע"י בית הדין של מעלה. לקטוע מישהו באמצע דיבורו היתה נחשבת לעבירה חמורה ועונש היה מוטל על מי שהרים את קולו.

 

גנומן 562

 

(לאחר האיחוד המחודש בין החמור של ששת השנים הראשונות לחמור הגנוז של התקופה השנייה).

הקפד על דרך-ארץ עם כל אדם שהינך פוגש. זכור את המשתה של יתרו, כאשר משה עמד על רגליו כדי ללמדנו להיות עבדי ה', ענווים לפני כל בריה כצלם ה' לפיו היא נבראה.

המוסר הגבוה לדרך-ארץ נלמד בבית הספר ורגישות מיוחדת לכל תנועה היתה מודגשת.

הזהר שלא לפגוע במקום או בזולת. זכור לכבד את היתום, האלמנה, העני והחולה.

 

גנומן 563

 

הכבוד המירבי שהינך חייב להעניק לכל אחד ילמד אותך לנהוג ביתר זהירות בחייך הפרטיים. כבד את דעות הזולת גם כאשר הן נוגדות את דעותיך. אהוב את שכנך כמוך וכבד את ההבדלים שבינכם. דע כיצד לקבל לימוד ממורה בלע אמונה אמיתית, במידה והינך נוטה להקשיב לדבריו, כך שתוכל גם לקבל את רוח דבריו.

 

גנומן 564

 

לגבי מורה אמיתי, עשה עצמך תלמיד לדעתו, כך שתזכה להיצמד אליו או ללכת אחריו או לנוח לידו כאשר הוא נח בדרך, ואמנם, מעטים הם אלה המבינים את קדושת דבריי.

 

גנומן 565

 

השקט היווה את החותמת הרישמית של התלמיד האיסיי, מאחר וכל מילה היתה נשטפת במחשבה יתרה. התלמיד למד לבוז לכבוד ולחיות חיי פרישות וטהרה. הוא למד גם לתעב את הצביעות, סרב להיות בעל רכוש ולהיכנע לקסמים המתוקים והמפתים של הכסף, כאשר בין האיסיים היו גם כאלו שסרבו לשאת נשים.

 

גנומן 566

 

מאמץ רב היה דרוש על מנת לגבור על חוסר יראת השמיים ששלט בישראל. בדור השפל ההוא, נדחתה החכמה לצד ושנאת החינם נבחרה כדרך חיים, כאשר כל אחד חשב רק על צרכיו האישיים. עם זאת, מה הוא הלקח שעלינו להפיק ממצב כה חמור? האם עלינו לבחור בדמשק ולהשתמש בשיטת ראש ל"ו הצדיקים?

עדיין לא עברנו את הגנומן המתייחס ללוחות הברית ובית דינו של מרדכי נמצא כאן עכשיו לקבוע את החוק.

 

גנומן 567

 

כיצד אנו יכולים להבחין בין חומרה (SEVERITY) להכרח (NECESSITY)? האם אנו רוצים ליצור מסדר חדש אל עצמנו? האם עלי להענישך אם הינך קוטע את דבריי? האם יש לי רשות לאסור עליך לבלות בעיר? האם מותר לי לערוף את ראשך רק כי ברשותי גליוטינה או עלי להרטיב את רגליך בדמעותי ע"מ לטהרך? או שמא עלי פשוט לשתוק, להימנע מדברי הבל ולהתפלל לשם-ברוך-הוא עשרים שעות ביום?

 

גנומן 568

 

ובכן, לא. בית הספר החדש של אסתר אינו כה קפדן או מחמיר. לאחר אלפיים שנה, מטרותנו וכוונותנו הן די רחוקות מכת האיסיים כך שאנו מחפשים תוצאות לגמרי שונות. הסימנים חזרו וסודם שב כעת על-מנת להישאר. אין אנו מביטים אחורה למה שכבר ארע. כבר נתקבלו פניני החכמה שהתפתחו יפה וסודות המקורות הקדושים מהם יצאו.

 

גנומן 569

 

מבטנו מופנה ל- 500 השנים הבאות. אנו מהווים את המבנה הגאולי הרואה את הדור הרביעי נקרע באמצע בין עושי הטוב לעושי הרע. הישועה תבוא לכל אלה המאמינים בה' ואוהבים את עמו. בין 400 ל- 500 שנה, בבית הכנסת המסורתי (אם הגואל לא אמר זאת, אף אחד לא יכל לדעת אותו) קדושת מצוות התפילין של היד והראש לא תתקיים יותר לשם העלאת ישראל בקדושה.

 

גנומן 570

 

הם יהיו קדושים בזכות עצמם ומבושמים כשושנים הם יהיו טהורים לגמרי מראשם ועד כפות רגליהם. אור השכינה יעניק להם אמת נבואית זמן רב לאחר הקמתה המחודשת של סוכת דוד הנופלת. נגיעתם בלבד תעלה על קדושת התפילין. כל טומאה תוסר מעיניהם. כל מחשבותם תהינה לשם אהבת שדי. כל תפילתם תיהיה קדושה, כל שיר יוקדש לשם.

 

גנומן 571

 

אם מישהו שואל האם זאת הינה הלכה למשה מסיני, זכור כי הגואל הכריז אותה ולא אנוכי, אולם המצוות לא פוסקות ואין חידושים בתורה. עם ישראל יהיה קשור לאל כתפילין של ראש בפני אומות העולם. לשם כך, הדבר נמסר בתורה שבע"פ למשה בסיני ולשם-כך הגואל עצמו חייב להכריזו ולא אנוכי. עקב-כך, אין בתורה פרוט על מצוות התפילין היות והמצווה בלבד תשאר בזמן שהאל חזה מראש.

