Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!
RÜYA TABIRLERIABA: Rüyada abadan yapilmis bir elbise giymek, yoksul bir duruma düsülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yasanabilecegini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayirli bir haber alinabilecegini, yirtik bir aba ise, yakin bir gelecekte maddi kazanç belirtir.

ABAJUR: Rüyada her ne sekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir sey görmek, yakin gelecekte bir isten maddi bir kazanç saglanacagini belirtir.

ABONOZ: Rüyada abonoz agaci veya abonozdan yapilmis esyalar görülmesi, çok inatçi ve huysuz biri ile evlilik veya is ortakligi yapilacagini belirtir.

ABLA: Rüyada kendi ablasini görmek, yakinda iyi bir haber alacagini veya bekarsa evlenebilecegini belirtir.

ABDEST: Rüyada abdest alinirken görülmesi, o kisinin o dönem yasadigi maddi ve manevi sikintilarinin ortadan kalkacagini belirtir. Abdestin bozulmasi ise, bir dönem geçici sikintilar yasiyacagini belirtir.

ABDESHANE: Rüyada bir abdesthane görülmesi, önemli bir isin veya sorunun yakinda çözülecegini belirtir.

AÇLIK: Rüyada açlik çekmek, maddi konularda kazanç sagliyacagini belirtir. Bir çocugu, dilenciyi veya bir hayvani doyurmak hayirli bir is yaparak, manevi kazanç sagliyacagini belirtir.

ACUZE: Rüyada ihtiyar ve çirkin bir kadin görmek, evlilik hayatinda sikintiyi belirtir.

ADA: Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir ask yasiyacagini, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sikintiyi belirtir. Orta yaslilar için, is degisikligini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sirada çok istedigi bir isin gerçeklesmiyecegini, ada da firtina, üzüntü ve aci yasanacagini belirtir. Ada da yanardag görmek, yakinlarinlarinizdan bir kötülük göreceginizi, adanin batmasi ise, bir kiz çocugu dogacagini belirtir.

ADAM: Rüyada tanimadigi bir adam ile konusma, yeni ve iyi bir arkadasligi, kavga etmek, ev içinde bir sikintiyi, öldürmek, eski bir düsmanligin canlanmasi veya bir dedikodu yüzünden sikintiya düsmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir saglik bozukluguna, bir sey almak, ciddi bir hastaliga, iyilik etmek, yakin çevrede bir sikintiya isaret eder. Adama para vermek, cansikici bir dedikoduyu, para almak, emeginin karsiligi çok büyük bir para kazanilacagini belirtir.

ADEM PEYGAMBER: Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kisi görmek, hayatinda o dönemde olmasini istedigi birçok seyin gerçeklesecegini belirtir.

ADLIYE BINASI: Islerin bozulacagi ve sikinti çekilecegini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanir.

AGAÇ: Rüyada meyva agaci görmek, isteklerin gerçeklesecegini ve maddi kazanci belirtir. Yapraksiz ve kuru bir agaç görmek, isteklerin gerçeklesmiyecegini belirtir. Çok yaprakli agaç ise saglik ve mutluluk belirtir

. AGARMAK: Saçlarin agarmasini görmek, maddi kayibi belirtir. Bir kadinin saçlarinin agardigini görmesi, aldatildilgini belirtir.

AGRI: Rüyada agri çekmek, saglikli, huzur ve güven içinde yasanacagini belirtir. Agrinin dinmesi, umulmadik ve önemli bir yardimin alinacagina isarettir. Agri çeken bir insan veya hayvana yardim etmek girisilen islerde basariya ulasilacagini belirtir.

AHCI: Bolluk, refah ve mutluluga isaret eder. Ayrica beklenmedik bir yolculugu da belirtebilir.

AHIRET: Rüyada ahirete gitmek, uzun ve yararli bir yolculugu belirtir. Ahirette bulunmak, tüm çabalarinin karsiligini alacagini büyük bir iyilik ve mutluluga kavusulacagini belirtir. Ahiretten kovulmak, mal, mülk bazen de can kaybina isarettir.

AHTAPOT: Rüyada ahtapot görmek, girisilecek birden fazla iste büyük basarilar elde etmeyi belirtir.

AKARSU: Rüyada herhangi bir su akintisi görmek, maddi kazanca isarettir.

AKIK:Saglik ve uzun bir yasantinin isaretidir.

AKREP: Rüyada akrep görmek, kötü ve ahlaksiz biri ile karsilasilacagi veya onunla bir ise girisilecegine isarettir. Akrep sokmasi, agir hastalik veya ölüme isarettir. Akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacagini belirtir.

AKTÖR: Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek, kendisinin veya yakininin devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edecegine isarettir

. AKTRIST: Rüyada aktrist görmek, maddi kayiba ugrayacagini gösterir.

ALEV: Rüyada harli bir alev görmek, önceleri kötü giden bir isin sonradan düzelecegini gösterir. Alevle bir yerinin yanmasi, tibbi bir operasyona isarettir. Yangin alevi, iyi bir haberin isaretidir.

ALABALIK: Rüyada alabalik ile ilgili herhangi birsey görmek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazanci belirtir.

ALISVERIS:Rüyada alsveris yapilmasi, kazançli bir döneme girildigini belirtir.

ALTIN: Rüyada altin ile ilgili herhangi birsey görmek, maddi, manevi ve saglik yönünden istenilen seylerin gerçeklesecegi, çevreden iyilik ve yardim görülecegi bir döneme girildigini gösterir.

ANAHTAR: Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev degisikligine,kadinlar için, aile yasantisinda geçimsizlige isarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sagliyacak bir ise baslanacagina isarettir.

ANNE: Rüyada bir kisinin annesini görmesi, iyi ve kazançli günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya isarettir. Annesi ile darginlik ve kavga ise, basarisizlik ve maddi kaybi isaret eder

. ASK: Rüyada sevgilisi ile baska birisini görmek, erkek için sevgilisinin kendisine çok sadik olduguna, kadin içinse, tehlikeli bir rakibi olduguna isarettir.

AT: Rüyada herhangi bir sekilde at görmek, iyiye isarettir. Is hayatinda yükselme, ask hayatinda iyi gelismeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine isarettir.

AYAKKABI: Yeni bir ayakkabi almak veya ayakkabisini kaybetmek, sikintili günlerin belirtisidir. Rahat ve uygun bir ayakkabi bulup giymek, sonunda huzura kavusulacak bir döneme isarettir.

AYNA: Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye isarettir. Aynanin kirilmasi kötü bir haber alinacagini belirtir

. AYVA: Rüyada ayva görmek, kisinin içinde bulundugu duruma göre, hastalik, hastaliktan kurtulus, yolculuk, dogum, iste basari ve kazanci isaret eder.

"B" BABA: Rüyada babasini vefat etmis görmek, kötü bir habere isarettir. Babasi tarafindan sevilmek, önünde hayirli bir yol açilacagi, sikintili günlerin sona erecegine isarettir.

BAHÇE: Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, saglikli, basarili bir döneme girildigini, isteklerin yerine gelecegini belirtir.

BALIK: Rüyada canli balik görmek, askta ve iste sansinin açildigina isaret eder. Balik yedigini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacagina, suda balik avlamak iç açici bir haber duyacagina, balik sürüsü görmek yönetici durumuna gelinecegine isarettir.

BALTA: Rüyada balta görmek, sikintida olunan konuda yardim gelecegini, hastalik varsa, tekrar sagligina kavusacagini belirtir.

BATAKLIK: RRüyada bataklikta oldugunu görmek, sikintili bir dönem geçirecegine isarettir.

BATTANIYE: Rüyada temiz battaniye veya yorgan görmek, islerinizin yoluna girecegini, sihhatinizin iyi olacagina isarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemiyenler var demektir. Yirtik battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediginiz bir sözünüzden dolayi bir sevdiginize çok zarar gelecegine isarettir.

BAVUL: Rüyada ne sekilde olursa olsun bir bavul görmek, mutlaka yolculuga isarettir.

BAYKUS: Rüyada öten bir baykus görmek, çevrenizden bazi kisilerin sizi çekemedigi ve hakkinizda kötü konustugunu belirtir. Eger baykus ötmüyorsa veya canli degilse, isinizde basariyi belirtir.

BAYRAK: Rüyada dalgalanan bayrak görmek, sansli bir dönemde oldugunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yariya kadar çekilmis bir bayrak, sikintili olaylar yasanacagina isarettir.

BEBEK: Rüyada yeni dogmus bebek görülmüsse, sikinti veren bir dönem geçirilecegi ama sonra iyi günlerin gelecegine isarettir. Oyuncak bebek, eglenceli bir yere davet edilecegine, bebegi hediye ediyorsa, pisman olacagi bir is yapacagina isarettir.

BEKÇI: Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artisi belirtir.

BESIBIRYERDE: Rüyada besibiryerde ile ilgili herhangi birsey görmek, eline çok mal geçecegi ve maddi kazanç belirtir.

BIÇAK: Rüyada elinde biçak görmek, güç ve varligin sürekli olacagina, biçakla birsey kesmek, eline maddi kazanç geçecegine isarettir.

BIYIK: Rüyada biyikli olarak görülen kisinin, bos ve daginik bir hayat yasadigina isarettir. Eger evli ise gayrimesru bir iliski yasadigini da belirtebilir

. BIBER: Rüyada biber yemek, yapacagi bir isten dolayi pisman olacagina isarettir.

BILEZIK: Rüyada bilezik takmak, sevdiginizin size çok sadik olduguna isarettir.

BIRA: Rüyada bira içtigini görmek, nisanlanacagina ve çok geçmeden evlenecegine isarettir

BISIKLET: üyada bir bisiklet görmek veya binmek, çok karisik bir sorunla karsilasilacagi birtakim yanlislar yapilacagi ancak sonuçta sorunun asilacagina isarettir.

BOGA: Rüyada kizgin bir boga görmek, kötü bir olayla karsilasilacagina isarettir.

BONCUK: Rüyada boncuk görmek, yakin çevreden birinin kötü bir olayla karsilasacagina isarettir.

BORAZAN:Rüyada borazan veya diger nefesli sazlari çalmak, sikintili bir meselenin tatliya baglanmasina isarettir. Borazan sesini isitmek, mesleginizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakininizin kisa bir hastalik geçirecegine isarettir.

BOYA: Rüyada boya yapmak, çevrenizdeki insanlar üzerinde kuvvetli etkiler sagliyacaginiz bir döneme girdiginizi belirtir.

BOSANMAK: Rüyada bosandigini gören erkekse, maddi kazanca, kadinsa evlilikte tartismali bir döneme isarettir.

BUGDAY: Rüyada eve bugday alinmasi, geçim zorluguna, alinan bugdayin yenilmesi ise, maddi kazanca isarettir.

BUZ: Rüyada buz görmek, gelecek iyi bir haberle sikintilarinizin giderilecegine ve sonrasinda hayat sartlarinizin lehinize degisecegine isarettir.

BÜLBÜL: Evlilikte ve askta mutluluk isaretidir.

BÜRO: Rüyada herhangi bir büro görmek, maddi kazança isarettir. Basa Dönmek için tiklayiniz

rüya tabirleri"B"

BABA: Rüyada babasini vefat etmis görmek, kötü bir habere isarettir. Babasi tarafindan sevilmek, önünde hayirli bir yol açilacagi, sikintili günlerin sona erecegine isarettir.

BAHÇE: Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, saglikli, basarili bir döneme girildigini, isteklerin yerine gelecegini belirtir.

BALIK: Rüyada canli balik görmek, askta ve iste sansinin açildigina isaret eder. Balik yedigini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacagina, suda balik avlamak iç açici bir haber duyacagina, balik sürüsü görmek yönetici durumuna gelinecegine isarettir.

BALTA: Rüyada balta görmek, sikintida olunan konuda yardim gelecegini, hastalik varsa, tekrar sagligina kavusacagini belirtir

. BATAKLIK: RRüyada bataklikta oldugunu görmek, sikintili bir dönem geçirecegine isarettir.

BATTANIYE: Rüyada temiz battaniye veya yorgan görmek, islerinizin yoluna girecegini, sihhatinizin iyi olacagina isarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemiyenler var demektir. Yirtik battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediginiz bir sözünüzden dolayi bir sevdiginize çok zarar gelecegine isarettir.

BAVUL: Rüyada ne sekilde olursa olsun bir bavul görmek, mutlaka yolculuga isarettir.

BAYKUS: Rüyada öten bir baykus görmek, çevrenizden bazi kisilerin sizi çekemedigi ve hakkinizda kötü konustugunu belirtir. Eger baykus ötmüyorsa veya canli degilse, isinizde basariyi belirtir.

BAYRAK: Rüyada dalgalanan bayrak görmek, sansli bir dönemde oldugunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yariya kadar çekilmis bir bayrak, sikintili olaylar yasanacagina isarettir.

BEBEK: Rüyada yeni dogmus bebek görülmüsse, sikinti veren bir dönem geçirilecegi ama sonra iyi günlerin gelecegine isarettir. Oyuncak bebek, eglenceli bir yere davet edilecegine, bebegi hediye ediyorsa, pisman olacagi bir is yapacagina isarettir.

BEKÇI: Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artisi belirtir.

BESIBIRYERDE: Rüyada besibiryerde ile ilgili herhangi birsey görmek, eline çok mal geçecegi ve maddi kazanç belirtir.

BIÇAK: Rüyada elinde biçak görmek, güç ve varligin sürekli olacagina, biçakla birsey kesmek, eline maddi kazanç geçecegine isarettir.

BIYIK: Rüyada biyikli olarak görülen kisinin, bos ve daginik bir hayat yasadigina isarettir. Eger evli ise gayrimesru bir iliski yasadigini da belirtebilir

. BIBER: Rüyada biber yemek, yapacagi bir isten dolayi pisman olacagina isarettir.

BILEZIK: Rüyada bilezik takmak, sevdiginizin size çok sadik olduguna isarettir.

BIRA: Rüyada bira içtigini görmek, nisanlanacagina ve çok geçmeden evlenecegine isarettir.

BISIKLET: üyada bir bisiklet görmek veya binmek, çok karisik bir sorunla karsilasilacagi birtakim yanlislar yapilacagi ancak sonuçta sorunun asilacagina isarettir.

BOGA: Rüyada kizgin bir boga görmek, kötü bir olayla karsilasilacagina isarettir.

BONCUK: Rüyada boncuk görmek, yakin çevreden birinin kötü bir olayla karsilasacagina isarettir.

BORAZAN:Rüyada borazan veya diger nefesli sazlari çalmak, sikintili bir meselenin tatliya baglanmasina isarettir. Borazan sesini isitmek, mesleginizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakininizin kisa bir hastalik geçirecegine isarettir

. BOYA: Rüyada boya yapmak, çevrenizdeki insanlar üzerinde kuvvetli etkiler sagliyacaginiz bir döneme girdiginizi belirtir.

BOSANMAK: Rüyada bosandigini gören erkekse, maddi kazanca, kadinsa evlilikte tartismali bir döneme isarettir.

BUGDAY: Rüyada eve bugday alinmasi, geçim zorluguna, alinan bugdayin yenilmesi ise, maddi kazanca isarettir.

BUZ: Rüyada buz görmek, gelecek iyi bir haberle sikintilarinizin giderilecegine ve sonrasinda hayat sartlarinizin lehinize degisecegine isarettir

. BÜLBÜL: Evlilikte ve askta mutluluk isaretidir.

BÜRO: Rüyada herhangi bir büro görmek, maddi kazança isarettir. Basa Dönmek için tiklayiniz

RÜYA TABIRLERI
RAF: Rüyada raf görmek, hayatinzin düzgün bir çizgi üzerinde ilerleyecegini ve mutlu günler geçireceginizi gösterir.

RAHIBE: Rüyada rahibe görmek, dünya zevklerinden artik el ayak çekmenize ve düzgün bir yasanti sürmeniz gerektigine isarettir.

RAHIP: Rüyada rahip görmek, iyi bir haberin alinacagina isarettir. Rüyayi gören kadinsa, hamile kalacagina; erkekse, islerinde basariya ulasacak anlamina gelir.

RAMAZAN: Ramazan ile ilgili rüyalar, daima hayra yorulur. Bolluk, bereket, saglik anlamina gelir.

RAPOR: Rüyada bir rapor görmek, birisinin sizin hakkinizda bir ihbarda bulunacagina isarettir.

RAKI: Rüyada içkili bir zevk alemi, çok agir bir hastalikla yorumlanir.

REÇEL: Rüyada reçel yemek, islerinde yapacagi kâr ve kazanca; reçeli evde yapmak, çok sevinçli bir haberi müjdeler.

RESSAM: Rüyada ressam, daima basari ile yorumlanir.

RESIM: Rüyada zengin insanlar için resim görmek, iyi ve hayirlidir. Bu rüyayi fakir birisi veya bir kadin görmüsse, hastaliga isarettir.

RAY: Rüyada tren rayi görmek, çok uzun bir yolculuga çikacaginizi gösterir.

REÇETE: Rüyada reçete görmek, hafif bir hastaliga yakalanacaginizin isareti olarak kabul edilir.

REHBER: Rüyada rehber görenin, islerini baskalarina birakmamasi gerektigini gösterir.

REYHAN: Uykusunda baharin, günesli havada bahçesinde reyhan görmesi; saglik ve ferahlikta bulunacagina ve çok güzel bir kadinla neseli bir hayat sürecegine isarettir.

RENDE: Rüyada rende görmek, bir iste bir miktar para kaybedeceginiz anlamina gelir.

RIHTIM: Rüyada rihtim görmek, bir seyahate çikacaginiza isarettir.

ROKET: Rüyada roket görmek, hayatta büyük çapta bir basariya ulasacaginizi gösterir.

ROMA: Rüyada Roma sehrinin görülmesi, ilginç ask serüveni yasamaya aday oldugunuzu gösterir.

ROMAN: Rüyada Roman okudugunuzu görmek, bos seylerle ugrastiginizi gösterir.

ROZET: Rüyada rozet görmek, yakinda semt degistirip, yeni arkadaslar edineceginizi gösterir.

RUJ: Rüyada bir kadini ruj sürerken veya yüzüne makyaj yaparken görmek, yakinda güzel bir sürprizle karsilasilacak demektir. "S" S harfine gitmek için tiklayin

SAAT: Rüyada saat görmek, tatsiz haberlere; saati ayarlamak hayatin gidisinin düzene sokulmasinin elinizde olduguna; saatin sesini duymak bir çagriya isarettir.

SABAH: Rüyada insanin sabah oldugunu görmesi, vaadini yerine getirmeye isarettir.

SABAN: Rüyada saban görmek, bolluk ve bereket isareti olarak kabul edilir.

SAGIR: Rüyada sagir oldugunuzun görülmesi hayra yorulmaz.

SABUN: Rüyada sabun görmek, genç erkekler için ellerine geçecek malla yapacagi islerde basariya ulasacagini gösterir. Sabun kalibini görmek, kederli ve tasali kimseye manevi yardima; sabunla elbisesini yikadigini görmesi sikintilarindan kurtulmasina isarettir.

SAÇ: Insanin rüyasinda saçini görmesi ömrünün uzun olmasi veya mal sahibi olmasina; saçinin dökülmesi arkadasininin ihanetine ugrayacagina; saçlarini taramasi, kiymetli bir dostluk kuracagina; saçlarini örmesi, zengin ise malinin artacagina ve para bularak isini genisletecegine isarettir. Rüyada saçini agarmis olarak görmek gençler için uzun ömre; saç ve sakalinin tamamen agardigini görmek kuvvete isarettir. Saç kesmek veya kestirmek tehlikeli bir haber olup ikaza isarettir.

SAKSAGAN: Rüyada saksagan görmek, çok korkunç ve tehlikeli bir haberdir.

SAKSI: Rüyasinda saksi gören bir kimse, genç güzel bir kizla evlenir, evli ise kar kazanci artar.

SAL: Eger bir erkek rüyasinda kendisini bir sal üzerinde, akintiya kapilarak gidiyorken görürse, hayatinda ilk bakista kötü fakat sonu çok iyi bir degisiklige isarettir. Ayni rüyayi bir kadinin görmesi, hiç ummadigi bir anda askta basari elde edecegini haber verir.

SAKIZ: Rüyada sakiz görmek zahmet ile kazanilacak bir paraya isarettir. Sakiz çignemek bir dedikoduya; sakiz bulmak veya almak, kötü bir habere; sakizi atese atmak, bir mal yüzünden basinizin derde girecegine isarettir.

SAKSAFON: Rüyada saksafon görmek, neseli ask saatleri geçireceginizin isaretidir.

SALATALIK: Rüyada salatalik görmek, esinin hamile kalacagina isarettir.

SALÇA: Rüyada salça görmek, ölüm haberi olarak yorumlanir.

SALINCAK: Rüyada salincak görülmesi, önemli bir konu hakkinda kesin bir karar vermeniz gerektigini gösterir.

SALYANGOZ: Rüyada salyangoz görmek, islerinizde agir bir tempoda da olsa basariya ulasacaginiza, askta karsilik göreceginize, elinize bol miktarda servet imkani geçecegine ve mutlu olacaginiza isarettir.

SAMAN: Rüyada saman veya samanlik görmek, kolay bir kazanci; samanliga ot veya saman doldurmak, onun zengin olacagina isarettir.

SANDAL: Genç bir erkegin rüyasinda kendisini sandalda görmesi, samimi bir arkadas sandigi biri tarafindan aldatilacagina ve zor bir durumda kalacagina; daha büyük bir yasta ise, para kaybi yüzünden daha basit bir hayat yasamaya mecbur olacak demektir. Genç bir kadin için, yeni ve samimi bir arkadas elde edecegine; daha yaslilar için, kötü bir eve tasinacagina isarettir.

SANDALYE: Rüyasinda sandalye satin alan veya rahat bir sandalyede oturan, mesleginde basari elde edecegine; evlenmemis bir kadin için, mevki sahibi birisiyle evlenecegine; çalisan bir kadinsa, bu günkü durumundan daha iyi bir mevki elde edecegini gösterir.

SANDIK: Rüyada içi dolun sandik görmek, bolluk ve zenginlige; dolu bir sandik satmak veya baskasina vermek, gizli isler meydana çikaracagina; baskalarinin sandigini açmak, bekarliga; bos sandik, kiymetsizlige; demir sandik, mevkide yükselise; tahta sandik, evlilige; kirik sandik, iyi bir habere; denizde yüzen sandik, büyük bir kismete; boyali ve islemeli sandik, çok iyi ve mutlu bir yasantiya; kapagi açilmayan sandik, kedere ve üzüntüye isarettir.

