Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

KLUBOVI

POSUŠJE

Angelfire

STADION

POSUŠJE - HAJDUK (Split) 1:1   02.02.2001    28.01.2001   21.01.2001   15.01.2001-II   15.01.2001   11.01.2001   3 godine 16 trenera
15.03.2001-KUP BOKSIT-POSUŠJE 0:0   POSUŠJE - BOKSIT 4:0   POSUŠJE - BUDUĆNOST 3:0   TRAVNIK - POSUŠJE 0:3   RUDAR - POSUŠJE 2:0   POSUŠJE - ĞAPLJINA 2:0   POSUŠJE - BROTNJO 0:1   ZRINJSKI-POSUŠJE 1:0   SMJENA RUKOVODSTVA   POSUŠJE - TRAVNIK 2:0   ISKRA-POSUŠJE 1:0   POSUŠJE - TROGLAV 1:2   POSUŠJE - SARAJEVO 1:0   ČELIK-POSUŠJE 3:1   POSUŠJE - ŽELJEZNIČAR 1:3   SLOBODA - POSUŠJE 3:0   SARAJEVO - POSUŠJE 4:1   POSUŠJE - ŠIROKI BRIJEG 0:1   POPUNA PRVE LIGE BIH   ŠTA SE DEŠAVA U POSUŠJU   VELEŽ-POSUŠJE 3:0   NEKO NOVO POSUŠJE NOVA POTJERA IZ NK POSUŠJA

NOVA POTJERA IZ NK POSUŠJA

Po ko zna koji put potjeran trener.Sada je to bio Čordaş, uz njega protjerani su B. Juric,E. Margeta i M. Laus po ko zna koji put. Zanima me jedino ko je ga dovodio ovoliko puta.

OPERATIVNI ZAHVAT IGRAČKOG KADRA U NK POSUŠJU

LISTA PROMJENA ZA SEZONU 2001/2002

Potjerano iz kluba ukupno 14 igrača: Galinović, Uvodić Kurtović, Matulić, Medvid, M.Jurić, Ughy, Hrgović, Huljev, Mazerekić, Kuzmić, Kvesić, Peraica, Pešić a došli su:
Džidić, Margeta, Lauš, Buhić, Čordaš a novi je i trener poslije Simunića ponovo je stariji Čordaš trener

Šta se dešava u Posušju

Ferdo Bašić podnio ostavku

Danas je posuški prvoligaš u najtežoj situaciji u posljednjih nekoliko godina

Predsjednik Nogometnog kluba Posušje, Ferdo Bašić, podnio je ostavku na sve dužnosti u klubu i oko njega. Kao razloge podnošenja ostavke, Bašić je naveo zdravstvene razloge i odvojenost od porodice. Za vrijeme njegove "vladavine" Posušje je dva puta postalo prvak "Herceg-Bosne", ali je i dva puta krahiralo u pokušaju izlaska na evropsku scenu.

Uz njegovo ime vezuje se većina nogometnih transfera, kojih je u posljednje vrijeme bilo i previše u ovom nogometnom kolektivu. Danas je posuški prvoligaš u najtežoj situaciji u posljednjih nekoliko godina, a rješenja nema na vidiku.

Predsjednik Bašić se u takvim trenucima odlučio na odstupanje sa dužnosti što je po mnogima najpoštenija stvar koju je mogao učiniti.

Naime, za veliki dio sadašnjih problema odgovornost snosi Uprava kluba koja je radila pod njegovom dirigentskom palicom. U gradu vlada mišljenje da će plavo-bijeli sljedeće sezone, ako išta drugo, barem igrati nogomet, a ne zamarati se oko svega drugog što se radi u našem nogometu, te zapostavljati samu igru.

Posjećenost posljednjih par kola Premijer lige BiH jasno je dala do znanja mnogima, koji su htjeli vidjeti, da publiku zanima nogometna igra i borbenost igrača, a ne prepucavanja i mutne igre ispod površine. Prvo je nedavno na neslavan način otišao sportski direktor Jerko Česić - Ljudina, potom ekspresno trener Blaž Slišković i sada predsjednik, Ferdo Bašić.