 

גנומן 572

 

בית הספר אסתר חייב לסלול את דרכו מבעד לדור הרביעי. רק כעת קדושה חדשה בונה את יסודות הבניין. בית הספר אסתר הינו המפתח לגאולה הסופית של ישראל, מאחר והוא מקשר את קדושת העתיד עם הגאולה הראשונה ובו בזמן מקשר את הגאולה הראשונה לעתיד של שמחה ושלום.

 

גנומן 573

 

לפיכך אומר ה' כי הוא ישים את החוק (התורה) בתוכם ויכתוב אותה בלבם. החוק לא יהיה על הנייר בלבד, אלא בחלקים הפנימיים: "דבריי יהיו בתוכם, מהגדול עד הקטן, כאשר הם לא יצטרכו יותר לדרוש אותי מאחר ויידעו את שמי".

עץ החיים חודר לתורה כולה, אך אינו נאכל כי רק באחרית הימים הפרי האסור יורד מן העץ. התורה באה להקנות את ידיעת הטוב והרע, לתקן את דרכו של כל אחד וללמדו מה יאה לעשות.

 

גנומן 574

 

האם הלב הענו, עליו נכתב החוק החדש, מדיף עדיין את ריח הנחש ורעלו, שזיהמו את האנושות כולה? היכן האור המגשר על הפער של הדור הזה והמקשר את הנתק עם הפיוס? אותו אור המקשר את ידיעת הטוב והרע לעץ החיים, את זמן הגאולה שבא לחסל כל סכסוך, המפגיש את העבר והעתיד בעמק השלום והכורך את השמיים לארץ לנישואים מחודשים.

 

גנומן 575

 

הכיצד יוכל ישראל לחדש את אמינותו או הכיצד יוכלו הנוצרים לשנות את הדוקטרינות שלהם, אם תחילת הסוף לא תבוא ע"מ להרוס את הדעות הפסולות והשקריות? והכיצד יוכל האור הנבואי החדש להראות את קיומו האמיתי אם לא בשבירת המכשולים העמידים ביותר? ה' בידו החזקה ובזרועו הנטוייה בחר להכות במצרים, שהיתה התגלמות העבודה הזרה ושל היהירות האנושית שנראתה בפרצופו החצוף של פרעה.

 

גנומן 576

 

המאורע הפלאי והנורא של יציאת מצרים שכנע את בני-ישראל לפחד מה'. רב העם לא ידע לקרוא כתבי-יד ורק שמע את דברי משה הנאמרים על פי הגבורה. משה רבנו לבדו מוטט את כל מחסומי העבר שבסוד אסתר, כאשר החמור הסביר את הדברים הנסתרים. כוכבי הדור הרביעי זוהרים כעת בגובה רב, כשהשנה העשירית נעלמת ומגלה את השמיים. הפושעים יובאו למשפט והרודנים יפלו, הילדים ידברו כנשיאים וארה"ב תיהיה כליצן.

 

 

 

 

 

גנומן 577

 

כעת, החמור הנסתר שותק כך שהעולם יכול להשמיע את קולו. עליתי בשקט על מקטרגי, וכך אחדים יוכלו להרים את קולם. מימי המפרץ הפרסי יהפכו לדם כיאור והשיעים הפנאטים ישכבו זה לצד זה. צבאות ערב יחצו את המדבר וימותו במכת הצפרדעים והבקר בארה"ב יותקף ע"י חזירי בר. הגוש הסובייטי (לשעבר) יתרסק לרסיסים ומדינות אירופה תוצפנה ע"י גלי הגירה מאפריקה ואסיה. ארה"ב תאמר לרוסיה: "לא ניתן לכם יותר חיטה", אך אירופה תסייע לרוסיה מטעמים פוליטיים. יפן תעשה לעצמה "חרקירי" וארה"ב תמוטט אותה כלכלית. 

הנחש הגרמני, לעומת-זאת, שוב ירים את ראשו והוא יהיה הציר העיקרי שמסביבו תיסוב כל אירופה.

 

גנומן 578

 

"הפסק עכשיו עם הנבואות המפחידות!" אמרה לפתע בת-קול. "היכן הוא האור העתידי המשתקף על כס המלכות של אסתר? הסיני ירד אלינו ועימו מסר לאומות העולם...".

 

גנומן 579

 

לכן גן עץ החיים יורד כעת מלמעלה. חיים, שמו של הגואל הוא השם שצץ במחשבה לפני הבורא והוא זה שהיה קשור לעץ החיים טרם התהלכות אדם וחווה בגן העדן. המחשבה העליונה בחרה בשופט המשוח, מורה החיים, להיות הגואל הסופי ובליל סמיך כיסה את הנשמה מאויביו. וכדי לשבור את הכבלים הקדושים של עתי חולין, עץ החיים ננטע בגן הנפלא ע"מ להחיות את החיים מעל הטבע כאשר יגיע סוף הזמן.

 

גנומן 580

 

משה הוריד את המים הנעלים של השם הראשון "אהיה", כדי שכולם יזכו לראות ולשמוע את קדושת מעמד הר סיני.

מרדכי ידע את הסבל המר של עול הצדיק. הוא נשא את השם "אשר", הקשור ל"אהיה" הראשון. כך התורה חזרה בפורים מבעד ל"אשר" הנסתר. אסתר המלכה הצליחה להבריח את המלאכים הבוכים שאמרו: "היכן התורה? מה אסתר המלכה יכולה לעשות? האם הצלחתו של השם תלויה בגחמותיו של אחשוורוש?"