SATIR: Rüyada satir görmeniz, iyi bir isi hayirli bir sekilde sonuçlandiracaginiza isarettir.

SAYI: Rüyada çift rakamli sayi, hayra, tek rakamli sayilar ise üzüntüye isarettir. Büyük rakamli sayilar ise kazanç isareti olarak yorumlanir.

SARAY: Rüyasinda bir kimsenin kendisini piril piril bir avizelerle süslenmis bir sarayda görmesi genç bir erkek için, beklenmedik bir mükafata; tecrübeli bir yasta ise, yeni ve çok hayirli bir ise; bir kadin için kendisinin çok begenip zevk alacagi çok neseli ve eglenceli bir toplantiya isarettir. SARI: Rüyada sari renkte elbise giyilmesi, hastaliga isarettir.

SATRANÇ: Rüyada satranç oynanmasi, yolculuga çikmaya veya faydasiz islerle mesgul olmasina isarettir.

SEBZE: Rüyada yesil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok hayirlidir. Rahat ve hareketli bir hayat sürmeyi müjdeler. Domates uzaktan gelecek iyi haberlere isarettir.

SECCADE: Rüyada bir insanin seccade görmesi, hayirli bir istir. Sevapla tabir olunmakla beraber, hayirli isler ve iyilikte bulunan bir kimseye isarettir.

SEL: Sel, düsmanin hücumunu ve yürüyüsünü gösterir.

SAZ: Rüyada saz çalindiginin görülmesi, sevinçli bir haber alinacagina ve yüreginizin ferahlayacagina isarettir.

SAZLIK: Rüyada sazlik görmek, sikinti içine düsülecegine ve bu sikintidan bir dostun yardimi sayesinde kurtulacagina isarettir.

SAZAN BALIGI: Rüyada sazan baligi görmek hayra yorulur. Sevinçli bir haber, para, söhret ve ask anlamina gelir.

SEDYE: Rüyada sedye görmek, agir bir hastaligin isareti olarak kabul edilir.

SEMER: Rüyada semer görmek, genellikle evlenmeye ve bir es edinmeye isaettir.

SIRKE: Rüyada sirke görmek, bir dostunuzla aranizin bosuna bozulacagini gösterir.

SENET: Genç bir erkek rüyasinda senet veya herhangi bir evraki imzaladigini görürse, sonunda kendisi için derin üzüntülere sebep olacak mektup yazacagina; orta yasta ise, güvenilmeyen bir memur olduguna; genç kizlar için, çabucak izdivaca; evliler için, baska bir eve tasinmaya isarettir.

SERÇE: Serçe görmek, erkek çocuguna isarettir.

SERAP: Rüyada serap görmek, mümkün olmayan bos istir. Eger serabi gören kimse, sahit ise onun sözleri yalan demektir.

SERVET: Rüyasinda bir servete sahip olanin, yabancilarla konusurken çok dikkatli olmalari gerekir.

SERVI: Servi agaci, güzel bir kadina isarettir.

SES: Rüyada insanin bir takim acayip sesler duymasi fakat ne gibi sesler oldugunu anlayamamasi, kendisiyle ilgili bir problem hakkinda pek dogru olmayan bir haber alacagini gösterir.

SEVGILI: Rüyada görülen sevgili, gerek kiz gerek erkek olsun, bekarlar için mutlu bir karsilasma; eski bir sevgili ise uzun zamandir ödeyemedigi bir borçtan dolayi üzülecegine; evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile içerisine olacak hosnutsuzluga isarettir.

SEYYAR SATICI: Seyyar saticidan alisveris yapmak pek iyi yorumlanmaz. Çünkü rüya sahibinin pazarlikta aldatilacagina veya bundan vazgeçmeye; kadin ise, bir erkekle kavga edecegine isarettir.

SIGARA: Rüyada kendisini sigara içerken görmesi, bir erkek için, bir hayli güçlüklerden sonra basaracagi bir girisime; orta yasta ise, bozmaya mecbur kalacagi bir dostluga; bekar bir kiz, için maddi yönden iyi bir erkekle evlenecegine; evli veya çaliskan bir kadin için üzüntülü ve endiseli günlerin yaklastigina isarettir.

SIRAT: Sirat köprüsünü rüyada görmek veya üzerinde yürümek, kara ve deniz yolculuguna isarettir. Köprüden geçerken, ayaginin kaydigini görmek, onun büyük bir ise girisecegine ve bu iste basariya ulasacagina isarettir.

SILAH: Rüyada silah görmek, kuvvete ve düsman üzerinde zafere isarettir. Silahi oldugu halde kullanamiyorsa onun olgunluguna ve muradina erismesine, rüyayi gören hasta ise, iyilesecegine isaret eder.

SIS: Rüyada insan kendisini sis içinde yürüyorken görürse, en yakin arkadaslarindan yardim görecegine; ev içini sisle çevrili görürse, bir takim anlasmazliklarla, sasirtici olaylarin belirecegi ve yaklasmakta bulunan bir tehlikenin gelmekte oldugundan haberi olmasi gerekir.

SIYAH: Siyah renk, mala isarettir. Bir insanin rüyasinda siyah giymesi mala, ayni zamanda da hüzne isarettir.

SOFRA: Rüyasinda sofra gören, sevinecek ve neselenecek demektir. Sofra bezi büyük bir sefere, yolculuga, rahata isarettir.

SOGAN: Rüyada sogan görmek, kaygi ve tasa ile yorumlanir.

SPOR: Rüyada spor yapmak, o kimsenin sagliginin iyi olduguna ve uzun ömre isarettir.

SU: Rüyada görülen su, güzel bir hayat ve iyi bir rizikla yorumlanir. Bir kimsenin evinden su çiktigini görmesi, zenginlige ve hayra isarettir. Suyu emmek, geçim bakimindan zorluk çekmeye; sudan içilirse, maddi yönden rahat bir yila girecegine; sicak su içtigini görürse, çok sidetli gam ve tasaya; bulanik suyun bir yere akmasi veya içilmesi, hastalanilmasina isarettir. Su bekarlar için, evlenme seklinde yorumlanir.

SUBAY: Rüyada subay görülürse, tartisma ve endiseye sebep olacak bir durum demektir.

SÜPÜRGE: Bir kadinin süpürge ile evini veya bir yeri süpürmesi, çok güzel bir sekilde yorumlanir.

SUSAM: Rüyasinda susam gören, zengin olur ve mali artar.

SÜMBÜL: Rüyada sümbül görmek, servet ve itibarin artmasina isarettir.

SÜT: Genç bir erkegin rüyasinda kendisini süt içiyor görmesi, para islerinde tecrübe ve cesaretsizligi yüzünden kaybedecegine; orta yastakiler için zor bir iste savasmakta cesaret göstermeyecegine; olgun bir kadin için beklenmedik ve çok sevindirici bir misafirin gelecegine; eger süt sagdigini görürse, bu herkes için gelir kaynaginin açilacagini ifade eder.

"S" SAL: Rüyada sal görmek, çok yakinda arsa ya da bir tarla sahibi olacaginiza isarettir.

SAFAK: Rüyasinda safak söktügünü gören herkes, ferahliga ve saadete erer.

SAPKA: Rüyada sapka satin almak, birisinin yardimi ile islerinin kolaylasacagina ve basariya ulasacagina, bundan dolayi da kazancinin artacagina isarettir.

SARAP: Rüyada arkadaslariyla beraber içki içmek, eglenmek, rüya sahibine bir servet saglayacak ani bir degisiklige; yalniz kendi kendisine içiyor görmesi, çok sinirlenip üzülecegi bir haber alacagina isarettir. Hediye olarak sarap almak veya hediye etmek, küçük miktarda paraya ve sansa; satin almaksa, çok ciddi bir kavgaya isarettir.

SARKI: Rüyada sarki her ne surette görülürse görülsün, elem, keder ve gözyasiyla yorumlanir.

SALVAR: Rüyada salvar, herkes için izdivaç ile güzel bir yuva kurmaya, zengin olmasina, memur ise yükselmesine isarettir.

SAMDAN: Rüyada samdan, genç kizlar için evlenmeye; evliler için, çok güzel bir erkek evladinin olacagina isarettir.

SAMPANYA: Rüyasinda sampanya gören, kisinin ihtiraslarina gem vurmasi gerektigi anlamina gelir.

SAM FISTIGI: Rüyada sam fistigi yemek, gereksiz ve faydasiz bazi islerle ugrasmakta oldugunuzu gösterir.

SASI: Rüyada sasi birisini görmek, islerinizin ve saglik durumunuzun düzgün gidecegine isarettir.

SEHRIYE: Rüyada sehriye çorbasi içmek, tanimadiginiz bir kimseden maddi ve manevi bir yönde yardim göreceginize isarettir.

SEKER KAMISI: Rüyada seker kamisi veya seker pancari görmek, sevindirici bir haber alacaginiza ve bir dostunuzun çok önemli bir ameliyattan sag salim kurtulacagina ve elinize bol miktarda maddi olanak geçecegine isarettir.

SEFTALI: Rüyada seftali görmek, çok kötü haberlere isarettir.

SEKER: Rüyada seker görülmesi, ferahliga, sevince, kolay ve rahat bir rizka isarettir.

SELALE: Rüyada selaleye bakmak, rüyayi görenin gelecegine tesir edecek, bir anlik çok önemli bir karsilasmanin olacagina isarettir.

SEMSIYE: Yagmur yagarken basinda semsiye ile rüyada yürümek, ona üzüntülü ve sikintili aninda yardim edecek bir dostu olduguna isarettir.

SERBET: Rüyada içilen serbetin rengi sari ise, hastaliga; gül, bal, visne, nar veya üzüm gibi surup ve serbetleri içmek, saglam bir bünyeye sahip olduguna; hiç bilmedigi bir surubu içmesi, ilme yakin olmasina isarettir.

SIIR: Rüyada siir okumak, yakinda bir teklif üzerine yalan yere sahitlik yapacagina isarettir.

SIMSEK: Rüyada gökte simsek ve yildirim, ugrasmaya isarettir. Basina veya evine yildrirm düstügünü görmek, o kimsenin zarara ugrayacagini gösterir.

SISE: Sise görmek sevinç ve serefe; sise kirilmis ise keder ve tasaya isarettir.

RÜYA TABIRLERI
TABANCA: Tabanca kullanmak, bir iftira durumuna; tabanca satin almak, bir dedikodu haberine; tabanca temizlemek, bir ise girisime; tabanca ile belli bir hedefe ates etmek, ihtirasa; tabanca ile vurulmak, karsi cinsden birine kuvvetli bir sekilde asik olduguna isarettir.

TABELA: Rüyada tabela görmek, is hayatinizda, özel hayatiniz sebebiyle bir basarisizliga ugramakta bulundugunuzu gösterir.

TABLO: Rüyada ünlü bir ressamin tablosunu görmek, uzun zamandan beri kurdugunuz düslerin kisa zaman içinde gerçeklesecegine isarettir.

TABUR: Rüyada askeri bir tabur görmek, yakinda sansinizin çok açilacagina isarettir.

TABURE: Rüyanizda bir tabure görmek, yaz günlerini deniz kenarinda istirahat içinde geçireceksiniz demektir.

TABAK: Rüyada bos tabak, bir müddet için üzüntüye; dolu tabaksa, küçük olaylarla birbirini izleyen sansa isarettir.

TABUT: Tabut, güçlükleri yenmeye, galibiyete isarettir. Tabutu açik görmek, zorluklarin dikkatsizlikten ileri geldigine; tabutun içinde birisi varsa, yakinda ondan saglik haberi alinacagina; içindeki yabanci biriyse, ileride iyi bir dostluk kurulacagina isarettir.

TAÇ: Rüyada taç giydigini görmek, çok yakinda büyük bir murada kavusacagina; baskasini taç takarken seyrederse, rakipleri arasinda yüksek bir mevkiye gelecegine isarettir.

TAKVIM: Rüyada takvim görmek, servete kavusacagina; rüyasinda dogum tarihini düsünmek, aklinda olmayan büyük bir servete varis olacagini gösterir.

TAHT: Rüyada taht görmek, en yüksek mevkiye eriseceginizi gösterir. Tahta oturmak, yüksek bir makam sahibi olacaginiza isarettir.

TAHTA KURUSU: Rüyanizda tahta kurusu görmek, etrafinizin zararli kisilerce çevrilmis olduguna isarettir.

TAKA: Rüyada taka görmek, arzularinizin az da olsa gerçeklesecegini gösterir.

TAKUNYA: Rüyada takunya görmek, islerinizin agir bir tempoda ilerledigine isarettir.

TARÇIN: Rüyada tarçin görmek, üzüntülü bir haber alinacagina isarettir.

TAMBUR: Rüyada tambur görmek, bos ve batil seylere, zinaya, zar ve satranç oyununa isarettir.

TANDIR: Insan kendi evindeki tandirini yikilmis veya viran görürse, serre ugrar. Tandirla ekmek pisirip, yiyen kimsenin rizki artar.

TARHANA: Rüyada tarhana çorbasi içmek, o kimsenin tasa ve sikintiya maruz kalmasina isarettir

TARAK: Tarak görmek genç ve bekar bir kiz için; mesut olacagi bir erkekle izdivaca; bekar bir erkek için; siddet ve sikintiya veya sabirli bir kadina isarettir.

TARLA: Rüyada görülen tarla veya çiftlik, çok hayirli rizka isarettir.

TAS: Rüyada tas vb. seyleri görmek, çok güzel bir kadinla tanismaya isarettir.

TAVA-TENCERE: Tava veya tencere gören kimse; denizde bulunuyorsa, bogulmasina isarettir.

TAVLA OYUNU: Rüyada bir arkadasi ile tavla oynamak; manen yükseklige ve izzete isarettir.

TAVSAN: Rüyada hizlica kosan bir tavsan görmek, saklanmasi gereken bir sirra isarettir. Tavsani avlamak, endise ve süphe içinde geçecek bir zamanin yaklastigini; satmak, satin almak veya pisirip yemek hafif bir hastalikla yorumlanir.

TAS: Rüyada tas görmek, dügün ya da nisan haberi olarak yorumlanir.

TAZI: Rüyada tazi görmek, islerinizde hizla basari kazanacaginiza isarettir.

TEBESIR: Rüyada tebesir görmek, son zamanlarda sagliginizi çok ihmal ettiginizi gösterir.

TENEKE: Rüyada teneke görmek, hayirli olmayan bir kazanca isarettir.

TEKERLEK: Rüya sahibinin yaptigi ve yapacagi bütün islerinin iyiye dogru dönmesiyle yorumlanir.

TELGRAF: Rüyada telgraf almak, uzaktan gelecek iyi haberlere isarettir.

TELESKOP-TELEFON: Rüyada teleskop veya telefon görmek; çok güzel bir habere, miras veya yüksek bir makama erismeye, teleskopla ay ve yildizlara bakmak; çok serefli ve yüksek bir makama veya o makamdakilerle hos sohbete isarettir.

TEPE: Rüyada dik bir tepeye tirmanmak; çok zor bir isi üzerine alip basaracagina, arkadaslariyla tirmaniyorsa; istemeyerek bir isi veya borcu görev olarak kabul edecegine isarettir.

TEREYAGI: Rüyada tereyagi tartiliyor, aliniyor veya satiliyorsa, genç yastaki erkekler için; islerinde basari elde etmek için daha dikkatli olmasi gerektigine, genç bir kiz görüyorsa; hiç istemedigi bir is için zorlanacagina, olgun yastaki kadinlar; için dikkatli olmasina isarettir. Eger tereyagli bir ekmek yemisse, bu rüya herkes için iyi bir talih ve riziktir

. TERZI: Rüyada terzi görmek, adalet sahibi bir kimseyle tanisilacagina isarettir.

TESBIH: Rüyada tesbih görülmesi; rüyasinin çok hayirli olduguna, tesbihin kopmasi veya tanelerinin dagilmasi rüya sahibi için bir üzüntüye sebep olacak demektir.

TEYZE: Rüyada teyze görmek, hayirli bir rüya olup beklenmedik bir yerden miras ve paraya isarettir.

TIRNAK: Rüyada tirnak kesmek veya dislerini tirnagiyla koparmak kötü bir alamettir.

TILKI: Rüyada tilkiye binildigini görmek, sikinti ve tasaya düsülmesine; tilkiden indigini görmek de pek iyi bir sekilde yorumlanmaz

. TIMSAH: Timsahin karada yürüdügünü görmek, onun çok tehlikeli düsmanlari bulunduguna; timsahi öldürürse, düsmanlarina üstün gelecegine isarettir.

TIYATRO: Rüyada sahne veya herhangi bir temsilde rol almak; genç bir erkek için elde edilecek bir ihtirasa, orta yasta ise; yakinda birisiyle tanisacagina, genç bir kadin ise; çok sevinecegi bir degisiklige, daha yasli ise; sevdigi bir arkadasi tarafindan hayal kirikligina isarettir.

TOPAL: Rüyada kendisini topal olarak ve koltuk degnegiyle görürse; arkadaslarinin yardimi ile güçlükleri önleyecegine, sadece topal olarak görürse bu pek hayra sayilmaz.

TOPLU IGNE: Bu rüya üzücü bir olaya isarettir. Toplu igneler içinde kendisini görmesi, aslinda pek önemli olmayan üzücü olaylara isarettir.

TOZ: Rüyada tozlarin esyalar üzerine konmus oldugunu görmek, mala isarettir. Yerle gök arasinda toz oldugunu görmek, o kimsenin çok karisik bir isle karsi karsiya bulunduguna ve içinden nasil çikacagini bilememesine isarettir. Elbiselerinin tozlarini silkelemesi o kimsenin fakir veya ömrünün uzun olmasina isarettir.

TRAMVAY: Rüyada tramvay, pek iyi bir rüya olarak yorumlanmaz. Çünkü kaba bir kisi ile agir bir tartismaya isarettir.

TRAMPET: Rüyada trampet sesi duymak, pek yakinda birçok önemli olayin gerçeklesecegini haber verir.

TREN: Rüyada tren görmek; isinizde ilerlemek için iyi bir firsatin olacagina, trende birisini görmek; arkadaslarinin yardimi ile rüya sahibinin iyilik görecegine, bilmedigi yolculuklarda trende olmak; çok önemli sonuçlar alinacak bir toplantiya davetiye alinacagini gösterir.

TUZ: Rüyada tuz, zahmetsiz ve emeksiz mala, iki dargin kimse arasinda görülen tuz da onlarin barismalarina isarettir.

TÜFEK: Rüyada tüfek kullanmak, akraba ve dostluk arasinda anlasmazlik ve kavga çikacagina, kötü haberlere isarettir.

TÜLBENT: Rüyada herhangi bir tülbent, izzet, seref ve büyüklüge isarettir.

TÜNEL: Tünel içinden trenkle geçmek, üzüntülü ve tasali geçen günlerin sona erecegine, feraha ve huzura kavusacagina isarettir.

TÜY: Rüyada tüy görüp eline almak, genç bir erkek için; en güzel arzusunu kolaylikla elde etmesine, kadinlar için; tüy yeni bir ask macerasina atilacagina isarettir.

"U" Ü harfine gitmek için tiklayin

UR: Rüyada ur görmek, islerinizde önemli bir engelle karsilasacaginizi gösterir.

URGAN: Rüyada urgan görmek, kara bir haberin alinacagina isarettir.

UÇURTMA: Rüyada uçurtma uçurmak; izzet ve serefli mevkilere çikmaya, kendisini bir uçurtmayla oynarken görmesi; o kisinin bos seylerle ugrastigina isarettir.

UN: Rüyada un görmek, helal mal ile tabir edilir.

USTURA: Rüyada ustura görmek, erkek evlada isarettir. Ayrica ustura, kin tutmaya, elem ve keder verecek anlamina da gelebilir.

UYKU: Insanin rüyasinda kendisini uyurken görmesi; tembelligine, issizligine ve aylak durdugunu gösterir. Halki uyuyor görmek; tasa ve kaygiya veya pahaliliga ya da zor ve karisik islere isarettir

. UD: Rüyada ud görmek, geçmis günlere ait anilarinizin tazelenecegine isarettir.

UYKU ILACI: Rüyada uyku ilaci içmek, üzüntülü günler içinde bulundugunuzu fakat feraha eriseceginizi gösterir.

"Ü" ÜCRET: Rüyada birisine bir is karsiligi ücret ödemek; bir hayir isleyeceginize, birinden is karsiliginda ücret almaksa; kazancinizin düzelecegine isarettir.

ÜNIFORMA: Üniforma ile ilgili rüyalar, saadete ve is hayatinda basarilara isarettir.

ÜRPERME: Rüyada ürperdiginizi görmek, hafif bir rahatsizligin baslangici sayilir.

ÜNIVERSITE: Rüyada bir üniversitede ders veya konferansi dinlerken görülmesi, durumunun pek yakinda düzelecegine isarettir.

ÜSÜMEK: Rüyada genç bir erkegin üsümesi; hayatta basarisina engel olan sebepleri baskalarinda degil, bizzat kendisinde olduguna, tecrübeli bir yasta ise; eskiden yaptigi bir hatanin meydana çikmasina, zeka ve ince düsüncesiyle bunu hal yoluna koyacagina, evli kadinlar için; hafif bir kaza atlatacagina isarettir.

ÜZÜM: Rüyada görülen yas üzüm, en güzel riziktir, topluca mala erisilmesine, siyah üzüm sikinti; tasa ve hastaliga, beyaz üzüm; hayir ve sifaya isarettir.

ÜTÜ: Sicak ütü görmek, çok zeki oldugunuza, ancak zekaniza gereginden fanla güvenip bu nedenle zarar göreceginize; terzi ütüsü, hayirli bir habere; herhangi birseyi ütülemek, islerin düzelecegine isarettir.

ÜVEY: Rüyada üvey anne, baba ya da kardes görmek, can sikici bir haber alacaginiza isarettir.

RÜYA TABIRLERI
OBA:Rüyanizda bir irmak kiyisinda ve yesillikler içerisinde kurulmus bir oba görürseniz, bu sonsuz bir sevince ulasacaginizi ve kendinizi çok mutlu hissedeceginizi gösterir.