Normalno da nitko ne može pobiti velike zasluge novca za izgled današnjeg nogometa, ali se u svemu tome polako gubi ona početna ideja same igre - da pobijedi bolji, a ne bogatiji.

A. KARAMATIĆ

VELEŽ-POSUŠJE 3:0

Posušaci počeli, "rođeni" dovršili

Perajica postigao autogol, a Velagić sa dva gola postigao konačan rezultat * Na utakmici bio i Duško Bajević

Stadion u Vrapčićima. Gledalaca 400. Vrijeme i teren loši za igru. Sudija: Siniša Zrnić (Zenica) - 7. Žuti kartoni: Jugo (Velež), Medvid, Erceg, Bošnjak (Posušje). Strijelci : 1 : 0 Perajica (19) - autogol , 2 : 0 Velagić (21), 3 : 0 Velagić (81).

Igrač utakmice: Admir Velagić (Velež) - 8.

VELEŽ: Dizdarević 8, Ar.Škaljić 7,5 , Čampara 7,5 , As.Škaljić 7,5 Teletović 7,5 , Kodro 7 (Hrapović -), Velagić 8, Serdarević 8, Ćemalović 7,5 , Bebanić 7 (Jugo 7), Remetić 7,5 (Vladavić 7).

POSUŠJE: Uvodić 6 (Bašić 5,5), Šuto 5, Medvid 5,5 , Budimir 5 (Bošnjak - ), Vranjković 5 (Mihalj 5,5 ), Močić 5, Hrgović 6, Jurić 5,5 , Pešić 5,5 , Erceg 6, Perajica 5.

Zatvaranje premijerligaške sezone u Vrapčićma bilo je uspješno za "rođene". Možda je i prisustvo Veležove legende Duška Bajevića, koji je posmatrao jučerašnji dvoboj Veleža i Posušja, dodatno inspiriralo pulene Avde Kalajdžića, pa je Uvodić od prve minute bio na iskušenjima.

Ipak, prvu izgledniju priliku bilježe gosti, kada Budimir proigrava Perajicu, a ispred igrača Posušja u šesnaetercu Dizdarević pravovremeno odnosi loptu. U 14. minuti Ćemalović sa 15 - 16 metara topovski šutira, ali Uvodić boksuje loptu. Pet minuta kasnije, Serdević bježi po desnoj strani, ubacuje prizemnu loptu u šesnaesterac, na koju natrčava Perajica i mijenja smjer lopte koja odlazi u gol.

Radost nakon postignutog gola još se nije ni smirila, a Velagić odlično prima loptu upućenu od Serdarevića, ulazi u šesnaesterac i topovskim šutem riješava sve dvojbe oko pobjednika.

Već na samom početku nastavka Remetić dalekometnim šutem stavlja na muke Uvodića, ali bez konkretnog učinka. U 54. minuti Erceg izvodi slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali Dizdarević loptu vadi iz samih rašlji.

Pred kraj utakmice, "rođeni" ovjeravaju pobjedu. Bila je to rijetko viđena akcija u dva poteza. Dizdarević degažira loptu, ona dolazi do Velagića koji ulazi u šesnaesterac i pogađa desni donji kut gola Posušja.

POPUNA PRVE LIGE BiH Sarajevo, (BHP)
- Takmičarska komisija Nogometnog saveza BiH donijela je odluku o uvjetima i načinu kvalifikacija za popunu Prve lige BiH. Prvu ligu BiH po završetku takmičarske 2000/2001. godine popunjavaju dva kluba iz drugih liga Sjever, Jug i Zapad, dobiveni kvalifikacijama od prvaka tri druge lige i jednog dobivenog kvalifikacijom od prvaka druge lige Centar I i Centar II. Kvalifikacije će se odigrati za timove iz grupa Sjever, Jug i Zapad po jednostrukom bod sistemu na neutralnom terenu u Travniku 16., 20. i 23.lipnja. U ovim utakmicama igraju: Radnički 17 - Krivaja (16.lipnja), NK Krivaja - NK Sašk Napredak (20.lipnja) i NK Sašk Napredak - NK Radnički 17 (23.lipnja). Sve utakmice se igraju od 18 sati. Dvije najbolje plasirane ekipe postat će prvoligaši.
Za trećeg prvoligaša igrat će se dva susreta, Mladost i Tomislav-Grad. Prvi susret se igra u Domaljevcu 17. lipnja, a revanš 23.lipnja u Tomislav-Gradu.