 

גנומן 581

 

השם שקשר את הגאולה הראשונה למקומה, "אשר", הוא המקשר בין ה"אהיה" הראשון וה"אהיה" השני, המגלה לעולם את הגאולה הסופית. צורת השם זהה, אך קיים פער של 3,500 שנה בינהם. מאות ארוכות של רשע עברו על העולם והאל "נקשר" להסטוריה כדי להצילו באור הגאולה הסופית, בשם השני "אהיה", המהווה את השלמתו של השם "אהיה אשר אהיה".

 

גנומן 582

 

מורה החיים, חיים, הביא את השם הסופי "אהיה", שהוא שמו של האיחוד המחודש הסופי וההסטורי ואורו של עץ החיים, שממנו לא ניתן לאכול עד כתיבת הברית הסופית בשם חיי הנצח.

הגואל חיים חי למען העולם, אך כעת הוא מסתתר. שורשי האור הגאולי כבר נוצרו. ליבו האוהב של הצדיק חבק כבר את אנשי העולם כולו והראייה היא אמירתו "כולנו אותו בשר". הצדיק חיים, כמו משה, היה האיש הענו ביותר עלי אדמות וגם ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים. הוא מגיש לכולם את עץ החיים ומלמד אותו לאנושות כולה. הוא גם מביא את דבר האל ללבבות בני אדן וחוה.

 

גנומן 583

 

אהבה כה גלויה תכתב על לוחות הלב והל ידבר דרכה לכולם, לכן הגואל האחרון, חיים, אמר: "תאמר להם שנני הצדיק המתבשר שלוש פעמים". הוא הוא השופט שנבחר ע"י "אהיה אשר אהיה".

 

גנומן 584

 

ובשם הגואל, אני אומר לכם: "הייה שפל רוח ואהב את הענווה. כבד כל אחד ואת בחירתו האישית של כל אחד. השלמתה של האנושות מתקיימת כי כלונו שונים ולכל אחד יש דבר החסר לשני. חפש את המעלות הנסתרות בלב רעך, שבח אותן ומצא את המגרעות רק בתוכך ע"מ לתקנן. רק אז תוכל לקבל את האור של כוכבה הגנוז של אסתר העתיד לבוא, ותוכל ללכת אחרי המורה בגן החיים.

 

סומבררו, 18.6.1992, י"ז בסיוון תשנ"ב.

 

גנומן 585

 

"אני האלף (א'), אני הוו (ו') והתו (ת')".

יש לי אמונה שלמה בסימנים השלמים החדשים של הגאולה הסופית, בזכות הגואל האחרון חיים, מראשיתה ועד סופה. אני האלף ואני הסמך והתו ואני הריש. הנני מכריז כי בא הזמן של כוכבי הגאולה. אני הפה והריש והצדי, הפה המלמד את הראש והלב כיצד להיות אדם החי באמונתו. אני החת והמם, הוו והריש. חטאיי, מעידותיי הרבות תיקוניי וחיפושי נפשי מוכיחים את אמת הברכה: "ברוך הוא אל שדי שסגר אותנו בברית האמת".

 

גנומן 586

 

שר אני שיר חדש

הנולד מקבלתו של חיים

מורה החיים

אשר יצא מתימן

ועמו רבבות מלאכי הקודש

 

גנומן 587

 

התחדשות הזמן

חידשה את הקבלה האמיתית

ששורפת את הקבלה המזוייפת

שיצאה מלוציפר המלאך

אב כל אורות הכזב

 

 

גנומן 588

 

כי עשר הספירות בידם

הןכעגל הזהב ממש

כאשר אהרון כהן

האם הם לא ידעו שהאחד

אינו יכול להחזיק ביוד?

כי ליוד אין מקום שבו

ניתן לאחוז

ואם תוסיף משהו לצורתה

אתה מעוות והורס את מהותה

וכך בראת אלהים אחרים

שאין להם קיום כלל.

 

גנומן 589 (האות א')

 

כאשר האות "א" מתעוררת

רבבות של דורות מתחברות יחדיו

כדי להתעלות באמונת הגאולה

גאולת "אהיה אשר אהיה"

 

גנומן 590

 

האות א' עומדת בתחילתו של

כל שם "אהיה אשר אהיה"

על מנת להשלים את שלושת גילויי האמונה הגדולים:

אמונת האבות

אמונת הבנים

ואמונתו של האיש הצדיק החי באמונתו.

הגאולה השלישית מכילה רמות רבות

מהרמה הגבוהה ביותר של הצדיק החי באמונתו

עד לרמה של האיש הפשוט החי באמונתו הטובה.

 

גנומן 591

 

האות "א" מלמדת את דרכי האמונה של שלושת הגאולות,

דרך החומרה והקדושה של התורה היהודית

דרך חסד הענווה

דרך רחמנות האל הנגלית בתיקון הגדול של האנושות

בידי מורה האמונה הנבחר

אשר מלמד את תפארת האמונה

של אהיה אשר אהיה.

 

 

 

 

 

 

 

גנומן 592 (האות ב')

 

האות א' חפצה לבית

לקבלת ברכת האמונה

ברכתו של אברהם אבינו

וברכתו של משה רבנו

הברכה מבפנים ומבחוץ.

 

גנומן 593

 

ברכתו של אברהם טמונה בצניעות.

ברכתו של מלכיצדק הינה עבור שבעים אומות העולם

ונותנת לחם ויין לעולם.

ברכתו של יצחק מהווה את חוט הירושה בכל דור.

יעקב מקבל את הברכה בכל הזמנים

כי ברכת האל היא נחלת ישראל.

ברכתו של משה טמונה בענווה ובקדושה.

ברכתו של אהרון הינה בכהונת בית המקדש.