OBJEKTIF: Rüyada fotograf makinesi objektifi görmek, rüyayi görene nazar degecegine isarettir.

ODA: Rüyada oda görmek giristiginiz iste, ugrasta zor da olsa eninde sonunda büyük bir basari elde edeceginize isarettir

. ODUN: Rüyada atese odun atmak, genç bir erkek için dost diye görüstügü birinin düsmanligina; tecrübeli bir yasta ise makam sahibi olmasi ihtimaline; evliler için para yüzünden kavgaya isarettir.

OGLAK: Rüyada oglak görmek, erkek çocuguna isarettir. Oglagin kesildigini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasinin bir erkek çocugunun ölmesine; oglagi bagisladigini görmesi onun mübarek bir çocugu olacagina; bir takim oglaklar görmesi ise sikintisinin olacagina fakat bu sikinti sonunda istediginin olacagina isarettir.

OJE: Rüyada oje gören kimsenin, süse asiri derecede düskün olmasi ve bu tutkunun, çevresince hos karsilanmadigi anlamindadir

. OKUL: Rüyada okul görmek, kültür bakimindan yeni ve engin olanaklarla karsi karsiya kalacaginiza isarettir.

OLTA: Rüyada olta görmek, is hayatinda büyük bir firsatin yakalanacagina isarettir.

OMLET: Rüyada omlet görmek, bir ziyafete davet edileceginizin isareti olarak kabul edilir.

ONBASI: Rüyada onbasi görmek, hayatta basari kazanilacagina isarettir.

OK: Rüyada görülen ok, bir hizmet için baska memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düsmana karsi, kuvvete isarettir.

OKLAVA: Rüyada oklava gören, aci söz isitir. ORDU: Rüyada büyük bir birlik olarak ordu görmek, bozgunlugun önlenmesine; orduda bulunmak düsman tarafindan yapilacak bir taarruza isarettir.

ORMAN: Orman içerisinde yürümek veya agaç kesmek, islerini yoluna koymak ve düzene sokmak için bütün engelleri kaldirmaya isaretti

ORUÇ: Rüyada insanin kendisini oruçlu olarak görmesi, adagini yerine getirmeye, oruç tutmaya isarettir. Oruçlu bir kimseyi iftar ederken görmek, o kisinin gayet iyi olmasina veya bir yere yolculuk yapmasina; kendisini unutup orucunu bozdugunu görmesi, onun güzel ve iyi bir rizka sahip olacagina; kendisini oruçlu görmesi, o kimsenin tövbeye erisecegine isarettir.

OMUZ: Kendisini genis omuzlu gören, kuvvet bulur.

OT: Rüyada güzel koku saçan ve kuru olan ot veya otluk hafif bir felaketi; hiç kokmayan otluk görmek mal veya esyadan bir seyin çalinacagini gösterir.

OTOBÜS: Içinde yolcularla dolu otobüsü görmek, rüya sahibinin çok gürültülü bir toplantiya girecegine isarettir.

OPERA: Rüyada opera görmek, anormal bazi durumlarin ortaya çikabilecegi seklinde yorumlanir.

OTOPSI: Otopsi ile ilgili rüyalar, kötü bir haber alinacagi seklinde yorumlanir.

OY: Rüyada oy pusulasi görmek, iki siktan birisinin tercih edilmesi gerektigine isarettir.

OYUNCAK: Rüyada her hangi bir oyuncak satin almak, yakinda çok sevinçli bir habere; çocuklari eglendirmek ve neselenmeleri için oyuncakla oynatmak, merhametsizlik yüzünden bazi kayiplara isarettir.

"Ö" P harfine gitmek için tiklayin

ÖGRENCI: Rüyada ögrenci görmek, bahtiyarlik ve sevinç isareti olarak kabul edilir.

ÖGRETMEN: Rüyada ögretmen görmek, ugursuzluk sayilir. Rüyayi gören kisinin çevresinde dost sandigi kisileri iyice bir gözden geçirmesi gerekir.

ÖDÜNÇ VERMEK: Para ve esyayi baskasina ödünç olarak vermek, bir fakire sadaka vermekle yorumlanir. Ödünç, asiler için tövbeye; kafir için Islama; fakirler için zenginlige isarettir. Ödünç para istedigini görmesi ona isabet edecek bir hastalik veya siddete isarettir.

ÖFKE: Her ne sekilde olursa olsun rüyada öfkelenmek, yaklasmakta olan bir üzüntüyü basariyla atlatacagini haber verir. ÖKÜZ: Öküz veya bu cinsden bir hayvan görmek, refaha ve mala kavusacagini bildirir.

ÖLDÜRMEK: Rüyada bir kimseyi öldürdügünü görmek, onunla dost olacagini haber verir.

ÖLÜM: Insan kendisini veya baskasini rüyasinda ölmüs olarak görürse, onun ahlaken bozulmasina isarettir. Eger bir insan rüyasinda ölünün arkasindan bagiriyor, agliyor, tabutta tasindigini ,o kimsenin topraga verildigini görüyorsa rüya sahibinin yükselecegine isarettir. Rüyada ölüyü gömmek, hayirli bir haber alinacagina isarettir

. ÖKSÜZ: Rüyada kendisini yetim görmek, daima maddi bakimdan refah içinde yasayacaginiza ve dostlariniz tarafindan çok sevileceginize isarettir. Bir yetimhaneyi ziyaret etmek, dostlariniz tarafindan çok iyi haberler almaya ve isinizin gelisip ilerlemesine isarettir.

ÖNLÜK: Rüyada kendini önlük giymis olarak görmek, yakinda yeni elbiseler giyeceginize isaret eder. Rüyada bir önlügü yamamak, yeni bir ask macerasinin kahramani olacaginiza isarettir.

ÖPÜCÜK: Öpüsme rüyalari askla, flörtle ve izdivaçla ilgili rüyalardir. Insanin rüyada sevgilisini öpmesi, onunla kuracagi yuvada mesut yasiyacagini; insanin rüyada karisini veya kocasini öpmesi ev içinde kavgasiz yasayacaginizi gösterir. Rüyada bir yabanciyi öpmek, hislerinizden emin olmadiginiza ve sevgilinizi birden bire baskasina tercih etme ihtimalinin olduguna isarettir.

ÖRDEK: Havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde yasadiginiza ve hayatinizdan memnun oldugunuza isarettir.

ÖKSÜRMEK: Rüyada isteyerek öksürmek, bir felaket haberine; müzmin ve kuru öksürmek, ölüm isaretine; devamli öksürük, kötü bir haber alinacagina; kesik kesik öksürük, rüyayi görenin üsüttügüne isarettir.

ÖRGÜ ÖRMEK: Rüyada örgü örmek veya birisini örerken görmek, herkes için gelecegi parlak bir arkadasliga isarettir.

ÖRÜMCEK: Rüyada örümcek görmek, hayra ve dine sevgi beslemeye isarettir.

ÖRÜMCEK AGI: Örümcek agi, genç erkekler için bütün islerini altüst eden bir düsmana ve bu düsmanini ögrenmeden islerinin yoluna girmeyecegine; tecrübeli yasta ise kesinlikle basariya; kadinlar için rakibi ile arasinin açilmasina; yasli kadinlar için para islerinde sikintili bir duruma düsecegine isarettir.

ÖRTÜ: Rüyada örtü görmek, gizli ve sonu kötüye varabilecek bir girisimin tasarlandigini gösterir.

"P" PAÇAVRA: Rüyada paçavra görmek, yoksulluga düsülecegine isaret olarak yorumlanir. Paçavra ticareti yapmaksa, tam tersine zenginlige isarettir

. PADISAH: Rüyada padisah görmek, olaganüstü mutlu bir rüya olarak yorumlanir. Eger evli degilseniz mutlu bir yuva kuracaginiza, evliyseniz son derece geçimli bir yasantiniz olacagina isarettir.

PALAMUT: Genç bir erkek rüyasinda mese veya palamut topladigini görürse sonu, süpheli olan bir iste basariya; tecrübeli bir yasta ise az ücretli bir isi kabul edecegine; genç bir kadin için çok iyi bir sansa; daha büyük yastakiler için yapacagi bir isteki basarisindan, baskalarinin da istifade edecegini haber verir.

PALMIYE: Evlerde salonlari süsleyen palmiyeyi bahçede görmek, rüyayi görenin çok faydali bir deniz yolculuguna çikacagini gösterir

. PALTO: Rüyada palto giymek, iyi bir mevki sahibi olacagina isarettir.

PAMUK: Tarlasinda bembeyaz pamuklar görmek, feraha çikmaya isarettir

PANCAR: Rüyada pancar gibi kis sebzelerini yiyenin, karisikliga ugrayacagina isarettir.

PANTOLON: Siyah renkli pantolon giymek, hatirli insanlar için iyi bir rüyadir. Eski ve yirtik pantolon giymek tasa ve kedere; ipek ve yün pantolon, rengi ne olursa olsun çok iyi bir sekilde yorumlanir.

PAPAGAN: Rüyasinda papagan gören bir erkek, gayet açik sözlü ve düzgün konusan bir bayanla karsi karsiya gelir

PALYAÇO: Rüyada palyaço görenin, çevresindekileri küçümsememesi gereklidir.

PANAYIR: Rüyada panayir görmek, genis çapta bir alisveris yapacaginiza ve bu alisveristen karli çikacaginiza isarettir.

PANJUR: Rüyada panjur görmek, bazi yeni sirlar kesfedeceginize ve ögrendiklerinizi isinizde akilli bir sekilde kullanacaginizi gösterir.

PANSIYON: Rüyada pansiyon görmek, bir seyahate çikilacagini gösterir.

PANTER: Rüyada panter görmek, tatli ask günlerinin baslayacagina, ancak mali bir kriz içine düsülecegine isarettir.

PAPA: Rüyada papa ile konusmak, sonu süpheli bir ise atilmaya; papa ile ayinde bulunmak yakinlarindan birinin vefatina isarettir. Papadan birsey almak bir hiristiyan tarafindan dava edilmeyi; papaya birsey vermek bir hristiyana çok degerli bir yardimda bulunmayi gösterir. Kendisini papa olarak görmek büyük bir felakete ugranilacagini gösterir.

PASA: Rüyada üniformali bir Osmanli Pasasi görmek, san, seref ve itibar isareti olarak tabire tabi tutulur.

PATATES: Rüyada patates görmek mal, nimet, söhret, sevinç ve rahatliga isarettir. Patates soymak, kismete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançli bir ise baslayacaginiza; patates almak ya da bulmak, ümit edilmeyen yerden önemli bir miktarda para gelecegine; patates satmak, malinizin ziyan olacagina isarettir.

PATLICAN: Çevrenizde itibarinizin sarsilmasina isarettir. Patlican kizartmasi yemek, aci bir habere isarettir.

PAPATYA: Gerek tek basina gerekse arkadasla papatyali bir bahçeden geçmek veya papatya toplamak, genç bir erkek için kaba bir kizla flörte; tecrübeli yastakiler için az bir ücretle sabit bir ise girecegine isarettir.

PAPAZ: Rüyada papaz görmek günah islemeye isarettir.

PARK: Rüyada insanin parkta dolasmasi çok dglenceli bir tatile; kapilarin üzerine kapanip içeride kalmasi, bir arkadasi için çok üzülüp gözyasi dökecegine veya kapali kapidan içeri girememisse, önemli bir firsati kaçiracagini haber verir.

PARMAK: Rüyasinda parmak gören bir kimsenin, oglu olacagina; parmagi yanan bir kimse ise, günah ve suç isleyecegine; parmaklarini germek, servete erisecegine isarettir.

PARMAKLIK: Parmaklik görmek, onun kuvvet ve malinin artmasina, emniyete dayanmaya, etrafindakilerle iyi geçinecegine isarettir.

PARA: Rüyada para almak veya vermek veya tomarla para görmek, parlak sans ve servete; para bulmak, sansinin açilacagina, zengin olacagina; para kaybetmek, kisa sürecek sikinti ve endiselere; para saymaksa, umdugundan daha çok basarili olacak bir ise isarettir.

PASAPORT: Yabanci bir memlekete gitmek için rüyada pasaport almaya çalismak, islerinizde bazi engellerin çikacagina isarettir.

PASTA: Rüyada pasta veya kurabiye yemek, herkes için geçici ziyaret ve bir takim eglenceleri bildirir. Pasta yapiliyor veya pisiriliyor, gelecegini kendisinin hazirlamasini ve kurmasini gösterir. Pasta almak, kendisinin birçok yeni arkadasi olacagini gösterir.

PASTIRMA: Rüyada pastirma, sucuk ve salam gibi seyleri satin almak veya satmak, kismet ve nimete isarettir. Bunlar para ve is konusunda iyi haberler müjdeler. Fakat rüyada bunlari yemek, hiç de iyi bir sekilde yorumlanmaz. Islerde güçlük çekmeye ve ertelemeye isarettir.

PEKMEZ: Rüyada pekmez gören bir kimsenin durumu iyilesir.

PENCERE: Rüyada pencere gören kisi, sikintili ve tasali ise bu sikintilarindan kurtulacagina; eger asta ise iyilesecegine; bekarsa evlenecegine isarettir

PERI: Kisi rüyasinda dans eden, oyun oynayan perileri görür veya onlarla konusursa, hiç beklemedigi ve oldukça önemli bir servetin gelecegini gösterir.

PERVANE: Pervane görmek, o kimsenin sabirsizligina isarettir.

PEÇETE: Rüyada peçete görmek, ruh temizligine isarettir

. PEHLIVAN: Rüyada pehlivan görmek, akillica olmayan bir atilimda bulunacaginiz anlamina gelir.

PEMBE: Rüyada pembe renk görmek, gereksiz bazi hayallerin pesinde oldugunuzu gösterir.

PENÇE: Rüyada pençe görmek, kuvvete, geçim rahatligina isarettir.

PINAR: Rüyada suyu berrak ve tatli birçok pinar görmek, itibar sahibi bir kisi ile dostluk kurulacagina isarettir. Suyu aci bir pinar görmek, sayet dikkat edilmezse saglik durumunuzun bozulacagina isarettir.

PEYGAMBER ÇIÇEGI: Rüyasinda peygamber çiçegi gören, her umduguna sahip olur seklinde yorumlanir.

PEYNIR: Rüyada peynir yemek, is hayatinda aldatilmaya; peyniri görmek veya çarsidan almak, erkekler için ticarette büyük ve zahmetsiz kazanç ve kara; bekarlar için evlenmeye; evli ve çocuklu bir kadin ise mirasa konacagi seklinde yorumlanir.

PIDE: Rüyasinda pide görmek, hayirli bir kismetin isareti olarak kabul edilir.

PIJAMA: Rüyada pijama görmek, can sikici bir haber olarak yorumlanir.

PILAV: Rüyada pilav görmek, o ana kadar iç yüzü bir türlü anlasilamamis bir çok güç ve karisik meselelerin çözüme ulasacagina isarettir.

PIPO: Rüyada pipo görmek, zübbelik ve çok bilmislik isareti olarak kabul edilir.

PIRASA: Rüyada pirasa görmek, kör ve sagir birisi tarafinda gelecek olan rizka; kendisinin pirasa yedigini görmesi, kisinin hirsizliktan gelecek haram mali yiyecegine isarettir.

PIRE: Birisinin üzerinde veya baska bir yerde pire ve bit görmek, o kimsenin her bakimdan zayifligina isarettir.

PIRINÇ: Rüyasinda pirinç gören, zengin olur.

PIYANGO: Piyangodan kazandigini görmek, hiç beklenmedik çok hayirli bir servete; eger kazanilmazsa, baska bir suretle imkan bulunacagina isarettir.

PLAJ: Rüyasinda plaj gören kisinin, cinsel hayatini denetim altina almasi gerektigine isarettir.

PLAK: Rüyasinda plak gören kisi, önündeki günler içinde eglenceli dakikalar geçirecek demektir.

PORTAKAL: Rüyada portakal görmek, çok iyi bir haber alinacagina ve askta basariya ulasacagini gösterir.

POST: Rüyada post görmek, manevi bakimdan mutluluga erisileceginin isareti olarak kabul edilir.

POSTACI: Rüyada postacidan mektup almak, kendisiyle birisinin alay edecegine; posta kutusundan veya elden mektup almissa, yakinda önemli bir haber alacagina isarettir.

PUT: Put yüzü güzel ancak kisiligi çirkin ve acimasiz bir adama isarettir. Rüyada altindan bir puta tapiliyorsa, Allah'a ibadet eden bir kimseyle yakinlik edecegine; putlari kirdigini veya seklini bozdugunu görmesi o kimsenin yüksek bir mertebeye erisip düsmanina üstün gelecegini gösterir.

RÜYA TABIRLERI
VADI: Rüyada yesil vadi görmek, yasantinizin mutlu bir sekilde sürmeye devam edeceginize isarettir.

VAGON:Rüyada vagon görmek, bir seyahate çikacaginiza isarettir. Ayrica bir kimse kömür dolu vagon görürse, onun zengin olmasina; baska birsey ile dolu ise, birbirini izleyen güçlük ve sikintiya; içi bos vagon ise, ücreti veya kazanci az bir ise yorumlanir.

VAHA: Rüyada vaha görmek, sikintili günleri artik çok gerilerde birakip rahata kavusacaginizi gösterir.

VAHIY: Rüyada meleklerden biri araciligiyla kendisine veya bir baskasina vahiy indigini görmek; hayra, iyi habere ve Allah'in lütfuna isarettir.

VARIL: Rüyada varil görmek, bolluga ve ucuzluga isarettir.

VAMPIR: Rüyada vampir görmek, bir yakininizn sizi fena halde istismar ettigine isarettir.

VAZO: Rüyada vazo görmek, kötü haber isareti olarak kabul edilir.

VATAN: Rüyada insanin kendi vatanini görmesi, genellikle hayra isarettir.

VEBA: Rüyada veba hastaligi ile ilgili seyler görmek, bugünlerde büyük bir maddi sikinti içine düseceginizi gösterir.

VEREM: Verem ile ilgili rüyalar, genellikle hayra yorulmaz, iç sikintisina isarettir.

VINÇ: Rüyada vinç görmek, son zamanlarda sikinti içinde bulundugunuza ve agir bir borcun altina gireceginizi gösterir.

VISKI: Rüyada viski içilmesi, zenginlige ve saglik durumunun eger bozuksa düzelecegine isarettir.

VITAMIN: Rüyada vitaminli ilaçlar içmek, saglik durumunuza dikkat edilmesi gerektigini gösterir.

VITRIN: Rüyada vitrin görmek, fazla gösterisin rüyayi göreni gülünç duruma düsürdügünün isaretidir.

VIZE: Rüyada vize alindigini görmek, yakin bir dostunuzun yardimi sayesinde içinde bulundugunuz sikintidan artik kurtulacaginiza isarettir.

VOTKA: Rüyada votka içtiginizi görmek, elinize geçen firsatlari iyi degerlendirmeniz ve çok çalismaniz gerektigine isarettir.

VISNE: Rüyada tatli visne helal rizka; eksi visne sie haram mal ve nimete isarettir.

"Y" YABANCI: Rüyada bir yabanci ile tanismak, yeni bir is imkani olarak yorumlanir.

YAG: Rüyada yag görmek, büyük bir saadete dogru emin adimlarla ilerlemekte oldugunuza isarettir.

YAGMURLUK: Rüyada yagmurluk görmek, hiç tanimadiginiz birisi size is hayatinizda büyük destek olacak demektir.

YABAN KEÇISI: Rüyada yaban keçisine eristigini görmek, ahlaksiz bir kadinla, gayri mesru bir iliskiye; keçinin saglikli ve iri olmasi çok zengin ve servet sahibi bir kadina; keçi hasta ve zayif ise fakir kadinlara isarettir

YABAN ÖRDEGI: Rüyada yaban ördegi görmek veya satin almak, çok iyi bir eglenceyi gösterir. Yaban ördeginin pisip tabaga konmasi, o kimsenin kazanç veya gelirinin analacagina isarettir.

YAGMUR: Rüyada yagmur görmek, vaadedilen birseyin yerine getirilmesine, sevdigi kiymetli bir esyasini kaybettigi için üzülecegine; gökten tas yagiyor görmek, günaha ve isyana isarettir. Ayrica yagmur bazen dogal afetleri gösterir.

YALDIZ: Rüyada yaldiz görmek, rüyayi görenin ilginç biri olduguna ve davranislarini makul bir düzeye indirmesi gerektigini gösterir.

YALI: Rüyada yali görmek, murada erisilecegine isarettir.

YAMYAM: Rüyada yamyam görmek, iyi yürekli ve anlayisli kisilerle tanisacaginiza isarettir.

YAHUDI: Kendisini bir yahudi ile sohbet ederken görmesi, o kimsenin Hakki inkar ettigine isarettir.

YAKA: Rüyada yaka görmek, servet ve mala; yakasinin bir tarafa sarkik ve burusuk oldugunu görmesi, zarar ve ziyana isarettir.

YAKUT: Rüyada yakut görmek ferahlik, eglence, iyi yasamaya ve güzel hayata isarettir. Kendisine yakut bir yüzük almasi muradi erkek çocuk ise onun bir kizi olur.

YANAK: Insanin rüyasinda yanagini görmesi, bolluga, hayra ve berekete isarettir.

YANARDAG: Rüyada bir yanardagin infilak ettigini görmek, genç bir erkek için, çok sevdigi birisiyle tartismasina ve bu sebepten dolayi islerinin bozulmasina; tecrübeli yastakiler için, çevresinde olmasini istmedigi bir degisiklige; genç yasta bir kadin ise, çok sevecegi iyi fakat asabi birisiyle izdivaca isarettir.

YANGIN: Bir konagin veya bir evin yandigini, alevlerin kipkirmizi etrafa dagildigini görmek, uzaktan heyecan verici haber almasina; kendi evinin yandigini görürse, zarar ve ziyana ugrayacak, korkunç bir kazadan dolayi hastalanacagina isarettir. Esyalarinin yandigini görmek, bundan sonra yapacagi islerde basarili olacagina isarettir.

YARA: Rüyasinda bir erkek kendisini yaralamis ve üzerine kanlar akiyor görürse, yakin arkadaslari onu kötü bir is yapmaktan koruyacak demektir. Kadinin ayni rüyayi görmesi, sevgilisi veya kocasi tarafindan aldatildigina isarettir.