Premier liga BiH 41.kolo
POSUŠJE - ŠIROKI BRIJEG 0:1
Posušje - 09.06.2001. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja 200. Sudac Gojko Bandić (Grude) 2.
Strijelac: 0:1 Bojko(17)
POSUŠJE: Uvodić 1, Miočić 1, Pandžić 1, Kurtović 1 (od 70. Bakula), Šuto 1, Vranjković 1, Medvid 1 (od 70. Landeka), Pešić 1, Mazarekić 1, Peraica 1, Karoglan 1 (od 65. Erceg).
ŠIROKI BRIJEG: Marić 2, Papac 2, Gagro 2, Ivić 2, Katić 2(od 72. Mudrinić), Vuković 2(od 72. Galić), Ćorić 2, Kordić 2, Radovanić 2, Bojko 2, Kordić 2.

Utakmicu koja bi nekad privukla pun stadion promatralo je nekih 200 totalnih neznalica koji su sigurno zalutali na Mokri Dolac. Vrijedno spomena je jedino to da su počeli upadati u igru i domaći igrači. Kako se svuda u premier ligi štimaju rezultati kao što je pobjeda Olimpika 2:0 na Koševu i mnogi drugi mišljenja sam da niti jedan klub iz BiH nije zaslužio da ide u Europu i UEFA bi trebala reagirati ako misli imati zdravo stanje kod sebe ne bi smjela dopustiti ovim totalno nezdravim klubovima niti da primirišu Europu.
Polufinale kupa BiH Sarajevo - Posušje 4:1 Bordo "četvorka" za finale Strijelci za domaćine Berberović, Repuh, Šaranović i Osmanhodžić, za goste Mazarekić Stadion Koševo. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledalaca oko 7000. Sudija: Zvonko Mikić (Orašje) 6.
Strijelci: 1:0 - Berberović (1), 2:0 - Repuh (30), 3:0 - Šaranović (52), 3:1 - Mazarekić (90), 4:1 - Osmanhodžić (90). Žuti kartoni: Uščuplić, Fočić, Šašivarević, Repuh (Sarajevo), Kurtović, Karoglan (Posušje). Crveni karton: Zukić (Sarajevo). Igrač utakmice: Senad Repuh (Sarajevo) 7.
SARAJEVO: Alaim 6,5, Berberović 6,5, Suljić 6, Uščuplić 7, Zukić 6, Fočić 7, Šašivarević 6,5 (od 48. Pelak 6,5), Šaranović 7 (od 85. Kamberović -), Repuh 7, Osmanhodžić 7, Ferhatović 7.
POSUŠJE: Uvodić 5, Bašić 5,5, Kurtović 5 (od 55. Mazarekić 6,5), Jurić 6, Matulić 6, Medvid 6,5, Hrgović 6, Huljev 6,5, Ughy 6,5, Karoglan 6 (od 66. Pešić 6), Erceg 6,5.
Sarajevo je zasluženo izborilo plasman u finale Kupa BiH visoko savladavši danas nemoćnu ekipu Posušja.
Pogodak u 1. minuti
Već u 1. minuti Šašivarević je izveo korner sa lijeve strane, a Berberović udarcem glavom anulirao prednost Posušja iz prve utakmice. Nakon vodećeg gola, Sarajevo je krenulo sa žestokim napadima, a u 10. minuti Uvodić je spriječio najgore po Posušake izgubivši loptu ispred Šaranovića i Osmanhodžića. Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 25. minutu kada je Alaim odbranio udarac Ercega sa oko 25 metara.