ברכתו של פנחס הינה בקנאתו לאדוני.

ברכתו של אליהו הינה בעלייה.

ברכתו של הצדיק חיים הינה בעץ החיים.

 

גנומן 594 (האות ג')

כאשר האות ג' מרחפת בגבהים

שוברת את כל מיני הגאוות.

לאחר הברכה

שישנה באמונה

גאוות יעקב מתפארת

בזהרו של ישראל.

זהרו מהגימל שתמיד בא לאחר הברכה,

כי השטן נוהג בערמה

כם אלה שנוהגים בטוב לב

על-מנת להביא את רגלי הפר

למעמקי הטוב

הנהוגים ברוע.

זה הטוב הטיפשי הנהוג

להזין את רגלי החוטאים.

זהו הלב הטמא המראה את

האהבה כלפי האחרים, אך למעשה

זאת אהבה עצמית נטולת

רגשות כלפי הזולת.

אהבה זו מרמה את החכם

ועוד יותר את הטיפש,

אך מי שהינו בעל לב חכם

ירבה דעת בדרכי הענווה

ויקים גדרות מסביב

למקדש הלב

כך שמדורת הטוב תבערנה

בתוכם לעד.

גנומן 595 (האות ד')

 

זאת הדלות שבאה לאחר גאוות הגימל

עד שהחוטא חוזר אל אדוני עם כל הלב.

זאת גם הדלת עם ארבעת הצדדים

שנפתחת מהצד הפנימי של הבית,

כשבתוכו הוא מקבל את אמונת האלף

ואת ברכת הבית, דוחה ומשאיר בחוץ את גאוות הגימל.

 

גנומן 596

 

האות דלת משלימה את ארבעת הפינות

של בית האמונה, אשר הינו מלא

בברכת האמונה,

ברכת בית המקדש

בפאר הגימל.

וכאשר קיימת שפלות רוח

שערי התפילה נפתחות.

 

גנומן 597 (האות ה')

 

האות ה' מברכת את ילדי הבית

הבית הינו מאושר

כי הבנים והבנות

מלאים ביראת השם,

"ואם לבניה שמחה, הללויה"

האות "ה" מהווה את האור

המביא להבנה החדשה

הבנתן של שערי החשיבה

ונוכחות האל בסגולת המחשבה.

 

גנומן 598

 

אך היא סולדת מכל אויביה

ומכלה כל דבר רע

היא קושרת כל מילה לשורשה

בה' הידיעה

ומעלה את שערי הבינה

אל רגשי האמונה

ומכינה בלב האדם את סגולת הנבואה

 

גנומן 599 (האות ו')

 

האות ו' היא קו שכורך כל ברכה למקומה הנאות.

היא מווה את ששת ימי הבריאה

וקושרת את מעשה הבריאה

ליום השישי, שהוכתר כיום בריאת האדם.

 

 

גנומן 600

 

לפיכך היא האות המופיעה בשם המפורש.

היא מתקנת כל עיוות

באהבתה לטוב

בשנאתה לרע

ובאישון עינה שוכנת הדרך-ארץ.

היא אוהבת את האמת ואת הצדק

המובססת על האמונה.

 

גונמן 601

 

וביום השישי האדם הושלם

ובתוכה הוא נברא

ובתוכה הוא חטא

ובתוכה הוא גורש

ובתוכה הוא התחנן

ובתוכה הוא תוקן והושלם

כדי לקבל את יום השבת.

 

גנומן 602

 

לכן האות וו משלימה את אמונת האות אלף

ראה את ברכת האות בית

מקבלת את סגולת האות גימל

מעלה את שערי התפילה

ומקרבת את השכינה

בשמחת הגאולה של היום השישי.

 

גנומן 603 (האות ז')

 

האות ז' הוא כלי הזין של אלה

ההולכים בדרכי החכמה

היא מהווה את הניצחון של השכל

על הגוף ושל הקדושה על חילול הקודש.

היא עלייתו של יום השבת

על יתר ימי הבריאה.

היא מסמלת את מלחמות השם

כנגד מבני הזיוף.

 

גנומן 604

 

היא סגולתם של שירי שבת

"טוב להודות לאדוני

ולמזר לשמך העליון".

ברוך הגבר אשר יבטח באדוני

והיה אדוני מבטחו.

הוא ירגיש את טעמם של מאכלי השבת

ונשמתו תתענג.

זאת סגולת ישראל.

המתקדש בשם עמו

וזהו ניצחון האל

אשר נלחם כדי לתקן את עמו

בסגולתו.

 

גנומן 605 (האות ח')

 

האות ח' הינה הטיהור מן החטא

בעת חנוכת בית המקדש

היא באה כדי להפיץ אור חדש

בין ההמונים,

בסגולת חנוכת החנוכות.

 

גנומן 606

 

היא התחדשות הזמן לאחר השבת

ביומו של שמיני עצרת.

היא הברית החדשה

לאחר קורבן הימים.

היא חידושה של ברית המילה

של אברהם אבינו,

היא התחדשותם של השמים

ושל הארץ

בסימנים השלמים.

 

גנומן 607

 

היא האיחוד המחודש של הביתרים

בברית בין הביתרים

בעת הגאולה הסופית

לאחר אחרית הימים.

והקדוש-ברוך-הוא רחום ומלא רחמים

עוצר את זעמו

ומרסן את כעסו

כך שהעולם יוכל להמשיך להתקיים.

הוא חנון וארך-אפים

סולח לפשעינו

ולא מכלה אותנו

כי לעולם חסדו.

 

גנומן 608 (האות ט')

 

האות ט' משלמת את המגן

ומאמתת את האמונה.

היא טעמה של האמונה

וטעמה הנעים של הברכה.