YARASA: Yarasa kusunu görmek, körlüge ve sapikliga düsmeye isarettir. Zinadan bir çocuk olabilecegi anlamina gelir

YASTIK: Insanin rüyasina yumusak bir yastiga dayanip dinlenmesi, genç bir erkek için; yakinda ele geçecek bir firsat sayesinde en kisa yoldan refah ve saadete ulasacagini; tecrübeli bir erkek için hos ve eglenceli bir tatile; bekar bir kadin için mali durumu iyi ve saglam bir erkekle evlenmeye; evli bir kadin için çok kiymetli bir dost edinmeye veya resmi bir toplantiya katilmaya isarettir.

YAZI: Rüyada yazi yazmak hileye, yazi yazani görmek hilekar bir adama isarettir. Insan kendi yazisini kötü olarak görürse onun günah ve isyandan dolayi tövbesine gerek oldugu anlamindadir.

YATAK: Rüyada yatak görmek, yeni bir gönül macerasinin baslayacagina isarettir.

YELEK: Rüyada yelek görmek, sikinti içine düsülecek demektir.

YETIM: Rüyada yetim biri görmek, farkinda olmayarak çevrenizdikilere iyi davranmadiginiz anlamina gelir.

YILAN BALIGI: Rüyada yilan baligi görmek, kiskançlik belirtisi olarak yorumlanir.

YELPAZE: Rüyada yelpaze rahata, siddet ve sikintidan kurtulusa; fakirlikten zenginlige isarettir.

YEMEK PISIRMEK: Rüyada yemek pisirmek, kisinin muradina ermesine isarettir.

YEMEK YEMEK: Rüyada yemek, gençler için veya yaslilar için hiç de iyi sayilmaz. Bazi ufak tefek sikintilari bildirir. Yemekleri çesitli olmak sartiyla bir arada görmek, sosyal durumda bir degisiklige; et yemekleri fakirlikten zenginlige; sebze yemekleri hayirli rizka; eksi yemekler hastaliga isarettir.

YENGEÇ: Rüyada yengeç görmek, anlasilmaz, sohbeti zor bir adama isarettir.

YIKANMAK: Rüyada yikanmak, tasa ve sikintilardan kutulmaya; kulagini yikamak iyi haberler isitmeye; basini yikamak düsmana karsi üstünlüge isarettir.

YIKMAK: Bir evin yikildigini görmek, o kimsenin ölümüne; eski bir bina veya evinin yikildigini görmesi, sikinti ve tasaya; kadinin evinin tavanini yikildi görmesi, kocasinin ölümüne isarettir.

YILAN: Rüyada yilan, çok kurnaz bir dismanla karsilasmaya; yilanin üzerine hücum ettigini görmek, bir düsmanin onu gafil avlamasina ve firsat gözetmesine isarettir.

YILDIRIM: Rüyada yildirimin eve düsmesi, evdekilerin kötü duruma düsecegine isarettir.

YILDIZ: Rüyada yildiz görmek, sanayi ve ticarete, ilime isarettir. Ayrica yildiz iyilik ve hayir olarak da yorumlanir.

YOGURT: Rüyada yogurt görmek ve yemek, çok para, kazanç ve uzun ömürle yorumlanir.

YOKUS: Bir kimse rüyada bir yokusu çikiyorsa, kuvvetli olmasi gerektigine isarettir.

YILBASI: Yilbasi ile ilgili rüyalar, nisanliliga, evlilige ve aska isarettir.

YULAR: Rüyasinda yular görmek, birisinden degerli bir armagan alacaginizi gösterir.

YUVA: Rüyada özellikle bir kus yuvasi görmek, aile hayatinda mutluluga isarettir.

YÜK ARABASI: Rüyada yük arabasi görmek, sikinti içine düsglecegini haber verir.

YÜZÜK: Rüyada yüzük görmek, genellikle hayra yorulur.

YOL: Rüyada uzanip giden bir yol görmek ve bu yolda yürümek, islerinizde sikintili bir devrenin yaklastigina, buna göre bir karara varmasi ve bu karari verirken çok dikkatli olmasi gerektigine isarettir.

YONCA: Rüyada yonca görmek, çok hayirli bir servete; bulmaksa hayal kirikligina isarettir. Genç bir erkegin kendisini yonca tarlasinda yürürken görürse, seçtigi yeni hayat yolunda basariya ulasmak için iyi bir hareket olduguna; tecrübeli yastakiler için islerinde beklenmedik bir basariya; genç kizlar için izdivaca; evli kadinlar için ikametgah degisikligine isarettir.

YORGAN: Rüyasinda bir insanin yorgana iyice sarilmasi, karisina veya rahata kavusmaya isarettir.

YOSUN: Rüyada deniz kenarinda kayalarin arasinda yosun görmek, bos vakit geçirdigine ve gelecegini garanti altina alacak esasli bir is bulmasi gerektigine isarettir. Bu rüyayi genç kizlar görmüsse çok hos bir gelecegi; kadinlar görmüsse, kaybettigi bir arkadasina kavusacagini haber verir.

YULAF: Rüyada yulaf görmek, umulmadik kazanç ve ticaretle malinin artmasina isarettir.

YUMURTA: Yumurta ile ilgili rüyalar, pek de iyi yorumlanamaz. Pismis yumurta arkadasi aleyhindeki dedikodulara isarettir. Ayrica yumurta yemek, mücadelelerden basari ile çikmayi gösterir.

YÜK: Rüyasinda sirtinda yük tasiyan bir kimse yüksek bir mertebeye ulasir.

YÜRÜMEK: Rüyada insan kendisinin düz ve dogru yürüdügünü görürse o kisi hristiyansa Islami seçer. Basini öne egerek yürümesi, ömrünün uzunluguna; yagmur suyu üzerinde yürümesi, ihtiyarliginda baston ve araba gibi bir vasitaya ihtiyaci olacagina; tek ayak üzerinde yürümesi, ömür veya malinin yarisinin elinden çikmasina isarettir.

YÜZMEK: Denizde yüzmek, genç bir erkek için yabanci bir memlekette basariya; tecrübeli ve orta yasta bulunan için basarilmasi güç bir ise; iki sevgilinin beraber denizde yüzmesi, beklenmedik bir felaketin onlari izledigine isarettir.

"Z" ZABITA: Zabita ile ilgili her türlü rüya baiinizin derde girebilecegine isarettir.

ZAMBAK: Rüyada zambak görmek islerinizin hizla düzelecegine isarettir.

ZAKKUM: Rüyada zakkum görmek, aci ve üzüntü verici bir haber ile karsi karsiya kalinacaginin habercisidir.

ZAR: Rüyada zar oynayip kazanmak aldatici bir kazanç oldugundan haram ve para kaybina isarettir.

ZARF: Rüyada kagit zarf görmek, önemli bir sirri ögrenmeye; içine her hangi bir kagit koymak üstünlük ve öncülük anlamina gelir.

ZEHIR: Rüyada herhangi bir zehir içerek öldügünü hissetmesi, onun hayatinda hosa gitmeyen bir degisiklik olacagina; zehirlenmekten kurtulmussa hayatinin rahat ve huzur içinde geçecegine; birisi baskasini zehirledigini görürse, bir zorluk altinda kalacagi ve bundan sonra kurtulacagina isarettir.

ZENGIN: Rüyada zengin birini görmek sikinti içinde bulundugunuzu gösterir.

ZERDALI: Rüyada zerdali görmek, tatli bir haberin habercisi olarak yorumlanir.

ZENCI: Rüyada zenci görmek, orta yasta ise durumunda acele bir degisiklige; genç bir kadin için yabanci memleketten sevinecegi habere, yaslilar için kaçirilmayacak firsata isarettir.

ZINCIR: Rüyada zincir görmek, kuvvet bulmaya; bekar ise evlenmeye; gurbette ise yurduna dönmeye; boynunda zincir görmek, çok kötü bir söz isitmeye; bütün zincir ve baglardan kurtulmus görmek ise iyilige ve rahatliga isarettir.

ZIL: Rüyada kapi zili veya okul zili gibi zil sesi duymak iyi bir isarettir. Genç bir erkek için daha yüksek bir mevkie terfi edecegine; tecrübeli yastaysa halinden daha iyi bir degisiklige; bekar bir kiz için mutlu bir evlenmeye; evliyse gelecegi parlak bir oglan çocugunun olmasina isarettir.

ZIYAFET: Rüyada ziyafet vermek hayir üzerine toplantiya isarettir.

ZÜMRÜT: Rüyada zümrüt görmek helal mala, iyilik ve basari kazanmaya isarettir.

ZEMZEM: Rüyada bu suyu görmek en tehlikeli hastaliktan kurtulmaya, tasa ve hüznün sona ermesine isarettir.

RÜYA TABIRLERI
CADDE: Rüyada cadde görmek hatali bir is yapacagina isarettir.

CADI: Rüyada cadi görmek kendisi ile ilgili olmayan bir soruna karisip, sikinti çekecegini belirtir.

CAM: Rüyada kirik bir cam görmek ufak tefek sikintilara, cami kendisinin kirmasi ise hayatinda bir dönüm noktasina geldigine isarettir.

CAMI: Rüyada cami veya mescit görmek islerinde basarili olacagina isteklerinin gerçeklesecegine isarettir.

CANAVAR: Iyi haber ve gelismelere isarettir.

CEHENNEM: Rüyada cehennem görmek sikinti ve aile içi geçimsizlik belirtir

. CEVIZ: Rüyada ceviz yemek maddi kazanç belirtisidir. Ceviz toplamak mutlu bir aile yasantisina isaret eder.

CEYLAN: Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alinacagini belirtir.

CINSEL ILISKI: Rüya gören erkek, kendisini bir kadinla cinsel iliskide bulunurken görürse onun isteklerine kavusup, isinde ilerliyecegine isarettir. Kadin kendini bir erkekle iliskide görürse mutsuz bir dönem geçirecegi, ancak dikkatli olursa sonuçta tekrar huzura kavusacagina isarettir.

CÜCE: Rüyada herhangi bir sekilde cüce görmek istediklerinizin gerçeklesecegi, sikintilarinizin azalacagi beklenmedik kazançlarin olabilecegi bir döneme girecegine isarettir.

CÜZDAN: Rüyada cüzdan bulmak büyük bir maddi veya manevi kazanca isarettir.

"Ç" ÇADIR: Rüyada çadir kurmak güzel bir olayin pek yakinda meydana gelecegine ve bir isin sonuçlanacagina isaret eder. Çadirdan içeri girmek ummadiginiz birinden bir kötülük göreceginizi belirtir. Çadirda uyumak sevdiginden haber gelecegini belirtir.

ÇAKMAK: Rüyada yanan bir çakmak görülmüsse, istenilen seylerin gerçeklesecegine isarettir. Eger çakmak ugrasildigi halde yanmiyorsa, hayal kirikligi olacak demektir.

ÇALISMA: Rüyada kisinin kendini çalisirken görmesi isinde basarili olacagina isarettir .

ÇAM: Çam agaci görülmesi isteklerinin gerçeklesecegi iyi bir döneme girdigi ve saglik problemi varsa kisa zamanda çözülecegine ve iyilesecegine isarettir .

ÇAMUR: Rüyada çamur görmek bir ikaz isaretidir ve dikkatli olarak davranilmasi gereken olaylarin yasanacagina ve halihazirda da birtakim hatali islerin içinde olabilecegine isarettir .

ÇAGLAYAN: Rüyada çaglayan görmek maddi kazanç belirtir .

ÇAMASIR: Rüyada çamasir görmek çok arzulanan bir seye kavusulacagina isarettir .

ÇAN: Rüyada çan sesi duymak durumunuzda iyiye dogru bir gelismeyi gösterir. Eger çan yakininizda ise islerinizdeki bu gelisme yakinlarinizin tavsiye ettikleri sekilde hareket ettiginizde gerçeklesecektir

ÇANTA: Rüyada bir çanta torba veya poset görmek islerinizde basariya isarettir. Eger bunlar yirtik veya delikse düsünmeden para yatiracaginiz bir is size para kaybettirecektir .

ÇATAL: Evinizde sakinlik ve huzurun yerlesecegine isarettir .

ÇAY: Rüyada çay içmek is ve ask hayatinizda basariya alamettir. Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacaginiza isarettir. Çayi devirip dökmek birtakim planlarinizin gerçeklesmiyecegini belirtir .

ÇAYIR: Isinizdeki gelismelerin sizi mutlu edecegi ve bu durumun sizi etrafiniz için mutluluk verici bir kisi haline getirecegine isarettir .

ÇEKIÇ: Rüyada herhangi bir sekilde çekiç görmek geçici bir sikinti veya tasaya isarettir .

ÇESME: Rüyada çesme görmek mutluluk isaretidir. Eger çesmeden su akiyorsa, akan su berrak ise maddi varliga, bulanik ise maddi sikintiya isarettir .

ÇIPLAKLIK: Rüyada kisi kendisini çiplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacagina isarettir .

ÇIÇEK: Rüyada çiçek görmek iyi ve çok sansli bir haberdir. Kurumus bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkani mutlu bir iliskiye isarettir. Çiçek sulamak islerinde basarili olacagini belirtir

. ÇILEK: Rüyada çilek yemek askta mutlu olunacagina isarettir .

ÇINGENE: Bu rüyayi gören genç bir erkekse, beklenmedik bir seyahate, orta yasta bir kimse ise para kaybina isarettir . Bekar bir kadin için bu rüya mutlu bir evlilige, evli bir kadin ise gizli bir seyler ögrenecegine isarettir .

ÇOCUK: Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir habere ,kiz çocuk görmek sikinti verici bir habere isarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevinmeye isarettir .

ÇORAP: Rüyada çorap satin almak maddi kazanca isarettir. Hediye olarak bir çorabin verilmesi aileye ait eski bir sorunun çözülmesine isarettir. Çorabin kaçmasi bir çok gönül macerasinin yasanacagini belirtir .

ÇORBA: Rüyada çorba içmek maasinizin artacagina, kendi isiniz varsa onun gelisecegine isarettir .

ÇÖL: Rüyada ne sekilde olursa olsun çöl görmek her konuda çözüm, mutluluk ve gelisme isarettidir .

ÇÖREK: Rüyada çörek pisirmek veya yemek ask ve evlilik hayatinda mutluluk demektir .

ÇÖPÇÜ: Rüyada çöpçü olmak genç bir erkek için isinde yükselmeye, ortayas bir erkek için islerin bir süre kötü gidecegine isarettir. Bekar bir kadin için zengin ama iyi olmayan biri ile evlenebilecegine, evli bir kadin için evlilik disi kötü bir iliskiye girebilecegine isarettir .

ÇUKUR: Rüyada çukur görmek dikkatli olmaniz gerektigine, islerinizin kötüye gidebilecegine isarettir .

ÇUVAL: Bos çuval görmek evinizde bereketsizlik ve ugursuzluk oldugunu ve bu yüzden sikinti çektiginizi, dogru ve iyi seyler yaparak bunun tekrar düzelebilecegini belirtir. Dolu çuval ise bereketi gösterir .

RÜYA TABIRLERI
ABA: Rüyada abadan yapilmis bir elbise giymek, yoksul bir duruma düsülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yasanabilecegini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayirli bir haber alinabilecegini, yirtik bir aba ise, yakin bir gelecekte maddi kazanç belirtir.

ABAJUR: Rüyada her ne sekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir sey görmek, yakin gelecekte bir isten maddi bir kazanç saglanacagini belirtir.

ABONOZ: Rüyada abonoz agaci veya abonozdan yapilmis esyalar görülmesi, çok inatçi ve huysuz biri ile evlilik veya is ortakligi yapilacagini belirtir.

ABLA: Rüyada kendi ablasini görmek, yakinda iyi bir haber alacagini veya bekarsa evlenebilecegini belirtir.

ABDEST: Rüyada abdest alinirken görülmesi, o kisinin o dönem yasadigi maddi ve manevi sikintilarinin ortadan kalkacagini belirtir. Abdestin bozulmasi ise, bir dönem geçici sikintilar yasiyacagini belirtir.

ABDESHANE: Rüyada bir abdesthane görülmesi, önemli bir isin veya sorunun yakinda çözülecegini belirtir.

AÇLIK: Rüyada açlik çekmek, maddi konularda kazanç sagliyacagini belirtir. Bir çocugu, dilenciyi veya bir hayvani doyurmak hayirli bir is yaparak, manevi kazanç sagliyacagini belirtir.

ACUZE: Rüyada ihtiyar ve çirkin bir kadin görmek, evlilik hayatinda sikintiyi belirtir.

ADA: Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir ask yasiyacagini, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sikintiyi belirtir. Orta yaslilar için, is degisikligini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sirada çok istedigi bir isin gerçeklesmiyecegini, ada da firtina, üzüntü ve aci yasanacagini belirtir. Ada da yanardag görmek, yakinlarinlarinizdan bir kötülük göreceginizi, adanin batmasi ise, bir kiz çocugu dogacagini belirtir.

ADAM: Rüyada tanimadigi bir adam ile konusma, yeni ve iyi bir arkadasligi, kavga etmek, ev içinde bir sikintiyi, öldürmek, eski bir düsmanligin canlanmasi veya bir dedikodu yüzünden sikintiya düsmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir saglik bozukluguna, bir sey almak, ciddi bir hastaliga, iyilik etmek, yakin çevrede bir sikintiya isaret eder. Adama para vermek, cansikici bir dedikoduyu, para almak, emeginin karsiligi çok büyük bir para kazanilacagini belirtir.

ADEM PEYGAMBER: Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kisi görmek, hayatinda o dönemde olmasini istedigi birçok seyin gerçeklesecegini belirtir.

ADLIYE BINASI: Islerin bozulacagi ve sikinti çekilecegini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanir.

AGAÇ: Rüyada meyva agaci görmek, isteklerin gerçeklesecegini ve maddi kazanci belirtir. Yapraksiz ve kuru bir agaç görmek, isteklerin gerçeklesmiyecegini belirtir. Çok yaprakli agaç ise saglik ve mutluluk belirtir.

AGARMAK: Saçlarin agarmasini görmek, maddi kayibi belirtir. Bir kadinin saçlarinin agardigini görmesi, aldatildilgini belirtir.

AGRI: Rüyada agri çekmek, saglikli, huzur ve güven içinde yasanacagini belirtir. Agrinin dinmesi, umulmadik ve önemli bir yardimin alinacagina isarettir. Agri çeken bir insan veya hayvana yardim etmek girisilen islerde basariya ulasilacagini belirtir.

AHCI: Bolluk, refah ve mutluluga isaret eder. Ayrica beklenmedik bir yolculugu da belirtebilir.

AHIRET: Rüyada ahirete gitmek, uzun ve yararli bir yolculugu belirtir. Ahirette bulunmak, tüm çabalarinin karsiligini alacagini büyük bir iyilik ve mutluluga kavusulacagini belirtir. Ahiretten kovulmak, mal, mülk bazen de can kaybina isarettir.

AHTAPOT: Rüyada ahtapot görmek, girisilecek birden fazla iste büyük basarilar elde etmeyi belirtir.

AKARSU: Rüyada herhangi bir su akintisi görmek, maddi kazanca isarettir.

AKIK:Saglik ve uzun bir yasantinin isaretidir.

AKREP: Rüyada akrep görmek, kötü ve ahlaksiz biri ile karsilasilacagi veya onunla bir ise girisilecegine isarettir. Akrep sokmasi, agir hastalik veya ölüme isarettir. Akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacagini belirtir.

AKTÖR: Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek, kendisinin veya yakininin devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edecegine isarettir.

AKTRIST: Rüyada aktrist görmek, maddi kayiba ugrayacagini gösterir.

ALEV: Rüyada harli bir alev görmek, önceleri kötü giden bir isin sonradan düzelecegini gösterir. Alevle bir yerinin yanmasi, tibbi bir operasyona isarettir. Yangin alevi, iyi bir haberin isaretidir.

ALABALIK: Rüyada alabalik ile ilgili herhangi birsey görmek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazanci belirtir.

ALISVERIS:Rüyada alsveris yapilmasi, kazançli bir döneme girildigini belirtir.

ALTIN: Rüyada altin ile ilgili herhangi birsey görmek, maddi, manevi ve saglik yönünden istenilen seylerin gerçeklesecegi, çevreden iyilik ve yardim görülecegi bir döneme girildigini gösterir.

ANAHTAR: Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev degisikligine,kadinlar için, aile yasantisinda geçimsizlige isarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sagliyacak bir ise baslanacagina isarettir.

ANNE: Rüyada bir kisinin annesini görmesi, iyi ve kazançli günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya isarettir. Annesi ile darginlik ve kavga ise, basarisizlik ve maddi kaybi isaret eder.

ASK: Rüyada sevgilisi ile baska birisini görmek, erkek için sevgilisinin kendisine çok sadik olduguna, kadin içinse, tehlikeli bir rakibi olduguna isarettir.

AT: Rüyada herhangi bir sekilde at görmek, iyiye isarettir. Is hayatinda yükselme, ask hayatinda iyi gelismeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine isarettir.

AYAKKABI: Yeni bir ayakkabi almak veya ayakkabisini kaybetmek, sikintili günlerin belirtisidir. Rahat ve uygun bir ayakkabi bulup giymek, sonunda huzura kavusulacak bir döneme isarettir.

AYNA: Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye isarettir. Aynanin kirilmasi kötü bir haber alinacagini belirtir.

AYVA: Rüyada ayva görmek, kisinin içinde bulundugu duruma göre, hastalik, hastaliktan kurtulus, yolculuk, dogum, iste basari ve kazanci isaret eder.

"B" BABA: Rüyada babasini vefat etmis görmek, kötü bir habere isarettir. Babasi tarafindan sevilmek, önünde hayirli bir yol açilacagi, sikintili günlerin sona erecegine isarettir.

BAHÇE: Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, saglikli, basarili bir döneme girildigini, isteklerin yerine gelecegini belirtir.

BALIK: Rüyada canli balik görmek, askta ve iste sansinin açildigina isaret eder. Balik yedigini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacagina, suda balik avlamak iç açici bir haber duyacagina, balik sürüsü görmek yönetici durumuna gelinecegine isarettir.

BALTA: Rüyada balta görmek, sikintida olunan konuda yardim gelecegini, hastalik varsa, tekrar sagligina kavusacagini belirtir.

BATAKLIK: RRüyada bataklikta oldugunu görmek, sikintili bir dönem geçirecegine isarettir.