Domaći su poveli sa 2:0 u 30. minuti. Brz kontranapad završio je Repuh koji je sam utrčao u šesnaesterac gostiju i zakucao loptu u mrežu. Malo nakon toga najozbiljnija prilika za goste. Dupli pas su odigrali Karoglan i Erceg, lopta je došla do Huljeva, koji je izašao sam pred Alaima i šutirao pored gola.
Crveni karton Zukiću Prolazak u finale domaći su osigurali u 52. minuti. Ferhatović je dodao do Šaranovića koji se nalazio u sumnjivoj ofsajd poziciji, izašao sam pred Uvodića i lako poentirao. Ponovo je Šaranović imao priliku u 63. minuti kada je napravio dar - mar u odbrani Posušja, ali je Bašić uklizavanjam izbio loptu u korner.
Gosti su se potpuno otvorili, ali su njihove prilike i napadi bili jalovi, a i ono malo udaraca Alaim je sigurno zaustavio. Kraj utakmice donio je najviše uzbuđenja. Prvo je u 89. minuti nakon prekršaja Repuha nad Hrgovićem na sredini terena došlo do gužve u kojoj su se umiješali i rezervni igrači Sarajeva. Palo je i nekoliko boksačkih udaraca, a ceh je platio Zukić dobivši crveni karton. U nastavku akcije Mazarekić je postigao počasni gol za Posušje, a odmah nakon što su domaćini krenuli sa centra uslijedila je brza akcija koju je završio Osmanhodžić pogotkom sa oko 16 metara.
Premier liga BiH 38.kolo
SLOBODA - POSUŠJE - 3:0
Sloboda - Posušje 3:0 Rapsodija u Tušnju Tuzlaci su igrali sigurno i protiv Posušaka pa su pogocima Kuduzovića, Krešića i A. Smajlovića slavili novu pobjedu
Stadion Tušanj u Tuzli. Teren travnat i dobar, vrijeme povoljno. Gledalaca 3000. Sudija: Ljubo Bošković (Stolac) 7,5. Strijelci: 1:0 - Krešić (23.), 2:0 - Kuduzović (63.), 3:0 - A. Smajlović (73.). Žuti kartoni: Karić, Kuduzović, A. Smajlović (Sloboda), Bašić, Kurtović, Matulić (Posušja). Igrač utakmice: Nedim Halilović (Sloboda) 8.
SLOBODA: Mitrović 7,5, Beširović 7, Muslimović 7, Karić 7, Kuduzović 7, Bajrović 6,5, Joldić 6,5 (A. Smajlović 7), Krešić 7 (Okanović 7), Jašarević 7 (Hukić 7), Crnogorac 7, Halilović 8.
POSUŠJE: Galinović 6, Kurtović 6, Pandžić 5,5, Bašić 6, Šuto 6 (Mihalj 6), Medvid 7, Ughy 6, Matulić 6, Mazarekić 5,5 (Vranjković -), Karoglan 6, Pešić 6 (Kuzmić -).
Nogometaši tuzlanske Slobode u posljednjih pet kola su zabilježili i četvrtu uzastopnu pobjedu. Ovog puta savladali su ekipu Posušja sa 3:0 u igri koja je zadovoljila oko 3000 gledalaca.