היא מתעקמת בטעמה של הסגולה

והבנת הטעם בבית התפילה.

 

גנומן 609

 

היא טעמה של הנשמה

כאשר נוכחת השכינה.

היא טעמו של תיקון האדם

בכל מידותיו.

היא נועם הטעם

בקדושת השבת.

היא התחדשותו של

טעם חנוכת החנוכות

והיא יסוד הטעמים

של הברית החדשה.

 

גנומן 610

 

האמונה, הברכה והסגולה

נמצאות במגן אברהם.

התפילה, שמחת השכינה

ותיקון המידות מהווים את

פחד יצחק.

קדושת האור החדש

בהבנת מצוות ה'

הינן נחלתו של יעקב

בהשלמת הברכה.

 

גנומן 611 (האות י')

 

היוד היא האות העשירית

שמתבלת את כל המצוות

במעשי חכמה.

היא האמונה המושרשת

בחכמת הלב.

אין לה צורה אלא נקודה אחת,

אך לא קיים הטוב ללא השפעתה.

כל תקווה שבלב תלויה ביציבותה.

היא מלמדת בשקט את חכמת השתיקה

ע"מ לעלות לארמון תענוגה.

 

גנומן 612

 

היוד כורכת את העתיד להווה

כך שמעשי ההווה

מקבלים את גמולם בעתיד.

היוד היא נקודת הקישור בין

העולם הזה והעולם הבא,

לכן השם המפורש מתחיל ביוד

כי יראת השם היא ראשית החכמה

והחכמה זקוקה לשתיקה.

 

גנומן 613 (האות כ')

 

האות כף היא הכתר

של היוד הכפולה

מאחר וקיימות עשר מידות.

עשר מהאמונה אל השתיקה

ועשר מהשתיקה אל האמונה,

המוכתרות בברכת השם המפורש.

 

גנומן 614

 

הכף היא האור העליון

המכתיר גברים ונשים

שהתקדשו בענווה.

כתר רצון האל מתבטא

במעשים, בדברים ובמחשבות

המקודשות של בני אדם וחוה.

 

גנומן 615

 

לכן, מי שמתחזק באמונה

מקבל את הברכה,

מתענג בסגולה,

מתפלל בבית הגאולה,

משמח את עצמו בכל מידותיו,

מתחדש בברית הגאולה הסופית,

טועם מעץ החיים

ומתחכם בשתיקה כל עוד

הוא חי באמונתו.

בדרך זו הוא מקיים את רצון האל,

הגומל לו בכתר על ראשו.

 

גנומן 616 (האות ל')

 

האות למד לומדת ומלמדת

את דרך הלמידה.

היא מכה במח

כדי להשיג הבנה.

המורה חיים נהג לומר:

"עדיף להבין היטב פסוק אחד בלבד מהתורה

מאשר לקרוא את כל הספר

ולא להבינו כהלכה".

 

גנומן 617

 

לאות למד שלושה קווים:

קו עליון שמאלה, קו תחתון ימינה

וקו מאוזן באמצע.

כאשר אתה לומד,

עלייך לשמור מרחק מהשמאל,

להתקרב לימין, אך

להגיע לדרך האמצעית

שנינה מושלמת.

 

גנומן 618

 

ישנן שלושים דרכי למידה:

עשר דרך העיניים

עשר דרך האוזניים

ועשר דרך הלשון,

כשהדרך-ארץ היא כנגד כולן,

מאחר ואם הינך מתעמק בלימוד הדרך-ארץ

תמצא את כולן

מבלי למנותן

מאחר והדרך-ארץ קדמה לתורה

והיא מהווה את הלמידה הראשונה והיסודית.

 

גנומן 619

 

"חנכו את ילדכם על-פי דרכו,

וגם כאשר הוא יתבגר

הוא לא יסטה מן הדרך שלמד",

וכמה שמתחילים מוקדם יותר

התועלת תהיה גדולה יותר

ואם מתחילים מאוחר

ההפסד יהיה גדול יותר.

אל תעמיד את שכלך

מעל הדרך-ארץ,

אחרת תפסיד את לבבך,

תהיה קרח

ולבסוף, לא למדת דבר.

 

גנומן 620 (האות מ')

 

האות מם היא המים של השכל

שממלאים את בית הגאולה

כאשר ארבעת הפינות של הדלת

מוצפות בעשר הסגולות שהינן

שלמות בכל פינה של האמונה.

 

גנומן 621

הפינה הראשונה הינה האמונה הפשוטה של הלב

כפי שנאמר "תמים תהיה עם ד' אלהיך".

אמונה זו עולה עד לגבהים הרמים ביותר

בקרב הצדיקים האמיתיים

ויורדת עד לעמקי הלב של האנשים התמימים,

יהודים ולא יהודים.

גנומן 622

 

הפינה השניה הינה האמונה בכוחי של האל שהכל יכול

אשר עושה ניסים ונפלאות בכל עת, כפי שנאמר:

"אנכי ד' אלהיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים,

מבית עבדים".

וכמו-כן כתוב: "והצדיק יחיה באמונתו".

 

גנומן 623

 

הפינה השלישית הינה האמונה בסימנים השלמים

של הגאולה הסופית,

האמונה בחידוש הזמן

בזמן החדש

של הכוכבים,

של השופט המשוח של מלכות השמים,

של האור החדש של חנוכת החנוכות,

של החמור האוכל לחם,

של הדור הרביעי, של הבנין החדש

ושל תחיית מורה החיים, חיים.