BATTANIYE: Rüyada temiz battaniye veya yorgan görmek, islerinizin yoluna girecegini, sihhatinizin iyi olacagina isarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemiyenler var demektir. Yirtik battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediginiz bir sözünüzden dolayi bir sevdiginize çok zarar gelecegine isarettir.

BAVUL: Rüyada ne sekilde olursa olsun bir bavul görmek, mutlaka yolculuga isarettir.

BAYKUS: Rüyada öten bir baykus görmek, çevrenizden bazi kisilerin sizi çekemedigi ve hakkinizda kötü konustugunu belirtir. Eger baykus ötmüyorsa veya canli degilse, isinizde basariyi belirtir.

BAYRAK: Rüyada dalgalanan bayrak görmek, sansli bir dönemde oldugunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yariya kadar çekilmis bir bayrak, sikintili olaylar yasanacagina isarettir.

BEBEK: Rüyada yeni dogmus bebek görülmüsse, sikinti veren bir dönem geçirilecegi ama sonra iyi günlerin gelecegine isarettir. Oyuncak bebek, eglenceli bir yere davet edilecegine, bebegi hediye ediyorsa, pisman olacagi bir is yapacagina isarettir.

BEKÇI: Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artisi belirtir.

BESIBIRYERDE: Rüyada besibiryerde ile ilgili herhangi birsey görmek, eline çok mal geçecegi ve maddi kazanç belirtir.

BIÇAK: Rüyada elinde biçak görmek, güç ve varligin sürekli olacagina, biçakla birsey kesmek, eline maddi kazanç geçecegine isarettir.

BIYIK: Rüyada biyikli olarak görülen kisinin, bos ve daginik bir hayat yasadigina isarettir. Eger evli ise gayrimesru bir iliski yasadigini da belirtebilir.

BIBER: Rüyada biber yemek, yapacagi bir isten dolayi pisman olacagina isarettir.

BILEZIK: Rüyada bilezik takmak, sevdiginizin size çok sadik olduguna isarettir.

BIRA: Rüyada bira içtigini görmek, nisanlanacagina ve çok geçmeden evlenecegine isarettir.

BISIKLET: üyada bir bisiklet görmek veya binmek, çok karisik bir sorunla karsilasilacagi birtakim yanlislar yapilacagi ancak sonuçta sorunun asilacagina isarettir.

BOGA: Rüyada kizgin bir boga görmek, kötü bir olayla karsilasilacagina isarettir.

BONCUK: Rüyada boncuk görmek, yakin çevreden birinin kötü bir olayla karsilasacagina isarettir

. BORAZAN:Rüyada borazan veya diger nefesli sazlari çalmak, sikintili bir meselenin tatliya baglanmasina isarettir. Borazan sesini isitmek, mesleginizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakininizin kisa bir hastalik geçirecegine isarettir.

BOYA: Rüyada boya yapmak, çevrenizdeki insanlar üzerinde kuvvetli etkiler sagliyacaginiz bir döneme girdiginizi belirtir.

BOSANMAK: Rüyada bosandigini gören erkekse, maddi kazanca, kadinsa evlilikte tartismali bir döneme isarettir.

BUGDAY: Rüyada eve bugday alinmasi, geçim zorluguna, alinan bugdayin yenilmesi ise, maddi kazanca isarettir.

BUZ: Rüyada buz görmek, gelecek iyi bir haberle sikintilarinizin giderilecegine ve sonrasinda hayat sartlarinizin lehinize degisecegine isarettir.

BÜLBÜL: Evlilikte ve askta mutluluk isaretidir.

BÜRO: Rüyada herhangi bir büro görmek, maddi kazança isarettir.

RÜYA TABIRLERI
KABA-SABA: Rüyada kaba-saba bir nesne görmek geleceginin çok parlak olduguna, girisilen islerin çok iyi bir sekilde sonuçlanacagina, kârin artacagina ve iyi haberler alinacagina isarettir.

KABADAYI: Rüyasinda bir kabadayi gören kisi çevresinin sevgisini ve itibarini kazanacak, çok zor bir ugrasta kivançli bir zafer elde edecek, askta karsilik görecek ve sagligi düzelecek demektir.

KABAKULAK: Rüyada kabakulak hastaligina tutuldugunu gören kisi, sikinti içine düsecek ve bu sikintidan büyük ugraslar sonunda kurtulabilecek demektir.

KABAHAT: Rüyada kabahat islediginin görülmesi hayra yorulmaz, kötü bir haberin isaretidir.

KABAK: Bu rüyayi gören kimse, kadri sani yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kisiye isarettir.

KABARE: Birisinin rüyasinda kabareye gitmesi çok yakin bir dostu ile arasinin olur olmaz bir mesele yüzünden onarilmayacak derecede açilacagina isarettir.

KABUL GÜNÜ: Rüyada kendisini bir kabul gününe gitmis gören kisinin bu rüyasi onun müthis bir dedikodu ile karsi karsiya bulunduguna isaret sayilir.

KABIR: Rüyada bir insanin kabir yapmasi, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. Kendisinin kabir kazdigini görmesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadinla evlenir. Kabir üzerinde ayakta durmasi onun büyük bir günah isleyecegine isarettir. Dam üstünde kabir kazmasi, ömrünün uzunluguna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumlari ziyaret etmesine isarettir.

KABRISTAN: Kabristan görmek, vaiz ve Kuran dinlemeye ve aglamaya, maneviyat alemine dalmaya isarettir.

KABUS: Rüyada kabus görülmesi her insanin gizli düsmaninin meydana çikmasina ve onu maglup edecegine isarettir.

KAÇMAK: Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endiseli geçecek bir sürenin sonunda hayirli olacagina isarettir.

KADAYIF: Rüyada kadayif tatlisi görmek, tatli bir haberin alinacagina dügün-dernek kurulacagina isaret eder.

KADINBUDU: Rüyasinda kadinbudu köfte gören kisinin basi durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç kosullar altinda kurtulacak demektir.

KADINGÖBEGI: Rüyada kadingöbegi tatlisinin yenildiginin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduguna isarettir.

KADIR GECESI: Rüyada Kadir Gecesini görmek, rüyayi görenin islerinde, ugraslarinda, isteklerinde büyük bir basariya ulasacagina ve onun Allah’in sevgili bir kulu olduguna isarettir.

KADEH: Su veya serbet içtigimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanimina isarettir. Altin ve gümüs kadehler, saglamliga isarettir. Kadehten su dökülmüs ise, kadinin dogumunun olmayacagina; kirildi ise vefatina isarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düstügü halde su elinde kalmis ise karisinin bir oglan dogurup vefatina isarettir.

KADIN: Rüyada bir kadinin, kendisine bir sey verdigini görmek, onun dünya isleriyle mesgul olduguna isarettir. Ziynetli ve güzel kadin gören zengin olur. Çirkin kadin, fakir düsecegine isarettir.

KADIFE: Rüyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasinda söhret olacagina isarettir.

KAFES: Rüyada kafes gören, hiç beklemedigi bir sirada büyük sikintiya düsecektir.

KAFKASYA: Rüyasinda kendisini Kafkasya’ya gitmis gören kisinin, basi durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olmasi gerekir.

KAHIN: Rüyada kahin görmek, eskiden iliskiniz olan birisi ile yeniden karsilasip, iliski kuracaginiza ve tatli ask günleri yasayacaginiza isarettir.

KAHKAHA: Rüyada kahkaha ile gülündügünün görülmesi, genellikle hayra yorulmaz, kötü bir haber olarak yorumlanir.

KAFTAN: Rüyada gördügünüz, ipek atlastan yapilmis kaftan, kuvvet ve yardima isarettir.

KAGIT: Rüyasinda insanin bir kagida yazi yazmasi; onun kendisiyle halk arasinda her hangi bir seyi inkârina isarettir. Bu kisi hayrete düsüp, sasirmistir ancak Cenabi Hak tarafindan dogru yol gösterilir ve o kimse muradina erer.

KAHVE: Rüyasinda kahve içmek, genç bir erkek için yabanci bir memlekete yerlesip, huzurlu bir ömür sürmesine; orta yastakiler için cesaretli bir atilisla, sansinin lehine degisecegine; genç bir kiz için zengin bir gençle izdivaç etmesine; evli ve çalisan bir kadinin kahve içmesi, fesat ve fitne bir arkadasi yüzünden en yakin dostlarina güveninin kalmayacagina isarettir.

KAHVEHANE: Rüyada kahvehane önünden geçmek, herkes için yakinda alacagi bir teklifin aldatici olup, bu teklifi reddetmesi gerektigine; kiraathanede oturuyor ise, basariya ulasacagi, bir isi üzerine alacagini haber verir.

KALE: Kale, kaygi ve sikintidan kurtulusa isarettir. Uzaktan kale görmek, bir evden baska bir eve nakle; kalenin demir kapisinin kapandigini görmesi, islerinde basariya isarettir.

KALEM: Rüyada kalem görmek, bilgi ve çocuga isaret eder. Kalemle yazi yazdigini görürse, onun ilmi eserler yazacagina isarettir. Kalemini içine sokmasi, çirkin bir is yapacagina, zinada bulunacagina isarettir.

KALP: Rüyada kalp görülmesi, cesaret, akil ve zekasiyla, el açikligina, ahlakina ve adaletine isarettir. Kalbinde bir korku ve endise oldugunu rüyada hissetmesi, o kisinin dogru yolu bulacagina; kalbin karnindan çiktigini görmesi, dinin güzelligine; kalbini paramparça görmesi, hasta ise sifasini bulup, kaygi ve tasadan kurtulacagina isarettir. Yani kalp insanin dini ve zekasidir. Kalbinde göz oldugunu görmesi, onun zeka ve anlayisina ve dininde saglam bulunduguna, güzel sözlerine isarettir. Kalbinde agri bulunmasi, o kisinin yakin zamanda bir kötülük yapacagina; kalbinde hastalik hissetmesi, münafik bir kimse olduguna isarettir.

KAHVE TELVESI: Rüyada kahve telvesi görmek, ömrünün uzun ve mutlu olacagina isaret eder.

KAHVALTI: Rüyada kahvalti edildiginin görülmesi, çok zamandir beklenen bir mektubun bu rüyayi görenin eline geçecegine, ancak mektupta yazilanlarin pek iyi seyler olmayacagina isaret eder.

KALAYCI: Rüyada kalayci görmek, çok neseli günlerin sizi bekledigine isarettir.

KALBUR: Rüyada kalbur görmek, bir dostunuzun çabasi ile büyük bir sikintidan kurtulacaginiza, feraha eriseceginize isarettir.

KALDIRIM: Rüyada kaldirim görmek, hayatta sonuç alinamayacak islerin pesinden kostugunuzun ve bu isleri birakmaniz gerektiginin isaretidir. Kaldirimda düsmek ise, hayirli bir haber anlamina gelir.

KALORIFER: Rüyasinda görmek, hayatin çok önemli bir aninin yaklastigina, ferah ya da tam tersi sikintili günlerin baslayacagina isarettir.

KAMARA: Rüyada bir vapur kamarasinin görülmesi, dost zannedilen bir kisi tarafindan umulmadik bir sekilde ihanete ugranilacagina isarettir.

KAMAROT: Rüyada kamarot görülmesi fakir için zenginligine isarettir.

KAMBIYO: Rüyada kambiyo islemleri yaptirmak, büyük çapta bir para veya maddi varlik kaybina ugranilacagina isarettir.

KAMBUR: Rüyada kambur birisini görmek, genellikle rüya yorumculari tarafindan hayra yorulmaz, kötü bir haberin belirtisi olarak kabul edilir.

KAMELYA: Rüyada kamelya görmek, basarili bir ask serüvenin habercisi olarak tabir edilir.

KAMIS: Rüyada kamis görülmesi, rüyayi görenin hiç beklemegi bir anda tanidiklari karsisinda zor ve küçük duruma düsebileceginin isareti sayilir.

KAMP: Rüyada bir kamp yeri görenin, saglik durumuna büyük özen göstermesi gerekiyor demektir.

KAMYON: Rüyada kamyon görmek, kadere ve endiseye isarettir. Böyle bir rüya gören girdigi isten zararli çikacaktir

. KAMA: Genç bir erkegin rüyasinda savunmasi için baskasina kama çekmesi, girisecegi bir tesebbüste, kuvvetli bir rakiple karsilasacagini veya aska ya da sevgiye isaret olarak da yorumlanir. Yaslilar için, ciddi bir rekabet yüzünden çikacak güçlüklere; bir kadin için, kendisine kötü bir arkadasindan zarar gelecegini haber verir. Daha yasli ise, aile kavgalarinin önlenmesine isaret eder.

KAMÇI VEYA KIRBAÇ: Rüyada kamçi ihtiyaç ve muradinin bitimine veya istegine kavusacagina isarettir. Ayni zamanda kamçi, çocuga ve kafasina uygun temiz bir arkadasa; gökten inen kamçi, sert adama isarettir.

KAN: Rüyada kan görülmesi, savas ve felaket haberi olarak yorumlanir.

KANDIL SIMIDI: Rüyada kandil simidi görmek, hayirli bir habere isarettir.

KANSER: Kanser ile ilgili rüya görmek, saglik durumunun bozulmaga yüz tutacaginin isareti olarak yorumlanir.

KANUN: Kanun ile ilgili bir rüya görenin, davranislarinda bir adaletsizligin söz konusu olduguna isarettir. Özellikle rüya görenin yakinlarina karsi daha fazla anlayis göstermesi gerektigi anlami çikar.

KAN ALDIRMA: Bir kimsenin kan almasi, o kimsenin kötülükten ve hastaliktan kurtulmasina isaret sayilir. Genç bir kimse, kendi damarini uzunluguna kestigini görürse, o düsmanindan çok kötü sözler isitir. Damarin genisligine kesilmis olmasi, akrabasindan birisini kaybetmesine isarettir. Alinan kan sag elinde olursa, o kimsenin geçiminin bol olduguna ve malinin bir kat daha artacagina isarettir. Küçük çocuk için, kan almak, o kimsenin sünnetine; suçlu ise, zindandan çikmasina isarettir. Hamile kadindan kan alinmasi, onun dogurmasina veya çocugunu düsürmesine; kadinin kan aldirmasi bahtinin açilmasiyla yorumlanir.

KANDIL: Rüyasinda yanar kandil görmek, hamile bir kadinin erkek bir çocuga sahip olarak onun bilgin bir adam olacagina isarettir. Kandilinin söndügünü görmesi o kisinin hasta ise vefatina isaret sayilir. Hafif ve küçük bir kandil, hamile bir kadin için bir kiz çocugu dogurmasina isarettir.

KANTAR: Rüyada kantar görmek, fakir için zenginlige isarettir.

KAPLAN: Kapana binmek veya tuttugunu görmek, düsmanini maglup etmektir.

KAPLUMBAGA: Rüyada kaplumbaga görmek veya çorbasini içmek; islerinin durgunluguna fakat bu durgunlugun onun için hayirli ve iyi olacagini haber verir.

KAPI KILIDI: Rüyada kapi kilidi görmek, islerin yoluna girecegine isarettir.

KAPLICA: Rüyada kaplica görmek, kötü aliskanliklarinin kendisine zarar getirecegine

isarettir.

KAPTAN: Rüyada bir kaptan görmek hayra yorumlanir, isler düzelecek kazanç giderek, artacak demektir.

KAR: Rüyada pencereden yagan kari seyretmek, üzüntü ve sikintilarin en kisa zamanda kendiliginden yok olacagina, tasali anlarin geçecegine ve bir tehlike atlatilacagina; karda yürürken kar üzerinde ayak izlerini görmek, hos bir sürprizle karsilasacagina isarettir.

KARDES: Rüyada bir kimse kardesini görürse, yakinlarindan veya dostlarindan iyi haber alacagina; erkekler için, bu rüya mali durumunu düzeltecegine; kadinlar için, sikintili aninda ummadigi birisinden yardim görecegine isarettir.

KARINCA: Rüyada görülen karinca asker, aile mensubu ve uzun ömürle tabir olunur. Rüyasinda karincanin bir köye girdigini görmesi, o köye askerin girecegine; karincayi yatagin üzerinde bulmasi, çocuklarinin fazla olmasina; karincayi evinden çikarken görmesi onun ailesinin sayisinin azalacagina; karincayi bir yerden uçuyor görmesi, oradaki hastanin ölmesine veya oradan bir milletin büyük bir yolculuguna ve bu yolculukta zorluklara maruz kalacagini haber verir. Rüyada karinca yemek veya kendi evine girdigini görmek evin hayir ve bereketinin çokluguna isarettir. Karincayi evinden yemek ile çikiyor görmesi, onun fakir olmasina; karincayi bir sehirden kaçiyor görmek, hirsizlarin oradan esya çalarak götürmelerine; büyük bir karincanin evinden bir yük yüklenip çiktigini görmek, o kimsenin nazarinda tutulan oglu veya erkek kardesi tarafindan malinin çalinacagini gösterir.

KARABIBER: Rüyada karabiber görmek, aci bir haber ile karsi karsiya kalinacagina isaret sayilir.

KARACIGER: Rüyada karaciger gören, sayet içki içiyorsa ve kizartma yiyiyorsa derhal bu huyundan vazgeçmelidir yoksa siroz olabilir.

KARADENIZ: Rüyada Karadeniz ile ilgili bir husus görmek, zorlu bir ugras ile karsi karsiya kalinacagina isarettir.

KARAKOL: Rüyada karakol gören, hiç beklemedigi birisinden iftiraya ugrayacak, basi önemli sekilde derde girecek demektir

KARANFIL: Kirmizi karanfil görmek, siddetli bir aska; beyaz karanfil temizlik ve safliga; alacali karanfil neseli günler ve mutluluga; sari karanfil, üzüntü ve hastaliga; yakaya karanfil takmak, hafifmesreplige; karanfil çignemek, endiseye; karanfil tarlasi, bereket ve bolluga isarettir.

KARASEVDA: Rüyada kendisini karasevdaya tutulmus görmek, gerçek hayatta bos yere üzüntüye kapildigina isarettir.

KARAVANA: Rüyada asker karavanasi görmek, çok sevdiginiz bir arkadasinizla birlikte seyahate çikacaginiza isarettir.

KARIDES: Rüyada karides görmek, çok yakinda tanidiginiz biri tarafindan mükemmel bir ziyafete davet olunacaginiza isarettir.

KARIKATÜR: Rüyada karikatür görmek, çok yakinda gönül ferahlatici bir haber alacaginiza ve ünlü bir kisi ile dostluk kuracaginiza isaret sayilir.

KARNABAHAR: Rüyada karnabahar görmek, önemli bir miktardaki alacaginizi güç de olsa tahsil edeceginizin isaretidir.

KARNIYARIK: Rüyada karniyarik görmek, fazla yeme aliskanliginizin çevrenizdekileri rahatsiz edecek dereceye çiktigina isarettir

. KARPUZ: Rüyada karpuz satin almak, bir ise yatirima; karpuz kesmek, kötü bir habere; karpuz yemek, hakkinizda dedikodu çikacagina; tarladan karpuz kopartmak, bir yakininizla aranizin bozulacagina isarettir.

KARTPOSTAL: Rüyada kartpostal görmek, bir seyahate çikilacagi biçiminde yorumlanir.

KARTVIZIT: Rüyada kartvizit görmek, birisinden yardim teklifi alacaginiza isarettir.

KARYOLA: Bu bir dogum haberidir.

KASA: Rüyada kasa görmek, elinize ya topluca para girecegine ya da elinizden topluca para çikacagina isarettir.

KASATURA: Rüyada kasatura görmek, giristiginiz bir ugrasta, kesin ve parlak bir sonuç ve basari elde edeceginize isarettir.

KASE: Dolu kase görmek, bir kismete; bos kase görmek, üzüntüye; altin veya gümüs kase, bol miktarda para kazanci, islerde basari grafiginin artisina; kase ile kosmak, bir rekabetten galip çikmaya; kaseden bir sey içmek, bir ask haberine; kaseden yere su dökmek, para kaybina; kase ile içki sunmak, askta üzüntü ve kayiba isarettir

KAS: Rüyada kas görmek, genellikle hayra, islerin ve sagligin düzgün gidecegine isarettir.

KASAR: Rüyada kasar peyniri görmek, genellikle hayra yorulmaz, bir hastaligin belirtisi olarak kabul edilir.

KASIK: Rüyada kasik görmek, bolluk ve bereket isareti olarak yoruma tabi tutulur.

KASABA: Kendisini ufak bir kasabada görmek, içinde dolasmak veya birisini aramak dedikodulardan dolayi üzüntüye ugrayacagina isarettir.

KAVAL: Kaval, oyun ve eglenceye bazen de fitneye isarettir. Bir kisi kendisini kaval veya ney çaliyor görürse, o Kur’an ve manasini talim ederek ögrenir, ögretir ve Kur’ani güzel okur.

KATIR: Katira binmek, çok ugrasli bir isten yüz akiyla çikmaya; katir satin almak ev hayatinda bazi üzüntülere; katirdan düsmek, mal ve para kaybina; katirdan tekme yemek, beklenmedik bir arkadastan ihanet görülecegine isarettir.

KATIR TIRNAGI: Rüyada katirtirnagi çiçeginin görülmesi, sizin sair ve de romantik ruhlu birisi oldugunuzun isareti olarak kabul edilir.

KATIL: Rüyada bir katil görmek, dogulu ve batili rüya tabircileri tarafindan sevinçli bir haberle karsi karsiya kalinacagi seklinde yorumlanir.

KATLIAM: Rüyada bir katliam görmek, hafif bir hastalik baslangici olarak yorumlanir.

KAVAK: Rüyada kavak agaci görmek, ev sahibi olunacagina isarettir.

KAVANOZ: Rüyada kavanoz görenin, hareketlerini denetim altina almasi, fazla gevezelik yapmamasi gerekir.

KAVUN: Rüyada kavun görmek, önümüzdeki günlerde hayatinizda önemli ölçüde degisikliklerin olacagina isarettir.

KAYA: Rüyada kaya görenin, inatçiliktan vazgeçmesi, makul ve anlayisli ölçüler içinde davranislarini ayarlamasi gerektigi seklinde yorumlanir.

KAYISI: Rüyada kayisi görmek, tatli bir haber alinacagina isarettir.

KAYIS: Rüyada kayis görmek, iyiye yorulmaz, kötü ve üzüntülü bir sürprizle karsi karsiya kalinacaginin isaretidir.