Tuzlaci su imali punu terensku inicijativu, ali nisu iskoristili sve prilike. Gosti su, također, prijetili iz kontra napada, ali je na visini zadatka u dva navrata bio Romeo Mitrović.
Već u 6. minuti gosti imali odličnu priliku. Mazarekić je izašao sam ispred Mitrovića koji sjajno brani njegov udarac.
Sloboda je povela u 23. minuti. Krešić je lob udarcem kaznio grešku golmana Galinovića i poslao loptu pod samu prečku.
Posušje je u 30. minuti preko Ughya imalo dobru priliku, ali je lopta pogodila stativu. Nova prilika za Posušake se ukazala Matuliću u 35. minuti, ali i ovog puta mladi reprezentativac BiH izlazi kao pobjednik.
U nastavku susreta Tuzlaci imaju punu inicijativu. Napravljeno je puno prilika, ali su iskorištene samo dvije. Na 2:0 povisio je Kuduzović u 63. minuti. On je sjajno reagirao i glavom postigao efektan gol.
Deset minuta kasnije postignut je konačan rezultat, a strijelac je bio mladi Admir Smajlović koji je, također, glavom savladao Galinovića.
Protesti Sliškovića U 33. minuti došlo je do malog incidenta. U glavnoj ulozi je bio trener gostiju Blaž Slišković. On je prvo protestirao kod sudija i delegata Mate Komše. Sve se na tome završilo. Niti je Slišković dobio žuti karton, niti su njegovi protesti urodili plodom.
Premier liga BiH 37.kolo
POSUŠJE - ŽELJEZNIČAR 1:3
Posušje - 16.05.2001. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja 1700. Sudac Zijad Čanić (Lušci Palanka) 2.
Strijelci: 0:1 Zubanović(32), 0:2 Zubanović(57), 0:3 Radonja (85), 1:3 Kuzmić
POSUŠJE: Uvodić 1, Šuto 1.5(od 74. Kuzmić 2), Medvid 1, Bašić 1(od 46. Mazarekić 1), Kurtović 1, M.Jurić 2, Hrgović 1, Miočić 1, Erceg 1 (od 46. Karoglan 1), Ughy 2, Matulić 1.
ŽELJEZNIČAR: Kružik 2, Joldić 2, Mešić 2, Mulalić 2, Adžem 2, Fatić 2, Bešlija 2.5, Zubanović 3, Bišćević 2, Radonja 2, Holjan 2.
Premier liga BiH 36.kolo
ČELIK-POSUŠJE 3:1
Zenica - 12.05.2001. Stadion Bilino Polje. Gledatelja 1000. Sudac Dominković (Orašje) 2.5.
Strijelci: 1:0 Zukić(21), 2:0 Brkić (29), 2:1 Erceg (41), 3:1 Hasanspahić (72).
ČELIK: Toljan 2.5, Đidić 2.5, Ikanović 2, Bradarić 2, Tabaković 2, Begić 3, Brkić 3, Zukić 2.5, Beganović 2, Dadić 2(od 61. Hasanspahić -), Paškalj 3.
POSUŠJE: Galinović 1, Šuto 1, Medvid 1, Pandžić 1, Bašić 1.5, Kurtović 1, Ughy 2, Huljev 1.5, Kuzmić -(od 35. Erceg 2.5), Pešić 1.5(od 67. Mazarekić -), Karoglan 1(od 45. Vranjković 1.5).