 

גנומן 624

 

הפינה הרביעית מהווה את האמונה הצרופה באל אחד בלבד, כפי שהיא מתבטאת בדיבר השני: "לא יהיה לך אלהים אחרים על פני. לא תעשה לך פסל וכל תמונה אשר בשמים ממעל ואשר בארץ מתחת ואשר במים מתחת לארץ לא תשתחוהה להם ולא תעבדם כי אנכי ד' אלהיך אל קנא פקד עוון אבות על בנים, על שלשים ועל רבעים לשנאי ועושה חסד לאלפים לאהבי ולשמרי מצוותי".

 

גנומן 625 (האות נ')

 

האות נון באה ע"מ להעניק את ההבנה

בקבלתו של יהושע בן-נון,

קבלת התורות נגד העבודה הזרה

היוצאת מחמישים מילות הדיבר השני.

הנון השניה של בן-נון

מייצגת את קבלתה של התורה שבע"פ

החבויה בלשון הקודש

ומרומזת בחמישים מילות סיפור מגדל בבל,

ככתוב: "ותהי כל הארץ שפה אחת ודברים אחדים".

 

גנומן 626

 

האות ו' בן שני הנונים של נון

כורכת את המבנה השנוי של מגדל בבל

לחורבן הדור הרביעי.

לכן הנון לפעמים מתהפכת (הנון ההפוכה) ונסגרת מסביב

כדי להצביע על הנון הסופית

של הדור הרביעי

שמתהפך כדי לסגור את העולם מסביב

בדור הרביעי ובגאולה הסופית.

 

גנומן 627

 

מן הקבלה הנסתרת של האותיות של מגדל בבל

יוצא כתרה של אסתר.

מן המסורת של האמונה הצרופה המובאת בדיבר השני

יוצאים בני אברהם.

בזכות הגואל האחרון, חיים,

אנחנו היורשים של משנתו המקורית של יהושע בן-נון

הבאים להסביר את שגיאות הע"ז,

לקבל את החוק החדש

ולראות את חמישים שערים בכל לימו

של ספר משנת חיים.

 

גנומן 628

 

הנון הכפול של יהושע בן-נון

הופכת לנון סופית ארוכה

בדור הרביעי

והיא באה להסביר את המסורת האמיתית מן העבר

ולהבהיר את המסורת האמיתית החדשה של הגאולה הסופית.

 

גנומן 629

 

מכך נוצרה ה"שפה הברורה"

אשר ניבאו עליה בבוא עת הגאולה הסופית.

כי הנון בוחנת, מבחינה,

מבדילה, מטהרת,

מפרידה, בוחרת את החיטה

ומסלקת את המוץ.

 

גנומן 630

 

האות נון היא מזבחו של הנביא

בבית הגאולה הסופית.

מיהושע בן-נון עד לבית הראשון,

לאליהו הנביא,

למרדכי הצדיק,

לנון הנסתרת של פורים,

ולמימי הלוויתן

המכלים את הנון הגדולה של הים העליון

עד שיורדת ארצה

לאחר אלפי שנים

כדי לשמח בהתגלות החדשה

ולרשום את שמה

בספר משנת חיים.

 

גנומן 631

 

האות נון מייצגת גם את שלוש העליות של משה.

בראשונה והשלישית משה שהה

כל פעם ארבעים יום וארבעים לילה

והביא עמו את עשרת הדברות.

הו' האמצעית מהווה את העליה הנסתרת

אל עשרת המידות

של הלוח הגדול

היורד מארמונה של אסתר.

 

גנומן 632 (האות ס')

 

האות סמך נושאת את כל סימני הגאולה.

אלו ששים סדרים:

עשר פעמים לכל ששת הסימנים

בהתאם לעשר מידות האל.

כאשר החמור מקבל את הסכמתו להיות

החמור האמיתי,

אז, בעזרת ה',

הוא יתחיל להשמיע את

נעירות הגאולה

של החמור שאוכל לחם.

 

גנומן 633 (האות ע')

 

לאחר ששים הסדרים

כלומר חמש פעמים שתיים-עשר שבטי יעקב, על-פי

ברכתו של ה' כדי לרבות אותם,

באות שבעים אומות העולם של עשו,

כפי שמרומז בפסוק: "ושם שתים-עשרה עינות מים ושבעים תמרים" (שמות 27,15).

כך, בסימן הכוכבים, בספר אברהם,

שמות של רבבות עמים וצאצאיהם

והכוכב האוניברסלי של מלכיצדק הם

שבעים אומות העולם של עשו.

 

גנומן 634

 

ורמז ישנו גם באות העין הגדולה של "שמע ישראל"

המכילה את שמיעתן של שבעים אומות העולם

באמונת איחוד הבורא.

האות עין הגדולה מקדימה את ישראל

למרות שהשמיעה מכוונת ישירות לישראל,

אך ישראל לא בא לידי ביטוי

כל עוד ששבעים אומות העולם

מעידות על אמונת עם ישראל

ומכריזות "שמע ישראל, ה' אלהינו, ה' אחד".

 

 

גנומן 635 (האות פ')

 

האות פה מהווה את הפה של התורה שבעל-פה

המתחדשת לשם הגאולה הסופית.

זהו פירושה של התורה שבע"פ.

כלומר, לתורה יש פה היכול לתת מענה

לכל שאלה בהתאם לכל תקופה ולכל זמן.

 

גנומן 636 (האות צ')

 

צדיק ד' בכל דרכיו

לכן "אקרא בשם אדוני"

ו"הללויה".

ד' מושלם בכל מעשיו

וכל דבריו אמת.

הוא השם הנאמן,

צדיק ה' וישר,

כי ד' הוא נחלת עמו

ויעקב הוא חבל נחלתו.

ראה, אנוכי אדוני אלהיך ואין אלהים אחרים מבלעדי.