KAYNAK: Rüyada bir su kaynagi görmek, uzun ve saglikli bir yasanti süreceginize isarettir.

KAYINVALIDE: Rüyada kayinvalide görülmesi, hayirli bir haberin yani sira ele çok miktarda para geçecegine isarettir.

KAZIK: Rüyada kazik görmek, hiç ummadiginiz birisinin hakkinizda olur olmaz bir sekilde dedikodu yaptigina ve sizin kuyunuzu kazdigina isarettir.

KAZANÇ: Rüyada bol sekilde kazanç sagladiginin görülmesi, elinizden para çikacagina isarettir

. KAVGA: Rüya sahibi birisiyle kavga ediyorsa, önce hosa gitmeyen ama sonu iyi olan bir degisiklige; tanidigi ile kavga etmesi bir sikintiya isarettir.

KAYAN YILDIZ: Rüyada semadaki yildizin birdenbire ani olarak kaymasiyla, rüya sahibinin üstüne gelmesi, herkes için en iyi isteklerinin gerçeklesecegine isarettir. Yildiz suya veya denize düserse onun murad ve isteklerini unutmasi gerekir.

KAYIK: Rüyasinda kisi kendisini kayikta görürse, bu herkes için ufak tefek eglenceleri, sakin günler geçirecegini gösterir. Su dalgali ve kirikli ise gelecekte beklenen bazi güçlük ve sikintilarla bocalayacagini bildirir.

KAYMAK: Kisinin beyaz kaymak yemesi veya satin almasi, herkes için bu rüya gelecek refah ve saadeti müjdeler.

KAZMAK: Rüyada toprak kazan birisini görmek, is hayatinda basariyi; genç bir erkek için baska yerde onu büyük servetlerin bekledigini; yaslilar için umulmadik bir degisiklik; kadinlar için bundan sonra sansa dayanan her iste basarili olacagini müjdeler.

KAZMA: Rüyada kazma görmek, elinize bol miktarda ve umulmadik bir zamanda para geçeceginin isareti olarak yorumlanir.

KEÇIBOYNUZU: Rüyada keçiboynuzu görmenin, hiç olmadik bir olay yüzünden fazla tepki göstereceginizin isaretidir.

KEFEN: Rüyada kefen görmek, bir dogum ya da ölüm haberi alinacagina isarettir.

KEKEME: Rüyada kekeme görmek, bir evladinizin olacagina isarettir.

KEKIK: Rüyada kekik görmek, bugünün isini yarina birakilmamasi gerektigine isarettir.

KEL: Rüyada kel görmeniz, çevrenizdekileri son zamanda fazlasiyla üzmekte oldugunuzun isaretidir.

KELEBEK: Rüyada kelebek görmeniz, sizin çok hassas ruhlu ve sanatkar yaradilisli biri oldugunuza isarettir.

KEMAN: Keman ile ilgili rüyalar, karisik bazi ask serüvenlerinin baslangici olarak tabir edilir.

KEMENÇE: Kemençe ile ilgili rüyalar, islerinizde acele etmeniz gerektiginin isaretidir

. KEDI: Kedinin disisi hilekar, kötü bir kadindir. Kedi bir kimsenin etrafinda dolasir ve miyavlarsa ona zarari dokunur. Erkek kedi birisini rüyasinda isirirsa veya tirmalarsa, o bir yil hasta yatar. Kediyi sattigini görmesi, faydaya isarettir. Kendisini kedi sekline dönüstügünü görmesi, hirsizlik veya hayir bulunmayan kötü islerden geçimini sagladigini; kedinin evine girmesini görmek ise evine bir hirsizin girdigine, fakat hirsizin bir seyini çalmayacagini ifade eder.

KEMER: Rüyada kemer görmek, sikintiya düsülecegine isarettir.

KEPEK: Rüyada kepek görmek, maddi bakimdan büyük bir kazancin elde edilecegine isarettir.

KERESTE: Rüyada kereste görmek, ev sahibi olunacagina isarettir.

KERPIÇ: Rüyada kerpiç ya da kerpiçten yapilmis bir ev görmek, kiz evlat habercisidir.

KERPETEN: Rüyada kerpeten gören kisi, kendi kusurlu davranislari nedeniyle sikinti içine düsecek demektir

. KELEPÇE: Insan kendisini, zincir ve kelepçe vurulmus olarak görürse, iyi bir sekilde yorumlanmaz.

KEMIK: Rüyasinda kemik gören, basarili bir is yapacagina; daha yasli erkek için, pek önemli olmayan bir hastaligin büyütülecegini; genç bir kiz için sanatkarla izdivacini gösterir.

KERPIÇ: Kerpiç görmek veya kesmek, mal toplamaya isarettir.

KERTENKELE: Rüyada kertenkele, gammaz bir fitneci olarak tabir edilir.

KERVAN: Rüyada kervan görmek, uzak bir yerden size çok miktarda misafir gelecegine isarettir.

KESER: Rüyada keser görmek, bir isin menfaatinize uygun bir biçimde son bulacagina isarettir.

KESTANE: Rüyada kestane görmek hayra yorulmaz. Rüyayi görenin ya da bir yakininin saglik durumunun endise verici bir sekilde bozulacagina isarettir.

KEVSER: Cennet irmaklarindan birinin adidir. Insan rüyasinda cennette bulunan Kevser nehrinden içtigini görürse, o kimse kafir ve asi ise tövbe eder.

KEVGIR: Rüyada kevgir görmek, sikintilardan kisa süre içinde kurtulacaginiza isarettir.

KEZZAP: Rüyada kezzap görmek, aci bir haber alinacagina isaret sayilir. Kezzap içmek ise mühim bir karar verilecek demektir.

KINA: Rüyada kina görmek, dügün ve iyi haber isareti olarak kabul edilir.

KIR ÇIÇEGI: Rüyada kendisini kir çiçekleri arasinda gören, bir genç yakinda iyi bir davete çagirilacagina; orta yasta bulunuyorsa, eglenceli bir ziyafete; genç bir kiz için, hiç beklenmedik bir eglenceyi; daha büyük yastakiler için iyi bir gelecegi bildirir.

KIBRIT: Rüyada yanan kibrit gören, genç bir erkek kendisine iyi bir para kazandiracak, refaha ulastiracak yeni bir ise girecegine; orta yasta bulunan bir erkek için baskalarinin sebep olacagi bir kavgaya; evlenmemis bir kiz için, ani ve mesut bir evlenmeye; evli bir kadin için, ev içerisinde de ailece bazi hosnutsuzluklarin olacagina isarettir.

KILIM: Bir kimsenin rüyada arkasina bir kilim aldigini görmesi veya kilime bürünmesi, baskasina ihtiyaçlarini söylemesine isarettir.

KILISE: Rüyasinda insanin kilise görmesi, bilim ve amel'e ve de aglamaya isarettir. Bir kimse rüyasinda kiliseye girmis ve bekar ise evlenecegine, evli ise çocugu olacagina isarettir.

KILIT: Uykuda düsman ihtimali karsisinda kapiyi kilitlemek, hayatta herkesten süphe

etmeye isarettir. Yoksa en iyi arkadaslarini gücendirecegine isarettir. Kapi üzerine kilitlenip de disari çikmamasi onun bir müddet için hafifçe hasta olacagini haber verir.

KITAP: Insanin rüyasinda kitap görmesi, kuvvete, yükselise ve terfiye isarettir. Kitap açik ve yazilmis ise meshur bir habere; orta yastaki erkekler için kitap görmek farkli bir kesfe isarettir. Genç kadinlar için bu rüya seçtigi meslekte basariya ve yükselise; daha yasli kadinlar için huzur ve sakin bir gelecege isarettir.

KOÇ: Rüyada koç, serefli ve itibarli bir adamin sembolüdür. Birçok koç beslemesi, düsmanini yenecegine; derisini yüzmüs ise düsmanindan mal almasina isarettir.

KRAL: Rüyada kral görmek, is hayatinda basariya ulasacaginiza isarettir.

KRALIÇE: Kraliçe ile ilgili rüyalar, genellikle hayra, san seref ve itibara isarettir.

KISRAK: Rüyada kisrak görmek, murada erilecegini gösterir

. KIL: Rüyada kil görmek, bir iste basarisizliga ugrayacaginiza ve üzüntülü günler geçireceginize isarettir.

KIMYAGER: Rüyada kimyager görmek, islerinizin karisik duruma gelecegini gösterir.

KIRAZ: Rüyada kiraz agaci görmek, sizin ve yakinlarinizin mutlu günler yasayacagina, saglik durumunuzun tamamen düzelecegine, islerinizde basariya ulasacaginiza isarettir.

KIREÇ: Rüyada kireç görmek hislerinizin karisik bulunacagina isarettir. Kireçle badana yapmak sikintilarin son bulacagina isarettir.

KIRPI: Rüyada kirpi görmek, hayatinizda yeni bir dönemin baslayacagina, isabetli ve önemli kararlar alacaginiza ve bu kararlarinizi basari ile gerçeklestireceginize isarettir.

KOLONYA: Rüyada kolonya koklamak, sizin sikinti içinde bulundugunuza ve bu sikintinin devam edecegine isarettir

. KOLTUK: Rüyada koltuk görmek, is hayatinda basariya isarettir.

KOMISER: Rüyada komiser görmek, ileride yüksek mevkilere geçeceginize isarettir.

KOMODIN: Rüyada komodin görmek, bugünlerde korkulu ve endiseli anlar geçireceginize isarettir.

KOMPOSTO: Rüyada komposto içmek, tatli günlerin esiginde bulundugunuza isarettir.

KONAK: Rüyada bir konak görmek, baskalarinin emri altinda çalismaktan bikarak kendi basiniza bir is kuracaginiza isarettir.

KOMUTAN: Rüyada komutan görmek, yakinda san ve seref sahibi olacaginiza isarettir.

KONSERVE: Rüyada konserve görmek, eski defterleri karistirmaya baslayacaginiza ve islerinizin bozulacagina, zor anlar yasayacaginiza isarettir.

KOL: Rüyada insanin iki kolunu görmesi, onun iki iyi dostu, iki kardesi ya da iki temiz ortagi bulunduguna isarettir.

KOL SAATI: Bir insanin rüyasinda kol saati vermesi veya almasi, bu insanlarin geleceginin birbirine bagli oldugunu veya pek yakinda birbirlerine yardimda bulunacaklarina isarettir. Saat satin almak veya satmak onu gören bir kimsenin büyügü ile aralarinda tartisma olacagini gösterir.

KONSER: Rüyada bir konser salonunda müzik dinlemek veya sarki duymak, genç bir erkek için, basarili bir ise ortaklasa girmeye dair bir firsatin çikacagini; orta yastakiler için, islerinde sansinin iyi gidecegini, aile ve is hayatinda saadeti içinde olacagini; genç bir kiz için, çok sevinecegi bir ziyarette bulunacagi; yasli kadinlar için, çok kiymetli bir hediye alacagi seklinde yorumlanir.

KONTRAT: Rüyada bir anlasma veya kontrat imzalamak, herkes için tedbirli olmayi bildiren bir rüyadir.

KOSMAK: Rüyada kosmak, hafif bir hastalikla yorumlanir. Rüyayi gören kaçan bir hirsizin pesinden kosup yakalarsa, bu yakinda üzerine alacagi bir iste basari kazanamayacagi anlamina gelir.

KOYUN: Rüyada koyun, kadina isaret olup, koyuna eristigini görmesi onun bir kadinla izdivaç edecegine; kendi önünde yürüyor görmesi, bir kadinin pesine düsmesi maksadina veya muradina erisemeyerek geri dönmesine; koyunu sagiyor görmesi, o sene için hayirli bir is yapacagina isarettir.

KÖMÜR: Rüyada kömür ve ocak görmek, mala isarettir.

KORNA: Rüyada korna sesi isitmek, çok yakinda umulmadik güzellikte bir durumla karsi karsiya kalacaginiza isarettir.

KOVA: Rüyada bos kova görmek, para kaybina; dolu kova görmek, iste kazanca; yari yariya dolu kova görmek, beklenmedik bir habere; bakir kova görmek, para kazancina isarettir

. KOVAN: Rüyada ari kovani görmek, hayatta büyük çapta basariya ulasacaginiza isarettir.

KOZA: Rüyada koza görmek, yakinda ev sahibi olacaginiza isarettir.

KÖPEK: Kendisine köpek aldigini görmek, onun baska insanlarla hos sohbetler etmesine; köpegin isirmasini görmek, herhangi bir dostu yüzünden sikinti yasayacagina; kendisini köpeklerle uluyor veya havliyor görmesi, arzusuna ve muradina erisecegine ve emniyet içinde bulunacagina isarettir. Eger köpekleri öldürdügünü görürse, düsmanini kahredecegine; köpeklerle ava çiktigini görmek, bu rüyanin herkes için hayirli olduguna ve insanin yapacagi bir ise isarettir.

KÖFTE: Rüyada köfte görmek, rüyayi görenin istahinin oburluk derecesinde olduguna ve bu nedenle bu huyundan vazgeçmesi gerektigine isarettir.

KÖK: Rüyada kök görmek, çocuk sahibi olunacagina isarettir.

KÖPEK BALIGI: Rüyada köpek baligi görmek, hayra yorulmaz. Kötü bir haber alinacagina isarettir.

KÖPRÜ: Rüyasinda insanin gördügü köprüler, süphe etmeye veya dünya nimetlerine isarettir.

KÖR: Insanin rüyasinda kendisini kör olarak görmesi veya köre yol göstermesi, rüyanin uyarici oldugunu gösterir. Bu rüyayi gören herkes, gereksiz yere cüretkarliktan sakinmalidir. Çünkü onun bu atilgan ve cüretkar hareketlerinden istifade edecek düsmanlari vardir.

KÖSELE: Rüyada kösele görmek, sevgilinizin sizden soguduguna ve bu asktan umudunuzu kesmenize isarettir.

KÖSTEBEK: Rüyada köstebek görmek, karanlik niyetli bazi kisilerin aleyhinizde komplo hazirladigina isarettir

. KÖSK: Kendisini bir kösk içinde görmek, düsmana karsi zaferi müjdeler. Kösk rahatlik, refah ve saadettir.

KUL-KÖLE: Rüyasinda bir kul gören veya köle yada hizmetçi satin alan, hayir ve berekete erisir.

KULÜBE: Kulübe veya yazlik bir evde oturdugunu görmek, çok memnun kalacagi bir misafirin gelecegine veya küçük bazi islerinin bir süre için iyi gidecegine; bir kadin için, çok güzel bir sürpriz veya güzel bir hediye sahibi olunacagini gösterir.

KUM: Rüyada kum, mal ile yorumlanir.

KUNDURA: Rüyada yeni bir kundura giymek evlenmeye veya zenginlige; eski kundura sikintiya; ayakkabinin kaybolmasi onun yenisine isarettir.

KUR’ANI KERIM: Bu rüya, melek veya din islerinde kendilerine güvenilen hakim ile yorumlanir. Eliyle Kur’ani Kerimi yirtti veya paraladi görmesi Kur’ani Kerimi inkar ettigine isarettir. Hasta bir kimse rüyasinda Kur’ani Kerimi görürse, hastaliktan kurtulur. Kur’ani Kerimi satin aldigini görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur

. KURBAGA: Rüyada kurbaga görmek veya sesini isitmek, bir toplantida onun baskan seçilecegine; kurbagayi ziplarken görmek, izlendigine isarettir.

KURBAN BAYRAMI: Rüyada Kurban bayrami, geçmis bir nese ve sevincin geri gelmesine ve her türlü tehlikeden kurtulusa isarettir. Kendisini Kurban bayraminda görürse, bu kisi hapiste ise kurtulacagina, üzerinde borç varsa borcunun ödenecegine isarettir. Kendisini Kurban bayrami gününde görmesi, sabir, nese ve kolaylik gelecegine, tövbesinin kabul olacagina isarettir.

KURBAN KESMEK: Rüyada kurban kesmek, borçlu ise borcundan kurtulacagina ve zengin olacagina eger niyeti varsa hacca gidecegine, hasta ise iyilesecegine isarettir. Kestigi kurbandan bir sey sakladigini gören yalan söyler. Hasta kurban kesen vefat eder.

KURT: Rüyada kurt köpegi, rüyayi gören kimseye hücum ederek onu kovaliyorsa, bu rüya çok tehlikeli bir rüya olmakla beraber sonu basarili bir isle bitecegini haber verir.

KÖY IMAMI: Rüyanizda köy imami görmek, isteklerinize kisa süre içerisinde isteklerine kavusacagini gösterir.

KREMA: Rüyada krema görmek, bir yakininizin çok zor bir durumda bulunduguna ve sizin de yardim etmenizin gerektigine isarettir.

KROM: Rüyasinda krom madeni görmek, irade saglamligina ve tuttugunuzu koparacak bir mücadele gücünüz bulunduguna isarettir.

KUGU: Rüyada kugu görmek, rüyayi gören kisinin çok iyi kalpli birisi olduguna isarettir.

KULE: Rüyada kule gören kisi, bazi ters hareket ve düsüncelerin içinde bulunuyor demektir.

KUMBARA: Rüyasinda kumbara gören kimsenin, büyük miktarda para kaybina sebep olacagina isarettir.

KUMAR: Rüyasinda kumar oynadiginin görülmesi, rüyayi gören kisinin çok ihtiras sahibi bir karaktere sahip oldugunu ve bu ihtirasinin kendisine pahaliya patlayacagina isarettir.

KUMAS: Rüyasinda kumas görmek, genellikle sikintiya düsülecegi seklinde yorumlanir.

KUNDAK: Rüyasinda bebek kundagi gören, kisi pek yakinda muradina erecek demektir.

KUNDUZ: Rüyada kunduz görmek, tatli bir ask hayatinin baslangici olarak yorumlanir.

KURAKLIK: Rüyada kuraklik görmek, pek yakinda bolluk ve bereketle karsilasilacak demektir.

KURSUN: Rüyada kursun görmek, islerinizde bazi basarisizliklara ve hüsrana ugrayacaginizin, çevrenizden ihanet göreceginizin isareti olarak kabul edilir.

KURT KÖPEGI: Rüyada kurt köpegi görmek, bir dostunuzun sadakatinden bos yere süpheleneceginizin isareti sayilir.

KUSAK: Rüyada kusak görmek, saglam bir is anlasmasi yapilacagina isarettir.

KURUYEMIS: Kuruyemis görmek, kârinin artacagina; kuruyemisin kirilmasi ise, hoslanmayacagi birisiyle tanisacagina; yemisleri yemesi, endiseye düsecegini bildirir.

KUS: Kuslara ait bütün rüyalar, çok hayirlidir. Iyi haber ve müjdeleri bildirir. Kusu vuruyor veya tas atiyorsa, sansin ebediyen kapanacagini haber edilir.

KUS KAFESI: Bu rüya genç bir erkek için, çok güzeldir. Kafeste kus görmek, saadet, refaha ve basariya; orta yastakiler için, islerinde zorluk çekecegine; genç kiz için, ani olarak evlenmeye; evli ve çalisan bayan ise, islerinin güçlesecegine isarettir. Bos kafes ise herkes için sürprizdir.

KUYU: Rüyada kuyudan su çekilmesi, bir erkek için, yaptigi kötü bir isten dolayi uyarilacagina; orta yasta bir erkekse, yeni bir gelir kesfedecegine; genç bir kadin için, teklif yapilacagina; evli kadin ise, tehlikeli bir durumla karsi karsiya gelecegine isaret eder.

KUYUMCU: Rüyada kuyumcu görmek, riyakârlik ve yalancilik, yaramazlik ve hilekarlikla yorumlanir. Bu rüya ayni zamanda ilme, dogru yola, evlada ve evlenmeye isarettir.

KUYRUKLU YILDIZ: Rüyada kuyruklu yildiz görmek, önemli bir servetin yaklastigini, sansinin açilacagini gösterir. Servetin büyüklügü yildizin parlakligi ile ölçülür.

KUZU: Rüyada kuzu görmek veya bulmak, güzel bir çocugu olacagina isarettir.

KÜL: Genç bir erkegin rüyasinda kül görmesi, çok hayirlidir. Pek yakinda iyi ve kârli teklifler alacagina; evlenmemis bir kiz ise, hayal kirikligina; yasli bir kadin için, basarida bulunmayacagi islerden ve kötü niyetlerden vazgeçmesine isarettir.

KÜMES HAYVANI: Rüyada kümes hayvanlarindan birini görmek, genç bir erkegin yüksek mevkide bulunacagina; orta yaslilar için, daha fazla tecrübeli olmasi itibariyle islerini genisletmek ve ilerletmek bakimindan çok iyi bir firsatin ele geçecegine isarettir.

KÜKÜRT: Rüyada kükürt görmek, yorgun oldugunuza ve bir süre istirahat etmeniz gerektigine isarettir.

KÜLÂH: Rüyada külah görmek, sansinizin açilacagina isarettir.

KÜP: Rüyada küp görmek, bol para kazanacaginizin bir isareti olarak kabul edilir.

KÜRK: Rüyada kürk görmek, refah ve saadeti müjdeler.

KÜTÜPHANE: Rüyada kütüphane görmek, herkes için basarisizliktan dolayi isini terk edecegine isarettir.

"L" LALE: Renklerle bezenmis lale tarlasini görmek, bulundugu topluluk içinde faydali olabilecegi bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatini bozacagina; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadasliktan sonra tam zamaninda isin farkina vararak bu tehlikenin önlenecegi seklinde yorumlanir.

LAMBA: Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, çok zor duruma düsecegini; orta yasta ise, hayatta basariya ulasmak için, henüz tecrübe sahibi olmadigina; genç bir kiz ise hos ve eglenceli bir ziyafete gidecegine; yaslilar için, iyi bir iste beklenmedik derecede talihin açilacagina isarettir.

LACIVERT: Rüyada lacivert renk görmek, resmi bir toplantiya çagirilacaginiza isarettir.

LADES KEMIGI: Rüyasinda lades kemigi ile ladese tutusan, son günlerde is hayatinda büyük bir hata içine düsmüs demektir.

LASTIK: Rüyanizda lastik görmeniz, iki yüzlü birisiyle tanisacaginiza, onunla bir ise girecek olursaniz büyük ölçüde zarara ugrayacaginiza, paraniz ve itibarinizdan olacaginiza isarettir.