Utakmica 1/2 finala kupa BiH
POSUŠJE - SARAJEVO 1:0
Posušje - 09.05.2001. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja 2500. Sudac Ribić (Bugojno) 3.
Strijelac: 1:0 Mazarekić(73)
POSUŠJE: Galinović 2.5, Kurtović 2.5, Miočić 2(od 46. Vranjković 2.5), Šuto 3, M.Jurić 2.5, Bašić 2.5, Ughy 3, Hrgović 3, Huljev 2.5(od 68. Karoglan 2.5), Erceg 3, Pešić 2 (od 61.Mazarekić 3).
SARAJEVO: Pintol 2.5 (Alaim 2), Suljić 2, Kamberović 2, Uščuplić 2, Suljagić 2, Berberović 2, Repuh 2, Šašivarević 2, Mešanović 1.5(od 46. Tahirović 1.5), Ferhatović 2, Osmanhodžić 2.

35.kolo Premier lige BiH
POSUŠJE - TROGLAV 1:2
Posušje - 06.05.2001. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja 600. Sudac Kulović (Ilidža) 3.
Strijelci: 1:0 Karoglan(23) 1:1 Regvar(28) 1:2 Regvar(75)
POSUŠJE: Uvodić 2(od 40. T.Bašić 3), Pandžić 2, Kurtović 2, Šuto 2, Ughy 2, Miočić 2, Huljev 2(od 46. Peraica 2), Mazarekić 2, Vranjković 3, Kuzmić 2(od 46. Bošnjak 2), Karoglan 3.
TROGLAV: Radoš 2.5, Buturović 2, Crnjak 2, Milić 2, Lamešić 2, Nazor 2, Matić 2.5, Karadža 2(od 46. Čondić 2), Vrdoljak 2(od 46. M.Vrdoljak 2), Krezo 2, Regvar 3.
Premier liga BiH 34.kolo
ISKRA-POSUŠJE 1:0
Bugojno - 02.05.2001. Stadion Jaklić. Gledatelja 1000. Sudac Biletić (Stolac) 2.
Strijelci: 1:0 Seferović(86); Crveni karton Medvid
ISKRA: Palalić 1.5, Zovko 1.5, Begić 1.5, Alispahić 1.5, Čehedarević 2(od 78.Mašić -), Smaić S. 1.5(od 81. Milivojeić -), Duraković M. 1.5, Alispahić A. 2, Pehlivanović 1.5(od 54. Smaić E. 1.5), Kazić 2, Seferović 2.5 .
POSUŠJE: Galinović 1.5, Šuto 2(od 64. Miočić 1.5), Medvid 2, Kurtović 1.5, Bašić 2, M.Jurić 1.5, Hrgović 1.5, Huljev 1.5, Vranjković 1.5, Pešić 1.5, Erceg 1.5 (od 46. Peraica 1.5, od 83. Karoglan -), Pešić 2 .

Uzvratna utakmica 1/4 finala kupa BiH
POSUŠJE - TRAVNIK 2:0
Posušje - 25.04.2001. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja 750. Sudac Hasukić (Gradačac) 2.
Strijelci: 1:0 Erceg(30) 2:0 Erceg(68)
POSUŠJE: Dukić 2.5, Vranjković 2.5, M.Jurić 2.5 (Pandžić 2.5), Bašić 2.5, Ughy 2.5 Kurtović 2.5, Hrgović 3(od 56. Bošnjak 2.5), Huljev 2.5, Erceg 4, Mazarekić 2.5, Karoglan 2 (od 60. Pešić 2.5 .
TRAVNIK: Karalić 2.5, Selimović 1.5, Grabus 1.5, Zukan 1.5, Sarajčić 2, Kahrić 2, Nuhbegović 2, Plavčić 2, Bilješko 2, Sadibašić 2.5, Zlotrg 2.5, .
SMJENA RUKOVODSTVA
21.04.2001. NOVI DIREKTOR KLUBA Zoran Bešlić,
na transfer listu: Višević B.Jurić ,Matulić, Budimir
Premier liga BiH 32.kolo
ZRINJSKI-POSUŠJE 1:0
Mostar - 21.04.2001. Stadion HŠK Zrinjskog. Gledatelja 1000. Sudac Bilješko (Novi Travnik) 2.
Strijelci: 1:0 Musa(39-11m)
ZRINJSKI: Matas 2.5, Marenzi 2.5, Krešić 2, Bogdan 2, Babić 2, Musa 3, Margeta 2, Bubalo 2, Jurić 3, Lizde 2.5(od 74.Jurišić-), Filipović 28od 79. Kordić-), .
POSUŠJE: Dukić 1.5, Šuto 1.5, Medvid 2, Bašić 1.5, Kurtović 1.5, M.Jurić 1.5, Hrgović 2, Huljev 1.5(od 74.Perajica-), Karoglan 1.5(od 46.Erceg 1.5), Mazarekić 1.5(od 35.Ughy 1.5), Pešić 2 .
Premier liga BiH 31.kolo
POSUŠJE - BROTNJO 0:1
Posušje - 18.04.2001. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja 4000. Sudac Dominković (Orašje) 2.
Strijelci: 0:1 Šilić(22)
POSUŠJE: Galinović 2, Šuto 1.5, Medvid 2, Bašić 2, Kurtović 2, M.Jurić 2, Hrgović 2, Huljev 2, Erceg 1.5 (od 46. Mazarekić 2), Pešić 1.5 (od 45. Matulić 1.5, Kuzmić 2 .
BROTNJO: Džidić 2.5, Šimunović 1.5, Raguž 2, Bajkuša 2, Sušac 2, Sablić 2, Knezović 2.5, Jurčić 2, Šilić 3, Mešanović 2.5, Jančevski 2.5, .