אנוכי ממית ומחייה.

אני פצעתי, אך ארפא ואין מי שיוכל להינצל מידי.

 

גנומן 637

 

הצדיק באמונתו יחיה.

הצדיק ירא רק מה'.

הצדיק רועד כאשר מבטא את שם אדוני.

הצדיק מקדש את השבת.

הצדיק אינו יושב במקומו של אביו

ורוחץ את רגלי אמו.

הצדיק מתקן עצמו כל הזמן.

הצדיק אינו גונב אפילו דקה מזמן הזולת.

הצדיק נוהג בצניעות אפילו עם רעייתו.

הצדיק אינו נשבע, אלא אם כן הוא חייב,

ואם הוא חייב, הוא נשבע בפני האל.

הצדיק אינו חומד אפילו את רכושו

ועוד פחות את מה ששיך לאחרים.

 

גנומן 638 (האות ק')

 

האות קוף שווה מאה

והיא השלמות,

כאשר כל אחת מעשרת המעלות

משלימה את עצמה באותן עשר מעלות.

האמונה משלימה עצמה דרך הברכה,

הברכה משלימה עצמה דרך המעלות הנסתרות,

המעלות הנסתרות משלימות עצמן דרך התפילה,

התפילה משלימה עצמה דרך השכינה,

השכינה מתקרבת לעולם דרך תיקון האדם,

התיקון משלים עצמו דרך הקדושה,

הקדושה משלימה עצמה דרך ההתחדשות,

ההתחדשות משלימה עצמה דרך הטעם,

הטעם משלים עצמו דרך החכמה.

 

גנומן 639

 

החכמה משלימה עצמה דרך הרצון,

הרצון משלים עצמו דרך הלימוד האחרים,

הלימוד משלים עצמו דרך המח החדש הענו,

המח החדש הענו משלים עצמו דרך חמישים שערי ההבנה

בסימנים השלמים של הגאולה הסופית,

הסימנים משלימים עצמם דרך שבעים אומות העולם

וישראל הגדולה משלימה עצמה דרך התורה החדשה שבע"פ של הברית החדשה

והברית החדשה משלימה עצמה דרך הצדיק החי באמונתו.

"ויזרע יצחק בארץ ההיא וימצא בשנה ההיא מאה שערים

ויברכהו ד'" (בראשית 12,25).

 

גנומן 640 (האות ר')

 

האות ריש היא ראש עם כתר

ושבעה כלים: שתי עיניים, שתי אזנייםף

שתי נחיריים ופה אחד.

הלשון מחוזק בשתי מערכות,

השיניים והשפתיים,

והיות והחיים והמוות תלויים בלשון,

נאמר שלחכם "יש עין על הראש".

 

גנומן 641

 

משה רבנו הינו ראש כל הנביאים.

אליהו הנביא הינו ראש בני העלייה.

מרדכי הצדיק היה ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו,

מייסד בית הספר הנסתר האיסיי של אסתר, הנקרא מורה הצדק,

היה ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו.

הרמב"ם, "הנשר הגדול", היה ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו.

הצדיק השלם, חיים, היה ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו

ולאחר מותו האל החייה אותו כגואל הנבחר האחרון,

השופט המשוח של מלכות השמיים,

כמורה החיים של האנושות בגאולה השלישית והאחרונה.

 

גנומן 642

 

ראשית האמונה הינה נחלתו של הלב.

ראשית הכרכה הינה החלתם של האבות והאמהות.

ראשית הסגולה הינה הרגשת הלב.

ראשית התפילה הינה נקיון הגוף.

ראשית השכינה הינה טהרת הפה.

 

גנומן 643

 

ראשית התיקון הינה מודעות עצמית.

ראשית הקדושה הינה בבחירה.

ראשית ההתחדשות הינה הכרת הזולת.

ראשית הטעם הינה בשורש הנשמה.

ראשית החכמה הינה ברוגע וביכולת להאזין,

כך שלאיש החכם יש עין בראשו

והוא יכול להביט בשכלו ולהישאר רגוע.

 

גנומן 644 (האות ש')

 

ולאחר שהאדם נהיה ראש (HEAD) ואדון (CHIEF) בכוחותיו,

אז הוא יכול לעמוד לפני אל-שדי,

ולקבל מראות מאל-שדי.

הוא יכול למצוא את שלמו,

ביראת שמו הנורא של האל,

ויכול לחפש את שלמותו בכל מעשיו.

 

גנומן 645 (האות ת')

 

"אני האלף ואני התו"

אומרת חכמת האותיות

למי שמחזיק בה.

זהו פרוש המילה "את",

אשר מכילה את המילים, האותיות והאותות.

 

גנומן 646

 

האות תו מהווה גם את הסימן של ארבע מאות השנים

של המחזור הגורלי, כפי שכתוב בבראשית (13,15):

"ידע תדע כי גר יהיה זרעך בארץ לא להם

ועבדים ועינו אותם ארבע מאות שנה".

האות תו משלימה את כ"ב האותיות בסימן

"ארי הכ"ב האותיות הינו האם שמקבלת את

הלוחות החדשים של הגאולה השלישית והסופית".

 

גנומן 647 (השין החדשה)

 

ראינו את השין החדשה בשמים כאשר נסענו מתל-שבע לירושלים. האות לוותה אותנו בנסיעתנו. הייתי יחד עם פאולו, דבורה, אדם והילדים במכוניתנו שיצאה מבאר-שבע כדי להגיע לעיר העתיקה בי-ם בה עשינו כמה סימנים, כפי שקיבלה דבורה בחלומותיה.