LAV: Rüyasinda yanardagdan akan lav gören kisi, büyük bir ask macerasi yasayacak demektir. Ancak çok dikkatli olmasi gerekir.

LAVANTA: Rüyasinda lavanta çiçegi görmek, anormal bazi durumlarla karsi karsiya kalinabileceginin belirtisi olarak kabul edilir.

LEBLEBI: Rüyada leblebi yenmesi, karaciger ve siroz hastaligi kabul edilir.

LEGEN: Rüyasinda legen gören bir kimse, izdivaç eder.

LEOPAR: Rüyada leopar görmek, çok önemli sirlarinizin bazi rakipleriniz tarafindan kesfedilerek islerinizin altüst olacagina isarettir.

LEYLEK: Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanir. Ayni zamanda leylegi gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacagi seklinde yorumlanir.

LIMAN: Rüyada liman görülmesi, gelecekte çok mesut haberlere sahit olunacak demektir.

LOGUSA: Bu rüya, erkekler için, iyi bir is müjdecisi olarak yorumlanir. Kadinin kendisini logusa olarak görmesi geçici bir hastalik; yatagindan kalkmis görmesi ise iyilige ve sagliga isarettir.

LIMONATA: Rüyada limonata içmek, bir yerden hayirli bir haber alinacagi seklinde yorumlanir.

LOKMA: Rüyada lokma görülmesi, hayra yorulmaz, genellikle ölüm haberi olarak tabir edilir.

RÜYA TABIRLERI
MAAS: Rüyada maas alindiginin görülmesi, elden büyük miktarda para çikacagina fakat bu çikan paranin iki mislinin elde edilecegine isaret sayilir.

MADALYA: Rüyada madalya ile ödüllendirilmek, kabiliyetlerinizin nihayet mükafatlandirilacagina ve kendi meslek sahanizda en yüksek mevkiye gelmeniz için size teklif yapilacagina isarettir. Rüyada kendinizi bazi kisilere veya kurumlara madalyalar dagitiyor görmek, tanimadiginiz birinin size hizmette bulunacagina isarettir.

MACUN: Macun görmek hastaliktan sifa bulmaya isarettir.

MADEN: Rüyada maden ocaginda çalismak, baska cinslerde maden görmek çok isabetli bir rüya olarak, refaha ve mutluluga isarettir

. MADENCI: Rüyada baska madencilerle beraber maden ocaklari ile maden kuyularini dolasmak, erkek için bir arkadasiyla anlasma; tecrübeli bir adam için, isini genisletecegine; bekar bir kadin için zengin birisiyle evlenecegine; evli bir kadin için de sansinin çok açik olduguna isarettir.

MADEN OCAGI: Rüyada derin ve uzun bir maden ocagina girmek, onun bir düsmani olduguna, bundan ötürü dikkat etmesi gerektigine isarettir.

MAGARA: Insanin rüyasinda magara görmesi, hayati boyunca dayanabilecegi ve esirgemesine siginacagi büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakimindan da ustasina isarettir. Magara bazen de islerini baskasindan gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve siddetlerden kurtulusa isarettir. Eger rüyayi gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasina isarettir.

MAGAZA: Genç bir erkek için faydali bir ise; tecrübeli yastakiler için kârli ve kazançli bir rizka; kadin için ev hayatinda mutlu ve iyi bir ömür sürecegine isarettir. MAÇ: Rüyada özellikle futbol maçi seyretmek, vaktinizi bosa harcamakta oldugunuzun isareti sayilir.

MADEN SUYU: Rüyada maden suyu veya sodasi görmek, midenizin bozuk oldugunun belirtisidir.

MAGLUBIYET: Rüyada her hangi bir konuda maglup olundugunun görülmesi ayni konuda galip gelinebileceginin isareti olarak kabul edilir

. MAHALLE: Rüyada bir mahalle görmek neseli bir haber müjdesi olarak kabul edilir.

MUHALLEBICI: Rüyada muhallebici görmek, tatli bir sonla bitecek ask serüveni anlamina gelir

MAHKEME: Rüyada hukuk islerine bakan mahkeme görmek çok hayirlidir. Ceza mahkemelerini görmek ise, sikinti ve siddetle tabir edilir. Mahkemede dinleyici veya sahit olarak bulunmak heyecan ve olaylarla karsi karsiya oldugunu gösterir.

MAHZEN: Yer altinda mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye isarettir. Bir mahzeni yikilmis veya tamamiyle kapanmis görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatina isarettir.

MAKARA: Rüyada iplik sarili makara görmek, islerinin kolaylasacagina ve düzgünlügüne; kuyu ve halat makaralari ise çok zahmetli islere isarettir.

MAKBUZ: Rüyada bir makbuzun veya faturanin karsiligini ödemek, hayra alamettir. Rüyada, saga sola fatura veya makbuz vermek, isinizin açilacagina ve gelisecegine isarettir. Rüyada bir makbuzu veya faturayi olmayacak bir yere koyup kaybetmek kara haber beklerken çok tatli haberler alacaginiza isarettir. Rüyada bir faturayi ödemeyi unutmak bir mesuliyetten kurtulmaya çalistiginizi ifade eder

MAKAM: Rüyada her hangi bir makama yükseldiginizi görmek, isinizde basarisizliga ugrayacaginiza isarettir.

MAKARNA: Rüyada makarna görmek, o rüyayi görenin, felaket bir sekilde obur olduguna isarettir.

MAKET: Rüyada bir maket görmek, ugursuzluk haberi olarak yorumlanir.

MAKINE: Rüyada bir makine görmek, kârli bir is tesebbüsünde bulunacaginiza isarettir.

MAKYAJ: Rüyada makyaj yapildigini görmek, kisa süreli fakat tatli bir ask hayatinin yasanacagina isarettir.

MANDALINA: Rüyada mandalina yemek, güney bölgelerine neseli bir geziye katilacaginizin isareti olarak kabul edilir.

MANDOLIN: Rüyada mandolin gören kimse yakin dostlariyla çok neseli günler geçirecek demektir.

MAKAS: Elinde makas gören adamin erkek ve kiz kardesleri çogalir; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indigini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir sey veya saç kesiyor görmesi is hayatinda iyi bir firsatin çikacagina isarettir.

MATKAP: Rüyada matkap görmek, hileli ve çok siddetli bir adama isarettir.

MANAV: Rüyada manav görmek, iyilige ve güzellige isarettir.

MASA: Masanin üzerinde yemekleri hazir görmek zenginlige, refaha, üstü bos masa görmek, fakirlige isarettir.

MASA: Rüyada masa, sevdigi bir kimseye kavusacagina, iyi haberlere isarettir.

MANTAR: Rüyasinda mantar gören kisi, yanlis bir takim girisimlerde bulunmus demektir.

MANTI: Rüyada manti yedigini gören kimse en yakin dostlarindan birinin ihanetine ugrayacak ve üzüntü içinde kalacak demektir.

MANTO: Rüyada manto görmek, rüyayi gören kisinin, çok yakinda büyük bir sikinti içine düsecegine isarettir.

MARANGOZ: Rüyasinda bir marangoz gören kimsenin çok kazançli bir ise girisecegine isarettir.

MARGARIN: Rüyada margarin yenilmesi, mide hastaliginin belirtisi olarak kabul edilir.

MARMELAT: Rüyada marmelat yenildiginin görülmesi, basta kötü kosullarla baslayan bir isin, sonunda basariyla sona erecegine isarettir.

MARUL: Rüyada marul görmek, çok ihtirasli ve doymak bilmeyen birisi ile tanisacaginizin isaretidir.

MASAJ: Rüyanizda kendinize masaj yaptirdiginizi görmek, sporun size yaradigini gösterir

. MASAL: Rüyada masal dinlemek, bazi hayallerin gerçeklesebilecegine isarettir.

MASKE: Rüyada maske görmek, bazi sirlarinizin yakinlariniz tarafindan ögrenilecegine isarettir. Rüyada maskeli baloya gitmek neseli bir haber alinacagina isarettir.

MATBAA: Rüyanizda bir matbaa görmek, hükümet dairelerindeki bir isinizin yoluna girecegi demektir.

MATEM: Matem ile ilgili rüyalar, genellikle aydinlik günlerin habercisi olarak tabir edilir.

MAYA: Rüyada maya görmek, ruh sikintisina isarettir.

MAYDONOZ: Rüyada maydanoz görmek, uzun süreden beri çekmekte oldugunuz mide hastaligindan kurtulacaginizin isaretidir

. MAYMUNCUK: Rüyada maymuncuk görmek çok yakinda merak ettiginiz bir konuyu ögreneceginize ve bu konudaki merakinizi tatmin edeceginizin isarettir.

MAYO: Rüyada mayo görmek, deniz kenarinda bir ev alma ihtimalinin olabilecegini gösterir.

MAYTAP: Rüyada maytap görmek, senlikli ve neseli günlerin baslangicina isarettir.

MAZOT: Rüyada mazot görmek, arap memleketlerine bir gezi yapmaniz ihtimali olduguna isarettir.

MAVI: Mavi renk görüldügü takdirde, aileniz içinde muhabbetin isaretidir. Rüyada mavi gök görmek, askta sadakâti ifade eder.

MAYMUN: Insanin rüyasinda maymun görmesi; çok ahlaksiz, yani ayibin her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye isarettir. Maymun görmek, büyük günahlar islemeye; maymunun yanindan kaçip gittigini görmesi düsmanina üstün gelmesine isarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazliktan gelir temin edecegine; maymunu omzuna almasi, onun bir evden mal çalarak çikmasina isarettir.

MEHTER: Rüyada mehter takimi görmek ya da bir mehter marsi dinlemek, çevrenizde büyük bir mutluluk havasinin esecegine ve dügün-dernek olacagina isarettir.

MEHTAP: Rüyasinda mehtap gören kisi, tatli bir ask serüveni yasayacak demektir. Ancak sagligina dikkat etmezse, bu rüyayi gören verem de olabilir.

MEKTUP: Rüyasinda evine postacinin mektup vermesi veya postacidan mektup almasi, birisine mektup yazacagina; erkekler için makaminda yükselmeye; ticaret erbabi için kazancinin artmasina isarettir. Çalisan kadinlar için de bu rüya ayni sekilde yorumlanir. Ev kadinin ise çok iyi vakit geçirecegine veya bir toplantiya, davete; genç kizlar için enteresan bir aska isarettir.

MELEK: Rüyada meleklerle konusmak veya onlardan bir sey almak, o kimsenin, sahadet mertebesine yükselecegine; meleklerin bir yere indigini görmesi eger siddet ve sikinti içinde iseler, kurtuluslarina isarettir. Kabire gelen melekleri görmek, darda kalan kimsenin darliktan kurtularak, rizk sahibi olacagina, fakirin zenginligine veya sehit olmaya isarettir.

MEME: Rüyada bir kadin memesi görmek, bir kiz evladinizin olacagina, eger bekarsaniz çok yakinda dünya evine gireceginize isarettir.

MEMUR: Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlara tabi tutulur. Rüyada memur sikinti, bekleme, yorgunluk, islerin ayni düzeyde kalmasi demektir.

MENTESE: Rüyada mentese görmek, çok yakinda sikisik bir durum içine düseceginize isarettir.

MENGENE: Rüyada mengene görmek, bir sikintidan çok yakinda kurtulacaginiza ve elinize yüklü bir miktarda para geçecegine, uzun zamandan beri beklediginiz bir mektubun elinize geçecegine, yakinlarinizdan birinin evlenecegini görmenize isarettir.

MERCIMEK: Rüyada mercimek görmek, bir yakininizin sizin ask hayatiniz ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için ugrastigina isarettir.

MERDANE: Rüyada merdane görmek, sikintili günlerin baslangicina isarettir.

MERHEM: Rüyada merhem görmek, bir hastalik baslangici isaretidir.

MENDIL: Rüyada mendil almak veya vermek ayriliga isarettir.

MENEKSE: Rüya sahibinin, bilgili ve uzun ömürlü olacagina isarettir.

MERCAN: Mercan görmek, zenginlik alameti olup, çok güzel bir kizla beraber olacagini da gösterir

. MERDIVEN: Rüyada merdiven çikmak, güzel bir is yapip, söhrete ve yüksek mertebeye erismeye; merdiven inmek çok iyi bir firsati kaçirmaya; merdivenin kirildigini görmesi düsmanina maglup olacagina isarettir.

MERMER: Rüyada mermer görmek, güçlü bir ugrastan sonra basariya ulasacaginiza ve de bu basarinizin devamli olacagina isarettir.

MERMER OCAGI: Rüyada mermer ocagi görmek, yeni bir is yeri açacaginiza isarettir.

MESALE: Rüyada mesale görmek, egitim konusunda büyük basarilar kazanacaginiza isarettir.

MESE AGACI: Rüyada mese agaci görmek veya gölgesinde oturup dinlenmek, genç bir erkegin basarabilmesi için bütün kuvvetiyle çalisacagini; daha yasli ise yakin bir arkadasinin yardim istegini; dul bir kadin için kendisinden çok yasli birisiyle evlenmesine; evli ise güç bir iste basari elde edecegini bildirir.

MEYVE: Rüyada meyve agaci görmek, herkes için iyi bir is yapacagini, bu sayede servet ve itibarinin yükselecegini gösterir. Meyve yemek özellikle elma yemek pek de iyi bir rüya olarak yorumlanmaz.

MEYVE BAHÇESI: Meyve bahçesinde dolasmak, çok hayirli bir rüya olup, mutluluk ve refahla dolu bir gelecek; meyve toplamaksa iyi, güzel bir is yapip, büyük bir servet sahibi olacagini gösterir.

METRES: Rüyada metres tuttugunuz ya da birisine metres oldugunuzu görürseniz, böylesine bir rüya basinizda büyük bir felaket dolasmakta olduguna isarettir.

MEYDAN: Meydan ile ilgili rüyalar, iyi haber alinacagina isarettir

MEYHANE: Rüyada meyhane görmek, rüyalarin en hayirlisidir. Rüyayi gören isinde, ask hayatinda, saglik durumunda hep iyiye gidecek, iyi dostlar edinecek, eline bol para geçecek demektir.

MEYVE SUYU: Ummadiginiz birisinin size kötü bir saka yapacagina isarettir. MIKNATIS: Rüyada miknatis görmek, basarili bir ask hayatinin habercisi olarak yoruma tabi tutulur

. MIZIKA: Rüyada mizika görmek ,neseli günlerin arifesinde oldugunuzun isaretidir.

MEZAR TASI: Rüyada, mezarlikta gezerken, mezar taslarinin yazilarini okumak ve onlara bakmak, yalnizsa uzun ve manasiz bir hayata; evli ise uzun bir ömre isarettir.

MEZARLIK: Rüyasinda mezarlik görenin, günahlarina tövbe edecegine; kendisini ölmüs görenin, ömrünün uzun olacagina; bir ölüyü aglarken görmesi iyi ve hayirli haberlere; ölüyü kaçarken görmesi uzun ömre; mezar kazdigini görmek, vefat edecegine isarettir. Ölüye bir sey vermek veya almak evinde ve islerinde bereket olacagina; ölülerle beraber gitmek vefatinin yaklastigina; kendi evinde ölü gören, istek ve muradina erecegi seklinde yorumlanir.

MISIR: Rüyasinda misir yemek, misir tarlasi görmek genç bir erkek için yapi islerindeki basarisina; daha tecrübeli bir yasta ise zor olmasina ragmen yaptigi isin sonunda kazanca; genç bekar kadin için çok dedikodulu bir evlilige; is kadini için beklenmedik bir yerden gelecek paraya isarettir.

MIZRAK: Eger görülen mizrak, silahla beraber görülür ve demirden yapilmis ise; kuvvete ve galibiyete, eger silahsiz veya demirden degilse kazançli bir ticarete isaret eder. Bu rüyayi gören bir fakir ise zengin olacagina isarettir.

MIZRAP: Rüyada mizrap görmek, çok yakinda müzikli ve oyunlu bir toplantiya, eglenceye gideceginize isarettir.

MIGFER: Rüyada migfer görmek, kavga isareti olarak yoruma tabi tutulur.

MIKROFON: Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayata atilacaginiza isarettir.

MIDYE VE ISTIRIDYE: Rüyada denize girip midye toplamak, sikinti ve üzüntülü geçecek anlarin, akla gelmeyen bir tehlikenin yaklasmakta oldugunu bildirir

. MISAFIR: Insanin hiç tanimadigi veya hoslanmadigi kimselerle misafirlige gitmesi, aynen hoslanmadigi veya sevmedigi bir sahis tarafindan rahatsiz edilecegine isarettir.

MIKROSKOP: Rüyada mikroskop görmek, çocugunuzun bilimsel islere karsi genis bir egiliminin olduguna isaret eder. Çocugunuz yoksa bu vasifta bir evlat sahibi olacaksiniz demektir.

MILLETVEKILI: Milletvekili görmek, islerinizin altüst olacagina isarettir.

MINDER: Rüyada minder görmek, rahata erisilecegine isarettir.

MINTAN: Rüyanizda bir mintan giymek, sikinti içinde bulundugunuza isarettir. Bu sikintidan kurtulmak için rüyada giyilen mintanin yirtilmis olmasi gerekir.

MOBILYA: Genç bir erkek için ev esyasi satin almasi veya satmasi ya da bu esyalara bakarken görmesi iyi bir is için tartismaya; orta yastakiler için islerini düzene koymasina; bekar bir kadin için ani izdivaca; evli bir kadin için eglenceye isarettir.

MOR: Rüyada mor renk görmek, basarisizliklarin artik son bulacagina isarettir.

MOTOR: Rüyada isleyen bir motor görmek, islerin düzgün gidecegine, stop etmis bir motor görmek ise tam tersine islerin bozulacagina isarettir.

MOZAIK: Rüyada mozaik görmek, çok yakinda tarihi ve turistik bir geziye çikacaginiza isarettir.

MUHAFIZ: Rüyada muhafiz görmek, herkesin güvenini kazanacaginiza isaret olarak kabul edilir.

MUMYA: Rüyada mumya görmek, eski bir dostunuzdan umulmadik bir zamanda hayirli bir haber alacaginiza isarettir.

MUSKA: Rüyada boynunuza bir muska asildigini görmek, hayirli bir haber isiteceginizin isareti olarak kabul edilir.

MUSLUK: Musluk ile ilgili bütün rüyalar hayra, berekete, sagliga, bolluga ve islerin düzelecegine, iyi haberler alinacagina yorumlanir.

MOTOSIKLET: Motosiklete binmek, kiralamak ve satin almak herkes için enteresan ve çok iyi bir dost edinecegine isarettir.

MUM: Elinde bir mum tutan veya yakan bekar erkek ise güzel bir kizla evlenmeye; bekar bir kadin ise iyi bir erkekle nikaha ve güzel bir evlada; gurbette ise vatanina dönmeye; fakir ise zengin olmaya; tacir ise kazanç ve kârinin artmasina; memur ise terfi ederek makaminin yükselmesine isarettir.

MUSAMBA: Rüyada musamba, ev degisikligine isarettir.

MÜREKKEP: Rüyada mürekkep görmek, hareketlerinize dikkat etmediginiz takdirde bu hareketlerinizin yanlis anlasilacagina isarettir.

MUSIKI: Rüyada müzik sesi duymak, fevkalâde güzel bir düs olup, onun en büyük dileginin olacagini haber verir.

MUSIKI ALETLERI: Rüyada musikî aletlerinden her hangi birini çalmak muradiniza ermeye, parlak bir gelecege kavusmaya; piyano veya baska bir müzik aleti satin almak, güzel sanatlar alaninda beklediginizden daha büyük bir basariya; genç bir kiz bunlari rüyasinda görmüs ise evliliginin huzur ve mutluluk içinde geçecegini haber verir.

MUTFAK: Evinin mutfaginda kendisini gören bir insan, bekar ise yakinda izdivaç edecek demektir.

MÜCEVHER: Rüyada mücevher görmek, eline geçmek veya bulmak, satin almak, o kimsenin çok mala ve mülke sahip olacagina, ayni zamanda evladi olacagina isarettir.

MÜHENDIS: Rüyada mühendis görmek, mamur bir seyin harap olmasina, harap olan bir yerin bayindirligina isarettir. Kendisini mühendis olarak görmek, ömrünün uzun olmasina isarettir.

MÜHÜR: Rüyada mühür görmek, emniyet ve güvene isarettir.

MÜNAKASA: Rüyada bir baskasiyla tartismada bulunmak, erkekler için mahkemeye düsülmüs bir davadan basari kazanacagina; kadinlar için dargin oldugu birisiyle barisacagina isarettir.

MÜSTERI: Rüyada alis-veris eden bir kimseyi görmek darda kalmis bir kimseye isarettir. Bir sey satin almasi veya satmasi o kimsenin muhtaç kalmasina isarettir.

MUZ: Rüyada görülen muz, ana karninda bulunan çocuga veya kabirdeki ölüye ya da cezaevinde mahkum bulunan bir hükümlüye isarettir. Muz agaci din, dünya ve mal sahibi zengin bir adama isarettir.

MÜZE: Herhangi bir müzeyi gezmek, hosunuza giden, becerebileceginiz ve yapmaktan zevk duyacaginiz cinsten bir ise iyice yerlesene kadar, pek çok isyeri degistireceginize isarettir.

MÜZIK: Rüyada gerek sesle, gerek müzik aletleriyle müzik dinlemek, is hayatinizda büyük basari yasayacaginiza isarettir. Dinlediginiz müzik sesi kulagi tirmaliyorsa, görüsleri mantikli olmayan kimselerin tavsiyelerine kulak verdiginiz takdirde çok ciddi bir hata isleyeceginizi gösterir. Rüyada dans müzigi dinlemek ve bu müzige uyarak dans etmek sevilen bir insan oldugunuzu gösterir. Tatli ve romantik bir müzik dinlemek aska ve mutluluga isarettir. Kederli, hüzünlü bir müzik dinlemek caninizi sikacak haberlere hazirlanmanizi bildiren bir isarettir.

"N" NABIZ: Rüyada nabiz attiginin görülmesi, hayat ve saglik haberlerinin alinacagina isarettir.

NADAS: Rüyada nadas edilmis toprak görmek, arzularinizin gerçeklesmesi için bir süre daha beklemeniz gerektigine isarettir.