Premier liga BiH 30.kolo
POSUŠJE - ĞAPLJINA 2:0
Posušje - 11.04.2001. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja 1000. Sudac Zivković (Orašje) 1.5.
Strijelci: 1:0 Kuzmić(75), 2:0 Kuzmić (82)
POSUŠJE: Galinović 3, Šuto 3, Medvid 3, Ughy 2.5, Matulić 2.5, M.Jurić 2.5, Hrgović 2.5, Huljev 2.5, B.Jurić 2 (od 46. Mazarekić 2), Pešić 2.5 (od 55. Kuzmić 4, Erceg 3 (od 76. Karoglan -) .
ĞAPLJINA: Ilić 1.5, Bošković 1.5, Šunjić 1.5, Tošić 1.5 (od 55. Sušac 1.5), Pavić 1.5 (od 78. Kojić -), Pupić 1.5, Jelcić 1.5, Raković 1.5, Bilić 1.5 (od 31. Beidenegel 1.5), Tetec 1.5, Tot 1.5 .

Premier liga BiH 29.kolo
RUDAR - POSUŠJE 2:0
Kakanj - 07.04.2001. Stadion Rudara. Gledatelja 1000. Sudac Mikić (Orašje) 2.5.
Strijelci: 1:0 Zahirović(36 - 11m), 2:0 Hodžić (90)
RUDAR: Dautbegović 3.5, Šabić 3 (od 72. Kozica -), Husić 3, Provalić 3, Hrnjić 3.5, Pačariz 2.5, Trako 2.5, Gogalić 2 (od 31 Terzić 3.5), Hodžić 3, Mujčin 3, Zahirović 2.5.
POSUŠJE: Galinović 2.5, Šuto 2.5, Medvid 3, Kurtović 3, Bašić 3, M.Jurić 2.5, Hrgović 3, Huljev 2.5, Mazarekić 2 (od 66. Pešić 2), Kuzmić 2.5 (od 67. B.Jurić -), Erceg 3 .

Prva utakmica četvrtfinala KUPA BiH
TRAVNIK - POSUŠJE 0:3
Travnik - 04.04.2001. Stadion Pirota. Gledatelja 600. Sudac Dominković (Orašje) 2.5.
Strijelci: 0:1 Mazarekić(33), 0:2 Kuzmić (57), 0:3 Huljev (64)
TRAVNIK: Karalić 1.5, Babanović 1.5, Varupa 1, Selimović 1.5, Isić 1, Musić 1.5, Nuhbegović 1 (od 46. Zukan 1), Sarajčić 1.5, Torlak 1.5, Sadibašić 1.5 (od 70. Grabus -), Rosić 1.5 (od 70. Zlotrg -).
POSUŠJE: Galinović 2.5, Šuto 2, Medvid 2.5, Kurtović 2, Bašić 2.5, Jurić 2 (od 72. Miočić -), Hrgović 2.5, Huljev 3, Mazarekić 2.5 (od 52. Pešić 2), Kuzmić 3.5, Erceg 2 (od 66. B.Jurić 2).

UZVRATNI SUSRET ČETVRTFINALA NOGOMETNOG KUPA BiH
POSUŠJE - BOKSIT 4:0
Posusje, 27.03.2001, stadion:Mokri Dolac, Gledatelja: 1000, Sudac - Banjac (Kozarska Dubica)-2.5
POSUŠJE-Galinović 2, A. Bašić 2.5, Kurtović 2.5, M.Jurić 2.5, Matulić 2, Huljev 3, Hrgović 3(od 75. Šuto 2.5), Mazarekić 3.5, Medvid 3, Erceg 3(od 60. Karoglan 2.5), Pešić 3(od 66. Peraica 2.5).
BOKSIT (Milići)-Pantelić 2, Dragič ević 2.5, Medić 1.5(od 46. Rajić 1), Markelić 1, Đurasović 1.5, Škrba 1.5, Đerić 1.5, Pavloić 1, Dopuđa 1.5(Petković -), Kosić 1.5(od 71. Đurić -), Šćepanović 1.5.