 

 

 

 

 

גנומן 648

 

ארבעת החודשים ששהינו בישראל (מדצמ' 90' עד מרץ 91') היוו את הפורים הנסתר עבור כל היהודים, כפי שקבלנו באותות הנפלאים של הרפורמה החדשה ביהדות המכילה את סימן הקמת בית המקדש השלישי והסופי הבנוי על שבע קומות וששה מזבחות בעיר ירושלים.

הסימן הזה, הקשור לסימנים השלמים של הגאולה השלישית והסופית, בא בזכות הגואל האחרון, חיים.

הסימן הגיע בשנה האחרונה של התקופה השניה בת שש השנים, הנמצאת תחת הסימן הנסתר של מלכות השמיים ושל הפורים הנסתר לכל ישראל. השין החדשה, הוו החדשה והנון הסופית החדשה יוצרות את השושן החדשה.

 

גנומן 649

 

הוו החדשה, שהפכה לנון סופית החדשה (שהינה שונה באורך ובעבי מהנון הסופית הרגילה) הופיעה ונראתה לנו בשמים, כאשר נכנסנו לרחבה של הכותל המערבי. ענן מואר נפלא יצר מין קרן אור מעבר לשמיים ובזה הושלם סימן האותיות החדשות של פורים שושן. שלושת האותיות מהוות את התחדשות פורים הגדול של הגאולה הסופית.

 

גנומן 650

 

בראשית, השין החדשה של שושן משלימה את השין של "אשר" לטובת התיקון ההסטורי של השם הזה. לאחר מכן, הוו החדשה של שושן מתקנת את הראש הכוזב שנוצר מהשם "אשר", והשין החדשה השניה של שושן כורכת את השם "אשר" ל"אהיה" השני. לבסוף, הנון הסופית קושרת יחד בשלמותו את השם "אהיה אשר אהיה".

 

גנומן 651

 

השם "אשר", בהתחדשותו למען הגאולה הסופית, מרמז לפורים הנסתר הטמון באלף (אסתר), בשין (שושן) ובריש (מרדכי, ראש בית הדין), כאשר גם בכוכבי הגאולה של העגלה הגדולה מופיעים כוכביהם של אסתר, של הגואל ושל מרדכי.

אלה שלושת הכוכבים המחדשים את השם "אשר" למען הגאולה הסופית. השלמתם, כמובן, דורשת שהם ירחיבו את עצמם לשלוש קבוצות כוכבים גואלות חדשותף, לחמשת כוכביה של אסתר בארמונה, לשלושה-עשר כוכביה של שושנה ולחמישה (ולפעמים שבעה) כוכבי בית הדין הגדול של מרדכי הצדיק.

 

גנומן 652

 

העובדה שכוכבו של הגואל קשור לשין של השם "אשר" ולשושנה, נגזרת מכמה גורמים. השין (=300) שווה גם למספר שלוש ומרמזת על שלוש גאולות המגיעות לשיאן בגואל השלישי והאחרון בהסטוריה. למעשה, שלוש האותיות של השם "אשר" מרמזות על האלף של אברהם, האב הראשון, על הריש של יצחק, האב השני (ר=200 וגם 2 כמספר קטן) ועל השין של יעקב, האב השלישי והאחרון.

הגואל האחרון, חיים, לשם הגשמתם הנבואית של סימני האבות, הינו קשור ליעקב של ההסטוריה, אשר הינו פועל יוצא של הברכה השלמה של יעקב, כפי שמנובאת בגאולה הסופית. ברכתו של יעקב קשורה לסוד המיוחס לשושנת יעקב.

בזכותושל הגואל האחרון, חיים, אנו קבלנו (בתוך המסגרת של ספר כוכבי אברהם בסימן המושלם של הכוכבים) את גילוי קבוצת הכוכבים הגאולית של צו כוכבי השושנה, המהווים את סודה של שושנת יעקב.

 

גנומן 653

 

כפי שיעקב אבינו מייצג את הדרך האמצעית המושלמת, בין אדיבות אברהם לחומרת יצחק, כך הגאולה הסופית מייצגת את הדרך האמצעית המושלמת בין מעמד הר סיני הגלוי והגילוי הנסתר של פורים. במובן החשוב הזה האב השלישי מייצג את הדרך האמצעית והגואל האחרון, חיים, מייצג ומלמד את הדרך האמצעית. כמו-כן, האות שין של "אשר" נמצאת באמצעו של השם "אהיה אשר אהיה" ומרמזת על הגואל.

 

גנומן 654

 

חמשת האותיות המקדמות את האות שין וחמשת האותיות הבאות אחרי השין מהוות את שתי לוחות הברית, חמישה לכל לוח.

בגאולה הראשונה, האות שין מתייחסת למשה עצמו, הנמצא בתווך, בין ד' ועם ישראל.

בגאולה השניה, הלוחות גנוזות בתוך השין של שושן.

בגאולה השלישית והסופית, הלוחות מייצגות את חמשת הכוכבים של בית דינו של מרדכי הצדיק וחמשת כוכביה של אסתר בארמונה, ממנו יורדים הלוחות החדשים של החוק החדש של הגאולה השלמה בזכות הגואל השלישי והאחרון, חיים.

שושנת יעקב קושרת את הלוחות החדשים לדרך האמצעית המושלמת עבור כל עם ישראל וכל בני האנוש באמצעות 13 קבוצות הכוכבים של השושנה הגדולה של הגאולה הסופית.

 

 

 

 

 

 

 

 

הכתב הושלם בתאריך ל' מנחם אב תשנ"ו (15.8.1996) בעיר סרדניה, איטליה.

 

התרגום הושלם בתאריך י"ט אלול תשנ"ט (31.8.1999) בעיר חולון, ישראל.