NAFTALIN: Rüyada naftalin görmek, bir büyügünüzden ummadiginiz bir zamanda ve de ummadiginiz bir miktarda maddi yardim göreceginize isarettir.

NAKARAT: Rüyada bir sarkinin nakaratini dinlediginizi görmek, sizin bir sinir kliniginde tedavi görmeniz gerektigine isarettir.

NAKIS: Rüyada nakis islediginizi görmek, islerinizde basariya ererken ask hayatinizda büyük bir yenilgiye ugrayacaginiza isarettir. Nakisi baskasi isliyorsa, basiniza gelecek bir olaydan ötürü karakola, mahkemeye veya hastahaneye düseceksiniz demektir.

NAMAZ: Rüyada kibleye karsi namaz kildigini görmek, dünya ve ahirette hayra isarettir. Kibleden baska tarafa namaz kildigini görmek, din yolundan ayrilacaginizi gösterir. Baslamis oldugunuz namazi yarida biraktiginizi görmek muratlarinizin simdilik gerçeklesmeyecegini; cenaze namazi kildiginizi görmek, uzun ömürlü olacagina isarettir.

NALBAND: Rüyada bir nalband görmek, çok iyi haberlerin gelecegini müjdeler

. NEFES: Rüyada fazla nefes aldigini görmek, genellikle can sikintisina isarettir. Rüyada nefes darliginin çekilmesi artik sikintilardan kurtulma yolunun açilacagina isarettir.

NANE: Rüyada nane gördügünüz günün ertesi günü hos bir durumla karsilasacaksiniz demektir.

NAR: Olmus narlari toplamak, servete, hamlarini toplamak hastalik, elem ve kedere isarettir

NEY: Rüyada ney veya kaval çalmak, oyun ve eglenceye, bazen de ferahlik ve sevince isarettir. Ney çalmak hasta için ölüme; çocuk isteyen için çocuga kavusmasina isarettir.

NAZARLIK: Rüyada nazarlik görmek, takmak veya asmak, birbirini kovalayan çok iyi müjdeli haberlere isarettir

. NEHIR: Rüyada nehir veya irmak görmek, kadri-sani çok yüksek bir kimseye isarettir. Görülen nehrin suyu karisik ve çamurluysa, büyük bir sikintiya isarettir.

NEZLE: Rüyada nezle oldugunuzu görmeniz, hayatta metin davranmaniz gerektigine isarettir.

NINE: Rüyada nine görmek, rüyalarin en hayirlilarindan biridir. Büyük bir nese, saglik ve varlik kaynagi olarak yorumlanir.

NISANLANMAK: Rüyada tanimadiginiz birisiyle nisanlanmak, iyi bir haberle karsilasacaginizi gösterir. Nisan bozulmasi ise rüya tabirlerince pek hayra yorulmaz.

NIKAH: Uykuda bir kimse hiç tanimadigi bir kadinla nikahinin kiyildigini görürse, onun, oruç veya namaz gibi farzlari yerine getirmesi gerektigine isarettir.

NIKAH MEMURU: Rüyada nikah memuru görmek, bekar bir kimse için izdivaca; evliler için ayriliga veya baska bir kimsenin kendisiyle kontrat imzalayacagina isarettir.

NILÜFER: Rüyada nilüfer çiçeklerini görmek, evli olmayanlar için çok güzel geçecek bir balayini müjdeler. Evliler için eglenceli bir tatile isarettir. Rüyada nilüfer toplamak zor bir isin sonunda basariya ulasacagini gösterir.

NUH PEYGAMBER: Rüyada Nuh peygamberi görmek, ömrünün uzun olmasiyla yorumlanir. NOHUT: Rüyada nohut görmek, bugünlerde iyi bir is haberi alacaginiza isarettir.

NOTER: Rüyada noter görmek, pek iyiye yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektigi anlamina gelir.

NISASTA: Rüyada nisasta görmek, evlilik isareti olarak yorumlanir.

NUMARA: Rüyada rakam görmek, serbest ticarette iyi bir talihe isarettir.

NUR: Rüyada nur görmek, aydinlik ve dogru yola isarettir. Kafir bir kimse karanliktan aydinliga çikarsa islamla Allah’a yakinligi kesfeder. Aydinliktan sonra karanliga çikarsa, fakirlikten zenginlige, delaletten sonra dogru yola, isyandan sonra tövbeye isarettir. ttir.

RÜYA TABIRLERI
IHLAMUR: Rüyada ihlamur görmek, genellikle hayra yorumlanir. Es, ahbap ile birlikte ihlamur içmek, bir tanidik hastanin sifa bulacagi anlamina gelir. Limonlu ihlamur içmek, umulmadik bir zamanda, umulmadik bir yerden haber alinacak demektir. Ihlamur çiçegi, evlilik yolunda atilacak bir adim, iyi bir sonuca varacaktir. Ihlamur çaydanligi, sonu hayirli bir yolculuktur. Ihlamur agaci, elinize para geçecek, bütçeniz düzelecek demektir.

IRGAT: Rüyasinda kan ter içinde kalmis bir irgat gören bir kisinin, basina bir felaket gelebilir. Eger böylesine bir rüyayi gören kisi irgatin terini silmisse, feraha ulasacak demektir.

IRMAK: Rüyada büyük bir irmaga düsmek; tehlikede olduguna çabalayip kurtulursa, selamete erecegine irmaktan çikmazsa, vefat edecegine isarettir

ISLANMAK: Ister yagmurdan ister sudan olsun iyice sirilsiklam islanmak, basarisizliklarla geçecek bir zamana, bu süre geçtikten sonra saadet ve refaha giden iyi bir hayat tarzi bulacaktir.

ISIRGAN: Rüyasinda isirgan gören bir kimsenin, bahtinin açik olacagi ve bol paralar kazanacagi yolunda çesitli rüya tabirleri mevcuttur. Isirgandan yapilmis bir yemek yemek ise, genellikle bir kötü haber alinacagi seklinde yorumlanir.

ISLIK: Rüyada gece vakti çalinan islik, hayra alamet degildir. Tiz islik sesi, rüyayi görenin umulmadik bir zamanda para kaybedecegine isaret eder. Kalin islik sesi, rüyayi görenin yakinlarina karsi daha nazik ve anlayisli davranmasi gerektigini gösterir.

ISTAKOZ: Rüyasinda istakoz gören, kimse çesitli güçlüklerden sonra rahata ve feraha erisecek, söyle derin nefes alacak demektir. Istakoz canli ise, ele pek büyük miktarda para geçecegi seklinde bu rüya tabire tutulur.

ISIK: Rüyasinda isik gören kimse, çesitli güçlüklerden sonra rahata ve feraha erisecek, derin bir nefes alacak demektir. Isik bir gece yarisi görüldüyse, rüyayi görecek olanin nur topu gibi bir evladi dünyaya gelecektir, seklinde yorumlanabilir. Eger kibrit isigi ise kismet anlamina gelir. Ay isigi üzüntülü ve hazin bir vaziyettir. Gaz lambasi isigi eglence, hos vakit geçirme olanagi anlamina gelir. Mum isigi dertli bir durumdur. Ay isigi, üzüntülü ve hazin bir vaziyettir. Günes isigi parlak istikbaldir. "I" J harfine gitmek için tiklayin IBADET: Rüyada insanin kendisini ibadet ederken görmesi, aile efradinin mutlu yasanti sürecegine isaret eder.

IÇ ÇAMASIR: Iç çamasirina ait görülen rüyalar, çok kiymetli bir armagana isaret eder. Iç çamasirlarini soyunmak ise, tedbirli olmak sartiyla çabuk geçirilecek bir hastalikla yorumlanir

IÇMEK: Rüyada gördügünüz içilecek her sey; rengi sari olursa, hastalikla tabir edilir. Fruko, gazoz gibi meyve sulari içtigi halde bogazindan geçmedigini görmesi, o kimsenin bir rahatsizliga ugrayacagina isarettir. Elma veya seftali gibi istah çekici suruplar içiyorsa, mala, zengin olan bir kimse için yapilmasi gereken bir hayra isarettir. Hastaliktan dolayi serbet içilmisse bu hastaligin iyi olmasina, hastalik yoksa bu illete musap olmaya isarettir. Bir ölü, diri bir kimseye surup veriyor ise, bu surup çok leziz ve kokulu ise, bu ölünün cennette bulunmasina isarettir.

IDAM: Insan rüyasinda kendisini idam edildi görürse, basarili olacagina isarettir. Asilmak, fakir insan için hayra, zengin insanlar için serre islerinin yolunda gidecegine, evli olmayanlar için, evlenecegine isarettir.

IBADET: Rüyada bir kadin kendisini ibadet ederken görürse, tasa, kaygi ve hastaliga isarettir veya bosanmadan sonra eski kocasiyla veya baskasiyla evlenmesine isarettir.

IDRAR: Rüyada idrari tutamamak, mal ve mülkün artacagina, sevindirici bir haber

alinacagina; Yol ortasinda idrar bosaltmak, umulmadik bir tanidiktan kötülük görülecegine; idrar darligi giderek yoksulluga düsülecegine ve geçmisteki günlerin aranacagina; sise içinde idrar, bir hastane olayi ile karsi karsiya kalinacagina isarettir.

IFLAS: Rüyasinda iflas ettigini gören bir insanin, büyük kazançli ve kârli islere girisecek birçok fayda ve kazanç saglayacaktir.

IFTIRA: Rüyada bir iftiraya ugranildiginin görülmesi, beklenmedik bir haber alinacagina isarettir. Rüyayi gören kadin ise, kocasinin sözlerine son derece dikkat etmesi ve evlatlarina daha sefkatli davranmasi gereklidir.

IGNE: Rüyada igne görmek, hayatta çok yorulmus oldugunuza ve sagliginiza gerekli dikkati göstermeniz gerektigini gösterir.

IHANET: Birisinin, kendisine ihanet ettigini görmesi veya bir arkadasinin sadakatsizligini kesfetmesi, genç bir erkek için, bekarsa ask üzüntüleri, asik degilse, isten dolayi sikinti, orta yasta ise etrafindaki ihaneti kesfedecegine, genç kizlar için sikintili ve üzüntülü halinde yazdigi mektuptan aski ile kavga edecegine, evliler için, aileden birinin sadakatsizliginden üzüntü ve darbeye ugrayacagini bildirir.

IHTIYAR MEÇHUL ADAM: Rüyada ihtiyar meçhul adami yukaridan asagi kendi üzerine nazar ederken görmesi, hayirli bir is islemesi gerektigine, kendisini bu ihtiyar adama uymus bir sekilde görmesi, ucuzluga ve bol rizka kavusacagina, gördügü adam köylü ise siddetli ve kaba bir dost olduguna, gördügü kimse Türk uyrugundan olup müslüman degilse, vefasiz bir dost olduguna isarettir.

IHALE: Rüyada bir ihaleye girmek, rüyayi görenin talihinin birden bire degiserek, ters gidecegine isaret eder

IHRACAT: Bir kisinin rüyada kendisini ihracat isleriyle ugrasiyorken görmesi, o rüyayi görenin çok ihtirasli biri olduguna, hareket ve davranislariyla çevresindekileri kirip geçirdigine, etrafinin sevgisini yitirmekte olduguna isarettir.

IHTILAL: Rüyasinda ihtilal gören kisinin, kendisini en kisa yoldan bir ruh doktoruna tedavi ettirmesi gereklidir.

IKRAMIYE: Rüyada ikramiye görülmesi, rüyayi gören kisinin elinden bol miktarda para çikacagina isarettir.

ILAN: Rüyada gazete, radyo, televizyon ilani görmek, o rüyayi görenin çok yakinda muradina erecegine ve eline bol miktarda para geçecegine isarettir.

ILAÇ: Rüyada ilaç almak veya içmek, mukaddes sayilan bir seye, dogru meslege girmege isarettir.

ILAHI VARLIKLAR: Melek, evliya gibi kutsal varliklar görmek, her zaman için iyiye isaret olup, hayra isarettir.

ILAVE: Ilave bilindigi gibi, bir seyi baska bir seye katmaktan ibarettir. Rüyada ilave edilen bir nesneyi görmek; söz nakline ve ihtiyaçlari gidermeye veya evin hizmetçisine isarettir.

ILANI ASK: Rüyada birisine ilani ask edildiginin görülmesi, bir dosttan büyük bir iyilik görülecegine isaret olarak kabul edilir.

ILKBAHAR: Rüyada ilkbahar mevsimini görmek genellikle hayra yorumlanir. Ilkbahar rüyasi bereket ve bolluk anlamina gelir.

IMPARATOR: Rüyasinda imparator gören kisinin, talihi açilacak, bir talih oyunundan (piyango, spor toto gibi) büyük miktarda para kazanacak demektir

. IMTIHAN: Imtihani basarmak, bir sikintidan kurtulmak, imtihanda basarisizlik, umulmadik iyi bir haber, imtihan etmek umulmadik kötü bir haber, imtihan sorumlulugu bir ask baslangici, imtihan korkusu yeni bir is tesebbüsünün baslangicina isarettir.

IMZA: Rüyada imza atmak, hayirli bir rüya olarak yorumlanir. Böyle rüya gören bir kisi kisa süre içinde çekmekte oldugu sikintilardan kurtularak feraha erisecek demektir.

INCI: Rüyada görülen dizilmis inci Kur’an ve ilme isarettir. Inci deldigini görmek, onun Kur’ani Kerimi hak ve sevap üzere yorumlar. Inci yutmus veya satmissa, o Kur’ani unutur. Inci, ilme isaret olup, inci almak ilim ve fazilet sahibi olmak ve halk tarafindan sevilmek demektir. Agzina inci sokmak, dininin güzel olduguna isarettir. Inci görmek sevince, inci almak, Baskanliga seçilmeye isarettir

. INCIR: Mevsiminde incir yemek, hos bir rüya olup sevinç, evlenmek ve rahatsizlikla yorumlanir. Kuru incir, servetinin artacagina isarettir. Rüyada kendisini incir yerken görmek, basinizdan çok hos bir ask macerasinin geçecegine isarettir.

INAT: Rüyada inat veya inatçilikla ilgili bir durum görmek, o rüyayi görenin islerinde büyük bir basari elde edecegine isarettir.

INCIL: Rüyada Incil görmek, rüyayi görenin elinden çikan para kadar eline para geçecegine isarettir.

INFILAK: Rüyada çok siddetli bir infilak duymak, hayatinizda çok mühim bir degisiklik olacagina dair bir ikazdir.

INSAAT: Bir binanin yapilisini görmek; genç bir erkek için, yeni baslayacagi görevin basari ile sonuçlandiracagina; orta yasta birisi için, çok çetin bir isin altindan kalkacagina; yaslilar için, ümitlerinin ve hayallerinin hiç de bosa çikmayacagini bildirir.

IP: Ipin rüyada görülmesi, uzun ömürden dolayi belinin bükülmesine alamet olup, iyi haberleri müjdeler.

INEK: Rüyada inek görmek, bolluk ve bereket anlamina gelir. Böyle bir rüya gören kisinin eline bol miktarda para geçecek demektir. Ancak inek sagilirken rüya görülmüsse, rüyayi gören kisi para kaybina ugrayacaktir.

INTIHAR: Intihar etmek, gençlik devresinin sikintili, yasliligin rahat geçecegine; intihar edeni görmek, üzüntülü habere; intihari düsünmek, sikintili günlerin artik son bulacagina, intihara tesebbüs, bir ask haberine isarettir.

IPEK: Saf ipek görmek, iyi bir habere; ipek kravat, evlilik baslangicina; ipek elbise, bir tanidik yoluyla büyük çapta bir servet olacagina; ipek iplik, uzaktaki bir yakinin ziyaret ihtimaline; ipek iç çamasiri, kisa sürede geçecek sikintili günlere isarettir.

ISKAMBIL: Iskambil kagidi gibi kagit oynayan bir kimsenin ileri hilelidir. Bu sebeple zarar görecegine isarettir.

ISKELET: Iskelet görmek, her genç için, görünmeyen gizli bir tehlikeye; yasli insanlar için, aleyhinde bir tuzaga, bir kadin için, tip ihtisasi yapmis bir doktorla izdivaça, evli ise evden birinin ani hastaligina isarettir.

ISÇI: Kendisini rüyada bir isçi çalistirirken görmek veya kendisinin çalismasi, pek iyi yorumlanacak bir rüya degildir. Itibar ve güvenini kaybetme ihtimali vardir.

ITIRAF: Rüyada sir gibi saklanan bir seyi bir büyüge anlatmasi, itiraf etmesi, tedbirsiz bir anlasma yapmasi demektir.

IYILIK: Rüyada bir iyilikte bulunan veya bir fakire yardim ettigini gören, çok sevinçli bir haber alip, zengin olur.

IHTIYAR: Rüyada kendini çok ihtiyarlamis görmek, çok uzun bir ömür yasayacaginiza isarettir. Rüyada bir ihtiyara yakinlik veya sefkat gösteren her giristigi iste kazanacak demektir. Rüyada yalniz ihtiyarlara mahsus bir evde yasadiginizi görürseniz, hayatinizin sonuna kadar kendi yuvanizda uzun bir hayat süreceksiniz demektir.

IKIZ: Rüyada ikiz evladi olmak yani ikiz görmek, isinizde orta çapta bir basari saglayacaginiza ve her seyden mütevazi ölçüler dahilinde faydalanacaginiza isarettir.

ISTIRIDYE: Rüyada istiridye veya midye görmek, nüfuzlu bir sahsiyetle tesadüfen tanisacaginizi ve bu tanismanin hayat tarzinizda çok iyiye dogru büyük degisikliklere sebep olacagini gösterir.

IRMIK: Rüyada irmik ve irmik helvasi görmek, ölüm haberi seklinde yorumlanir.

ISKARPIN: Yeni iskarpin görmek, bolluk ve bereket haberi; eski iskarpin, bir dostun ihaneti; patlak iskarpin, bir isin basari ile sonuçlanacagi; siyah iskarpin, bir dügün dernek haberi; siyahtan baska renkte olan iskarpin, bir seyahat ve para imkani; asagi sikan iskarpin, sikintilarin bitecegi ve rahatin baslayacaginin isaretidir

. ISKELE: Rüyada iskele gören kisinin, kalbi gayet temiz demektir. O kisi, kendisini bir iskelede martilari seyrederek, sigara içiyorken görmüsse, bekledigi is gerçeklesecek ve ailesiyle rahata kavusacaktir. Iskelede vapur beklemek ise, rüyayi görenin bir hayir isleyecegine isarettir.

ISKEMLE: Rüyada iskemle görmek, yolculuk haberi olarak tabir edilir.

ISTASYON: Rüyasinda istasyon gören, genellikle emeline kavusur.

ISTIFA: Rüyasinda istifa ettigini görmesi, o rüyayi görenin mesleginde yüksek bir mertebeye ulasacagina isarettir

. ISYAN: Rüyada bir isyan olayini görmek, rüyayi görenin yakin süre içinde arkadaslarinin kendi aleyhinde yaptigi dedikodulari ögrenecegine isarettir. Isyan basarisizlikla sonuçlanmissa, rüyayi gören kötü bir haberle karsilasacaktir demektir.

ISKEMBE ÇORBASI: Rüyada iskembe çorbasi içmek, o rüyayi görenin genis çapta is yorgunlugu içinde olduguna ve dinlenmesi gerektigine isaret eder.

ISKENCE: Iskenceyi gören rahata, huzura erecek; iskence yapan ise sorumlu durumlara düsecek demektir.

ITFAIYECI: Rüyada itfaiyeci görmek, bir sikintidan kurtulup, feraha kavusmak anlamina gelir. Eger itfaiyeci bir yangina su sikiyorsa, rüyayi gören büyük bir beladan kurtulacak, hiç ummadigi bir anda ve de hiç beklemedigi bir kimseden yardim görecek demektir.

"J" JAGUAR: Rüyada Güney Amerika’da yasayan pars cinsinden bu hayvani görmek, bir ugur, bir müjde isaretidir.

JALUZI: Rüyada perdelik jaluzi görmek, çok yakinda hayirli bir haberin alinacagina ya da bir hastaliktan kurtulus yolunun bulunacagina isaret olarak kabul edilir.

JAMBON: Rüyada jambon görmek ya da jambon yenildigini görmek zenginlik isareti olarak kabul edilse de bu tesfir batili rüya yorumcularina aittir. Dogulu müslüman rüya tabircileri, böylesine rüyalari genellikle pek hayra yorumlamaz, ugursuzluk olarak kabul ederler.

JANDARMA: Rüyada jandarma gören kisiyi, çok yakin zamanda büyük bazi ugraslar bekliyor demektir. Ancak, böylesine bir rüyayi gören kisi ugraslarinin sonunda kesin bir basariya ulasacaktir.

JANT: Rüyasinda otomobil janti gören kisi, arzuladigi geziye çikamayacak demektir.

JAPON: Rüyasinda Japon gören bir kimse, eger bekar ise, hayatini sadik birisi ile birlestirecek demektir. Rüyayi gören evli ise, bu da hayra yorulur.

JAPON GÜLÜ: Rüyada japon gülü görmek, büyük bir seyahatin habercisi olarak yorumlanir

. JELATIN: Rüyada jelatin görmek, hiç umulmadik bir kisiden ihanet görülecegine isarettir.

JENERATÖR: Bir kisinin rüyasinda jeneratör görmesi, o rüyayi gören kisinin mesleginde umulmadik bir anda ve umulmadik bir olay nedeniyle yükselecegine isaret eder. Rüyayi gören kadinsa erkek evlat sahibi olacak demektir

. JARTIYER: Rüyada jartiyerini düsürmek veya kaybetmek, günlük hayatinizda ufak tefek dertleriniz olacagina ve hafif çapta bazi hayal kirginliklarina ugrayacaginiza isarettir.

JET: Rüyasinda jet uçagi gören kimse, çok kisa zamanda bir iste kiskanilacak bir basariya ulasacak demektir.

JETON: Rüyada jeton görmek, iyi para kazanilacagina isarettir.

JILET: Rüyada jilet görmek, uzun zamandan beri sürüncemede olan bir isin iyi sonla bitecegine isaret eder.

ÜPITER: Rüyasinda jüpiter yildizini gören, çalisma gücünü kaybedecek ve bir hastaliga yakalanacak demektir.

JÜRI: Rüyada jüri görmek, çok yakinda kalabalik bir törenin olacagina ve bu törende kendisinin ön mevkide bulunacagina isarettir.