28.KOLO PRVENSTVA BiH
POSUŠJE - BUDUĆNOST 3:0
Posusje, 01.04.2001(nije šala), stadion:Mokri Dolac, Gledatelja: 1500, Sudac - Heljdov (Sarajevo)-3
Strijelci: 1:0 Erceg (2), 2:0 Mazarekić (12), 3:0 Erceg (61)
POSUŠJE-Galinović 2.5, A. Bašić 2.5, Kurtović 2.5, M.Jurić 3, Šuto; 3, Huljev 2.5(od 76. Vranjković -), Hrgović 3, Mazarekić 3, Medvid 2.5(od 72. Ughy 2.5), Erceg 4, Pešić 2.5(od 50. Peraica 2.5).
BUDUĆNOST (Banovići)-M.Dedić 1.5, Muharemović 1(od 73. Hamić -), D.Dedić 1.5, Husanoić 1.5, Čerić 1.5, A.Dedić 1.5, Salčinović 1.5, Smajić 1.5, Bojić 2, Hevešević 1.5(od 63. Turić 1.5), Kuljaninović 1.5(od 46. Jralđić 1.5).

15.08.1999 (BLAGDAN VELIKE GOSPE)Prijateljska utakmica
POSUŠJE -HAJDUK 1:1
Posušje - 15.08.1999. Stadion Mokri Dolac. Gledatelja oko 10 000.(0:1). Sudac: Vjekoslav Šimunović. Strijelci: Lauš u 47. minuti za Posušje, a Vučević u 26. minuti za Hajduk. Najbolji igrač: Ivica Huljev (Posušje).
POSUŠJE: Uvodić, Kurtović, Medvid, Crnjak, Matulić, Kukoč, Huljev, Glavaš, Banđen, Lauš, Erceg. Još su igrali: Bašić, Vranković, Gvozden, Hrgović, Pešić, Domazet, M. Načevski, Z. Načevski.
HAJDUK: Sunara, Bulat, Jažić, Grdić, Đuzelov, Matić, Vučević, Miše, Bilić, Skoko, Musa. Još su igrali: Panov, Mujdža, Pirija, Jerković.
U prelijepom dekoru na prekrasnom stadionu Mokri dolac sve je počelo svečano. Sportski direktor NK Posušje Jerko Česić uručio je direktoru Hajduka Željku Kovačeviću prigodne poklone. Najdražu himnu odsvirao je puhački orkestar Osnovne glazbene škole iz Posušja. Posušaci su u utakmicu ušli previše plašljivo, tako da je Hajduk bio nadmoćniji sve do polovice prvog poluvremena. Prva izgledna prigoda za goste bila je u 12. minuti, ali je Grdić promašio vrata. U 26. minuti bilo je 0:1. Vučević je izveo slobodan udarac i uz vrlo lošu intervenciju vratara Uvodića gosti su poveli. To kao da je probudilo domaćine, koji su prvo izjednačili igru na terenu, a onda preuzeli i inicijativu gdje su najagilniji bili Huljev i Lauš, ali rezultat se nije promijenio. Drugo poluvrijeme počelo je punom inicijativom domaćina, što je donijelo izjednačenje. Sve su uradili Huljev i strijelac Lauš. Više puta u drugom dijelu bilo je velikih uzdaha, jer ono što su promašili Erceg u 54. i 76. minuti, Huljev u 64. i 69. minuti, te Mitu Načevski u 76. minuti graniči s nemogućim. Sve u svemu, dio prvoga poluvremena je pripao gostima iz Splita, a sve ostalo domaćinima koji su još jednom dokazali da nisu slučajno prvaci Herceg-Bosne
Piše: Slavo KARAMATIĆ

><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>